PZC Politie maakte fouten bij gijzeling kolonel Japanse liberaal-democratische partij zoekt opvolger voor Uno fpir" binnen- en buitenland 3 STAKINGEN HOUDEN AAN Voedselhulp EG aan Polen Steeds meer Oostduitsers grens over Ruzie in Israël over joodzijn 'PREMIER AFGETREDEN NA VERPLETTERENDE NEDERLAAG DINSDAG 25 JULI 1989 Mijnstakingen Vandaag Vooruitzichten Nautisch bericht Hoog water Laag water Vooruitzichten SCHUTTER TREFT GEEN BLAAM Late informatie Fusie Negen doden bij botsing auto en helikopter Verantwoordelijk Meerderheid Schrijver Bukowski eist andere naam voor Haarlems café Israël wil gedeeltelijke onafhankelijkheid voor Palestijnen TBILISI (RTR) - Zeker 20.000 Georgiërs hebben maandag in Tbilisi betoogd voor een „vrij Georgië" en bij alle grote bedrij ven in de stad werd het werk neergelegd. Onder het uitroepen van leuzen als „weg met het Russische rijk" trokken de beto gers door de straten van Tbilisi, de hoofdstad van Georgië. Begin april vielen in Tbilisi 20 doden toen Sovjettroepen met knuppels en scheppen insloegen op betogers en gif gas gebruikten. Aangekomen op het plein waar ruim drie maanden geleden de doden vielen, hielden de betogers maandag een minuut stilte. (Wan onze correspondent BRUSSEL Polen krijgt de komende twee jaar voor bijna 300 miljoen gul den aan voedselhulp van de Europese Gemeenschap. De EG schenkt de Poolse bevolking honderdduizenden tonnen graan, tarwe, rundvlees, olijf olie en citrusvruchten uit de over schotten van de Gemeenschap. De ministers van landbouw van de twaalf gingen maandag in Brussel ak koord met deze hulp, waartoe eigenlijk al het sein was gegeven op de economi sche topconferentie van vorige week in Parijs. De Polen krijgen 500.000 ton tarwe, 300.000 ton gerst, mais en rogge, 10.000 ton rundvlees, 20.000 ton sinasappels en citroenen en 5000 ton olijfolie. Er zitten geen zuivelprodukten bij, om dat de melkplassen en boterbergen in de Europese Gemeenschap de laatste jaren bijna zijn verdwenen. Eerder op de dag had een staking al de grote bedrijven in Tbilisi stilgelegd en het openbaar vervoer functioneerde nog maar voor de helft. De stakers eis ten onafhankelijkheid en wilden met hun actie protesteren tegen het ge weld dat zich afspeelt in Abchazië, een gebied in Georgië waar de afgelopen weken Abchazen en Georgiërs slaags zijn geraakt. De Abchazen eisen af scheiding van Georgië. President Gorbatsjov heeft maandag gezegd dat de mijnstakingen die zich uitstrekken van de Poolse grens tot Siberië de zwaarste test tot nu toe zijn voor zijn hervormingen. Hij deed in een toespraak voor het parlement, dat in spoedberaad bijeen is om de stakin gen te bespreken, een beroep op de ar beiders meer begrip te tonen. Gorbatsjov beschuldigde lokale auto riteiten ervan dat zij door niets te doen een deel van de problemen veroor zaakt hebben. Een afgevaardigede van het Westsiberische Koeznetsk-kolen- gebied sprak dat tegen. Volgens hem hebben de lokale autoriteiten meer malen bij Moskou geprotesteerd en ligt het probleem daar. „Zowel in het socialisme als in het kapitalisme geldt dat er gestaakt wordt als niets anders meer helpt, zo ver is het al gekomen", voegde hij daaraan toe. Gorbatsjov riep het parlement op le- Het is vandaag in Zeeland vrij zonnig. Meer zon dan in het midden, noorden en oosten van ons land. Daar hebben ze nog last van een wolkenzone, die vanuit het noorden van Duitsland met een zwakke oostelijke bovenstroming Nederland binnendringt. Dit gebied hangt samen met een groot lagedruk gebied. Het ligt boven geheel West-Eu ropa en is daar nagenoeg stationair geworden. Er is een zwakke en later matige noordenwind. Hierdoor wordt het aan het strand ongeveer 23 gra den. Meer landinwaarts is dat enkele graden hoger. Voor morgen: meer invloed van een zich opbouwend hogedrukgebied. Droog en zonnig. Temperatuur 23 gra den aan de kust. Matige noordelijke wind. 