Steven Rooks mikt op combinatietrui Geruchtenstroom nu goed op gang Afgeschreven Fignon logenstraft critici NEE, JE GENIET NIET ECHT fr VY ICC Nijboer en Kleinsman afgestapt Achtste zege Nederlanders Roes Etappe-kroniek ONTKNOPING VAN TOUR LIJKT NOG VER WEG WÊt VILLARD- D'OISANS BOURG-D'OISANS - VILLARD BRIANQ0N Theunisse schrijft wielergeschiedenis door Peter OuwerkerJc) l'ALPE d'HUEZ (GPD) Op een gegeven moment zei tweede ploegleider Piet van der Kruijs tegen hem: „Laat je maar inlopen". Maar dat vindt de 'tovenaar van Oss' geen stijl; dat is tegen de mentaliteit van de vechter. Gert-Jan Theunisse had de benen en de geest om over de Alpenreuzen te klapwieken, op een manier die bij de ouderen herinneringen opriep aan Hugo Koblet. Een langharige 'pedaleur de charme', die het niet bij één droge aanval liet, maar zijn zege hoogglans meegaf in een solo van 130 km over drie supercols. Theunisse was bezig aan het meest magische nummer op de fiets, ooit door een Nederlander opgevoerd op l'Alpe d'Huez. En er waren hem toch al zeven zegeningen voorafgegaan. Maar, niets kon hem gisteren stuiten. Vorig jaar was hij er tweede geworden, achter Rooks; ook mooi, maar die pret werd hem snel ontnomen door de ont nuchterende realiteit van de doping- uitslag van Morzine. Vanaf dat mo ment heeft de revanche-gedachte de geldingsdrang van Theunisse be heerst. Hij wilde uit zijn hok, en woens dag 19 juli was het dan eindelijk zo ver. „Ik had in de etappe naar BrianQon gezien, dat de meesten beter over de tweede, dan over de eerste col kwa men. Aanvallen was toen uitgesloten. Daarom wilde ik zo vroeg mogelijk in het offensief. Voor de start in Brian- Qon heb ik 15 km voluit getraind, dus toen we aan de Lautaret en de Gali- bier begonnen had ik er al 30 km opzit ten. Ik was warmgedraaid". Theunisse sprong weg voor de berg punten. Rooks bekeek het vanuit vier de positie, liet over de top van de Gali- bier een gaatje vallen, zag een groepje hardrijders met ploegmaat Dhaenens de achtervolging inzetten, en wist dat hij de rest van de dag in het defensief zou kunnen fietsen. Voor zolang Theu nisse het volhield. En dat was langer, dan velen voor mo gelijk hielden. Theunisse danste over 'het dak van de Tour', de Galibier, draaide nog net zo soepeitjes over het beest, de Croix de Fer, en hield de ach tervolgers op een minuut of anderhalf. Tot in het vlakke stuk, op weg naar l'Alpe d'Huez, zich vier man haddén losgemaakt uit de groep-gele trui, on der wie Millar. „Piet van de Kruijs kwam me zeggen, dat ze op minder dan twee minuten za ten, dat ik beter even kon recupereren, om dan op l'Alpe d'Huez opnieuw aan te vallen. Maar dat vond ik zo'n onzin. Ik had nog goeie benen, ook tegen de wind in had ik de zware versnelling kunnen blijven trappen. Ik zeg nee, ik ga door, ik word liever honderdste en 'ALPE-D'HUEZ (ANP) - Geert-Jan Theunisse boekte woensdag de acht ste Nederlandse etappezege op l'Al- pe-d'Huez. Slechts veertien keer in de geschiedenis van de Tour de France werd de eindstreep in dit ski-oord ge trokken. De winnaars op l'Alpe-d'Huez zijn: 1952: Coppi (Ita), 1976: Zoetemelk (Ned), 1977: Kuiper (Ned), 1978: Kuiper, 