PZC streek WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 b 10 'Elke winkelier pikte wel een graantje mee' Kinderboerderij in Zierikzee verwelkomt 25.000ste bezoeker zm"n «Mar - Poolse voetbaljeugd naar toernooi in Goes Elfdorpenfietstocht bracht tweeduizend mensen in het zadel Kinderen vieren feest in Borselse vakantiedorpen MIDDENSTAND PRIJST TOERISTENDAGEN Evenementen C. Geijs (ADLM) schutterskoning Zes auto's toeristen Schouwen gekraakt ONTVANGST IN STADHUIS Kleding Man in ziekenhuis na vechtpartij op kermis Middelburg Bodemonderzoek Vroonweg in Oostkapelle Zware schade bij botsing Uzendijke Goed IN DE WEER MET AFVALHOUT Schieting Bromfietser gewond bij aanrijding HEINKENSZAND Origami Een beginnerscursus ori gami wordt vanaf woensdag 6 septem ber gehouden in De Stenge te Hein- kenszand, van 9.15 tot 11.00 uur of van 19.45 tot 21.00 uur. Cursusleidster is Hannie van de Sluis uit Lewedorp. LIEVE OPA VAN LEERDAM WEGGELOPEN JOHAN Gefeliciteerd (O)MA TAN LIEVE SNOES VERLOREN OMA LIES BOOGAARD Op het sportveld in Baarland bouwde de kinderen tal van geriefelijke huisjes voor hun speeldorp. ZIERIKZEE - Voor de Zierikzeese middenstand staat buiten kijf: de toe- ristendagen zijn een succes. Want je neemt er altijd wel wat van mee, al dus een ondernemer in het centrum, die de toeristendagen aanmerkt als „een erg positieve zaak". Veel colle ga's van de opticien aan het Haven plein zijn eveneens zeer content met de komst van de duizenden toeristen op de vijf dinsdag-toeristendagen van deze zomer. „Het op deze manier promoten van Zierikzee is zonder meer fantastisch", vinden de neringdoenden. Slechts een enkeling is wat minder tevreden. „Het maakt voor mij geen enkel verschil. In tegendeel, op een gewone dag is het bij mij in de zaak drukker dan op een toe ristendag." „Maar", maakt de minder positief gestemde ondernemer met een breed gebaar naar zijn etalage dui delijk: ..Ik ben loodgieter en elektri- ciën. En het ligt dan ook niet erg voor de hand dat ik op een toeristendag ook maar één kraantje extra verkoop." De ambachtsman in de zeer drukke Post- straat verheelt overigens niet dat het geldelijk gewin van de ondernemers in andere branches uiteindelijk ook zijn zaak ten goede komt, zij het dan indi rect. „Want op mijn beurt kom ik weer aan mijn trekken als collega's straks kunnen verbouwen, mede dankzij wat ze op deze dagen aan de toeristen ver dienen." Opticiën Hans Bergmans hecht eraan een pluim op de hoed van de organisa toren van de toeristendagen te steken. „De evenementen zijn keurig ver spreid door de hele stad, en dat is een goede zaak. En het is toch mooi dat Zierikzee zoveel toeristen trekt. Met het totale beeld van deze dagen heb ik echt geen enkel probleem." Boekhan delaar Joop Volkeri spreekt eveneens van een prima spreiding van de toeris tische attracties en evenementen. „Zo als het er deze toeristendagen in Zie rikzee aan toeging, vind ik prima." De eigenaar van de doe-het-zelf-zaak aan de Mol sluit zich hierbij aan met de woorden: „Alle winkels pikken wel een graantje mee. De een natuurlijk wat meer dan de ander. Maar dat is nu een maal een gegeven." nog maar de vraag of hij wel 'zo blij moet zijn met al die mensen.' Wat koop je er eigenlijk voor, verzucht Joppe. „De meeste mensen kijken wel maar kopen niet. Nee, van een toeristendag moet ik het niet hebben. Al die extra drukte is misschien wel aardig voor de mensen, maar maakt mijn dag abso luut niet goed." Coördinator Ria Geluk van de com missie toeristendagen Zierikzee heeft nog geen tijd gehad om zich over het afgelopen seizoen een oordeel te vor men. „Maar gelet op alle instemmen de reacties ligt het voor de hand vol gend jaar voor