PZC SpOrt VRIJDAG 28 JULI 1989 19 Sterk eindschot bezorgt Rien de Wilt overwinning Sparta Walst Ria plat j Timothy Poppe reikt simpel naar de finale PSV ZIET LAATSTE VEDETTE VERTREKKEN Theunisse en Rooks gaan weer werken in Rini Tak de snelste criterium Bruinisse VfB Stuttgart doet zijn vijfde aankoop Bulgaarse atlete geschorst voor gebruik doping Leenderse doet van zich spreken Novacek speelt met Haarhuis Tennisfederatie wil Zuidafrika in de ban doen VOLOP SPANNING BIJ ZESDE BOMBOKAALLOOP TENNISTOERNOOI IN BRESKENS EINDHOVEN (GPD) Terwijl de onderhandelingen met de Deense spits Flemming Povlsen in een vergevorderd stadium zijn, is PSV Gerald Vanenburg aan het verliezen. De Eindhovense vedette is persoonlijk al rond met het Italiaanse AS Roma, PSV is per 1 juli 1990 bijna verze kerd van de diesnten van de bij FC Köln voetballende Deen Povlsen. Tot overmaat van brak John Veldman tijdens de ochtendtraining ongelukkig het linkermiddenhandsbeentje van Hans van Breukelen, terwijl de selectie het vertrek van Vanenburg nog niet eens had ver werkt. Vertrek Vanenburg naar Roma is kwestie van tijd Rien de Wilt <334), hier nog in derde positie, zou met een flitsende tempoversnelling de zesde Bombokaalloop winnen. Laat in de middag zocht assistent- coach Hans Dorjee bedremmeld naar de grootste gemene deler voor zowel de hand- als de contractbreuk. „Ge- raid is nog niet weg, maar het wordt een moeilijke zaak. Hans moet vier tot zes weken in het gips, dus die is er ze ker niet bij tijdens de seizoenstart". Doch Dorjees probleem ligt hoofdza- kelij k verderop in het seizoen en niet in de eigen competitie. Met de verkoop van Gerald Vanenburg zal de laatste echte vedette het Philipsstadion de rug toekeren. In weerwil van alle goede Europese voornemens, is PSV dan af geroomd. Een doorsneeclub die in de landelijke competitie nog wel kan meedraaien, maar internationaal slechts een schim zal zijn van het elftal dat in het nabije verleden furore maak te. Gerald Vanenburg vertrekt naar AS Roma. BRESKENS - Het Vechthanen-tennis toernooi in Breskens kent in het here nenkel Dl de eerste halve finalist: Ti mothy Poppe. Het jeugdige Zeeuws- Vlaamse tennistalent doet op ver schillende toernooien, waaraan hij deze zomer deelneemt, geducht van zich spreken. Nu had hij het gisteren in Breskens in de tweede set wel erg gemakkelijk, want zijn tegenstander Wim Nijsse moet na verlies met 6-0 in de eerste set, bij een 4-0 achterstand in de tweede wegens een blessure helaas de strijd staken. In de C-categorie, waarin Poppe ook nog actief is, bereikte Bern van Que- kelberghe eveneens de halve finale. De tegenstand van Jos Zegers noopte Van Quekelberghe wel een derde set te spe len, maar deze wist hij dan ook moeite loos met 6-0 op zijn naam te schrijven. De eerste twee sets waren geëindigd in 3-6 en 6-2. Sari Tazelaar en Marie-Kristien Poppe STUTTGART (SID) - Vlak voor het begin van de Westduitse voetbalcom petitie heeft VfB Stuttgart, tegen stander van Feyenoord in het toer nooi om de UEFA-Cup, zich versterkt met de Argentijnse international Jose Horacio Basualdo. De 26-jarige middenvelder van Depor- tivo Mandiju moet in Stuttgart de op volger worden van Srec£o Katanec, die het komende seizoen in Italië bij Sampdoria speelt. Deportivo Mandiju ontvangt een vergoedingssom van ruim 1,3 miljoen gulden. Twee jaar geleden voetbalde Basualdo in Argentinië nog tamelijk anoniem in de derde klasse. Op het onlangs ge speelde