PZC Novacek wint Melkhuisje Dertienjarig meisje verslaat Hans Ree Romario scoort weer m I KNVB verkoopt 25.000 clubkaar ten sport matador en in Draai van de Kaai 15^21 Profclubs in Zeeland Goede beurt Zwinhoeve Geen winnaar Dorpsloop hoofdprijs in de lotto 13 ÏRIK BREUKINK TOCH OPGEROEPEN u. Johan Lammerts volgt Lemond Veel spanning op Eenhoorntoernooi Tennistoernooi eredivisie DINSDAG 1 AUGUSTUS 1989 tOOSENDAAL - De Zeeuwen Maarten Ducrot en Patrick Tolhoek maken deel uit van de ploeg /oor het wereldkampioenschap wielrennen voor profs op 27 augustus in het Franse Chambery. )e KNWU gaf nog niet vrij wie de kopmannen worden voor de wereldtitelstrijd, maar het ligt ;ezien de zwaarte van het parkoers voor de hand dat het gaat om Steven Rooks en Gert-Jan Pheunisse. Bevestiging Ducrot TTusGO*?* mm ••«'X. w JUDIT POLGAR SENSATIE OP SCHAAKTOERNOOI Kroongroep Partij Bolesta LJ Ajax Maradona Ducrot en Tolhoek in de WX-selectie (door Han Gommeren) Opvallende naam in de selectie is die 'an Erik Breukink. De Panasonic-cou- eur kende een slechte Tour de France, naar wordt volgens Theo Mangus, 'oorzitter van de sectie beroepswiel- ennen geacht op het zware parkoers n Chambery goed uit de voeten te ;unnen. „Breukink bepaalt zelf op de 'rijdag voor het WK of hij in vorm is en •an start gaat. Breukink is op en top >en prof, die, mits in vorm, op dit par sers uitstekend uit de voeten kan", tldus Mangus. enorm goed heeft gereden. Hij had een slecht voorseizoen, maar is daarna ij- zersterk teruggekomen. Bovendien rijdt hij in een ploeg (Domex Wein- mann), die weinig opzien baart. Ik denk dat we dit seizoen nog heel wat 'atrick Tolhoek beschouwt zijn se- ectie als een bevestiging van zijn goe ie en brutale rijden van de laatste wee maanden. „Chambery heeft een astig parkoers, waarop niet iedereen ut de voeten kan. Ik had al begrepen lat ik een goede kans maakte, maar lit is uiteraard goed voor het zelfver- rouwen. Het is de laatste tijd erg ïard gegaan. Ik verwacht eenzelfde ■ol te krijgen als zondag in de Sum ner Classic. Daar heb ik het knech- enwerk verricht voor Frans Maas- len. Dat zal ik tijdens de WK kunnen loen voor de kopmannen van de na- ionale ploeg. Ik denk dat er in Cham- iery perspectief zit voor de Neder- andse ploeg", aldus Tolhoek, giste- •en na afloop van het wielercriterium ie Draai van de Kaai, waar de defini- ;ieve WK-selectie bekend werd ge maakt. Volgens Theo Mangus heeft Tolhoek, iie tijdens de Tour de France een ver beterd tweejarig contract kreeg bij Su- berconfex, bewezen goed omhoog te sunnen en is de man uit het Zeeuwse ïerseke een veelbelovende renner. .Bovendien is hij bereid zich honderd brocent in te zetten voor het ploegbe- ang", aldus Mangus. Maarten Ducrot De keuze van de selectie-heren voor ie Middelburger Maarten Ducrot swam niet helemaal meer als een ver rassing. De Middelburger maakte ;een deel uit van de voorlopige selec tie, die tijdens het Nederlands kam pioenschap bekend was gemaakt, roch, zo maakte Mangus duidelijk, lag de keuze voor de geroutineerde Zeeuw voor de hand. „ledereen heeft kunnen zien