dezelfde opzet te kie- Zeil! evenementen op verschillende lokaties in de binnenstad. Maar dat moeten we nog eens rustig bekijken, als de grootste drukte weer voorbij is." De rijkspolitie merkte de vijf voorbije dinsdag-toeristendagen in Zierikzee aan als vrij druk. „De stad heeft weer massa's auto's te verwerken gekregen, maar dat is allemaal vrij aardig verlo pen," aldus een woordvoerder. Hij te kende overigens aan dat het verkeer, evenals vorige jaren, vrij moeilijk 'te ordenen' was. „Pluspunt was echter dat heel veel auto's buiten de wallen op tijdelijke terreinen konden worden geparkeerd. Daardoor waren er dit jaar, met name op de Laan van Sint Hi- laire, heel wat minder doorgangs-pro- blemen dan vorige jaren." SINT-MAARTENSDIJK - De brom fietser W. M. C. van Z. uit Sint-Maar tensdijk is maandagmiddag gewond geraakt aan het hoofd bij een botsing met een personenauto in zijn woon plaats. De man reed met zijn brommer op het fietspad, toen hij werd geraakt door M. A. B. uit Scherpenisse. Die wilde in zijn auto op de provinciale weg TholerV Stavenisse rechtsaf de Nijverheidsweg opdraaien. Daarbij lette hij wel op het tegemoetkomende verkeer, maar niet op het naastgelegen fietspad. Van Z. kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis. Zijn brommer is vernield. B. kwam met de schrik vrij. KWADENDAMME - De drie schut tersverenigingen van Kwadendamme en Diana uit Yerseke hielden de jaar lijkse koningsschieting. Van de 23 aan wezige leden wist C. Geijs van ADLM, pas in het 176ste schot, de vogel vol te treffen, zodat hij zich koning van de verenigde sociëteiten mag noemen. De schieting werd besloten met een mosselmaaltijd. ZIERIKZEE - Bij de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland is maandag en dinsdag aangifte gedaan van zes in braken in personenauto's van vakan tiegangers. De buit van de autokra kers bestond voornamelijk uit auto radio's, radio-cassetterecorders en een fototoestel, met een totale waarde van bijna vier duizend gulden. De daders verschaften zich toegang met behulp van valse sleutels, door het openbreken van portieren en vernie ling van een ruit. Vogens de rijkspoli tie was één auto niet afgesloten. De inbraken vonden in de nacht van zondag op maandag plaats op par keerterreinen aan de Hoogenboom- laan en de Rampweg in Renesse, en aan de Kreeklaan in Scharendijke. ZIERIKZEE - Uitgerekend op de ge boortedag van het ezeltje Harold pas seerde dinsdagmiddag dc 25.000ste bezoeker van dit jaar de hekken van de Zierikzeese kinderboerderij De Punt. Bovendien vond het passeren van deze mijlpaal plaats tijdens de grote drukte op de laatste toeristen dag van het seizoen. Alle aanleiding dus voor beschuit met muisjes voor de kinderen en een spe ciale begroeting van de 25.000ste: de bijna tweejarige Sabrina van den Berg en haar ouders. Het gezin uit Rotterdam/Schiebroek verblijft met vakantie op een camping in Ouddorp. „Dan doen we trouwens ieder jaar en steevast nemen we dan ook een kijkje in Zierikzee. Nu ontdekten we bij toe val de kinderboerij," aldus mevrouw Van den Berg. Wethouder P. de Rijke, in zijn functie van adviseur van stichting kinder boerderij De Punt, onderstreepte het bijzondere van de ontmoeting met de familie Van den Berg, met bloemen en een geschenk voor dochtertje Sabrina. Dat laatste was een speciaal voor deze gelegenheid ontworpen bronzen ko nijntje, met inscriptie. In een toe spraakje gaf wethouder De Rijke nog aan, dat mede uit het zojuist bereikte aantal bezoekers duidelijk blijkt, dat de kinderboerderij het, ondanks zoals gemeld enige recente strubbelingen met betrekking tot het beheer, het voortreffelijk doet. De Rijke: Op z'n boers gezegd: de boerderij