toernooi om het Zuidameri kaans kampioenschap werd hij echter de „ontdekking van het jaar" ge noemd. Basualdo is de vijfde aankoop van Stuttgart, dat evenzoveel spelers afstond. Eerder contracteerde de club van trainer Arie Haan de Deen Ras mussen (als opvolger van de naar In- temazionale vertrokken Klinsmann), Hotic, Frontzeck en Kastl. Dorjee weet dat maar al te goed, dl durft hij er niet met zoveel woorden voor uit te komen. Hij weet ook dat aan het eind van dit voetbalseizoen, als de contracten verlengd moeten worden, een simpel optelsommetje over zijn toekomst en die van collega Hiddink, die gisteren voor PSV een jeugdkamp op Terschelling bezocht, kan beslissen. „Men vergeet zo gauw en gemakkelijk de problemen die een plaatsten zich voor de halve finale in het dames enkel D. De als eerste ge plaatste Sari Tazelaar, door Gemma van Tiggelen met 6-2 en 6-2 te kloppen, terwijl Marie-Kristien Poppe verras send een uitstekende prestatie leverde door de als tweede geplaatste Bea Jop- pe met 6-4 en 6-3 naar huis te sturen. Rita de Clerck speelt zondag de finale in het dames enkel D 35+Door een 6-3 en 7-6 overwinning op Joke van Que kelberghe zal zij het dan moeten opne men tegen Didy Boeckout of Ineke Brakman. In dezelfde klasse bij de heren verze kerde de in Cadzand verblijvende Westduitser Peter Hom zich van een plaats in de halve finale door Carl Wis sing met 7-6 en 6-4 te kloppen. Enkele opvallende uitslagen waren er bij de dubbelspelen, waar twee kop pels van de organiserende vereniging erin slaagden een prima resultaat te behalen. De overwinning in het dames dubbel D van Pieters/De Rechter te gen de als tweede geplaatsten Vermei- re/De Clerck (setstanden 7-5,5-7 en 6-2) was voldoende om door te gaan naar de halve finale. De combinatie Adam/ De Rijk slaagde hierin eveneens ten koste van Joppe/Lampaert in het ge mengd dubbel D: 6-4, 4-6 en 7-5. Overige belangrijke uitslagen: Dames en kel D tweede ronde: Jeska Brakman/Mar leen de Rijcke 6-3,6-4. Heren enkel Dl twee de ronde: Johnny Blackman-Erik van Hees 6-1 en 6-0. Heren enkel tweede ronde: John Mare Sinac-Arnold Vermeire 6-3 en 6-3. SOFIA (Reuter) - De Bulgaarse atle- tiekunie heeft de zevenkampster Ta- nia Tarkalanova voor achttien maan den geschorst, omdat zij bij de natio nale titelstrijd in Sofia op doping werd betrapt. Tarkalanova heeft toegegeven voor dat kampioenschap amfetamines te hebben ingenomen. Coach en team arts konden niet aansprakelijk wor den gesteld, omdat geen van beiden er iets van wist. Sinds de Olympische Spelen in Seoul heeft Bulgarije de oor log verklaard aan doping. half jaar eerder speelden. Afgelopen seizoen hebben we het toch aan den lij ve ervaren. Aan het eind van de rit tel den alle blessures opeens niet meer mee". Zonder Koeman en Vanenburg mist PSV zijn geraamte. En ofschoon men in Eindhoven hardnekkig vasthoudt aan de in de clausule opgenomen ver- ROOSENDAAL (GPD) - Zoals het er nu naar uitziet zullen Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse dit weekeinde weer aan de slag gaan in de wieler koersen. Gert-Jan Theunisse zal naar alle waar schijnlijkheid zondag zijn rentree ma ken in een wereldbekerwedstrijd in Newcastle. Steven Rooks zal vandaag de training hervatten en wil in elk ge val zondag beginnen met koersen. Dan staat namelijk het criterium van Heer- hugowaard op het programma. HOEK - Met de competitiestart in het vooruitzicht krijgt de aan de eerste klas van het zaterdagvoetbal