Topbezetting in stratenloop Wolphaartsdijk op tv iïl Vanenburg de beste Voetbal uit hogeschool op jeugdtoernooi Goes ÏNAU-COACH BOVERMAN DIKWIJLS GENEGEERD Overwinning Jeroen Piket MZ-dames in Europacup tegen Wenen /LISSINGEN - Twee volle weken resteren John Vermeule zaterdag nog voor de marathon van Unschede en ver kan hij derhalve niet meer verwijderd zijn van de ideale conditie. De Zeeuwse itleet gaat dan ook als één van de grote kanshebbers van start in de vijftien kilometer van Wolphaartsdijk. Bob Boverman, de bondscoach die door de atleten dikwijls volkomen wordt enegeerd, zal het allemaal op de voet volgen. En met Gerard Nijboer, Kim Reynierse, Aart ïtigter, Jos Sasse en Michel de Maat aan de start is de jubileumeditie (tiende keer) van deze redstrijd verzekerd van een topbezetting. Zandgebeuren C~3 AVONDATLETIEK IN MIDDELBURG Uitslagen Koppen Zorgwekkend HOOFDROL VOOR PSVAJAX EN VW Toppers OLPHAARTSDIJK - De vijftien kilometer van Wolphaartsdijk is een wegw edstrijd die landelijk al enige bekendheid geniet. Voor de tiende editie, die jlaterdagmiddag wordt gehouden, is er zelfs sprake van een topbezetting. Ge- lard Nijboer, John Vermeule en Kim Reynierse zijn in de atletiek al klinkende amen, maar ook Aart Stigter, Jos en Guido Sasse, Michel de Maat en Jan van ijthoven hebben hun sporen verdiend in dit soort wedstrijden, oor John Vermeule geldt de wedstrijd als laatste voorbereiding op de mara- !on van Enschede. Vorige week in de Memorial Piet van Alphen (een halve marathon) toonde hij al in topvorm te zijn. Gerard Nijboer loopt in Enschede slechts als haas. „Ik hoop in het najaar nog een marathon te lopen." Voor de vrouwen die in Wolphaartsdijk van start gaan geldt het optreden als laatste gelegenheid om zich in de interlandploeg te lopen voor een zeslanden- ontmoeting in september. Bob Boverman, de bondscoach, zal de verrichtingen dan ook met meer dan normale belangstelling volgen. Bij die vrouwen zijn Jolanda Homminga (nationaal kampioene op de tien kilo meter), Barbara Kamps en Ine Valentin de kanshebbers. Piet Vonck, Omer van Nooten, Dick van Santen en Roelof Veld zijn enkele bekende namen bij de vete ranen. De organiserende vereniging AV'56 uit Goes heeft tijdens de voorinschrijving al 208 atleten en atletes mogen noteren. Dat is al ruim dertig meer dan vorig jaar. De wedstrijd start om 15.30 uur voor de Griffioen in Wolphaartsdijk. Na de geneutraliseerde start wordt iets verder op het parkoers de officiële start ge geven. De wedstrijd gaat over vijf ronden van drie kilometer. Daarna zijn er prestatielopen over verschillende afstanden. AMSTERDAM (ANP) - Jeroen Piket heeft zijn afgebroken partij uit de vijfde ronde van het toernooi in Am sterdam tegen de Amerikaan Boris Gulko gewonnen. De jonge Neder landse grootmeester deelt nu met John van der Wiel de laatste plaats; beiden hebben drie punten. Stand: 1. Beljavski (Sov) 6 1/2, 2. Kortsjnoi (Zwi) en Speelman (GBr) 5, 4. Gulko (VSt) 4 1/2, 5. Van der Wiel (Ned) en Piket (Ned). zien Ver hoorn steeds als bondscoach Vie wordt zaterdag de opvolger van firn Reynierse (vorig jaar