PZC Strijd om springtitel spannender dan ooit goed Gehavend Hoek tegen Roemenië Zierikzee biedt tegenstand sport Favorieten sneuvelen in NK-tennis Programma Koen maakt geen fouten Erwin Kistemaker van start in wielerkoers Goes DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1989 sbw 1 4 VELE KANSHEBBERS ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Geluk Show-elementen VADER ROB BIJVANK STOPT MET FIETSEN WESTDORPE - Ingeborg, het dochtertje van Rob en Ingrid, symboliseert het einde van de wielercarriere van Rob Bijvank. De amateurrenner uit Westdorpe is een nieuwe episode van zijn leven binnengestapt: die van het gezin. Voor Bijvank zelf is de niet meer dan logische gevolgtrekking dat het fietsen om te presteren een afgesloten hoofdstuk is. Ondanks zijn jeug dige leeftijd, want Bijvank is 27 jaar oud, zaterdag wordt hij 28. Kansen Amateur Trainingskamp GEFLATTEERDE 0-3-WINST RKC Judith Warringa don een gooi naar de titel doet. Deze combinaties delen, elk met een over winning in de voorselectie, de eerste plaats in deze competitie. Zij gaan dan ook als grootste kanshebbers van start. Luc Savat wordt door de kenners, gezien het enorme vermogen van Bolando, als kanshebber getipt. Iets waar de Zwinruiter overigens na zijn overwinning in Zaamslag zelf beslist niets over wilde horen. „Natuurlijk behoor ik na deze overwinning tot de kanshebbers, maar mij nu reeds als uitgesproken favoriet bestempe len vind ik nogal voorbarig. Ik wacht dan ook maar rustig af en zie wel hoe het afloopt." Afwachten doet ook de reeds door de wol geverfde Piet Huige. Door zijn ervaring weet hij als geen an der dat kleine factoren soms kun nen beslissen over winst of verlies. BIERVLIET - Programma provin ciale Zeeuwse kampioenschappen voor paarden en kringconcours ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum LR en PC 'De Haringruiters'. Zaterdag 5 augustus aan de IJzen- dijkseweg in Biervliet. 09.00 uur: Afdelingsdressuur verenigings- kamploenschap; Individuele dressuur; Springen klasse B pony's. 10.00 uur: Springen klasse L pony's. 10.30 uur: Springen klasse M pony's; Mennen. 11.30 uur: Springen klasse B paarden. 13.00 uur: springen klasse L paarden; Kam pioenschap mennen. 13.15 uur: Indivi duele dressuur klasse Z en M voor kam pioenschap. 14.15 uur: Rubriek eenspan tuigpaarden. 14.45 uur: Springen klasse M paarden. 15.45 uur: Show Zeeuws- Vlaamse aanspanning 'In de Triem'n'. 16.15 uur: Springen klasse Z paarden in twee manches. 17.15 uur: Parade. BIERVLIET - Het Zeeuws kam pioenschap van de Landelijke Fe deratie van Rijverenigingen voor paarden in Biervliet, belooft zater dag bijzonder spannend te worden. De strijd ligt nog volledig open na de voorwedstrijden, waardoor een groot aantal combinaties zowel bij de dressuur, springen en het men nen zich nog tot de kanshebbers mag rekenen. Voor het bestuur en leden van 'De Haringruiters', die hun 25-jarig jubi leum vieren, er dan ook alles aan ge legen om zaterdag (5 augustus) dit evenement vlekkeloos te laten ver lopen. Voorzitter Johan van 't We steinde: „Je moet een beetje geluk hebben. Een aantal jaren stond na de voorselectie, tenzij er iets bijzon ders zou gebeuren, de kampioen reeds bij voorbaat vast. Nu rijden er in iedere discipline zeker vijf kans hebbers rond. Dat maakt het na tuurlijk erg spannend, dus aantrek kelijk voor het publiek." Een van de kanshebbers is Sandy den Exter, die al twee jaar op rij met overmacht beslag wist te leggen op de titel. Of de 19-jarige amazone uit Kortgene er in zal slagen dit huza renstukje voor de derde maal te her halen valt nog te bezien. Tijdens de voorselectie moest zij zowel in Bres- kens als Zaamslag