1979 (twee aan komsten): Agostinho (Por) en Zoetemelk, 1981: Winnen (Ned), 1982: Breu (Zwi), 1983: Winnen, 1984: Herrera (Col), 1986: Hinault (Fra), 1987: Echave (Spa), 1988: Rooks (Ned), 1989: Theunisse (Ned). Balcon DE-LANS Séchilienne Lallrey B0URG- 1 500 r Balcon de Villard ST-NIZIER A 7150/tia Laffrey1180 m 500 DONDERDAG 20 JULI 1989 18e RIT - 91,5 km 0 Bourg-d'Oisans 13.43 6 Rochetaillée 13.53 23 Séchilienne 14.22 31,5 Laffrey A 14.37 38,5 Vizille 14.49 53 Claix 15.14 58 Seyssinet 15.25 71 St-Nizier A 15.57 80,5 Lans-en-Vercors 16.07 86 Les Geymonds 16.21 88 Villard-de-Lans 16.25 91,5 Villard-de-Lans (Balcon) A 16.29 Donderdag 20 juli, achttiende etappe Bourg d'Oisans - Villard-de-Lans Cte 2000 (91.5 km) Aan de voet van de Alpe d'Huez is de start van een op het oog simpele etap pe, maar misschien wel verraderlijk karakter. Niet vanwege die twee tus- sensprintjes. Na 60 kilometer doemt er een cte van de eerste categorie (De St.-Nizier-du-Moucherotte) op. Een maal boven is het - op een fraai land schappelijk plateau - nog 20 kilometer naar de meet. Voor de laatste 2.5 kilo- deter staat een stijgingspercentage nan 6.8 kilometer genoteerd in het rou- teboek. dat ik heb zitten sterven op de fiets, dan zesde worden en er niets aan heb ben gedaan". Theunisse begon met vier minuten 'licht' op de sterkeren aan de 21 boch ten van l'Alpe d'Huez. „Ik had bij me zelf gedacht: twee minuten, dat zou wel eens voldoende kunnen zijn. Maar dan blijkt hoe verschrikkelijk het is, in je eentje tegen zo'n puist op". Langs de kant tienduizenden Hollan ders, van wie honderden getooid in bolletjes t-shirts, met de kop van Theunisse erop gedrukt. Hij zag ze nauwelijks. „Je denkt aan niets. Je wilt finishen. Je kunt niet meer eten en drinken, je komt er behoorlijk door te zitten. Een roes? Man, je gaat hartstikke kapot. Je bilspieren gaan pijn doen, je boven benen, je rug. Wat denk je: meer dan 100 kilometer met zo'n stamp erop? Laat me asjeblieft bovenkomen, dat is het enige dat door je kop gaat. Je ziet de bordjes, nog 4, nog 3, nog 2 km, maar het duurt zó lang... Nee, je geniet niet echt". Gert-Jan Theunisse draaide de film nog eens terug. Hij vindt het nog steeds ongelooflijk, zoals hij hier pres teert. „Drie dagen voor de start denk je nog: vorig jaar zei ik dat Knetemann niet mee moest, omdat ons dat wel eens de ploegentijdrit zou kosten, en nu zitje met die ribben in een soortge lijke situatie. Maar pijn is om te verbij ten. Al word je er wel eens gek van. Hier ook weer twee keer op m'n kokos noot. In een normale koers was ik na die val naar Montpellier allang afge stapt. Maar het is de Tour, hè, dan kun je meer". Theunisse ervoer de Hollandse Alp dan niet als een pleziertochtje, hij klom wel naar de vierde plaats in het klassement. Met uitzicht op meer, of had er dan anders moeten zijn gere den, in bij voorbeeld de Pyreneeën? „Na zo'n inspanning zal het moeilijk zijn er nog een achteraan te plakken. De anderen hebben bijna steeds in de wielen gezeten. Maar als ik me goed blijf voelen, waarom niet?" De Pyreneeën...? Theunisse: „De tweede dag, naar Superbagnères, heb ik op een beslissend moment 10 kilo meter