PZC vergroten in msterdani voorsprong Levensgenieter Piet Keur op avontuur in de Kuip HONGAARSE KRIJGT SCHAAKMINNAARS PLAT xitto 31 Psycholoog Uitstraling UDIT POLGAR ZORGT WEER VOOR VUURWERK Sceptisch Vaag Visie SpOrt DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 1 3 mmm MILAAN (AP) - Ruud Gullit, de sterspeler van AC Milan en Oranje, is een rercchtelijke procedure begonnen om zich te laten scheiden van zijn vrouw fvonne. Een woordvoerder van de club zei dat AC Milan was ingelicht over de ichtscheidingsplannen van haar spits, maar Gullit zelf was niet beschikbaar ,oor commentaar. jullit, een van de best betaalde spelers uit de Italiaanse eerste divisie, herstelt nomenteel van een knie-operatie die hij in mei onderging. Aangezien hij nog tiet aan de clubtrainingen kan deelnemen, zal hij vermoedelijk de eerste speel- ag van de Italiaanse competitie op 27 augustus moeten missen. In de Italiaanse pers deed al lang het gerucht de ronde dat Gullits huwelijk op de klippen was gelopen, maar de voetbalster weigerde zelf commentaar op die berichten. Hij trouwde vier jaar geleden met Yvonne met wie hij twee dochters heeft, Felicity en Sharmayne. Volgens bronnen in de Milanese club is mevrouw Gullit vorige week met de twee kinderen naar Nederland teruggekeerd, terwijl haar man in Italië bleef voor volledig herstel na zijn knie-operatie. Gullit kreeg recent van AC Milan een jaarlijks bonus van 1 miljoen dollar (ruim 2 miljoen gulden) en verlengde zijn contract met de club tot 1993. Judit Polgar (13): sterke dame achter schaakbord ROTTERDAM (GPD) Zijn nieuwe werkgever staat bekend als een door gangshuis voor spitsen, maar daar heeft Piet Keur deze zomer geen mi nuut van wakker gelegen. Hoewel het predikaat 'topclub' door het verval van de afgelopen jaren al lang niet meer van toepassing is, heeft Feye- noord nog immer een onvoorstelbare aantrekkingskracht. Sportief gezien heeft Piet Keur im mers een stap achteruit moeten doen. Waar FC Twente in de voorbije twee seizoenen beslag legde op de derde plaats achter PSV en Ajax, moest Feyenoord even zo vaak genoegen ne men met een vierde positie. Financieel gezien had men hem in Rotterdam ei genlijk ook niet bijster veel te bieden. Maar het bloed kruipt toch... Hij was stomverbaasd geweest over de belangstelling, nadat bekend was ge worden dat hij bij FC Twente zou ver trekken. Racing Mechelen, FC Luzem, DINSDAG 18.00-19.00 SKY: World Games. 19.00-20.00 SKY: What a Week. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: dressuur- kampioenschappen vanuit Luxemburg. 20.00-21.50 Super: Sport. 21.00-21.30 BBC 2: On the Line: magazine vanddag over damesgolf. 21.00-22.00 SKY: Golf: Midnight Sun Cup voor dames. 22.00-23.00 Super: English League Football: best of season. 22.00-23.00 SKY: Wielrennen: Ronde van de Verenigde Staten. 22.30-22.50 BRT 1: Wielrennen: Ronde van België. 23.00-00.00 Super: NBA Basketbal: Ameri kaans prof-basketbal. 23.00-00.00 SKY: Atletiek: Grand Prix wed strijden in Boedapest. 00.00-01.00 SKY: World Games. Piet Keur kijkt zijn ogen uit in de Kuip. AMSTERDAM (GPD) - Ze heeft maar een paar dagen nodig gehad om schaakminnend Nederland aan haar voeten te krijgen. En ook ande ren zijn inmiddels in haar ban. Judit Polgar, een 13-jarig meisje uit Buda pest, is een fenomeen, dat is na een weekje Ohra-schaak wel duidelijk geworden. Rondom haar groeit zelfs een mythe, die in veel opzichten doet denken aan de Fischer-gekte aan het begin van de jaren zeventig; Bobby Fischer was er destijds de oorzaak van dat een heel nieuw pu bliek zich voor het schaken