genoegen nemen met de tweede stek, wat haar op de derde plaats van de ranglijst deed belanden. Wil ze een kansje maken op prolongatie van haar titel zal ze zaterdag op het terrein van de fami lie Dekker in de Ameliapolder met Tristan onder het zadel minstens één van de rubrieken winnend moe ten afsluiten. De grootste concurrenten voor de Noord-Bevelandse in de strijd om de felbeheerde rood-wit-blauwe kam pioenssjerp zijn ongetwijfeld streek- favoriet Luc Savat, die met de su- perhengst Bolando in de ring komt, en Piet Huige die op de rug van Wal- Hij zegt dan ook: „Geluk en de zenu wen spelen in dit soort wedstrijden dikwijls een belangrijke rol. Je kunt de sterren van de hemel sprin gen, maar door even een hindernis te toucheren kiepert er toch een balk naar beneden. Tref je zo een pechdag dan kan je het schudden. De druk van het moeten presteren is erg groot, dus kunnen de zenu wen danig parten spelen." „Ik durf mij dan ook niet aan een voorspelling te wagen. Een ding weet ik wel, als de bodem een beetje redelijk ligt kan men een enorme strijd verwachten. Luc Savat, San dy den Exter en mijn persoontje worden nu wel als favoriet getipt, maar vlak ook een Izaak van Eyze ren en Bram Klaasse niet uit. Izaak heeft een geweldige wedstrijd men taliteit en is er ongetwijfeld op ge brand om eens extra te vlammen. Bram heeft in de laatste wedstrijden bewezen in topvorm te verkeren. Dit tweetal zou dan ook wel eens voor een verrassende ontknoping kun nen zorgen. Ook in de dressuur is de spanning te snijden. Hier gaan Kees Steendijk, Mascha Bustraan en Eppo Roovers als favoriet van start. Maar achter dit drietal liggen een aantal outsi ders, zoals Marina de Fouw van de organiserende vereniging en de Zuid-Bevelandse Centien Krijger, op de loer om bij het geringste foutje van de gevestigde orde meteen ge nadeloos toe te slaan. Izaak van Eyzeren met zijn paard Attent wordt door Piet Huige getipt als één van de kanshebbers. Rob Bijvank tussen twee levens: de fiets is voor hem verleden tijd, het vaderschap eist alle aandacht op. Geen zeges en nog minder motivatie SON (GPD) Alle kunstgrepen ten spijt blijft het nationaal tenniskam pioenschap het couveusekindje van de KNLTB. De verhuizing drie jaai geleden van de Scheveningse Mets banen naar het knusse sportpark Di Gentiaan in Son heeft niet voor ilt verwachte groeistuipen gezorgd. Ii een (proflsport, waar groot en vooral internationaal wordt gedacht, beant woordt het NK, zonder Michiel Scha pers en Tom Nijssen, nauwelijks aai zijn beoogde status. Met name spot tief gezien, want de favorieten sneu- velen dit jaar bij bosjes in het Bra bantse land. Brenda Schultz, in '88 nog oppermach tig alle concurrentie opzij zettend, bleek gisteren geen partij voor 'gooi old' Judith Warringa. De internationa le vormcrisis, waar Schultz zo nadruk kelijk mee kampt, zette zich in minol meer vertrouwde omgeving gewoon door. Wat de achttienjarige Heem. steedse ook probeerde, Warnings maakte de partij in twee sets uit: 7-8 6-4. Behalve Brenda Schultz verdween gis teren nog een getipte Analiste uit het NK. Manon Bollegraf, de gereputeerds Ermelose, werd vernederd door de pas zeventienjarige kwalificatiespeelsta Heieen van den Berg uit Noordwijker hout. Vrouwen enkel, tweede ronde: Warringa Schultz 7-6,6-4; Van den Berg - Bollegraf 6 6-3; Wilmink - Witvoet 6-2,6-2; Vis - Bakkun 6-1, 6-2; Moos - Hoogendoorn 7-6, 7-5; Jager man - Verbruggen 6-1,6-0; Schilder - Weginl 6-0, 7-6; Ter Riet - Coorengel 6-2, 6-1. Mannen enkel, tweede ronde: Krajicek Van Gelderen 1-6, 6-3, 6-3, 6-1; Davids - Sit merink 6-2,6-2, 6-4; Eltingh - Van Eekereni 6,6-2,6-1,6-3. Lodder - Dankaart 6-1,6-4,6-1 Groen - Sauer 