op een fiets zonder zadel gere den. De zadelpen was gebroken, en de auto van Van der Kruijs, waar m'n re- servefiets op stond, was opgeblazen. Ik was al blij, dat ik me voorin kon handhaven. Maar die dag achter Del gado aan gaan, was er niet bij". Gert-Jan Theunisse daalt af op de Croix de Fer. l'ALPE d'HUEZ (GPD) - Theunis se naar Panasonic, Theunisse en Rooks uit elkaar, Theunisse naar Spanje? De geruchten draaien weer wild in het rond, maar de hoofdpersoon zelf is heel beslist: „Pas na de Tour, op een dag dat ik niet hoef te rijden, ga ik eens rustig met PDM om de tafel zitten, en dan beslis ik". Er moeten wèl 'een paar puntjes worden doorgenomen', vindt Theu nisse, vooraleer hij bij PDM prolon geert. „Het lijkt prachtig, zoals het nu is gegaan, vier ritzeges, bijna alle truien, het ploegenklassement, vier man bij de eerste tien, maar vier be schermde renners, dat is toch echt teveel. Dat zal moeten veranderen". „De eerste week hebben wij meer in de wind gezeten dan de kopmannen van andere ploegen. Logisch, want een Kelly, een van de besten van de wereld toch, hoeft mij niet uit de wind te houden. Maar het kost wèl energie. En ik was ook flink teleur gesteld, toen ik in die valpartij naar Montpellier, vijf minuten achterop was geraakt en alleen Van Orsouw en Draaijer bij me kreeg om me te rug te brengen. Als ze iets van je ver wachten in de bergen, moet je ook beschermd worden". Ook in de Pyreneeën liep het niet zoals het had gemoeten. Hij had zich nogal geërgerd aan het rijden op bepaalde momenten van Alcala. „Die had zich moeten opofferen, maar ja, maak het hem maar eens duidelijk als hij alleen aan zichzelf zit te denken. Communiceren in een vreemde taal is toch al moeilijk; het eerste wat ze leren zijn vieze dingen en scheldwoorden, maar daarna staat het verstand stil". Hoe het dan moet, volgend jaar? Theunisse: „Nou ja, Kelly rijdt in ie der geval geen Tour meer, zegt-ie. En Alcala zal zich dus volledig in dienst van ons moeten stellen, als Rooks en ik blijven". Zijn martkwaarde wordt voor PDM niet onbetaalbaar? Theunisse: „Als ik echt geld wil verdienen, moet ik naar Spanje. Maar ook sportief moet ik me gelukkig voelen. Ik ben toch het beste met Nederlanders en Belgen om me heen. Die doen ten minste wat voor je, en daar kun je ook nog eens iets voor terugdoen". l'ALPE d'HUEZ (GPD) - „Vorig jaar lag ik hier als winnaar, nou is het Gert-Jan. En ik ben net zo blij voor hem als hij toen voor mij. Hij heeft er voor gereden, hij verdient het". Ste ven Rooks, die zijn eigen podium plaats in Parijs wel mag vergeten, een minuut of twee op de top-drie verloor, en zakte naar de zesde plaats. Toch was hij beter dan dinsdag, vond hij zelf. Maar hij moest zich beperken tot de verdediging, en toen Fignon aan de voet van l'Alpe d'Huez het tempo drie keer omhoog gooide, verkoos hij het eigen ritme. Maar 'kraken', zoals de Franse tv deed geloven - „hoe ko men ze erbij?" Rooks haakte onmiddellijk in op de L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - In Briancon starten 147 renners voor de zeventien de etappe van de Ronde van Frankrijk over 161,5 km naar l'Alpe-d'Huez. Weer: zeer