PZC Greg LeMond bezorgt zijn ploeg topverdienste Michels en Vilé in sectiebestuur PSV verliest in finale van Köln Goes is bijna te sterk voor RBC Slechte beurt van Rooks en Theunisse Rick Goossens wint ÜBI Eendrachtstoernóoi ftp. NIPT VERLIES VOOR NIEUWBAKKEN TWEEDEKLASSER Eerste plaats Van der Poel Resultaten oefenduels Ilze Schramm de snelste op schoolslag Boris Becker verdient meest Stuttgart koopt Deense spits PRIEM TOUCHEERT MEER DAN POST Alle dopingcontroles in de Tour negatief VERGUNNING VOOR KALUSHA De Wilde verslaat Kelly in de sprint Spandoeken Medelijden SpOrt DINSDAG 25 JULI 1989 1 3 PARIJS (ANP/AFP) - De verrassende victorie van de Amerikaan Greg Le Mond in de Ronde van Frankrijk heeft zijn Belgische werkgever royaal op de eerste plaats van het verdiensten klassement gebracht. De razende tijd rit naar de Champs Elysées schroefde de Tour-premie voor de ploeg van Jo sé de Cauwer (ADR) op tot een totaal van 1.857.350 Franse francs, ruim 600.000 gulden. Het negental van Jan Gisbers (PDM) bezette, dankzij de winst in alle ne ven-klassementen, de etappezeges van Alcala, Rooks en Theunisse en de klassering van vier renners in de top tien, de tweede plaats met 1.292.550 francs (ruim vier ton). Laurent Fignon PARIJS (DPA/AFP) - Alle 87 doping controles, die in de zondag geëindigde Ronde van Frankrijk werden uitge voerd, zijn negatief gebleken. Dat maakte de Tourdirectie maandag in Parijs bekend. Voor de eerste keer in de geschiedenis van het nu 76 edities tellende wieier- evenement werden de staaltjes urine van de „uitverkoren" renners meteen na de etappe per vliegtuig naar een la boratorium in Parijs gebracht, waar het resultaat 24 uur later al kon wor den vastgesteld. Niet één keer werden sporen van dope gevonden. Vorig jaar stond de latere winnaar Pe dro Delgado onder verdenking van het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Spanjaard werd uitein delijk echter vrijgesproken. Bij Gert- Jan Theunisse, dit jaar gekroond als bergkoning, werd het doping-gebruik wel aangetoond en bestraft. en zijn ploegmaats streken ook nog meer dan een miljoen francs op (ruim drie ton). Opvallend was verder dat zelfs de in de Tour debuterende ploeg van Cees Priem meer toucheerde dan de falende equipe van Peter Post. Priem verdien de bijna 181.000 francs (ruim 60.000 gulden) in drie weken. Post kwam tot 134.000 francs (ongeveer 45.000 gul den). De Colombiaanse en Spaanse profs van ploegleider Carrasco (Kelme) boerden het slechtst in het peloton. Geen van de steun en toeverlaten van kopman Fabio Parra, die met een knieblessure uitviel, kwam de Alpen door. De ploeg verdiende slechts 4200 francs (1400 gulden), niet eens vol doende om de eerste Tour-week zon der sponsorhulp het eten te kunnen betalen. Het verdienstenklassement is (in Franse francs): 1. De Cauwer-LeMond (ADR) 1.857.350, 2. Gisbers-Rooks (PDM) 1.292.550, 3. Gui- mard-Fignon (Super U) 1.127.250, 4. Eche- varri-Delgado (Reynolds) 745.025, 5. Vallet- Mottet (RMO) 319.190, 6. Teirlinck-Roosen (Histor) 306.600, 7. Legeay-Millar (Z) 285.750, 8. Raas-Gölz (Superconfex) 273.850, 9. Peru- rena-Lejarreta (Patemina) 273.750, 10. Köchli-Bauer (Helvetia) 236.250, 11. Stan- ga-Bugno (Chateau d'Ax) 226.800, 