dat Ducrot in de Tour zullen zien van Ducrot." De Zeeuw had met selectie naar zijn zeggen re kening gehouden, met name vanwege zijn sterke optreden in de Ronde van Frankrijk. De kopmannen worden twee dagen voor het WK op zondag 27 augustus bekend gemaakt. Ploegleider is dit keer de Zeeuw Cees Priem, die slechts één renner uit zijn eigen TVM-ploeg (Eddy Schurer) in Chambery heeft. Onverwacht drong ook Luc Suyker- buyk tot de WK-ploeg door. De renner uit de Spaanse Zekor-ploeg heeft na een sterke Ronde van Spanje geen op zienbarende resultaten meer behaald. Maar ook bij Suykerbuyk is de keuze volgens Mangus gebaseerd op het ge geven dat de in Spaanse dienst rijden de Nederlander goed omhoog kan fiet sen. „Het parkoers biedt na de afdalin gen weinig gelegenheid om te herstel len. Op grond daarvan zijn renners als Jelle Nijdam en Teun van Vliet afge vallen. Daarover is met hen gespro ken. Suykerbuyk heeft bewezen in dit soort wedstrijden wel goed uit de voe ten te kunnen. Bovendien hebbenwe begrepen dat hij ook na de Vuelta goed is blijven rijden", aldus Mangus. In de definitieve WK-ploeg van twaalf man komen elf renners terug, die ook in de voorselectie man twintig man za ten. Maarten Ducrot en Patrick Tol hoek zijn de enige nieuwelingen in het Oranje-dozijn. De definitieve WK-ploeg ziet er als volgt uit: Erik Breukink, Peter Winnen (Panaso nic), Steven Rooks, Gertjan Theunisse, Marc van Orsouw iPDM), Eddy Schurer (TVM), Frans Maassen, Patrick Tolhoek (Superconfex), Adri van der Poel. Maarten Ducrot (Domex Weinmanm, Jos van Aart (Hitachi), Luc Suykerbuyk (Zekor). Reser ves zijn Johan Lammerts (ADR), Theo de Rooy (Panasonic), John Schalkers (TVM). o;c< Patrick Tolhoek ROOSENDAAL (ANP) - De komst van Greg LeMond en Laurent Fig- non naar de tiende editie van de Draai van de Kaai in Roosendaal heeft het Brabantse stadje maan dagavond in een compleet gekken huis omgetoverd. Alsof er nooit een dramatische Tour-finale had plaatsgevonden, zo uitbundig schudden de twee matadoren van de 76ste uitgave van de Ronde van Frankrijk elkaar de hand bij de huldiging. Tijdens de wedstrijd stapten Le Mond en Rooks al spoedig af. Vijf tien kilometer voor het einde werd - een kopgroep van vijf gevormd, waarvan de Australiër Phil Ander son zich de sterkste toonde. Fignon eindigde als tweede, derde werd Adri van der Poel. Patrick Tolhoek werd vijfde. Bij de vrouwen zege vierde nationaal kampioene Leon- tien van Moorsel. Uitslag: 1. Anderson (Aus) 80 km in 1.56.23, 2. Fignon (Fra), 3. Adri van der Poel (Capelle), 4. Daaijer (Hoeven), 5. Tol hoek (Yerseke), 6. Jacq. van der Poel (Hoogerheide) op 24 seconden, 7. Lavain- ne (Fra), 8. Luyckx (St. Willebrord), 9. Dauwe (Bel), 10. Vos (Geffen). Vrouwen: 1. Van Moorsel (Boekei) 60 km in 1.31.10, 2. Cools (Roosendaal), 3. Van der Meer (Jubbega). DINSDAG 11.50-14.05 BBC 2: Cricket: verslag van de vijfde testmatch tussen Engeland en Au stralië. 14.35-16.50 BBC 2: Cricket: vervolg. 17.00-19.10 BBC 2: Cricket: verslag van de vijfde testmatch tussen Engeland en Au stralië. 18.00-19.00 SKY: Wereld Spelen. 