PZC Dierenasiel in Zierikzee viert het eerste lustrum Weigering vergunning voor nieuwe caravan in Duinpolder terecht EVEN TUSSEN DOOR! Kindervakantieweek in teken van beestenbende Basco: huurhuizen in principe niet te koop V er plegiegsdienst voelt zich gepasseerd streek CONCIËRGE beroepings- berichten FEEST TIJDENS OPEN DAG Romance BEHEERDER MA/ 3 RAAD VAN STATE: De Krullebak heeft zomervakantie HUTTEN BOUWEN GELIEFDE BEZIGHEID Heer blijft heer! Raadscommissie bespreekt aanleg kabeltelevisie Rivaliteit VERKOOP BETREFT ANDER GEVAL DIRECTIEWISSELING ZIEKENHUIZEN Onbegrijpelijk DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 BROUWERSHAVEN .10 Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op berich ten, artikelen, of commenta ren, die in de PZC zijn ver schenen, Niet voor open brie ven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke op gave van adres en woonplaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 40 regels in de krant (maximaal 250 woorden). De redactie be houdt zich het recht voor in zendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Moederpoes Romance met enkele van haar (pleeg)kinderen in het asiel. ZIERIKZEE - Het dierenasiel Schou- wen-Duiveland bestaat deze maand vijfjaar. Het eerste lustrum wordt ge vierd met een open dag zaterdag 19 augustus. De open dag wordt van 11.00 tot 16.00 uur gehouden, op het terrein van het asiel aan de Zandweg in Zierikzee. Het programma omvat diverse activitei ten. Om 11.00 uur wordt het startsein gegeven met een optreden van konink lijke harmonie Kunst en Eer, majoret- tengroep Mini Stars en drumband. Te vens wordt een rommelmarkt gehou den. De opbrengst gaat naar het diere nasiel. Verder zijn er demonstraties, om 12.00 en 14.00 uur, op het gebied van gehoorzaamheid en behendigheid van honden. Tevens is er gelegenheid huisdieren te laten keuren. De dieren worden ge keurd door dierenarts S. J. Bergsma, en kunnen daarvoor worden aangebo den vanaf 14.00 uur tot het einde van de middag. Ook aan de kinderen is ge dacht, met een hoekje waar kan wor den getekend en gekleurd. Tevens ko men er twee kramen op het asielter rein te staan, van dierenbegraafplaats Huiduc, Heinkenszand, en de Zeeuwse instelling voor bej aardepaarden en po- nies, Haram-Bee in Driewegen. Het asiel in Zierikzee, van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Midden- en Noord Zeeland, zit volgens secretaresse Carla Koelemij en de beheerster Jolanda Meerman al enkele weken midden in een grote seizoensdrukte. Want het is volop vakantie- en jonge kattentijd, maakt Jolanda duidelijk. Het dierenasiel Schouwen-Duiveland, vijf jaar geleden nieuw gebouwd, telt zes hondenkennels en 14 kattekooien. Na wat aanloopproblemen, na de start in 1984, is het asiel met name de laatste jaren aardig ingeburgerd. Er is een groeiende belangstelling voor asieldie- ren, aldus de beheerster, wat blijkt uit een vrij groot verloop onder de onder gebrachte honden en katten. vraagt op korte termijn een Onze gedachten gaan uit naar een en thousiast medewerker/ster, die met een team vrijwilligers de kinderboerderij in Zierikzee gaat beheren. Hij of zij dient bij voorkeur te voldoen aan de volgende eisen: kennis van dieren en verzorging daarvan. Goede contactuele eigenschappen. Organisatietalent. Leidinggevende capaciteiten. Geboden wordt een door de gemeente vastgestelde onkostenvergoeding. Inl.tel. 01119-2126. Sollicitaties met referenties, uitsluitend schrif telijk, binnen 14 dagen te richten aan het secre tariaat Dijkhuisjes 5 4316 PM Zonnemaire speciaal basis- en voortgezet onderwijs aan kinderen met verminderd gehoorenspraak-taalmoeilijkheden;tiendendreef 5-7,4461 dsgoes; postbus 2049, 4460 ma goes; tel. 01100-13407 %9riaW Het bestuur van de stichting