aangepaste accommodatie van Hoek gestalte. Komende week wordt de laatste hand gelegd aan de tribune, die met de oefenwedstrijd tegen het nationaal elftal van Roe menië, volgende week vrijdag, offi cieel in gebruik wordt genomen. Bovendien wordt er naar gestreefd om bij het begin van de competitie de twee nieuwe kleedkamers en de kleedruimte voor het arbitrale trio gereed te hebben. De accommodatie van Hoek heeft inmiddels een ware gedaanteveran dering ondergaan. Acht lichtmas ten met elk twee lampen, die in de voorbije weken door de leden zijn geplaatst, moeten er voor zorgen dat Hoek in de toekomst avondwed- valdatum van 1 juli, is voor Vanen burg zelf de zaak in kannen en krui ken. „AS Roma is akkoord gegaan met mijn eisen. Ik ga er vanuit dat ik de komende drie seizoenen voor de Ro meinse club speel". En de eisen van de international waren niet mals. Acht miljoen gulden en de nodige secun daire voorzieningen als villa, auto, etc. werden door de Romeinen geac cepteerd. Naast uiteraard de transfer som van twaalf miljoen gulden, die PSV ontvangt. „Wat heb ik aan al dat geld als ik er toch niets voor kan kopen", stelt Dor jee zijn retorische vraag. „Geld hebben we genoeg". En vervolgens raffelt de coach een hele trits namen af. „Gullit, Koeman, Van der Gijp, Lokhoff, Van Rooy, Valke, Janssen, Kruzen, Berg huis, Verhagen, Yilmaz en nu ook nog Vanenburg". Een rijtje, goed voor zo'n kleine vijftig miljoen gulden. „Maar wat koop ik ervoor? Wat heb ik aan die miljoenen als ik geen elftal heb? Van enburg is voor komend seizoen onze belangrijkste speler. Hij zou de verbin dingsman worden tussen verdediging en aanval. En hij is perfect op dreef. Hij is nu de persoonlijkheid die je nodig hebt in een elftal. Niemand kan zijn rol overnemen". Over het hoe en het waarom wilde Ge rald Vanenburg, die altijd heeft be weerd niet zo nodig weg te hoeven uit Eindhoven, niet al te veel uitwijden. Dat is ook niet echt nodig als de aan bieding concreet is en acht miljoen be draagt. Ook het feit dat hij ploegge noot van de Westduitsers Berthold en Voller wordt, stoort hem geenszins. „We hebben zo vaak tegen elkaar ge speeld; het lijkt me leuk nu eens met hen te voetballen..." „Voor het geld doet Vanenburg het niet", denkt Dorjee hardop. „Het heeft meer met zijn ego te maken, vermoed ik. Hij wordt gevraagd om naar Italië te gaan. Daarmee stapt Vanenburg uit de schaduw van Gullit, Van Basten, Rijkaard en Koeman. Daarnaast speelt hij in Rome elke thuiswedstrijd voor minimaal zestigduizend toe schouwers. Deze dingen spelen zeker zo'n belangrijke rol als de financiële kant van de zaak. Het is ook niet moge lijk je als club tegen dergelijke trans acties te beschermen. We hebben het contract indertijd opengebroken om dat zoiets al geruime tijd in de lucht hing. Op die manier hou je er tenmin ste nog wat aan over. Als je dat niet doet ben je dergelijke spelers ook kwijt, maar dan voor slechts twee of drie miljoen". Hoe dan ook, met het aanstaande ver trek van Vanenburg is PSV nagenoeg leeggezogen. Spelers met een veel be perkter voetballend vermogen (Van Aerle, Koot, Kieft) moeten nu de kar gaan trekken. De nieuwe krachten Kalusha, De Jong, Boerebach, Eller- man etc. zijn nog niet klaar voor het grote werk, terwijl Gerets, Lerby, Nielsen slijtageverschijnselen begin nen te vertonen. En op de transfer markt heeft PSV totnogtoe geen al te gelukkige hand. strijden kan spelen. Daarnaast is de tribune, die