PZC Onzekere toekomst voor de Zeeuwse tenniscombinatie Verrassende uitschakeling tennistoernooi in Cadzand Daan Eikenhout wacht op sein knie-operatie De Ganze worstelt en komt (nog) niet boven Emerence van Wingen: school of toch tennis? Hoek komt handicaps toch nog te boven: 3-2 sport MLTC (MIDDELBURG) TREKT SPELERS TERUG 12 Sportfestijn Middelburg Duidelijk ANNEMIEKE BROUWERS IN DAMES C UIT DE STRIJD NA AANVAL ZIEKTE VAN PFEIFFER Pad Opspelen lyf J 4 ZEEUWSE SPEELSTER OP EEN TWEESPRONG Diep dal Lauwer WINST IN DUEL MET HEIRNIS GENT WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 VLISSINGEN - Het Goese TSI, de Schelde uit Vlissingen en MLTC uit Middelburg, kwamen twee seizoenen geleden overeen hun sterke tennissers onder één noemer te brengen voor de competitie. Onder de naam CCZ (competitiecombinatie Zeeland) kwamen de Zeeuwse tennis sers van de genoemde verenigingen in competitieverband uit. Maar nadat TSI vorig jaar werd opgeheven en daarvoor in de plaats Eegedima uit Tholen bij CCZ werd toegevoegd, heeft zich nu MLTC teruggetrokken. De achterliggende gedachte van deze combinatie, die bestond uit vier CCZ- teams, was een verbetering van het ni veau in Zeeland en zoveel mogelijk spelers de mogelijkheid te bieden aan de competitie mee te doen. Er zijn na melijk clubs die bijvoorbeeld twee goe de herenspelers hebben, maar slechts over een goede dame beschikken. Om uit te komen in de competitie zijn mi nimaal twee dames nodig. Voor Hans van Leeuwen, de voorzitter van de Schelde kwam het bericht over het afhaken van MLTC dan ook als een volslagen verrassing. „Wij hebben een brief gekregen van Leunis Gabriëlse, de voorzitter van MLTC, waarin stond dat MLTC geen spelers meer aan CCZ wilde leveren. Als we komend seizoen daadwerkelijk zonder MLTC de com petitie moeten beginnen dan is van een soort Zeeuws vertegenwoordigend team dat CCZ toch zou moeten zijn nog maar weinig sprake. En dat was het eigenlijk al niet omdat ook Zeeuwsch-Vlaanderen nooit enige in breng heeft gehad", aldus Hans van Leeuwen. In die brief van Leunis Gabriëlse kwa men de grieven van MLTC aan het licht. Zo zou het doel van de combina tieteams, promotie naar hogere klas sen, niet bereikt zijn. En volgens Ga briëlse zou CCZ altijd op een negatieve wijze in de publiciteit zijn gekomen. Bovendien was de ongelukkige wijze van indeling van de vier teams over de verschillende parken reden te meer om MLTC terug te trekken. Hans van Leeuwen: „Van Kees Zuid- weg, de voorzitter van district Zee land, heb ik onlangs gehoord dat hier- CADZAND - Het tennistoernooi in Cadzand kent een vlot verloop. In sommige categorieën zijn de halve fi nalisten al bekend. Het opvallendst dinsdag was de uitschakeling van de als tweede geplaatste Annemieke Brouwers in het dames enkel C. Vorig jaar was Brouwers ook al deelneem ster in Cadzand. Brouwers werd vorig jaar D-winnares en op grond van haar progressie en prestatie werd ze nu dus als tweede verwacht op het Haaietandentoer- nooi. Mariette Seykens dacht daar an ders over. Na een spannende 7-5 in de eerste set wist ze in de tweede haar te genstandster kansloos te laten, 6-0. Door dit opvallende resultaat werd Seykens halve Analiste. Hierin slaagde ook Jacqueline van de Rijt, die in twee sets Marijke Seykens klopte: 6-4 en 6-3. Ook in het dames enkel D2 zijn al drie halve Analistes bekend. Plaatselijk fa voriete Ans Kools bereikte door een simpele 6-0 en 6-1 winst op Ilse van Beurden de halve