19.00-20.00 SKY: What a Week. 20.00-21.00 SKY: Paardesport: concours hippique landenkampioenschap in Stock holm. 20.00-21.50 Super: Sport. 21.00-21.30 BBC 2: On the Line: magazine, vandaag over damesvoetbal. 21.00-22.00 SKY: Tennis: Open tennistoer nooi in Stuttgart. 22.00-23.00 SKY: Rugby: Nieuwzeeland-Ar gentinië. 22.00-23.00 Super: English League Football: best of the season. 23.00-00.00 SKY: Motorsport: Grand Prix van Westduitsland voor formule I-wagens. 23.40-00.05 Ned 2: Sport extra: samenvat ting van de jubileumwedstrijd van HFC Haarlem tegen de Europa Cup I finalist Steaua Boekarest. 00.00-01.00 SKY: Wereld Spelen. 00.15-01.00 BBC 2: Cricket: samenvatting van de vijfde testmatch tussen Engeland en Australië. HILVERSUM (GPD) - Karei Novacek heeft gisterochtend de uitgestelde fi nale van het 32e Melkhuisje-tennis- toernooi gewonnen. De 24-jarige Tsje- choslowaak versloeg de even oude Spaanse favoriet en titelverdediger Emilio Sanchez in twee sets: 6-2, 6-4. Novacek verdiende met zijn overwin ning 30.000 dollar, Sanchez moest het met de helft doen. Voor nog redelijk bezette tribunes werd even na 10.00 uur gestart met de enkelspelfinale op het Hilversumse centre-court. De eindstrijd, die slechts een uur en tien minuten duurde, kon zondag niet worden gespeeld wegens aanhoudende regenval. Terwijl het zogeheten promo-dorp werd afgebroken en de toeschouwers gratis toegang hadden, konden de hoofdrolspelers op het Melkhuisje vanochtend onder prima omstandig heden aan de slag. Novacek vergewis te zich er bij scheidsrechter Marleen van Noortwijk nog wel even van om hoeveel gewonnen sets er nu eigenlijk zou worden gespeeld. Normaal zijn dat er drie, vandaag was er sprake van een 'best of three-finale'. De Oosteuropeaan, die zich veel beter aanpaste aan de merkwaardige om standigheden en spoorslags afreisde naar het Zweedse Bastad, maakte er optimaal gebruik van. „Ik heb een pri- 'fff Judit Polgar (rechts) komt voort uit een bekende schaakfamilie. Links haar één jaar oudere zuster Zsofi en in hei midden moeder Klara Polgar. AMSTERDAM (ANP) - Judit Polgar en Hans Ree hebben gisteren tij dens de tweede dag van het OHRA- schaaktoernooi te Amsterdam de kroongroep naar de achtergrond gedrongen. Op zeer spectaculaire wijze werd de Amsterdamse groot meester door de pas dertien-jarige Hongaarse ster verslagen. De opening in de publiekstrekker van de grootmeestergroep was de Scheveninger variant van een Sici- liaan, die door Polgar zeer scherp werd opgezet. Tot en met de tiende zet was alles bekend. Op de dertien de zet speelde Ree Pc6 daarbij een offer op e6 toelatend. Daarna was het, zoals Polgar ook in de analyse na afloop aantoonde, geforceerd uit. Ree kwam de moeilijkheden niet meer te boven en gaf zich na de 24e zet over aan de 28 jaar jongere Hon gaarse. In de kroongroep hebben Viktor Kortsjnoi en Aleksandr Beljavski hebben in de tweede ronde van de Amsterdamse schaakzeskamp voor de eerste winstpartijen gezorgd. Beljavski won van Boris Goelko. Jonathan Speelman en John van der Wiel deelden het punt. Kortsjnoi-Piket had iets weg van de