Jeugd in Hontenisse bouwt eigen circus Kleuters in St.-Jansteen onder dak Brabants Conservatorium geeft concerten in Goes OLYMPISCHESPELEN IN HOEK Streek DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 J Vlissingse windhond wint kampioenschap Kinderen bouwen in vakantieweek 'Klein Oostburg' Landen Vals honderdje in Middelburg Avondvierdaagse voor fietsers in Middelburg Diefstallen uit auto's van vakantiegangers Man onder invloed met auto de sloot in VERBOUWING ACHTER OP SCHEMA Jammerlijk Terrorisme Bezwaren tegen voorzieningen op kampeerterrein zijn afgewezen Bewoners verijdelen inbraak in auto VANAF OKTOBER BIJNA ELKE MAAND Concoursen Politie wil parkeren fiets in centrum Terneuzen bekeuren Zestig kinderen melden zich bij speelweek Koewacht Kinderen houden een kruiwagenrace tijdens de kinderspeelweek in Zaamslag. Veel kinderen bezoeken speelweek in Zaamslag RIJSSEN - De Whippet-teef Nadia van de Hooge Bergh van de familie Hoogerheide uit Vlissingen is zaterdag in Rijssen Nederlands kampioen wind- hondenrennen op de 475 meter gewor den. De hond liep de afstand in 31,04 seconden (gemiddeld 55 km/uur). Na- dia werd eerder dit jaar ook al Neder lands kampioen op de 370 meter. ZAAMSLAG - Het aantal deelnemers aan de Terneuzense kinderspeelwe- ken is vooral in Zaamslag de laatste jaren sterk toegenomen. Dit is niet op de laatste plaats te danken aan de or ganisatie die het programma elke keer van nog meer activiteiten voor ziet. Daarom heeft Zaamslag dit jaar gekozen voor een programma uitge smeerd over vijf dagen. Coördinator Erwin Bosselaar wist zich woensdag verzekerd van zo'n 105 kin- VOGELWAARDE - Op het sportcom plex in Vogelwaarde hebben tachtig basisschoolkinderen uit de gemeente Hontenisse woensdag hun eigen cir cus gebouwd. Dit was een onderdeel van de jeugdvakantie-activiteiten die deze week in Hontenisse worden ge houden. De kinderen bouwden van hout een piste en met behulp van mar keringslint bootsten ze een circustent na. Na het afwerken van het circus begon men in groepjes een eigen onderko men te bouwen. Deze houten bouwsel- tjes stelden de woonwagens van de cir cusartiesten in spe voor. Geschminkt als clowns en dieren stu deerden de kinderen verschillende acts in. Het resultaat werd 's middags in de piste van het circus opgevoerd tijdens een twee uur durende voorstel ling. 's Avonds werd op het sportcom plex - van het gebruikte hout - een kampvuur gehouden. Vandaag, donderdag, komt de jeugd uit Hontenisse naar Ossenisse. In en rond het dorpshuis Hof ter Nesse wor den Breugheliaanse volksspelen ge- OOSTBURG - Meer dan zeventig kin deren waren woensdag van de partij tijdens de kindervakantieweek in Oostburg. Ze bouwden hutten bij het Vestje. Daar verschenen onder meer het ziekenhuis, het politiebureau, de watertoren, een supermarktvestiging en een basisschool. Het geheel heette dan ook niet voor niets 'klein Oost burg'. Deze plaatsnaam werd met een spandoek aangegeven. De kleintjes werkten met karton en touwen en de grotere kinderen met hout en spijkers, 's Middags werd er een knutselmarkt gehouden. De hut ten werden beschilderd. Er waren ook kinderen die zichzelf een verfbeurt ga ven. De oudere jeugd maakte die mid dag verder brooddeegpoppetjes en de kleintjes maakten van wc-rollen slan gen. Morgen, vrijdag, wordt de kinder vakantieweek in Oostburg besloten met een zeskamp. TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen wil binnenkort bekeu ringen uitdelen aan mensen die hun fiets 'parkeren' in de Noordstraat of aan de Herengracht in Terneuzen. Uit deze straten zijn de laatste tijd veel klachten gekomen over overlast door de grote hoeveelheid fietsen die daar worden gestald door mensen die in de binnenstad gaan winkelen. Volgens de politie is dat wel verklaar baar, want sinds de Rabobank op de Herengracht wordt verbouwd kan nie mand meer het steegje tussen de bank en café De Vriendschap in. Een woord voerder van de politie zei dat er even wel nog altijd voldoende stallingsmo gelijkheden in het Tuinpad zijn, dat nu is te bereiken via de Noordstraat of via de De Jongestraat. deren, waarvan de jongste pupillen 's morgens hun ogen uitkeken bij het stripverhaal 'De wraak der vogels' van Martien Stassen. Voor de 'ouderen' was er een spel met opdrachten en een kwis. Er werden 