eindstrijd, terwijl Florentine Wijffels evenmin veel moei te had met haar tegenstandster Lian- ne Verpaalen: 6-0 en 6-2. Christianne Vermorken mnoest wat langer op de baan staan om dit resultaat te beha len. Tegen Joyce Zeeuwen had ze een driesetter nodig. Met 6-7,6-4 en 6-4 wist zij zich uiteindelijk te plaatsen. Stefan Steyaart schakelde met 6-4 en 7-5 Hans de Vries uit in het heren enkel C, waar zijn volgende tegenstander Hans van Deun wordt. Deze belette in een spannende driesetter Coen van Zon de weg naar de kwartAnale: 5-7, 6- 2 en 5-7. Mare Kathmann uit Arnhem versloeg in deze groep met 6-2 en 6-3 Marcel Knobben, terwijl Frank Man- naerts Luc Oosterom uitschakelde: 2- 6,6-2 en 6-2. Beide geplaatste spelers in het heren Dl, Rudi de Lijser uit Cad zand en Niek van Remortel, voldeden aan de verwachtingen en bereikten de kwartAnale. De Lijser door Karei Groeneveld met 6-4, 6-4 te kloppen en MIDDELBURG - Al bijna een jaar weet Daan Eikenhout dat zijn rech terknie een operatieve ingreep ver eist. Toch sukkelt de 22-jarige spits, dit seizoen weer terug bij de zon dagvoetballers van Middelburg, nog steeds met een kapotte buiten meniscus. Een paar weken geleden zou de operatie dan eindelijk plaatsvinden, maar een aanval van de ziekte van Pfeiffer velde de Mid delburger alsnog. Naar het zich nu laat aanzien, is Ei kenhout verrassend snel van de doorgaans slopende virusziekte ge nezen. Vandaag krijgt hij de uitslag van een bloedonderzoek en hoopt hij te weten waar hij aan toe is. „Als het virus uit het bloed is verdwenen, bel ik onmiddellijk het ziekenhuis. Dan moet zo snel mogelijk het mes erin", zegt Daan Eikenhout, die sa men met Paul Schipper en Jan de Rijke de gevaarlijke voorhoede van Middelburg moet gaan vormen. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Eikenhout zeker een half seizoen uit de roulatie zou zijn. Afhankelijk van de vraag of en zo ja wanneer de ge kwetste knie geopereerd kan wor den, hoopt Eikenhout over drie maanden volledig At te zijn. „Op 5 juli zou ik geopereerd worden, maar kort daarvoor constateerde de huis arts de ziekte van Pfeiffer. En ik stond inmiddels een half jaar op de wachtlijst van het ziekenhuis." „In eerste instantie was de wacht tijd tien weken, maar het werd uit eindelijk zes maanden. Telefoontjes naar het ziekenhuis haalden weinig uit. Steeds weer werd er gezegd: over twee weken kunt u opgenomen worden. Dat hebben ze dus wel vijf keer gezegd. Op het laatst werd ik kwaad aan de telefoon en heb ik ge vraagd of ik nog voor 1990 geholpen kon worden", vertelt Eikenhout, die in Breda bij de bekende orthopeed dokter De Baere (clubarts van onder andere NAC) onder het mes zal gaan. 4P Daan Eikenhout (l) kwam dinsdagavond in actie met Middelburg tegen Kapelle. Normaal gesproken zou Eikenhout bij het begin van de competitie vol ledig hersteld kunnen zijn. De ziek te van Pfeiffer zorgde echter voor een wending in het toch al draad- lange verhaal. „Vlak voor de opera tie werd het pas geconstateerd. Ik kreeg op een gegeven moment een nek als een pad, de klieren zetten op. Ik had al een tijdje daarvoor last van vermoeidheid (een bekend symptoom van de ziekte van Pfeif fer), maar ik dacht dat daar andere oorzaken voor waren. Behalve het voetbal zat ik ook op een sport school en fietste ik veel met vrien den. Ik veronderstelde dat het ge woon een kwestie van overver moeidheid was. Met die ziekte van Pfeifer kon De Baere me niet opere ren, omdat de lichamelijke weer