op tv Met triathlon-stuur had Laurent Fignon wellicht gewonnen Zuiderwijk klasse apart in Biervliet Melkhuisje kampt met reeks van afmeldingen Hoofdprijs in Lotto 29 niet vergeven Van der Steen aan de start In Bruinisse Van Schoonhoven op de weg terug Autoriteit Amerikanen LeMond SANCHEZ EN CARLSSON WEL AANWEZIG RENNER UIT MONSTER ZEGEVIERDE Springplank Trimmers Nieuwe uitdaging voor schakers Het Witte Paard HILVERSUM (ANP) - Misschien is het maar goed geweest dat Piet van Eys- den voor zijn editie van 1989 van het open Nederlands tenniskampioen schap weinig toppers beschikbaar had. Want hoe meer goede tennisspe lers hij voor zijn evenement had aan getrokken, des te groter was de kans geweest dat hij ze weer was kwijtge raakt. Aan de reeks van bijna deelnemers zo als die voor het toernooi bekend werd, met onder anderen Muster, Cahill, Woodforde, Mancini, Perez-Roldan en Gustafsson, werden gisteren, nog voor de eerste bal werd geslagen, weer vier spelers toegevoegd. De belangrijkste waren de Braziliaan Mattar en de Ar gentijn Jose-Luis Clerc. Van het weg blijven van de Fransman Potier en de Westduitser Westphal zal ook Van Eysden geen minuut hebben wakker gelegen. De eerste 'topper' meldde zich gebles seerd af, de tweede, via een wild-card binnen gekomen, liet via een manager weten gewoon niet te komen, reden vooralsnog onbekend. Van Eysden liep dan ook pas tevreden rond toen zijn favorieten Kent Carlsson en Emi- lio Sanchez gezond en wel in Hilver sum waren gearriveerd. Van tevredenheid was er weinig te be speuren bij de grote Nederlandse dele gatie aan de Bussummergrintweg. Door het wegvallen van Clerc mocht Ralph Kok dan wel, als lucky loser, acte de presence geven in het hoofd schema, zijn geluk stond recht tegen over de pech van de Davisbeker-spe- lers Nijssen, Haarhuis en hun voorgan ger Dogger. Haarhuis werd bij de lo ting gekoppeld aan Carlsson, Nijssen en Dogger beiden aan een Sanchez, respectievelijk Emilio en Javier. Jacco Eltingh, die vorig jaar na zijn Europese jeugd titel en een succesvol optreden bij de nationale titelstrijd be sloot het een tijd als beroeps te probe ren, kon gisteren niet laten zien dat hij veel heeft bijgeleerd. Net als Kok had hij een opponent waartegen hij winstkansen had. De even oude Spanjaard Davin stond ge durende de hele partij vastgenageld aan de base-line. Eltingh slaagde er in DEN HAAG (ANP) - Lotto 29, noch het Cijferspel, kent een winnaar van de hoofdprijs. In de Lotto ontvangen vier deelnemers, die de tweede prijs wonnen, ieder 75.000 gulden bruto. De uitbetaling van Lotto 29 is: Eerste prijs: Geen winnaar. Tweede prijs: vier winnaars, bruto 75.000,00. Derde prijs: 85 winnaars, bruto 2354,20. Vierde prijs: 4717 winnaars, 42,40. Vijfde prijs: 66.538 keer 5,00. MILAN - Coach Arrigo Sacchi poseert temidden van zijn Nederlandse sterren voorafgaand aan de eerste training van AC Milan. Links Ruud Gullit en Marco van Basten, rechts Frank Rijkaard. De trainer van de houder van de Europa Cup I rekent op de belangrijke inbreng van de drie Nederlanders. Profclubs in Zeeland VLISSINGEN - Deze week spelen ver schillende betaalde voetbalclubs wedstrijden in Zeeland. Vlissingen