PZC Eet- en drinkfestijn in Bergen op Zoom Zesjarige Bas viel in de prijzen in stripshow Drie maanden voor inbraak in woning Slib uit Goese kanaal blijkt weinig vervuild V riendschapsbanden tussen Westkapelle en Reinhardshagen Bouwgrond voor huizen in Goes volgend jaar op Wijkverenigingen in Goes vormen federatie streek 16 ONTWERP-BEGROTING TIENDUIZEND BEZOEKERS IN GOES DADER KWAM TERUG Sportvelgen SPOEDIG NIEUWE PLANNEN VRIJDAG 28 JULI 1989 REINIGING WELLICHT OVERBODIG Politie rijdt autodieven klem TWEE RAADSLEDEN TEGEN Waterscooter bij camping gestolen Kindervakantieweek in teken van kermis Schieting GOES VOORSTEL IN WELZIJNSPROGRAMMA Clubsport wordt duurder in Goes GOES - Sporten in clubverband vergt in Goes voortaan niet alleen veel van de spieren, maar ook meer van de por temonnee. Burgemeester en wethou ders willen de huur voor sportvelden en -gebouwen met tien procent verho gen. Ook de huur van welzijnsaccom- modaties wordt verhoogd. Dit is on derdeel van een reeks maatregelen om de begroting sluitend te maken. Een verhoging van de onroerend- 29 EN 30 JULI 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 19.00-zat 19.00 uur: S. H. A. Duran, Lewestraat 62, Kloetinge, tel. 01100-31805. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon 23.00 uur: J. P. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Heinkenszand,Nieuwdorp: A. P. van der Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Boodschappen zo mo gelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-H. Abtskerke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zee burg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Constandse, Krabbendijke, tel. 01134-1444. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen,Borssele,Hoedekensker- ke,'s-Gravenpolder,Ovezande,'s-Hee- renhoek: H. H. M. Zwartelé, Werrie- laan 43, 's-Heerenhoek, tel. 01105-1280. Kapelle en Wemeldinge: vrij. 19.00- zon 23.00 uur: D. Vreeswijk, Kapelle, tel. 01102-41290. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Colijns- plaat,Kamperland en Wissekerke: J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. 01108- 1319 en H. L. N. van der Veen, Voor straat 22, Wissekerke, tel. 01107-2565. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Tandartsen: Zuid- en Noord-Beveland: R. L. Lau- men, Clara's Pad 71, Heinkenszand, tel. 01106-1288. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Apotheken: Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 en zon. van 10.00-11.30 en van 16.00-18.00 uur; de dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijmorgen daaopvolgend. De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, tel. 01100-27104. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Krabbedijke, Krui ningen en Kapelle: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. 01130- 1233. Spreekuren zat. 8.00-9.00 uur; Kruinin gen 9.30-10.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: Dr. M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kin- derendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofdstraat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10-11 uur en verder zo veel mogelijk volgens afspraak. Yerseke en omgeving (kleine huisdie ren). Mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland viatel. 01100-31555. Verloskundigen: Goes, 's-Gravenpolder en Kapelle: Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw. Y. Oye- vaar, van Hogendorplaan 24, tel. 01100-32698. Vrij. 17.00-ma. 23.00 uur: Mw. G. J. M. Hoefnagel, Nieuwe Rijksweg 31, tel. 01100-15068^ CENTAAL ALARMNUMMER 0611 Huisartsen: Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Scherpenisse: A. C. J. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665- 2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer, vrij 18. 