PZC Nachtwerkers verzinnen foefjes om 06-lijnen te kunnen bellen Surinaams compromis over Junglecommando binnen- en buitenland het weer in zeeland „.en in europa PARLEMENT DEBATTEERT VANDAAG VERDER VEEL MINDER OVERVALLEN OP GELDTRANSPORTEN TERMIJN VOOR ONTWAPENING Minder buit Banken WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1989 WARSCHAU (RTR/DPA/UPI) - In het Poolse parlement was het dinsdag een heftig touwtrek ken rond de benoeming van de minister van binnenlandse zaken, generaal Czeslaw Kiszczak, tot premier. Het debat werd naar vandaag verschoven, maar zowel binnen de regeringscoali tie onder de communisten als bij de oppositie bestaat grote weerstand tegen Kiszczaks benoe ming, die nog wordt vergroot door woedende reacties van de bevolking op de dinsdag ingegane prijsverhogingen. Vandaag Nautisch bericht Vooruitzichten Laag water Hoog water Vooruitzichten Judoka Bluming draagt skelet over aan Britten Man krijgt voor incest drie jaar Hollandse Signaal levert apparatuur nieuwe verkeerstoren Kampuchea ENSCHEDE (ANP) - Personeel van bewakingsdiensten maar ook politiefunctionarissen, medewerkers van zie kenhuizen en anderen uit de dienstverlenende sector bel len 's avonds en 's nachts op betrekkelijk grote schaal 06- lijnen. Dit blijkt uit een onderzoek dat de Stichting Ano nieme Bellers (SAB) het afgelopen halfjaar heeft verricht. De in Enschede gevestigde stichting heeft dit dinsdag be kendgemaakt. De SAB, die strijdt tegen de telefoonverslaving, heeft het onderzoek ingesteld op verzoek van enkele grote bewa kingsbedrijven. Hun personeelsleden hebben allerlei foef jes bedacht om 's nachts tijdens werktijd zo onopvallend mogelijk sex-, praat- en andere 06-lijnen te bellen. Zo ne men ze in de loop van de nacht steeds een andere etage van een door hen bewaakt gebouw om contact met een dergelij ke lijn op te nemen, zo is de SAB gebleken uit het meeluis teren- en praten op de 06-lijnen. De SAB noemt het opvallend dat bewakers, politiemensen en anderen het bellen van 06-lijnen op kosten van bedrij ven, instellingen en overheden niet als diefstal zien. Ze be schouwen het telefoneren vooral als een aardig tijdsver- drijf. In Nederland zijn op dit moment volgens de SAB circa 400 praat-,sex- en andere 06-lijnen. Kiszczak nog geen premier van Polen Minister Kiszczak is als premier voor gedragen door de Poolse president, ge neraal Jaruzelski en het parlement in Warschau dient aan de kandidatuur goedkeuring te verlenen. Hoewel de re geringscoalitie in het Lagerhuis 65 procent van de stemmen heeft, was het dinsdag nog zeer de vraag of Kiszczak de noodzakelijke absolute meerder heid zal halen. Weliswaar besloten de in totaal 173 communistische af gevaardigden tot fractiediscipline, Het viel nogal mee met het weer van gisteren. We hadden u een sombere dag voorspeld en toch hadden we re delijk wat zon. Vooral in Zeeland. Ook voor vandaag zien we het zonnig in. Een depressie boven het zuiden van Zweden vult wat op en het hogedruk- gebied boven de oostelijke oceaan kan meer invloed op het weer uitoefenen. Vanmorgen is er nog een piepklein kansje op een buitje, maar vooral later p de dag wordt het, afgezien van wat tapelwolken, toch overwegend zou tig. 3e wind is west tot noordwest en aan fee vanmiddag nog vrij krachtig. Dat windkracht 5. Uit de wind en in de ion is het heerlijk toeven. Vind: west tot noordwest, omstreeks 4 3ft. Vanmiddag 4 tot 5 Bft. Zicht: goed. Temperatuur kustwater: 19 graden