PZC Raad Hulst worstelt in extra vergadering met rentepercentage V erkeersmaatr egelen Eede worden eerst nader bestudeerd Kleine garnalenvisser is de dupe van andermans vangstbeperking Vier mannen betrapt bij diefstal bier provincie Zwempad ONDANKS BATIG SALDO OVER '88 WONINGBOUW KAN NU BEGINNEN Aangepast Aangeslagen COMMISSIE: GOED AFWEGEN A utomatisering HOEKENAAR KLAAGT NOOD OVER EUROKOTTERS Duiken VRIJDAG 14 JULI 1989 «16 Auto's bij botsing zwaar beschadigd Schilderes Terneuzen exposeert in België Snelheidscontrole op rijksweg 61 Inbraak in kantine Thuishaven Kamerkoren op tv NCRV's Weerklank Politiecontrole op autogordels bij Vlakebrug Veel auto's bleken niet afgesloten in Breskens en Sluis Inbreker geeft zich uit voor politieman Vrije van Sluis niet zo rijk als gedacht OOSTBURG - De financiële positie van het waterschap Het Vrije van Sluis is niet zo rooskleurig als een aantal mensen dacht. De rekening over vorig jaar sluit met een batig sal do van 440.902,80 gulden aldus een no titie in de stukken voor de algemene vergadering. De kleine 4,5 ton zijn echter niet te beschouwen als winst voor het waterschap, verklaarde dijk graaf T. P. Cambier donderdag. SINT-JANSTEEN - Bij een aarijding in Sint-Jansteen, woensdagavond rond tien uur, zijn twee auto's zwaar beschadigd. P. de B. uit Clinge ver leende toen hij met zijn auto wegreed van een parkeerterrein geen voorrang aan de eveneens per auto naderende B. B. uit Hulst. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. TERNEUZEN - De Terneuzense schil deres Riet Korbee-Arnold is de enige Zeeuws-Vlaamse exposante op twee omvangrijke tentoonstellingen in de Westhoek van Vlaanderen, die beide zaterdag worden geopend. In de tentoonstelling 'Schilders van de Zee' in Veurne (Sint Audomaruskerk in Vinkem/Beauvoorde) hangt een aquarel van Riet Korbee tussen werken van onder anderen Hendrik Willem Mesdag, Constant Permeke, Edgard Tytgat, Paul Delvaux, Rick Slabbinck en James Ensor. Gouaches en keramiek van mevrouw Korbee, die reeds twintig jaar in de kunsten actief is, zijn vertegenwoor digd in de Zomersalon 1989 van Spec traal in het Stadspaviljoen van Nieuw- poort. Daar is ook werk te zien van An nie Grandhenry, Annie van der Stiche- len, Jacqueline Onderdonck en 55 an dere Vlaamse kunstenaars en kunste naressen. Deze tentoonstelling wordt niet officieel geopend, maar officieel gesloten op 28 juli. De expositie in Veurne duurt tot 20 augustus. HONTENISSE - De verkeerspost Ter- neuzen heeft dinsdagavond tussen ne gen en tien uur een snelheidscontrole gehouden op rijksweg 61, tussen Ter hole en Zaamslag. Van de 127 auto's die passeerden, overtraden 62 de snel heidslimiet van 80 kilometetr per uur. De snelste wagen reed met een vaart van 133 kilometer over de weg. De bestuurders van de gefotografeer de wagens kunnen een boete tegemoet zien. De politie hield woensdag van 16.00 uur tot 17.00 uur een snelheids controle in de bebouwde kom van Vo-1 gelwaarde. Zesentwintig voertuigen kwamen in het uurtje langs en be stuurders van acht daarvan krijgen een proces verbaal wegens te hard rij den. Volgens een woordvoerder van de Hontenisser politie zijn de resultaten bedroevend. Met name op de weg tus sen Terhole en Zaamslag. „In een klein uurtje reed daar iets minder dan de helft van de automobilisten te hard. Dat is veel te hoog, als je bedenkt dat er met name door landbouwvoertui gen diepe sporen worden achtergela ten. De kans dat een automobilist de macht over het stuur