boert heel goed." De 25.000ste bezoeker verscheen vorig jaar pas begin oktober. De groeiende belangstelling Jioudt gelijke tred met het toenemende aantal toeristen dat Zierikzee bezoekt, meende waarne mend beheerder en interim-voorzitter Leo Lievense van de kinderboerderij. „Op een vakantiedag zijn vijf tot zes honderd bezoekers op De Punt be paald geen uitzondering. Maar natuur lijk is ook het mooie weer een bijzonde re reden voor de opmerkelijke drukte van deze zomer." Dat toeristen niet alleen komen om te kijken, maar ook om te kopen, bea men ondernemers in enkele kleding zaken volmondig. Zo verwonderlijk vinden zij dat overigens niet, want ook tijdens de vakantie nemen veel mensen een dagje om te winkelen. V „Dat hoort er tegenwoordig gewoon bij", aldus een woordvoerster van J Holty Mode aan de Dam. Haar collega mevrouw Kok, van Van ■*- v, Geesbergen dames-en herenmode aan dagen blijkt weer eens overduid< n dat Zierikzee een volop bruisend stad- '<mm As je is. Dat vinden ook onze klanten, Tm want die winkelen hier graag. Zo krijg - ik steeds weer te horen: „Wat is Zierik- WÊKKÊÊÊKf, MIjKÊÊÊKmjflM a zee toch een gezellige plaats, met ge- jk zelligë mensen. En dat ik ieder jaar op- ~A nieuw weer dezelfde klanten in de zaak f roftBrfifiV"' zie verschijnen, wil toch ook wel wat i «sr v\ In zijn reformzaak 'De Maagd van Mc- JMflflr J|HSttj§F s\t% i chelen'in de Poststraat bekijkt onder- ét ViVf.t I nemer Joppe de seizoensdrukte wat Sabrina van den Berg kwam handjes tekort omhetbronzenkonijntjeaantepakkenvanwethouderP.deRijke(r). Zeliet minder positief. Want voor hem is het er haar beschuit met muisjes niet voor los. GOES - Het voetbalinternaat Gornik Zabrze is de kweekvijver van nieuw Pools talent. De jeugdploeg is deze week in Goes als deelnemer aan het Zilveren Ganzetoernooi. Burgemees ter en wethouders ontvingen de Pool se jeugdspelers dinsdag in het stad huis. Tussen Goes en Gornik Zabrze bestaat al langer een band. De voet balclub SSV '65 bracht eerder een be zoek aan het Oostblokland en in het bijzonder de voetbalschool in Zabrze. Voor de spelers, verzorgers en leiders van het internaat, dat in de Poolse ko- MIDDELBURG - Het kon niet mooier. Bouke Bouwman, organisator van de Elfdorpentocht van de fietsersbond ENFB, hoopte enkele weken geleden op 'droog en bewolkt weer'. Toen dinsdag voor de vierde keer de Elfdor pentocht van start ging, werd zijn wens vervuld: een groot deel van de dag was het ideaal fietsweer. Dat bleek ook uit het aantal deelnemers dat de elf dorpen op Walcheren op de pedalen aandeed: het waren er twee duizend. „We hebben er nog nooit zoveel ge had", vertelde na afloop een zeer tevre den coördinator Ruud van Leerzem. „Tegen tien uur gistermorgen waren er al 1500 fietsers op weg, afkomstig uit het hele land. Aan de fietstocht was be kendheid gegeven via WV's en strooi- folders". „Je zag mensen die met de trein naar Middelburg kwamen en daar een fiets huurden. Er waren ook deelnemers met de auto gekomen, met op het dak hun fiets". Aan de drie eerdere Elfdor- pentochten deden maximaal elfhon derd mensen mee. Er werd ook gefietst voor een goed doel. Het deelnemers- geld - dit keer ruim 9500 - is bestemd voor de internationale hulporganisa tie Terre des Hommes, die met het geld onderwijs- en scholingsprogramma's betaalt in India, Indonesië en de Filip pijnen. Van Leerzem vermoedde dat niet al leen het fraaie fietsweer zoveel deelne mers trok. Er was ook een aantal eve nementen in de route opgenomen. Zo was de vuurtoren van Westkapelle voor het publiek toegankelijk, iets dat normaliter niet gebeurt. Verder had molen-taveerne De Hoop in Seroos- kerke niet alleen een jazzband inge