Velcius. Afwijking waterstanden: en- iele decimeters verhoging. Maximum golfhoogte monding Scheldes: bij loogwater ruim een meter. ZON EN MAAN 3 augustus Z,on op 0605 onder 2126 Maan op 0759 onder 2204 i'oor morgen (donderdag): Nog meer hogedrukinvloed. Het is zonnig en droog weer. Zwakke tot matige weste lijke wind. Temperatuur aan zee 20 graden, maar landinwaarts enkele graden hoger. Voor vrijdag tot en met zondag: Naast wolkenvelden ook zonnige perioden. Niet veel regen. Overwegend westelij ke, later noordwestelijke wind. Tem peratuur vrijdag 21 graden, later eni ge daling naar 18 of 19 graden. uur cm uur cm Woensdag 2 augustus 1989 Vlissingen 09.35 167 22.05 209 Terneuzen 10.02 179 22.31 220 Bath 11.10 205 23.41 245 Roompot-buiten 09.25 117 21.50 156 Zierikzee 11.20 123 23.30 156 Yerseke 11.10 134 23.25 169 Philipsdam-West 11.05 127 23.25 162 Donderdag 3 augustus 1989 Vlissingen 10.10 165 22.46 211 Terneuzen 10.35 175 23.08 221 Bath 11.46 198 00.18 243 Roompot-buiten 10.05 115 22.25 159 Zierikzee 11.40 115 00.10 158 Yerseke 11.40 129 00.05 171 Philipsdam-West 11.30 123 23.55 165 uur cm uur cm Woensdag 2 augustus 1989 Vlissingen 03.26 227 15.38 215 Terneuzen 03.46 248 15.58 236 Bath 04.42 295 17.03 280 Roompot-buiten 03.25 176 15.50 158 Zierikzee 05.10 175 17.20 157 Yerseke 05.00 196 17.25 178 Philipsdam-West 05.30 192 17.40 168 Donderdag 3 augustus 1989 Vlissingen 03.59 232 16.16 221 Terneuzen 04.17 253 16.35 242 Bath 05.22 298 17.35 283 Roompot-buiten 03.55 180 16.20 162 Zierikzee 05.45 175 17.55 159 Yerseke 05.40 198 18.00 182 Philipsdam-West 06.05 192 18.20 170 Weersvooruitzichten tot en met donderdag: Noorwegen en Zweden: vooral in het zuiden veel buien. In het mid den wat meer zon. In Lapland over wegend droog en zonnige perioden. Middagtemperatuur van 22 graden in Lapland tot 18 graden in het zuiden. Denemarken: buiig en woensdag nog veel wind. Middagtemperatuur rond 18 graden. Britse Eilanden: in Schotland be wolkt en af en toe regen. In Ierland, Wales en Engeland droog en af en toe zon. Middagtemperatuur van 17 graden in Schotland tot 23 graden in Zuid-Engeland. Duitsland: koel en geleidelijk min der buien. Woensdag in Noord- Duitsland nog veel wind. Middag temperatuur 17 tot 21 graden, don derdag iets hoger. België en Luxemburg: woensdag nog een bui, daarna meer zon. Mid dagtemperatuur oplopend tot ongeveer 22 graden. Frankrijk: in het noordoosten en oosten woensdag nog enkele buien. Daarna vrijwel overal droog. Gelei delijk zonniger. Middagtempera tuur oplopend in het noorden tot 23 graden, in het zuiden tot 30 graden. Spanje en Portugal: overwegend droog en zonnig. Alleen in het bin nenland kans op onweer. Middag temperatuur 30 tot 35 graden. Woensdag aan de noordkust van Spanje bewolkt en koel. Zwitserland: woensdag nog buien met onweer. Geleidelijk meer zon. Middagtemperatuur van 22 graden in het noorden tot 28 in het zuiden. Oostenrijk: enkele regen-en on weersbuien. Donderdag wat meer zon. Middagtemperatuur rond 18 graden, donderdag minder koel. Italië: vooral woensdag in het noor den en midden veel buien, sommige met onweer. Middagtemperaturen 25 tot 30 graden. Joegoslavië: vooral woensdag re- gen-en onweersbuien, donderdag aan de kust weer zonnige perioden. .Middagtemperatuur woensdag van 22 graden in het noorden tot 26 gra den in het zuiden, donderdag iets hoger. Griekenland: vooral op het vaste land en ook aan de westkust enkele regen-en onweersbuien. Op de