speelt vanavond (dinsdag) op het ei gen veld aan de Irislaan tegen PEC Zwolle. Het duel begint om 19.00 uur. Aanstaand weekeinde is het Vlissin- gen-toernooi met deelname van For- tuna Sittard, NAC en BW Den Bosch. Het overzicht van wedstrijden tussen Zeeuwse amateurclubs en profclubs ziet er als volgt uit: Vandaag, dinsdag: 19.00 uur Vlissin- gen-PEC Zwolle, Irislaan; 19.00 uur Sluis-Sparta. Donderdag: 19.30 uur: De Meeuwen- Willem II; 19.00 uur: Westdorpe, Ria W-Sparta. Vrijdag: 19.00 uur: Serooskerke-For- tuna Sittard; 19.00 uur: Hoofdplaat- Sparta. Zaterdag: toernooi Vlissingen, 17.00 uur: Fortuna Sittard-BVV Den Bosch, 19.00 uur: Vlissingen-NAC. 19.00 uur: Oostkapelle-Excelsior, 14.00 uur: Bier- vliet-Sparta. Zondag: tweede dag toernooi Vlissin gen: 14.00 uur duel om derde en vierde plaats, 16.00 uur finale. 14.30 uur: Zie- rikzee-RBC. Zeilen Jeugdwereldkampioenschappen zeilen, Laser en Mistral: Planken (Mistral): Vrouwen: Derde wed strijd: 1. Roig (Spa), 5. Stalman (Ned). Vier de wedstrijd: 1. Stalman, Klassement na vier races: 1. Francois 60, 3. Stalman 80. Mannen: Derde wedstrijd: 1. Madrigal (Mex), 6. Koops (Ned). Vierde wedstrijd: 1. Renault (Fra), 5. Koops. Klassement na vier races: 1. Friedman 33, 10. Koops 75. Laser 2: Derde wedstrijd: 1. Davies/Kemp (NwZ), 7. Pepping/De Goederen (Ned). Vier de wedstrijd afgebroken wegens overschrij ding tijdslimiet. Klassement na drie races: 1. Ivaldi/Predieri (Ita) 11, 2. Paul/Dumelle (Fra) 15,7, 3. Davies/Kemp 21,7, 5. Pepping/ De Goederen 29. Korfbal Wereldspelen: Nederland - België 11-9 (6-4). Engeland - Verenigde Staten 11-11, Bonds republiek - Taiwan 4-3 Eindstand: 1. Nederland 5-10 (100-43), 2. Bel gië 5-8 (81-36) 3. Bondsrepubl. 5-6 (39-66), 4. Taiwan 5-4 (44-59), 5. Engeland 5-1 (38-60), 6. Ver. Staten 5-1 (47-85). Schaken Open NK: zesde ronde: Brenninkmeijer - Pi- risi 1-0, Van Riemsdijk - Rodriguez 0,5-0,5, Van Wely - Ciduentes 0-1, Belkhodja - Osto- jic 1-0, Riemersma - Van Mil 1-0, Peek - Bos boom 0-1, Van Laatum - Lee 0,5-0,5, Pieterse - Bosman 0,5-0,5, Carlier - Caessens 1-0, Pliester - Klip 0,5-0,5, Crisan - Hartoch 0-1, De Boer - Krudde 1-0, Sowray - Dam 0-1, Van de Oudeweetering - Hegeier 1-0, Vogel - Ber- tholee 0-1, Quist - Vanheste 1-0, Atlas - Hoeksema 0-1, Kemp - Bierenbroodspot 0,5-0,5, Den Boer - Geisler 1-0, Du Chattel - Wilgenhof 0,5-0,5, Forster - Etmans 0,5-0,5, Van der Linde - Markus 1-0, Beulen - Voor mans 0,5-0,5. Stand aan kop: 1. Brenninkmeijer 5,5, 2. Ci- fuentes, Belkhodja, Pi risi, Riemersma en Bosboom 4,5, 7. Rodriguez en Van Riems dijk 4. Vrouwen: Jansen - Harmsen 0-1, Limbach- Drewes 0,5 - 0,5, Cameron - De Vries 0-1, Bel le - Riemslag 0-1, Benschop - Vreeken 1-0. Stand: 1. Benschop en Drewes 4,5, 3. Harm- sen en Vreeken 4,5. Limbach 3,5,6. De Vries 3, 7. Belle, Jansen en Riemslag 2,10. Came ron 0,5. OUDERKERK/ENSCHEDE (GPD) Greg LeMond won de afsluitende tijdrit en de Tour de France met een triathlonstuur. Al in de eerste lange etappe tegen het uurwerk was hij in de liggende zit ongenaakbaar. In de vroege zondagochtend ging in Ver sailles het gerucht, dat Laurent Fig non in navolging van Greg LeMond het bekende