winnaar) en al het parkoersrecord van John Ver- neule (45.07) eraan moeten geloven? )e geselecteerde wegatleten, van wie le meesten nog in nauw contact staan net Wim Verhoorn, moeten er toe in taat worden geacht. Gerard Nijboer bijvoorbeeld: „Vooral John Ver- neule, maar ook Kim Reynierse is in >en topvorm. Die jongens zullen er een azendsnelle wedstrijd van maken." Sob Boverman zal er getuige van zijn, oals hij de laatste tijd al meer wed- trijden volgt waarin 'zijn' wegatleten (erschijnen. Van een regelmatig con- act met John Vermeule, Marti ten Ka- e en Gerard Nijboer, de geselecteer- lenvoor het EK van volgend jaar, kan chter geen sprake zijn. Gerard Nij- ioer: „Hij zit tenslotte op de stoel van ffim Verhoorn. Dat is onverteerbaar /oor ons en zo zal het nooit iets wor sen." De wegatletiek verkeert kortom in een patstelling. Wim Verhoorn werd per 1 anuari ontslag aangezegd als bonds- :oach. Bob Boverman, technisch wei swaar een zeer bekwame trainer, volg- ie hem met ingang van die datum op, naar dat was zeer tegen de zin van de itleten. John Vermeule: „Bob is een ;oeie jongen, hij is alleen op het ver teerde moment gekomen." ,We gaan hem niet uit de weg, maar ve zoeken hem ook niet op", geeft de ïeeuwse atleet de sfeer aan waarin de lieuwe bondscoach moet werken, ioverman wordt als coach niet geac- epteerd, zo blijkt nu wel, hoewel zijn [waliteiten niet ter discussie staan. Trainings-technisch is hij ontzet end goed", geeft ook Nijboer toe. ,Maar wat tegen hem pleit is dat hij de hele ontwikkeling van de wegatle tiek niet heeft meegemaakt. Daardoor moet hij opboksen tegen een giganti sche achterstand. Wim Verhoorn be heerst het randgebeuren en heeft veel meer contacten." Met Wim Verhoorn, tegenwoordig vooral aktief als schakel tussen de or ganisatoren van wedstrijden en de at leten, is de band veel hechter. Het ver bond dat Marti ten Kate, Gerard Nij boer en John Vermeule buiten de wed- H 11.50-14.10 BBC 2: Cricket: Engeland-Au- stralië. 14.50-17.00 BBC 1: Cricket: Engeland-Au- stralië. 17.00-19.10 BBC 2: Cricket: Engeland-Au- stralië. 18.00-19.00 SKY: World Games. 18.05-18.35 BBC 1: Move it: sportcompetitie voor jongeren. 19.00-19.30 SKY: Motorsport Nieuws. 19.30-20.00 SKY: Surfer Magazine. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: wedstrijden in Dublin. 21.00-22.00 SKY: Triathlon: WK te Avignon. 22.00-22.30 Did 2: Der Sport-Spiegel: docu mentaire over kajakvaren in wildwater. 22.00-23.00 SKY: Voetbal: Dynamo Mos kou-Wereldsterren. 22.30-22.50 BRT 1: Wielrennen: Ronde van België. 23.00-00.00 SKY: Australian Rules Football. 00.00-01.00 SKY: World Games. 00.15-01.05 BBC 2: Cricket: Engeland-Au- stralië. Briesje speelt de sprinters parten MIDDELBURG - Wat voor vele woensdagavond een verkoelend briesje was betekende voor de sprinters op de avondwedstrijden een flinke domper op de verwachte prestaties. Door de wind en door een gebrek aan deelnemers ontbrak het vaak aan echte strijd. Alleen de 5000 meter heren aan het einde van de avond toonde weer met 21 deel nemers de grote populariteit van het langeafstandlopen aan. Ondanks