4-6, 6-7, 6-4,6-3,6-3; Feenstra Dogger 6-3, 5-7, 6-2, 6-1; Koevermans- Ken pers 6-1, &-3, 6-1; Haarhuis - Hulshof 6-3,6 6-3. Dubbel, tweede ronde: Eltingh/Siemerink Bruin/Groen 6-0, 6-3; Van Gelderen/VanEe keren - Van Dommelen/Wijnhoud 7-6, 7-5. vrouwen dubbel, tweede ronde: Schilder Witvoet - Niemantsverdriet/Ritman 6-3,6-ï; Mulder/Sonneveld - Druyts/VerbruggenT-l, 7-5. Gemengd dubbel, eerste ronde: Bollegrai Oosting - CoorengeWan Eekeren 6-2,7-6; M Rooimans/Noteboom - Smalt/Schol 6-1,6-!; Bakkum/Haarhuis - Kion/Van Dommelei 6-1, 6-3; Vis/Bruin - Ritman/Troost 6-2,64 Witvoet/Bogtstra - Der Kinderen/Winniri 6-3, 6-2; Schultz/Bitter - Mulder/Van c Broek 6-2, 6-3; Schilder/Vekernans - Ve: bruggen/Van Boeckel 6-4, 2-6, 7-6; Wegm!: Van Gelderen - Hoogendoorn/Kempers 6 4-6, 6-2. Om de opgelopen spanning wat te temperen worden er in het middag programma veel show-elementen geboden. Zo zal de Zeeuws-Vlaam- se aanspanning 'In de Triem'n' acte de présence geven met aangespan nen tuigpaarden en is er ook een tuigpaardenrubriek voor aange spannen paarden. ZIERIKZEE- RKC kreeg gisteren in Zierikzee heel wat meer tegenstand dan tegen DFS. Maandag liep de ere divisieclub uit naar een 13-1 mon sterscore, maar tegen Zierikzee, dat zeer goed op dreef was, kwam de prof club uit Waalwijk niet verder dan een 3-0 overwinning. Met die stand mag RKC nog blij zijn ook. De Waalwijkers waren weliswaar veel op de helft van Zierikzee te vin den, maar de Schouwse zondagtwee deklasser was met snelle uitvallen ze ker zo gevaarlijk. De formatie van trai ner Jack Schipper kreeg in de eerste minuten zelfs een riante mogelijkheid om de score te openen. Na een lange rush werd Erik Berrevoets binnen de beruchte lijnen gevloerd. Theo Witten berg miste echter de strafschop. Hij schoot te zacht in de linker beneden hoek. Zierikzee bleef nu zonder doelpunten, die de hard werkende ploeg zeker ver diende. Na aAoop waren de spelers zelfs wat teleurgesteld. „Er had meer in gezeten voor ons", moest ook Zierik zee-trainer Jack Schipper constate ren, „RKC heeft geen enkele uitge speelde kans gehad. Wij hebben goed gedisicplineerd gespeeld. Je kon het in het veld goed zien: RKC had veel moeite met ons". Schipper, na een jaar Kloetinge-jeugd weer als trainer aktief bij de senioren, heeft met Zierikzee dan ook voldoen de perspectief voor de toekomst. Zelfs zonder routinier Kees Verkaart en Leen Koster speelde de Schouwse for matie een prima partij. Wim van de Maas organiseerde zijn verdediging bijvoorbeeld uitstekend, terwijl Mar co van Oeveren de lijnen uitzette op het middenveld. De pas van vakantie teruggekeerde Emiel Dorst (overge komen van Kloetinge) toonde giste ren al aan een aanwinst te zijn. De ij verige spits miste weliswaar nog de scherpte, maar liet met een aantal fraaie acties zien over de nodige kwa liteiten te beschikken. Ook qua kee pers mag Jack Schipper zich gelukkig prijzen. De van Kloetinge gekomen Henk van Sabben heeft met veel con currentie te maken en is nog aller minst zeker van een vaste plek. Voor al Wim Lafeber, die de plaats van Van Sabben in de tweede helft innam, liet een prima indruk achter. RKC kon voor de ruim 500 toeschou wers nauwelijks imponeren. De eredi- visionist speelde traag en bleef de bal maar in de breedte naar elkaar toespe len. Er ging geen enkele dreiging van uit. De doelpunten kwamen dan ook tot stand via min of meer toevallige spelmomenten. Eerst kreeg Leon Hut ten de bal voor de voeten en maakte er met een droge knal 1-0 van. Tien minuten voor rust tilde Erik Gou da de stand naar 2-0, terwijl vijf minu ten voor het einde Cees Schapendonk van dichtbij de score iets meer aanzien kon geven: 3-0. Daarvoor had Stanley Brard de machteloosheid van zijn ploeg aangetoond door een penalty te missen. Zierikzee kreeg via Martin Quist en Theo Wittenberg nog enkele kansjes, maar het leverde geen doelpunt op. Zierikzee-RKC 0-3 (0-2). 