stand dan minder is." Vanaf begin juli toen hij nog meer 'plat' lag dan op de been was, is het herstel verbazingwekkend snel ge gaan. „Ik voelde me twee weken ge leden al weer fit. De huisarts zei dat ik kon gaan trainen, als ik mezelf daartoe in staat voelde. Een zeker ri sico zit daar natuulijk wel in, wantje weet niet of het virus helemaal uit het bloed is." Niettemin speelde Eikenhout tegen alle verwachtingen zaterdag mee in de eerste oefenwedstrijd van Mid delburg tegen Vosmeer, door de hoofdstedelijk ploeg met 4-1 gewon nen. „Maar het had wel 10-0 voor ons moeten zijn", gromt Eikenhout, die over zijn eigen spel nog niet lyrisch kan zijn. „Ik speelde niet best. Maar ja, een jaar niet gevoetbald, geen rit me, wat wil je dan. Tijdens de trai ningen was ik ook al niet vooruit te branden, mijn conditie is achteruit gevlogen." Hoewel zijn gebleseerde knie na die wedstrijd weer opspeelde, startte Eikenhout gisteravond opnieuw in de basis in het oefenduel tegen Ka pelle. „Tijdens het spelen heb ik er nauwelijks last van, maar na de wedstrijd verstijft alles. Het is even afwachten, ik hoop dat De Baere zo snel mogelijk aan het snij den kan." Afwachten kan de selectie van Mid delburg onder leiding van trainer Paul Telussa dit seizoen zeker niet. Daar is ook Eikenhout zich terdege van bewust. „Je proeft nu al, dat de supporters gewoon rekenen op een kampioenschap. Maar ik vind niet dat vande daken geschreeuwd moet worden, dat Middelburg de titel wel even pakt. Aan de overkant zitten drie moeilijke tegenstanders (Axel, Clinge en HVV), waar Middelburg altijd moeite mee heeft. Er ligt nu al extra druk op de schouders van de spelers, maar ik moet zeggen dat er vreselijk ingevlogen wordt tijdens de trainingen." Duidelijk is ook dat de aanhang ver wacht dat er met een voorhoede Paul Schipper-J an de Rijke en Daan Eikenhout veel gescoord zal wor den. Een treffend voorbeeld daar van is de opmerking van een club aanhanger, die onlangs druk doen de was met het verven van de score- bord-cijfers en inmiddels was aange land bij nummer zes. „Die zullen we dit seizoen nog vaak nodig hebben", merkte hij op. Aan de spelers is het de verwachtingen in te lossen, na een in sportief opzicht waar ramp jaar voor Middelburg. over spoedig nog overleg zal plaats vinden. Dan zal wellicht het een en ander duidelijk worden." Kees Zuidweg bevestigt dat er inder daad nog een gesprek met ondermeer de Schelde zal volgen. „Ik zou het be treuren als de combinatie in een keer uit elkaar zou spatten. Maar dat houdt de terugtrekking van MLTC niet zon dermeer in. Zo ver is het nog niet. Een van de mogelijkheden is dat we de in teresse van andere clubs uit Zeeland moeten peilen of ze spelers aan CCZ af willen dragen. Dat staat op onze agen da, maar wegens vakantie hebben we nog geen kans gezien alles met de be stuurders door te spreken", aldus Kees Zuidweg. Remco Maandag, speler van MLTC en van het tweede team van CCZ: „Ik speel best graag voor mijn eigen club. Ach, eigenlijk maakt het niet zo veel uit of ik voor CCZ uitkom of voor MLTC. Het bestuur van MLTC heeft besloten zich terug te trekken uit de combinatie en ik ben gewoon speler." Leunis Gabriëlse, de voorzitter van MLTC, was gisteren in verband met vakantie niet bereikbaar voor com mentaar. Van Remortel door gemakkelijk Mar cel Knobben met 6-2, 6-4 te verslaan. De beide geplaatste spelers in het he ren D2, Tony Groosman en Robert Kathmann maakten evenmin een fout. Kathmann