de vrij harde wind waren er toch - vooral bij de junioren - een aantal goede prestaties te noteren. Bij de meisjes C liep Daphne Jasper- se van Atletica de 80 meter in 10.9, terwijl op de 600 meter meisjes D, Danielle van Cadzand een goede 1.42,7 liep op de voet gevolgd door Anjoilie Wisse van AV'56 (1.44.0). De strijd bij de jongens B op hjet polsstokhoogspringen was zeer in teressant. Dynamo-atleet Patrick Baptist versloeg verrassend Grego ry Lede van Atletica. Baptist sprong bij zijn tweede poging over 3 meter 30. Lede deed hetzelfde, maar pas tijdens zijn derde sprong. Baptist het de lat op 3 meter 40 leggen en sprong driemaal af. Lede, wiens bes te prestatie tot nog toe 3 meter 40 was, voelde zich goed en liet de lat driemaal tevergeefs op 3 meter 50 leggen. Beiden bleven dus op 3.30 steken en Baptist mocht zich, door dat hij minder sprongen nodig had, winnaar noemen. Gregory Lede was na afloop niet on der de indruk. „Ik heb mijn belang rijkste wedstrijden gehad. Voor de Nederlandse kampioenschappen in door, outdoor en de meerkampkam pioenschappen heb ik hard getraind en me veel ontzegd. Nu ik op die wedstrijden goed gepresteerd heb, doe ik het iets rustiger aan. Volgen de week (20 en 21 augustus) zijn de Zeeuwse kampioenschappen meer kamp. Die doe ik nog mee en als Ne derlands kampioen ben ik natuur lijk wel favoriet, maar het enige waar ik me dit seizoen nog echt op richt zijn de recordwedstrijden op 16 september, waar ik op een van mijn specialiteiten, de hinkstapsprong, ®ijn Zeeuws record wil verbeteren. Het staat nu op 14 meter 67, maar ik Gregory Lede in actie tijdens het polsstokhoogspringen. weet dat ik beter kan. Ik denk zelfs in de richting van de 15 meter- grens". Op de 5000 meter heren gin in de snelste serie de strijd aanvankelijk tussen Adri Faes, Rian van de Broe- ke en Jan de Bart. Van de Broeke, zeer goed op dreef dit baanseizoen, besliste de strijd vrij gemakkelijk in zijn voordeel. Jammer voor hem dat de rest van de Zeeuwse subtop zich waarschijnlijk rustig hield met het oog op de wegwedstrijd in Wolphaartsdijk aanstaande zater dag. Er had dan wellicht meer in ge zeten dan 15.25. 60 m meisjes D: 1. Anjolie Wisse, AV, 9.0 sec; 2. Marlies Wagener, AH, 9.1; 3. Belia Verbeem, AV, 9.4. 80 m jongens D: 1. Gui do Op 't Hof, AV 11.7; 2. Ben Verbeem, AV 12.8. 80 m meisjes C: 1. Daphne Jasperse AH, 10.9; 2. Elle v. Keule, AH 11.4; 3. Simo- ne Bijlhouwer, Spado, 11.8.100 m jongens C: 1. Wilco Pruysers, Dyn., 12.2; 2. Emiel Roodenburg, AH, 12.8; 3. Erik Huysman, AH, 13.0. 100 m meisjes B: 1. Daniëlle Neufeglise. AH, 13.8; 2. Cristel Dingeman- se, AH, 14.0; 3. Saskia v. d. Linden AH, 14.9. 100 m jongens B: 1. Richard Schot, Dyn., 12.1; 2. Jeffrey Schrijver, AV, 12.2; 3. Sander v. d. Maas, AH, 12.6. 100 meisjes A: 1. Marianne Provoost, AV, 13.3. 100 m jongens A: 1. Kees Houtepen, AV, 11.4; 2. Gidi Kraan, PSV, 12.6; 3. Frans v. Noort, Dyn., 13.0. 100 m heren: 1. Harmen v. d. Weel, Dyn., 12.8; 2. René de Voogd, Sprint, 13.2; 3. Edward de Lange, Dyn. (vet.) 13.7. 