strijd tussen tovenaar en tovenaars leerling. De in Zwitserland wonende grootmeester geeft voor iedere wed strijd van hun Rotterdamse vereni ging een avondtraining en die bij eenkomsten worden door Piket nooit overgeslagen. Na de opening (Konings-Indisch met 3. g3) kreeg Kortsjnoi steeds meer ruimtevoor deel, zodat Piket om niet door ver stikking om het leven gebracht te worden op de 23e zet een pion gaf voor vage compensatie in de vorm van een open lijn. Kortsjnoi weer stond echter in volslagen rust alle dreigingen en behield op zeer een voudige wijze zijn plus-pion. Piket, die zijn klok ook wat meer had horen tikken dan die van Kortsjnoi, staak te de strijd zonder werkelijk het be wijs te zoeken dat de stelling nog houdbaar was. Kroongroep, tweede ronde: Kortsjnoi (Zwi)-Piket (Ned) 1-0, Beljavski (Sov)- Goelko (VSt) 1-0, Speelman (GBr)-Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2. De stand in de kroongroep is: 1. Beljavski en Kortsjnoi 1 1/2 punt, 3. Van der Wiel en Speelman 1 punt, 5. Goelko en Piket 1/2 punt. Grootmeestergroep, eerste ronde: Dou- ven (Ned)-Gelfand (Sov) 0-1, Asmaipa- rasjvili (Sov)-Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Blatny (Tsj)-Psakis (Sov) 1-0, Polgar (Hon)-Ree 1-0, Cifuentes (Chi)-Hulak (Joe) 0-1, So- sonko (Ned)-Mednis (VSt) 1/2-1/2, Vanhes- te (Ned)-Kuijf (Ned) 0-1, Hansen (Den)- Peelen (Ned) 1/2-1/2, Finegold (VSt)-Van der Sterren (Ned) 1-0, Illescas (Spa)-Vis- ser (Ned) 1-0, Van Wely (Ned)-Rodriquez (Cub) 1/2-1/2, Mohr (BRD)-Crisan (Roe) 1- 0, Garcia (Spa)-Bagirov (Sov) 1/2-1/2. Judit Polgar behaalde haar eerste over winning in de grootmeestergroep, op Hans Ree, via de volgende 24 zetten: Wit: Polgar, zwart: Ree. 1. e2-e4, c7-c5, 14. Pd4xe6, f7xe6, 2. Pgl-f3, e7-e6, 15. Lg4xe6, Kg8-h8, 3. d2-d4, c5xd4, 16. Pc3-d5, Dc7-b8, 4. Pf3xd4. Pg8-f6, 17. Le6-f7. Te8-f8. 5. Pbl-c3, d7-d6, 18. Le3-d4, Pd7-e5, 6. Lfl-e2, Lf8-e7, 19. Pd5xe7, Pc6xe7, 7. 0-0, 0-0, 20. f4xe5, d6xe5, 8. Lcl-e3, a7-a6, 21. Ld4-c5, Kh8-g7, 9. f2-f4, Dd8-c7, 22. Lc5xe7, Db8-a7, 10. g2-g4, Tf8-e8, 23. Kgl-hlLc8-h3, 11. g4-g5, Pf6-d7, 24. Ddl-f3, Ree geeft 12. Le2-h5, g7-g6, het op. 13. Lh5-g4, Pb8-c6, CARACAS (Reuter) - Brazilië heeft in Caracas zijn eerste kwalificatiewed strijd voor de eindronden van de we reldkampioenschappen voetbal met 4-0 gewonnen van Venezuela. PSV- spits Romario maakte in de 68e mi nuut het tweede doelpunt en gaf de voorzet van de derde treffer. Venezuela - Brazilië 0-4 (0-1). 5. Branco 0-1, 68. Romario 0-2, 80. Bebeto 0-3, 81. Bebeto 0-4. Toeschouwers: 16.000. Stand groep 3: Brazilië 1-2, Venezuela 1-0, Chili 0-0. Als de Stichting Arbeidszaken een po sitief advies geeft aan het ministerie van sociale zaken, speelt Henryk Bo lesta het nieuwe seizoen voor Roda JC. Feyenoord bereikte dit weekeinde overeenstemming met de Limburgse club over het verhuurbedrag. De Pool reisde zaterdag naar Den Helder, rn LJ ma toernooi gespeeld. Alleen in de eer ste ronde (Novacek moest toen een matchpoint ongedaan maken tegen zijn landgenoot Cihak) kende ik wat problemen", merkte de verliezer tevre den