PZC 'Elke winkelier pikte wel een graantje mee' Poolse voetbaljeugd naar toernooi in Goes Kinderboerderij in Zierikzee verwelkomt 25.000ste bezoeker stappen in O O w H 90 O H Z 90 H m 90 m z streek 10 MIDDENSTAND PRIJST TOERISTENDAGEN Kleding Evenementen ONTVANGST IN STADHUIS Goedemorgen DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 Schieting Bromfietser gewond bij aanrijding DREISCHOR HEINKENSZAND ZIERIKZEE C. Geijs (ADLM) schutterskoning Zes auto's toeristen Schouwen gekraakt Woensdag 9 augustus Donderdag 10 augustus Vrijdag 11 augustus Zaterdag 12 augustus Zondag 13 augustus Maandag 14 augustus Dinsdag 15 augustus Woensdag 16 'augustus Donderdag 17 augustus Vrijdag 18 augustus Zaterdag 19 augustus Zondag 20 augustus Dinsdag 22 augustus LIEVE OPA VAN LEERDAM WEGGELOPEN JOHAN Gefeliciteerd (O)MA TAN LIEVE SNOES VERLOREM OMA LIES BOOGAARD Drukte bij een muzikaal optreden op het havenplein in Zierikzee tijdens een van de dinsdag-toeristendagen. OVEZANDE - De handboogvereni ging 'Zeelandia' in Ovezande hield een schieting op de staande wippen, waar aan veertig schutters van tien vereni gingen deelnamen. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel C. van 't Westeinde van Soranus, twee de hoofdvogel Jac Doene van Victoria, eerste zijvogel A. Boonman van Vrije Schutters, tweede zijvogel L. Rent meester van Willem Teil, derde zijvo gel J. Vermeule van Edele Handboog, eerste kal J. Smallegange van Zorg- vlied, tweede kal H. Eist van Zorg- vlied, derde kal L. Rentmeester van Willem Teil. De extra hoofdvogel was voor A. de Jonge van Soranus en de meeste kleine vogels (6 stuks) schoot W. Boudens van Willem Teil. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel C. van 't Westeinde van Soranus, twee de hóofdvogel J. Vermeule van Edele Handboog, eerste zijvogel H. van den Dries van Eensgezindheid, tweede zij vogel L. Rentmeester van Willem Teil, derde zijvogel C. Rentmeester van Wil lem Teil, eerste kal C. Stouthamer van Edele Handboog, tweede kal mevrouw L. de Bruin van St. Andries, derde kal mevrouw D. Verdonk van Jacoba van Beieren. De meeste kleine vogels (5 stuks) schoot Jac de Baar van Willem Teil. SINT-MAARTENSDIJK - De brom fietser W. M. C. van Z. uit Sint-Maar tensdijk is maandagmiddag gewond geraakt aan het hoofd bij een botsing met een personenauto in zijn woon plaats. De man reed met zijn brommer op het fietspad, toen hij werd geraakt door M. A. B. uit Scherpenisse. Die wilde in zijn auto op de provinciale weg Tholen/ Stavenisse rechtsaf de Nijverheidsweg opdraaien. Daarbij lette hij wel op het tegemoetkomende verkeer, maar niet op het naastgelegen fietspad. Van Z. kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis. Zijn brommer is vernield. B. kwam met de schrik vrij. Orgelconcert De organist Dirk Jansz Zwart uit Rotterdam geeft 10 en 17 augustus concerten in de hervorm de kerk in Dreischor. Het programma van morgenavond (donderdag) be staat uit werken van onder anderen Bach (het koraalvoorspel 'Wachet auf, ruft uns die Stimme'), César Franck en Jan Zwart (Fantasie over 'Een vaste Burg'), Jan Nieland en Hendrik An- driessen. Bezoekers kunnen na afloop verzoeken indienen voor de volgende orgelbespeling. De concerten begin nen om 20.00 uur. Origami - Een beginnerscursus ori gami wordt vanaf woensdag 6 septem ber gehouden in De Stenge te Hein- kenszand, van 9.15 tot 11.00 uur of van 19.45 tot 21.00 uur. Cursusleidster is Hannie van de Sluis uit Lewedorp. Commissievergadering - De commissie publieke werken van de ge meente Zierikzee vergadert dinsdag 15 augustus en niet, zoals abusievelijk in de PZC stond, 8 augustus. De leden van de