600 m meisjes D: 1. Daniëlle v. Cadzand, AH, 1.42.7 min.; 2. Anjolie Wis se, AV, 1.44.0; 3. Simone Bijlhouwer, Spa- do, 1.47.1. 100 m jongens D: 1. Guido op 't Hof, AV, 3.15.0 min; 2. Maarten v. Goe- them, R.K., 3.19.9; 3. Ben Verbeem, AV, 3.40.7. 800 m jongens A/B: 1. Kees Houte pen, AV, 2.02.6 min; 2. Jeffrey Schrijver, (J.B.) AV, 2.06.3; 3. Mare op 't Schip, AV, 2.26.8. 800 m jongens C: 1. Emiel Rooden burg, AH, 2.15.5; 2. Silvan Vael, AH, 2.23.9; 3. Erik Huysman, AH 2.42.4. 800 m meisjes A: 1. Marianne Provoost, AV, 2.22.9. 800 m heren: 1. John den Breejen, Sliedr. Sp., 2.09.6; 2. A. Demessie, AH, 2.14.2; 3. Ad de Lange, Dyn., 2.29.8. Pol- stokhooh jongens B: 1. Patrick Baptist, Dyn., 3.30 m; 2. Gregory Lede, AH.3.30; 3. Walter Houtzager, AH, 2.60. sprekingen met Boverman gaan vaak alleen over de atleet zelf, over zijn vorm en over zijn programma. Met Verhoorn vormden we een eenheid, een homogene groep. We waren bereid om elkaar te helpen." strijden om hebben gesloten, heeft in middels al geleid tot een soort mana gement. Zo regelt Roelof Veld, de toen malige assistent van Verhoorn, vrijwel alle wedstrijden voor de drie atleten. „We werken sinds kort een beetje zoals de profwielrenners", vertelt John Ver meule uit. „Wij worden vaak door or ganisatoren gebeld, die verwijzen we dan naar Roelof. En hij regelt, in over leg met ons natuurlijk, waar we lopen. Vroeger deed hij dat alleen voor Marti en voor Gerard, maar na de marathon van Rotterdam ook voor mij. Daar door is er regelmatig contact, dus ook met Wim Verhoorn, die het deelne mersveld voor enkele marathons vast stelt." Voor Boverman (voor enkele uren per week op de loonlijst bij de KNAU) is de werksfeer zo zorgwekkend, dat hij al in onderhandeling is geweest met de tennisbond voor een trainersfunc tie. Behalve op de wedstrijden is er nauwelijks contact met de topatleten. John Vermeule: „Hij belt me af en toe wel op, zoals ook na die val vorig weekeinde. Het verloopt allemaal heel stroef en in elk geval anders dan vroeger. Verhoorn regelde gewoon al les voor ons, niet alleen de wedstrij den, ook alles er omheen." „Het is niet zo dat we hem negeren", vervolgt hij over de relatie met Bover man. „Toch is aan alles te merken dat er iets wringt. Als hij ons uitnodigt voor besprekingen of trainingen, dan gaan we meestal niet. Hij wil graag dat we twee uur voor een wedstrijd even samenkomen voor een bespreking. Dat doen we niet, omdat we het liever na de wedstrijd willen." Gerard Nijboer: „Het is ook zo anders, zo persoonlijker als met Verhoorn. Be- De KNAU zou volgens de wegatleten moeten inzien, dat alleen de combina tie Verhoorn/Boverman tot een ideaal beeld zou kunnen leiden. John Ver meule: „Gerard vertelt me nog wel eens over 1979, toen die situatie er was. Dat was voor de atleten prettig om in te werken." Gerard Nijboer: „Maar het initiatief zou van Bob moe ten komen, vind ik. Hij zou moeten zeggen: we steken de koppen bij el kaar." Hij betoogt ook: „We zitten zoals het nu is op een dood spoor. Het is uitzicht loos voor de bondscoach zelf, maar ook voor de atleten. Wat er nu gebeurt is onhoudbaar. Bob wordt betaald, Wim niet, en toch