12. 0-1 Leon Hutten; 35. 0-2 Erik Gouda; 85. 0-3 Cees Schapen donk. Scheidsrechter: S. Uiterhoeve uit 's Gravenpolder. Toeschouwers: 500 IJzendijke - BW Den Bosch 0-4 (rust 0-2), 32e Jeroen van Cuijk 0-1,44e Peter Barendse 0-2, 58e Carlo van Bergen 0-3 en 72e Jeroen van Cuijk 0-4. Scheidsrechter: Piet Huijssen uit Temeuzen. Aantal toeschouwers: 350. Uitslag groep A (paren 11lm 8): 1 dames Be zemer-Verstoep 117, 2 Bastiaanse-v. Leen- wen 104,3 echtpaar Bos 96,4 Krijger-Krijgei 76 mp. Paren 9 t/m 16: 1 mevrouw Breed veld-Van Saagsvelt en Ladonski-Nuijtee 106, 3 dames Sandberg-Van Kessel 96,4 dij mes Harmsen-Paasse 84 mp. Gemiddelde 84. Groep B (paren 1 t/m 8): 1 dames Pietelj se-de Beer 118, 2 Breedveld-Wondergem 8), 3 echtpaar Kruijt 86, 4 Schouten-Rodeij mond en echtpaar Gouw 84 mp. Paren 9 t/ra 16): 1 Schute-Schrijnemakers 109, 2 eehtpai Grootjans 104, 3 dames Crena Uiterww Hoevers 99, 4 echtpaar Hakkens 79 mp. Gel middelde 84. Groep C: 1 v. d. Borgt-Merk 95, 2 Ten Bruggencate-Mossinkhof 85, 3 Rij mond-Pattenier 84, 4 mevrouw Van Boven- Van Leerdam 68 mp. Gemiddelde 72. Grot) D (paren 1 t/m 8): 1 dames Schoolmeester! Parent 103,2 mevrouw Groen-Te Roller 89,3 echtpaar De Reeper 85, 4 echtpaar Van Zij linge 84 mp. Paren 9 t/m 16: 1 echtpaar' In't veld 109, 2 dames paree-Timmerman 104,3 echtpaar De Baan 101,4 dames Bosch-Mal er 84 mp. Gemiddelde 84. GOES - Morgen, vrijdag, wordt in Goes het wielercriterium Het Hartje van Goes voor amateurs verreden. Dfj koers in Goes, waar Nederlands kam pioen 1988 Erwin Kistemaker ook aai; de start verschijnt, telt mee voor het] Beveland-klassement. De nieuwelm gen starten om 18.15 uur op de Grotf Markt voor 40 kilometer, de amateurs vertrekken voor 80 kilometer om 20.01 uur. De stand in het Beveland-klassement is at volgt: 1. Mario van Vlimmeren 103 pnt, 2 Heddy Nieuwdorp 102, 3. Nico van de Kiwi' dert 88, 4. Nap Hage 73, 5. Kees SchouW; naar 62, 6. Peter Mol 53, 7. Frangois Franss Tonny Moonen 51, 9. Marcel Remijn 39, H Henri Roepen 36. Een dag eerder viert Ingeborg haar eerste verjaardag. En dat feest zou Rob Bijvank voor geen koers ter we reld willen missen. „Voor mij is de keu ze om te stoppen niet moeilijk. Ik heb gekozen voor mijn vrouw en kind, daar sta ik honderd procent achter', zegt de nuchtere Bijvank, die vanwege zijn fel- blonde manen de bijnaam 'De Blonde Pijl' verwierf. Hoewel Bijvank geen man is van de on telbaar vele overwinningen, heeft de Zeeuwsvlaming in de loop der jaren een goede reputatie opgebouwd in het amateurpeloton. Eigenlijk wilde hij vorig jaar al stoppen, „maar er ging iets fout, ik begon goed te rijden', drukt Bijvank het nogal paradoxaal uit. Topseizoen Sterker nog, Bijvank oyertrof zichzelf vorig seizoen vele malen. Kwam hij doorgaans jaarlijks tot drie a vier over winningen, vorig seizoen schreef hij maar liefst dertien koersen op zijn naam. Een groot aantal daarvan wa ren koersen in Zeeuws-Vlaanderen, zo dat de Westdorper over aandacht niks te klagen had. Zowel buiten als binnen het peloton, dat een tijd lang in de Zeeuwse criteriums niks beter wist te doen dan bij de Westdorpse renner in het wiel te gaan zitten. Schril is dan ook het contrast met de resultaten die Bijvank dit jaar boekt. Tot nu toe nul overwinningen, het zul len er vrijwel zeker nul blijven. „Ik moet al afzien om bij te blijven. Laatst ben ik in Biervliet afgestapt, zo ver schrikkelijk moest ik forceren. Dan is fietsen niet leuk