had twee sets nodig tegen Eddy Klaaysen (6-4 en 6-2), even als Groosman tegen Niels Claeren: 6-0 en 6-2. In de B-categorieën zijn nog geen wedstrijden gespeeld. Overige uitslagen: dames enkel C: Leandra Knobben-Imke Giesbers 7-5, 6-2; dames en kel Dl: Saskia Breuls-Jessie Bouwhuis 7-5, 4-6, 6-3, Ann Soubry-Marleen de Rijcke 6-3, 6-1, Manda Dekker-Graddo Oosthoek 6-0, 6-1, Janneke Brummelhuis-Tineke Mulder 6-3, 6-7, 6-4, Sabine Claeren-Judith Houte pen 6-3, 6-1, Suzanne Albrechts-Tanja van Kollemburg 6-0, 6-2; dames enkel D2: Use van Beurden-Riet Aussems 6-7, 7-6, 7-5, Lianne Verpaalen-Marielle Tofïolo 7-5, 6-2, Joyce Zeeuwen-Annouk Hubes 6-2, 6-3; he ren enkel Dl: Carl Wissing-Frank Man- naerts 6-3, 6-0, Steven Marteyn-Geert de Kroon 6-0, 6-1, Bjom Wielakker-Tom Spoor 7-6, 6-3. MIDDELBURG - De atletiekvereni ging Dynamo'70 houdt zaterdag in Middelburg een sportfestijn op het in dustrieterrein Arnestein. Verschil lende takken van sport komen vanaf 10.30 uur aan bod. Het evenement wordt omstreeks 17.45 afgesloten. Het programma van het sportfestijn in Middelburg ziet er als volgt uit: 10.30 uur loop/Aetswedstrijd; 12.30 uur pres tatieloop over 2, 4, 6, 8 of 10 kilometer; 14.15 uur trimwedstrijd C-trimmers en veteranen (40 km); 15.15 uur trimwed strijd A/B-trimmers (50); 16.30 uur skeelerwedstrij d niet-licentiehouders (20 minuten plus een ronde); 17.00 uur skeelerwedstrijd B-licentiehouders (30 minuten plus een ronde). GOES - De Goese zwem- en polover- eniging De Ganze gaat de competitie in zonder dames-waterpoloteam. Een tekort aan vrouwelijke spelers en een gebrek aan trainingsfaciliteiten is daarvan de oorzaak. De Ganze over legt met de Vlissingse club Stormvo gel of een gezamenlijk damesteam mogelijk is. Als zo'n combinatieploeg niet van de grond komt, staan de Goe se speelsters voorlopig buiten de com petitie. De Ganze heeft een moeüijk jaar ach ter de rug. Zowel de heren- als dames- ploeg degradeerde in de waterpolo- competitie. Het damesteam is door studies, verhuizingen en zwanger schappen Aink uitgedund. Ook de reis tijden bij en de late aanvangstijden van uitwedstrijden spelen sommigen parten. „Het lukt", zegt voorzitter M. Keiler, „niet meer een complete da- mesploeg samen te stellen. Je hebt zo'n elf tot dertien speelsters nodig. We zaten al op een minimum van tien a elf. We zakken naar een onaanvaardbaar aantal van negen poloers en soms nog minder. Met zo'n kleine kern krijg je in de competitie voortdurend op je spor tieve donder. Het heeft geen zin zo door te gaan." De neerwaartse spiraal heeft in het da- mespoloteam voor irritatie gezorgd. „Er zijn woorden gevallen. Dat krijg je als bepaalde mensen het laten afwe ten. En daarom hebben we gezegd: dat moet dit jaar niet weer gebeuren", al dus Keiler. De voorzitter wijst erop dat het moeilijk is de jeugd te motiveren als er geen doorgroei mogelijk is. Niet alleen de inkrimping van het dames- ploeg is daar debet aan. Volgens Keiler zijn ook de trainingsmogelijkheden vrij mager. „We kunnen de leden mo menteel weinig bieden. Het buitenbad is dit jaar niet meer beschikbaar. Het binnenbad is nogal klein voor water polo en niet altijd vrij. Bovendien is de huur hoog. Dit soort zaken dupeert on ze vereniging. Als je daarover gaat pra ten met een wethouder, krijg je nul op het rekest." De herenploeg traint door de gebrek kige faciliteiten tegenwoordig in het Goese havenkanaal. Keiler: „In we zen is het absurd dat je als vereniging in Goes