vakantie-eilanden in de Egeische Zee wel wat bewolking, maar over wegend zonnig. Middagtempera tuur 30 tot 35 graden. W m/s C Amsterdam regenbui nw 8 14 Aberdeen zwaar bew. nw 9 15 Athene onbewolkt wnw 4 30 Barcelona zwaar bew. zzo 4 28 Berlijn regenbui w 9 17 Budapest zwaar bew. n 2 19 Bordeaux zwaar bew. ono 2 23 Brussel zwaar bew. wnw 6 17 Cyprus onbewolkt wzw 7 30 Dublin zwaar bew. wnw 5 18 Frankfurt regenbui w 8 17 Genève regen n 3 15 Helsinki zwaar bew. zo 3 17 Innsbruck regenbui w 8 15 Istanbul onbewolkt W 4 27 Klagenfurt regen wzw 1 14 Kopenhagen zwaar bew. w 10 15 Las Palmas onbewolkt no 9 26 Lissabon onbewolkt ozo 2 32 Locamo licht bew. no 2 23 Londen zwaar bew. wnw 5 20 Luxemburg regenbui wnw 4 15 Madrid onbewolkt windst 37 Malaga licht bew. zzo 3 33 Mallorca licht bew. zzw 8 31 Malta onbewolkt w 6 32 Moskou half bew. zo 2 26 München regen wnw 5 11 Nice licht bew. o 7 28 Oslo regen wnw 4 14 Parijs licht bew. nnw4 21 Praag regen wzw 6 12 Rome onbewolkt w 11 27 Split zwaar bew. n 4 25 Stockholm half bew. z 7 17 Warschau zwaar bew. w 6 19 Wenen onweer wnw 12 17 Zürich zwaar bew. wzw 4 14 In Warschau zijn de rijen voor de winkels nog even lang als voor de prijsstijgingDe Poolse regering hoopt dat de boeren door de prijsverhoging meer gaan produceren. DEN HAAG/SCHAGEN (ANP) - De Amsterdamse judoka en oor logsveteraan Jon Bluming heeft maandag de stoffelijke resten van een vermoedelijk Britse sol daat overgedragen aan de Britse ambassadeur in Nederland. Blu ming nam de skeletdelen vorige week mee uit het Schager mu seum De Somme, waar de res tanten in aangeklede toestand waren geëxposeerd op een per manente expositie over de slag aan de Somme in de Eerste We reldoorlog. Bluming was van oordeel, dat „soldaat John", zoals de mu seum-eigenaar de skelet-restan ten had genoemd, een eervolle begrafenis verdiende en niet als kijkobject behoorde te worden tentoongesteld. Volgens woordvoerder Brian Bennett van de Britse ambassa de zijn de stoffelijke resten geac cepteerd na overleg met de Ne derlandse autoriteiten en de Ooorlogsgravenstichting van het Britse Gemenebest. De am bassade heeft volgens hem vóór de „diefstal" van Bluming ver geefse pogingen gedaan het ske let overgedragen te krijgen om dat de wijze van exposeren niet passend werd geacht voor een gesneuvelde militair. Omdat niet geheel zeker is, of skeletde len inderdaad van een gesneu velde Britse soldaat zijn, zal mo gelijk nog een identiteitsonder- zoek worden ingesteld. maar dertien van hen kondigden aan tegen Kiszczak te willen stemmen. Van de met de communisten gelieerde Boerenpartij (76 zetels) zouden slechts rond vijftien afgevaardigden hun stem aan Kiszczak geven. De fractie van So lidariteit (met 161 zetels) heeft zich in zijn geheel uitgesproken tegen Kiszc zak. Lech Walesa liet meedelen dat toen hij zich twee weken geleden uit sprak voor Kiszczak dit de functie van president van Polen betrof, maar dat dit niet betekent steun aan zijn pre mierschap. De fractieleider van de Boerenpartij, Aleksandr Bentkowski, wiens partij sinds de jaren veertig een coalitie vormt met de communisten, noemde dinsdag Kiszczak onaanvaardbaar als premier. „Hij is een generaal en wordt geassocieerd met de staat van beleg", zei hij. Kiszczak voerde als mi nister van binnenlandse zaken de in december 1981 uitgeroepen staat van beleg uit, waarbij Solidariteit werd onderdrukt. „Na een president-gene raal (de onlangs gekozen Wojciech Ja ruzelski) ook nog eens