doet hij vanalles voor ons. En wij zeggen doodgewoon: Bob zit op zijn plaats en daar zullen we ons tegen blijven verzetten." John Vermeule, die vorige week met 220 trainingskilometers in de voorbe reiding op Enschede zijn zwaarste week had, gaat niet gebukt onder de slechte sfeer. „Het kan natuurlijk be ter en onder elkaar worden we er vaak mee geconfronteerd. Maar trainingen en wedstrijden lijden er niet onder." De 27-jarige Zeeuw is langzamerhand in topvorm en zal dat zaterdag in Wol phaartsdijk ook willen tonen. „Ik heb deze week ook nog 200 kilometer ge daan. Het wordt mijn laatste wed strijd. De scherpte is er dus nog niet helemaal, maar we zijn met een sterke groep. Gerard, Kim, Michel de Maat, Aart Stigter. Ik verwacht een snelle en een mooie wedstrijd." r"? Tennis Indianapolis, tweede ronde, Schapers (Ned) - Bates (GBr) 6-2, 6-2. Voetbal Bundesliga: FC Köln - VfB Stuttgart 0-0, Bayern München - FC Homburg 1-0. Auxerre, kwalificatie Uefa-cup, Auxerre - Dinamo Zagreb 0-1 (0-0). 80. Suker 0-1. Scheidsrechter: Gunn (GBr), toeschouwers: 10.000. Gele kaarten: Preljevic en Cupan (beiden Dinamo Zagreb). Wielrennen EINDHOVEN - Gerald Vanenburg is dinsdag in Eindhoven uitgeroepen tot beste voetballer van het jaar. Oud- bondscoach Rinus Michels overhandigde de PSV'er de bijbehorende trofee. Vanenburg werd onlangs door PSV 'levenslang' vastgelegd. Maastricht, tijdrit: 1. Nijdam (Zundert) 1540 meter in 2.11,19,2. De Rooy (Spaubeek) 2.15,88, 3. Draaijer (Hoeven) 2.16,21, 4. Man- ders (St. Georges) 2.16,88,5. Van Aert (Hoog straten) 2.19,79, 6. Ducrot (Middelburg) 2.21,80. Criterium: 1. De Rooy (Spaubeek) 100 km in 2.19.04,2. Verhoeven (Berkel-Ensehot) z.t., 3. Ducrot (Middelburg) 0.10, 4. Nijdam (Zun dert), 5. Theunisse (Oss), 6. Alberts (Geleen), 7. Winnen (Venray), 8. Wieme (IJzendijke), 9. Van Orsouw (Oyen) allen z.t. als Ducrot. Ronde van België eerste gedeelte: 1. Yates (GBr) 101 km van Geel naar Verviers in 2 uur, 49 minuten en 21 seconden, 2. Oeslami- ne (Sov) z.t., 3. Planckaert (Bel) 0.40,4. Kap- pes (BRD), 5. Museeuw (Bel), 6. Moreels (Bel), 7. Fondriest (Ita), 8. Rolf Sörensen (Den), 9. Daems (Bel), 10. Redant (Bel) allen z.t. als Planckaert. 20. A. van der Poel, 31. Amtz, 41. De Vries, 55. Maassen, 59. Breu- kink, 60. Solleveld z.t. als Planckaert, 87. Beuker 3.30, 105. Lammertink, 112. Rozen dal, 115. Harings, 116. Pieters, 125. Van Loenhout, 137. Van der Hulst, 149. Hermans, 150. Van Poppel, 151. Nijboer, 158. Bol z.t. als Beuker, 170. Dorgelo 13.57, 171. Luykx z.t. Tweede gedeelte: 1. Yates 159 km van Ver viers naar Charleroi in 4.11.02, 2. De Mol (Bel), 3. Maassen, 4. Rolf Sörensen, 5. Henn (BRD), 6. Bonnet (Fra), 7. Dalgal (Ita), 8. Dierckx (Bel), 9. Hoste (Bel) z.t. als Yates, 10. Rogiers (Bel) 0.05, 24. Rozendal 0.44. Overi ge Nederlanders niet geklasseerd vanwege defecte fotofinish-apparatuur. Klassement: 1. Yates 17.29.00, 2. Maassen 0.10,3. Peiper 0.19,4. Sörensen 0.36,5. Oesla- mine z.t., 6. Bruyneel (Bel) 0.39, 7. Lorenzon (Ita) 0.48, 8. Hoste 0.50, 9. Gelfi (Ita) 0.51, 10. Dierckx 0.59, 13. Fignon 1.00, 14. De Vries 