PZC vrijdagkrant VRIJDAG 28 JULI 1989 11 VAN DOKKUM EN VAN DER HEIJDEN orgelconcerten houtblazerskwintet psallite Deo straatfestival continental orgelconcert zomerorkest galaconcert zomeravondconcert piano-recital openluchtconcert jongenskoor de zwarte orgelconcert jongenskoor flint maandagavondzang van der heijden luxor alhambra schuttershof electro bibliotheek grand theater roxy cinem'actueel de koning ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG mrinhuis etranchement saint pierre la strada burgerweeshuis bekenes MIDDELBURG VLISSINGEN OOSTKAPELLE GAPINGE WESTKAPELLE MELISKERKE VEERE GOES NIEUWDORP KATS ZIERIKZEE RENESSE BROUWERSHAVEN BRUINISSE TERNEUZEN AARDENBURG SINT ANNA- TER MUIDEN GROEDE AXEL DEN BOSCH GOUDA ROTTERDAM In de robuuste beslotenheid van de Zierikzeese Noordhavenpoort probeert Ronald van Dokkum een bres te slaan in geijkte manieren van waarnemen. Als schilder houdt hij zich -net ais veel collega's- niet aan 'de' regels. Hij legt zijn panelen op de grond, hangt ze ergens hoog in de ruimte of brengt er (bijna) terloops kleur op aan. Van Dokkum bewandelt ook paden die wel met licht en ruimte te maken hebben, maar niet met schilderen. In een diepdonkerblauwe triplexplaat zaagt hij de letters LUCEO uit, aan de balken van de halfronde bovenruimte van het poortcomplex hangt hij matzwart geverfde plastic olievaten en voor vier raampjes Kt hij glasplaten die doorzichtig én spiegelend zijn. Figuratie ontbreekt nagenoeg, of het moest een glimp van een gestalte zijn op het paarsige paneel dat de poortomgang 'afsluit'. In de installatie die Van Dokkum een paar maanden geleden in Art-Titude toonde, verbeeldde hij een opgesloten zijn in een beperkte visie én de mogelijkheid die te ontvluchten. Twee met elkaar verbonden staande schotten, beschilderd met een steenstructuur, suggereerden een straatje, een schaduw en een lege omtrek en een uitgezaagde gestalte wezen op het vertrekken. Wat mij betreft zit Van Dokkum momenteel in een omgekeerde situatie. Hij probeert op tal van manieren de beschouwer te prikkelen verder te kijken dan zijn neus lang is, maar blijft door een gebrek aan concentratie steken in onduidelijkheid. Öp deze manier lukt het hem niet te ontvluchten aan beperkingen, laat staan de toeschouwer daartoe aan te zetten. Wat te zeggen van een in een wit kader geplaatst raam met uitzicht op een donkere nacht en een vage spookachtige reeks vuilwitte penseelstreken? Ik wéét wel dat het een keer donker wordt en in Van Dokkums' nacht valt er bovendien niets te beleven. Het uitzagen van het woord 'licht' in een donkere plaat levert ook niet een echt inspirerend werkstuk op. De installatie met de 'zwevende' oliedrums is een nieuwe versie van een opstelling die Van Dokkum al eerder op soortgelijke wijze gebruikte om de zwaartekracht te ontkennen en de ruimte te structureren. En dat een schilderij een achterkant heeft •het werk 'Tor/Fassade'- waardoor je de wereld van het beeld kunt binnenstappen, is een leuk idee. Je moet er dan wel iets tegenkomen wat boeit. En dat is nauwelijks het geval. Misschien moet de Goese kunstenaar - in 1982 afgestudeerd aan Academie St. Joost- weer gewoon gaan schilderen. Want de 16 kartonnen panelen met driftige inkttekeningen hebben meer te bieden aan spanning, kracht en ruimte dan de rest van het geëxposeerde bij elkaar. J.C.J. van der Heyden is een kunstenaar uit Den Bosch, al ruim dertig jaar bezig met het 'vak'. Ook hij wil buiten het gevestigde kunstbegrip opereren. In de zestiger jaren stapte hij af van figuratie en lyrische abstractie om in elementaire tekens als kruis en vierkant de grenzen van de schilderkunst te verkennen. Het schilderen van eenvoudige