plaats biedt aan drie honderd man, zo goed als gereed en is een begin gemaakt met de uitbrei ding van de kantine en enkele nieu we ruimtes. De prefab-wanden van deze ruimtes deden eerder dienst als muren van de polikliniek van het Julianazie- kenhuis in Terneuzen, dat op dit moment gesloopt wordt. De totale oppervlakte van de nieuwe gebou wen bedraagt meer dan tweehon derdzestig vierkante meter. Naast twee nieuwe kleedlokalen (voor de thuisclub en de gasten), wordt in de nieuwbouw voorzien in een massa geruimte voor de spelers van Hoek, een scheidsrechtersruimte, een uit breiding van de kantine met vijftig vierkante meter en een ontvangst ruimte voor de sponsors (inclusief HAAMSTEDE - Zelden is de tien kilo meter lange stratenloop van Haam stede tot op de laatste meters zo span nend geweest als gisteravond. De de finitieve overwinning werd uiteinde lijk op de laatste honderd meter uit gevochten door Leon van der Velden (AV'56), Rien de Wilt (Cletonis) en Ar- mand van der Smissen (Thor). De 39- jarige de Wilt uit Woerden bleek de snelste eindsprint te bezitten en ging triomfantelijk voor Van der Smissen en Van der Velden over de finish. „Eindelijk heb ik deze loop nu eens ge wonnen", hijgde de Wilt direct na af loop. „Ik ben nu al drie jaar achter el kaar tweede geworden en volgende week wordt ik veteraan dus dit is toch nog een mooie afscheid van mijn senio- rentijd". De atleet uit Woerden, die ie der jaar de loop combineert met een bezoekje aan zijn ouders die vakantie houden in Haamstede, liet duidelijk een knap stukje sprint werk, zelfs de 21-jarige Van der Smissen had het na kijken op de laatste meters. De atleet uit Roosendaal die juist een goede 1500 meter loper op de baan is had hier voor geen verklaring: „Ongeloofllijk, wat maakte die man plotseling een tempo versnelüng. Ik kon hem met geen mogelijkheid bijhouden". Leon Van der Velden leverde toch kri tiek op de overwinnaar: „Het eerste rondje werd er nogal langzaam gelo pen, dus heb ik met het ingaan van de tweede ronde het kopwerk overgeno- KAMPERLAND - Bevelanders heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen de A-junioren van RBC met 7-1 (1-0) ge wonnen. Voor de Kamperlanders scoorde de teruggekeerde Jan Leen- derse vijf keer. Er waren 150 toeschou wers. bar) van eveneens vijftig vierkante meter. Vice-voorzitter Cas Braaf- hart: „Er zijn altijd mensen die zeg gen: moet dat nou? Maar de bedoe ling van die vip-ruimte is dat we die mensen ook eens goed kunnen ont vangen." Volgens Braafhart, die evenals een aantal andere leden zijn vakantie voor het grootste deel op het veld van Hoek doorbrengt, is er ruim een kilometer kabel gebruikt om de lichtmasten van stroom te voorzien. „Maar we zouden nu ook een zee van licht moeten hebben. De tribune en het licht zijn op tijd klaar," aldus Braafhart. „De inrichting van het stuk nieuwbouw zal nog wel wat lan ger duren, maar we hopen in elk ge val dat we de kleedruimtes met in gang van de nieuwe competitie kun nen gebruiken." men en het tempo wat op gevoerd", al dus Van der Velden uit Kapelle. „Maar De Wilt en Van der Smissen hebben geen enkel kopwerk gedaan terwijl Rian van der Broeke (Atletica) en ik beurtelings het tempo bepaalde. Ik wist wie die atleet uit Woerden was en dat hij beschikt over een snelle eindsprint, dus probeerde ik een paar keer te demarreren maar beide lopers bleven aan mijn hielen plakken. Het gevolg was dat op de laatste twee kilo meter ik alleen