PZC Schelde schrijft geschiedenis met zeer sterk tennistoernooi Robby Meijer boekt opnieuw een zege Ruud Willems in Cadzand favoriet sport 12 Trainingskamp voor werkloze voetballers GANZE-TOERNOOI IJZERSTERK BEZET UITGEKEKEN IN NEDERLAND BIJNA VIJFTIEN MILLE AAN PRIJZENGELD IN VLISSINGEN Zeeuwen Steekproeven van doping-brigades Alsnog promotie voor Joegoslavië Emiel Mellaard in Europese selectie Constructie Verbetering HAAIETANDEN-TOERNOOI Consternatie Betonbanen Meer zitplaatsen Britse stadions DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 EINDHOVEN/KEULEN (ANP/SID) - De Deense international Flemming Povlsen heeft een drie-jarig contract ondertekend bij de landskampioen PSV. De verbintenis gaat per 1 juli 1990 in. De 22-jarige aanvaller van FC Köln kost de Eindhovense club bijna vier miljoen gulden. Povlsen zou per seizoen een bedrag van 800.000 gulden £J"J)od gaan verdienen. voor één jaar gecontracteerd. De transfervrije middenvelder, die eerder voor Feyenoord, Excelsior en FC Den Haag uitkwam, speelde in de slotfase van het afgelopen seizoen al op huur- basis voor de Noordhollandse eredivi sie-club. Twee weken geleden leek AS Roma, dat momenteel overal in Europa de toppers op hol brengt met lucratieve aanbiedingen, de voornaamste kandi daat zijn als nieuwe werkgever voor Povlsen. De Italianen boden ruim 24 miljoen gulden voor het duo Povlsen en Hassler, dat dan wel direkt naar Ita lië diende te komen. Het bod werd door FC Köln van de hand gewezen. Haarlem heeft Karei Bouwens (31) Waarnemend burgemeester Verkuij- len van Den Bosch heeft de competi tiewedstrijd BW Den Bosch - Feye- nood, op zondag 17 september, verbo den. Op dezelfde dag wordt in Den Bosch een internationale halve mara thon afgewerkt. Volgens Verkuijlen is er die dag te weinig politie beschik baar om de wedstrijd in De Vliert in goede banen te leiden. Excelsior-trainer Joop van Daele heeft gisteren een gesprek gehad met Ed Roos. De blonde spits van Feye noord staat hoog op het verlanglijstje van de Kralingers en kan in het kader van het samenwerkingsverband tus sen beide clubs door de Stadionclub worden uitgeleend. Van Daele: „Roos is voor mij de eerste kandidaat om de spitspositie in te nemen. Maar dan wil ik wel op korte termijn een antwoord hebben". Excelsior zegt geen behoefte te heb ben aan Zier Tebbenhoff, indien Roos afzegt. Ook Feyenoord-trainer Pim Verbeek ziet het niet in de, eveneens uit Den Haag afkomstige spits, zitten. Afgelopen vrijdag verliet de UEFA-in- ternational hevig teleurgesteld en geë motioneerd het stadion, toen hij op het bord in de kleedkamer las dat hij dit seizoen zelfs niet tot de wissels be hoort. VLISSINGEN - Het voorproefje vond in Domburg plaats, de 'topper' krijgt in Vlissingen zijn beslag. Op park De Nolle houdt overgangsklasser De Schelde de tweede helft van deze week namelijk haar bekende A-toernooi, een wedstrijdreeks die ditmaal evenwel de geschiedenis in zal gaan als het eerste tennisevenement in het district met een drie-sterren status. Deze met exact 14.999,- gedoteerde editie, waaronder een hoofdprijs van 3.000,- voor de winnaar van het en kelspel, heeft als officieel Audi-toer- nooi haar deelnemersbestand voorna melijk via de tussenkomst van 'Hilver sum' verkregen. Op het schema dat ruimte biedt aan 32 namen, wordt im mers na de centrale inschrijving, de toelating tot en de volgorde van plaat sing van de spelers, afhankelijk ge steld van de positie doe op de nationa