begon te interesseren. Een vergelijking met het Amerikaanse schaakwonder op zeer jeugdige leeftijd valt zelfs uit in het voordeel van de frêle Hongaar se. De bekende schaakpublicist Barry Withuis, die haar opzienbarende op mars al geruime tijd nauwlettend in het oog houdt, herinnert zich nog als de dag van gisteren dat hij Judit, nu ruim drie jaar geleden (zij was toen negen!) tijdens het Swift-toernooi in Brussel een aantal 'vluggertjes' (par tijen met een bedenktijd van vijf mi nuten per persoon) zag spelen tegen een internationale meester. Withuis: „Het is me helaas ontscho ten wie haar tegenstander was. Het was in ieder geval een speler met een ELO-rating van om en nabij de 2400. Judit dolf weliswaar met 7—5 het on derspit, maar wat het meest opviel was dat ze in geen enkele partij werd overspeeld. Met wit verkreeg ze veel al het initiatief, maar als ze achter de zwarte stukken zat kwam ze door een gebrek aan openingskennis nog wel eens gedrongen te staan. Vanuit zo'n mindere stelling slaagde ze er dan steeds weer in het even-wicht te herstellen. Na afloop van die match beweerde Judits opponent dat hij in de tweede partij op zet x een winst voortzetting had laten liggen. En hoewel ze inmiddels anderhalf uur en dertien partijen verder waren, toverde het kleine meisje onmiddel lijk de bedoelde stelling op het bord". En dat was niet alles. Tot mijn stom me verbazing weerlegde zij en pas sant de suggestie van haar tegen stander. Terwijl de stukken in een ra zend tempo over het bord vlogen, toonde zij met hele reeksen varian ten aan dat zij in dat geval achter el kaar zou hebben gewonnen! Op dat moment realiseerde ik mij dat ik een 'hele grote' aan het werk had gezien. Judit had toen zeker al een sterkte van 2300 ELO-punten en dat zijn er nog altijd 500 meer dan waarop Fi scher op die leeftijd kon bogen". Omdat het onderricht hem na aan het hart lag, haalde vader Laszlo in 1981 zijn dochters Zsuzsa, Zsofia en Judit van school om hen thuis zelf driftig opstelde ten aanzien van zijn dochters. Zij mochten wel deelne men aan specifieke vrouwentoer nooien, maar werden geboycot in het mannen(schaak)wereldje. Voor al grootmeester Adorjan nam in dit opzicht een laakbare houding aan: hij weigerde pertinent in een toer nooi uit te komen, als één van de Polgar-zusjes daaraan zou deelne men. Inmiddels is het conflict met de bond bijgelegd. Hoewel vader Polgar bij de schaakautoriteiten bedong, dat zijn dochters uitsluitend zullen aan treden in mannentoernooien, was hij bereid een uitzondering te maken voor de Olympiade in Thessaloniki. Dat hebben de overige deelneem sters geweten: 'Polgarije' werd de on betwiste winnaar van de gouden plak. Het damesschaak heeft er vooral in Judit, de jongste van de drie, ie mand bijgekregen met een uitstra ling, die vér buiten de perken van het schaken treedt. Haar zusje Zso fia mag dan in het internationale toernooi van Rome verpletterend hebben uitgehaald (met maar liefst twee punten voorsprong behaalde zij de toernooizege!), Judit is de eer ste schaakster die, buiten haar va derland tenminste, internationaal stardom heeft bereikt. Zij kan bo gen op 2555 ELO-punten, een record dat nooit eerder door een seksegeno te werd behaald. Daarmee rekende ze voor eens en altijd af met het fa beltje, dat vrouwen nooit het topni veau bij de mannen kunnen berei ken. Grootmeester Hans Ree, Judits eer ste scalp in het Amsterdamse toer nooi, daarover: „Donner heeft in het verleden ooit eens bij wijze van grap de stelling geponeerd, dat vrouwen niet kunnen schaken. Dat verhaal is z'n eigen