wit-zwarttegenstellingen, het bijeenbrengen van toevallige tekens en beelden -ook uit de massacultuur- en het gebruik van fotografie, film en video waren stappen op weg naar het visualiseren van het onmogelijke. Wat is er achter de horizon? Weer een nieuwe, net zolang tot je op je oorspronkelijke uitgangspositie terug komt. Wat betekenen begrippen als ruimte en tijd? Het bezig zijn met dergelijke vragen is ook voor de toeschouwer interessant, wanneer er beelden ontstaan die je bewustzijn verruimen. Dat vraagt van de kunstenaar vasthoudendheid en een rijke geest plus het vermogen om visuele spanning Zweven van Ronald van Dokkum. op te roepen. Van der Heyden beschikt in mijn ogen over die eigenschappen. In de Vleeshal te Middelburg heeft hij een installatie gerealiseerd die uit vier delen bestaat. Een prachtige foto van reuzeformaat -170 bij 425 cm- toont een zonsopgang vanuit een vliegtuigraampje. Op de met een groothoeklens gemaakte foto is de horizon zichtbaar als een flauwe kromming. Van der Heyden heeft de foto tussen twee metalen strips gehangen, wat het illusoire karakter van het beeld versterkt; het is bijna letterlijk een projectie van licht. Een ander aspect van de foto is de korrel die door het vergroten zichtbaar wordt: de link naar het pointillisme van Seurat is onontkoombaar. De beleving van tijd en ruimte tijdens het vliegen wordt gekoppeld aan de reis door het waarnemen en weergeven. Er tegenover staat een een andere vergroting, in zwart-wit, een veld van 81 vierkanten in een kader. Het doet denken aan een schaak- of dambord. De vierkanten zijn niet strak: hun omtrek wordt bepaald door rasterpunten, zoals die bijvoorbeeld in een krantefoto zijn terug te vinden. Het raster verwijst ook naar de facet-ogen van een vlieg. Hoewel ons oog natuurlijk verwant is met dat van zo'n insekt, zien wij ook 'technisch' de wereld anders. Ondanks facet-ogen en het vermogen zich met vleugels door de ruimte te verplaatsen, heeft de vlieg een beperkt gezichtsveld. Tegen de achterwand van de hal 'zweeft' een halve cirkel met een straal van ruim vier meter. Het lichtblauw wordt alleen aan de onderkant doorsneden door een smalle strook wit, die aan de onderzijde een horizon suggereert. Het blauw werkt ruimtelijk, zeker door het grote formaat. Aan de andere kant van de Vleeshal hangt een bolle spiegel -zagen we die niet al in een schilderij van Jan van Eyck?- waarin de hal en de drie onderdelen van de installatie samenkomen. Door de bolling ben je niet meer te zierï als je er vanaf de blauwe cirkel naar kijkt. Je lost als het ware op in de ruimte. Naast de al genoemde associaties is er meer. Bijvoorbeeld de vergelijking van het vliegtuigraam met een tv-scherm; de tegenstelling van het vergrote raster met de verminderde duidelijkheid van het afgebeelde; de herhaling van cirkelvormen in spiegel, foto en schilderij. Midden in in de hal staand, besef je dat Van der Heyden er in slaagt de grenzen van de waarneming in beeld te brengen. Daarmee stimuleert hij de toeschouwer zich van zijn positie bewust te worden. NICO OUT Ronald van Dokkum, Transarctica, Zierikzee. Tot en met 2 augustus. J.C.J. van der Heyden, Vleeshal, Middelburg. Tot en met 27 augustus. VLISSINGEN (01184-12260) 'License to kill'. Vandaag (vrijdag) 19.00 en 21.45 uur, za terdag en zondag 14.00, 19.00 en 21.45 uur, maandag en dinsdag 19.00 en 21.45 uur, woensdag óók 14.00 uur. 'Tequilla sunrise'. Vandaag (vrijdag) 21.45 uur, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00. 'Dangerous Liaisons'. Van daag (vrijdag), zaterdag, zon dag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur. 