met Van der Smissen en De Wilt overbleef. De laatste hon derd meter was nog al een bochtig par koers en dat was gewoon in mijn na- HILVERSUM (ANP) - Slechte of min dere dagen worden in topsport zonder enig pardon afgestraft. Voor senti menten is geen plaats, ook niet als er plaatselijke helden in het spel zijn. Karei Novacek greep gisteren een mindere dag van Paul Haarhuis gre tig aan om de laatste vier bij de open Nederlandse tennisstrijd in Hilver sum te bereiken. Hij won eenvoudig met 6,2, 6-3. Tegenstander in het duel om een plaats in de eindstrijd is de Spanjaard Tomas Carbonell. Na het vertoonde in de afgelopen dagen gloorde in huize Haarhuis de hoop dat er een plaats in de halve finales voor Paul zou zijn weg gelegd. Dat geloof was gebaseerd op het goede spel van de Eindhovenaar in de eerste twee ronden, en het wissel vallige optreden van opponent Karei Novacek eerder in de week. De hoop bleek een illusie. Haarhuis slaagde er niet in het niveau van de da gen ervoor te evenaren, Novacek bleek beter dan menigeen gedacht had. Slechts in de eerste games leek er spra ke van een gelijk opgaande wedstrijd. Beide reeksen werden echter een prooi voor de Tsjechoslowaak, die daarna ging enkel medelijden toonde. De uitslagen van gisteren zijn: Tsjesnokov (Sov-3) - Perez (Uru) 6-2, 6-2. Kwartfinales: Novacek (Tsj-7) - Haarhuis (Ned) 6-2, 6-3; Carbonell (Spa) - Skoff (Oos-4) 7-5, 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Emilio en Javier Sanchez (Spa) - Azar/J. Clavet (Arg/Spa) 7-5, 6-3; F. Clavet/Giussani (Spa/Arg) - Cihak/ Novacek (Tsj) 6-2, 6-3. BRUINISSE - De wielerronde van Bruinisse voor amateurs leek giste ren niet echt op gang te kunnen ko men. De vele pogingen in het begin van de wedstrijd werden onmiddel lijk teniet gedaan. Kort na half koers echter ontbrandde de strijd in de woonplaats van de amateurwielren ners Wim van Kooten en Toon van der Steen in alle hevigheid. De talrijke toeschouwers konden genieten van een spectaculaire tweede wedstrijd helft, besloten met een verdiende eer ste seizoenzege voor Rini Tak uit Ou denbosch. Het was in het begin van de wedstrijd beslist niet zo dat er geen pogingen werden gedaan het spel op de wagen te brengen. De demarages waren talrijk, maar het peloton het in dat stadium van de wedstrijd niemand voldoende ruimte. Het was de latere winnaar Rini Tak die de eerste speldeprik uitdeelde, in gezelschap van Edwin Rovers. Hun vlucht was van korte duur, zoals ook de ontsnapping van Eddy van Don gen, in gezelschap van rudy van Vlim- meren. Het bleven allemaal zwakke pogingen die nimmer leidden tot een voorsprong, hoger dan 20 seconden. De beslissing van de wedstrijd werd even na half koers ingeluid door Wil- fried Raas en Willy van Hoof. De beide jonge amateurs gaven vol gas en ble ken enkele ronden later een mooie springplank voor een achtervolgende groep. Die groep, met Harry Akker mans, Tonny Moonen, E. Veeke, Ri chard de Vrieze. Raymon Kroon en Edwin Rovers, sloten inderdaad bij de twee koplopers aan. De acht vonden elkaar in een eendrachtige samenwer king en spoedig bedroeg het verschil met de hoofdmacht 45 seconden. Vijf entwintig kilometer voor het einde werd het publiek getrakteerd op een deel. Toch had ik het sportiever gevon den als we allemaal wat kopwerk had den verzet, maar het was toch een leu ke wedstrijd met deze tegenstand", al dus Van der Velden die in Haamstede nog nooit heeft gewonnen. Dick van Santen (PAC) uit