12. Min- quez-Pino (BH) 206.900,13. Priem-Anderson (TVM) 180.825, 14. Boifava-Zimmermann (Carrera) 161.750, 15. Hezard-Bezault (Tos hiba) 141.950, 16. Post-Breukink (Panaso nic) 134.775,17. Godefroot-Van der Poel (Do mex) 110.450, 18. Nino-Herrera (Cafe de Co lombia) 54.425, 19. Bazzo-Roche (Fagor) 53.000, 20. Dejonckheere-Hampsten (7-Ele- ven) 49.350,21. De Kimpe-Criquielion (Hita chi) 41.725,22. Carrasco-Parra (Kelme) 4200. WEST ROZEBEKE (ANP) - Adri van der Poel heeft maandag in de Belgi sche plaats West Rozebeke een prof- koers over 163 kilometer gewonnen. De Nederlander uit de ploeg van Go- defroot reed de afstand in 4 uur en 12 minuten. Hij had een voorsprong van negen seconden op de Belgen Bruno Bruyere en Patrick Deneut. v.\v.\v.\v. nv.\v.v.v.v.v.v. !\v>XvX\vMvIvXvXvlv XvM ZEIST (ANP) - Maarten van Rooijen wordt de nieuwe voorzitter van de sectie betaald voetbal. Gerrit Brokx heeft maandagavond zijn formatiepo ging voor een nieuwe sectiebestuur, na drie maanden, voltooid. Vijf van de andere zes bestuursleden zijn ook ge vonden, namelijk Ad Smits, Eric Vilé, ODENSE (SID/RITZAU) - PSV heeft gisteravond in de finale van het toer nooi van Odense (Denemarken) met 1-2 van FC Köln verloren. De Deen Flemming Povlsen, die deze zomer hoog op het Eindhovense verlang lijstje stond, bracht zijn ploeg uit een splijtende pass van Thomas Hassler in de 42e minuut op voorsprong, 1-0. De protesten van de PSV-verdedigers over de vermeende buitenspelpositie van Povlsen mochten niet baten. Pierre Litbarski schoot FC Köln in de 57e minuut vanaf elf meter naar 2-0, nadat doelman Hans van Breukelen de doorgebroken Povlsen in het straf schopgebied had neergelegd. Zeven minuten voor tijd deed PSV met een doelpunt van de voor Kalusha ingeval len Valckx iets terug. Gerald Vanenburg werd uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. Kalusha Bwalya, de 25-jarige Zam- biaanse aanvaller, zal zonder proble men voor PSV kunnen spelen. Volgens voorzitter Jacques Ruts van PSV speelt het afwijzende advies van de Stichting Arbeidszaken geen rol. Ruts: „Ik heb van deze zaak geleerd. Voor Nederland geldt dat een duur zaam samenwoning voor de Neder landse wetgever geldt als een huwe lijk. Kalusha verkeert al drie jaar in de situatie van een duurzaam samenwo nen met een Nederlandse. Zij kan gaan en staan waar zij wil in ons land en zij kan haar „echtgenoot" meenemen." „In een dergelijk geval wordt een ver blijfsvergunning voor de partner afge geven en op basis daarvan ook een te werkstellingsvergunning. Er zijn dus geen hindemissen meer. Alleen moet zijn nieuwe werkgever garanderen dat, in dit geval Kalusha, geen beroep zal doen op Nederlandse sociale voorzie ningen. Dat heeft PSV gedaan." PSV: Van Breukelen; Gerets, Boerebach (46. Linskens), Nielsen en Heintze; Vanen burg, Koot en Lerby (62. Chovanec); Gill- haus, Kieft en Kalusha (62. Valckx). Rinus Michels, Jaap Bontenbal en Jan Masman. Het bestuur zal nog met een zevende lid gecompleteerd worden. Over de functieverdeling binnen het nieuwe „kabinet" zal nog overleg worden gevoerd. Het nieuwe sectiebestuur zal werken volgens het opgestelde beleidsplan. Belangrijk daarin is de versterking van het professisonele apparaat in Zeist. Formateur