leven gaan leiden. Judit be wijst momenteel juist het tegendeel. Het zou mij niets verbazen als zij over een jaar of drie, misschien wel eerder, tot de absolute top bij de mannen is doorgedrongen. Dat dit op zo'n jeugdige leeftijd gebeurt, heeft alles te maken met het feit dat zij in een zeer vroeg stadium met het spel in aanraking kwam. Dat is uiter aard de verdienste van haar vader. De hamvraag is echter hoe het ver- der zal gaan, of zij niet plotseling stil zal blijven staan in haar ontwikke ling". Boris Gelfand, één van de twee spe lers die Judit in Amsterdam een ne derlaag toebracht, acht het geens zins uitgesloten dat zij eens wereld kampioen zal worden bij zowel de mannen als de vrouwen. Voor Hans Ree gaat dat vooralsnog te ver. „Ze kan de top bereiken, maar wereld kampioen? Nee, daar geloof ik niet in". Tennis San Diego, finale Steffi Graf - Zina Garrison 6-4, 7-5. Motorcross Campos do Jordao, WK 125 cc: Eerste man che: 1. Puzar (Ita) Suzuki, 2. Parker (VSt) KTM, 3. Moore (VSt) KTM, 4. Dobb (GBR) Honda, 5. Van Drunen (Ned) Honda, 6. Mon ti (SMA) Honda, 7. Bartolini (Ita) Honda, 8. Contini (Ita) Cagiva, 9. Evertsen (Ned) Suzu ki, 10. Ryan (VSt) Suzuki, 11. Ott (BRD) Honda, 12. Godfroid (Bel) Kawasaki, 13. De- witt (Bel) Honda, 14. Mertens (Bel) Honda, 15. Negretti (Bra) Yamaha. Tweede manche: 1. Puzar, 2. Parker, 3. Moore, 4. Bartolini, 5. Monti, 6. Demaria (Fra) Yamaha, 7. Van Drunen, 8, Evertsen, 9. Contini, 10. Ryan, 11. Ott, 12. Godfroid, 13. Sacaki (Bra) Honda, 14. Nogeira (Bra) Hon da, 15. Narezzi (Bra) Honda. Stand WK na 20 van de 24 manches: 1. Par ker 341, 2. Puzar 304, 3. Moore 210, 4. Healey (GBr) 199, 5. Strijbos (Ned) 138, 6. Demaria 118, 7. Bartolini 110, 8. Van Drunen 109, 9. Evertsen en Contini 104. Voetbal Caracas, WK-kwalificatie groep 3: Venezuela - Chili 1-3 (0-2). 5. en 34. Aravena 0-1 en 0-2, 65. Fernandez 1-2, 85. Zamurano 1-3. Stand: 1. Brazilië 1 - 2 (4-0), 2. Chili 1 - 2 (3-1), 3. Venezuela 2 - 0 (1-7) Oefenduels: Ekehaar: ACV (le klas zondag) - FC Groningen 1-8 (0-6). Doelpunten FC Groningen: Eykelkamp 3, Roossien 2, Meij er, Van der Duin, Pietersen (eigen doel). ACV: Kuntz (strafschop). Espel: Espel (onderbond) - Heerenveen 0-12 (0-5). Dijk 4, Angel 2, McDonald 2, Verbeek, Van Dijk, Groen, Bijl. Coevorden: CSVC (2e klas zaterdag) - Barce lona 1-5 (0-3). Doelpunten Barcelona: Onesi- mo, Laudrup, Milla, Beguiristain en Renke- man (e.d.); CSVC: Bosman. Scheidsrechter: Van de Hom; toeschouwers: 5214. Volleybal Athene, Griekenland-Nederland 0-3 (8-15, 2- 15, 7-15) verder te onderwijzen. Op zijn ma nier, wel te verstaan. Dat hield in dat de psycholoog Polgar die vak ken van het lesrooster schrapte, waar z'n dochters in hun verdere le ven toch geen baat bij zouden heb ben. Schaken werd, naast rekenen, het hoofdvak. Bovendien kregen de gezusters een privécursus vreemde talen. De Hongaarse grootmeester Laszlo Szabo is van mening dat vader Pol gar bewust talenten heeft gekweekt. Szabo: „Het is bekend, dat Zsuzsa, de oudste, reeds op haar vierde jaar belangstelling aan de dag legde voor het schaakspel. Dat is niet verwon derlijk als je daarbij bedenkt dat ze nog geen twee was toen haar vader haar al rekensommetjes liet maken. Ik vraag me overigens in gemoede af of die alternatieve onderwijsmetho de geen onherstelbare schade heeft aangericht bij de zusjes. Als ik me goed herinner heeft pa Polgar ook fy sieke sportbeoefening in zijn lesroos ter opgenomen, maar het blijft een feit dat zijn dochters hun jeugd moe ten missen". In Hongarije staat men over het al gemeen zeer sceptisch