commissie worden onder meer ingelicht over de stand van zaken van de aanleg van kabeltelevisie op Schou- wen-Duiveland. De vergadering in het stadhuis te Zierikzee begint om 19.30 uur. KWADENDAMME - De drie schut tersverenigingen van Kwadendamme en Diana uit Yerseke hielden de jaar lijkse koningsschieting. Van de 23 aan wezige leden wist C. Geijs van ADLM, pas in het 176ste schot, de vogel vol te treffen, zodat hij zich koning van de verenigde sociëteiten mag noemen. De schieting werd besloten met een mosselmaaltijd. ZIERIKZEE - Voor de Zierikzeese middenstand staat buiten kijf: de toe ristendagen zijn een succes. Want je neemt er altijd wel wat van mee, al dus een ondernemer in het centrum, die de toeristendagen aanmerkt als „een erg positieve zaak". Veel colle ga's van de opticien aan het Haven plein zijn eveneens zeer content met de komst van de duizenden toeristen op de vijf dinsdag-toeristendagen van deze zomer. „Het op deze manier promoten van Zierikzee is zonder meer fantastisch", vinden de neringdoenden. Slechts een enkeling is wat minder tevreden. „Het maakt voor mij geen enkel verschil. In tegendeel, op een gewone dag is het bij mij in de zaak drukker dan op een toe ristendag." „Maar", maakt de minder positief gestemde ondernemer met een breed gebaar naar zijn etalage dui delijk: „Ik ben loodgieter en elektri- ciën. En het ligt dan ook niet erg voor de hand dat ik op een toeristendag ook maar één kraantje extra verkoop." De ambachtsman in de zeer drukke Post- straat verheelt overigens niet dat het geldelijk gewin van de ondernemers in andere branches uiteindelijk ook zijn zaak ten goede komt, zij het dan indi rect. „Want op mijn beurt kom ik weer aan mijn trekken als collega's straks kunnen verbouwen, mede dankzij wat ze op deze dagen aan de toeristen ver dienen." Opticiën Hans Bergmans hecht eraan een pluim op de hoed van de organisa toren van de toeristendagen te steken. „De evenementen zijn keurig ver spreid door de hele stad, en dat is een goede zaak. En het is toch mooi dat Zierikzee zoveel toeristen trekt. Met het totale beeld van deze dagen heb ik echt geen enkel probleem." Boekhan delaar Joop Volkeri spreekt eveneens van een prima spreiding van de toeris tische attracties en evenementen. „Zo als het er deze toeristendagen in Zie rikzee aan toeging, vind ik prima." De eigenaar van de doe-het-zelf-zaak aan de Mol sluit zich hierbij aan met de woorden: „Alle winkels pikken wel een graantje mee. De een natuurlijk wat meer dan de ander. Maar dat is nu een maal een gegeven." Haar collega mevrouw Kok, van Van Geesbergen dames- en herenmode aan de Appelmarkt: „Zeker op toeristen dagen blijkt weer eens overduidelijk dat Zierikzee een volop bruisend stadT je is. Dat vinden ook onze klanten, want die winkelen hier graag. Zo krijg ik steeds weer te horen: „Wat is Zierik zee toch een gezellige plaats, met ge zellige mensen. En dat ik ieder jaar op nieuw weer dezelfde klanten in de zaak zie verschijnen, wil toch ook wel wat zeggen." In zijn reformzaak 'De Maagd van Me- chelen' in de Poststraat bekijkt onder nemer Joppe de seizoensdrukte wat minder positief. Want voor hem is het nog maar de vraag of hij wel 'zo blij moet zijn met al die mensen.' Wat koop je er eigenlijk voor, verzucht Joppe. „De meeste mensen kijken wel maar kopen niet. Nee, van een toeristendag moet ik het niet hebben. Al die extra drukte is misschien wel aardig voor de mensen, maar maakt mijn dag abso luut niet goed." Coördinator Ria Geluk van de com missie toeristendagen Zierikzee heeft nog geen tijd gehad om zich over het afgelopen seizoen een oordeel te vor men. „Maar gelet op alle instemmen de