op. Finale heren enkel: Novacek (Tsj) - Emilio Sanchez (Spa) 6-2, 6-4. Hockey Ottawa, WK jeugdhockey, damesfinale: Westduitsland - Zuidkorea 2-0. Tennis Washington, finale enkelspel: Gilbert (Vst) - Mayotte (Vst) 6-3, 1-1. Afgebroken wegens regen. VLISSINGEN - Vandaag (dinsdag) ko men er weer twee professionele voet balclubs in actie in Zeeland. BW Den Bosch speelt in Burgh-Haamstede op het terrein aan de Leliëndaleweg te gen DFS, aanvang 19.30 uur. Een andere eredivisionist RKC komt vanavond in het veld tegen Zaamslag. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Sportlaan en begint eveneens om 19.30 uur. Voetbal Oefenwedstrijden, Barendrecht: Baren- drecht (eerste klas zaterdag) - Feyenoord 0-4 (0-2). Doelpunten: Nortan, Smolarek, Met god en Brinker. Leeuwarden: Cambuur - Siofok (Hon) 0-1 (0-0). Doelpunt: Zsadanti. Volleybal Varna, internationale damestoernooi, groep A: Nederland - Akademika Sofia (Bul) 3-1 (15-3,15-11,13-15,15-9), Roemenië - DDR 3-0 Groep B: Tsjechoslowakije - Joegoslavië 3-1, Bulgarije - Polen 3-2. Eindstand: groep A: 1. Tsjechoslowakije, 2. Bulgarije, 3. Polen, 4. Joegoslavië, groep B: 1. Nederland, 2. Roemenië, 3. DDR, 4. Akademika. waar Roda JC oefende, om een aantal details rond zijn (tijdelijke) overgang te bespreken. Fred van der Hoorn, de libero van BW Den Bosch dat momenteel in Zeeland een aantal oefenwedstrijden speelt, heeft een vierjarig contract getekend bij de Schotse eredivisieclub Dundee United. De 25-jarige spijkerharde ver dediger maakte gebruik van de onwe tendheid bij het Bossche bestuur. Dat verkeerde in de veronderstelling dat Van der Hoorn overeenstemming had bereikt met de momenteel op vakantie zijnde manager Ad Zonder land en inmiddels had bijgetekend. Dat was allerminst het geval, zodat Van der Hoorn, die vandaag (dinsdag) in een oefenwedstrijd bij Dundee Uni ted debuteert als verdedigende mid denvelder, in vrijheid kon kiezen. De ROOSENDAAL (GPD) - Het staat het inmiddels vast dat ADR volgend jaar doorgaat, maar dan zonder Greg Le Mond en diens meesterknecht Johan Lammerts. De relatie tussen de Ame rikaan en de Westbrabander is inmid dels zo innig geworden, dat LeMond geen kilometer meer zonder Lam merts wil rijden. Het duo is ook de ko mende criteriums onafscheidelijk en zal dat volgend seizoen in de nieuwe ploeg ook zijn. Probleem is alleen dat zowel Lam merts als LeMond nog een contract voor een jaar bij ADR hebben. Le Mond gisteren: „Als ik dat wil verbre ken, doe ik dat. Als ik hier allemaal moet gaan opnoemen welke afspraken ADR heeft geschonden, oef. Ze moch ten nog blij zijn dat ik hun trui de Tour heb gereden". En Johan Lammerts grimmig: „Veel wil ik er in dit stadium nog niet over zeggen, wel dat er geld is achtergebleven en dat de organisatie bij die ploeg erg slecht is. Over deze za ken is in de pers genoeg geschreven en die zaken hebben niet nadelig voor ons uitgewerkt". Schotse vereniging vond het transfer bedrag van 520.000 gulden geen enkel probleem. Ajax zal zijn thuiswedstrijd tegen Au stria Wien op 27 september, uit de eer ste ronde van het toernooi