triathlonstuur op zijn fiets had laten monteren. Om 16.14 uur bleek dat Fignon de gok niet had aangedurfd. Hij had gekozen voor het ossekopstuur. Een krap half uur later had de gele-truidrager de Tour de France verloren. Met acht luttele seconden. Jos Geijsel, trainer van tri-atleet Axel Koenders en voormalige condi tietrainer van de nationale schaats ploeg, prijst de slimme LeMond en berispt de slapende meerderheid. Geijsel is verbijsterd. En hij niet al leen. Ook zijn pupil Axel Koenders vraagt zich af waar die wielerjongens mee bezig zijn. Greg LeMond gaf in Rennes een schot voor de boeg door met een zogenaamd spaghettistuur de tijdrit te winnen. Fignon durfde het triathlonstuur niet aan in de tijd rit in Parijs. Volgens Geijsel was dat de reden van zijn ondergang. Jos Geijsel is inspanningsfysioloog aan de Vrije Universiteit van Am sterdam. Hij is een autoriteit op het gebied van de individuele (duur- )sporten. Zo'n twee jaar geleden werd hij geattendeerd op nieuwe ontwikkelingen in de aërodynami ca, de luchtweerstand. „Wereldwijd gingen skiërs in windtunnels de ideale glijpositie simuleren op de fiets. Ze zochten de meest effectieve skihouding. Daaruit kwam naar vo ren dat een gekronkeld stuur waar op je de armen kunt leggen, de min ste weerstand heeft. Begin vorig jaar heb ik met Axel Koenders dat zogenaamde triathlon- of spaghet tistuur geïntroduceerd. Het bete kende een revolutie in de triathlon. Jongens die voorheen een minuut achter de top zaten, wonnen nu met minuten voorsprong". Uit onderzoek is Geijsel gebleken dat een wielrenner met een snelheid van 40 tot 45 kilometer per uur, in één uur fietsen tussen de minuut en twee mi nuten wint, als hij een triathlonstuur gebruikt. „Het precieze getal hangt van de wind af. De ondergrens is ech ter een minuut winst. Dat is het abso lute minimum". Geijsel zag onmiddellijk het belang van deze vondst in, en nam contact op met de Nederlandse wielerploeg PDM. „Toevallig ken ik Steven Rooks persoonlijk en bovendien heeft Axel Koenders dezelfde fiets- sponsor als PDM. Ik heb Rooks en PDM aangeraden triathlonsturen te gebruiken voor de tijdritten. Meer malen heb ik ze op de ongekende voordelen gewezen, maar hoe gaat het dan? Men vindt het niet nodig. Men vindt het te onbekend. Men ziet het nut er niet van in. Als Rooks vorig jaar in de tijdritten een spaghettis tuur had gehad, had hij dicht bij de Tour-winst gezeten". Zo brak de winter aan, gingen de Eu ropese renners uitrusten en crossen, maar zat men aan de andere kant van de oceaan niet stil. Geijsel: „De renners van Seven Eleven zijn met Amerikaanse tri-atleten gaan trai nen. Toevallig heeft ook Greg Le Mond daar in San Diego meegefietst. Daar is hem het voordeel van het spaghettistuur duidelijk geworden, maar hij heeft dat - heel slim - zo lang mogelijk voor zich gehouden". Om vervolgens in de Tour vernieti gend toe te slaan. Geijsel: „In de etappe naar Villard-de-Lans rijdt Laurent Fignon alleen op kop van de top van de laatste col tot aan de slot klim. Hij vergroot in ruim vijftien ki lometer licht afdalen zijn voorsprong op de samenwerkende LeMond en Delgado van 15 tot ruim 50 seconden. Dat betekent dat