Brokx meent dat dit geen probleem zal opleveren. „Het lijkt mij dat de huidige functionaris sen met nieuwe deskundige impulsen van buiten af eerder gesterkt zullen worden dan gefrustreerd. Brokx vertelde maandagavond dat het uitgangspunt van zijn formatie commissie was mensen te vinden met ervaring in het voetbal en met andere deskundigheden, die op dit moment in het voetbal onmisbaar zijn. „Het is niet de bedoeling dat de bestuurders onbeperkt tijd in hun werk voor de KNVB steken. Dat is niet mogelijk in deze tijd. Daarom moet het Zeister ap paraat versterkt worden, opdat er een scheiding komt tussen bestuursvoor- bereiding en -uitvoering. Wij zijn geslaagd mensen te vinden die een rol gespeeld hebben in het betaal de voetbal. De Centrale Spelersraad is het eens met hun kandidatuur. Over Michels behoef ik niet uit te wijden. Van Rooijen heeft een functie vervuld in het BBI en is nog voorzitter van de licentiecommissie. Hij was staatsse cretaris van financiën in het kabinet Den Uyl en directeur bij Shell. De econoom Ad Smits heeft een be stuursfunctie vervuld bij Fortuna Sittard. Jaap Bontenbal is jaren voor zitter geweest van Excelsior, Eric Vi lé van FC Utrecht en van de sectie be taald voetbal. Jan Masman is oud voorzitter van FC Twente en van de Stichting Arbeidszaken en maakt deel uit van het bestuur van de Stich ting de Nationale Sporttotalisator. KAMPERLAND - Goes heeft gister avond in Kamperland een uitsteken de start gemaakt met de oefencam pagne. Lange tijd had de formatie van trainer Ron Schrier uitzicht op de vol le winst tegen eerste divisionist RBC, na een 0-2-achterstand te hebben om gebogen in een 3-2-voorsprong. Pas vier minuten voor tijd trokken de Brabanders de zaak recht. Pierre van Hooydonck en Dirk van der Laan zorgden er op de valreep voor, dat RBC een blamage werd bespaard (3- 4). „Ik kan niet meer dan tevreden zijn", constateerde trainer Ron Schrier dan ook na afloop. De nieuwbakken Zeeuwse tweedeklasser had nog maar drie trainingen achter de rug, zodat een aansprekend resultaat nauwelijks in de lijn der verwachtingen lag. Toch bleek Goes, dat met vele nieuwe spe lers aantrad, opgewassen tegen een RBC dat al een aantal weken in trai ning is. „Goes heeft me ontzettend ver rast", moest RBC-trainer Cor Pot toe geven. „Er schuilt duidelijk kwaliteit in het elftal." De trainer van RBC voerde wel een aantal verzachtende omstandigheden aan voor de off-day van zijn ploeg. Pot: „We hebben de laatste dagen keihard getraind. Het zat daarom vanavond niet in de benen en in het hoofd bij de spelers", aldus Pot, die ook het gemis van een aantal spelers aanhaalde. Vooral het neit spelen van ex-Vlissin- ger Ronald van Oeveren vond hij een fikse aderlating. „Ronald is gebles seerd aan de enkel. Zo'n speler missen we toch, omdat hij in korte tijd is uitge groeid tot één van de spelbepalende fi guren." In de beginfase leek er nog geen vuiltje aan de lucht voor eerste divisionist. Goes spartelde wel wat tegen, maar RBC kwam toch vrij gemakkelijk op een 0-2-voorsprong door doelpunten van Gerry Voets en Dirk van der Laan. Pearl Doesburg schoot met een schit terend schot Goes echter terug in de race (1-2). Op dat moment bleek dat RBC achter in behoorlijk kwetsbaar