00-zon. 23. 00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: A. W. A. de Looze, Raadhuisstraat 26, Oud Vossemeer, tel. 01667-2400. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. 0166-2596. Voor kleine huisdieren weekendspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Op zaterdag van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01184- 1444-h goedbelasting maakt eveneens deel daarvan uit. De ontwerp-begroting voor het ko mende jaar ligt klaar op het stadskan toor. B en w schrijven in de aanbie dingsbrief veel moeite te hebben ge had het gemeentelijk huishoudboekje kloppend te krijgen. Zo moest een lut tel aantal jaren geleden gemaakte af spraak sneuvelen. Het blijkt niet haal baar in 1990 zes ton te besteden aan nieuw beleid, zoals jaarlijks zou gebeu ren. Dit bedrag is teruggevoerd tot 420.788 gulden. Overigens is in de meerjarenbegroting voor de jaren na '90 weer zes ton voor dit doel opgeno men. Om genoeg in de knip te krijgen, willen b en w enkele tarieven en belastingen laten stijgen. Sportverenigingen moe ten tien procent meer betalen voor de huur van velden en gebouwen. Ge bruik van de kunststof atletiekbaan blijft even duur. Een alleszins redelijk voorstel, menen b en w, om de verhou ding tussen gemeentelijke uitgaven en inkomsten op dit vlak op een aan vaardbaar peil te brengen. Het voor stel brengt een kleine dertigduizend gulden meer in het laatje. Gebruik van wijkgebouwen, dorpshui zen en het jongerencentrum kost meer geld. De prijs van de 'toegangskaar tjes' gaat eveneens tien procent om hoog. Dit moet 7281 gulden meer ople veren. Raadsleden kunnen een verhoging van de vergoeding voor hun werk te gemoet zien. Het college heeft daar een stijging met vier procent per jaar voor over. Tegelijkertijd wil het voor representatie dertigduizend gulden meer uittrekken. Met het argument dat de laatste jaren steeds te weinig voor dit doel is begroot. De post voor het gasverbruik in ge meentelijke panden krijgt een vermin dering van een ton. B en w denken dat dit, gezien de ervaringen van de laat ste jaren, haalbaar is. De onroerend-goedbelasting stijgt. In maart heeft de raad besloten het tarief voor het zakelijk recht te verlagen van 6,58 naar 7,00 gulden per drieduizend gulden getaxeerde waarde. Inmiddels is de wet gewijzigd en mag Goes weer op 7,00 gulden zitten. Dat moet dan ook maar gebeuren, vindt het college. Gebruikers van panden krijgen te ma ken met een tariefsverhoging van 3,2 procent. B en w beschouwen dit als een inflatiecorrectie. De maatregel levert een kleine ton meer op aan belasting. Gebruikers van het riool moeten zes tig gulden meer betalen. B en w wil len het tarief laten stijgen van tien naar zeventig gulden. Dit geld is no dig om het ondergrondse stelsel waar nodig te verbeteren. Het college han teert hierbij het principe 'De vervui ler betaalt'. Er is geld nodig om video- en filmopna mes te maken van de buizen voor het opstellen van een onderhoudsplan. Hiervoor is jaarlijks 25.000 gulden voor nodig. Gebleken is dat de oude riole ring in het algemeen ernstig is aange tast, scheuren vertoont en lekkages veroorzaakt. Vernieuwing is noodza kelijk. Om het noodzakelijke werk uit te voeren is een verhoging van het rioolrecht tot 97,50 gulden in 1993 no dig. De gemeenteraad bespreekt de ont werp begroting op 25 oktober vanaf 19.00 in de raadzaal. De bijeenkomst krijgt de volgende dag vanaf 14.00 uur een vervolg. BERGEN OP ZOOM - Burgemeester drs P. Zevenbergen van Bergen op Zoom heeft donderdagmiddag het startsein gegeven voor de inmiddels traditionele Bourgondische Krab- benfoor. Het oude centrum van de Markiezenstad staat tot en met zon dag in