reacties ligt het voor de hand vol gend jaar voor dezelfde opzet te kie zen: evenementen op verschillende Iokaties in de binnenstad. Maar dat moeten we nog eens rustig bekijken, als de grootste drukte weer voorbij De rijkspolitie merkte de vijf voorbije dinsdag-toeristendagen in Zierikzee aan als vrij druk. „De stad heeft weer massa's auto's te verwerken gekregen, maar dat is allemaal vrij aardig verlo pen," aldus een woordvoerder. Hij te kende overigens aan dat het verkeer, evenals vorige jaren, vrij moeilijk 'te ordenen' was. „Pluspunt was echter dat heel veel auto's buiten de wallen op tijdelijke terreinen konden worden geparkeerd. Daardoor waren er dit j aar, met name op de Laan van Sint Hi- laire, heel wat minder doorgangs-pro- blemen dan vorige jaren." Burgemeester Seinstra (op de rug gezien tweede van links) begroet de Poolse jeugdvoetballers. GOES - Het voetbalinternaat Gornik Zabrze is de kweekvijver van nieuw Pools talent. De jeugdploeg is deze week in Goes als deelnemer aan het Zilveren Ganzetoernooi. Burgemees ter en wethouders ontvingen de Pool se jeugdspelers dinsdag in het stad huis. Tussen Goes en Gornik Zabrze bestaat al langer een band. De voet balclub SSV '65 bracht eerder een be zoek aan het Oostblokland en in het bijzonder de voetbalschool in Zabrze. Voor de spelers, verzorgers en leiders van het internaat, dat in de Poolse ko- Dat toeristen niet alleen komen om te kijken, maar ook om te kopen, bea men ondernemers in enkele kleding zaken volmondig. Zo verwonderlijk vinden zij dat overigens niet, want ook tijdens de vakantie nemen veel mensen een dagje om te winkelen. „Dat hoort er tegenwoordig gewoon bij", aldus een woordvoerster van Holty Mode aan de Dam. ZIERIKZEE - Uitgerekend op de ge- bezoeker van dit jaar de hekken van boortedag van het ezeltje Harold pas- de Zierikzeese kinderboerderij De seerde dinsdagmiddag de 25.000ste Punt. Bovendien vond het passeren Sabrina van den Berg kwam handjes te er haar beschuit met muisjes niet voor kort om het bronzen konijntje aan te pakken van wethouder Pde Rijke(r).Ze liet los. van deze mijlpaal plaats tijdens de grote drukte op de laatste toeristen dag van het seizoen. Alle aanleiding dus voor beschuit met muisjes voor de kinderen en een spe ciale begroeting van de 25.000ste: de bijna tweejarige Sabrina van den Berg en haar ouders. Het gezin uit Rotterdam/Schiebroek verblijft met vakantie op een camping in Ouddorp. „Dan doen we trouwens ieder jaar en steevast nemen we dan ook een kijkje in Zierikzee. Nu ontdekten we bij toe val de kinderboerij," aldus mevrouw Van den Berg. Wethouder P. de Rijke, in zijn functie van adviseur van stichting kinder boerderij De Punt, onderstreepte het bijzondere van de ontmoeting met de familie Van den Berg, met bloemen en een geschenk voor dochtertje Sabrina. Dat laatste was een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen bronzen ko nijntje, met inscriptie. In een toe spraakje gaf wethouder De Rijke nog aan, dat mede uit het zojuist bereikte aantal bezoekers duidelijk blijkt, dat de kinderboerderij het, ondanks zoals gemeld enige recente strubbelingen met betrekking tot het beheer, het voortreffelijk doet. De Rijke: Op z'n boers gezegd: de boerderij boert heel goed." De 25.000ste bezoeker verscheen vorig jaar pas begin oktober. De groeiende belangstelling houdt gelijke tred met het toenemende aantal toeristen dat Zierikzee bezoekt, meende waarne mend beheerder en interim-voorzitter Leo Lievense van de kinderboerderij. „Op een vakantiedag zijn vijf tot zes honderd bezoekers op De Punt be paald geen uitzondering. Maar natuur lijk is ook het mooie weer een bijzonde