tegenover de zogenaamde 'Polgar-methode'. Meerdere malen lag Laszlo Polgar in de clinch met het Ministerie van Onderwijs, maar nóg vaker met de Hongaarse schaakfederatie, die zich aanvankelijk allesbehalve geest- Judit Polgar,op de voor haar bestemde plaats: achter het schaakbord. i JSTERDAM (ANP) - In de kroon- oep van het internationaal schaak- ernooi in Amsterdam vergrootten grootmeesters Beljavski en Kortsj- i hun voorsprong op de rest van het elnemersveld. Kortsjnoi won in een ankzinnige partij van Van der Wiel Beljavski versloeg Piket, 'el vuurwerk was er ook nu weer in de lotmeestergroep, waar weer alle op Judit Polgar waren gericht. iN HAAG (ANP) - Lotto 31 kende en winnaar van de hoofdprijs, ree deelnemers ontvangen de twee- Prijs: f. 150.000 gulden. °r de 66.773 winnaars van lotto 31 s een prijzenbedrag beschikbaar af. 1.078.431,52. 'ste prijs: geen winnaar eede prijs: twee winnaars, die elk ito f. 150.00,00 ontvangen :de prijs: 67 winnaars, die elk bruto •951,30 ontvangen rde prijs: 3808 winnaars, die elk f. 90 ontvangen fde prijs: 62.896 winnaars, elk f. 5,00. jackpot nr. 32 bedraagt f. 68.467,24. t winnend nummers van cijferspel 8 75 24 73. er de 2414 winnaars bedraagt het to rt aantal prijzen f. 138.980,00. f cijfers goed: geen winnaar 'cijfers goed: zes winnaars r cijfers goed, 35 winnaars e cijfers goed, 225 winnaar ïe cijfers goed: 2148 winnaars ider voorbehoud) De zeer ervaren Joegoslavische groot meester Hulak, die onlangs nog het sterke GMA-kwalifïcatietoernooi in Belgrado won, was haar tegenstander. In een Siciliaanse opening werden twee fouten de Joegoslaaf fataal: 15...Tab8 en 20...Da7 schaak. Met het verrassende 22. Tg5 toonde de jongste Polgar aan dat voornoemde zetten slechts tempoverlies opleverden. Daarna speelde zwart alleen maar ge dwongen zetten. Op de veertigste zet, toen hij een stuk dreigde te verliezen, gaf Hulak op. Een donderend applaus van het pu bliek barstte los, er nog maar eens mee aangevend dat in Amsterdam de Pol- garitis uitgebroken. Hoewel de toe schouwersruimte verdubbeld is, was het ook nu weer stampvol. Belangrijk voor de eerste plaats in de grootmees- tergroep was ook de partij Finegold - Illescas, die afgebroken werd met winstkansen voor Finegold. Beste Nederlander is Friso Nijboer ge worden, die van Sosonko won. Een ko ningsindiër, met aanvallen op ver schillende vleugels, waarbij Sosonko aanvankelijk het betere spel leek te hebben, mondde uit in een stelling waarin Nijboer een dame tegen een to ren plus loper plus drie pionnen had. Uiteindelijk bleek de zwarte dame over meer stootkracht te beschikken dan de witte stukken. Uitslagen kroongroep achtste ronde: Kortsjnoi (Zwi) - Van der Wiel (ned) 1-0, Speelman (GBr) - Gulko (VSt) 1/2-1/2, Bel javski (Sov) - Piket (Ned) 1-0. Stand: 1. Beljavski 6,2. Kortsjnoi 5,3. Speel man 41/2,4. Gulko 31/2 1,5. Van der Wiel 2 1/2, 6. Piket 11/2 1. De uitslagen van de zevende ronde in de grootmeestergroep zijn: Finegold (VSt) - Il lescas Cordoba (Spa) afg., Bagirov (Sov) - Gelfand (Sov) 0-1, Polgar (Hon) - Hulak (Joe) 1-0, Asmaiparasjvili (Sov) - Van Wely (Ned) 1-0, Mednis (VSt) - Psakis (Sov) 0-1, Sosonko (Sov) - Nijboer (Ned) 0-1, Rodriquez (Cub) - Vanheste (Ned) 1/2-1/2, Mohr (BrD) - Hansen (Den) 1/2-1/2, Visser (Ned) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Douven (Ned) - Blatny (Tsj) 0-1, Ci- fuentes Parada (Chi) - Kuijf (Ned) 1/2-1/2, Ree (Ned) - Peelen (Ned) 1-0, Crisan (Roe) - Garcia Callejo (Spa) 0-1. Stand: 1. Gelfand 5 1/2, 2. Polgar 5,3. Illescas 4 1/2 1,4. Asmaiparasjvili, Nijboer 4,5,6. Finegold 4 2, 7. Psakis 4 1,8. Bagirov 4, 9. Blatny, Hulak, Mednis, Mohr, Rodriquez, Sosonko, Van Wely, Van der Sterren, Vanheste 3 1/2, 18. Garcia, Hansen 3,20. Cifuentes, Douven, Kuijf, Ree, Visser 2 1/2, 25. Peelen 2, 26. Cri san 1. Wit: Polgar; zwart: 1. e2-e4 c7-c5 2. Pgl-f3 e7-e6 3. d2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 Pb8-c6 5. Pbl-c3 Dd8-c7 6. Lfl-e2 a7-a6 7. 