le ranglijst wordt ingenomen. „De charme van het inviteren is overi gens slechts gedeeltelijk verdwenen", wil Paul Hermsen die samen met Rob Luitwieler en Serge Carpentier de wedstrijdleiding in handen heeft, des gevraagd kwijt. „Serge is goed inge voerd in het reilen en zeilen van het huidige wedstrijdwereldje op dit ni veau. Op zijn advies benaderen Rob of ik deze dagen telefonisch nog bepaal de tennissers, waarna de Audi-ranking na hun toezegging voor de selectie zorgt. Zo hadden wij bijna de kersverse nationaal kampioen Christian Feen- stra gestrikt. Hij voelde er wel voor, maar zijn trainer ketste de uitnodiging alsnog af'. Aan de hand van de tot dusver ge vormde spelerslijst, waarvan 22 na men waaronder die van Serge Carpen tier rechtstreeks naar het hoofdtoer nooi zijn overgeheveld, zijn de gebrui kelijke 'beschermde' posities ver deeld. Als indicatie voor het peil van het deelnemersveld geldt, dat het daarbij gaat om tennissers die in het afgelopen voorjaar vrijwel stuk voor stuk in de hoofdklasse actief geweest zijn. Freddy Sauer (Pellikaan Tennis) staat aldus als favoriet genoteerd. Zijn ver moedelijke opponent in de eindstrijd wordt Eindhovenaar Sander Groen. Wim Groeneveld (Bosheim) en Remco Heethuis (Frisselstein) completeren, voorlopig alleen op papier, de laatste vier. Goed voor een optreden in de kwartfinale worden verder geacht - in willekeurige volgorde - Bernd Lenten (Shot), Stefan Koch (GTR/NIP), Jef frey Verpaalen (Pellikaan Tennis) en Frank Vermeer (Victoria). Overigens staat deze 'opstellingl vermoedelijk al weer op losse schroeven, omdat van daag, dinsdag, een nieuwe uitdraai van de Audi-Ranking verschijnt, waarin de recentelijk geboekte resul taten zijn verwerkt. weer aanwezig, en met Serge Carpen tier als regisseur, is wel een titelhoud- ster van de partij. Simone Schilder, nummer zes van Nederland, en al en kele jaren als proftennister de wereld rondtrekkend, verwierf afgelopen zon dag de hoogste eer in het dames - zo wel als het gemengd dubbelspel. Ze voert uiteraard de rangschikking aan, waarbij ze, als alles volgens de progno ses verloopt, komende zondag een be slissende tweekamp zal moeten aan gaan met Claure Wegink (Unicum). Eva Haslinghuis (Thor/Rood Wit) en Rotterdamse Joke Ritman zullen daarnaast op de plaatsen drie en vier worden ingeloot. Pauline Mulder (Pel likaan Tennis), Miriam Oremans (Fris selstein) - de winnares van 'Domburg' - .Bettine Sonneveld (de Metselaars) en Esther Markestein (Nashua Son) zijn de overige reekdshoofden. Behal ve een actuele uitgave van de Audi- Ranking kan hier de deelname van en kele van bovengenoemde speelsters aan een kwalificatie toernooi in Volen- dam nog voor wijziging van deze 'op stelling' zorgen. De inbreng van het district bestaat tot nu toe uit zeven speelsters. Emerence van Wingen, Angela Latuheru, Anne- marie Verrijzer, Manon Kienjet, Chan- tal van Schelven, Isabelle Leenhou wers en Ingrid de Vries zullen in dit ge zelschap moeten proberen één en liefst meer schiftingen te overleven. Het geplande wedstrijdverloop ziet er in grote lijnen als volgt uit. Woens dag wordt om 12.00 uur een gebin ge maakt met de kwalificatierondens voor het herenenkelspel. Daags na dien neemt, op het zelfde tijdstip, het toernooi bij de heren zowel als de da mes officieel een aanvang. Zaterdag staan de kwart en halve finales op het programma en zondag wordt het eve nement afgerond. Om 11.30 uur met de eindstrijd bij de dames, om 13.00 