samenwerkingsscholen voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen in de pro vincie Zeeland zou graag, m.i.v. 1 september 1989, t.b.v. het werk aan haar school De Kring een aanstellen. Gezien samenstelling van het team van de huishoudelij ke/technische dienst en de aard van de werkzaamheden gaat de voorkeur uit naar een mannelijke functionaris. Een deel van de werkzaamheden zal bestaan uit onder houd van het gebouw en schoonmaakwerkzaamheden. Het betreft een nagenoeg volledige weektaak (37.4 klok uur per week, terwijl een volledige betrekking 38.4 klok uur omvat). Salariëring vindt plaats volgens rijkssalarisschaal 3 (af hankelijk van leeftijd en ervaring/opleiding van 2055,- tot 2836,- per maand). Het bezit van diploma's waaruit blijkt dat (een deel van) het onderhoud van de gebouwen door betrokken functio naris kan worden verricht en bijvoorbeeld een geldig EH- BO-diploma, kan tot aanbeveling strekken. Bertrokken functionaris dient in 'de kern Goes' woonachtig te zijn. Sollicitatiebrieven dienen uiterlijk woensdag 16 augustus op school beschikbaar te zijn, zo mogelijk voorzien van een opgave van referenties. Op dinsdagavond 29 augus tus vinden de benoemingsgesprekken plaats. Voor informatie kunt u terecht bij de directeur van de school dhr. P. F. Jooss, tel. thuis 01100-28267, tel. school 01100-13407. Eén opmerkelijke logee in het asiel is nog altijd de in april op een camping bij Zierikzee opgevangen poes Ro mance. Zij bleek zwanger en wierp in het verblijf aan de Zandweg vier jon gen, waarvan er één dood ging. Ro mance ontfermde zich vervolgens ook nog eens over zes jonge katten van een overreden moederpoes. Maar van al die jonge katten kon er tot nu toe nog maar één worden geplaatst, vertelt Jo landa Meerman. „Het mooiste zou na tuurlijk zijn als alle kattekooien en kennels op de open dag leeg zouden staan. Want daar is het ons uiteinde lijk om begonnen." DEN HAAGMVESTERSCHOUWEN - Voor het vervangen van een caravan in de Duinpolder bij Westerschouwen is volgens een uitspraak van de Raad van State terecht geen toestemming gegeven. Het ministerie van Land bouw en Visserij heeft door die uit spraak aan het langste eind getrok ken in een geschil met de eigenaresse van de caravan. De nieuwe caravan is overigens al geplaatst, zodat het mi nisterie nu gerechtigd is om een bevel tot verwijdering te geven. De Duinpolder maakt deel uit van het natuurgebied de Kop van Schouwen. In het beleidsplan voor dit gebied was vastgelegd dat al aanwezige caravans zouden worden gedoogd, maar dat op de lange termijn alle caravans moeten verdwijnen. De Raad van State heeft nu beslist dat in dit geval sprake is ge weest van een uitbreiding en een te ver gaande inbreuk op het natuurgebied. De weigering van het ministerie om een vergunning te geven is dus correct geweest, concludeert de raad. De eigenaresse van de caravan, die pas vergunning aanvroeg nadat de nieuwe caravan was geplaatst, had aange voerd dat de nieuwe caravan minder plaats in beslag neemt dan de oude ca ravan met voortent. De Raad van Sta te zegt dat het ministerie de afmeting van de voortent terecht buiten be schouwing heeft gelaten. DE VOLGENDE KRULLEBAK VERSCHIJNT OP 12 SEPTEMBER Wie de Krullebak op school leest, krijgt ons zomernummer er automatisch bij. Want een Krullebak over Zeeland: 'te land, ter zee en in de lucht', die mag je niet missen! los te knippenof uit de krant te halery Volgens de PZC van 3-8-'89 vond de heer Dries van Agt zijn commissariaat van Hare Majesteit de Koningin in Brabant maar 'kruimelwerk'!!! Hij streek er wel een 'krentenbrood' sala ris voor op. Schelte van Jelgerhuis Westmolenstraat 7 4527 BJ Aardenburg ZIERIKZEE - De leden van de com missie publieke werken van de ge meente Zierikzee