Rotterdam was weer de snelste veteraan. Marjan Wagemakers (Dynamo) was de snelste vrouw over het tien kilometer lange parkoers. De zesde Bombokaalloop in Haamstede had niet te klagen over be langstelling. Ruim honderd wedstrijd lopers kwamen aan de start waarvan vele deelnemers toevallig in de bad plaats Haamstede vertoeven. Hier door wordt het steeds moeilijker voor de organisatie om voorspellingen te doen wie de latere winnaar wordt. Ook nu kon het talrijke pubüek genieten van een mooie wedstrijd en de deelne mers werkten graag mee om het pu bhek volop te laten genieten. Uitslag 6e Bombokaalloop over tien kilo meter: 1. Rien de Wilt Cletonis 32.00.2.2. Ar- mand v.d. Smissen Thor 32.03.9. 3. Leon v.d. Velde AV 32.09.7. 4. Rian v.d. Broeke ATL. 32.18.6. 5.Amoud Huisman Horror 32.41.3. 6. Christ Chabotatledo 32.51.8.7. Kees v.d.Put Scorpio 33.05.4. 8. Henk Cijsouw DS 33.09.4. 9. Bert Hertogh ATL. 33.11.3. 10. hans Wij- gers Waterweg 33.14.5. 11. Charles Timmer mans Voome 33.17.1. 12. Adrie Faes DYN. 33.21.5.13. Jan Hoek DS 33.22.6.14. Johande Vlieger ATL. 33.34.9.15. Dick v. Santen PAC 33.52.6 le vet.) 16. Jan de Wilde AV 34.01.2 17.Jan v.d. Pas Attila 34.13.1 (2e vet.) 18. Ro bert Boer AVR 34.13.7. 19. Ad Onnink Ener gie 34.20.1.20. Henk Liefers AV 34 34.22.5.21. Marius de Snayer Fortuna 34.26.2 (3e vet.) 22. Louis Berkhoff AV 34 34.35.5. 23. Piet van Horssen DYN. 34.37.1 (4e vet.) 24. Leo de Leeuw AV 34.56.8. 25. Ron Abuijs DYN. 34.57.8 (5e vet.) 26. Rene Evers Achilles 35.02.0 27. Henri v.d. Vliet Phoenix 35.06.5. 28. Albert Karstanje DYN. 35.19.3. 29. Rien Oele Fortuna 35.37.3 (6e vet.) 30. Eddy Smit DS 35.36.9 7e vet.). LONDEN (SID) - De Internationale Tennis Federatie (ITF) dreigt Zuid afrika het lidmaatschap te ontnemen wegens de omstreden apartheidspoli tiek. Een gezamenlijke motie van Nigeria. Denemarken, Finlan en Noorwegen wordt in september tijdens de algeme ne vergadering in Buenos Aires aan het hoofdbestuur voorgelegd. De uitsluiting moet duren tot de Zuid- afrikaanse regering de poütiek van rassenonderscheid heeft afgeschaft. zinderend slot. Uit het peloton gingen eerst Paul Barten, John de Crom, Rini Tak en Mario van Vlimmeren op jacht naar de koplopers, kort daarna ge volgd door Pierre van Est, Cor van de Korput, Tiny van Loon en Leo Nuiten. Beide viertallen sloten zich aan bij de acht koplopers. Een demarage van Leo Nuiten werd beantwoord door Pierre van Est en Rini Tak. Nuiten moest de prijs voor zijn inspanningen betalen en haakte af, waardoor de twee anderen elkaar voor de bloemen konden bekampen. Dolgelukkig sprintte Rini Tak, het hele seizoen al gekweld door blessures en valpartijen, naar zijn eerste seizoenoverwinning. Bij de liefhebbers/veteranen was Ge rard van Antwerpen de snelste. Hij versloeg Willem Varekamp in de sprint. Uitslagen amateurs: 1 R. Tak, Oudenbosch, 100 km in 2.33.05; 2 P. van Est, Fijnaart; 3 N. v. d. Klundert, Hoogerheide op 10 sec.; 4 M. van Vlimmeren, Hoeven; 5 J. de Crom, Woensdrecht; 6 N. Hage, St.-Maartensdijk; 7 K. Jonkers, Oud-Gastel; 8 R. de Vrieze, Goes; 9 T. Moonen, 's-Heerenhoek; 10 S. Aarts, Kruiningen; 11 E. van Dongen, Roo sendaal: 12 C. v. d. Corput, Ossendrecht; 13 T. van Loon, Zegge; 14 C. Stoutjesdijk, Scherpenisse; 15 R. van Vlimmeren, St.