het teken van het eet- en drank festijn. Drie in klederdracht gehulde herauten gaven met enkele forse trompetstoten te kennen dat de groot scheepse braderie kon beginnen. Staande op het bordes van net stad huis zei Zevenbergen dat de zilveren Krabbenfoor voor de organiserende stichting Bergen op Zoomse winke liers een activiteit bij uitstek is om zich als 'dé koopstad van West-Brabant' te manifesteren. „Maar", zo sprak de eer ste burger, „laten we niet vergeten dat Bergen op Zoom ook een rijk cultuur bezit heeft, zoals de Gertrudiskerk, het Markiezenhof, de Peperbus en binnen kort de stadsschouwburg De Maagd." Hoewel de schouwburg, gelegen aan de Markt, nog lang niet klaar is, be staat tijdens de Krabbenfoor de moge lijkheid het gebouw te bezichtigen. Aan de hand van tekeningen van het architectenbureau en foto's van de ge meentelijke dienst stadsontwikkeling wordt een beeld gegeven van de meta morfose die het gebouw ondergaat. De bezoekers betreden het bouwterrein, zo waarschuwt het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, op eigen risico. De Maagd is geopend van 17 tot 18.30 uur. De stadsomroeper trok, vergezeld van de drie herauten, schuifelend door het duizendkoppige publiek om overal in het centrum te verkondigen dat de Krabbenfoor was begonnen: „Vele dranken en spijzen op dit bourgondi- sche eetfestijp, voor lage prijzen." Be halve drinken en eten is de braderie voor de ongeveer tweehonderd deel nemers dé gelegenheid hun overtolli ge waar te slijten. Aanbevelingswaardig is het wagen spel dat her en der stilstaat in de stad om een toneelstukje met een diepere betekenis op te voeren. Bij de toe schouwers leidde het optreden van de zes spelers tot hilariteit, wanneer blijkt dat één van de zes het verstand heeft verloren. Een elektrische schok van 220 Volt is niet de oplossing. Maar wat te denken van een schrikreactie? „We moeten ons wat enger uitdossen", aldus een speelster. „Dan verkleed ik me als Neelie Smit-Kroes..." Wat de af loop van het moraliserende schouw spel is, is nog tot zondag 21 uur te zien en te beluisteren. Wethouder Van Toopren-Loerakker zet de familie van Duynhoven in de bloemetjes. Onder toeziend oog van Bugs Bunny en Heer Bommel in zijn Oude Schicht krijgt Bas van Duynhoven een reeks presentjes. GOES - Zijn entreekaartje voor de strip- en legoshow in Goes leverde de zesjarige Bas van Duynhoven uit Veghel donderdag een onverwachte surprise op. Als tienduizendste bezoeker sleepte Bas een aantal ca deautjes in de wacht. Wethouder M. F. van Tooren-Loe- rakker verraste het gezin Van Duynhoven met reische- ques, bloemen en gebak. Bas incasseerde verder een poster van Donald Duck. Na hun binnenkomst in het Goese sportcentrum werd het beduusde gezin Van Duynhoven naar het kasteel van Olivier B. Bommel getroond, waar wethouder Van Tooren-Loerakker onder het toeziend oog van stripheld Bugs Bunny de prijzen uitreikte. De wethouder ver klapte zelf een rondgang in het konijnekostuum te heb ben gemaakt. „Dat valt niet mee', verklaarde ze, „het is erg warm en je ziet bijna niets in zo'n pak." Het Veghelse gezin kampeert in Oostkapelle. Een aanplakbiljet van de 'kijk-en-doe-show strips en lego' bleek de beslissende duw in de richting van een dagje Goes. Bas is een echte legobouwer. Hij bezit twee tonnen vol bouwsteentjes, waarmee hij elke dag nieuwe projecten op touw zet. Paps Duynhoven mag ook graag met de plastic blokjes spelen. Op het gebied van de strips heeft Bas een uitge sproken voorkeur voor Suske Wiske. Het lego-strip- evenement hield hem volledig in de ban. Zijn glaasje sinas bleef onberoerd achter. 