meer. Afzien is trou wens niet leuk, al helemaal niet meer als dat nodig is om nog mee te komen. Ik heb deze maand nog voor een koers ingeschreven, in Zierikzee. Daar zal ik dus naartoe moeten.We zien wel hoe dat loopt', geeft Bijvank nog eens ten overvloede aan dat de motivatie hem langzaam maar zeker is ontglipt. Zelfs de exacte datum van Zierikzee weet hij niet, „maar dat heeft me nooit geïn teresseerd. Ik kijk altijd pas een dag tevoren waar en hoe laat de koers is.' nen in een dal verkeert. „Hoeveel Bra banders leveren nu bijvoorbeeld werkelijk goede prestaties? De mees ten van hen zijn simpele knechten. Tolhoek stak er in zijn amateurtijd ook niet met kop en schouders boven uit. Een jongen als Antoine Goense heeft volgens mij de capaciteiten om prof te worden. Daarom rijdt hij zo veel koersen in het buitenland. Een renner die tien criteriums wint, is nog geen goede prof. Als een coureur constant voorin eindigt in de grotere, belangrij ke koersen, zal hij als prof meer kans maken een goede boterham te verdie nen.' In vergelijking met de tijd dat Bij vank op een leeftijd was voor de over stap naar de betaalde rangen, waren de mogelijkheden aanzienlijk gerin ger. Het was in die tijd in Nederland Panasonic voor en Panasonic na. Nu zijn er met de ploegen van Gisbers, Raas en Priem naast de in verval ge raakte Post-formatie kansen op werk gelegenheid te over. „Ik denk dat de top in de wielrennerij even groot is als vroeger, misschien zelfs iets bre der. Maar de aanvulling is breder, want in feite dient alles wat onder die top zit gewoon als vulling van het pe loton. Al is het voor de knechten na tuurlijk mooi dat ook zij met het fiet sen hun brood kunnen verdienen.' „Een jongen als Van Passel is mislukt. Maar de andere kant van de medaille is dat hij het wel heeft geprobeerd. Dat dat niet bij iedereen lukt, is weer een ander verhaal. Hij is gewoon keihard aan de kant gezet. Zo is de wielrenne rij, keihard. Als je het niet aan kunt, maken ze je dat wel duidelijk. Er moet gepresteerd worden. Wie dat niet kan, valt af.' De man, die al junior een tijd langde weelde van een heuse supportersclub kende, haalt de handen eens door het haar. Veel heeft hij aan zijn verhaal niet meer toe te voegen. De 'kleine' vraagt om aandacht. Bijvank is een en al aandacht. Hij is geen wielrenner meer, hij is vader. Bijvank is in zijn hele doen als renner een rasechte amateur geweest. „Een bestaan als prof heb ik nooit werke lijk geambieerd. Een prof moet ont zettend veel voor zijn sport over heb ben, het is tenslotte zijn beroep. Ik weet niet of ik dat had gekund, ik denk dat ik vooral in mindere perio des moeite zou hebben gehad me van- alles en nog wat te ontzeggen.' Hoewel het huidige profpeloton vier Zeeuwen telt (Tolhoek, Ducrot, Hoon- dert en Werner Wieme, van wie de laat ste in een kleine Belgische ploeg ano niem rondrijdt), is de Westdorper niet van mening dat het Zeeuwse wielren- KOEWACHT - Het tennistoernooi in Koewacht, georganiseerd door de plaatselijke tennisvereniging De Ei kenhof, verloopt tot nu toe volgens verwachting. Verrassingen doen zich tot op heden nauwelijks voor. Bij de D-heren wist de als derde geplaatste Alfred Koen aan de verwachtingen te voldoen door Guido Verstraeten uit Hulst met 6-1 en 6-3 kansloos te laten. Na Loes Asselman en Saskia Koemans werd bij de dames-C Nicole Burggrave de derde verwachte halve-finaliste. Vrij eenvoudig schakelde ze met 6-1 en 6-2 Tilly Boeckling uit. Haar tegen standster zal moeten komen uit de partij Angela Hagenaar tegen Diana Steel. Het heren-dubbel gaf een overwinning voor de combinatie Janssens/Van Waesberghe te zien, die met 6-3 en 6-2 Van Avermate/Van