die man een gewel dige fysieke conditie moet hebben. Het is onmogelijk dat die conditie in twee dagen tijd zover terugloopt dat hij ten opzichte van een van die twee, LeMond, ineens een minuut verliest over ongeveer dezelfde afstand. Voor mij is er maar één verklaring. Het ver schil zat in het stuur. Met een triath lonstuur zou Fignon royaal de Tour hebben gewonnen. Het zou hem in die lange tijdrit aan het begin van de Tour zo'n drie minuten hebben ge scheeld, en zondag een krappe mi nuut. Dat is geen gok van mij. Dat is honderd procent zekerheid geba seerd op feiten, die ik heb onder zocht". In de klimtijdrit van Gap naar Orciè- res Merlette maakte Greg LeMond op het vlakke gedeelte van de Col de Manse naar de voet van de slotklim zo'n veertig seconden goed op Steven Rooks. Hij was daarmee op het vlak ke verreweg de snelste. Daar heeft LeMond zijn speciale stuur gebruikt. In de slottijdrit finishte Andrew Hampsten op 1 seconde van Pedro Delgado en bleef hij Sean Kelly ruim een halve minuut voor. Beiden staan te boek als betere tijdrijders. Boven dien was Hampsten aan het einde van zijn Latijn, wat bleek in de Alpen. De Seven Eleven-ploeg, met nieuw stuur, finishte in het dagploegenklas- sement van de slottijdrit op de vierde plaats en bleef daarmee de twee grote ploegen van deze Tour, PDM en Rey nolds voor. Geijsel: „Je moet ook kijken naar jongens die nu vijftigste of veertigste worden en met gewone fietsen dertig plaatsen lager zouden eindigen. Dat zijn inderdaad die renners van Seven Eleven. De wielerwereld is op het punt van het materiaal bijzonder conservatief. Toen Krienbühl de schaatspakken uit één stuk introdu ceerde, had ik verwacht dat die bin nen een paar jaar door wielrenners zouden worden gebruikt. Het heeft bijna tien jaar geduurd. Op het ge bied van doping en medische begelei ding wordt alles geperfectioneerd, maar zo'n simpel stuur wat je zo bij de fietswinkel op de hoek kunt ko pen, laten ze liggen". Geijsel verwijst ook naar de uitspra ken van LeMond. „Hij houdt over dat stuur heel slim zijn mond. Hij ba gatelliseert het zelfs, heeft het liever over zijn perfecte benen". Wat dat betreft sprak LeMonds boezem vriend Johan Lammerts zondag avond in Studio Sport zijn mond voorbij. Lammerts zei dat een triathlonstuur zelfs een seconde winst per kilometer opleverde. Dat had-ie voor zich moeten houden, want LeMond heeft liever niet dat je slapende honden wakker maakt. Zijn er dan helemaal geen nadelen aan het nieuwe stuur? „In het begin Greg LeMond won dankzij dit stuur de Tour, zegt inspanningsfysioloog Jos Geijsel. kan het afschrikken omdat het stuur minder stabiel is dan een gewoon. Als je echter vijftien minuten hebt gere den, ben je eraan gewend. En voor die recht-toe-recht-aan wegen in de Tour-tijdritten is het ideaal. Ook de ademhaling levert geen problemen op. Een fietser haalt toch adem via de flanken en niet via de top van de lon gen. Je kunt dat ook zo leuk zien met kinderen die over lange vlakke we gen naar school fietsen. Dan zie je ze vaak met de armen voor op het stuur liggen. Ook dan zou de borstkas wor den ingedrukt, maar dat is slechts suggestie. Die kinderen fietsen dan juist