0 GOES - Slib uit het Goese kanaal is niet zó ernstig vervuild dat speciale schoonmaaktechnieken nodig zijn. In overleg met de provincie bekijkt het Goese gemeentebestuur of een be langrijk deel van de bagger zonder meer kan dienen als ophoogmateriaal voor industrieterreinen. Voor de eerste fase van de verbete- ringswerken aan de kanaaloevers heeft de gemeente 3,3 miljoen gulden uitgetrokken. Aanvankelijk hielden de stadsbestuurders hun hart vast voor de kwaliteit van het slib dat bo ven water zou komen. De bedoeling was de bagger in te drogen en de over blijvende specie te reinigen. Uit de begroting 1990 blijkt dat ae modder zo weinig verontreinigd is, „dat de vraag gerechtvaardigd is of een dure schoonmaakbehandeling noodzakelijk is". De provincie moet zich hierover uitspreken. Zo'n goed keuringsprocedure kan zeven maan den in beslag nemen. De voortgang van het werk aan het kanaal is hiervan afhankelijk. De verwachting is dat de feitelijke uitvoering van het werk op zich laat wachten tot eind dit jaar, be gin volgend jaar. In meerjarenramingen zal de gemeen te er rekening mee moeten houden dat meer geld nodig is voor verdere verbe tering van het kanaal. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 32-ja- rige J. J. S. uit Vlissingen conform de eis tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld voor twee inbraken in Biggekerke. Op 15 oktober verschafte hij zich toegang tot een woning aan de Vliedberg door de ruit van de keuken deur stuk te slaan en ging hij er met duizend gulden uit een spaarpot van door. Ruim twee weken later bezocht hij hetzelfde huis opnieuw en maakte ditmaal ruim 3000 gulden in contan ten buit. S. gaf de inbraken toe, maar bestreed de hoogte van het gestolen bedrag. Het zou volgens hem minder dan de helft geweest zijn van wat in de aangif- LEWEDORP - De rijkspolitie in Bor- sele heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in Lewedorp drie jonge au todieven aangehouden. Een inwoner van het dorp zag ze bezig terwijl ze een auto openbraken en waarschuw de de politie. Die kon het inmiddels met de gestolen autq weggereden drietal klemrijden en arresteren. De drie, D. R. M., A. M. C. C. B. (beide 19) en C. M. L. (16) - alle zonder vaste woonplaats, waren met een in Breda gestolen auto naar Lewedorp geko men. Uit zes meldingen van openge broken auto's leidde de politie af dat het trio eerder geprobeerd heeft ande re voertuigen te stelen. M. B. en L. zit ten nog vast. Het onderzoek wordt voortgezet. te werd genoemd. Officier van justitie mr C. M. P. Nijmeijer vond dat verweer weinig terzake deed. „Al was het maar een tientje geweest, dat maakt de zaak niet minder ernstig", hield hij S. voor. Politierechter mr G. H. Nomes voegde eraan toe dat hij 'ongelofelijk brutaal' te werk was gegaan. M. J. K. (19) uit Kortgene kreeg con form de eis drie weken voorwaardelijk (proeftijd twee jaar) en 750 gulden op gelegd wegens oplichting. Hij had zich bij een autobandenhandel in Goes uit gegeven voor werknemer van een gras drogerij en kocht voor rekening van GOES - De oude voorraden bouw grond voor woningen in Goes zijn in de loop van volgend jaar op. De wij ken Goese Polder en Noordhoek zijn nagenoeg geheel volgebouwd. De nog overgebleven bouwkavels voor wo ningen (26 in de Goese Polder 1,11 in de Goese Polder II, 39 in de Oostrand van deze wijk en 6 in Noordhoek) zul len naar verwachting in 1990 worden uitgegeven. Ook de bouwgrond op het terrein van het voormalige Sint-Joanna zieken huis (113 woningen met inbegrip van de 44 appartementen in het hoofdge bouw) is volgend jaar aan de man ge bracht. Dit blijkt uit de nota bouw grondexploitatie 1989 van de gemeen te Goes. Voor de periode na 1990 zullen de wo ningbouwactiviteiten in de stad Goes zich vooral richten op de wijk Oostmo- lenpark aan de zuidoostkant. Het da gelijks bestuur