een premier-ge neraal is een beetje staat van beleg", aldus Bentkowski. Vlees is in Polen door het vrijlaten van de prijzen gisteren meer dan drie keer zo duur geworden. De prijsstijgingen hebben niet geleid tot gevulde win kels. Vlees was net zo moeilijk te krij gen als voorheen. De prijsstijgingen lopen per produkt uiteen. Een kilo varkenskarbonade - als het te koop is - gaat voor 4000 tot 6000 zloty (van 10,42 gulden tot 15,68 gulden) over de toonbank tegen onge veer 1000 zloty (2,61 gulden) op maan dag. Worst kost nu 1700 zloty (4,48 gul den). Tevoren was dit één gulden). Een liter volle melk moet nu 150 zloty (39 cent) opbrengen tegen elf cent voordat de prijzen werden vrijgelaten. Bij de graanprodukten was de prijs stijging iets kleiner. Een brood van 800 gram kost nu 200 tot 240 zloty (onge veer 56 cent) in plaats van 120 zloty (31 cent). Hoe de bevolking op de situatie van verhoogde prijzen reageert is nog niet te overzien. Er zijn meldingen van stakingen in enkele kleine bedrijven, maar dat hoort in Polen al tot de dage lijkse gang van zaken. Plofkoffer heeft effect DEN HAAG (ANP) - Er is een opmer kelijke daling opgetreden in het aan tal overvallen op geldtransportbe drijven. Die kentering is ingetreden met de komst van de zogenoemde „plofkoffer", die wordt gebruikt als een transportbedrijf met een zending geld niet meteen van de auto een bankgebouw in kan, maar een open stuk moet overbruggen. Dit blijkt uit de halfjaarcijfers van de groepscrimi naliteit- en overvallencentrale van de ROERMOND (ANP) - De Roermondse rechtbank heeft dinsdag de 49-jarige Heerlenaar N. R. veroordeeld tot drie jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf voor seksuele omgang met zijn minderjarige dochter gepaard gaan de met ernstige mishandelingen. Meer dan vier jaar lang dwong de man zijn dochtertje, toen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, tot geslachtsgemeen schap. Hij schrok er niet voor terug het kind met brandende sigaretten te be werken. BRUNSBÜTTEL (DPA)-In de Westduitse haven van Brunsbüttel is giste ren begonnen met het lossen van het Nederlandse vrachtschip Oostzee. Het schip werd dinsdagmorgen de Elbehaven van Brunsbüttel ingesleept vanwege de storm. Drie sleepboten trokken het schip met zijn zeer giftige lading van 4000 vaten epichlorydine rond negen uur de haven binnen. In de haven worden alleen de onbeschadigde vaten van boord gehaald. Het is de bedoeling dat ongeveer 1550 vaten met gif afkomstig van het tussendek worden gelost. De resterende lading zal dan per pont worden vervoerd naar het chemische bedrijf Dow in Stade. Het zand uit het 3600 ton metende schip blijkt met een afvalprodukt van epichlorydine verontreinigd te zijn. De lading zand met een gewicht van 430 ton zal luchtdicht in plastic worden verpakt. De staatssecretaris voor economische zaken van Schleswig-Holstein, Uwe Thomas, zei na de bijeenkomst dat het binnenbrengen van de Oostzee in de haven van Brunsbüttel de veiligste oplossing is. Anders bestaat het ge vaar dat de niet vastgesjorde lading beschadigd wordt. De beschadigde vaten moeten zo snel mogelijk van het schip anders is het risico voor de de bevolking te hoog, aldus Thomas. PARAMARIBO (ANP) - In betrouw bare politieke kringen in Suriname is vernomen dat er een compromis is be reikt om uit de impasse rond het vre desakkoord van Kourou te geraken. Aan de ontwapening en ontmanteling van het Junglecommando zou een ter mijn moeten worden