1.03,16. Solleveld 1.08, 29. Breukink 1.20,41. Amtz 1.33. MIDDELBURG - Het damesteam van de tafeltennisvereniging MZ uit Mid delburg speelt in de eerste ronde van de strijd om de Europacup 2 tegen AS- KU Konpereel uit Wenen. De (eenma lige) ontmoeting vindt vermoedelijk 9 september in Wenen plaats. Voor Koen de Vries, trainer van de MZ-dames is het Oostenrijkse tafel tennis, wat damesteams betreft, een nagenoeg onbeschreven blad. „Ik weet alleen dat er bij de heren nogal wat geld in gestopt wordt. Er stappen dan ook wel wat Chinezen rond in de Oos tenrijkse competitie. Ik weet niet of dat bij de dames ook zo is. Als we tegen een puur Oostenrijks team spelen, geef ik ons wel een kans." GOES - Meer dan 50 goals in achttien wedstrijden, hoogstandjes op de vier kante meter, zo af en toe een grove tackle, maar dikwijls ook voetbal uit de hogeschool. Vooral het spel van de aankomende sterren van PSV en Ajax was gisteren op de voetbalvelden in Goes soms een lust voor het oog. Het 2e Zilveren Ganzetoernooi kon op de openingsdag de vele honderden toe schouwers dan ook moeiteloos boeien. En vanzelfsprekend was er nu al een hoofdrol weggelegd voor de jeugdvoetballers van de nationale topclubs. Prachtige combinaties, soms uitge voerd op volle snelheid, werden welis waar afgewisseld met momenten van ontstellende zwakte. Maar in veel wed strijden was het voor de neutrale kij ker genieten geblazen. Zoals van de jeugdige spelers van landskampioen PSV, die in de eerste twee ontmoetin gen gelijk al negen keer raak schoten. Zoals ook van het speelse, maar iets minder doeltreffende Ajax, met zijn lichtvoetige balkunstenaars. Het was kortom een heerlijk en voor velen een leerzaam voetbalavondje op de eerste dag van dit toernooi. „Met een té groot verschil tussen profclubs en amateurs", zo oordeelde Adrie van Kraay, de jeugdtrainer van PSV, al in een vroeg stadium. „We hebben twee wedstrijden zonder tegenstand ge voetbald, maar dat kan in de voorbe reiding geen kwaad." Profvoetballers, die dagelijks trainen, tegen bescheiden amateurs en mees tentijds dus een hoge uitslag op het scorebord. Dat was het beeld van de allereerste duels op het toernooi. Zo schoot PSV in één helft (achttien mi nuten) vijf keer raak tegen Robur. De 17-jarige Deense international Tomas Thomiger was met drie treffers topsco rer in die wedstrijd. „We speelden ook één helft belabberd slecht", stelde Van Kraaij later vast. Maar eenmaal op toeren was PSV na tuurlijk niet meer te stuiten door Ro bur (6-0) en door SSV (3-0). Voor Louis van Gaal en zijn talentvol le Ajacieden gold ongeveer hetzelfde. Moeizaam van start en daarna pas meer grip op de tegenstanders. De Amsterdammers kwamen tegen Goes zelfs op een 1-0-achterstand door een goal van Pearl Doesburg. Vanuit de dug-out was even een lichte paniek merkbaar. Het vervolg was echter ruimschoots in het voordeel van Ajax, dat in een dominerende rol drie keer scoorde. Patrick Kraak, Michael Kandhai en Stefan Hendriks bogen de stand razendsnel om in winnende cij fers: 3-1. En vooral met Feyenoord wilde het in de eerste wedstrijden maar niet