om de UE- FA-beker, afwerken in het eigen sta dion. Uitwijken naar het Olympisch Sta dion wordt om twee redenen niet over wogen. Ten eerste wordt de eigen ac commodatie toereikend geacht, ten tweede lijkt de „veiligheid" voldoende gegarandeerd. Volgens directeur Arie van Eijden heeft informatie in Oosten rijk geleerd dat slechts een zeer be perkt aantal supporters uit Wenen ver wacht kan worden. Bernard Tapie heeft voor de Italiaan se televisie verklaard definitief af te zien van Maradona. De eigenaar van Olympique Marseille had 30 miljoen gulden over voor de Argentijn. Napo- li-voorzitter Ferlaino wilde echter niet meewerken. Maradona blijft waarschijnlij k dan wel behouden voor Napoli, het nieuwe is er kennelijk toch af. De club verkocht tot nu toe „slechts" 37.000 seizoenkaar ten. Vorig jaar waren dat er 17.000 meer. De trouwe aanhang bracht tot nu toe al wel ongeveer 20 miljoen gul den in het laatje. OOSTBURG - Het maandag officieel begonnen Eenhoorn-badgastentoer- nooi in Oostburg leverde al onmiddel lijk een flink aantal spannende partij en op. Zoals mede-organisator Pa trick Marteyn: „Het was de dag van de driesetters". Grote verrassingen de den zich daarbij niet voor, evenmin als de oernooileiding veel nadeel had ondervonden van het slechte weer van zondag, toen al een groot aantal partijen plaatsvonden. Zodoende 'loopt' men in Oostburg goed op sche ma. De B-heren gaf gemakkelijke overwin ningen te zien voor Bemd van Quekel- berghe (6-0 en 6-1 tegen Zjaak Ris- seeuw) en Dethlef Pieters, die Alan Pot met 6-2 en 6-0 versloeg. Sassenaar Coen Dobbeleir won van or ganisator Paul de Bruyckere met 6-3 en 6-4, terwijl in de partij Walter Teur- lings tegen Jeroen Verstraeten de laat ste na 6-1 verlies in de eerste set de strijd staakte. Temeuzenaar Mark Al- bers bereikte eveneens de kwart finale door een overwinning op Stephan Steyaart: 6-3 en 6-2. De als tweede ge plaatste Patrick Marteyn had wat meer moeite met Jurry gezien de cij fers 7-6, 6-7 en 6-4. Bij de dames werd slechts een partij in de eerste ronde gespeeld, waarin An neke Bouwhuis met 6-2 en 6-2 Ria Ster- renberg versloeg. De beide finalisten van Het Kikker- toernooi in Aardenburg in het dames enkel C, Ciska van Veldhoven en Jo- landa van Pamelen ontmoetten elkaar in Oostburg al in de eerste ronde. Met opvallend gemak wist Van Pamelen, die in Aardenburg de grootste moeite met Van Veldhoven had, de partij naar haar hand te zetten: 6-1 en 6-1. In de C- categorie bij de heren speelde Mario Leenhouwers Niek van Remortel uit het toernooi: 6-1 en 6-1. En Mike van Pamelen elimineerde Kim Langeraert met 6-0 en 6-1. De in Breskens sterk op tredende Henk Klaaysen tenslotte trok de goede lijn in Oostburg door. Hij bereikte de derde ronde door 6-3 en 6-3 winst tegen Ronnie Biesmeyer. KOEWACHT - De organisatoren van het Open Vlastoernooi in Koewacht werden zondag direct tijdens hun eer ste toernooi voor grote problemen ge steld. De regen overspoelde de banen. Met man en macht werd het water verwijderd, waardoor men toch het aantal geplande partijen doorgang kon laten