gekoppeld die eind dit jaar verstrijkt. Het ontbre ken van exacte data voor het inleve ren van wapens en het opheffen van het Junglecommando is één van de grootste bezwaren van het militair gezag tegen het Akkoord van Kourou. In Paramaribo is dinsdag een nationa le discussie over het Akkoord van Kourou begonnen. President Rams- wak Shankar zal gesprekken voeren met vertegenwoordigers van de vak beweging, het bedrijfsleven en de poli tiebonden. De Staatsraad, het advise rend en controlerend orgaan van de re gering, en de Nationale Assemblee, het parlement, zullen in de loop van deze week eveneens het Kourou-akkoord en de reacties erop in behandeling ne men. Shankar heeft maandag opnieuw met de bevelhebber van het Nationale Le ger, Desi Bouterse, vergaderd. Zater dagavond ontmoetten ze elkaar al in gezelschap van de politici Arron, Lachmon en Soemita, de leiders van het Front voor Democratie en Ont wikkeling, de regeringscoalitie. Offi ciële mededelingen over het verloop van de besprekingen zijn tot nu toe uitgebleven. Intussen heeft de Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA) maandag com mentaar geleverd op het Akkoord. De SPA vindt dat „onaanvaardbare" as pecten ervan opnieuw besproken moe ten worden, waarbij het leger moet deelnemen aan verdere onderhande lingen tussen de regering en het Junglecommando. De SPA stoort zich aan de inlijving van het Junglecom mando in het politie-apparaat, aan het ontbreken van een termijn voor de ontmanteling van de groep van Ron nie Brunswijk en aan het feit dat de al locatie van Nederlandse ontwikke lingshulp deel uitmaakt van het Ak koord. De Surinaamse Politie Bond (SPB) staat achter het akkoord van Kourou, zo heeft de voorzitter van de SPB, Jo zef Beek, dinsdag in Paramaribo ver klaard na overleg met president Ram- sewak Shankar. Beek zei dat de politiebond maandag avond unaniem een motie heeft goed gekeurd waarin staat dat het akkoord „niet in strijd is met wettelijke regelin gen". Op de regering is wel een drin gend beroep gedaan bij de uitvoering van het akkoord de korpsleiding en de politiebond te betrekken. Het gaat hierbij met name om de incorporatie van leden van het junglecommando in het politieapparaat, aldus Beek. Vertegenwoordigers van het bedrijfs leven hebben gisteren ook met de pre sident gesproken over het Kourou-ak koord. Hoewel het bedrijfsleven nog geen officiële verklaring heeft uitgege ven stemmen de ondernemers, vol gens een woordvoerder, ermee in. Centrale Recherche Informatiedienst (CRI). Uit de cijfers blijkt dat de trendmatige stijging van het aantal overvallen zich ook in het eerste halfjaar van 1989 heeft voortgezet. Alleen in de catego rie overvallen op beroepsmatige geld transporten is sprake van een daling en wel met 25 procent tot 12 (eerste helft 1988: 16,1988 totaal 38). Woordvoerder J. de Waard van de CRI schrijft die daling geheel toe aan de be perking van het zogenoemde 'trottoir risico" door het inzetten van de plof koffer. Als iemand probeert de koffer van de geldloper af te pakken, gaat er een geluidssignaal, er ontploft een rookbom en in de geldkoffer ontploft een verfbom die al het geld onbruik baar maakt. Dat maakt dit soort dief stal met behulp van geweld of afper sing voor een crimineel veel minder aantrekkelijk. De plofkoffer werd pas geïntroduceerd toen De Nederlandsche Bank daar voor toestemming had gegeven. Al het Nederlandse geld is van de Nederland sche Bank. Omdat de verfbom al het geld