huurd, maar werden er ook enkele ou de ambachten gedemonstreerd. lenmijnen een belangrijke spons heeft, stond dinsdagmorgen koffie i cake klaar in de trouwzaal van h stadhuis. De jeugdige voetballers v< rasten mevrouw A. J. Seinstra-Du belman, de echtgenote van de burf meester, en wethouder M. F. van Tot en-Loerakker met handkusjes. Via ei tolk werden beleefdheden uitgew seld. Sommige Polen spraken Dui Burgemeester mr T. R. Seinstra vert de iets over Goes en de geschiede: van het stadhuis. De Poolse plo kreeg na de ontvangst een rondleidt door het monument. Een beklimmi van de klokketoren was daarbij inl grepen. Een pakket met bekertjes een tegel vormden voor elke speler e tastbare herinnering aan Nederlar De Poolse cadeautjes voor burgemei ter mr Seinstra bestonden uit e vaas, een voetbal een vaantje. De voetbalploeg uit Zabrze, een st van een kwart miljoen inwoners in C per-Silezië, maakt een toernee dc Europa. Na een vierdaags verblijf Frankrijk arriveerde het team ma: dag, een dag te vroeg, in Goes. De I len maakten deze week van de ge genheid gebruik Zeeland per bus verkennen. Als voorafje op het to nooi speelden ze dinsdag een oeft wedstrijd tegen het eerste team v Bevelanders in Kamperland. Gor: Zabrze staat vandaag (woensdag) genover de jeugdelftallen van F: enoord, Combi Beveland en Goes, i Polen ontmoeten donderdag Ajax Kloetinge. Zondag gaan ze naar hui MIDDELBURG - De 25-jarige Middel burger G. P. is dinsdagavond gewond geraakt bij een vechtpartij op de ker mis in zijn woonplaats. Hij liep een paar flinke klappen op en verloor daardoor het bewustzijn. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Gasthuis. De - tot nu toe onbeken de - dader is nog spoorloos. De politie heeft de zaak in onderzoek. DOMBURG - Er komt een nader on derzoek naar de verontreiniging van bodem en grondwater rond de eende- kooi aan de Vroonweg in Oostkapelle. Een eerder onderzoek toonde aan dat de uitwerpselen van de eenden voor bodem- en watervervuiling hebben gezorgd. Het provinciaal bestuur wil dat grond en water nader worden gea nalyseerd. De kosten bedragen dertig mille en de gemeente Domburg wordt een bijdrage van bijna 21 mille ge vraagd. B en w stellen voor dat be drag beschikbaar te stellen. De kwestie komt aan de orde in de ver gadering van de commissie financiën op donderdag 10 augustus, vanaf 19.30 uur. Dan wordt ook de plaatsing van een abri op de kruising Domburgse- weg/Schuitvlotstraat in Domburg be sproken. Eerst zou er een toiletgebouw annex abri komen, maar er werden zo veel bezwaren tegen dit plan inge diend, dat b en w van de toiletten op die plaats afzagen. De bouwkosten voor de abri bedragen 33.000,-. IJZENDIJKE - Twee personenauto's zijn zwaar beschadigd bij een aanrij ding op de kruising Parkzicht in IJ- zendijke, dinsdagmiddag omstreeks één uur. Bestuurder F. de G. uit Schoondijke sloeg op de kruising linksaf en verleen de daarbij geen voorrang aan een auto bestuurd door J. S. van de K. uit Hon- tenisse. Van de K. kwam uit de rich ting Terneuzen. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing, uiterlijk 09.00 uur, voor de krant van maandag vrijdags vóór 12.00 uur, in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 1,85 over 1 kolom. Eén regel met grote letter verplicht 3,70. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 20,- over 2 kolom 30,-. 