vlot ten. Twee keer hing er een volslagen verrassing in de lucht. Kloetinge moest tenslotte slechts met 1-0 buigen (doelpunt van Michel Hierschveld) en de combinatie van Bevelandse jeugd voetballers verdedigde zelfs lang een 1-0 voorsprong na een treffer van Jacco Ridderhof (Yerseke). Toch ging Feye noord uiteindelijk nog op de overwin ning af: 2-1. Voor het eerst viel er in die wedstrijd ook een wanklank te horen. John Be- stebreur van Feyenoord werd kort voor het wisselen door een messcherpe overtreding uit het veld getrapt. Hij werd 's avonds nog naar het Clara-zie- kenhuis in Rotterdam vervoerd voor een spoedoperatie. De 16-jarige voet baller liep een kuitbeenbreuk op en ge scheurde enkelbanden. Terecht lieten de begeleiders in de dug-out een krachtig protest horen, toen bleek dat de dader slechts voor vijf minuten naar de kant werd gestuurd. Het was een smet op de vlekkeloze eerste toernooidag, die in vrijwel alle wedstrijden werd gekenmerkt door sportieve duels. Toen de toppers el kaar troffen werd het voetbal wel iets harder, maar het kijkspel had er nau welijks onder te lijden. „Toch", vertelde de voortreffelijke wedstrijdleider Sjef Speetjens na af loop, „waren er nog een paar ongeluk kige blessures. Olav Huijsmans van Robur brak bij een botsing zijn neus been en Rein de Keizer van SSV liep een armblessure op". Het Venlose VW (in poule 1) en Ajax in poule 2 gaan na drie wedstrijden in de voorronden aan kop. De Limbur gers totaliseerden een doelsaldo van 13-0 eri zijn nu ook favoriet voor een fi naleplaats. PSV en KV Mechelen speelden in deze poule met 0-0 gelijk. Ajax liet uitsluitend overwinningen noteren, maar kwam tot nu toe alleen tegen amateurclubs uit. Feyenoord deelde in de slotwedstrijd de punten met Gomik Zabrze (1-1). Vlissingen boekte een eerste overwin ning tegen Robur (4-1) door onder meer drie doelpunten van Pascal Cau- martin. Kloetinge liep over Goes in de onderlinge derby: 4-1. Zo'n kleine duizend toeschouwers wa ren getuige van deze eerste dag met topvoetbal. Piet de Haze, de ijverige voorzitter van het toernooi, was er te vreden mee. „Voor morgen (donder dagavond) verwachten we het dubbe le. Dan zijn er wedstrijden als Feye noord - Ajax en moet er normaal ge sproken een prachtige finale uitko men." De uitslagen: Poule 1: PSV - Robur 6-0, VW - Vlissingen 5-0, KV Mechelen - SSV 2-1, VW - Robur 5-0, PSV - SSV 3-0, KV Mechelen - Vlissingen 1-0, PSV - KV Mechelen 0-0, WV - SSV 3-0. Ro bur - Vlissingen 1-4. Stand in poule 1:1 VW 3-6, 2 PSV 3-5, 3 KV Mechelen 3-5, 4 Vlissingen 3-2, 5 SSV 3-0, 6 Robur 3-0. Poule 2: Ajax - Goes 2-1, Feyenoord - Kloe tinge 1-0, Gornik Zabrze - Beveland-combi- natie 1-0, Ajax - Kloetinge 5-0, Feyenoord - Beveland-combinatie 2-1, Gornik Zabrze - Goes 0-0, Ajax - Beveland-combinatie 1-0, Feyenoord - Gornik Zabrze 1-1, Kloetinge - Goes 4-1. Stand in poule 2:1 Ajax 3-6,2 Feyenoord 3-5, 3 Gornik Zabrze 3-4, 4 Kloetinge 3-2, 5 Goes 3-1, 6 Beveland-combinatie 3-0. Ajax in de aanval tegen Goes. De Amsterdammers wonnen dit duel moeizaam: 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 19