0-0 Pg8-f6 8. Lcl-e3 Lf8-e7 9. f2-f4 d7-d6 10. Ddl-el Lc8-d7 11. Del-g3 0-0 12. Tal-el b7-b5 13. a2-a3 Pc6xd4 14. Le3xd4 Ld7-c6 15. Le2-d3 Ta8-b8 16. e4-e5 Pf6-e8 17. f4-f5 e6xf5 18. Tflxf5 d6xe5 19. Dg3-h3 h7-h6 20. Ld4xe5 Dc7-a7+ zwart geeft het op Hulak 21. Kgl-hl Le7-d6 22. Tf5-g5 Da7-f2 23. Tel-fl Dffixflt 24. Ld3xfl h6xg5 25. Lfl-d3 f7-f5 26. Ld3xf5 Ld6xe5 27. Dh3-h7t Kg8-f7 28. Dh7-g6t Kf7-e7 29. Dg6-e6+ Ke7-d8 30. De6xe5 Tb8-b7 31. Khl-gl Tb7-f7 32. g2-g4 g7-g6 33. De5-b8t Kd8-e7 34. Pc3-d5t Lc6xd5 35. Db8-e5t Ke7-d8 36. De5xd5t Kd8-c7 37. Dd5-c5t Kc7-b8 38. Dc5-b6t Tf7-b7 39. Db7-d8t Kb8-a7 40. Lf5xg6 LAS LENAS - Terwijl zijn collega's van Napoli zich in het zweet werken, neemt Diego Maradona er zijn gemak van. De Argentijnse ster achtte het nog niet nodig af te reizen naar Italië om zijn collega's in de voortfereiding op het nieuwe voetbalseizoen te vergezellen. In plaats daarvan ging Maradona op ski-vakan tie in eigen land. In het hooggelegen Las Lenas, op 1100 kilometer van Buenos Aires, bond 'het propje' de lange latten onder. Het was gelijk gedaan met het soepele voetenwerk, want Maradona had in de stralende winterzon van het zuidelijk halfrond volop problemen zich op te been te houden. Toulon, Olympique Nimes, Ajax, en dus ook Feyenoord. „Een aardig rijtje nog, dacht ik. Ik stond er best van te kijken", aldus Keur. Nimes had financieel de beste aanbie ding. Maar met Franse clubs weet je het nooit, dacht de 28-jarige Zandvoor- ter die het leven deelt met vriendin Mi- rella en een joekel van een Rotweiler. Ook het aanbod van Racing Mechelen was beter dan dat van Feyenoord. In elk geval makkelijk achter de hand in de onderhandelingen, die na een tele foontje van Hans Kraay toch plaats vonden met de Rotterdamse club. Keur: „Nee, van het eerste telefoontje van Hans Kraay schrok ik niet, al had ik nooit gedacht dat een club als Feye noord nog eens bij me op de stoep zou staan. Ik was wel perplex toen Arie van Eijden me voor m'n vakantie bel de. Maar die deed zo vaag. Vroeg of ik voorlopig alle andere contacten wil de afhouden, want ze waren er nog niet helemaal uit. Jammer, maar daar kon ik niet op wachten. De eerste keer, dat ik met Kraay had afgespro ken, was in een hotel in Utrecht. Wat me daar werd aangeboden stelde niet veel voor. Ik zou nog minder gaan ver dienen dan bij FC Twente! Ik zei met een: Dat doe ik niet. We zijn uitgespro ken". Later kwam Feyenoord wel over de brug en toen besloot Piet Keur de za ken nog eens rustig op een rijtje te zet ten. „Ik hoefde niet naar het buiten land te verhuizen, kon weer in Zand- voort gaan wonen en zou meer in de picture komen dan bij Racing Meche len. Alles bij elkaar sprak dat me wel aan". Piet Keur vindt het nog altijd een on verkwikkelijke zaak dat hem bij FC Twente te verstaan werd gegeven dat hij mocht verkassen. Keur: „Theo Vonk kwam op een gegeven moment met het verhaal dat ik mocht blijven als Twente Europees voetbal zou ha len, maar dat ik kon vertrekken als we het niet zouden halen. 