van de gemeente wil daarnaast op korte termijn de plannen Nieuw-West (aan de westkant van Goes-West) en Overzuid (tussen Goes-Zuid en rijksweg A58) tot ont wikkeling brengen. Op die manier kan worden verzekerd dat steeds voldoen de bouwgrond op verschillende plaat sen en in uiteenlopende categorieën beschikbaar is. In de dorpen van de gemeente Goes is de voorraad bouwgrond voor wonin gen over het algemeen nog toereikend. Alleen voor 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk wordt aan beperkte uitbreidingsmogelijkheden gedacht. In Wilhelminadorp is al sinds jaren geen gemeentelijke bouwgrond meer beschikbaar. Het college van burge meester en wethouders rekent erop dat de belangstelling om te wonen in dit dichtbij het centrum van Goes ge legen dorp de komende jaren zal toe nemen. Daarom is een begin gemaakt met een plan voor een uitbreiding aan de westkant van de Van de Bosch straat. Bouwterreinen voor bijzondere doel einden, zoals kantoren en scholen, zijn in Goes in ruime mate voorhan den. De rand van het toekomstige Hol- landiaplein, het veilingterrein aan de Fruitlaan, de Wulfaertstraat, Klein Frankrijk III en Nieuw-West bieden in deze sector voldoende mogelijkhe den. Voor de vestiging van bedrijven is plaats genoeg in De Poel II. De bouwgrondexploitatie heeft de ge meente Goes tot voor enkele jaren ern stige zorgen gebaard. Door de stagna tie in de woningbouwsector eindjaren 70/begin jaren 80 lag bijvoorbeeld in de Goese Polder dure bouwgrond gerui me tijd onbenut en dreigde omver koopbaar te worden omdat de rente verliezen in de grondprijzen moet wor den meegerekend. Een forse financiële injectie in de bouwgrondexploitatie, enkele j aren geleden, heeft met dit pro bleem afgerekend. Nu kan uit de bouwgrondpot zelfs wat geld worden gereserveerd, onder meer voor infra structurele werken en de aankleding van bouwplannen met kunstobjecten. WESTKAPELLE - De Duitse ge meente Reinhardshagen en Westka pelle knopen vriendschapsbanden aan. De gemeenteraad van Westkapel le ging donderdagavond akkoord met de verbreding van het contact. SGP- raadslid J. Houmes en zijn WD-colle- ga K. Huiszoon stemden tegen op principiële, respectievelijk persoon lijke gronden. De liberaal Huiszoon voelde eerst wel voor versterking van het gemeente contact, maar was van gedachten door een ontmoeting met een inwoner van Reinhardshagen. Die had tegenover hem verklaard de grootmoedigheid van de Nederlanders te waarderen ten aanzien van de Duitsers. Nederlanders wijzen ondanks de oorlog Duitsers niet de deur, had de inwoner van Rein hardshagen gezegd, en dat kon hij waarderen. Vervolgens begon de Duit ser, aldus Huiszoon, te vertellen over de verschrikkingen die de Duitsers meegemaakt hebben in de tweede we reldoorlog. Dat was bij Huiszoon in het verkeerde keelgat geschoten. Houmes had andere redenen om tegen het voorstel van het college van burge meester en wethouders te stemmen om 10.000 gulden per jaar uit te geven voor verbetering van de contacten. De SGP-er zag in de vriendschapsbanden een kleine stap in de richting van een verenigd Europa. Eén Europa doet het eigen karakter van de Nederlandse sa menleving ondersneeuwen en daarom is zijn partij in principe daartegen. Houmes vreesde ook dat de uitwisse lingen op sportief en ander gebied vooral in het weekeinde plaats gaan vinden. De zondag wordt dan niet meer gebruikt als rustdag. Burgemeester H. A. van Maldegem ging niet in op de woorden van Huis zoon, omdat dat een zeer persoonlijke visie is. Hij vond dat Houmes de reik wijdte van de vriendschapsbanden wat te ver inschatte. Westkapelle en Reinhardshagen dat aan de Weser ligt in de deelstaat Hessen zijn allebei klei ne gemeenten en, stelde Van Malde gem, 't