'Taran en de toverketel'. Za terdag, zondag en woensdag 14.00 uur. MIDDELBURG (01180-13482) Filmzomerfestival 'Empire of the sun'. Vandaag (vrijdag) 20.00 uur. 'Goodmorning Vietnam'. Vandaag (vrijdag) 22.30 uur, zaterdag 20.00 uur en 22.30 uur. 'U2 rattle and hum'. Zondag 20.30 uur. 'Cry freedom'. Maandag 20.30 uur. 'The colour of money'. Dins dag 20.30 uur. 'Die hard. Woensdag 20.30 uur. MIDDELBURG (01180-38900) 'The naked gun'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.30 en 21.30 uur, zondag 19.30 uur, maandag en dinsdag 19.30 uur, woensdag 20.30 uur. 'Rain man'. Zondag, maandag en dinsdag 21.30 uur. MIDDELBURG 'Rain Man'. Vandaag (vrijda- g)en zaterdag 20.30 uur. 'The name of the rose'. Dins dag 20.30 uur. GOES (01100-15165) 'License to kill'. Vandaag (vrijdag), zaterdag en zondag 21.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Police Acadamy 6'. Vandaag, vrijdag, 19.00 uur, zaterdag en zondag 14.00 en 19.00 uur, woensdag 14.00 uur. BERGEN OP ZOOM (01640- 54886) 'Roadhouse. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag óók 14.00 en 16.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 en 20.15 uur. 'Karate Kid 111'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag óók 14.00 en 16.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. BERGEN OP ZOOM (01640- 54886) 'Police Acadamy 6'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 en 19.00 uur. 'A fish called Wanda'. Van daag (vrijdag) 21.30 uur, zater dag 19.00 uur, zondag, maan dag, dinsdag en woensdag 21.30 uur. 'License to kill'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 14.00, 18.45 en 21.30 uur, zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en woens dag 14.00,18.45 en 21.30 uur. 'The naked gun'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag 16.30, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dins dag en woensdag 19.00 en 21.30 uur. 'Taran en de toverketel'. Van daag (vrijdag) zaterdag, zon dag, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 uur. TERNEUZEN (01150-20505) 'Roadhouse'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 18.45 en 21.30 uur, zondag óók 14.30 uur, maandag, dinsdag en woens dag 20.00 uur. 'Cocktail'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 21.30 uur, zondag 19.00 en 21.30 uur, maandag en dinsdag 20.00 uur. 'Kunst en vliegwerk'. Van daag (vrijdag) en zaterdag 19.00 uur, zondag 14.30, woensdag 20.00 uur. HULST (01140-12030) 'License to kill'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 18.45 en 21.30 uur, zondag óók 13.30 en 16.10 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'Police Acadamy 6'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur, maandag, dinsdag en woensdag 20.00 uur. 'The fly'. Vandaag (vrijdag) en zaterdag 21.30 uur, zondag 13.45, 16.15 en 21.30 uur, maandag 20.00 uur. 'Dead bang'. Vandaag (vrij dag) en zaterdag 19.00 uur, zondag ook 13.45 uur, maan dag en dinsdag 20.00 uur. 'Scandal'. Vandaag (vrijdag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur, zondag óók 16.15 uur, maan dag en dinsdag 20.00 uur. 9 In de serie marktconcerten in Vlissingen geeft de organist Jacco Simons vandaag (vrij dag) een concert op het orgel van de Sint Ja- cobskerk (12.00 uur). Op het programma staan twee werken van Bux- tehude en twee werken van Vieme. De organist Piet Uiterlinden geeft vandaag, vrijdag, een concert op het historische Mo- reau-orgel van de Nederlandse hervormde kerk in Baarland. (20.00 uur). Het programma vermeldt onder meer werken van Sweelinck, Daquin, Bach en Handel. Het Oost-Vlaams Houtblazerskwintet geeft vandaag, vrijdag, een concert in de hervormde kerk in Cadzand (20.00 uur) De pianiste Marie-Louise Ceulemans- de Corte verleent medewerking. Het programma ver