'Amsterdam-714 houdt vast aan de traditie PasjesregeUüg fcy: Utrecht-Feijenoord ieuwdorp rekent op inale met Vlissingen Geweldig aanbod voor Greg LeMond Milan kijkt tactiek af van Johan Cruijff Oosting nu al uitgeschakeld Kortsjnoi te sterk voor Van der Wiel Gokkende honkbalmanager verliest thuisvoordeel KV MECHELEN, DYNAMO KIEV, SPORTING LISSABON Beenhakker Verhoeven Luzern NK TENNIS IN SON: INTERNATIONAAL SCHAAKTOERNOOI AMSTERDAM: Polgar Partij 0*. m W^SÊÊIÊÊ0 - AMSTERDAM (GPD) De naderende sloop van het Olympisch stadion en de vorig jaar hevig egenvallende toeschouwersaantallen, hebben de organisatoren van de Amsterdam 700-serie log niet aan het denken gezet. Het toernooi, in 1975 enig in zijn soort maar sindsdien overal in uropa gretig geïmiteerd, kent nog nagenoeg dezelfde opzet en organisatie als veertien jaar eleden. Alleen de cijfers achter het getal zeven lijken jaarlijks te veranderen. IC, VOLENDAM EN DEN BOSCH NAAR TOERNOOI Schapers in eerste onde uitgeschakeld ¥*s Wiel \E Beenhakker: „Dit is de mogelijk- Hd om twijfelaars over de streep te 'rekken." De organisatie, met Rien Bal op de stoel van de overleden Jack van Zan ten, denkt vooralsnog niet aan ver nieuwing. Ajax is derhalve ook van de vijftiende editie de vaandeldrager en voornaamste publiekstrekker. KV Me- chelen, Sporting Lissabon en Dinamo Kiev zijn de andere drie gasten op het jaarlijkse voetbalfeest in Amsterdam. Opdat financieel de plank niet wordt misgeslagen, dient het olympisch sta dion vrijdag en zondag in totaal vol te stromen met 45.000 toeschouwers. Tot schrik van de organisatie passeer den vorig jaar slechts 30.000 mensen de poorten van het stadion. Aan het deelnemersveld behalve Ajax Sampdoria, Flamengo en Benfïca lag het volgens het comité niet, wel aan het ongunstige tijdstip. Ook Am sterdam 714 valt middenin de vakan- tietijd. TRECHT (ANP) - Bij de voetbalwedstrijd FC Jtrecht-Feijenoord op '.ondag 13 augustus zal Ie pasjesregeling on- erkort van kracht zijn. [iertoe hebben gemeen- epolitie en -bestuur jvan Utrecht besloten adat de KNVB heeft wegezegd de voetbal clubs aan de regeling te cullen houden. »e gemeentepolitie rtrecht voorzag maan- lag nog een mislukking an de pasjesregeling, die bedoeld is om het vandalisme in de voet balstadions terug te dringen. De KNVB zag op dat moment geen re den om FC Den Haag tot de orde te roepen. FC Den Haag, dat op 13 au gustus tegen Ajax speelt, had bedacht om de overgebleven toe gangskaarten aan Ajax- supporters te verkopen zonder de veiligheids pas. Daardoor was het niet uitgesloten dat aan hang van beide clubs in één vak terecht zou ko men met alle gevaren vandien. De KNVB keerde maan dagavond op zijn schre den terug en beloofde de clubs aan naleving van de pasjesregeling te hou den. Voor de Utrechtse politie en het gemeente bestuur was dat aanlei ding om voor de wed strijd FC Utrecht-Feij- enoord de pas verplicht te stellen, zo heeft een politiewoordvoerder dinsdag meegedeeld. „De organisatie van zo'n toernooi is er in de loop der jaren niet eenvoudiger op geworden", verklapte Bal. „De con currentie van andere toernooien wordt steeds groter en in sommige landen be ginnen de competities veel vroeger dan bij ons. Ploegen als FC Köln, VfB Stuttgart of Olympique Marseille, waar we zeer veel interesse in hadden, kunnen zich gewoon niet vrijmaken. Onze speelruimte wordt steeds krap