's Middags soms 4 tot 5 Bft. Voor donderdag tot en met zaterdag: droog en overwegend zonnig. Weinig verandering in temperatuur. Meest noordelijke wind, meest zwak, soms matig. Windt: noord, 2 tot 3 Bft, vanmiddag 3 tot 4 Bft. Zicht: eerst matig, later goed. Temperatuur kustwater: 19 graden Celcius. Afwijking waterstanden: geen afwijking van betekenis. Maximum golfhoogte monding Scheldes: minder dan een halve meter. Vanmiddag om streeks een halve meter. 26 juli Zon Maan ZON EN MAAN op 0552 op onder 2139 onder 1619 Dinsdag 25 juli Vlissingen 7.35 223 19.55 209 Terneuzen 7.56 244 20.16 230 Bath 8.57 286 21.17 268 Roompot buiten 7.35 169 20.00 153 Zierikzee 9.15 163 21.20 150 Yerseke 9.20 186 21.30 173 Philipsdam West 9.30 177 21.40 160 Woensdag 26 juli 1989 Vlissingen 08.36 203 21.00 192 Terneuzen 08.56 224 21.20 213 Bath 09.56 262 22.15 249 Roompot-buiten 08.40 155 21.05 144 Zierikzee 10.05 153 22.15 144 Yerseke 10.10 175 22.25 164 Philipsdam-West 10.15 167 22.25 156 Dinsdag 25 juli Vlissingen 1.45 221 13.55 165 Terneuzen 2.12 235 14.20 178 Bath 3.18 258 15.26 203 Roompot buiten 1.35 167 13.55 113 Zierikzee 3.00 172 15.15 119 Yerseke 3.00 184 15.20 132 Philipsdam West 2.50 179 15.15 128 Woensdag 26 juli 1989 Vlissingen 02.36 209 14.48 157 Terneuzen 03.00 222 15.12 169 Bath 04.06 244 16.16 191 Roompot-buiten 02.30 161 15.00 112 Zierikzee 03.45 167 16.05 118 Yerseke 03.50 179 16.10 130 Philipsdam-West 03.40 174 16.05 127 ring te trekken uit de acties van de mijnwerkers. „Wij moeten ons de no den van de mensen aantrekken, dat hebben de stakingen aangetoond". De stakingen braken twee weken ge leden uit in de mijnen in het Koezbas- bekken in Siberië en zij breidden zich snel uit naar de mijnen in de Oekraï ne. In het weekeinde werd in een aan tal mijnen in de Oekraïne het werk hervat nadat vergaande toezeggingen waren gedaan. Veel mijnwerkers in de Donbas staken echter door. Zij wil len hardere garanties dat de conces sies werden uitgevoerd. De angst is groot dat de stakingen overslaan op andere bedrijfssectoren, zowel in als buiten de industrie. Een van de afgevaardigden in de Opperste Sovjet waarschuwde ervoor dat slechts lokale financiële onafhanke lijkheid van industriële bedrijven uit breiding van de arbeidsonrust kan voorkomen. MWNCHEN (AFP/DPA) - Vijf Oost duitsers, onder wie een niet bewapen de grenssoldaat, zijn maandag op ei gen risico de grens met de Bondsrepu bliek overgestoken. Dit heeft de West- duitse politie meegedeeld. Eerder in het weekeinde namen ook vijf Oost duitsers de wijk. Drie jonge mannen en een vrouw zwommen vanuit Tsjechoslowakije een rivier over naar het zuiden van de Bondsrepubliek. Een 20-jarige grens soldaat wist ongedeerd over de ver sperringen te komen bij de stad Göt- tingen in de deelstaat Niedersachsen. In vluchtten 140 mensen uit de DDR naar de Bondsrepubliek. In de eerste vijf maanden van 1989 lag hun aantal op 192. Met offficiële emigratiepapieren op zak reisden in juni meer dan 10.600 mensen uit de