kwijtraakt is niet ondenkbaar." GOES - Bij een inbraak in de kantine van voetbalvereniging Goes op het sportpark 't Schenge is in de nacht van woensdag op donderdag voor 350 gul den aan bier en frisdrank gestolen. Tot de buit behoorde ook een telefoontoe stel. De daders kamen binnen door een ruit te vernielen. „Dat wij als waterschap 4,5 ton over hebben, geeft een wel erg geflatteerd beeld. In het rekeningoverzicht over 1988 is te vinden dat we van te voren al 280.000 gulden aan de saldi-reserve hebben onttrokken. We gingen er toen nog van uit dat we een groot nadelig saldo zouden hebben. Uiteindelijk kunnen we stellen dat we vorig jaar zo'n 53.500 gulden tekort kwamen. Het overige laten we dus eigenlijk weer te rugvloeien naar de saldi-reserve wa- terkwantiteitsbeheer", legde de dijk graaf uit. Ook de ruim twee ton die naar de reser ve voor het waterkwaliteitsbeheer is overgeheveld, kunnen niet worden ge bruikt voor leuke dingen. „De reserve wordt gebruikt om tekorten van eerde re jaren weg te werken. Ook is een ge deelte al gebruikt om afschrijvingen te doen voor werken die dit jaar worden uitgevoerd, zoals de zuiveringsinstal latie in Breskens", vulde griffier B. A. H. Weterings na de vergadering aan. Een aantal hoofdingelanden was bang dat de eerdere berichten over een groot overschot voor misverstanden had gezorgd. De ingelanden van Het Vrije klagen toch al steen en been dat zij 'de hoogste lasten van Nederland moeten betalen'. In de districten Groede en Aarden burg moeten de vertegenwoordigers van de ongebouwde en gebouwde ei gendommen en de vervuilers volgend jaar aftreden. Bij opgave van meer kandidaten (op 23 augustus in het Pol derhuis in te leveren) worden op woensdag 18 oktober verkiezingen ge houden. Nieuwe hoofdingelanden worden in de januarivergadering van 1990 beëdigd. Om extra aandacht aan de verkiezin gen te geven worden twee voorlich tingsbijeenkomsten gehouden: dins dag 8 augustus in hotel De Roode Leeuw in Aardenburg en woensdag 9 augustus in het dorpshuis in Nieuw- vliet. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. De dijkgraaf deelde verder nog mee dat het schap een proefproject is be gonnen met het uitbesteden van delf- werk. Als het experiment slaagt zullen ongetwijfeld meer werkzaamheden in de toekomst door derden worden ge daan. De Goese markt was gisteren herschapen in een strandparadijs in zuidelijke sferen. HULST - De extra raadsvergadering die donderdagavond in Hulst is ge houden heeft eerder tot verwarring geleid dan tot verheldering. De extra raadsvergadering was nodig omdat tijdens de juni-bijeenkomst een be sluit was genomen dat achteraf niet helemaal juist bleek. Het destijds genomen besluit had be trekking op het vaststellen van één malige en jaarlijkse bijdragen voor de bouw van zestien woningen aan de Kloostergang/Vestdijkstraat door de Hulster Woningbouwvereniging. In het collegevoorstel was sprake van een rentepercentage van 7,5 procent, maar dat had 7,125 procent moeten zijn. Een eenvoudige pennestreek om dit te wij zigen was niet toegestaan, zodat de Hulster raad een nieuw besluit moest nemen. De korte raadsvergadering had tot duidelijkheid moeten leiden, maar liep al snel uit op juist meer verwarring. Burgemeester mr F. Jacobs was afwe zig en de voorzittershamer werd ge hanteerd door loco-burgemeester G. van de Voorde. Hij deelde aan het be gin van de vergadering mee, dat het thuisgestuurde voorstel eigenlijk niet het juiste was, en dat het pasuitgereik- te