gaat toch vooral om de kennis making met andere mensen, gedach ten en een ander land. De gemeenteraad van Westkapelle ging zonder meer akkoord met de ver koop van veertien percelen voor de bouw van nieuwe woningen in het kersverse plangebied Benoorden 't Hout. Inwoners van het stadje West kapelle komen er met name wonen. SGP-er Houmes uitte de vrees dat hierdoor elders leegstand kan ont staan in het oude deel van Westkapel le. Het college van b en w zegde toe over dat mogelijke probleem een noti tie te maken. KORTGENE - Van een parkeerter rein van een camping in Kamperland is in de nacht van woensdag op don derdag een waterscooter gestolen. Volgens de politie van Noord-Beve land stond het apparaat aan een kabel vast, maar was het hangslot doorge knipt. De scooter vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 8500 gulden. Diezelfde nacht werd, eveneens in Kamperland, een personenauto open gebroken. Uit het voertuig werd een radio-cassetterecorder gestolen met een waarde van 450 gulden. Donder dagochtend vroeg werd een gepar keerde auto aan de Veerweg in Kam perland opengebroken. De eigenaar mist een boodschappentas met papie ren, cheques en contant geld. De scha de bedraagt 1200 gulden. HANSWEERT - Van maandag 31 juli tot en met vrijdag 4 augustus is het kindervakantieweek in Hansweert. Het evenement, vorig jaar bezocht door zo'n tweehonderd kinderen per dag, wordt voor de dertiende keer ge houden en staat in het teken van de kermis. Naast de jaarlijkse bouwactiviteiten van de jeugd met behulp van pallets, latten en platen staan bingo, tafelten nis, knutselen, schminken en een grote play-backshow op het programma. Op vrijdagmiddag 4 augustus wordt de jeugd met bussen naar Rilland ver voerd voor een kindertheatershow met de artiesten Appie en Flappie. De kindervakantieweek wordt die avond afgesloten met de play-backshow en (bij gunstige windrichting) een kamp vuur. De vakantieweek duurt lijks van 9.00 tot 16.00 uur. zijn baas vier sportvelgen met banden voor een bedrag van 2000 gulden. Hij voorzag de afleveringsbon van een val se handtekening. Hij was niet tevreden met de gewone wielen die er op zijn BMW zaten. Toen het bedrog aan het licht kwam had hij veel spijt van zijn onbezonnen daad. Hij ging uit eigen beweging terug naar de bandenleverancier om 600 gulden schadevergoeding te betalen voor de waardevermindering van de intussen teruggegeven wielen. De officier vond het van moed getuigen dat K. naar het benadeelde bedrijf was gestapt om de zaak in het reine te brengen en hield daarmee rekening bij de geëiste straf. KWADENDAMME - De handboogver eniging 'Victoria' in Kwadendamme hield een schieting op de twee staan de wippen. Er waren 37 deelenemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel, W Boudens; tweede hoofdvogel, J. Rentmees ter, beiden Willem Teil; eerste zijvogel, J. v. d. Dries, Eensgezindheid; tweede zij vogel, J. Platschorre, Zorgvlied; derde zijvogel, F. van Steenbergen, Willem Teil; vierde zijvo gel, mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra; eer ste kal, A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede kal, W. Boudens; derde kal, E. Rentmeester; vierde kal, W. Boudens, allen Willem Teil De extra vogel was voor L. de Jonge, ADLM, Meeste kleine vogels (7 stuks) E. Enghels, Koewacht. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, F, van Steenberge, Willem Teil; tweede hoofd vogel, M. J. Verdonk, Jacoba van Beleren; eerste zijvogel, P. Doene, Victoria; tweede zijvogel, E. Rentmeester, Willem Teil; derde zijvogel, E. Rentmeester, Willem Teil; vier de zijvogel, E. Enghels, Koewacht; eerste kal, E. Rentmeester, Willem Teil; tweede kal, M. Steenmbakker; derde kal, Job Koens, Victoria; vierde kal, H. Eist, Zorg vlied. De extra vogel was voor M. Steenbak ker, meeste kleine vogels (6 stuks) P. Rep- kes, beiden Victoria. Viswedstrijd - De Eerste Goese Hengelsport Vereniging houdt van daag vrijdag de jaarlijkse viswedstrijd voor de jeugd bij de Stenen Brug in de Oostvest. De deelnemers worden in twee groepen verdeeld: jeugdigen tol en met negen jaar en hengelaars van tien tot en met vijftien jaar. Alle jonge re jeugdleden van de hengelclub be landen in de laatste categorie. De wed strijd duurt van 18.30 tot 20.30 uur. Collecte De Anjercollecte heeft in de gemeente Goes 6.962,60 opge bracht. Burgerlijke stand GOES Geboren: Johannis W. zv W. J. Franc- ke en P. C. Timmerman; Mathijs M. zv J. C. Weststrate en M. A. C. Hoogeste- ger; Zakari, zv A. Ezzoubai en S. Chak- kour; Jacolien H. dv J. N. van der Maas en T. L. Molenaar; Fran<jois, zv J. Bak ker en J. D. Goeman; Sjoerd, zv A. Groffen en J. N. de Heus; Pieter, zv B, C. Walhout en A. J. Hage; Robert C. zv L. M. J. Maas en J. C. Wesdorp; Natha lie, dv M. J. van de Visse en J. T. Eu- wijk; Stefan, zv A. M. Kloet en A. M. H. de Jonge; Andrea A. E. dv D. C. Rouw en A. C. Sanderse; Davey, zv J. Vicente Gomariz en C. J. Schipper; Geertruida A. dv J. W. Boone en M. J. Walhout; Jo hannes J. zv C. J. Blok en D. M. de Dreu. Getrouwd: F. G. M. Roovers en M. J. E. van Zonneveld; P. J. H. Lambrechtse en M. Hendrickx. Overleden: A. Dekker, 84 jr. wv A. de Visser; J. van 't Hooft, 77 jr. wv D. Ro driguez Hidalgo; H. Engelhard, 74 jr.; J. Beukelaar, 87 jr.; A. Balkenende, jr. wv J. M. de Regt; P. Goedbloed, 72 jr. wv A. van Tatenhove; Chr. Gelok, 76 jr. wv D. P. Zoutewelle; H. M. Weeze- poel, 23 jr.; A. M. Kaboord, 61 jr. ev G. C. J. van Loo; M. T. Murre, 86 jr. wv J Murre; G. Soekhlal, 50 jr. ev E. T. Bhagwandin. GOES - De vier wijkverenigingen in Goes vormen per 1 januari volgend jaar een federatie. Gemeenschappe lijke activiteiten komen op die ma nier beter uit de verf, de gezamenlijke belangen kunnen beter worden be hartigd en er ontstaat een platform waarop afspraken kunnen worden ge maakt over zaken als verdeling van subsidiegelden en inzet van beroeps krachten. Het ontwerp-j aarprogramma speci fiek welzijn 1990 van Goes maakt mel ding van de de behoefte aan betere sa menwerking tussen de wijkvereniging in Goes-Zuid, de Goese Polder, Goes- Oost en Goes-West. De vier zijn thans al samen vertegenwoordigd in het be stuur van de stichting Sociaal Cultu reel Werk Goes, die als werkgever van de buurtwerkers optreedt. Het is de bedoeling dat deze stichting, omge vormd tot een federatie, als overkoe peling van de wijkverenigingen gaat fungeren. De verenigingen blijven ove rigens zelfstandig. Het college v ;in burgemeester en wet houders meent dat het Vrouwenont moetingscentrum Jet moet omzien naar een andere huisvesting. Een groot deel van de subsidie die deze in stelling krijgt, gaat op aan de huur van het onderkomen in het pand Zuster straat 13. B en w bieden in het jaarpro gramma aan een bemiddelende rol te spelen bij het zoeken naar een andere lokatie. Een goedkopere ruimte bete kent dat Jet meer geld overhoudt voor activiteiten. De krappe financiële situatie van de gemeente Goes is er aanleiding voor dat b en w het mes in verscheidene de welzijnssubsidies hebben gezet. Het voorstel is onder meer volgend j aar het jeugdvakantiewerk niet meer te subsi diëren. En de bijdrage aan het fonds buitenkunstwerken zal in 1990 niet met 18.000 maar met 4000 gulden wor den gevoed. Geld is ook niet beschik baar voor verhoging van de subsidie voor de activiteiten van de stichting Jeugd- en Jongerenwerk Goes, die het open jongerencentrum 't Beest exploi teert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24