DDR naar de Bondsre publiek. In april waren het er 5.000 en in mei iets meer dan 9.000. Het ministe rie voor Duits-Duitse betrekkingen in Bonn schat dat het aantal mensen dat dit jaar uit de DDR vlucht of het land officieel mag verlaten, in de buurt van 100.000 zal liggen. (Van onze correspondent) STRAATSBURG - Jan-Willem Ber- tens, de enige D66-vertegenwoordiger in het Europese parlement, is maan dag, nog voor de opening van de nieu we parlementaire zitting, toegetre den tot de liberale fractie en wordt daarmee het 50e lid. Deze vrij onver wachte stap heeft zowel bij politieke vrienden als vijanden het nodige op zien gebaard. „We konden niet anders", aldus de nieuwe Euro-parlementariër Bertens, „we hadden geen enkel ander alterna tief. Een eigen geleding zat er niet in. De Spaanse CDS, die met haar vijf le den nog enig uitzicht bood, ging ook onder de liberale vlag verder. Voor een eenmansfractie, die slechts zeer ge brekkig kan werken, voelden we niets". Bertens werpt het begrip 'verkiezings bedrog' ver van zich. Tijdens de cam pagne voor de Europese verkiezingen had D66 volgens hem voortdurend de mogelijkheid opengehouden tot de Weerrapporten 24 juli 20 uur W m/s °C Amsterdam half bew. n 6 20 Aberdeen licht bew. ozo 4 20 Athene onbewolkt nno 8 27 Barcelona licht bew. o 6 26 Berlijn zwaar bew. o 4 22 Budapest zwaar bew. ono 3 25 Bordeaux zwaar bew. w 3 21 Brussel zwaar bew. nw 5 26 Cyprus onbewolkt wzw 5 27 Dublin zwaar bew. zo 6 22 Frankfurt onweer w 5 22 Genève zwaar bew. wzw 3 20 Helsinki licht bew. zzw 4 22 Innsbruck regenbui verand 27 Istanbul onbewolkt ono 9 23 Klagenfurt onweer nno 3 27 Kopenhagen onbewolkt o 6 23 Las Palmas onbewolkt n 14 27 Lissabon onbewolkt nw 7 25 Loeamo zwaar bew. nw 2 26 Londen zwaar bew. o 6 27 Luxemburg zwaar bew. verand 23 Madrid half bew. windst 31 Malaga onbewolkt no 3 28 Mallorca half bew. zzo 2 29 Malta onbewolkt nno 3 28 Moskou zwaar bew. n 3 16 München zwaar bew. z 4 21 Nice regen nnw 8 29 Oslo licht bew. z 2 28 Parijs half bew. wnw 2 28 Praag half bew. ono 5 22 Rome onbewolkt w 3 27 Split onbewolkt zw 4 32 Stockholm half bew. ozo 4 21 Warschau zwaar bew. o 5 24 Wenen regenbui o 6 21 Zurich half bew. zzw 4 23 Weersvooruitzichten geldig tot en met woensdag: Noorwegen, Zweden en Denemar ken: in Zuid-scandinavië zonnig en droog zomerweer met middagtem- peraturen van circa 21 graden langs de Noorse westkust tot 28 graden el ders. In Midden-en Noord-Zweden en Noorwegen wolkenvelden en in het uiterste noorden wat regen. Middagtemperaturen van 18 gra den langs de Noorse kust tot 25 gra den elders. Ierland, Schotland en Engeland: perioden met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperaturen van 20 graden in het noordwesten tot 28 in het zuidoosten. Op woensdag in Ier land en Schotland enige daling van temperatuur. België en Luxemburg: zonnig en warm zomerweer. Middagtempera- tuur van 25 graden langs de Belgi sche kust tot 29 graden elders. West-Duitsland: zonnig en warm zomerweer, in Midden- en Zuid- Duitsland mogelijk nog een ver spreide onweersbui gedurende de middag en avond. Middagtempera- tuur van 26 graden in het noorden tot 30 graden in het zuiden. Frankrijk: in het uiterste oosten en zuiden gedurende de middag en avond nog een enkele onweersbui, overigens zonnig en warm zomer weer. Middagtemperaturen van 22 graden langs de Kanaalkust, tot 30-32 graden elders. Spanje en Portugal: droog, zonnig en warm tot zeer