500 oliebollen opgegeten, waarna de kinderen aan een sport- en spelwedstrijd - gebaseerd op bekende stripfiguren - mee konden doen. In 't Klupuus van Zaamslag bleven vijftien kinderen overnachten. houden. In de middag bakken de kin deren zelf stokbroden. De speelweek eindigt morgen, vrijdag, met een voor stelling van het kindertheater Sjon, in de kantine van camping De Vogel in Hengstdijk. Deze voorstelling begint om 14.00 uur. Op de derde dag van de speelweek in Hoek stonden de sport- en spelactivi teiten in het teken van de Olympische Spelen. Tussen de bedrijven door werd aan de hutten gewerkt. De plaatselijke gymnastiekvereniging V en K zorgde ook voor een bijdrage. De deelnemers waren in groepjes verdeeld, die uit kwamen voor verschillende landen. Het meisjesteam van Italië behaalde de eerste plaats. Amerika eindigde als laatste. In Terneuzen-Zuid werd voor de kin deren in de buurt Zeldenrust een ruil beurs gehouden. Het was duidelijk nog even wennen. De meesten waanden zich op een rommelmarkt. De ruim 100 deelnemers, waaronder de kinderen van de ZMLK, leefden zich 's middags uit bij spelen als zak- lopen, spijkerkoppen slaan en ballen gooien. De kinderen konden twintig prijzen verdienen. MIDDELBURG - Bij de gemeentepo litie van Middelburg heeft een restau ranthouder woensdag een vals biljett van honderd gulden afgegeven. Helt was in zijn zaak boven water geko men. Enkele weken geleden was er ook een vals briefje van honderd in omloop, maar tot nu toe gaat het om incidentele gevallen. Woensdagmorgen werd melding ge maakt van de diefstal van een perso nal computer en een fax-apparaat uit het Delta College in Middelburg. De diefstal moet zijn gepleegd tussen 13 juli en gisteren. De waarde van de ge stolen spullen bedraagt negenduizend gulden. Burgerlijke stand BRUINISSE Geboren: Aamoud P. C. de Ruiter; Steven de Waal. Getrouwd: R. Coens en E. H. Suurling. Overleden: Th. Timmerman, 84 jr. MIDDELBURG - De Zeeuwse Ren- en Toerclub 'Theo Middelkamp' houdt van maandag 14 tot en met donderdag 17 augustus voor de zestiende achter eenvolgende keer een avondfietsvier- daagse in Middelburg. Er is keuze tus sen afstanden van 25 en 50 kilometer per avond. De kortste route (over de Walcherse binnenwegen) is bedoeld voor recreatiefietsers, de meer geoe fende trimmers rijden vijftig kilome ter per avond en komen op die tochten ook op Noord- en Zuid-Beveland te recht. Iedere avond wordt tussen 18.00 en 19.00 uur gestart bij de rijwielhandel aan de Breeweg 17-24 in Middelburg. De tochten kunnen in eigen tempo worden gereden. De deelnemers moe ten voor 21.00 uur weer bij het uit gangspunt terug zijn. Na het volbren gen van de vier tochten is een herinne ring beschikbaar. Deelnemers die één avond missen kunnen vrijdagavond als inhaalavond gebruiken. AXEL - Ruim zestig kinderen melden zich woensdagmorgen voor de ope ning van de speelweek in Koewacht. Voor de kleintjes was er een wandel tocht en de voor de wat ouderen een fietstocht, 's Middags konden de jonge Koewachtenaren hun creatieve op wellingen botvieren met het bouwen van tenten. Volgens coördinator Marco van der Sijpt bestond in eerste instantie grote vrees dat dit jeugdfestijn in het vlas sersdorp wegens gebrek aan vrijwilli gers geen doorgang zou kunnen vin den. Uiteindelijk meldde zich alsnog een groot aantal vrijwilligers aan. Van daag, donderdag, kunnen de kinderen zich uitleven in een spelencircuit op het terrein van de Vlaschaard. In Zuiddorpe meldden zich woensdag middag een groot aantal deelnemers voor een groots opgezet waterspel. De 'oudste' kinderen in Axel begonnen aan de huttenbouw. Gewapend met zaag, hamer en spijkers werden com plete flats in elkaar gezet. De 'klein tjes' kwamen in Axel aan hun trekken met het schminken, het maken van in dianentooien en het bouwen van wig wams. NIEUWVLIET - In Nieuwvliet-Bad is in de nacht van maandag op dinsdag uit de auto van de Duitse J. R. uit Ro- thenburg een radiocassetterecorder gestolen. Deze had een waarde van 500 gulden. Van de auto werd een ruit vernield. Uit de auto van de Belg F. B. uit Loke ren werd dinsdag in Breskens een handtas gestolen. Daarin zaten een portefeuille met 4000 Belgische franks en papieren. De tas en de portefeuille werden later leeg teruggevonden. Toe gang tot de auto werd