harder. Ook hier hebben proe ven in windtunnels aangetoond dat de ademhaling niet stagneert". LeMond - gestroomlijnd - als een half ei over de Parijse wegen naar de Tour-zege. En de rest slaapt, vindt Geijsel. „Als ik binnenkort Steven Rooks weer tegenkom, zal ik hem nogmaals wijzen op het nut van dat triathlonstuur in tijdritten. Want ik vind het ongelooflijk onnozel van de wielersport dat men niet inziet waar LeMond zijn Tourzege aan heeft te danken". BIERVLIET - De manier, waarop Wil- co Zuiderwijk gisteravond het am- teurcriterium van Biervliet naar zijn hand zette, dwong respect en bewon dering af. De 19-jarige tweedejaars amateur uit het Zuidhollandse Mon ster brak de wedstrijd open, was daarna bij alle ontsnappingen betrok ken en dus ook te vinden in de kop groep van zeven renners, die de finale inleidde. De solo waarmee Zuider wijk tenslotte naar zijn zevende sei zoenzege reed was daarna iedereen te machtig. Vakwerk. Een schitterende brok wie lersport. Na een eerste verkenning le verde de demarrage van de Zuidhol landse amateur direct al een voor sprong van 25 seconden op een totaal verbluft peloton op. Bovendien legde hij daarmee een stevige basis voor de leidersprijs. Het Brabantse duo Den Braber/Barten sloot aan toen Zuider wijk even een adempauze inlaste, maar op het moment dat ook de tan dem Raas/Timmermans aanhaakte, zag het peloton de ernst van die vlucht in. Na de hergroepering brak de hoofd macht van zestig coureurs voortdu- ASSEN - Motorcoureur Adrie van Schoonhoven lijkt weer helemaal op de weg terug. De inwoner van Kortge- ne eindigde dit weekeinde zowel bij de Formule I als de 75 cc-viertakt race in Assen op een zevende positie. Daarmee zette de Zeeuw zijn goede prestaties van de laatste tijd voort. Schoonhoven: „Ik kom steeds beter in vorm. Dat is ook te merken aan de re sultaten, want ik eindig bij elke race steeds weer hoger. En ik denk dat het nog beter kan", aldus een optimisti sche Van Schoonhoven. BRUINISSE - Ongeveér zeventig amateurwielrenners gaan donderdag van start in het criterium van Brui nisse. Onder hen bevinden zich de plaatselijke favorieten Toon van der Steen en Wim van Kooten. Het criterium, met start en finish bij café-restaurant De Storm in Bruinis se, gaat over een afstand van 100 kilo meter. De start is om 18.30 uur. Eerder op de middag, om 16.30 uur, vertrek ken tachtig liefhebbers voor een rit over 60 kilometer. Uit Bruinisse zijn van de partij Leo Jumelet, Dirk van Duivendijk, Hans Bal, Marcel Spelt. rend, maar altijd waren er wel knapen die de slag gemist hadden en zich met ziel en zaligheid in de achtervolging stortten. Ontsnappingen werden ge noteerd en weer doorgestreept. Maar ze gaven ook aan dat Zuiderwijk, Jan Goedendorp, Patrick van Passel en Rudy en Mario van Vlimmeren goed reden. Toon van der Steen ook, maar hij werd door materiaalpech afge voerd. In een steeds wisselend decor bracht Vital Timmermans half koers de be slissing op gang. Voor de groep uitrij dend vormde hij een ideale spring plank voor natuurlijk Wilco Zuider wijk, maar ook voor Rudy van Vlim meren, Mathew Norman, Patrick van Passel, Jan Goedendorp. Mario van Vlimmeren sprong in een