was. Trainer Cor Pot liet zijn verdediging achterin zonder laatsté verdediger spelen en vooral Goes-spits Ronald Hoekman wist hiervan te profiteren. Op slag van rust werd hij de diepte inge stuurd door Arsenio van Aerde en stelde hij Johnny Vette in staat om de stand op 2-2 te brengen. En na een kwartier in de tweede helft was de verrassing compleet toen Hoekman voor de tweede keer toesloeg. Na een lange bal legde hij Mario Molenaar en Tommy Kerstens in de luren, waarna hij RBC-keeper van Campenhout het nakijken gaf (3-2). „Een goede voet baller, die spits van Goes. Hoe oud is die speler eigenlijk", informeerde Pot na afloop. RBC drukte in de slotfase Goes steeds verder terug en ondanks een uitste kend keepende Ronald Kole gaf Goes de overwinning toch nog uit handen. Van Hooydonck en Van der Laan zorg den voor de nipte zege van de Roosen dalers (3-4). „Jammer, maar het resul taat stond niet voorop", verklaarde Ron Schrier na afloop. „Het is nog erg vroeg om conclusies te trekken, maar dit is natuurlijk wel een aardige opste ker voor het nieuwe seizoen." Goes - RBC 3-4 (2-2), 16. Gerrie Voets 0-1, 30. Dirk van der Laan 0-2, 32. Pearl Doesburg 1- 2, 46. John Vette 2-2, 60. Ronald Hoekman 2-3, 86. Pierre van Hooydonck 3-3, 89. Dirk van der Laan 3-4. Scheidsrechter R.E. Sim- son uit Goes. Toeschouwers: 300. Geen bij zonderheden. Opstelling Goes: Ronald Kole, Peter Groe- newegen, Paul Lindenberg, Jan-Willem de Kok (Henk Schipper), Frank de Bie, Arsenio van Aerde (Marco Weber), Jan Hage, John Vette, Kees Dorrepaal (Edwin Zuidweg), Ronald Hoekman, Pearl Doesburg. AALST (ANP) - Etienne de Wilde heeft het eerste Belgische profcriterium na de Ronde van Frankrijk gewonnen. Hij versloeg na een koers over 98 kilo meter (2 uur, 7 minuten) in Aalst de Ier Sean Kelly, de winnaar van de groene trui, in de eindsprint. De Belg Jan Goessens ging als derde over de eindstreep. De beste spurter in een achtervolgend groep, die vijftien seconden achterstand had, was Mare Sergeant. Hij bleef onder anderen de Belgische kampioen Carlo Bomans voor. DEN HAAG (ANP) - De belangrijkste resultaten van de oefenwedstrijden van gisteravond zijn: VELSEN: Telstar - Vitesse 0-2 (0-2). Doel punten: Van de Brom en Vermeulen. Scheidsrechter: Lammers; toeschouwers: 650. DEVENTER: Go Ahead Eagles - FC Utrecht 3-2 (2-1). Van den Brink 1-0, Witteveen 2-0, Bogers 2-1 (strafschop), Willaarts 2-2, Rae- ven 3-2. Scheidsrechter: Klootwijk; toe schouwers: 600. HILVARENBEEK: Peek Vooruit (4e klas. zon) - PEC Zwolle 0-6 (0-0). Doelpunten: Roelofeen 2, Meyerman 2, Westerbeek, De Meyer. T (Jg! ENKHUIZEN - Een aantal leden van zwemvereniging Koewacht heeft dit N Vb weekeinde voor prima prestaties ge- J|2|, Jr zorgd tijdens lange baanwedstrijden JjFw JM» gCf ik om de Zwemkroniek-beker in Enk- ..Jr Jfir III:?. huizen. De beste klassering kwam op 10 ^gÉjjP1, jjr mm naam van Ilze Schramm. Ze werd eer- JE jam»-* 4MSk JProi mf ste op de 2000 meter schoolslag voor PUk ML dames. Jr iPjj; mr Op dit nummer eindigde Wendoline MT Velgersdijk als vijfde, Audry de Booy als zevende. Bij de heren was er een JÊÊ vijfde plaats voor Anton Toen, Koen de Ridder werd zevende, Jerge Borgt negende. Op de 2000 meter vrije slag Paul