re reden voor de opmerkelijke drukte van deze zomer." lenmijnen een belangrijke sponsor heeft, stond dinsdagmorgen koffie en cake klaar in de trouwzaal van het stadhuis. De jeugdige voetballers ver rasten mevrouw A. J. Seinstra-Dub- belman, de echtgenote van de burge meester, en wethouder M. F. van Toor- en-Loerakker met handkusjes. Via een tolk werden beleefdheden uitgewis seld. Sommige Polen spraken Duits. Burgemeester mr T. R. Seinstra vertel de iets ovef Goes en de geschiedenis van het stadhuis. De Poolse ploeg kreeg na de ontvangst een rondleiding door het monument. Een beklimming van de klokketoren was daarbij inbe grepen. Een pakket met bekertjes en een tegel vormden voor elke speler een tastbare herinnering aan Nederland. De Poolse cadeautjes voor burgemees ter mr Seinstra bestonden uit een vaas, een voetbal een vaantje. De voetbalploeg uit Zabrze, een stad van een kwart miljoen inwoners in Op- per-Silezië, maakt een toernee door Europa. Na een vierdaags verblijf in Frankrijk arriveerde het team maan dag, een dag te vroeg, in Goes. De Po len maakten deze week van de gele genheid gebruik Zeeland per bus te verkennen. Als voorafje op het toer nooi speelden ze dinsdag een oefen wedstrijd tegen het eerste team van Bevelanders in Kamperland. Gornik Zabrze staat vandaag (woensdag) te genover de jeugdelftallen van Feij- enoord, Combi Beveland en Goes. De Polen ontmoeten donderdag Ajax en Kloetinge. Zondag gaan ze naar huis. ZIERIKZEE - Bij de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland is maandag en dinsdag aangifte gedaan van zes in braken in personenauto's van vakan tiegangers. De buit van de autokra kers bestond voornamelijk uit auto radio's, radio-cassetterecorders en een fototoestel, met een totale waarde van bijna vier duizend gulden. De daders verschaften zich toegang met behulp van valse sleutels, door het openbreken van portieren en vernie ling van een ruit. Vogens de rijkspoli tie was één auto niet afgesloten. De inbraken vonden in de nacht van zondag op maandag plaats op par keerterreinen aan de Hoogenboom- laan en de Rampweg in Renesse, en aan de Kreeklaan in Scharendijke. Energiehal - 12.00 tot 18.00 'Sportsoos', sportieve activiteiten voor jongeren van 12 tot 18 jaar met o.a. halsporten, roller-skating en kracht en verdedigingssporten Plaswijckpark -15.00 'Dromen Mathias', poppentheater voorstelling door John de Winter voor kinderen van 3 tot 9 jaar Zaagmolenbrug - 10.00, 13.30 en 17.00 'Croosboot' rondvaart naar het re creatiegebied De Rottemeren Autobusstation Zuidplein/C. S. - 09.15 en 09.30 Havenrondrit, tocht door het Ha- vengebiedm met een havenpromo- tiefilm en bezoek aan Brielle Energiehal - 12.00 tot 18.00 'Sportsoos' (zie woensdag 9 augus tus) Grote of Sint Laurenskerk - 12.45 Lunchconcert door Griete Pronk (alt) en Niek van der Mey orgel/pia no) Imax-theater - 18.45 tot 22.45 Excursie, die begint in het Imax- theater met de film 'Grand Canyon' en vaartocht met Spido door de ha ven naar het Botlekgebied Zaagmolenbrug - 10.00, 13.30 en 17.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) Energiehal - 12.00 tot 18.00 'Sportsoos' (zie woensdag 9 augus tus) Laurenstoren - 20.00 tot 21.00 Beiaardconcert door Arie Abbenes met 'The revolution before the revo lution' en bezichtiging van de toren om 19.00 Zaagmolenbrug - 10.00, 13.30 en 17.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) Paradijskerk - 14.00 tot 17.00 Bezichtiging van het monumentale kerkgebouw met om 16.00 uur orgel concert Harbour Jazzclub - 21.30 Optreden South Jazzband Rotown - 22.00 Optreden Woody and the Sidemen, rock Roll Café Floor-23.30 Optreden Maximum Joy, zomerse zwoele klanken uit Zuid-Amerika Zaagmolenbrug - 09,12,15 en 18.