Broekhoven belet ten door te dringen tot de halve-finale. Verbunt/Avermate waren in het ge- mengd-dubbel D te sterk voor Van Broek/Boeckling met 6-3 en 6-2. In de ze zelfde categorie hadden Bouwens/ Vermeulen weinig moeite met Boeck- ling/Fischer gezien de cijfers 6-2 en 6-0. HOEK - Het heeft Gerrit Emans, de trainer van Hoek, in de voorbereiding op het debuut in de hoogste klas van het zaterdagvoetbal tot nu toe nog niet meegezeten. De oefenmeester uit Westdorpe werkt sinds vorige week met een uitgebreide selectie, maar heeft toch al een paar kleine tegensla gen moeten overwinnen. Het staat daarom nu al vast dat Hoek morgen (vrijdag) in de oefenwedstrijd tegen het nationaal elftal van Roemenië verre van compleet kan beginnen. Zo is het zeker dat de nieuwe aanwinst Mark de Kunder, Adriaan van Nieu- wenhuijse en Frank Hemelsoet niet zullen spelen en bovendien is het nog de vraag of nieuwkomer Bert Dutree. van wie komend seizoen in Hoek veel wordt verwacht, van de partij zal zijn. De Kunder ondervindt nog altijd hin der van een lichte ingreep aan zijn knie, en hervat op aanraden van de in sportkringen bekende Belgische arts Martens pas volgende week de loop training. Daarnaast is Adriaan van Nieuwenhuijse bij fysiotherapeut Jack Caluwé onder behandeling om een ontsteking aan zijn knie te laten gene zen. Frank Hemelsoet en Bert Dutree zijn nog met vakantie. Gerrit Emans: „Frank is pas volgende week weer te rug, maar Bert is er tegen Roemenië misschien bij. Hij zou er alles aan doen om op tijd terug te zijn, maar ik hoor dat pas vrijdag in de loop van de dag. We hebben dus even wat tegenslag. Ik had graag met een complete groep wil len beginnen." Overigens tilt de trainer niet zo zwaar aan de uitslag tegen Roemenië. „We gaan niet kost wat kost voor een zo goed mogelijk resultaat voetballen," zegt hij op voorhand. „Hopelijk gaan we niet totaal af, met dubbele cijfers of zo, ik hoop vooral dat het publiek goed voetbal te zien krijgt. Roemenië is na tuurlijk altijd iets bijzonders om tegen te spelen." De 27 man sterke Roemeense selectie reist vrijdagavond na een maaltijd in restaurant De Mosselbank in Philippi ne terug naar Antwerpen, waar de plöeg veertien dagen in trainings kamp is. Roemenië bereidt zich voor op de laatste twee en beslissende kwa lificatiewedstrijden in groep 1 voor het WK, in oktober en november tegen De nemarken. Roemenië gaat in deze groep met zeven punten uit vier wed strijden aan de leiding. Denemarken volgt op één punt. Steaua Boekarest, driejaar geleden winnaar van de Euro pacup 1 en in mei nog verliezend fina list tegen AC Milan, is met negen spe lers hofleverancier van het nationaal team. Georgi Hagi, Gavril Balint, Dan Petrescu, Marius Lacatus en Ilie Du- mi trescu (allen Steaua Boekarest) zijn de bekendste spelers uit de nationale selectie. Roemenië verloor dinsdag overigens met 1-0 van Haarlem. De wedstrijd te gen Hoek begint om 19.00 uur. De Zeeuws-Vlaamse club neemt daarbij de nieuwe tribune officieel in ge bruik. Doelman Henk van Sabben zorgt voor opruiming in het strafschopgebied van Zierikzee. KOUDEKERKE Een record aantal paren (57) namen deel aan de in Keu dekerke gehouden zomeravond-brie gewedstrijd. Ook de behaalde scores waren bijzonder hoog. De dames Piel terse-de Heer lieten 70.24% noteren Daarnaast waren nog 11 paren die bol ven de 60.00 procent scoorden. Er werd gespeeld in drie lijnen van paren met Howell 8 plus 8 en één lijnl van 9 paren met het Draaiende Mil chell 10 systeem. Van deze groep speel den. de paren 4 en 7 28 spellen tegen 2i voor de andere paren. Voor de uitslag moesten de scores worden herleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 14