Lindenberg uiterst rechtshoudt RBC-speler Ronald Willemse in bedwang. Johnny Vette zittenden Frank de Bie De^e™ verraf^r^Ko^acht bezet (links) kijken toe. het ploegenklassement op dit mo ment de eerste plaats. Patrick Tolhoek zou alle drukte liefst ontvluchten (Door Koen Mijnheer YERSEKE/BOXMEER - De zwarte Mercedes van Gert-Jan Theunisse kan bij het inrijden van Boxmeer niet voor- of achteruit. Tientallen handtekeningenjagers zetten de du re bolide klem. De bergkoning uit de Tour heft wanhopig de handen ten hemel. Het is ruim 24 uur na afloop van de Tour de France en Theunisse betaalt de prijs van de roem. De Zeeuw Patrick Tolhoek slaat het ta fereel met gemengde gevoelens ga de. „Als ik hem was, zou ik maar in een oude eend naar de criteriums rijden". Tolhoek wordt in Boxmeer niet half zo vaak herkend als het duo Rooks/ Theunisse. Toch staat het Supercon- fex-shirt garant voor het uitdelen van de nodige handtekeningen. „Ik heb een vreselijke hekel aan crite riums, maar nu is het tijd om te oog sten. Niet ten koste van alles, maar. toch", zegt Tolhoek, terwijl hij vlak voor de start van het eerste na-Tour criterium een bakje koffie drinkt. De Zeeuwse revelatie van de Tour is door zijn agressieve manier van rij den een gewild object voor de organi satoren van criteriums geworden. „Vroeger namen ze nog wel eens een ander in m'n plaats, maar ze willen me nu toch graag aan het vertrek hebben." Zijn startgeld is verhoogd („het is niet belangrijk hoeveel dat bedraagt") en de 24-jarige Bevelan der grijpt deze week zijn kans. Maan dag: Boxmeer, dinsdag: Stiphout, woensdag: Chaam en Noordwijk, donderdag: Wateringen. „Crite riums, dat betekent keihard werken. Afzien geblazen." De maandag na het einde van de Tour de France is voor Patrick Tol hoek een dag als de meeste anderen. Vroeg opstaan, fiets klaarzetten, banden oppompen, ontbijt klaar maken en vervolgens een trainings rondje maken. „Wat is nou heerlij ker dan een rondje rijden in het vlakke Zeeland met schitterend weer en geen wind." Voor Patrick Tolhoek betekende het ook: de drukte ontvluchten. Hij heeft naam gemaakt in de Tour de France en dat is de mensen in zijn naaste omgeving niet ontgaan. Zijn huis in Yerseke is versierd door de mensen uit de buurt. De telefoon rinkelt on ophoudelijk en de plaatselijke bloe mist doet gouden zaken. „Ik vind het geweldig leuk natuurlijk. Allemaal mensen over de vloer, maar ik had vanmiddag eigenlijk best een paar uurtjes willen slapen. Ik hoop dat het morgen over is. Het feest kan niet te lang duren." Hij beseft amper wat hij met zijn manier van rijden heeft losge maakt. Oud-Tourwinnaar Jan Jans sen roemde zondag in Parijs het rij den van de aanstormende Zeeuwse coureur. „Hij kan een grote wor den," aldus Janssen over de renner die hij al een aantal jaren kent. Tol hoek: „In de Tour leef je 3,5 week op een eiland. Je beseft niet wat je los maakt, maar als je opeens je naam op de weg ziet en spandoeken met je naam erop, dan denk je: ik hoor er bij. Dat gevoel is heerlijk. Daar droomt iedere renner van. Ik had me voor de Tour behoorlijk nerveus ge maakt, maar na die eerste ritten zat ik gelijk boordevol moraal." Tienduizenden mensen hebben zich die maandag in Boxmeer in het