verkregen door met een schroevedraaier het portier te forceren. CADZAND-BAD - De Belg J. P. uit Brussel is woensdagmorgen vroeg, omstreeks half twee, met zijn auto in de sloot langs de Lange Strinkweg in Cadzand-Bad gereden. P. werd een blaastest afgenomen, waarna hij een rijverbod voor twaalf uur kreeg. Zijn auto werd voor een technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De inboedel van de voormalige kleuterschool aan de Antoniusdreef in Sint-Jansteen is woensdag overgebracht naar het onderkomen van basisschool Inghelo- senberghe aan de Wilheminastraat. SINT-JANSTEEN - Bij de start van het nieuwe schooljaar, maandag, zit ten alle basisschoolkinderen uit Sint-Jansteen onder één dak. Eind mei is een bouwbedrijf begonnen bij basisschool Inghelosenberghe aan de Wilhelminastraat voorzieningen te treffen om ook de kleutergroepen daar onder te brengen. Drie lokalen werden omgebouwd tot kleuterlokalen. Daarnaast verrees op de plaats van een patio een speello kaal van ruim negentig vierkante me ter. Aan de school werd nog een lokaal vastgebouwd van zo'n 54 vierkante meter. De kleutergroepen kregen bui ten een afgescheiden speelplaats, een zandbak en een fietsenberging. Leerkrachten, leden van het bestuur en de oudervereniging brachten woensdag het interieur van de voor malige kleuterschool over naar het nieuwe onderkomen. Met een bestel busje en een tractor met aanhanger pendelde men de gehele dag op en neer. Niet alle spulletjes konden op hun nieuwe bestemming worden afge leverd. De bouwwerkzaamheden, die eigenlijk al voor de grote vakantie klaar moesten zijn, zijn nog niet hele maal voltooid. In eerste instantie was de verhuizing en inrichting net voor de grote vakantie gedacht. Directeur Eddy van Duijse vindt het jammer dat het bouwbedrijf het werk niet voor de vakantie heeft afgemaakt. „Dit betekent dat we niet volgens planning van start kunnen gaan. De eerste weken zal nog het nodige moe ten gebeuren. Dat komt het onderwijs zeker niet ten goede." De 64 kleuters en de ruim tweehon derd andere leerlingen zullen nog eni ge tijd tussen werk in uitvoering moe ten doorbrengen. De voormalige kleu terschool aan de Antoniusdreef wordt binnenkort gesloopt, waarna het ter rein als bouwgrond beschikbaar komt. ol Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op berich ten, artikelen, of commenta ren, die in de PZC zijn ver schenen. Niet voor open brie ven, gedichten en dergelijke, Anonieme inzendingen stukken zonder duidelijke op gave van adres en woonplaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 40 regels in de krant (maximaal woorden). De redactie houdt zich het recht voor in zendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Op de voorpagina van de PZC van augustus jl. verscheen een artikel waarin een Brits politicus de euvel moed had, de huidige Israëlische mi nisters van terreur te beschuldigen. Werd deze uitspraak, in een BBC-d( bat, door Sir Ian Gilmour, ingegevei door angst voor de fundamentalisti sche islam? Hoe durft een vooraanstaand Engels man, lid van een volk, dat bij de eeuw wisselingde concentratiekampen uit vond, waarin duizenden Zuidafrikaan se vrouwen en kinderen omkwamen de huidige Israëlische regering vai terrorisme te beschuldigen. De joodse staat, al vanaf het begii 1948, door het niets ontziend moham medanisme van de Arabische state met de rug tegen de muur 'gemanoes vreerd, is een kleine staat, die het eet te terrorisme durft te bestrijden. Alle westerse staten, Engeland inbe grepen, sidderen met ontzag voor te terroristisch geweld van PLO, Iran e: de fanatieke Hezbollah-groepen in L: banon. Honderden slachtoffers zijl door dit terroristisch geweld reeds ge vallen. Laat Engeland z'n mond maar hou den, daarbij denkend aan het Panan vliegtuig, dat boven Lockerbee weri opgeblazen! Door de arrestatie van de misdadig sjeik Obeid komt er nu misschiei schot in de nu al jarenlang slepend gijzelingszaak in Libanon. Indien ook Westeuropese gegijzelden eventueel op lange termijn, zoudei vrijkomen, is dit vooral aan het dappf re en koelbloedige optreden van d huidige coalitieregering van Israël t danken. Een joodse staat, die gezien het verlf den, over veel terroristisch leed hei aangedaan, kan meespreken. P. J. D. van der Zwt Statenhove Ilnr.l Middelhui DEN HAAG/OOSTKAPELLE - Raad van State heeft de bezwaren te gen de bouw van diverse recreatie? voorzieningen aan de Duinweg 64 u Oostkapelle verworpen. Twee omwo nenden hadden ze ingediend uit vree) dat door de bouw een aantal parkeer plaatsen verloren zou gaan en de par keeroverlast in de omgeving zou toe nemen. De Raad van State heeft dat bezwaa nu verworpen, omdat door de diverss wijzigingen op het kampeerterreii zelfs meer parkeerplaatsen zijn ont staan. VLISSINGEN - Bewoners van de Ja» van Goyenlaan in Vlissingen hebben dinsdagnacht een inbraak in een auto verijdeld en de inbreekster, de 37-jari- ge Vlissingse I. B., aangehouden. Zij hebben haar aan de politie overge dragen die even na de privé actie arte veerde. De Vlissingse heeft de nactii verder doorgebracht in het politiebu reau. Zij heeft de poging tot inbra» bekend en is woensdagmorgen wee op vrije voeten gesteld. rika mag het publiek verwachten van het ensemble Tuhu, dat 30 no vember in het verbouwde jongeren centrum 't Beest musiceert. In het repetoire heeft ook de vader van de klassieke Braziliaanse muziek, Hei tor Villa Lobos, een aandeel. Zijn bij naam Tuhu is eer Indiaans woord voor vuur. Lobos' composities zijn gebaseerd op de choro, een instru mentale, negroide versie van Euro pese polkas, walsen en mazurkas. Sopraan Rose Marie Bekker, fluitis te Marijke van Oosterhout en de vier gitaristen Tom Burmanje, Esther Breuker, Fred Brouwer en Peter Ha mers spelen ook Argentijnse liede ren van Ginastera en hedendaagse tango van Astor Piazzolla. De pianisten Robert en Bart van de Roer doen regelmatig mee aan con coursen. Bart behaalde in februari een tweede prijs bij het Nationale Edith Stein Concours. Zijn broer streek twee jaar eerder het zilver op bij Steinway Concours. In het nieuwe onderkomen van de Goese Muziekschool, de Villa aan de Van der Spiegelstraat, brengt het tweetal 13 januari verschillende so- lowerken op de planken. Robert ver tolkt Bach, Chopin en De Falla. Bart speelt Beethoven en Proko- viev. Vijf ensembles zijn 22 februari te be luisteren in 't Beest. De avond onder leiding van Alexander Hrisanide staat in het teken van de moderne muziek. Een vocalise voor sopraan, fluit en piano van Henry Coweli toont raakvlakken met de minimale muziek. Er is een trio voor fluit, hobo en klarinet. Dan volgt een stuk van Maki Ishii voor pianist en percussio nist. Een monotoon ritme beheerst 'Baltic Sea', een werk voor septet, Tot slot wacht de bezoeker het His- toire du Soldat van Igor Stravinski, een vorm van muziektheater. De Schotse mezzo-sopraan Fiona Bryant treedt regelmatig op als so liste in oratoria en cantates. Samen met haar vaste begeleider, pianist Paul Hermsen, verzorgt ze 31 maart een recital in de Muziekschool (Vil la). Via Schumann, traditionele Schotse liederen, Elgar zal ze uitko men bij Rachmaninoff. Klarinettiste Trudie Smeets en pia nist Martien Maas sluiten de con certserie 28 april in de Muziekschool af. Het tweetal speelt kamermuziek van Bach, Weber en Moussorsyky, Na de pauze staan vijf stukken op het programma van Brahms, Stra vinsky, André Laporte, Schumann en Arnold. GOÉS - Examenkandidaten van het Brabants Conservatorium mu siceren vanaf oktober bijna elke maand in Goes. De zes optredens maken deel uit van een concertse rie, die zich hoofdzakelijk afspeelt in Noord-Brabant. Dat de program mering de provinciegrens over schrijdt, komt omdat Goes de laat ste jaren aandacht schenkt aan ka mermuziek. In september is het festival voor kleine ensembles en koren er vaste prik. De tien ensembles van het Bra bants Conservatorium brengen een breed programma, dat varieert van renaissance- en barokmuziek tot werken uit de 20ste eeuw. De opening van de concertserie is woensdag 4 oktober in de trouwzaal het Goese stadhuis. B en w zijn daar bij aanwezig. Ensemble La Gamme Maresiennebijt de spits af. Maurice van Lieshout (blokfluit), Maaike Boekholt (viola da gamba) en Nor- bert .Bartelsman (clavecimbel) ver tolken hoofdzakelijk renaissance- en barokmuziek. Elk instrument wordt solistisch ingezet. Het trio speelt in Goes werken van Castello, Buxtehude, Scarlatti, Telemann, Schenk en De Selma y Salaverde. Alle concerten in de reeks beginnen om 20 uur. Klassieke muziek uit Latijns-Ame-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30