60 jaar! Hartelijk gefelici teerd! Kusjes van Esther, Monique en Inge 7/8: gecastr. kater, beige/ gr. met zw. strepen, naam: Desi, omg. Braken burg, Arnemuiden. Tegen beloning terug te bez. tel. 01182-2494, Bremstraat 26, Arnemuiden. je schoenen heb je niet versleten, maar je zal best nog wel weten dat het 10 jaar is gelee dat je naar het stadhuis toe ree. Met wat onweer en regen, daar kon het geluk wel te gen. Zet de koffie maar klaar op de volgende 10 jaar. 49 2 Slimmens bij elkaar. Ze schelen precies 10 jaar. Twintig is zij En hoe oud is hij???? De vrolijke familie Goedemorgen Hier sta je dan. Je bracht ons zelf op het idee, en namen deze foto van je mee. Hartelijk gefeliciteerd met je 60e verjaardag. Pa, kinderen en kleinkinderen van harte gefeliciteerd met je 16 lentes. Kusjes, je vriendje blokrooster, omg. Veerse Meer, Oranjeplaat. Terug te bezorgen, tel. 01184- 15250, na 18.00 uur. Het is echt waar, vandaag 60 jaar. Zet de camera maar klaar en filmen maar. We komen je zo halen en mag je 10 minu ten balen. Even rijden en even wiegen en dan mag je gaan vliegen. Hartelijk gefeliciteerd. Kinderen en kleinkinderen BAARLAND - Het kindervakantie werk in Borsele is, traditiegetrouw in de laatste week van de schoolvakan tie, weer in volle gang. In Baarland begonnen dinsdag bijna honderd kin deren uit Hoedekenskerke, Oudelan- de, Ellewoutsdijk en Baarland zelf, aan de bouw van hun vakantiedorp. Dat moest wel, want het motto van de week luidt 'ons vakantiedorp viert feest'. Zonder dorp geen feest, dus moesten de deelnemers met hamer, spijkers en afvalhout aan de slag. Het zelfde deden de kinderen in 's Graven polder en, maandag al, in Heinkens- zand. Speciale commissies voor het kinder vakantiewerk zetten in de drie Borsel se kernen de speelweken op poten, daarbij ondersteund door het Borsels Orgaan voor Samenlevingsopbouw (BOS). In Baarland en Heinkenszand zijn het de vakantiewerkcommissies die het werk doen, in 's Gravenpolder het Interkerkelijk Jeugdwerk. Ook in Ovezande was het andere jaren gebrui kelijk dat de jeugd een paar dagen het rijk alleen had in een speeldorp. Dit jaar zijn daar de activiteiten, wegens gebrek aan vrijwillige leiding, beperkt tot vanochtend (woensdag). Om 10.00 uur geeft het Kindertheater Spitsbergen hier een voorstelling van het stuk De Zingende Freule, een ver haal waarbij de acteurs ook de hulp van de kinderen inroepen. Spitsber gen maakt deze week op kosten van het BOS een toer langs de Borselse speeldorpen. Vanmiddag speelt het theater vanaf 14.30 uur in Heinkens zand op het speelterrein bij het Dijkje. Morgen (donderdag) zijn Baarland (10.00 uur) en 's Gravenpolder (14.30 uur) aan de beurt. OVEZANDE - De handboogvereni ging 'Zeelandia' in Ovezande hield een schieting op de staande wippen, waar aan veertig schutters van tien vereni gingen deelnamen. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel C. van 't Westeinde van Soranus, twee de hoofdvogel Jac Doene van Victoria, eerste zijvogel A. Boonman van Vrije Schutters, tweede zijvogel L. Rent meester van Willem Teil, derde zijvo gel J. Vermeule van Edele Handboog, eerste kal J. Smallegange van Zorg- vlied, tweede kal H. Eist van Zorg- vlied, derde kal L. Rentmeester van Willem Teil. De extra hoofdvogel was voor A. de Jonge van Soranus en de meeste kleine vogels (6 stuks) schoot W. Boudens van Willem Teil. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel C. van 't Westeinde van Soranus, twee de hoofdvogel J. Vermeule van Edele Handboog, eerste zijvogel H. van den Dries van Eensgezindheid, tweede zij vogel L. Rentmeester van Willem Teil, derde zijvogel C. Rentmeester van Wil lem Teil, eerste kal C. Stouthamer van Edele Handboog, tweede kal mevrouw L. de Bruin van St. Andries, derde kal mevrouw D. Verdonk van Jacoba van Beieren. De meeste kleine vogels (5 stuks) schoot Jac de Baar van Willem Teil. Burgemeester Seinstra (op de rug gezien tweede van linksbegroet de Poolse jeugdvoetballers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20