oostelijkste deel van Brabant verza meld om de Tourrenners in levende lijve te aanschouwen. Het 13.000 zie len tellende dorp staat op zijn kop. De cafe's zijn stampvol en enorme buiken hangen als opgeblazen strandballen in bolletjesshirts met de beeltenis van Gert-Jan Theunisse erop. „Het hoort er allemaal bij", zegt Tol hoek om zich heen kijkend. „Straks is het voor ons weer gewoon diep in de beugel. Ik ben voor de organisato ren wat duurder geworden na deze Tour. Dat verzacht de pijn van het lijden. Ja, ik heb af en toe behoorlijk af moeten zien in de Tour, maar ik heb ook vaak genoeg etappes gehad waarin in de reservekraan niet open hoefde te zetten. Wat had het voor mij nu voor zin om vol gas te geven met de kans halverwege een berg stil te vallen." Het klassement heeft hij amper in de gaten gehouden. „Alleen de laatste paar dagen. Een mecanicien van de ploeg had met iemand gewed dat ik bij de eerste honderd zou eindigen. Die man wilde ik niet teleurstellen." Tolhoek werd uiteindelijk 99e. „In de bergen had ik wel eens medelijden met de kopmannen als ik loste uit een groepje. Ik mag op dat moment lossen, maar de kopmannen moeten per se aanklampen." Vlak voor het startschot in Boxmeer, wordt Gert-Jan Theunisse als een soort nieuw wereldwonder aan het bijeengestroomde volk getoond. De langharige Brabander wordt behoor lijk in verlegenheid gebracht en kijkt hulpeloos om zich heen. De speciaal geformeerde 'Gert-Jan Theunisse- band' zorgt tezelfdertijd voor een vrolijke noot. De geur van friet, ham burgers en verschaald bier vermengt zich tot een weëe walm. „Ik moet er niet aan denken om nu in de schoenen van Theunisse te staan," verklaart Tolhoek. Toe komstmuziek voor hem? Tolhoek zucht. De jonge Zeeuw oogt na de Tour allerminst versleten. „Zo voel ik me ook niet. Er zal hooguit een ki lootje of twee af zijn. Raas zegt altijd: als je de pedalen niet voelt, ben je goed. Nee, ik voel ze nauwelijks. Ik heb het goed verteerd." Er wacht de komende weken nog een druk pro gramma. Wereldbekerwedstrijden in Engeland, Canada en Spanje en niet te vergeten de wereldtitelstrijd in het Franse Chambery. „Het wereldkampioenschap. Daar zou ik dolgraag bij willen zijn. Ik zit er nu zo dichtbij. Daar had ik een paar maanden geleden niet aan dur ven denken. Een paar maanden ge leden kwam ik amper vooruit. Het zelfde als Maarten Ducrot eigenlijk. Die had ook een vormcrisis. Hij is er net als ik doorheen gekomen, maar we zaten in hetzelfde schip. Ik heb nooit gewanhoopt en zie: in de zo mer is de zon ineens doorgebroken." Mogelijk gunt het Nederlandse crite riumpeloton Tolhoek eindelijk zijn eerste zege. „Cadeaus? Nee, dat be staat niet. Bovendien win ik liever een koers waarin FICP-punten te verdienen zijn. Dat is voor mij veel meer waard." Het is al na half elf als Tolhoek hevig bezweet van zijn fiets afstapt. „Voor ik thuis ben, zal het wel een uur of één zijn. Zo gaat dat. Ik pas wel op mezelf. Ik voel er niets voor om voor een paar honderd gulden per keer m'n gezondheid op het spel te zet ten." De finalisten van het jeugdtennistoernooi in Tholen. Achterste rij v.l.n.r. Rick Goossens, Erik Fïktone, Pieter Potter. Voorste rij v.l.n.r. Joris van Kaam, Paul Schouten, Carlo Heyboer, Martin