uur kruisen de sterkste heren de rackets en om 14.30 uur betreden de twee overgebleven herendubbelcombina- ties het strijdperk. Wim Groeneveld is één van de sterke troeven op het Schelde-toernooi. Onder de in te laten spelers zijn er zes die een 'Wild Card' van de toernooilei- ding krijgen. „Wat de Zeeuwse gega digden betreft denken we daarbij aan Manfred de Kok en Amr Tawfik", wil Serge Carpentier wel kwijt. „De res terende vier moeten uit het kwalifica tietoernooi komen", vervolgt hij, „en dat betekent een afvalrace voor Joost Thorenaar, Remco Maandag, Frans Verhulst, Marcel Wolfert, Stefan Ha- vermans, Gilles van de Gruiter en Niels Gebraad". Gelukte het niet Christian Feenstra naar de Scheldestad te laten afreizen, bij de dames, voor het eerst sinds 1984 LONDEN (SID) - Zonder verdere aan kondiging heeft de Internationale At- letiekfederatie (IAAF) de strijd tegen het gebruik van verboden stimuleren de middelen verscherpt. De IAAF deelde donderdag in Londen mee, dat de zogenaamde vliegende „doping- brigades" al drie keer actief zijn ge weest, waarbij in totaal vijftig steek proeven werden genomen. De resulta ten daarvan bleven geheim. Zonder waarschuwing werden eind ju li in Sofia (Bulgarije) twintig atleten tijdens de nationale titelstrijd gecon troleerd. Hetzelfde aantal sportlieden moest op de Belgische kampioen schappen urine afstaan. Op de natio nale marathon-kampioenschappen in Australië werden tien atleten getest. Het komende weekeinde zal het anti- dopingteam opnieuw worden ingezet. De plaats van handeling werd uiter aard niet bekend gemaakt. Dit week einde staan drie Europa-Cupfinales op de agenda. KOEWACHT - Na een dag eerder het openingscriterium van de tweedaagse van Koewacht al op zijn naam gebracht te hebben ver sloeg Robby Meyer uit Putte giste ren ook op de finaledag het hele A- peloton trimmers. Rudy Lammens won de wedstrijd bij de recreanten door twee medevluchters in de sprint te verslaan. De dubbelslag van de oud-amateur kwam na een spectaculair verlopen koers in een massasprint tot stand. Rick de la Ruelle, Rene Heyboer en Cor Verplanke hadden in de eer ste helft van de wedstrijd wel pogin gen ondernomen om het veld uit el kaar te halen, maar verder dan 50 meter droegen die avontuurtjes niet. Twee ernstige valpartijen zorgden ervoor dat de schrik er daarna goed in zat. Mark Verschel den hield een armbreuk over aan de eerste tuimeling, terwijl Mark van Passel, na minutenlang buiten be wustzijn te zijn geweest, naar het ziekenhuis in Terneuzen werd afge voerd. Het hele veld ging tenslotte massaal naar de streep. Rudy Lammens slaagde gisteren wel waar hij op de eerste dag alle vluchtpogingen teniet gedaan zag. Met Burton en Begijn op stap ge gaan kreeg dit recreantentrio maxi maal 45 seconden voorsprong. Op de meet hielden ze daar nog vijftig meter van over. Uitslagen. A-categorie: 1. Robby Meyer, Putte; 2. Charles Mollet, Hansweert; 3. Ronald Bleyenberg, Sluiskil; 4. Mark Boelens, Oostburg; 5. Henk Peters, Biervliet; 6. Herman Muller, Terneuzen (zondag nog winnaar bij de recreanten, nu een uitste kend debuut bij de A's); 7. Robert Cloe- tens, Brugge; 8. Willy de Feber, Hoek; 9. Rerae Heyboer, Terneuzen; 10. Johan Weststrate, Goes; 11. Fonny Martens, Koewacht; 12. Johan Krap, Koewacht; 13. Huib Slabbekoom, Wemeldinge; 14. Pieter Harms, Sluiskil; 15. Ronny Ba- bijn, Terneuzen. Recreanten: 1. Rudy Lammens, Oost burg; 2. S. Burton, Zaamslag; 3. Bert Be gijn, Hoek; 4 op 50 