warm zomerweer. Middagtemperatuur van 25 graden langs de Spaanse noordwestkust tot 30 graden langs de andere kus ten, 40 graden plaatselijk in het Spaanse binnenland. Zwitserland en Oostenrijk: wisse lend bewolkt en vooral in de mid dag en avond enkele regen- of on weersbuien. Woensdag in Zwitser land vrijwel overal droog en meer zon. Middagtemperatuur 28 tot 30 graden. Italië en Joegoslavië: overwegend zonnig en warm, maar in de noorde lijke gebieden ook enkele onweers buien. Middagtemperaturen tussen de 30 en 34 graden. Griekenland: zonnig, droog en warm tot plaatselijk zeer warm zo merweer. Middagtemperaturen van 30 graden op de eilanden tot 36 gra den landinwaarts. RIMINI (ANP) - Vissersboten stomen langs de Adriatische kust in een poging met de schroeven meer zuurstof in het water te brengen. Gehoopt wordt zo van de algen af te komen die de vissen doden en de toeristen uit Italië wegjagen. Betoging Georgiërs voor zelfstandigheid dure in deze levensbedreigende situa tie echter niet „dat het gebruikte vuur wapengeweld dus onterecht is ge weest". Er was, aldus de Arnhemse hoofdofficier, in deze situatie sprake van 'noodweer', „die op zich het optre den rechtvaardigt". Uit het onderzoek blijkt ook dat het hoofd van het parket in Zutphen, die als bevoegd officier van justitie de eerstaangewezene was om over de in zet van het arrestatieteam te oorde len, door de gemeentepolitie Apel- de enige conservatieve stroming in de liberale fractie van het Europese parle ment. De andere liberalen, onder an dere de Duitse en de Franse, noemt hij „geestverwanten". Ook vallen zij vol gens hem onder de noemers „sociaal liberaal" en „progressieve liberalen". In een officiële reactie op het toetre den van D66 tot de Europese liberale fractie zegt de CDA-delegatie in de EVP-fractie dat, sinds de christende mocraten in Nederland zich aaneens loten, de partijpolitieke vernieuwing school heeft gemaakt. Eerst is Groen Links tot stand gekomen en nu sluit D66 zich aan bij de liberalen. Met spanning moet nu worden ge wacht op de fusiebesprekingen tussen de WD en D66 in Nederland. „Als men in Europees verband hetzelfde ver kiezingsprogramma blijkt te kunnen onderschrijven, dan moet dat in Ne derland ook lukken". doorn pas om half elf - bijna anderhalf uur na het tragisch einde van de gijze ling - in kennis werd gesteld van de gijzelingsaffaire en de inzet van het arrestatieteam. Ook werd het mobilofoonverkeer dat tussen de Rijkspolitie Apeldoorn, de gemeentepolitie Arnhem en de politie auto's op de plaats van het delict (het Shell-tankstation op rijksweg A 12 bij Arnhem) tijdens de actie over een 'o- pen frequentie' gevoerd en kon dus door iedereen - ook door de gijzelne mer - afgeluisterd worden. Een aantal zaken is niet opgehelderd, maar de schutter die het dodelijke schot loste treft geen enkel verwijt, al dus mr. Van Gend. Onduidelijk is nog hoe het mogelijk is dat in plaats van de Westduitser de luchtmachtkolonel door de politiekogel werd geraakt. De scherpschutter had twee kogels op de Westduitser afgevuurd. De eerste ketste af op de voorruit van de auto, de tweede trof de kolonel dodelijk in het hoofd. Uit het onderzoek is wel ko men vast te staan dat deze kogel ver moedelijk van baan is veranderd door een hekwerk, waartegen de scherp schutter heeft geschoten. MOSKOU (RTR) - In Vladivostok in het Verre Oosten van de Sovjetunie zijn negen mensen omgekomen toen een militaire helikopter op