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) Voorhaven Rotterdam -14.30 Rondvaart Delfshaven Park bij de Euromast - 12.00 'Dag van de romantische muziek', verschillende muzikanten treden op, openingsconcert door Maurice Nannerts van Buren o.l.v. Theo Olaf Rozentuin Museum Boymans - 13.00 'Openluchttheater', kindervoorstel ling Repelsteeltje, om 14.30 theater Flup en Ju Bedrijf en om 16.00 Kili- ma Hawaiians Schiedamsedijk - 11.00 tot 17.00 'Zondagsmarkt', toeristische markt met boeken, antiek, curiosa en kunst Maritiem Museum Prins Hendrik - 11.00 tot 16.00 Rit per paardentram door Water- stadgebied' vertrek ieder uur Zaagmolenbrug - 09, 12, 15 en 18.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) Energiehal - 12.00 tot 18.00 'Sportsoos' (zie woensdag 9 augus tus) Energiehal - 12.00 tot 18.00 'Sportsoos' (zie woensdag 9 augus tus) Jazzcafé Dizzy - 22.00 Optreden Minus One Zaagmolenbrug - 10.00, 13.30 en 17.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) Manege Kralingse Bos - 09.30 EK voor springruiters 1989 Plaswijckpark -15.00 'In de bomen kun je wonen', poppen theatervoorstelling door Clarine Ballot, voor kinderen van 3 tot 8 jaar Grote of Sint Laurenskerk - 12.45 Lunchconcert door Lenie Recht (zang), Wim Modders (klarinet) en Bernard Themans (piano) Manege Kralingse Bos - 09.30 EK springruiters 1989 Nighttown - 21.00 Concert Nadieh Oude Haven - 20.00 Spaans Festival Spido Havenrondvaarten -19.30 'Music-cruise', vaartocht door de Rotterdamse havens omlijst door de swingende klanken van het Sea port Quartet Paradijskerk - 14.00 tot 17.00 Bezichtiging monumentale kerkge bouw Harbour Jazzclub - 21.30 Optreden Burgundy Street Jazz men Oude Haven - 20.00 'Spaans Festival' Café Floor - 23.30 Optreden Tango Tupambae, melan cholie en passie uit Uruguay Nighttown - 21.00 Concert Green on Red Oude Haven - 15.00 'Spaans Festival' Schiedamsedijk - 11.00 tot 17.00 'Zondagsmarkt (zie zondag 13 au gustus) Jazzcafé Dizzy - 22.00 Optreden Invitation Gast Zaagmolenbrug - 10.00, 13.00 en 17.00 'Croosboot' (zie woensdag 9 augus tus) m CO m Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing, uiterlijk 09.00 uur, voor de krant van maandag vrijdags vóór 12.00 uur, in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 1,85 over 1 kolom. Eén regel met grote letter verplicht 3,70. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 20,- over 2 kolom 30,-. 60 jaar! Hartelijk gefelici teerd! Kusjes van Esther, Monique en Inge 7/8: gecastr. kater, beige/ gr. met zw. strepen, naam: Desi, omg. Braken burg, Arnemuiden. Tegen beloning terug te bez. tel. 01182-2494, Bremstraat 26, Arnemuiden. je schoenen heb je niet versleten, maar je zal best nog wel weten dat het 10 jaar is gelee dat je naar het stadhuis toe ree. Met wat onweer en regen, daar kon het geluk wel te gen. Zet de koffie maar klaar op de volgende 10 jaar. 49 2 Slimmens bij elkaar. Ze schelen precies 10 jaar. Twintig is zij En hoe oud is hij???? De vrolijke familie Goedemorgen Hier sta je dan. Je bracht ons zelf op hét idee, en namen deze foto van je mee. Hartelijk gefeliciteerd mei je 60e verjaardag. Pa, kinderen en kleinkinderen van harte gefeliciteerd met je 16 lentes. Kusjes, je vriendje blokrooster, omg. Veerse Meer, Oranjeplaat. Terug te bezorgen, tel. 01184- 15250, na 18.00 uur. Het is echt waar, vandaag 60 jaar. Zet de camera maar klaar en filmer maar. We komen je Ml halen en mag je 10 minu ten balen. Even rijden er even wiegen en dan mag je gaan vliegen. Hartelijk gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24