je toevlucht moet nemen tot een kanaal. Wij wachten met smart op het nieuwe zwembad. Dat schijnt er binnen eéri a twee jaar te komen. Tot die tijd ploeteren we maar gewoon door." W Emerence van Wingen: Tennissen is een voortdurend gevecht om de punten." KAPELLE - Vorig jaar zei Emeren ce van Wingen nog dat ze volgend jaar eens een keer op vakantie zou gaan. Maar opnieuw kon de 16-jari- ge tennisster uit Kapelle het niet la ten om aan een groot aantal toer nooien in deze zomervakantie mee te doen. Zo ook aan het Schelde- toernooi in Vlissingen, waaraan voor de eerste keer ook dames via invitatie aan de start verschijnen. „Ik zie tennissen eigenlijk als een soort vakantie. Je komt overal en ik heb intussen veel vrienden en vriendinnen gekregen in de tennis wereld. Je ziet elkaar bijna weke lijks", zegt Emerence van Wingen. Dit jaar maakt ze voor de eerste keer geen deel uit van een nationale se lectie. Haar prestaties van het afge lopen seizoen waren niet goed ge noeg om een plaats in de selectie te 'behouden. „Het is keihard, maar de bond eist datje voortdurend presta ties levert. Ik heb dit jaar daarente gen wel de vrije hand gehad in het samenstellen van mijn wedstrijd programma dat deed eerder de bond altijd. Samen met Fred Hemmes, van wie ik in Goirle elk weekeinde training krijg, heb ik een toernooi- keuze gemaakt. En eigenlijk bevalt dat me goed", zegt de vijfde jaars atheneum-scholiere. wedstrijden af te werken. Dat kost veel tijd, en ik weet niet of ik dat nu nog kan opbrengen. Daar in Bra bant wordt er veel harder getraind. Hier gaat het veel lauwer." 's Maandags en dinsdags volgt Eme rence van Wingen de Zeeuwse dis trictstraining onder leiding van Frits ten Bruggencate. Over de maandagtraining is ze nog redelijk tevreden omdat ze dan in Manfred de Kok en Stephan Havemans ge lijkgestemden treft. „Dan wordt er hard gewerkt en dat moet ook tij dens een training. Maar dinsdag worden we met achten tegelijk on der handen genomen en dan zijn er tennissers bij die eigenlijk meer voor de lol spelen. Dat werkt niet sti mulerend." Toch wil ze weer terug komen in de nationale selectie, maar ze beseft dat het de komende jaren moeilijk zal worden. „Ik wil binnen twee jaar mijn schoolopleiding afslui ten. De eerste vier schooljaren heb ik niet hard hoeven te werken. Ik ging toch wel over, maar nu wordt het zwaarder. Ik pendelde vorig jaar tussen Veghel en Goirle om tennistrainingen en competitie- Toen de Nederlandse tennisbond twee jaar geleden Hans Felius, de toenmalige districts-trainer van Zeeland, wegkaapte viel Emerence van Wingen in een diep dal. „Hans Felius haalde me twee keer per week 's ochtends om kwart over ze ven op om voor schooltijd een trai ning af te werken. Om half negen ging ik dan naar school en 's avonds wachtte weer een training. Dat heb je nodig om aan de top mee te kun nen draaien. Op mentaal, technisch en tactisch gebied heeft hij me heel veel geleerd. En het is jammer dat ik nu naar Brabant moet om me nog verder te ontwikkelen." Emerence van Wingen slaapt bijna elk weekeinde, om tijd te winnen, in Den Bosch bij Mirjam Oremans. Mirjam Oremans maakt momenteel een succesvolle periode door. De speelster heeft onlangs het toernooi van Domburg gewonnen en ze heeft van de tennisbond een contract aan geboden gekregen om deel uit te maken van de nationale selectie on der achttien jaar. „Mirjam traint ontzettend veel en net als ik onder leiding van Fred Hemmes in Goirle en de