meter Mark van Over- beeke, Oost-Eeklo; 5. Piet van Bendeg- hem, Sluiskil; 6. Harry Gubbels, Goes; 7. Oswald van de Bossche, Philippine; 8. Jef Baats, Ertvelde; 9. Bertus Dees, Ter neuzen; 10. Fonny Kindt, Koewacht. DUBLIN (ANP) - Joegoslavië zal over twee jaar toch met zijn mannenploeg mogen uitkomen in de B-finale van de strijd om de Europese atletiekbekers. Zondag werden Joegoslavië en Ne derland in de C-finale in Dublin in het laatste onderdeel de 4 x 400 meter ge diskwalificeerd. Portugal werd daar door winnaar van de wedstrijd in Ier se hoofdstad. De Joegoslavische en Nederlandse ploegleiding protesteerden vervolgens tegen de diskwalificaties. Na langdu rig beraad besloot de jury d'appel, na het bestuderen van televisiebeelden, zondagavond zeer laat de uitsluitin gen ongedaan te maken. Joegoslavië werd weer winnaar van de 4 x 400 meter en uiteindelijk ook eerste in het eindklassement vöör Portugal en Nederland. De uitslag van de 4 x 400 meter is: 1. Joegoslavië 3.05,79,2. Portugal 3.06,18, 3. Nederland 3.06,30, 4. Ierland 3.11,89, 5. IJsland 3.18,84. Eindstand C-finale; 1. Joegoslavië 72 punten, 2. Portugal 69,3. Nederland 68, 4. Ierland 53, 5. IJsland 37. GATESHEAD (ANP) - Emiel Mellaard is als enige Nederlander opgenomen in de Europese ploeg voor de wereld bekerstrijd, die volgende maand in Barcelona wordt gehouden. De 23-ja- rige verspringer dankt de uitverkie zing aan de prestaties, die hij de afge lopen week heeft geleverd. Vorige week sprong Mellaard tijdens internationale wedstrijden in Rhede 8,16 meter ver. Een week daarvoor had de atleet uit Spijkenisse met iets te veel rugwind zelfs 8,20 (een centimeter meer dan zijn nationale record) laten opmeten. Hans Felius zoekt uitdaging in Israël DOMBURG Aandachtig toeschou wer op het Badgastentoernooi in Domburg dit weekeinde was Hans Fe lius, de 33-jarige bondscoach van de eerste, tweede en derde jaars tenni- sprofessionals. Veel van zijn pupillen stonden in Domburg op de baan. De succesvolle bondscoach heeft een in tentieverklaring getekend bij de Is raëlische tennisbond, waar hij aan de slag kan als bondscoach. „De financiële afspraken zijn al rond, maar ik wil nog zekerheid hebben over de start van een professionele divisie. Die is er op dit moment in Israel nog niet. Voor veertien en zestien jarigen hebben ze daar een perfect opleidings systeem. Maar daarna gaan ze de we reld in en verlies je op hen alle grip. Ik ga jeugdtennissers opleiden tot profs. En in de professionele sectie lijn bren gen. Althans, als alles doorgaat", al dus de in 's-Gravenpolder woonachti ge Hans Felius. Op 24 augustus komen de bestuurders van de Israëlische bond bij elkaar. Dan wordt beslist of Hans Felius inderdaad voor drie jaar wordt aangetrokken. „Het is voor bijna honderd procent ze ker. Al een paar jaar word ik gevolgd door mensen van de Israëlische bond. Je ontmoet elkaar overal in de wereld en mijn manier van omgaan met de tennissers beviel hun wel. In april ben ik er vier weken geweest en een maand geleden nog eens een week. In de nieu we opzet zal Schlomo Glickstein, een Israëliër die een jaar of vijf aan de top heeft gespeeld, de president worden. En ik dus de bondscoach." de tenniswereld bewegen. En dat is een redelijk aantal. Maar toch heb je als bondscoach hier ook beperkingen. Je moet bijvoorbeeld voortdurend in overleg treden met de privé-trainers van de tennissers. Soms, verloopt dat goed maar soms ook moeizaam", zegt Hans Felius die