warm. Parkoers: drie ber gen van erecategorie. Rüttimann, Zimmermann en Badolato starten niet meer. SOUVENIR. Biondi wint op de Galibier Souvenir Henri Desgrange. Theunisse is eerste op de top voor Vona en Biondi. In af daling ontstaat kopgroep 11 renners met o.a. Theunisse, Tolhoek, Dhaenens en An derson. Nijboer stapt af. CROIX-DE-FER. Aan voet van Croix-de- Fer is voorsprong 1.15. In de klim aanval van Theunisse. In peloton smoort aanval Mot- tet, die later zelf in problemen komt. Theu nisse eerste op top 1.27 voor Millar, Fignon, Rooks, LeMond, Alcala en Delgado. Kleins man stapt af. L'ALPE-D'HUEZ. Aan voet l'Alpe-d'Huez is Theunisse 2.25 voor op Millar en Bugno en 3.30 op peloton. Nederlander gaat onbe dreigd op etappezege af. Achter hem laat Delgado Rondon tempo maken. Vier kilo meter onder de top valt Fignon aan, Le Mond kan niet reageren en verliest gele trui. Delgado wint sprint voor tweede plaats. aanval van zijn ploegmaat, die niet eens als een aanval bedoeld was. „Mooier kon het niet: hij weg, wij af stoppen, en niemand die meer wilde rijden. Zeker op het vlakke niet, tussen de Croix de Fer en Alpe d'Huez. Eerst is het een gok, later zie je dat het lukt, dat hij zelfs even aan de gele trui mag gaan denken. We hebben de sterkste ploeg, en daar moetje van profiteren". Rooks' eigen ambities? „Ik sta op ongeveer dezelfde afstand als vorig jaar. Maar toen was ik tweede, nu zes de. Komt omdat er vorig jaar nogal wat toprenners afstapten of een heel diepe inzinking kregen, en nu zitten ze er allemaal nog bij. Maar,-ik mag niet klagen. Ik heb een mooie tijdrit gewon nen, en ga me nu concentreren op de combinatietrui. Ik heb gisteren mee- gesprint voor de catches, en sta nu aan de leiding. Kelly is het ermee eens. Die heeft het toch al warm genoeg met die groene en die rode. Een man met drie truien, dat is een zinloze zaak; je moet het been een beetje verdelen". Rooks heeft, na de bahandelingen van Ko Maas, vrijwel geen last meer van zijn rug. „Ik vind dat je er alles aan moet doen om je goed te voelen. Ik heb altijd baat bij Maas, dus heb ik geen moment geaarzeld hem te laten over komen en zijn ticket te. betalen. Dat geld verdien ik op een andere manier makkelijk terug". In de criteriums? Rooks: „Niet te veel, een stuk of acht. In ieder geval in Heer- hugowaard; daar laat ik de Summer Classic voor schieten. De andere we reldbekerwedstrijden rijd ik wel. Mon treal, San Sebastian, nog een grote koers in Spanje, Varese, Kampioen schap van Zurich en dan naar Cham- béry, om me voor te bereiden op het WK. Met Theunisse en Van Orsouw. Of Van Orsouw dan al is geselecteerd? Voor mij wel; en naar de renners moet de KNWU maar luisteren". Geen Ronde van Nederland? „Nee, die laat ik dit jaar maar eens schieten. An- Door Dick Heuvelman ALPE d'HUEZ (GPD) - De ene dag is de andere dag niet in de Tour de France. Ofwel: de winnaars van gis teren zijn de verliezers van morgen. Een paar voorbeelden. Laurent Fig non werd dinsdag in Briancon nage noeg afgeschreven. Tijdens het tra ditionele wielercarnaval op Alpe d'Huez, luidde alom de verwachting, zou de Franse troef definitief wor den gekraakt. Greg LeMond, de