clubtrainer Mike Martin van Veghel. Mirjam wil een topper wor den. En wat mezelf betreft denk ik dat ik wel bij de Nederlandse maar niet bij de top tien van de we reld kan komen", zegt ze met een lach. Emerence van Wingen is aanbeland op een belangrijke fase in haar le ven. Als ze de twee jaar atheneum goed doorkomt en het tennis niet te veel op het tweede plan hoeft te zet ten, kan ze na haar schooltijd nog als full-prof tennisster furore ma ken. Maar verliest ze de grip op het tennissen dan is de kans groot dat ze afhaakt. Tot dat inzicht is ze zelf ook gekomen. „School wordt nu belang rijk." Ze weet nog niet goed hoe z haar toekomst verder in gaat vullen. Ze overweegt een jaar in Amerika het tennissen en studeren met el kaar te combineren. En om eventu eel Satelliet-toernooien te spelen „Maar dat zie ik over twee jaar wel", reageert de Zeeuwse nuchter. Wat het toernooi in Vlissingen be treft zegt ze op een gunstige loting te hopen. „Als ik in de eerste ronde Simone Schilder ontmoet, dan lij ik er meteen uit. Maar met een beetje geluk kan ik me toch een paar ronden staande houden. Jam mer, dat het voor de dames een invi- tatietoernooi is. Bij zo'n toernooi kun je geen punten voor de Audi- ranglijst halen en punten heb je i eenmaal nodig om aan belangrijk! toernooien mee te mogen doen. De punten die je haalt blijven één jaar geldig. Dat is een houvast voor de bond zodat ze kunnen zien dat je op een hoog niveau blijft spelen. Ten nissen is een voortdurend gevechl om de punten", zegt ze tot besluit, TERNEUZEN - In zijn eerste oefen duel met een tegenstander van gelijke klasse boekte Hoek gisterenavond te gen het Belgische Racing Heirnis Gent een knappe 3-2 overwinning. Het heeft er dus veel van weg dat het gemis van een aantal basisspelers Hoek vooralsnog niet kan verontrus ten. HVV zegevierde met 3-0 over AZVV en Axel en Zaamslag kwamen op 3-3 uit. Hoek-R. Heirnis Gent 3-2 Het is Hoek in de voorbereiding tot nu toe nog niet gegeven geweest in de sterkste opstelling aan te treden. Ont breken vanaf het begin al Adriaan van Nieuwenhuijse,-Mare de Kunder en Peter Hamelink, tegen Racing Heirnis Gent waren gisterenavond ook Nico Knol, Patrick Devisscher en Rado Despotovic niet beschikbaar. Niette min won Hoek na een 2-2 ruststand met 3-2. „Racing was een goeie tegen stander", zo oordeelde trainer Gerrit Emans na aAoop, „Van het kaliber van een eerste klasser. Ondanks het het feit dat we een aantal spelers moesten missen, was de wedstrijd van vandaag toch een goeie maatstaf'. De Zeeuws- Vlamingen namen al na vijf minuten spelen een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Gerard Dellaert, maar- werden nog voor de rust door twee fou ten van Onno Ribbens (Emans: „Die verder toch een behoorlijke wedstrijd speelde") op 1-2 gezet. Eerst scoorde Kiekens voor de Begische vierde klas ser (nationaal), daarna Buijl. Via een klassegoal van Remco van Keeken werd het in de 37e minuut echter op nieuw gelijk. Na de hervatting had Hoek in verdedigend opzicht zijn zaak jes beter onder controle en kwam Ra cing aan geen enkele kans meer toe. Een kwartier voor tijd kon Bert Dutree zodoende de winnende goal op zijn naam brengen: 3-2. Zaamslag-Axel 3-3 In een gelijkopgaande wedstrijd kwa men Zaamslag en Axel gisterenavond een 3-3 gelijkspel overeen. Na amper vier minuten spelen scoorde Fonny Verstraeten zijn eerste doelpunt en daarna duurde het tot de 10e minuut van de tweede helft alvorens Jan de Zwarte beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Daarna volgden de doelpunten elkaar snel op. Johan Haak scoorde 2-1, Fonny Verstraeten 2-2, Jan de Zwarte 3-2 en - wie anders - VLISSINGEN - Als voorbereiding op het nieuwe korfbalseizoen dat op 2 september begint, hebben veel Zeeuwse clubs een oefencampagne gepland. Voor de landelijk spelende verenigingen ziet het programma er als volgt uit: SWIFT (Middelburg): za 12/8 Swift-Tjoba (16.00 uur); za 19/8 deelname aan Animo- toernooi; wo 23/8 TOP-Swift (19.00) en za 26/ 8 PKC-Swift (16.00). ANIMO (Oost-Souburg): wo 16/8 Animo- TOP (19.30); za 19/8 Animo-toemooi (11.00- 17.00); wo 23/8 Animo-Tjoba (19.30); za 26/8 toptoernooi met deelname van Deetos Dor drecht en DVO Bennekom (13.00-17.00);wo 30/8 Animo-Ondo (19.30). ONDO (Middelburg): do 17/8 Slormvogels- Ondo (19.00); za 19/8 deelname aan Ondo vijfkamp «net verder Tjoba, Zuidwesters, Luctor en Togo); wo 30/8 Animo-Ondo (19.30). (TJOBA ('s Heer Hendrikskinderen): za 12/8 Swift-Tjoba (16.00); za 19/8 deelname aan Ondo-toernooi; wo 23/8 Animo-Tjoba (19.30); za 26/8 deelname aan Animo-toer- nooi (met DVO 2 en Deetos 2). TOP (Arnemuiden): wo 16/8 Animo-TOP (19.30); za 19/8 TOP-vierkamp (met verder deelname van Seolto, Stormvogels en At las); wo 23/8 TOP-Swift (19.00) en za 26/8 Zuidwesters-TOP (16.00). TOGO (Goes): vr 18/8 Togo-Swift 2 (19.00); za 19/8 deelname aan Ondo-vijfkamp; wo 23/8 Togo-Animo 2 (19.00) en zo 27/8 KVR Rijs- wijk-Togo. ZUIDWESTERS (Oost-Souburg): za 19/8 deelname aan Ondo-vijfkamp; 26/8 Zuid westers-TOP (16.00). ATLAS (Ritthem): za 19/8 deelname aan TOP-vierkamp; wo 23/8 Swift 2-Atlas (19.00) en do 31/8 Atlas-Zuidwesters 2 (19.00). LUCTOR (Terneuzen): za 19/8 deelname aan Ondo-vijfkamp; za 26/8 deelname aan Stormvogels-driekamp. STORMVOGELS (Westkapelle): do 17/8 Stormvogels-Ondo (19.00); za 19/8 deelname aan TOP-driekamp; za 26/8 driekamp Stormvogels (met verder deelname van Luctor en Blauw-Wit). Fonny Verstraeten 3-3. Twintigmi ten voor tijd lag de eindstand da® vast. Koewacht-Graauw 3-0 Graauw kon Koewacht tot aand redelijk bijbenen, maar moest ni hervatting zoals min of meer wacht mocht worden, terrein prii ven. Halverwege de wedstrijd was nog altijd 0-0, maar toen Koewad de eerste fase van de tweede helfW drukte yerd het snel 1-0 en 2-0 c doelpunten van Harold Versehure: Boudewijn Rietjens. In het las' kwartier scoorde Geert Mattel!1 3-0. Steen-Biervliet 2-2 Steen had tegen Biervliet een slo fensief nodig om een nederlaag tea komen. Voor de rust namelijk had win Duysserinck Biervliet op M bracht en dezelfde speler scoordf nieuw toen de tweede helft ampe' gonnen was. Toen was de thuisclui dwongen in de achtervolging te 5 met treffers van Marco Ottjens e« win Hofman als gevolg. Van 0-2 het daarmee 2-2. AZVV-HVV'24 0-3 AZVV kon in de eerste helft HW lijk partij geven, maar moest# rust qua tempo een stapje terugd „Je kon zien dat HW al meer wei dritme heeft", vond AZVV-traine dy Hermans na afloop, „In elk -? kwamen we in de tweede helft in co tioneel opzicht tekort". Na ruststand nam HVV in de 50e t® een 1-0 voorsprong door een treffe' Harm Rietjens, waarna Rietjens met twee gave goals het' overwicht van de Hulstenarenf glans gaf: 0-3. Uitslagen overige oefenduels: C Wemeldinge 10-0; Middelburg-©! 5-0; Veere-Arnemuiden 2-0; Bed ders-Gornik-Zabrze (jeugd) 2-1; meer-WHS 4-5; Yerseke-Midd' (zat.) 1-2; Robur-Walcheren 4-1; SPS 3-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 28