een auto neerstortte, aldus het persbureau TASS maandag. De helikopter vloog laag over een weg toen hij plotseling hoogte verloor en een auto ramde. Vijf leden van de be manning en vier inzittenden van de auto werden gedood. TASS meldde niet of er overlevenden waren of waar het ongeval plaatsvond. (Van onze correspondent) SINGAPORE In de top van de rege rende Liberale Democratische Partij wordt naarstig gezocht naar een op volger voor premier Sosuke Uno, die maandag zijn aftreden aankondigde in verband met de vernietigende ne derlaag bij de verkiezingen voor het Hogerhuis. Uno is de tweede premier die in korte tijd moet aftreden. Hij volgde begin mei premier Noburo Takeshita op, die aftrad wegens zijn betrokkenheid in het Recruit-omkoopschandaal. Voor lopig blijft hij aan totdat de partij een geschikte opvolger heeft gevonden. Dat zal zeker nog enkele weken duren. Voor de partijleiding lijkt het een enor me klus een opvolger te vinden, aange zien bijna alle prominente topfiguren besmet zijn door het Recruit-schan- daal. Behalve Takeshita, raakten ex- pre mier Nakasone, partijchef Shintaro Abe, Watanabe en ex-minister Kiichi Miyazawa hierdoor in opspraak. Ex- minister van buitenlandse zaken Ito, de enige die schone handen had, wei gerde zich kandidaat te stellen voor de post. Uno zei op een persconferentie dat hij de volle verantwoordelijkheid op zich neemt voor de ongekende neder laag van zijn partij. De grote winnaar is de Socialistische Partij van mevrouw Takako Doi. Deze behaalde 46 zetels. De gezamenlijke oppositiepartijen wonnen drie maal corruptie partij), de Japanse commu nistische partij en de Democratische Socialistische Partij. De strijd ging om 126 senaatszetels. De LDP haalde 36 zetels, achttien te weinig om de meer derheid te kunnen behouden. Uno weet de nederlaag van de LDP aan de onlangs ingevoerde consumen tenbelasting, de liberalisering van de landbouwimporten en de Recruit af faire. Over zijn buitenechtelijke affai res met twee geisja's, repte hij met geen woord. Ondanks de nederlaag blijft de LDP de regerende partij omdat zij in het Lagerhuis de meerderheid heeft. De leider van de Socialistische partij, Takako Doi, heeft inmiddels geëist dat de „regering gevolg geeft aan de wens van het volk en de macht over draagt aan de oppositie". De opposi tie heeft nu de macht om de wetsvoor stellen van het Lagerhuis te blokke ren en dp regering te verlammen. Zakenlieden, die doorgaans op de LDP stemmen, zeggen verontrust te zijn over de zege van de Socialistische par tij. Ze hopen op een „verantwoordelijk gedrag van de socialisten ten aanzien van internationale vraagstukken". De Socialistische partij is tegen de Ja pans-Amerikaanse overeenkomst, krachtens welke de VS meer dan 60.000 man troepen in Japan mogen stationeren. De partij is ook tegen de invoer van landbouwprodukten uit de VS en heeft totdusver nooit formeel de regering in Zuidkorea erkend. ARNHEM (GPD) - De politie heeft tijdens de actie van een arrestatie team en de inzet van scherpschutters op 22 juni bij Arnhem, om de gijzeling van kolonel Van de Kieft te beëindi gen, de formele procedures niet ge volgd. Dat is de conclusie van de Arn hemse hoofdofficier van justitie mr. S. J. A. M. van Gend. Mr. Van Gend baseert zich op een uit gebreid onderzoek van de rijksrecher che naar de toedracht van de gebeur tenissen rond de gijzeling, waarbij de 56-jarige kolonel door een politiekogel werd gedood: Volgens de hoofdofficier betekent het niet-volgen van de proce- zoveel zetels als de LDP in het 252 ze tels tellend Hogerhuis. Daarmee is abrupt een eind gemaakt aan de machtspositie, die de Liberale Demo craten sinds 1955 innamen. De andere oppositiepartijen zijn Komeito (Anti- TOKYO (AP) - Zestien maal Uno. Voorbijgangers kijken in het centrum van Tokyo naar de Japanse premier die zijn aftreden aankondigt. fractie van de Europese Liberale en Democratische Partijen toe te treden. De thans liberale Euro-parlementariër vindt een Nederlandse WD ongeveer Bertens (Van onze correspondent TEL AVIV In Israël wil de ortho dox-religieuze partij Agoedat Jisrael de regering van nationale eenheid verlaten. Andere orthodoxe partijen overwegen dezelfde stap, nadat giste ren het Israëlische Hooggerechtshof bepaalde dat ook bekeerlingen die door niet-orthodoxe rabbijnen tot het jodendom zijn toegelaten, moeten worden geregistreerd als joden. Agoeda-parlementslid Menachem Po- rush verklaarde gisteravond dat het besluit van het Hof anarchie zal schep pen in Israël. „We krijgen straks een situatie waarin we twee registers moe ten gaan bijhouden: een met echte jo den en een met dubieuze joden. En dat is iets dat we vanaf het begin van de joodse staat hebben willen voorko men". Porush zei te verwachten dat zijn partij de regering zal verlaten, ook al omdat de Likoed een aantal belof ten niet zou zijn nagekomen. HAARLEM (ANP) - De Amerikaanse schrijver Charles Bukowski, in wiens boeken drank vaak een centrale plaats inneemt, eist in kort geding dat het Haarlemse café Bukowski zijn naam onmiddellijk wijzigt. De schrij ver wil ook een voorlopige schadever goeding van 5.000 gulden. Het geding dient woensdagmorgen bij de recht bank in Haarlem. In het bewuste café in de Haarlemse binnenstad hangt een grote foto van de schrijver, terwijl dezelfde afbeel ding ook in de toegangsdeur is geëtst. Al deze aandacht is Bukowski echter in het verkeerde keelgat geschoten. Hij stelt dat zijn persoon, als vertegen woordiger van een undergroundstro- ming in de Amerikaanse literatuur, zich niet leent voor commercieel ge bruik. De auteur voert het geding met de Am sterdamse fotografe Joan Levine, die de foto's heeft gemaakt. Volgens haar heeft de café-eigenaar ernstig inbreuk gemaakt op haar rechten door een pos ter van Bukowski op grote schaal te verspreiden. Levine eist een schade vergoeding van tienduizend gulden. TUNIS (RTR) - De Israëlische pre mier, Yitzhak Shamir, heeft de Pale stijnen in de bezette gebieden „semi- onafhankelijkheid" aangeboden. Dit zei Yasir Arafat, de voorzitter van de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie, in een interview. Hij zei tegen een correspondent van kranten van het Amerikaanse Hearst- concem dat het aanbod is gedaan tij dens een ontmoeting tussen een Pale stijn en de Israëlische eerste-minister. Het voorstel is vervat in een verslag dat één van de Palestijnen die de afge lopen twee weken ontmoetingen heb ben gehad met Shamir, heeft gemaakt. De PLO-leider zei niet te weten wat de ze semi-onafhankelijkheid inhield. Hoewel het aanbod volgens Arafat niet positief was, zei hij dat de PLO in genomen was met de gesprekken. Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel Tel. 01155-8000 Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p. st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven:-140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3