ver bazende Amerikaan, leek na de eer ste Alpenrit toch wel de beste papie ren in handen te hebben. Charly Mottet, de Franse nummer 2, mocht ook nog hopen op iets moois. En de Spanjaard Pedro Delgado was even min kansloos. Hij kon - dacht men - op weg naar Alpe d'Huez wel eens zijn slag slaan. Ook in de wielersport, vanwege aller lei niet te doorgronden intriges en combines toch al een bijzonder inge wikkelde materie, zijn voorspellin gen hachelijk. Op de top van de 'col d'Hollandaise', l'Alpe d'Huez, waar Gert-Jan Theunisse de Nederlandse pastoor Jaap Reu ten weer eens noop te de klokken te luiden, konden alle voorziene scenario's bij het grof vuil worden geveegd. Zoals eerder deze Tour al herhaaldelijk is voorgevallen, waarbij de namen Herrera, Parra, Breukink en Hampsten (gisteren op 18 minuten finishend) kunnen wor den ingevuld. Het komt de organisa tie allemaal heel goed van pas. In een poging een leuke apotheose in Parijs te creëren, leek het de Tour-directie een goed idee de editie van '89 te be sluiten met een individuele tijdrit. Het zou wel eens kunnen zijn dat deze ronde in de laatste 24.5 kilometer zijn beslag krijgt. Vooralsnog hebben de Alpen hun ge bruikelijke rol als scherprechter niet kunnen waarmaken. Er staan nog enkele pittige bergen op de rol, zij het dat de sjeu er toch wel af is. Ook hier geldt echter: wat is wijs heid? Het zal niet de eerste keer zijn dat in etappes, die volgens het draai boek een niet al te moeilijk profiel hebben, zich verraderlijke elemen ten openbaren. Fignon zinspeelde daar een beetje op, nadat hij weer in het geel was gehuld. De balans op makend, stelde hij vast: „De winst die ik heb geboekt, is niet genoeg met het oog op de tijdrit van zondag. Er zullen de komende dagen eigen- ik* lijk grotere verschillen gemaakt moeten worden". Fignon is ook het type renner dat de strijdbijl op onverwachte momenten opgraaft. De rit naar Marseille, eind vorige week, vormt daarvan een be wijs. Samen met de gisteren als kans hebber weggevallen Mottet (verlies van ruim 5 minuten) probeerde hij toen een verrassende coup te plegen. Die mislukte, maar het tekent zijn in stelling. De Fransman mag graag op de bluftoer gaan, zelfs als-ie niet zijn beste dag heeft. Op de prachtige hair- mmm pin-helling naar Alpe d'Huez deed hij dat ook nog even. Delgado kon nog ternauwernood counteren. LeMond, de 'dritte im Bunde', zakte echter door het ijs. Fignon: „Eigenlijk reed ik helemaal niet zo goed. Vooral in de eerste kilometers naar Alpe d'Huez was ik verre van fris. Gelukkig ging het tegen het einde een stuk beter. Ik zag dat LeMond er een beetje door heen zat en toen was het alles of niets". De Amerikaan verdedigde zich tot het uiterste, 'harkte' zich naar bo- i JÜM *(f0 Laurent Fignon rechtsin de aanval op de flanken van Alpe d'Huez. Pedro Delgado kan maar ternauwernood aanklampen bij de ontketende Fransman. ven, om er te ervaren dat hij 27 se conden tekort kwam om een nieuwe leiderstrui af te kunnen halen. „Niet desastreus", schatte LeMond zijn ne derlaag in. „Ik heb de Tour zeker nog niet verloren. Als tijdrijder heb ik meer te bieden dan Fignon, dus zie ik best nog