krijgen vanavond (dinsdag) voorlichting over de kabel televisie die in Zierikzee wordt aan gelegd. Dat gebeurt tijdens een open bare vergadering van de commissie in het stadhuis. Deze vergadering begint om 19.30 uur. De firma Zekatel staat op het punt met de aanleg op Schou wen-Duiveland te beginnen. Daarom is het nodig dat de gemeente raad een concept-overeenkomst met Zekatel aangaat. Verder wordt gespro ken over een offerte voor de aanleg, in stallatie, beheer en exploitate van een centrale aantenne-inrichting. Verder staan de aansluit- en leveringsvoor waarden ter discussie. Zo bepaalt bij voorbeeld de gemeenteraad welke zen ders via de kabel doorgegeven worden. Andere zaken waar de commissie over spreekt zijn het gebruik van tropisch hardhout, achtererf-ontsluitingen in de driehoek Ravestraat-Schuttershof- straat-Gat van West Noordwesten, het herstel van een deel van het dak van de openbare basisschoool Theo Thijssen en een hek voor de brandweerkazerne. GOES - Hutten bouwen is de sensatie van de kindervakantieweek. De nij vere architectjes en bouwvakkertjes uit Goes-Zuid en -West zijn het hier over roerend eens. Uit pallets en land bouwplastic opgetrokken hutjes sie ren het grasveld aan de Appelstraat. Namen als het Dierenkot en de Ape- kooi verwijzen naar het thema 'bees tenbende'. Een geknipt onderwerp vinden de spruiten in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. „Onze vakantieweek is zó", brullen ze met opgeheven duim. Een vlaggetjesslinger verbindt de kin- derverblijven, die allemaal bont van kleur zijn. Jos houdt er een bijnaam aan over: de vlaggetjeshanger. De kleintjes hebben hutjes van karton. Vooral zij krijgen hulp bij de bouw. Twintig vrijwilligers, met Mattie de Dreu als 'motor', verlenen hand- en spandiensten, schenken limonade en houden voortdurend een oogje in het zeil. Via een puzzel zijn de honderd deelnemertjes, van wie er dertig tot veertig uit West komen, in groepen op gesplitst. De tienjarige Laudan doet voor de vierde keer mee. Hij is bij De Brul te rechtgekomen. „Op de puzzel stond een brullende leeuw, maar dat kon niet op de hut, dus hebben we er de 'brul' van gemaakt." De opdracht zichzelf om te toveren tot een dierenfiguur mondt bij De Brul uit in te ruime regenpullovers van door schijnend plastic. Met de kans op een donderbui is dat nog niet zo gek beke ken. Op de vraag wat de Brullers het leukst van de kindervakantieweek vinden, roepen ze in koor: hutten bou wen en fikkie stoken. Voor dat laatste moeten ze wachten tot vrijdag, wan neer de deelnemertjes uit de Goese wijken Oost, West en Zuid zich rond het afsluitende kampvuur scharen. Tussen de hutbewoners heerst de ge bruikelijke rivaliteit. De ploeg van de Apekooi heeft de hoogste hut en klopt zich daarover op de borst. De Apen maken ook graag hun buren zwart. „De Brullen zijn lullen." Achter kippe gaas staat hun mascotte. Het is van zelfsprekend een in elkaar geknutsel de aap, hoewel hun puzzelstuk duide lijk een olifant laat zien. Elke dag verschijnt in het dierendorp een vakantiekrant. Daarin schrijven de kinderen over hun ervaringen. Zo meldt Jos, die maandag bij de Apen kooi assisteert, nog niets van verke ring te hebben vernomen. Hij ver wacht dat het er deze week wel van komt. Jeanine, Susanne en Eppo kla gen over hun medebewoners. „We had den een hele mooie hut gemaakt met vlaggetjes. Het was heel rustig, totdat er rotventjes kwamen. Genoemd: Christian, Fabian en Koen en Michel." Ook op het plein bij buurthuis Dt Brak in Goes-Oost, waar de kinder vakantieweek een aantal jaren heeft ontbroken, zijn maandag hutten zien. Een deel daarvan is in aanbouir Mevrouw Seinstra, echtgenote vand burgemeester, opent de 'zoo' vandaaj om 14 uur. Het ceremonieel gaat paard met