voorstel diende te worden behan deld. Voor raadslid A. Houben (vvd) steeg de verwarring ten top. Hij bleek in het bezit van drie verschillende voorstellen, waarvan maar één de eni ge juiste was. H. Vercauteren (cda) sprak er toch zijn verwondering over uit, dat er in het ju- ni-voorstel een voor hem belangrijke fout was geslopen. Van de Voorde trachtte heel omslachtig uit te leggen dat de aanvraag van de woningbouw vereniging al uit mei dateerde. Vol gens de toenmalige gegevens was het rentepercentage 7,5. De verwerking van het voorstel heeft in juni plaatsge vonden. Hierin moest eigenlijk het herziene rentepercentage worden ver meld. Ambtenaren zagen dat echter over het hoofd. De vijftien aanwezige raadsleden konden op een gegeven moment door de bomen het bos niet meer zien, waardoor de raadszitting toch nog een half uur in beslag nam. Vooraf was echter gesuggereerd, dat de hele bijeenkomst slechts enkele minuten zou duren. Uiteindelijk werd er geen nieuw voorstel aangenomen, maar is het juni-voorstel aangepast aangeno men. De Hulster Woningbouwvereni ging kan nu vrij spoedig aan de slag met de bouw van de zestien wonin gen. Want daarom werden de raadsle den uit hun zomerreces gehaald. De raad was niet alleen opgeroepen om zich te beraden over de toewijzing voor de woningbouwvereniging. Voor de commissie sportaangelegenheden moesten enkele leden en plaatsver vangend leden worden benoemd. Dit op voordracht van de Hulster sport raad. Na enige toelichting van de voor zitter werd het voorstel aangenomen. J. Braet uit Heikant wordt lid van de commissie sportaangelegenheden, terwijl A. Koen uit Hulst en E. Ver- straeten, eveneens uit Hulst, als plaatsvervangende leden zijn be noemd. GOES - Waar het precies aan lag, is de vraag maar een feit is dat de Grote Markt in Goes donderdag net zo goed Piazza Garibaldi had kunnen heten. Of Playa de Condor. Iets zuidelijks in elk geval. Of het nu kwam door de sal sa en steelband-muziek, door de fon tein die vanaf het middaguur midde nin een groot bassin kletterde, door de 250 kubieke meters zeezand die voor drie dagen het plaveisel bedek ken of doordat Zeeuwen plotseling in groten getale blijken te kunnen flane ren. De Beach Party, opgezet door de Goe se horeca, wist het koopavondpubliek massaal in de stad te houden tot lang nadat de winkels gesloten waren. Toen donderdagochtend vrachtwagens zand werden geschikt rond een bad met een doorsnee van 10 meter, leek het marktplein één grote troosteloze bouwput. Een onwetende passant zou hebben gezworen dat iemand op het plein iets bouwkundigs van plan was, want het eerste dat op het nep-strand- in-wording verscheen was een groot bord met Sagro, de aannemer uit 's Heerenhoek die grote werken aanpakt en voor het zand zorgde. Kleurige vuilnisbakken, kraampjes, vlaggen, palmen, terrasstoelen en ta feltjes, parasols en een echt bootje op een trailer konden daarin geen veran dering brengen. Het bleef een eigen aardig gezicht: al die Goese horeca-on- dernemers in de weer met de metamor fose van hun Markt, die ook zonder op smuk z'n charme heeft. Maar toen lo co-burgemeester L. H. de Leeuw de zaak formeel had geopend door de fon tein aan te sluiten, bleek al snel wie de sfeer moeten brengen op een strand, op de markt en eigenlijk overal: de mensen. Natuurlijk was het even wennen: naaldhakken lopen beroerd in het zand en middenin de stad uitje schoe nen stappen is ook zo wat. Toch had iedereen zijn draai vrij snel gevonden. De