'Het ligt dus he lemaal aan jezelf, zei-ie er nog bij. Met dat soort kreten moet je dus niet aan komen bij mij. Een trainer wil je wel of hij wil je niet. Ik beschouwde het als een motie van wantrouwen en heb m'n conclusies getrokken". „Ik was twee jaar achter elkaar topsco rer geworden bij FC Twente. Het eer ste jaar schoot ik er zestien in, het tweede zeventien. Dan komen zulke uitspraken op z'n zachtst gezegd vreemd over. Sportief gezien kijk ik met plezier terug op mijn periode bij FC Twente. We zijn twee keer derde ge worden achter PSV en Ajax. Dat is toch een hele prestatie, waaraan Wim Balm (mocht ook opstappen, red.) en ik een behoorlijk steentje hebben bij gedragen. We snappen allebei nog niet waarom er met ons zo gek is omge sprongen". „Als je ziet wat voor ploeg we eigenlijk hadden, dan kan je stellen dat we de mogelijkheden volledig hebben uitge buit. Onderling was de sfeer ook pri ma. Tegelijk met Balm en mij is ook Martin Koopman verdwenen. De drie grootste gangmakers in het elftal weg. Dat kan toch geen toeval zijn, hè? Theo Vonk wilde gewoon een rustige kleedkamer hebben..". Keur zegt nooit een echte aanvaring met Theo Vonk te hebben gehad. De Noordhollandse aanvaller houdt het uit het oogpunt van fatsoen op 'een duidelijk verschillende kijk op voet bal'. Het verwijt van FC Twente's trainer dat hij zelden belangrijke doelpunten maakte, lapt Piet Keur aan zijn laars. „Dat vond ik toch wel zo'n belachelijk argument. Als je zo gaat lullen, kan je iedereen wel te pakken nemen. Als Wim Balm en ik geen belangrijke goals hebben ge maakt, dan weet ik niet wie het wel deed. Balm schoot er acht in, ik nam er zeventien voor m'n rekening, plus samen nog een voorzet of tien, waar uit een doelpunt viel. Dat is in totaal 35. Twente heeft er bij elkaar 47 ge maakt, kan je zelf uitrekenen hoeveel er voor de anderen overbleef. Lippo- nen en Huistra waren samen nog niet goed voor tien treffers. Een trainer kan makkelijk lullen, maar zo kan ik ook rekenen". Volgens Keur heeft de leiding van FC Twente hem nog willen dwarsbomen door tijdens de onderhandelingen met Feyenoord een hogere transfersom te bedingen. „Ze wilden natuurlijk nog gauw even wat aan me verdienen. Voor Wim Balm dachten ze ook nog een aar dig prijsje te krijgen. Die is lekker naar een amateurclub in Noorwegen ge gaan. Daar zijn ze doodziek van gewor den. Kregen ze opeens geen cent meer voor hem". Achteraf is hij dolgelukkig met een te rugkeer naar de randstad. Het wonen in het oosten van het land stond Piet Keur, levensgenieter bij uitstek, al ge ruime tijd tegen. Sommige buren, zo zegt hij, heeft hij na twee jaar nog niet leren kennen. „De mensen leven er zo stil en teruggetrokken. Ze zijn hele maal niet enthousiast en het lijkt wel of alles een beetje langs ze heengaat. Als de Derde Wereldoorlog uitbreekt, komen ze er in Enschede pas een week later achter". Of er bij Feyenoord wonderen van hem worden verwacht, gelooft hij niet. „Ik ben geen type Houtman. Ik pik elk sei zoen wel mijn goaltjes mee. Daar hoeft niemand zich zorgen over te maken. Wat voor systeem Feyenoord speelt, maakt me niet uit. Ik heb de laatste jaren alles meegemaakt. Het feit dat de sfeer in een elftal goed is, is min stens zo belangrijk. Ik ben inderdaad een type die daar wel een steentje toe wil bijdragen. De eerste keer dat ik hier in de kleedkamer kwam, was het doodstil. Maar dat is inmiddels wel veranderd. Ik weet zeker dat we niet zullen afgaan. John de Wolf en Jan Mulder zijn goede aankopen. Steve Wasiman ken ik nog niet zo goed. Men zegt dat wij garant staan voor flair en lef in het elftal. Als dat is wat Feye noord nodig heeft, denk ik dat we een goed seizoen tegemoet gaan".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 13