koffie, limonade en een versnapering. Het thema in Oost i hetzelfde als in Zuid. De wijkverenigingen hebben voor d jeugdvakantieweek de handen ineen geslagen. Ze kopen gezamenlijk in e: maken gebruik van dezelfde program ma-onderdelen. De twintig deelnemer tjes gaan bij voorbeeld vrijdag nasi het poppentheater in buurthuis Dt Pit. Samen met hun collega-bouwen uit Zuid en West maken ze aansluiten het kampvuur aan het Watervlietweg je mee. De wijkvereniging Goes-West, die t gebrek aan eigen accommodatie mee doet met Zuid, streeft naar een i kindervakantieweek. Zonder ondei komen lukt dat niet. Het bestuur heelt zijn oog laten vallen op het Zonnt hoekje aan de J. P. Coenstraat, data gebruik is als school en volgend ja vrijkomt. Gezien de bijna veertig deel nemers uit die wijk, bestaat volgent bestuurslid Conny Schut in West c delijke behoefte aan kindervakantie activiteiten. Houten pallets vormen het hoofdbestanddeel van de hutten van de jeugdige bouwvakkertjes in Goes. NED HERVORMDE KERK Aangenomen naar 's-Gravenhage als predikant voor bijzondere werkzaam heden (pastoraat rondom de Vredes- kerk en in de huizen Sonnenborgh en Irene): R. L. Algera, kandidaat en vica ris te 's-Gravenhage. CHR GEREF KERKEN Benoemd tot pastoraal werker te Be verwijk (part-time): G. M. Bijkerk wo nende te Apeldoorn die deze benoe ming heeft aangenomen. Aangenomen naar Apeldoorn-Oost: C. J. van den Boogert te Emmeloord. GEREF KERKEN Beroepen te Melissant-Dirksland-Her- kingen (part-time): drs P. Rozeboom te Stad aan 't Haringvliet die dit be roep heeft aangenomen en tevens pre dikant in Stad aan 't Haringvliet blijft. VLISSINGEN - Woningbouwvereni ging Basco in Vlissingen houdt vast aan de beleidslijn dat zij in principe geen huurwoningen verkoopt. De wo ning die de corporatie zaterdag in de ze krant te koop aanbood, valt niet binnen die categorie. Basco-directeur A. Raas maakte maandag duidelijk dat dat huis, aan de Wickenburg in de nieuwbouwwijk Bossenburgh, in de jaren zeventig is gebouwd als koop woning. De woningbouwvereniging kon het huis indertijd niet kwijt, om dat de markt niet zo goed was en om dat het huis op een hoek staat. Basco wil geen actief verkoopbeleid voeren, staat in de meerjarenplanning voor 1989 tot en met 1993. De corpora- TERNEUZEN - De verplegingsdienst in de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen voelt zich gepasseerd in de kwestie rond de directiewisseling. Elf hoofden van afdelingen reageren in een brief aan de Raad van Toezicht (RvT) van de Zeeuws-Vlaamse zieken- huisgroep verbolgen op de nieuwe constructie. Niet langer meer is B. R. R. van Oudenniel 'hun' directeur, maar G. Ramaekers. „Dat deze ver schuiving heeft plaatsgevonden zon der de directe betrokkenen (de verple gingsdienst) te horen, is voor ons het bewijs dat we binnen de gezondheids zorg nog steeds een feodaal tijdperk kennen." De wijziging in de directie-taken is een gevolg van het conflict tussen de medi sche staf en de directie die vorig jaar uitmondde in een openlijke ruzie. De medische staf, dat wil zeggen de spe cialisten die als zelfstandige onderne mers aan het ziekenhuis zijn verbon den, zegden het vertrouwen in de di rectie op en met name Van Oudenniel was hun doelwit. Na een rapport van het organisatie-adviesbureau Twijn- stra Gudde BV in Deventer over de pe rikelen in de ziekenhuisgroep besloot de RvT, als hoogste orgaan, een ande re taakverdeling aan de directeuren op te leggen. Die was tot tevredenheid van de medische staf. Maar vorige week al stelde de centrale ondernemingsraad (cor) dat deze maatregel nog veel te gering was. De prioriteit werd volgens de cor aan de medici gegeven en niet aan het perso neel dat nog steeds te kampen heeft met een gebrekkige organisatie en een gebrek