meldt werken van F. Danzi, W. Mozart, F. van Laer, F, Farklas, Beethoven en Agay. Het jongerenkoor Psallite Deo uit Rotterdam geeft vandaag, vrijdag, een concert in de Nieu we kerk in Middelburg (20.00 uur). Het jongerenkoor brengt een gevarieerd pro gramma met onder meer Praise the Lord van Smart en Psalm 79 van Sanderman. Het koor wordt begeleid door de organist Jan Wisse. De organist zal daarnaast als solist enkele werken ten gehore brengen. In Vlissingen gaat morgen, zaterdag, het straat festival van start. Verschillende groepen en acts zijn dan dagelijks op verschillende loca ties in de stad te zien en te horen. Per dag geeft de PZC een programma-overzicht van wat er te zien zal zijn. Dit programma over zicht is vanaf vandaag, vrijdag, in het Zeeuwse deel van de krant te vinden. Op hun 31-ste toernee door Nederland doet het Amerikaanse groep The Continental Singers and Orchestra Westkapelle aan. Morgen, zater dag, geeft het koor een concert in de Zionskerk (20.00 uur). Deze zomer is het thema van de concertreeks Let the whole world sing. The Continental Sin gers bestaat uit veertig zangers en muzikanten rond de twintig jaar. Het programma in Westka pelle bestaat uit nieuwe composities. Kees van Eersel geeft morgen, zaterdag, een or gelconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (20.00 uur). Van Eersel brengt een traditioneel Bachpro- gramma. Het programma ziet er als volgt uit: Preludium en fuga in G, Eerste Triosonate, Ky rie en Gloria uit de kleine orgelmis, dubbelfuga op een thema van Legrenzi, Preludium en fuga in a kleine terts. Het Zomerorkest Nederland geeft zondag een concert op Neeltje Jans (14.00 uur) en op De Schotsman (20.00 uur)in Kamperland. Het or kest maakt een toernee door het land en beide concerten vormen een onderdeel daarvan. Het Zomerorkest bestaat uit 50 ervaren musici in leeftijd variërend van 16 tot 23 jaar. Het be staat slechts tijdens de toernee en de daaraan voorafgaande repetitieweken. Na de zomer wordt het orkest weer ontbonden. Doelstelling van het orkest is het publiek kennis te laten ma ken met blaasmuziek. Het programma vermeldt werken van Lavender, Lowden, Mozart, Debus sy, Beethoven en Bach. staan. Eén van die bewerkingen. Fantasie over Psalm 135, staat maandagavond op het pro gramma. Daarnaast speelt de organist werken van Handel, Tours, Stanley, Callaerts en Van Hoornaar. De organist Klaas J. Mulder geeft dinsdag een concert in de Nieuwe kerk in Middelburg :20.00 uur). Het programma ziet er als volgt uit: Inleidend koraalspel Alle Brève in D en 2 koraalvoorspe len van Bach, Introduction en Passacaglia in f van Reger, Andantino van Franck. Scherzo uit Symphonic nr VI van Widor, Toccata Tu es Pe tra van Mulet en Variaties op een oud-Neder lands lied van Jacob Bijster. Wim Soeters en Piet Westhoeve geven dinsdag een piano-recital in de Muziekkamer van de heer Westhoeve in Ouddorp (20.00 uur). De pianisten brengen zowel vierhandige piano- werken als solowerken ten gehore. Het program ma zier er als volgt uit: Sonate voor piano vier handig van Moussorgsky, Deux Arabesques van Debussy, Twee Hongaarse dansen van Brahms, Eine kleine Nachtmusik van Mozart, Opus 10 nr. 3 van Chopin en de Bloemenwals uit de Noten krakers Suite. Het Zomerorkest Nederland doet dinsdag twee plaatsen in Zeeland aan op haar toernee door het land. De Schuithaven in Zierikzee (11.00 uur) en de Oude Markt in Vlissingen (15.00 uur) vormen het decor voor de concerten. Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft dinsdag een concert in de rk-kerk in Goes (11.00 uur). Het programma vermeldt koorwerken van Da Palestrina, Handel, Fauré, Purcell, Bach, Mo zart en Schubert. Daarnaast worden enkele volksliedjes uit de hele wereld ten gehore ge bracht. De Zeeuwse organist Iman de Zwarte geeft dinsdag een orgelconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (12.30 uur. Het concert maakt deel uit van de serie marktconcerten in Goes. Op het programma staan werken van Bach, Mendelsohn, en Alain. De Vlissingse organist Bram Beekman geeft woensdag een concert op het orgel van de Sint Jacobskerk in Vlissingen (20.00 uur). Het programma ziet er als volgt uit: Prealudium und Figa in D dur en Triosonate VI van Bach, Sonate opus 65 nr. 6 van Mendelsohn en Deuxiè- me Symphonie van Dupré. Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft donderdag een concert in de Koorkerk in Middelburg (11.00 uur). Het programma bestaat uit verschillende koor werken van onder andere Bach, Handel, Beet hoven en Mozart en enkele volksliedjes uit de hele wereld. Het Zomerorkest Nederland geeft maandag twee concerten in Zeeland. Op De Roompot (11.00 uur) in Kamperland en De Schutse in Burgh Haamstede (20.00 uur). Het laatste con cert is een galaconcert dat bij wijze van uitzon dering binnen zal worden gegeven. Op het programma staan blaasmuziekstukken van onder andere Bach, Debussy, Lavender, Higgins, Mozart, Andriessen en Beethoven. In de serie maandagavondzang in de gerefor meerde kerk in Haamstede staat maandag een concert van de organist Bert Kruis op het pro gramma (20.00 uur). Kruis is organist van de Nederlandse hervorm de kerk in Schelluinen en Werkendam. De orga nist heeft enkele orgelbewerkingen op zijn naam De theatergroep De Gebroeders Flint geeft don derdag een voorstelling op het Damplein in Middelburg (20.30 uur). De Gebroeders Flint startte in '78 met een thea traal liederenprogramma van Stef Eijnden en Felix Trategier. Al spoedig voegde zich bij het duo Fran Waller Zeper, Gerda van der Veen. Ma ria Schipper, zij speelt overigens deze zomer niet mee, en Jan Reijnierse. Als extra speler in Jan Floor aangetrokken. De groep brengt de mime- voorstelling Zondag. Deze voorstelling werd on langs genomineerd voor de Nederlandse MI- ME-prijs. 9 De organist Jos Vogel concerteert vrijdag 4 augustus in de Lutherse kerk in Middelburg (20.15 uur). 9 De theatergroep D^/óebroeders Flint brengt zaterdag 5 augustus de mime-voorstélfing Zon dag op de grote markt in Goes (20.30 uur). 9 De organist Paul Kiviet geeft dinsdag 8 au gustus een marktconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes (12.30 uur). klein-antiek. Te zien tot en met 12 augustus. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. nhet Zeeuws Kunstenaars Cen- ram in de Zeeuwse Bibliotheek Middelburg wordt vandaag vrijdag) een expositie geopend net een serie schilderijen van ianny de Graaf. Uitgangspunt voor haar werk zijn Nederlandse ai Vlaamse stillevens, geschu ierd in de 17-de eeuw. De ope- ilng wordt verricht om 17.00 iur. Te zien tot 23 augustus. Ipeningstijden: tijdens ope- togsuren bibliotheek n het Aurin-huis aan de Minne- loortstraat in IJzendijke is het verk te zien van de Terneuzense (laskunstenaar Peter Clijsen. )p de benedenverdieping toont 'lijsen de schetsen die een in- Iruk geven van zijn glas-in-lood- verk. Op de zolderverdieping langt het echte werk. Te zien tot 'ind augustus. het Dorpshuis in Retranche- aent is een expositie ingericht net recent werk van Tony Ven- leman. Het werk heeft overwe gend betrekking op de zee en laarmee keert de schilder terug 'aar een oude liefde. Na een lan- 'e artistieke weg legt Venneman Ich nu weer toe op het Vlaamse xpressionisme. te zien tot en met 2 augustus. Openingstijden: dagelijks van 14 tot 18 uur. De Zeeuwse kunstenares Rie Baauw exposeert in het badho tel Saint Pierre in Nieuwvliet Bad. De tentoonstelling, geti teld Zeeland, water en wolken, bestaat uit aquarellen, oliever ven, pentekeningen en acryl. Te zien tot en met december. Ope ningstijden: dagelijks tijdens openingsuren hotel. In de Goese galerie La Strada wordt morgen, zaterdag, de ex positie acryl op papier van Cok van Gils geopend. Van Gils ex poseert acrylschilderijen op pa pier. De opening wordt verricht om 15 uur. Te zien tot en met 31 augustus. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 11 tot 20 uur. In het Burgerweeshuis in Zierik zee is de jaarlijkse zomerexposi- tie ingericht. In totaal 32 beeld houwers exposeren hun werk. Er zijn zowel bronzen als stenen beelden te zien. In het Burger weeshuis zijn kleinere werken geëxposeerd naast schilderijen en grafiek van Tessa Braat en In galerie Bekenes in Kattendij- ke is een expositie ingericht met werk van Janny de Witte-De regt. De exposante toont aqua rellen en olieverven. Te zien tot en met 6 augustus. Openingstij den: zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. FRANQOIS RYCKHALSMU- SEUM: In het geboortehuis (overzicht 1600-1647), te zien tot en met 26 augustus. In de kelde- rie: Adriaen van de venne 400 jaar, te zien tot en met 30 sep tember. Openingstijden: don derdag tot en met zaterdag van 11 tot 17 uur. LA BAQUETTE - Antieke land kaarten en prenten van Zeeland te zien tot eind september. Ope ningstijden: dagelijks van 9.30 tot 17.30 uur. RABOBANK: Jac. Smolders (zeefdrukken), te zien tot en met 28 juli. Openingstijden: op werk dagen tijdens kantooruren. GEVANGENTOREN: Manfred Schultz (grafiek, thema kust). Te zien tot en met 17 september. Openingstijden: tijdens ope ningsuren restaurant. GEMEENTEHUIS: 'Animisme is onder ons' Kees van Leeuwen (houten panelen), te zien tot en met 2 oktober. Openingstijden: op werkdagen tijdens kantooru ren. GEMEENTEMUSEUM: Vlissin gen en de West, te zien tot en met 20 augustus. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13.30 tot 17 uur. JUWELIER VAN DE REE: A. van Arkel-van Mameren (aqua rellen, acryl- en olieverfschilde rijen en pentekeningen, te zien tot en met 14 augustus. Ope ningstijden: tijdens winkeluren. BIBLIOTHEEK: Amateur Beel dende Kunstenaars Zeeland (aquarellen, olieverven en plas tiek), te zien tot en met 30 augus tus. Openingstijden: tijdens openingsuren bibliotbeek. ZEEUWS BIOLOGISCH MU SEUM: Zie Zo Zijde, te zien tot 1 oktober. Bob Phaff, schilderijen, te zien tot en met 27 augustus. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur, za terdag tot en met maandag van 13.30 tot 17 uur. ATELIER KOSTER: Han Kos ter (schilderijen in inkt, acryl en gemengde technieken), te zien tot 24 september (Schellachse- weg). Openigstijden: vrijdag, za terdag en zondag van 13.00 tot 19.00 uur. HERVORMDE KERK: Westka pelle Centraal, schilderijen van N. Flipse-Roelse, te zien tot en met 11 augustus. Openingstij den: woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 12 en van 16 tot 20 uur. GEMEENTEHUIS: Werk van drie inwoners van Aagtekerke. Te zien tot en met 25 augustus. Openingstijden: op werkdagen van 9 tot 16.30 uur. SCHOTSE HUIZEN: Bernadet- te Ash (schilderijen), te zien tot en met 26 augustus. Op de scheepszolder van het museum, halftnodellen van schepen van R. Struys, te zien tot en met 28 oktober. Openingstijden: maan dag van 13 tot 17 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. GROTE KERK: Delta cultu reel: '150 jaar Westerschelde, de levensader in de Delta', 'Een ge meen erfgoed' en 'Essex en de Nederlanden door de eeuwen', te zien tot 22 oktober. MUSEUM VOOR ZUID- EN NOORD-BEVELAND: Oorlog over Zuid- en Noord-Beveland, te zien tot en met 14 oktober. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 11 tot 16 uur. STADHUIS: Zeeuwse Odysee, beeldend werk van Joop Dam, te zien tot en met 22 juli. Openings tijden: dinsdag tot en met zater dag van 11 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. HOLLANDSCHE HOEVE: Har- thout van Joop Dam, te zien tot en met 5 augustus. Openingstij den: dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. LUNCHCAFÉ: Piet Visscher, te zien tot eind juli. Openingstij den: tijdens openingsuren lunchcafé. ART-TITUDE: Georg Schade (sculptuur en schilderijen), te zien tot en met 20 augustus. Openingstijden: dagelijks van 12 tot 23 uur. LANDLUST: Hetty Heijster (dierplastieken), Harry Hutjes (sieraden), Antoine Mes (schilde rijen) en Nelly van Nieuwenhui- zen (schilderijen), te zien tot 10 september. Openingstijden: tij dens openingsuren restaurant. ZWALUWENHOF: Gerda Rut- ters en Piet van Hageland (beeldhouwwerk en schilderij en), te zien tot eind september. Openingstijden: dagelijks van 14 tot 18 uur. GASTHUISKERK: Jenny E. Wesley (foto's van Joodse ge meenschap in ons land), te zien tot en met 11 augustus. Ope ningstijden: maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 17 uur. GALERIE EENHOORN: Ingrid Walpot-Renard (aquarellen), te zien tot en met 30 juli. Openings tijden: dagelijks van 11 tot 17 uur, donderdag tot 21 uur. TRANSARTICA: TOR van Ro nald van Dokkum (ruimtelijk werk), te zien tot en met 2 augus tus. Openingstijden: dagelijks van 13 tot 17 uur. HERVORMDE KERK: Marja de Lange (schilderijen), te zien gedurende de zomermaanden. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. DE VERGULDE GARNAAL: Rinus Roon (schilderijen), te zien tot eind september. Ope ningstijden: maandag tot en met zaterdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. VISSERIJMUSEUM: Het inter nationale Waddengebied, te zien gedurende de zomermaanden. DE TRAVALJE: Maria Burgs (Aquarellen en olieverven), te zien tot en met 13 augustus. Openingstijden: tijdens ope ningsuren restaurant. ARCHEOLOGISCH MUSEUM: 'Wat Aardenburg bewaarde - 30 jaar museum en opgravingen in Aardenburg, overzichtstentoon stelling. Openingstijden: zon dag en maandag van 13 tot 17 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur, zaterdags gesloten. GEMEENTEHUIS: Zomerten- toonstelling Liesbeth Huser, Er- nest Joachim, Wim Krull, Maai ke de Groot, Willy Lambrecht, Hendrik van Veenendaal en Harry Visser (lino's, bronzen, fo to's, keramische objecten, olie verven, aquarellen en zeefdruk ken). Te zien tot en met 27 au gustus. Openingstijden: vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur, zaterdag van zondag van 14.00 tot 17.00 uur. MINOU: Bert Kennis (penteke ningen), Ineke Kamer (houten beelden, sculpturen), Adje God schalk-Joosen (karakterpop pen) en Dick Vergunst (dorpsge zichten op leisteen), te zien tot eind juli. Openingstijden: dins dag, woensdag, vrijdag en zater dag van 14 tot 17 uur. STREEKMUSEUM: Langs het tuinpad van mijn vader van Rien Poortvliet (tekeningen, schilderijen en aquarellen), te zien tot en met 26 augustus. Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur, vrijdagavond an 19.00 tot 21.00 uur. NOORDBRABANTS Mlf- SEUM: zomerexpositie Zuiden wind, oa. Arie Berkulin en Guido Lippens, te zien tot en met 20 au gustus. Openingstijden: dins dag toten met vrijdag, van 10 tot 17 uur, zaterdag van 11 tot 17 uur en zondag van 13 tot 17 uur. FLUWELENSENGEL: Wies de Bles, Heinkenszand (waterob ject Lopen op Licht), te zien ge durende de maanden juli, augus tus en september. STEK: Wies de Bles, te zien tot 28 augustus. Openingstijden: donderdag tot en met zondag van 12 tot 17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 11