zijn vertrek een uitda ging noemt. „Het land is politiek gezien onrustig, maar als je daar rondloopt dan merkje er niet veel van. Ik ben niet bang om in Israel te gaan werken. Volgens mij wordt daar geen blinde terreur toege past. Bovendien heb ik in mijn con tract op laten nemen dat, zodra hetoi veilig wordt, wij het land mogen vet! ten." Met een aan zekerheid grenzea waarschijnlijkheid, zoals hij zelf a vertrekt Hans Felius, samen met z vrouw en vier kinderen, dit jaar ui naar Herzellia. Een plaats 15 kilomet! boven Tel Aviv. „Dicht in de buurt va het nationale trainingskamp. In Israi heerst nog geen goed topsportklimaj De tennissers moeten een topspot mentaliteit krijgen. En dat gaat dek! mende jaren gebeuren", zei Hans Pi lius vol vertrouwen. Israel kent een andere constructie dan de meeste andere landen. Er is een tennisbond, waarvoor de georga niseerde tennissers spelen. Maar daarnaast zijn er acht tenniscentra. „Die twee organisaties hebben zich voornamelijk op de jeugd gericht, los van elkaar, en voor profs was niets ge regeld. Ze dachten dat de jonge talen ten toch wel boven zouden komen drijven. In die mening werden ze nog eens gesterkt toen Mansdorf, ook een speler van de jeugdopleiding, tot nummer 21 op de wereldranglijst kon doordringen. Maar nu zien ze in dat er een vervolg moet komen op de jeugd opleiding in de vorm van een profsec tie. En dat zal in samenwerking met de twee bestaande instituten gebeu ren", aldus de Zeeuw. In Israel is volgens Hans Felius nog meer aan het veranderingen op top- sportgebied. „Voor topsporters wor den betere mogelijkheden gecreëerd. Mannen moeten al sinds jaar en dag op 18-jarige leeftijd voor drie jaar in het leger en vrouwen voor twee jaar. Ze zijn nu bezig om topsporters ook in hun diensttijd faciliteiten te geven, zo dat ook tennissers dan gewoon door kunnen blijven gaan met trainen en spelen van wedstrijden." Hans Felius: „Met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid vertreki naar Israël". Hans Felius heeft direct toen hij be sloot met de Israëlische bond te gaan onderhandelen, contact opgenomen met de Nederlandse tennisbond. „Ik had in Nederland nog een twee-jarig contract lopen. De bestuurders lieten me weten geen enkel probleem met mijn vertrek te hebben als het een po sitie verbetering betekende. Ik ga niet weg omdat ik in Nederland ben uitge keken. Het gaat namelijk goed met de nationale tennistop. Er zijn meer dan zestig tennissers die zich full-time in LUCCA (RTR) - Tientallen werkloze profvoetballers in Italië hebben de hoop op een nieuwe club nog niet ver loren. Op initiatief van de Italiaanse voetbalbond begonnen 45 lotgenoten maandag in Lucca met een trainings stage van drie weken, opdat de condi tie op peil is, indien zich alsnog een kandidaat-werkgever meldt. In het tikje wanhopige gezelschap be vinden zich twee voormalige spelers van Ascoli, dat uitkomt in de Serie A. Zeven voetballers doen de cursus voor de tweede keer en hopen op meer res pons dan vorig jaar, toen geen enkele club interesse in hen toonde. CADZAND - Het Haaietanden-bad- gastentoernooi in Cadzand, dat deze week op de tennisbanen bij de sport hal plaatsvindt, doet ook dit jaar weer zijn naam eer aan. Onder de deelnemers, traditiegetrouw zowel in kwantiteit als kwaliteit in groten ge tale aanwezig, worden flink wat haai- entanden verspreid. Bovendien voe ren de badgasten in aantal de boven toon. „Wij hebben dit jaar zo'n 140 deelne mers", vertelt