-Wil- lebrord; 16 P. Kroonen, Raamsdonkveer: 17 L. Nuiten, Fijnaart; 18 E. Veeke, Sprundel; 19 C. Schouwenaar, Goes; 20 D. Uyl, Poort vliet. Liefhebbers/veteranen: 1 G. van Ant werpen, Driewegen, 60 km in 1.28.00; 2 W. Varekamp, Hellevoetsluis; 3 W. Kroonen, Bergambacht op 48 sec. 4 J. Spreeuw, Hille- gom; 5 P. Kentie, Sliedrecht; 6 P. de Jong, Rijen; 7 R. Spapen, Gilze; 8 R. v. d. Steen, Etten Leur; 9 M. Leijs, Valkenswaard; 10 J. Akkermans, Nw.-Vossemeer; 11 H. Etienne, Oud-Vossemeer; 12 C. Rombouts, Kloetin- ge; 13 A. Boyenk, Middelburg; 14 J. van Mer- rienboer. Zegge; 15 J. harinck, 's-Heer Abts- kerke; 16 M. v. d. Elshout, Made op 1.00 min.; 17 J. van Baal, Breda; 18 H. Vijfhoek, Wil lemstad; 19 K. Konings, Hoogerheide. 20 A. de Haan, Eethen. WESTDORPE - Zoals Sluis dins dagavond al niet in staat bleek de nederlaag tegen Sparta tot draag lijke cijfers te beperken (0-14), zo moest gisteravond ook Ria lijd zaam toezien hoe de Rotterdamse eredivisieclub het ene na het ande re doelpunt scoorde. Sparta zege vierde - na een 6-0 ruststand - uit eindelijk met 15-0 en behoefde daarvoor niet eens alle doelkansen te benutten. De meest opvallende Spartaan: aanvaller Edwin Vurens. Hij schoot zesmaal raak. Voor het duel met Ria (dat uiteraard niet alleen kwalitatief tekort schoot, maar ook in conditioneel opzicht) liet Sparta-coach Rob Baan vooral zijn tweede keus aan het werk. Deels noodgedwongen - Ronald Lengkeek is alweer geblesseerd teruggekeerd naar Rotterdam - maar deels ook om zijn belangrijkste spelers Michel Valke en Peter Houtman enige rust te gunnen. Wel speelden de gebroe ders Dennis en Gerard de Nooijer een hele wedstrijd, alsmede Edwin Vurens. Pas na de hervatting kwa men ook Michel Valke en Peter Houtman in actie en prompt voerde Sparta de 6-0 tussenstand op naar 15-0. Zoals oefenduels met amateur clubs voor eredivisieclubs vaak een voorspelbaar verloop hebben, zo was ook het treffen tussen Ria en het dit jaar 100-jarige Sparta er een van louter aanvallen en verdedigen. In het eerste half uur scoorden alleen Dennis de Nooijer (7e minuut) en Edwin Vurens (15e minuut), maar in het laatste kwartier voor de rust dre ven Raymond Libregts, Gerald San- del (tweemaal) en Lodie Roembiak de score vlot op naar 6-0. Na de hervatting was Ria helemaal niet meer opgewassen tegen de aan valsdrift van Sparta, dat in Michel Valke nog een spelverdeler van klas se bezit. Onder impuls van de linker middenvelder, die na een mislukte periode bij het Franse Lyon alweer een halfjaar onder contract staat bij de Rotterdammers, vond Sparta ook het ene gat na het andere in de defensie van de thuisclub. De formatie van Baan kon het zich zelfs permitteren een handvol kan sen onbenut te laten, omdat het toch wel met de regelmaat van de klok scoorde. Edwin Vurens gaf vijf minuten na de rust het sein voor het doelpuntenfestival. Michel Valke, Glenn Helder, Peter Houtman (tweemaal) en Edwin Vurens (nog eens vier keer), zij met name waren in de tweede helft succesvol in de af werking. Ria W - Sparta 0-15 (rust 0-6), 7e Dennis de Nooijer 0-1, 15e Edwin Vurens 0-2, 29e Raymond Libregts 0-3, Gerald Sandel 0-4, 40e Lodie Roembiak 0-5, 44e Gerald Sandel 0-6, 50e Edwin Vurens 0-7, 53e Michel Valke 0-8, 60e Glenn Helder 0- 9,70e Peter Houtman 0-10,73e Edwin Vu rens 0-11, 78e Peter Houtman 0-12 en 83e, 86e en 88e Edwin Vurens 0-13,0-14 en 0-15. Toeschouwers: 350. Scheidsrechter: Pe ter Bogaert uit Sas van Gent. De tribune van Hoek, met ruimte voor driehonderd toeschouwers, is vrijwel gereed voor het naderende seizoen in de eerste klasse zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 33