vinden. Maandag verliep al les veel soepeler. Het weer werkte mee, zodat alle partijen tot een goed einde konden worden gebracht. De tennisvereniging De Eikenhof waagt zich voor de eerste maal aan de organisatie van een toernooi. Zowel in de D- als in de E-categorie wordt strijd geleverd, die uiteindelijk moet uit monden in spannende finales op zon dag. In het heren-enkel D wist de als tweede geplaatste Etienne Schau- waert zich te plaatsen voor de volgen de ronde door een 6-4 en 6-0 overwin ning op Erik Martens. Ook Cor de Jon ge kwam een ronde verder door winst met 6-1 en 6-3 tegen Frank Huygen. Jo van Waesbergen belette Guus van Campenhout de doorgang naar de vol gende ronde met 6-3 en 6-3. Door een 6-2 en 6-1 overwinning op Jo Kindt bereikte Alfred Koen uit Hulst de volgende ronde, terwijl dat ook geldt voor Guido Verstraeten, die Jef Stijns met 6-1 en 6-1 versloeg. Bij de dames won de als eerste ge plaatste Loes Asselman eenvoudig van Mabel Kint: 6-1 en 6-3. BRESKENS - De RTC Zwinhoeve liet zich zowel in de tiende als elfde sterrit van de Zeeuws-Vlaamse competitie van haar beste kant zien. De leden van deze club zorgden ervoor dat hun ver eniging in beide ritten beslag legde op de eerste plaats. TC Axel gaat na elf ritten nog steeds aan de leiding in het klassement. De uitslag van de tiende rit, vanuit Bres kens: 1 RTC Zwinhoeve; 2 De Wielertoerist; 3 Freewheel'79; 4 TC Sas van Gent; 5 TC Axel; 6 TC Sint Aloy; 7 RTC PZEM; 8 TC Breskens; 9 TC NSM; 10 TIO Oostburg; 11 RTC Panneschuur; 12 Mas. Magdalena; 13 TC Westdorpe. De uitslag van de elfde rit, vanaf camping De Panneschuur: 1 RTC Zwinhoeve; 2 De Wielertoerist; 3 Freewheel'79; 4 TC Sas van Gent; 5 TC Axel; 6 RTC PZEM; 7 TIO Oost burg; 8 RTC Panneschuur; 9 TC Sint Aloy; 10 TC NSM; 11 TC Breskens; 12 Mas. Magda lena. De stand na elf ritten: 1 TC Axel, 469 pnt.; 2 Freewheel'79,419; 3 TC Sas van Gent, 389; 4 De Wielertoerist, 335; 5 RTC PZEM, 315; 6 TC Breskens, 288; 7 TC NSM, 285; 8 TC Sint Aloy, 280; 9 TIO Oostburg, 268; 10 RTC Zwinhoeve, 169; 11 Mas. Magdalena, 120; 12 RTC Panneschuur, 84; 13 TC Westdorpe, 43 pnt. ZUIDZANDE - Donderdag wordt ir Zuidzande de Dorpsloop gehouden. Er kan vanaf 18.30 uur op het marktplein worden ingeschreven op twee afstan den: 3200 of 6400 meter. Deze trimloop begint om 19.30 uur. In de plaatselijke sportzaal is was- en kleedgelegenheid. DEN HAAG (ANP) - De nationale sportprijsvragen keren over dit weekeinde als hoogste prijs 100.000 gulden uit, aan de ene winnaar in het fVllltlP Wil Cijferspel en aan de drie deelnemers 1 Vvll die de tweede prijs in Lotto 30 delen, ppri IrlpiflPT'P De uitbetalingen van Lotto 30 zijn: eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, f. 100.000,00 bruto, derde prijs: 81 winnaars, bruto f. 2571,80; vierde prijs: 3961 winnaars, f. 52,50; vijfde prijs: 59.834 keer f. 5,00. Karei Novacek SCHERPENZEEL (GPD) - De KNVB heeft de afgelopen maanden ongeveer 25.000 clubkaarten verkocht. Volgens secretaris betaald voetbal Jan Huij- bregts zijn de meeste veiligheidspas jes, „enkele duizenden", in Amster dam aangeschaft