per". Ajax-baas Leo Beenhakker realiseert zich dat er het komend weekeinde voor zijn nieuwe werkgever veel op het spel staat. De uitstraling van Ajax in Amsterdam is nog steeds enorm, zo als de Open Dag onlangs bewees, maar een zwakke beurt in het 714- toernooi kan veel verpesten. „Ajax zal gewogen worden door het Amster damse publiek", aldus Beenhakker. „Dit is de mogelijkheid om twijfe laars over de streep te trekken. An derzijds ligt altijd het risico op de loer dat we af zullen gaan. Een klein risico, hoor. De afgelopen week heb ik kun nen constateren dat we een heel eind in de goede richting zijn". KV Mechelen, Sporting Lissabon en Dynamo Kiev hebben reeds een voet- baltweedaagse in de benen. KV Me chelen, getraind door ex-Ajacied Ruud Krol, finishte het afgelopen weekeinde in het eigen toernooi 'Ach ter de Kazerne' als derde achter Spor ting Lissabon (tweede) en winnaar Spartak Praag. Dinamo Kiev draaide warm in Londen. De Russische machi ne, na het topjaar '86 nooit meer de ou de, kwam in het Wembley-stadion niet verder dan de derde plaats. Op een ne derlaag tegen Liverpool (2-0) volgde zondag een 1-0 triomf over FC Porto. Programma Amsterdam 714. Vrijdag 19.00 uur: KV Mechelen - Dinamo Kiev. 21.00 uur: Ajax - Sporting Lissabon. Zondag 18.00 uur: eerste finalewedstrijd. 20.00 uur: tweede fi nalewedstrijd. IEUWDORP - De voetbalvereniging ieuwdorp heeft zich op de nationale oetbalmarkt begeven. In ruil voor eeïname aan het Nieuwdorp-toer- ooi (vrijdag en zaterdag) organiseert e zaterdag derdeklasser een trai- ingskamp voor BW Den Bosch, .KC en Volendam. Hotel, trainings- iccommodatie, alles wordt geregeld oor de profclubs. Om één en ander te ekostigen krijgt Nieuwdorp de vrij- ieid om de boer op te gaan en oefen- uels tegen die drie ploegen aan eeuwse clubs te 'verkopen', ees la Grand fungeert in zijn hoeda- dgheid als organisator van het Nieuw- orp-toernooi als een soort deeltijd- nanager van Den Bosch, RKC en Vo- endam. Hij heeft de drie clubs redelijk tan de man kunnen brengen in Zee and, maar niettemin rekent hij vrij- lag en zaterdag toch op flink wat toe- chouwers om quitte te spelen. „Vorig aar hadden we 2500 toeschouwers. 3aar gokken we dit jaar ook op." Daarom rekenen de organisatoren van het toernooi in Nieuwdorp een beetje (•P Vlissingen. De hoofdklasser speel de vorig jaar in Nieuwdorp in de troost finale. „Als Vlissingen dit jaar de finale haalt, dan trekken we toch behoorlijk Wat extra toeschouwers," oordeelt La Grand. Voor het eerst sinds het begin tan de voorbereiding heeft Vlissin gen-trainer Jo Jansen de beschikking óver zijn volledige selectie onder wie an Lohman en Harry van den Ham. ,Deze week zal blijken hoe Lohman er onditioneel voorstaat. Vermoedelijk ;al hij wel in actie komen en dat geldt ok van Van den Ham als hij is her steld van zijn spierblessure," aldus Jo ansen. issingen is in één poule ingedeeld net BW Den Bosch en met Nieuw- orp. RKC, Volendam en Lewedorpse oys vormen de andere poule. „In ver- elijking met vorig jaar hebben we er veer een profclub bij. Zonder al te gek e doen gaan we elk jaar een stapje ver- er," aldus La Grand die via Den osch-manager Ad Zonderland en oetbalmakelaar Bob Maaskant waar evolle contacten heeft gelegd in de oetbalwereld. Se deelnemende clubs: BW Den Bosch 1TRATTON MOUNTAIN (AFP) - Mi- chiel Schapers krijgt de kleinste prijs fit de pot van 1,2 miljoen gulden, die voor het toernooi van Stratton Moun tain beschikbaar is. Namelijk die voor de verliezers uit de eerste ronde. pe lange Rotterdam werd bij zijn eer- ite optreden in de Amerikaanse plaats |n twee sets uitgeschakeld door de Ca- adees Grant Connell, 6-1, 7-6 (7-2). 