krachtige demarrage naar dat zestal toe en op slag pakte dat zevental een halve mi nuut. Gekende prijsrijders als Pierre Raas, Jacco Schroevers, Eric Vereee- ken, Francois Franse en Frank Gom- mers wisten zich geklopt. Er zou nog een schitterende finale ko men, een slotstuk waarin de latere winnaar beschuldigd werd van staye- ren achter de wedstrijdauto. „Maar ik had er, toen ik aanzette voor mijn solo, in de eerste bocht meer hinder van dan hulp", weerlegde Zuiderwijk die be schuldiging. De beschuldiging was een zwakke poging van de verslagenen om de mindere klasse te maskeren. Wilco Zuiderwijk had die klasse te over. Hij zette er gisteren in Biervliet een verza meld Zeeuws/Brabants amateurpelo ton mee voor schut. Bij de trimmers, die 's middags door de straten van Biervliet trokken, pak ten de meeste streekrenners (lokaal favoriet Cor Verplanke uitgezonderd) naast de vetste prijzen. Huib Slabbe- koorn vertrok, na een kwartet te heb ben achterhaald, voor een solo tot op de eindstreep. Verplanke liep in de fi nale nog uit een totaal verbrokkeld peloton weg.49 Uitslagen Amateurs: 1. Wilco Zuiderwijk, Monster, 90 km. in 2.12.26; 2. op 23 sec. Rudy van Vlim meren, St. Willebrord; 3. Mathew Norman, Birmingham; 4. Mario van Vlimmeren, Hoe ven; 5. op 41 sec. Jan Goedendorp, Ouden hoorn; 6. op 51 sec. Patrick van Passel, Sluis kil; 7. op 1.02 Vital Timmermans, Putte; 8. Patrick Kroonen, Raamsdonksveer; 9. J. Bogers, Wouw; 10; Patrick van Hulle, S van Gent; 11. Kees Jonkers, Oud-Gastel; 12. Cees Schouwenaar, Goes; 13. op 1.20 Fran cois Franse, Kwadendamme; 14. Mario van de Klundert, St. Willebrord; 15. Twan den Braber, Fijnaart; 16. PaulBarten, Zevenber gen; 17. Rini Tak, Oudenbosch; 18. Peter Mol, 's Gravenpolder; 19. Eric Vereecken, Hulst; 20. Vester Aarts, Kruiningen. Trimmers: 1. Huib Slabbekoorn, Kapeele; 2. Cor Verplanke, Biervliet; 3. Ties Rom- bout, Breda; 4. Rinus Slabbekoorn, Kapal le; 5. Jan Minnaard, Wemeldinge; 6. Robbie Meyer, Putte; 7. Wim Wielhouwer, Som- melsdijk; 8. Jan Oreel, Vlissingen; 9. Roel Slis, Kapelle; 10. Henk Peters, Biervliet; 11. Henk de Bruine, Terneuzen: 12. Mark Boe lens, Oostburg; 13. Wil Lavooy, Vlissingen; 14. Robert Cloetens, Brugge; 15. Adrie Man- have, Biervliet. VLISSINGEN De Zeeuwse schaak teams die in het nieuwe seizoen in de landelijke competitie spelen zullen hier en daar nieuwe tegenstanders ontmoeten. Zo is in de le klas B, de groep waarin het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent is inge deeld, ASG uit Apeldoorn een nieuw komer, evenals het gepromoveerde HMC uit Den Bosch. Ook LSG uit Leiden en DD uit Den Haag behoren tot de nieuwe tegen standers. Het tweede team van HWP krijgt dit jaar te maken met VAS/ASC uit Am sterdam en ook met 'Koningsclub' uit het Noordhollandse Bergen. DOS Nieuw West komt eveneens uit Am sterdam. In de derde klas E spelen Ter- neuzen en Vlissingen, die naast de be kende tegenstanders onder anderen ook weer De Wolstad uit Tilburg zullen ontmoeten, terwijl het gedegradeerde 'Baronie' uit Breda ook tot de sterkere deelnemers behoort. De indeling van de Zeeuwse ploegen: eerste klas B: Charlois/Europoort (Rotterdam), ASG (A'dam); HMC (Den Bosch); DD (Den Haag); BSG II (Bussum); Het Witte Pard (Sas van Gent). Tweede klas B: VAS/ASC (A'dam); Philidor Leiden II; DOS/Nieuw West (A'dam); Koningsclub (Bergen); DSC (Delft); VHS (Haarlem); Eindhoven II; OSV (Oss); Tal II (A'dam) en Het Witte Paard II (Sas van Gent). Derde klas E: Wolstad (Til burg); SO'81 (R'dam); Dordrecht; Terneu zen; DSC II (Delft); Groenoord; Spijkenisse; De Pion (Roosendaal); Vlissinge; De Baro nie (Breda). DINSDAG 15.15-17.25 BBC 2: Paarderennen: in Good wood. 19.00-20.00 SKY: What a Week. 20.00-21.00 SKY: Golf: Britse Open kam pioenschappen. 20.00-21.25 Super Sport: met snooker (finale Union G.P. uit Monaco). 20.00-22.00 Did 2: Voetbal: Duitse Super Cup, live verslag van de voetbalwedstrijd om de Duitse Super Cup in Kaiserslautern tussen FC Bayem München en Borussia Dortmund. 21.00-21.30 BBC 2: On the Line: magazine, vandaag over de treurige prestaties van de Engelse nationale cricket-ploeg. 21.00-22.00 SKY: Paardesport: concours hippique vanuit La Baule. 21.25-21.50 Super: Powerboats: speedboot races. 22.00-23.00 SKY: Voetbal: legendarische sterren toernooi, Engeland-Zweden. 22.00-23.00 Super: English League Football. 22.40-23.06 Ned 1: Liever Sportiever. 23.00-00.00 SKY: Tour de France: hoogte punten. 00.00-01.00 SKY: Atletiek: hoogtepunten kampioenschappen DDR. Jacco Eltingh het eerste gedeelte van de openingsset in de Zuideuropeaan onder druk te houden. Hij brak een keer de opslag van Davin en mocht op 5-4 de set uit- serveren. De leerling van Van Hulst faalde ech ter. Hij verloor vier games op rij. Hield op 0-2 zijn opslag, maar was door de gang van zaken op het oog zo aange slagen, dat zonder veel inspanningen Davin ook de tweede reeks won. Van de andere partijen op de ope ningsdag viel aleen het verzet van Pe ter Nyborg op. De bij Leimonias com petitie-spelende Zweed slaagde er in de Italiaan Paolo Cane tot een drie set ter te dwingen. Toen was het echter ook afgelopen met het verzet van Ny borg. Dat Roberto Azar (Arg), Diego Perez (Uru), Nydahl (Zwe) en Novacek (Tsj) een ronde doorkwamen, zal de onge veer 200 in Melkhuisje-tennis geïnte resseerden maandag misschien niet eens zijn opgevallen. De uitslagen van maandag zijn: enkelspel, eerste ronde: Azar (Arg) - Kroon (Zwe) 1-6, 6-3, 6-2; Nydahl (Zwe) - F. Clavet (Spa) 6-1, 6-7 (4-7), 7-6 (8-6); Carbonell (Spa) - Kok (Ned) 6-1, 6-2; Cane (Ita) - Nyborg (Zwe) 6-4, 6-7 (1-7), 6-1; Perez (Uru) - Limberger (Aus) 6-1, 6-0; Geyer (BRD) - Bulant (Fra) 7-6 (8-6), 6-2; Davin ((Spa) - Eltingh (Ned) 7-5,6-1; Novacek (Tsj) - Cihak (Tsj) 2-6, 6-3, 7-6 (7-3). Azar (Arg) - Kroon (Zwe) 1-6, 6-3, 6-2; Nydahl (Zwe) - F. Clavet (Spa) 6-1, 6-7 (4-7), 7-6 (8-6); Carbonell (Spa) - Kok (Ned) 6-1, 6-2; Cane (Ita) - Nyborg (Zwe) 6-4, 6-7 (1-7), 6-1. Programma voor vandaag: centre-court: Carlsson (Zwe-1) - Haarhuis (Ned), E. San chez (Spa-2) - Nijssen (Ned), J. Sanchez (Spa-6) - Dogger (Ned); Kok/Nyborg Ned/ Zwe) - Carbonell/Perez (Spa/Uru). baan 1: Skoff (Oos) - Riglewski (BRD): Da vids (Ned) - Pistolesi (Ita). baan 3: Visand (Sov) - Giussani (Arg); Casal (Spa) - Lochbihler (Oos).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 12