mogelijkheden. Bovendien zal Fignon nu de koers moeten con troleren en dat komt me goed van pas". Het voortouw hoefde LeMond giste ren als klassementsleider trouwens ook niet te nemen. Dat werd gedaan door Delgado's ploegmakker Ron don. De Colombiaan buffelde dat het een lieve lust was voor zijn kopman. Het gewenste rendement bleef des ondanks uit. De tactiek van Delgado en co. wekte enige bevreemding en leek LeMond zelfs lange tijd in de kaart te spelen. Een Spaans-Ameri kaanse combine misschien? „Niks daarvan", wimpelde Delgado sugges ties in die richting af. „Ik ben niet naar de Tour gekomen om wielren- nertje te spelen, maar om als een prof mijn vak zo goed mogelijk te bedrij ven. Mijn opzet was mijn concurren ten af te matten. Met Mottet en in mindere mate LeMond is dat gelukt, met Fignon helaas niet. Dat wil zo zeer niet zeggen dat ik heb gefaald, als wel dat Fignon erg sterk heeft ge reden". De Fransman met zijn paardestaar- tje ging met Delgado nog een presti gieus sprintje aan om de tweede plaats. Dat hij nipt verloor. Echter, het was niet daarom dat in Fignon's relaas enige teleurstelling door klonk. „Winnen op Alpe d'Huez is voor mij zoiets als een droom. En die is weer geen werkelijkheid geworden. Maar ach, dat ik die gele trui weer te rug heb, ervaar ik als een meer dan schrale troost". Allemont, GALIBIER Bourg- S.H.D. d'Oisans L'ALPE- D'HUEZ i2 500 ders wordt de organisatie weer boos als we uitvallen om naar een echt be langrijke koers te gaan". 161,5 km Etappeuitslag De uitslag van de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk is: I. Theunisse (Ned) 161,5 km in 5 uur 10 minuten en 39 seconden (gem. snelheid: 31,192 km/uur) L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - Erwin Nij boer en Rob Kleinsman hebben woensdag tijdens de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk de strijd gestaakt. Nijboer gaf op tij dens de beklimming van de Galibier, Kleinsman op de Croix-de-Fer. Voor Erwin Nijboer betekende dit voor de vierde opeenvolgende keer een voortijdig einde van de Tour. Dit jaar had hij zich vast voorgenomen Parijs te halen. Een voedselvergiftiging ver prutste zijn wensdroom. Zijn ploegge noot René Beuker vertelde bij de eind streep in l'Alpe-d'Huez, dat Nijboer diarree had gekregen. „We hebben met zijn allen op de rustdag uit een bak groenten zitten eten. Nijboer, Peeters, Wechselberger en ik hebben er diarree van gekregen. Erwin had er het meest last van." Rob Kleinsman kwam nog wel over de Galibier, maar stapte op de Croix-de- Fer in de bezemwagen. „Ik was hele maal leeg. Op de Croix-de-Fer stond ik stil. Het had geen zin meer verder te rijden." De overige 22 Nederlanders bereikten de eindstreep binnen de tijdslimiet. De ploeg van Raas kreeg woensdag de eerste uitvaller. De Westduitser Rolf Gölz, al twee dagen ziek, gaf op zonder zijn traditionele etappe te hebben ge wonnen. 