'itslagen van partijen, die dinsdag in de perste ronde werden gespeeld, zijn: Agassi VSt) - Michibata (Can) 6-2, 6-2; Noah (Fra) - ates (GBr) 4-6,' 7-6 (8-6), 6-2; Layendecker |VSt) - Muller (ZAf) 6-7 (3-7), 7-6 (7-1), 6-3; onnell (Can) - Schapers (Ned) 6-1, 7-6 (7-2); oldie (VSt) - Patrick McEnroe (VSt) 6-1, 6- heeft als bekendste spelers René van Eek, Peter Barendse en Mart van Duren. Verde diger Fred van der Hoom werd deze week aan Dundee United verkocht. Trainer: Ri- nus Israel. Volendam raakte aanvaller Gert-Jan Duif kwijt en verloor Steve van Dorpel door het tragische ongeval met het SLM-vliegtuig. De Volendammers contracteerden deze week Paul Vernes, die het afgelopen seizoen werd uitgeroepen tot beste speler van de Verenigde Staten. Bekende spelers zijn ver der Johan Steur en Frank Berghuis. Trai ner: Leo Steegman. RKC wordt dit seizoen weer getraind door Leo van Veen die na een rampjaar bij WV weer in Waalwijk is teruggekeerd. Ad van der Wiel, André Hoekstra, Stanley Brard en Cees Schapendonk vormen de kern van de Waalwijkse eredivisionist. Vlissingen trok dit seizoen nogal wat nieu we spelers aan. De Zeeuwse hoofdklasser beslist binnenkort over de stap naar het be taald voetbal. Trainer Jo Jansen krijgt voor de eerste keer de gelegenheid de sterkste formatie binnen de lijnen te brengen. Nieuwdorp heeft de succesvolle Wim Ovaa als trainer aangetrokken. Peter en Johan Braam (Apollo) kwamen de selectie verster ken. Lewedorpse Boys heeft nogal wat aanwin sten: John Livramento (Breskens), Melvin Roethof (Kloetinge), Jan Vermeulen (Wol- faartsdijk) en Bert Stoelwinder (Goes). Trai ner is Hugo Baarends. Programma Het wedstrijdprogramma: Vrijdag 4 augus tus (wedstrijden van twee keer een half uur): 18.00 uur: Volendam-Lewedorpse Boys en Vlissingen-Nieuwdorp; 19.15 uur: Lewedorpse Boys-RKC en Nieuwdorp-BW Den Bosch; 20.30 uur: RKC-Volendam en BW Den Bosch-Vlissingen. Zaterdag 5 augustus (wedstrijden van twee keer 45 minuten): 14.30 uur: duel om de vijf de plaats. 16.30 uur: duel om de derde plaats. 19.00 uur: finale. Van 18.15 uur tot 19.00 uur strijdt de jeugd van Nieuwdorp om een penal ty-bokaal. Greg Lemond rechtsgaat nu de vruchten plukken van zijn zege in de Tour de France. BRUSSEL (RTR) - Greg LeMond heeft de directie van ADR ontbin ding gevraagd. De winnaar van de 76e Ronde van Frankrijk heeft zijn zinnen gezet op een verbintenis met de Amerikaanse formatie Se ven Eleven, die volgens José de Cauwer, ploegleider van de Belgi sche formatie, LeMond een onge kende aanbieding heeft gedaan. „Lemond kan in de Verenigde Sta ten een recordbedrag verdienen. Tegen dat aanbond kunnen wij nooit op", aldus De Cauwer, die niet in financiële details wilde treden. Het contract van de Tourwinnaar in België loopt nog door tot het einde van het volgende jaar. „Als Lemond hoe dan ook wil vertrekken, zijn er twee mogelijkheden", verklaarde De Cauwer. „Of we weigeren mee te werken aan zijn overgang en gaan ruzie maken, of we staan de tussen tijdse transfer met wederzijds goed vinden toe. We hebben nog geen be slissing genomen." LeMond, die