mede-organisator Björn Wielakker, die samen met Sari Taze- laar, Fred Bergwerff en Bondsgedele- geerde Arnold van Pamelen de wed strijdcommissie vormt, terwijl zijn va der Joop Wielakker de wedstrijdlei ding in handen heeft. „Dat is goed voor zo'n 200 partijen. We zijn dit jaar be wust vrij vroeg gestopt met de inschrij vingen. Daardoor hebben we tijdig de schema's kunnen vaststellen. Boven dien is het huidige deelnemersaantal echt wel het maximum." In de verschillende categoriën (B, C, Dl en D2) is deze keer gekozen voor geldprijzen en prijzen in natura. „Wij hebben zo het idee dat men een beetje uitgekeken is op al die bekers en onze prijzen meer waardeert", meent Wiel akker, die overigens voor het laatst de organisatie mede in handen heeft. Door zijn studie aan de Hogeschool voor Toerisme in Breda, ziet hij geen kans de drukke voorbereidingen vol gendjaar met de organisatie te combi neren. De Algemene Sport- en Ont spanningsvereniging Cadzand, die te- GOES - Het beste wat jeugdvoetbal- lend Nederland te bieden heeft, is morgen, woensdag en donderdag te zien tijdens het tweede Zilveren Gan- ze-toernooi in Goes. De jeugdselecties van Ajax, PSV en Feyenoord verschij nen ten tonele. Deze elftallen zullen vooral concurrentie ondervinden van de KV Mechelen-jeugd, zodat goed voetbal gegarandeerd lijkt. Coordi nator Cees Pekaar is met de organise rende stichting dan ook vol goede moed. Alvast vooruitblikkend naar de ver dere toekomst zegt de Goesenaar: „We hebben dankzij Huub Stevens en Sef Vergoossen de nodige contacten kun nen leggen. Zo wil bijvoorbeeld het Zweedse Malmö volgend jaar graag naar Goes komen. Volgend jaar willen we zeker een Duitse of Deense ploeg uitnodigen. Het blijkt gewoon dat we goede ploegen kunnen krijgen, dan moetje daar ook gebruik van maken. Aan een jeugdtoernooi met bijvoor beeld MVV heb je niets", aldus Pekaar, die laat doorschemeren dat het wel eens Feyenoords laatste beurt in Goes kon zijn. „Het is ontzettend moeilijk gebleken om goede contacten met Feyenoord te onderhouden. Een direct gesprek met de trainer van een jeugdselectie is bij voorbeeld niet mogelijk. Alles ver loopt via het bestuur. Zo kost het erg veel moeite om de namen van de spe lers te krijgen. Ik denk dat we het ons nu kunnen permitteren om wat selec tiever te werk gaan." „Het eerste jaar was een kwestie van voelen, aftasten. Na dat eerste jaar hebben we enige naamsbekendheid, zodat het organiseren iets wordt ver gemakkelijkt door de contacten die je opdoet." Zo kwam Maarten Rink- houd, een van de mede-organisatoren, dit voorjaar in contact met de Poolse ploeg op het Ganze-toernooi, Gornik Zabrze, de landskampioen bij de jeugd van het afgelopen seizoen. Rinkhoud vertoefde in maart dit jaar met SSV'65 enkele dagen in Polen voor een aantal wedstrijden. De Polen zorgden zondagavond overi gens voor de nodige consternatie, door een dag eerder dan was afgespro ken in Goes te verschijnen. De organi satie regelde in allerijl bij gastgezin nen slaapruimte, die in eerste instan tie onvoldoende voorhanden was. De Poolse ploeg bleek namelijk nogal een weibemeten aanhang te hebben mee genomen: in totaal was de groep 34 mensen groot. „Het was wel even stressen, maar op het laatst blijkt dan toch alles weer te lukken", zegt Pe kaar. Gezien het aantrekkelijke deelne mersveld (KV Mechelen komt bijvoor beeld met zeven, PSV met dertien jeugdinternationals) verwacht de or ganisatie dat het toeschouwersaantal van