aan overleg. De hoofden van de verpleging voegen hier nu aan toe dat de directiewijzi ging „niet op kwalitatieve gronden berust." Het is voor de hoofden onbe grijpelijk dat een conflict tussen de medische staf en de directie uitmondt in een directiewijziging. Het zijn vol gens de hoofden middeleeuwse toe standen: de specialisten zijn de leen heren en de verpleegkundigen de lij feigenen. „Het is jammer dat de RvT dat systeem mede in stand houdt." Mr J. M. E. Seydlitz, voorzitter van de RvT, betreurt de openbaarmaking van de brief van de verplegingsdienst. „Want we praten hier toch over men sen". Over de kwaliteiten van de direc teur die nu de verpleging in zijn porte feuille heeft, Ramaekers, wil Seydlitz niets zeggen. „Wat de verplegings dienst over hem zegt laat ik helemaal voor hun rekening. Wij gaan als Raad van Toezicht niet iets in elkaar zetten als wij er niet achter kunnen staan." De RvT heeft in de beslissing de direc tie, de medische staf en de cor betrok ken. „Ik vind daarom niet dat we het personeel gepasseerd hebben. Als de cor niet voldoende is moet ik naar elke groepering binnen het ziekenhuis gaan en dat is praktisch onuitvoer baar." Seydlitz begrijpt de woede niet. De directiewijziging is een interim maatregel en er wordt de komende maanden met alle betrokkenen ge sproken over een vernieuwing van de ziekenhuisorganisatie. tie wijst de verkoop van woningwetwo ningen die goed verhuurbaar zijn van de hand. De Vlissingse sociale ver huurder heeft in het verleden een uit zondering gemaakt voor een tiental dure monumentenpanden aan Groenewoud en de Branderij straat ii de Vlissingse binnenstad. „Wij stelle: ons op het standpunt", aldus Raas „dat wij geen huurwoningen verkope: als die goed in de markt liggen, was met die monumentenpanden nie het geval. Zij waren duur. Wij kondei met die huurprijs niet opboksen tegei de voordelen die het kopen van ee: woning biedt, zoals het belastingvoor deel voor de koper." Om de leegstand te bestrijden, wild Vlissingse woningbouwvereniging ea uitzondering maken op de principle! regel. Zo heeft zij twee jaar geleden a de gemeente Vlissingen toestemrain! gevraagd voor de verkoop van de mai sonnettes aan de Chopinlaan in d wijk Paauwenburg. „Wij wilden da uitproberen", meldde de directeur va: Basco, „en bekijken of die woninge wel in de verkoopsector bewoonbaa zijn. 't Was naar ons idee het probere waard, maar de gemeente ging niet ak koord. Misschien komt een dergelij voorstel terug in het plan van aa voor de flatwijk Paauwenburg Zui Oost, waarmee een werkgroep ni( menteel stevig bezig is." Te dure en eventueel langdurig leeg staande woningen wil Basco wel vei kopen, andere niet. „Een hele catego rie mensen is op een huurhuis aangf wezen", legde Raas uit, „en de vraa naar vooral eengezinswoningen huizen voor ouderen blijft bestaan, De woning aan de Wickenburg is eei uitzonderlijk geval. Woningbouwve: enigingen mochten in de jaren zeven tig koophuizen bouwen in de zogi naamde beschutte sfeer, speciaal bi doeld voor jonge gezinnen. Eén vand corporaties die in Basco is opgeg Goed Wonen, liet twintig van zult huizen neerzetten in Bossenburgi Achttien waren snel verkocht, maa Goed Wonen bleef met de twee hof kwoningen zitten. Die waren onvei koopbaar en gingen in de verhuur. Eéi van de huizen is eerder van eigenaa gewisseld, de tweede is nu aan d beurt. Orgelconcert - Jaco van Leeuwe: geeft vandaag, dinsdag, een orgelcor cert in de Grote of Sint-Nicolaasker in Brouwershaven. Jaco van Leeuwe: geboren in 1962 in Goes, is organis van de Grote of Sint-Jeroenskerk i Noordwijk. Op het programma staat werken van Buxtehude, Scheidt, han Sebastian Bach en Pachelbel. He concert begint om 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 20