door Ajax-fans. Huijbregts spreekt de beschuldiging tegen dat de KNVB zou verdienen aan de 25 gulden kostende pasjes. „Wij ver dienen er geen stuiver aan. Sterker nog, het kost ons alleen maar geld. Re ken maar na. Elf gulden portokosten, acht gulden vijftig voor de PTT, for mulieren laten drukken, reclamebu reau ingeschakeld. De overheid heeft 600.000 gulden gesubsidieerd, maar dat bedrag dekt lang niet al onze kos ten". Het feit dat vaak de KNVB de kwade genius achter het plan wordt ge noemd, zit Huijbregts hogelijk dwars: „Wij krijgen nu, volkomen ten onrech te, de Zwarte Piet toegespeeld. Ieder een lijkt te vergeten dat dit een initia tief van de overheid is. Wij zijn ge dwongen daaraan mee te werken. Het is ook niet de KNVB die op sommige dagen bij clubs de kassa's dicht houdt. Dat doen de plaatselijke overheden". De verwikkelingen rond de seizoen souverture tussen FC Den Haag en Ajax, hebben Huijbregts zeer droef ge stemd. De supportersproblematiek, aangewakkerd door burgemeesters, heeft de KNVB in de loop der jaren in een steeds lastiger parket gebracht. Saillant detail is overigens dat het ge promoveerde FC Den Haag zelf het verzoek tot de KNVB richtte om in de eerste wedstrijd van het seizoen op ei gen veld één der vaderlandse toppers (en dus een risicoclub) te mogen ont moeten... De KNVB zal volgens Huijbregts on der geen enkele voorwaarde tegemoet komen aan de wens van sommige poli tiekorpsen om een deel van de kosten voor handhaving van de openbare or de voor zijn rekening te nemen. In bij voorbeeld Engeland is dat reeds ge bruikelijk. „Dat zou een precedent scheppen en daar passen we voor. Dan is het einde zoek". Vandaag (dinsdag) dient in Den Haag overigens een kort geding met als inzet de omstreden clubkaart. Het geding is aangespannen door de supporters clubs van FC Utrecht, FC Den Haag, Ajax en Feyenoord. PSV doet officieel niet mee omdat de Eindhovense sup porters-organisatie geen officiële sta tus heeft. Feyenoord heeft de suppor ters al laten weten de kosten van de clubkaart, 25 gulden, voor zijn reke ning te zullen nemen. SCHERPENZEEL (GPD) - Als het aan de Centrale Politie en Surveillan ce Commissie (CPSC) ligt, wordt de eredivisie zo spoedig mogelijk inge krompen van achttien clubs tot zes tien. De CPSC, een landelijke com missie waarin ondermeer commissa rissen van politie zijn vertegenwoor digd, heeft competitieleider Jan Huij bregts schriftelijk laten weten steeds meer moeite te ondervinden met het handhaven van de openbare orde voor, tijdens en na voetbalduels. De KNVB zegt de aanbeveling van de po litie, gedaan in een periode van felle discussies over de omstreden pasjes regeling, zeer serieus te nemen. „Uit technische overwegingen" is Huijbregts voorstander van inkrim ping van de eredivisie tot zestien clubs. „Bij het maken van het compe titie-programma is ons weer eens dui delijk geworden dat een grotere eredi visie ons enorme problemen bezorgt. Daar tegenover staat dat de clubs de inkomsten van twee thuiswedstrijden zullen gaan missen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 21