vorig jaar overtroffen wordt. Toen passeerden 2000 belangstellenden de kassa. „Bijna alle driehonderd tribu- nekaarten zijn al van de hand gegaan- ",zegt Pekaar. „Je kunt merken dat het leeft. Als het weer een beetje mee zit rekenen we op zo'n 4000 toeschou wers over twee dagen." Het speelschema van het tweede Zil veren Ganze-toernooi ziet er als volgt uit: Poule 1, woensdag 17.15 uur: VVV-Vlis- singen, PSV-Robur, KV Mechelen- SSV'65; 18.35: VVV-Robur, PSV- SSV'65, KV Mechelen-Vlissingen; 19.55: VVV-SSV'65, PSV-KV Meche len, Robur-Vlissingen. Poule 2 17.55 uur: Ajax-Goes, Feye- noord-Kloetinge, Gornik-Combi Be veland; 19.15: Ajax-Kloetinge, Feye- noord-Combi Beveland, Gornik-Goes; 20.35: Ajax-Combi Beveland, Feye- noord-Gornik, Kloetinge-Goes. Poule 1, donderdag 17.00 uur: VVV-KV Mechelen, PSV-Vlissingen, SSV'65- Robur, 18.20: VVV-PSV, KV Meche- len-Robur, SSV'65-Vlissingen. Poule 2,17.40 uur: Ajax-Gornik, Feye- noord-Goes, Combi Beveland-Kloe- tinge; 19.00: Ajax-Feyenoord, Gornik- Kloetinge, Combi Beveland-Goes. De finale is donderdag om 20.00 uur. De wedstrijden duren twee keer acht tien minuten, de finale tussen de pou le-winnaars gaat óver twee keer 25 minuten. kent voor het toernooi, zal trouwen nog meer nieuwe mensen moeten zoi ken, want ook Joop Wielakker doetd jaar zijn laatste toernooi. Veel deelnemers keren jaarlijks ten in Cadzand, maar veel tennissers! ten ook bewust verstek gaan. Wielal ker: „Er zijn nog al wat mensen ban voor blessures. We hebben hier i Cadzand betonbanen. De andere toe nooien worden op gravel afgewerl en die overgang beangstigt sommige teveel om hier ook in te schrijven". Ondanks dat zullen er op het fraai sportcomplex in Cadzand genoe spectaculaire wedstrijden te zien ziji daarvoor staan verschillende bekend namen borg. Zo is de winnaar vanvi rig j aar in het heren-enkel B, Ruud Vvi lems uit Geldrop, ook nu weer vand partij. Hij is als eerste geplaatst, vo( zijn plaatsgenoot Coen van der Wol de. Als nummer drie en vier zijn Mar Thiers en Frank van Gooi ingeloot, E de dames in deze groep wordt Elle van Assen als sterkste verwacht, vo( Mirjam van de Tillaar. Jolanda vs Pamelen en Annemiek Brouwers ui men deze plaatsen in bij de C-dames Leandra Knobben uit Dalphen, als sterk spelend in Oostburg, voci het schema aan bij de dames-enkel D voor plaatselijk favoriete Sari Tazi laar. Dethlef Pieters uit Vogelwaard op verschillende toernooien deze a mer al ijzersterk voor de dag komem heeft logischer wijs de voorkeur gekrf gen bij de heren C. In een schema va 32 worden Stephan Steyaart, Mar Kathmann uit Arnhem, en Danni Bouwhuis als volgenden geplaatst. Stein-Jan Eist, Niek van Remorte Rudi de Lijser en Bjom Wielakker z len als de plaasting juist is, de too aangeven bij de heren Dl.. Alle toernooidagen beginnen de we' strijden om negen uur en gaan doo tot negen uur 's avonds. De finale vinden plaats op zaterdag 12 en zor dag 13 augustus, aanvang 10 uur. LONDEN (Reuter) - Clubs uit het Ei gelse voetbal krijgen ruim dertie miljoen gulden voor het aanlegge van m.eer zitplaatsen in hun stadion De actie is een gevolg op de Hillsh® rough-ramp in Sheffield, waarbij 9 supporters van Liverpool dood 6' drukt werden. Een stichting, gevormd door de voel baltoto's, maakte bekend dat de club uit de hoogste divisie en lagere veren gingen die meer dan 10.000 toeschol wers gemiddeld trekken, aanspraa kunnen maken op geld uit het fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24