nooit een geheim heeft gemaakt van zijn voorkeur voor de ploeg van landgenoot Andrew Hampsten, bezocht maandag met zijn advocaten de voorzitter van de internationale prof-wielerfederatie (FICP), Hein Verbruggen, om de mogelijkheden van een voortijdige beëindiging van zijn contract te be spreken. Volgens Verbruggen, die informatie bij De Cauwer had inge wonnen, was dat zonder speciale re geling niet mogelijk. De Cauwer bevestigde overigens, dat LeMond zondag zal deelnemen aan de Wereldbeker-wedstrijd in Canada. De Amerikaan, die het na zijn triomf in Parijs even rustig aan wilde doen, sloeg zondag in New castle de Wincanton Summer Clas sic over en zou aanvankelijk ook niet aan de start van de Grote Prijs van Amerika verschijnen. De Cana dese organisatie, die het wielrennen in de Verenigde Staten en Canada wil promoten, heeft LeMond toch kunnen overhalen. Nico Verhoeven heeft gisteren (dinsdag) van de KNWU officieel toestemming gekregen voor zijn nieuwe ploeg PDM uit te komen. De renner vertrok ruim een maand ge leden met ruzie bij de formatie van Jan Raas. Verhoeven voelde zich verongelijkt bij Raas, nadat het gat dat hij tij dens de nationale titelstrijd op 25 juni in Rheden had geslagen, mede door inspanningen van ploeggeno ten werd dichtgereden. Frans Maassen won de wedstrijd. Verhoe- vens positie bij de ploeg werd daar na onhoudbaar. Korte tijd later te kende hij een contract bij Gisbers. Verhoeven start volgende week voor zijn nieuwe formatie in de Prof ronde van Nederland. VARESE (ANP) - AC Milan gaat nog meer op de 'Hollandse' toer. Naast de inbreng van Gullit, Van Basten en Rijkaard, wordt in het komende sei zoen ook de hand van Johan Cruijff zichtbaar. Trainer Arrigo Sacchi wil de Europa Cup-houder (nog) aanval lender laten spelen, met slechts drie verdedigers in de opstelling. Zoals Sacchi's voorbeeld Cruijff praktiseer de bij eerst Ajax en vorig jaar Barce lona. Sacchi experimenteerde in Milans trainingskamp in Varese voor het eerst met zijn nieuwe taktiek. Doel man Giovanni Galli wist in een duel met Milan-B slechts Baresi, Filippo Galli en Tassoti als verdedigers voor zich. Vier middenvelders en drie spit sen completeerden het elftal. Het eer ste won met 4-2. Van Basten scoorde een maal en kreeg net als Rijkaard, centraal op het middenveld, de volle speeltijd. Gullit, die herstelt van een operatie aan de knie, keek vanaf de tri bune toe. over. „Mijn rug is in orde. Ik heb geen fysieke problemen meer." Wehrli be keek de laatste minuten van het duel met Bellinzona vanuit de spelerstun nel en vertrok meteen daarna huis waarts. Het was dinsdag nog niet be kend, of Rausch woensdag in het vriendschappelijke duel met Juventus een beroep doet op Wehrli. Als groep zijn de voetballers van Lu- zem niet blij met de zogenaamde 'boe tecatalogus' van de club. Voor de eer ste gele kaart betalen ze 140 gulden boete, voor de tweede 280 enzovoorts. Een rode prent wordt door de clublei ding bestraft met 1400 gulden. Het rommelt bij FC Luzern, tegen stander van PSV in de eerste ronde van het Europese toernooi voor lands kampioenen. Niet alleen de matige competitiestart (2 uit 3), meer nog het passeren van aanvoerder Roger Wehrli door trainer Friedl Rausch, houdt de gemoederen bezig. Wehrli, 66-voudig international en 133 wedstrijden onafgebroken in de basis, werd vorige week woensdag gewisseld in het duel met