onbruikbaar maakt, moest daar over eerst een akkoord worden be reikt, aldus De Waard. Hoewel het aantal overvallen in de eerste helft van dit jaar (683) is geste gen in vergelijking met dat in de eer ste helft van vorig jaar (576), is de to tale buit gedaald (van 11,7 miljoen gulden tot 10,3 miljoen gulden). Dat betekent volgens De Waard dat voor SCHIPHOL (ANP) - Hollandse Sig naal Apparaten, een 100 procent doch teronderneming van Philips, gaat de apparatuur voor de nieuwe verkeers toren op Schiphol leveren. De order bedraagt 19,5 miljoen gulden, zo heeft het ministerie van verkeer en water staat dinsdag meegedeeld. Vier fabrikanten hadden offertes uit gebracht. Alleen Hollandse Signaal en de Franse Thomson-CSF bleken in staat te voldoen aan de eis dat de ap paratuur op 1 maart 1991 volledig ope rationeel moet zijn. Hierdoor moet het project in een veel kortere tijd dan ge bruikelijk gerealiseerd zijn. In verband met de uitbreiding van het stationsgebouw moet de nieuwe ver keerstoren op die datum voor de ver keersleiding beschikbaar zijn. Vanuit de toren worden de vliegtuigen op de luchthaven en in de directe nabijheid begeleid. Thomson-CSF bood de apparatuur aan voor een bedrag van 15 miljoen gulden. Hollandse Signaal wordt ech ter het beste in staat geacht in zeer korte tijd wijzigingen aan te brengen als er eventuele tegenvallers zijn tij dens de ontwikkeling en de produktie van het nieuwe systeem, zo schrijft mi nister Smit-Kroes in een toelichting aan de Tweede Kamer. (Slot van pagina 1) eerste commissie, onder leiding van India en Canada, heeft tot taak de voorwaarden op te stellen voor een wa penstilstand, voor het toezicht op de terugtrekking van het Vietnamese be zettingsleger en voor het controleren van de stop op wapenleveranties aan alle verzetsbewegingen. De tweede commissie onder leiding van Laos en Malaysia moet zich gaan bezighouden met de vraag welke „in ternationale garanties" nodig zijn en met de vormen die „de onafhankelijk heid, soevereiniteit, territoriale inte griteit en neutraliteit" van Kampu chea zou moeten aannemen. Wellicht zal deze commissie eigenlijk de basis leggen voor een nieuwe Kampuche- aanse grondwet, omdat men ook een formule moet uitwerken waardoor de Rode Khmer nooit meer aan de macht zal kunnen komen. Hoewel de voorma lige dictator Pol Pot zich niet meer in het openbaar vertoont, zou hij nog steeds in leyen zijn. criminelen de aantrekkelijkheid van dit soort delicten afneemt. De buit daalt, de straffen zijn niet mals en de pakkans bij dit soort delicten is veel hoger dan gemiddeld: 35 procent. Het totaal aantal overvallen bedroeg in de eerste helft van dit jaar 683 tegen 576 in de eerste helft van 1988. Over heel 1988 zijn er 1341 geregistreerd. In de eerste helft van een jaar is het aan tal overvallen gewoontegetrouw lager dan in de tweede helft. Het aantal neemt aan het eind van het jaar altijd toe, vooral door de vergrote behoefte aan geld in de feestdagenperiode. Op bank- en PTT-kantoren werden in de eerste helft van dit jaar 172 over vallen gepleegd (eerste helft 1988:143, 1988 totaal 324) en op particuliere geldtransporten (bijvoorbeeld een kassier die de dagopbrengst naar de bank brengt) 62 (55,120). Dat banken in mindere mate het slachtoffer zijn van berovingen komt ook door verbetering van de veilig heidsprocedures en doordat de ban ken veel minder contant geld voorhan den hebben dan vroeger. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3