van Kaam. THOLEN - Rick Goossens heeft het Eendrachtstennistoernooi gewonnen in Tholen. In de finale van enkelspel voor jongens tot en met achttien jaar versloeg hij Pieter Potter in drie sets (7-5,1-6, 6-3). Bij de meisjes tot en met achttien jaar was Lieselot Heynen het sterkste. Zij versloeg de als tweede geëindigde Miranda Heyboer met 6-0, 6-2. VEDRA BEACH (Rtr) - Op de lijst met best verdienende tennissers bezet Bo ris Becker momenteel de eerste Plaats. De Westduitse Wimbledon-winnaar sloeg tot nu toe dit jaar al ongeveer 1,7 miljoen gulden bij elkaar. Zijn landge note Steffi Graf deed het nog beter. Zij is niet ver meer van de twee miljoen gulden verwijderd. Martina Navratilo- va heeft dit seizoen nog niet de helft verdiend. Overige finales, jongens tot en met 12 jaar: Joris van Kaam - Paul Schouten 6-1 6-2, tot en met 14 jaar: Carlo Heyboer - Ame Draai en 7-5 6-3, tot en met 16 jaar: Rick Goossen wint na opgave Carlo Heyboer. Dubbel t/m 14: 1. De Witte/Heyboer, 2. Van Kaam/Van Kaam. Meisjes t/m 16: Miranda Heyboer - Mariëlle Clement 0-6 1-6, dubbel t/m 16: De Wit/Hey- boer - Clement/Vos 7-5 4-6 6-3. STUTTGART (DPA) - VfB Stuttgart, tegenstander van Feyenoord in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft een tweede nieu we spits aangetrokken, de Deense in ternational Peter Rasmussen van Aalborg voor 1,5 miljoen gulden. Eerder werd Manfred Kastl van Lever- kusen gekocht voor 700.000 gulden. Stuttgart kon zich de aankopen ge makkelijk veroorloven door de miljoe nentransfers van Jürgen Klinsmann naar Inter Milan en Srecko Katanec naar Sampdoria. BOXMEER - Gert-Jan Theunisse en Steven Rooks hebben zich in Box meer, waar gisteravond het eerste criterium na de Tour werd verre den, niet van hun beste zijde laten zien. Rooks kwam niet aan de start en Theunisse reed de wedstrijd niet eens uit. Rooks zegde last te hebben van een ontsteking aan zijn voet en Theunisse had het over rib-klach- ten. Gerrie van Gerwen, die de contacten verzorgt tussen de renners en de or ganisatoren van de wielerwedstrij den rond de kerk, vreest problemen met het duo Rooks-Theunisse van wie er de komende weken steeds één acte de presence geeft bij wedstrij den in eigen land. „Hoe dat van avond moet, weet ik niet. De mensen hebben 12,5 gulden betaald. Die zul len zich bekocht voelen." Ad Reijnen, voorzitter van het orga niserende comité in Boxmeer, zal zijn gedachten er vermoedelijk nog wel eens over laten gaan. Te meer daar Theunisse vooraf al verklaarde weer hinder te ondervinden van zijn blessure aan de ribbenkast, ationaal kampioen Frans Maassen won het eerste Nederlandse profcri terium na de Tour de France. De ren ner uit de ploeg van Jan Raas ont snapte in de voorlaatste ronde uit het peloton in gezelschap van Jac ques Hanegraaf. In de eindsprint toonde hij zich iets sterker. Uitslag criterium Boxmeer is: 1. Maassen (Haelen) 100 km in 2.19.27, 2. Hanegraaf (Schijf) z.t., 3. Poels (Oeffeit) op 0.10,4. Ta len (Spijkenisse), 5. Van Orsouw (Oyen), 6. Veenstra (Dongen), 7. Nijdam (Zundert), 8. Comelisse (Amsterdam), 9. Capiot (Bel), 10. Moorman (Amsterdam) allen z.t. als Poels. Patrick Tolhoek: oogsten na de Tour 1 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 13