2. Delgado (Spa) 1.09 3. Fignon (Fra) z.t. 4. Rondon (Col) 2.08 5. LeMond (VSt) 2.28 6.Lejarreta(Spa) 2.41 7. Rooks (Ned) 3.04 8. Bugno (Ita) z.t. 9. Millar (GBr) 3.08 10. Pascal Simon (Fra) 3.48 11. Herrera (Col) 4.16 12. Breu (Zwi) 4.44 13. Palacio (Col) 5.08 14. Alcala (Mex) z.t 15. Mottet (Fra) z.t. 16. Kelly (Ier) 5.26 17. Bauer (Can) z.t. 18. Caritoux (Fra) 5.51 19. Roosen (Bel) 6.06 20. Pino (Spa) 6.25 21. Gayant(Fra) 6.49 22. Biondi (Fra) 6.50 23. Müller (Zwi) 6.52 24. Fuerte(Spa) z.t. 25. Rué(Fra) 7.44 26. Camargo (Col) 7.57 27. Rodriguez-Magro (Spa) z.t. 28. Jérome Simon (Fra) 8.36 29. Comillet(Fra) 9.29 30. Phillipot (Fra) 9.35 31. Indurain (Spa) 9.40 46. Van Orsouw (Ned) 14.36 48. Ducrot(Ned) 15.20 49. Anderson (Aus) 15.23 51. Stevenhaagen (Ned) 15.48 60. Hampsten VSt) 18.29 65. Lubberding (Ned) 19.05 85. Van Vliet (Ned) 20.54 92. Maassen (Ned) 22.28 98. DeRooy(Ned) 22.46 99.Poels (Ned) z.t. 102. Draaijer (Ned) 23.35 113. Siemons (Ned) 24.34 118. Tolhoek (Ned) 25.22 123. Solleveld(Ned) 26.07 132. Nijdam(Ned) 27.58 133. Manders (Ned) 28.09 134. Lammerts (Ned) 28.41 135. Jakobs(Ned) 28.49 138. Beuker (Ned) 30.59 139. Hermans (Ned) 31.08 141. Hanegraaf (Ned) 31.44 143. en laatste Schurer (Ned) 32.11. Afgestapt: Nijboer en Kleinsman. 1 Algemeen klassement 1. Fignon (Fra) 77 uur 55 minuten en 11 seconden 2. LeMond 0.26 3. Delgado (Spa) 1.55 4. Theunisse (Ned) 5.12 5. Mottet (Fra) 5.22 6. Rooks (Ned) 7.07 7.Lejarreta(Spa) 8.07 8. Alcala (Mex) 10.43 9. Millar (GBr) 11.49 10. Kelly (Ier) 14.09 11. Indurain (Spa) 16.03 12. Bugno (Ita) 18.55 13. Pascal Simon (Fra) 19.05 14. Caritoux (Fra) 21.19 15. Pino (Spa) 21.24 16. Comillet(Fra) 23.20 17. Bauer(Can) 23.53 18. Hampsten (VSt) 26.02 19. Jérome Simon (Fra) 27.28 20. Phillipot (Fra) 27.41 21. Richard (Zwi) 28.51 22. Müller (Zwi) 29.24 23. Fuerte(Spa) 29.39 24. Herrera (Col) 30.29 25. Breu (Zwi) 31.10 26. Camargo (Col) 32.48 27. Rondon (Col) 34.09 28. Palacio (Col) 38.57 29.Gayant(Fra) 40.44 30. Roosen (Bel) 41.09 39. Ducrot 55.08 50. Stevenhaagen 1.07.47 90. Van Orsouw 1.33.58 97. Tolhoek 1.37.14 105. Maassen 1.43.38 107. Manders 1.46.09 109. Solleveld 1.46.27 115. Poels 1.52.46 117. Lubberding 1.56.25 120. Lammerts 1.57.34 123. Van Vliet 1.58.25 124. Hanegraaf 1.58.47 125. Siemons 1.58.50 127.Nijdam 1.59.28 128. Schurer 2.00.06 129. DeRooy 2.00.43 1356. Draaijer 2.05.46 138. Beuker 2.11.06 139. Jakobs 2.11.15 142. Hermans 2.31.28 143. en laatste Bomans (Bel) 2.34.19. Dagploegenklassenient 1. Gisbers 13.40.09, 2. Echevarri 0.13, 3. Gui- mard 4.29, 4. Legeay 13.01, 5. Nino 14.07, 13. Priem 37.42,18. Post 48.22, 21. Raas 1.02.24. A Igemeen ploegenklassement 1. Echevarri 233 uur, 56 minuten en 24 secon den, 2. Gisbers 4.38, 3. Legeay 39.39, 4. Gui- mard 41.49, 5. Vallet 59.34.18. Priem 3.00.45, 20. Raas 3.50.22, 21. Post 3.57.33. Bergklassement 1. Theunisse (Ned) 357,2. Millar iGBr) 227, 3. Delgado (Spa) 219, 4. Rooks (Ned) 219, 5. Le Mond (VSt) 147, 6. Indurain (Spa) 132. Puntenklassement 1. Kelly (Ier) 225, 2. De Wilde (Bel) 174, 3. Fi- danza (Ita) 114, 4. Rooks (Ned) 112, 5. Bauer (Can) 105, 6. Theunisse (Ned) 102. Tussensprintklassement 1. Kelly (Ier) 101, 2. Tebaldi (Ita) 70, 3. Schu- rer (Ned) 42,4. Amaud (Fra) 35,5. Perini (Ita) 30. Combinatieklassement 1. Rooks (Ned) 81,2. Kelly (Ier) 81, 3. Fignon (Fra) 75, 4. Theunisse (Ned) 67, 5. Indurain (Spa) 63.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 15