ergste waterratten onder de kinde ren - geen badpak bij zich natuurlijk - profiteerden van de uitverkoop bij Zeeman en konden, na wat omzichtig verkleedwerk, te water. Volwassenen waagden zich niet in het bad maar hielden het op de terrasstoeltjes die, wanneer ze erop plaatsnamen, een hal ve meter het zand inzakten. Maar in minder dan geen tijd waren alle stoe len op die manier 'ingezeten' en het kostte moeite de rest van de dag nog een zetel te bemachtigen. Zelden is een evenement op de Grote Markt bij een groot publiek zo aange slagen. Loco-burgemeester De Leeuw voorvoelde het al bij de opening: „De voorzitter van onze raad en de wet houder van sportzaken hebben het no dig gevonden naar de Antillen te gaan. Maar ze weten niet wat voor groots, Caribisch en swingends ze in eigen stad missen". De Leeuw gaf het organiserend comité een opblaasbare globe cadeau, niet al leen om mee te ballen maar ook om Goes op te bekijken zoals je normaal gesproken de Antillen bekijkt: stippel tjes op de Wereldkaart. Hij zei de Beach Party te beschouwen als Goes- promotie van de eerste categorie. Dat was een veelbelovende medede ling voor de horeca-onderners van de Markt, onder wie het gefluister over een autovrije Grote Markt, een perma nent, gigantisch terras, weer meteen de kop op stak. De maatregelen voor de Beach Party: het zand en het water, hebben de organisatoren 26.000 gul den gekost maar zonder die kosten kan het ook. Het zand is niet direct noodzakelijk voor een sfeervol feest, al valt er voor een fontein en een podium wel wat te zeggen. Prijkten niet vele eeuwen een pomp en een muziektent tussen de historische gevelwanden en is een fontein niet, net zo goed als een pomp, een instrument om water mee te verplaatsen? Zo droomden, terwijl het publiek zich liet meeslepen in Latijns-Amerikaan se ritmes, de Goese horeca-onderne- mers hun droom, die nog tot en met za terdag werkelijkheid zal blijven. AARDENBURG - Eede moet nog even wachten op veiligere en begaanbaar- dere straten en comfortabele bushok jes ('abri's' met een deftige naam). De leden van de commissie algemene en bestuurlijke zaken wilden donder dagavond niet allemaal zo snel beslis sen als H. C. A. van Rie (d66) wenste. Zij sloten zich aan bij de mening van burgemeester E. F. Jongmans dat alle voorgestelde maatregelen eerst door de diverse deskundigen moeten wor den bekeken en beoordeeld en dat dan een afgewogen keuze kan worden ge maakt in welke volgorde de werken worden uitgevoerd. Van Rie had een prioriteitenschema opgesteld om de al gereserveerde gel den voor het dorpsplan Eede 'niet ver der uit te hollen'. De raad had eerder zestig mille uitgetrokken voor realise ring van de eerste fase van het plan, maar vorige maand schoten de raads leden al een gat in die begroting. Zij stelden 20.000 gulden beschikbaar voor oprichting van een kantine annex kleedruimte voor SV Eede. Van Rie had overigens begrepen dat dat hele bedrag ten koste ging van uit voering van het dorpsplan. De helft van het toegezegde bedrag krijgt de voetbalclub echter alleen als renteloze lening en die tien mille staan los van de gelden voor het dorp Eede. Van Rie hoopte zo snel mogelijk snel- heidsbeperkende maatregelen in ver scheidene doorgaande straten in Eede te kunnen nemen. De Democraat dacht daarbij zelf aan grote bloembak ken, maar was bereid voor elk 'beter voorstel dat de snelheid vermindert' te tekenen. De overige commissieleden keurden de ideeën van Van Rie niet af, maar willen