Bellinzona. Zondag was de 33-jarige verdediger veroor deeld tot het spelen met de jeugd. Vol gens Rausch, ooit bij MW, is Wehrli niet in vorm. „Ik heb voor het seizoen mijn vertrouwen uitgesproken in Ro ger als aanvoerder. Maar vertrouwen en prestatie zijn twee verschillende za ken", zegt de trainer in de krant Sport Zürich. Volgens Rausch is Wehrli bo vendien niet genoeg hersteld van een rugblessure. De speler in kwestie denkt daar anders WOENSDAG 11.25-13.50 BBC 2: Cricket: verslag van de kwartfinale van Engeland-Australië. 14.35-16.50 BBC 2: Cricket: vervolg. 16.10-16.55 BBC 1: Sports Crazy: 6-delige se rie over opmerkelijke Australische sport-ac- tiviteiten. Vandaag o.a. olifantenpoepwer- pen en alternatieve woestijnraces. 17.00-20.20 BBC 2: Cricket: kwartfinale En geland-Australië. 18.00-19.00 SKY: Wereld Spelen. 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: concours hippique landenkampioenschap in Stock holm. 21.00-22.00 SKY: Voetbal: samenvatting EK finale voor veteranen in Denemarken. 22.00-23.00 SKY: Golf: British Seniors in Schotland. 22.02-22.30 Ned 3: Studio Sport. 23.00-00.00 SKY: WK kwalificatiewedstrij den. 00.00-01.00 SKY: Wereld Spelen te Karlsru he. 00.15-01.00 BBC 2: Cricket: samenvatting kwartfinale Engeland-Australië. COLUMBUS (Reuter) - Pete Rose, een begrip in de Amerikaanse honkbal wereld, zal zich voor een federale rechtbank moeten verantwoorden voor zijn gokgedrag. De manager van de Cincinnati Reds wordt ervan be schuldigd niet alleen op honkbalwed strijden in het algemeen, maar ook op die van zijn eigen team te hebben ge wed. Rose, die in de nadagen van zijn actie ve loopbaan een legendarisch honk- slagenrecord brak, wilde de zaak graag behandeld zien in zijn thuisstaat Ohio. Daar dichtte hij zich een grotere kans op vrijspraak toe. de zaak komt echter financieel op de rol. Rose heeft tien dagen om in beroep te gaan. Rose zou voor een jaar kunnen worden geschorst als bewezen wordt, dat hij op honkbalwedstrijden gokte. Mocht worden aangetoond dat Rose op duels van zijn eigen team geld zette, dan kan hij voor het leven worden uitgesloten. Terwijl het onderzoek loopt, blijft Ro se in functie. Hij zou wekelijks bedra gen van enige tienduizenden dollars naar bookmakers hebben gebracht. OKLAHOMA STAD (AFP) - Hollis Conway heeft tijdens wedstrijden in Oklahoma Stad het Amerikaanse re cord hoogspringen op 2,38 meter ge bracht. De winnaar van het zilver tij dens de Olympische Spelen van Seoul leverde die prestatie een dag nadat de Cubaan Javier Sotomayor het we reldrecord tot 2,44 meter verbeterde. Conway deed drie vergeefse pogingen op de wereldrecordhoogte. „Ik had de eerste willen zijn die een hoogte van acht voet (op een fractie na 2,44) be dwong, maar mijn droom is niet uitge komen." De sprong van Conway vorm de het hoogtepunt van het Olympisch festival, dat in Oklahoma werd gehou den. SON EN BREUGEL (ANP) - Er komt in ieder geval een nieuwe Nederland se tenniskampioen bij de mannen. Tweevoudig titelhouder Menno Oos ting verloor dinsdag in Son tijdens de eerste ronde kansloos van Richard Krajicek. Bij de vrouwen was de eerste verras sing de uitschakeling van de Analiste van vorig jaar, Nicolette Rooimans. Zij verloor in twee sets van Gabi Cooren- gel. Uitslagen: mannen enkelspel, eerste ronde: Krajicek - Oosting 6-1, ^-3, 6-3; Koevermans - Meeldijk 6-0, 6-2, 6-1; Kempers - Bogtstra 3-6, 6-3, 6-2, 6-4; Haarhuis - Vekemans 6-4, 6- 3, 3-6, 6-1; Hulshof - Van Dommelen 6-1, 6-3, 6-3; Van Eekeren - Verpaalen 6A, 6-2,6-2; El- tingh - Van de Berg 5-7, 6-3, 6-4, 7-6. Dogger - Wijnhoud 6-2, 7-5, 6-3; Sauer - Bruin 7-6, 6-1, 3-6, 6-4; Groen - Kok 3-6, 3-6, 6-4, 6-1, 6-0; Feenstra - Warmenhoven 6-1, 1-6, 6-0, 6-1; Van Gelderen - Winnink 6-4,2-6,6-2, 6-4; Sie- merink - Duyn 6-4, 4-6, 6-0, 7-6; Davids - Heethuis 7-5, 5-7, 6-4, 7-6. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Warringa - Druyts 6-1, 6-1; Hoogendoorn - Niemants- verdriet 6-3, 7-6; Vis - Vandierendonck 6-0, 2-6, 6-2; Wegink - Boogert 6-2, 6-4, Coorengel - Nicolette Rooimans 6-4, 6-0, Verbuggen - Marielle Rooimans 6-3, 4-6, 6-3; Wilmink - Kion 6-3, 3-6, 7-5; Van de Berg - Der Kinde ren 6-4, 7-5. C~2 Tennis AMSTERDAM (ANP) - In de kroon groep van het schaaktoernooi in Am sterdam hebben Kortsjnoi en Beljavs- kï in de derde ronde hun voorsprong uitgebreid door te winnen van Van der Wiel en Piket. De derde partij in deze kroongroep tussen Gulko en Speelman was na 26 zetten de derde remise van de Brit. Van der Wiel, die de laatste jaren met de Caro-Kan goede resultaten heeft behaald, koos tegen Kortsjnoi niet de agressieve weg waarmee hij een paar jaar geleden tegen Karpov bijna suc ces had. Kortsjnoi accepteerde na een loperruii een dubbele g-pion en Van der Wiel dacht daarvan te kunnen pro fiteren met 15. Th4. Kortsjnoi koos het centrum als uitgangspunt voor zijn te genaanval, ging een flinke afruil niet uit de weg en zette daarmee de witte toren op h4 redelijk buitenspel. De klok tikte snel voor beiden en op de 25ste zet waren de minuten al duur. Van der Wiel had zijn toren dringend nodig in het midden van het bord en hem restte niets dan voor de manoeu vre een pion af te staan. In het niet- eenvoudige toren-eindspel woog de extra pion van Kortsjnoi zwaar en de bijna-zestiger bezit nog steeds de vaar digheid daarvan gebruik te maken. Zijn afronding was technisch perfect. De Westduitse grootmeester Mohr verbleekte nadat de wedstrijdleiding hem, na de eerste ronde, meedeelde dat Judit Polgar zijn volgende tegen stander was. Zelfs het bezit van de witte stukken bracht zijn kleur niet terug. De dertienjarige Hongaarse zette de partij zeer scherp op door het beruchte Wolga-gambiet te kiezen. Tot de negende zet werd de partij Benjamin - Alburt uit het kampioen schap van de Verenigde Staten van 1986 gevolgd. Mohr week daarna af. Hij kreeg evenwicht, maar had zeer veel tijd gebruikt. Polgar ging de deling van het punt koelbloedig uit de weg door te spelen op de tijdnood van Mohr, die op de der tigste zet inderdaad de beslissende fout maakte. In plaats van Paard c3 had b3 gespeeld moeten worden om ie der een halfje te kunnen laten bij schrijven. Het gebeurde niet, waar door de Hongaarse zwarte d-pion on gestoord door kon lopen. Het bijna speelse kwaliteitsoffer (37. Ttxf4) beëindigde de zaak in stijl. Derde ronde kroongroep: Van der Wiel (Ned) - Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Gulko (VSt) - Speelman (GBr) 1/2 - 1/2. Piket (Ned) - Bel- javski (Sov) 0-1. Stand: 1. Beljavski en Kortsjnoi 2 1/2 punt, 3. Speelman 1 1/2, 4. Gulko en Van der Wiel 1, 6. Piket 1/2. Grootmeestergroep, tweede ronde: Gel- fand (Sov) - Illescas (Spa) 1-0, Mohr (BRD) - Polgar (Hon) 0-1, Hulak (Joe) - Blatny (Tsj) 1-0, Kuijf (Ned) - Finegold (VSt) 0-1. Mednis (VSt) - Asmaiparasjvili (Sov) 0-1, Peelen (Ned) - Sosonko (Ned) 0-1, Nijboer (Ned) - Hansen (Den) 0-1, Rodriquez (Cub) - Garcia (Spa) l-0,Bagirov(Sov)-VanWely(Ned) 1/2 - 1/2, Psakis (Sov) - Ree (Ned) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Vanheste (Ned) 1/2 - 1/2, Vis ser (Ned) - Douven (Ned) 1/2 - 1/2, Crisan (Roe) - Cifuentes (Chi) 1-0. De stand na twee ronden is: 1. Finegold. Gelfand. Hulak. Polgar 2 punten, 5. Asmai parasjvili, Hansen, Rodriquez, Sosonko 1,5 punt, 9. Bagirov, Blatny, Crisan, Illescas, Kuijf, Mohr, Psakis, Van Wely 1 punt, 17. Douven, Mednis, Garcia, Nijboer, Van der Sterren, Vanheste, Visser, Peelen 1/2 punt, 25. Cifuentes, Ree 0 punt. Suzan Polgar behaalde in de grootmeester- groep haar tweede overwinning, op Mohr, door de volgende 41 zetten: Wit: Mohr, zwart: Polgar, 1. d2-d4, Pg8-f6, 3. d4-d5, b7-b5, 2. c2-c4, c7-c5, 4. c4xb5, a7-a6. 5. e2-e3, Lc8-b7, 6. Pbl-c3, Dd8-a5, 7. b5xa6, Pb8xa6, 8. Lcl-d2, Da5-b6, 9. e3-e4, e7-e6, 10. Lfl-c4, Pa6-b4, 11. Pgl-e2, Pf6xe4, 12. d5xe6. f7xe6. 13. Pc3xe4, Lb7xe4, 14. 0-0, d7-d5. 15. Ld2xb4, Db6xb4, 16. Lc4-d3, Le4xd3, 17. Ddlxd3, Lf8-e7, 18. Dd3-e3, Db4-g4, 19. Pe2-f4, Ta8-a4, 20. Pf4xe6, Ta4-e4, 21. Pe6-c7(+)Ke8- d7, 22. De3-c3, Te4-c4, 23. Dc3-el, Le7-d6, 24. h2-h3, Dg4-f4, 25. g2-g3, Df4-g5, 26. Pc7-b5, Ld6-b8, 27. Tal-dl, Th8-e8, 28. Del-d2, Dg5xd2, 29. Tdlxd2. Kd7-c6, 30. Pb5-c3, d5-d4, 31. Pc3-e2, Lb8-c7, 32. b2-b3, Lc7-a5, 33. Td2-b2, d4-d3. 34. Pe2-f4, Tc4-d4, 35. Tfl-dl, d3-d2, 36. Tb2-bl, Te8- el(+), 37. Kgl-h2, Td4xf4, 38. g3xf4, Kc6-d5, 39. Kh2-g2, Kd5-e4, 40. b3-b4, Lelxdl, 41. Tblxdl, La5xb4, wit geeft het op. Washington, finale enkelspel: Mayotte (Vst) - Gilbert (Vst) 3-6, 6-4, 7-5. Voetbal Oefenvoetbal, Buitenpost: Buitenpost (2e klas. zat) - Barcelona 1-15 (0-8). Koeman 3, Laudrup 2, Geli 2, Eusebio, Almagro, Onesi- mo, Salinas, Valverde, Begueristain, Soler, Milla. Rotterdam Xerxes (2e klas. zon) - SW 0-6 (0-4). Gorré 3, Cooke, Luhukay, Bogarde. Etten-Leur: Unitas'30 (4e klas. zon) - Benfica 1-6 (0-2). Mariano, Lima, Abel, Hemai, Vata, Breito. Dordrecht: DS'79 - PSV 0-2 (0-1). Gerets, Ka- lusha. Groningen: Heerenveen - Trabsonspor (Tur) 2-3. Doelpunten Heerenveen: Verbeek en Müfit (eigen doel). Trabsonspor: Turgut, Je- sic, Hamdi, Groningen - Veendam 4-1 (2-1). Roossien 2, Eykelkamp 2. Doelpunt Veendam Gall. Emmen: Bargeres (4e klas. zat) - Emmen 0- 10 (0-5). De Jonge 3, Metz 3, Schaap, De Haan, Van den Wildenberg, Zegerius. Nieuw-Beijerland: NBSW (le klas afdeling) - Excelsior 1-7 (0-3). Van Buren 3, Van Rijn 2, De Romeijn, Maas. Wielrennen Ronde van Burgos, eerste etappe, 203 km van Burgos naar Miranda de Ebro: 1. Ante- quera (Spa) 5 uur 26 minuten en 52 secon den, 2. Vanderaerden (Bel) op 1 minuut en 54 seconden, 3. Amtz (Ned), 4. Lieckens (Bel), 5. Ottevanger (Ned), 6. Comelisse, 7. Heynde- rickx (Bel), 8. Talen, 9. Ludwig Wijnants (Bel), 10. Cordes (Ned), 16. Rozendal, 42. Har- meling, 46. Jagt, 79. Van Rijen, 80. Harings, 81. Winnen, 89. De Vries, 118. Suykerbuyk allen dezelfde tijd als Vanderaerden. John van der Wiel (links) in opperste concentratie tijdens zijn partij tegen Victor Kortsjnoi. Zwemmen Los Angeles, Amerikaanse kampioen schappen, vrouwen 1500 m vrij: 1. Kole 16.14,12. Mannen: 800 m vrij: 1. Dan Jorgen- sen 7.56.61.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 13