graag eerst het advies van onder meer de verkeersdeskundigen van de rijkspolitie horen. Daarna moet vol gens hen eerst nog eens goed afgewo gen worden welke knelpunten in Eede het eerst aan de beurt moeten komen. De commissie financiën was na alge mene bestuurlijke zaken (ABZ) ge pland. Daar er (naast de burgemees ter) slechts twee commissieleden wa ren, kon de vergadering officieel niet doorgaan. Jongmans vroeg de leden van ABZ die officieel geen zitting hebben in de commissie financiën even te blijven zitten. Hij wilde 'de mening peilen' over de automatise ringsplannen van de gemeente. Om niet te ver achter te komen op het schema willen b en w in de raadsverga dering van auigustus toch al met een voorstel voor de eerste fase van auto matisering komen. De commissiele den waren allemaal overtuigd van de noodzaak om tot een nieuw systeem over te gaan. Alleen over financiering en bedragen zal nog gediscussieerd moeten worden. HOEK - Louis Davids zong het al: de kleine man, 'met zijn confectiepak- kie an', moet het altijd ontgelden. De kleine garnalenvisser, zo is de er varing van F. de Rooy uit Hoek, zit in het zelfde schuitje. Hij moet op draaien voor de vangstbeperkingen op bij voorbeeld schol en kabel jauw, ook al zijn de EG-maatregelen voor die vissoorten ogenschijnlijk zijn zorg niet. „De kleine garnalenvisser zit weer in het verdomhoekje", gromt De Rooy, die in het seizoen vanuit Terneuzen, met de NZ-12, dag in dag uit de Wes- terschelde opvaart om daar zijn bo terham te verdienen. Acht tot twaalf uur per etmaal, helemaal alleen, om het resultaat van de slepen in de Pas van Terneuzen, de Everingen of de Schaar van Spijkerplaat te verkopen in de vismijn van Breskens. „Maar in oktober, de beste maand voor de garnalenvangst, begint het al. Al die dure Eurokotters kunnen dan geen gewone vis meer vangen en stappen over op de garnaal. Ze heb ben koeling aan boord, kunnen een hele week wegblijven en als ze vrij dags terugkomen in Breskens leve ren ze zo'n grote vracht dat de markt overspoeld wordt en de prijs zakt," zo vat De Rooy zijn probleem samen, „en dan heb ik het laatste jaar nog geluk gehad dat er weinig garnalen waren, zodat de prijs niet al te ver zakte." De Rooij, die met vrouw en kinde ren in Hoek woont, is één van de laatste garnalenvissers die Terneu zen als thuishaven heeft. De hele Terneuzense vissersvloot is op dit moment niet groter dan drie sche pen. Waarvan de NZ-12 van De Rooy er één is en een ander schip is van zijn vader en een broer samen. Het geslacht De Rooy is sinds onheuge lijke tijden al voor zijn inkomsten afhankelijk van de garnaal in de Westerschelde, te weten de Holland se Garnaal. „De beste garnaal ter wereld," meent De Rooy, die zijn vangsten via Breskens ziet verdwij nen naar restaurants in vooral Frankrijk. De Rooy zegt zelf nooit naar wat an ders gevist te hebben dan naar gar nalen. Nou ja, wel eens naar zeester ren, die in grote aantallen voorko men onder de lozingspijpen van Dow Chemical, maar dat was in het kader van een wetenschappelijk onder zoek. „Ik wil de andere vissermannen niet aanvallen. Die werken ook gewoon voor hun brood en als ze het ene niet mogen vangen dan moeten ze wel iets anders zoeken. Het is allemaal de schuld van het ministerie. Half oktober zei het ministerie: het kabel jauwquotum is vol. Toen moesten de Eurokotters in Breskens stoppen. De Belgen even verderop die lachten zich toen rot, want die visten gewoon door op kabeljauw. Ook de Boek- houtse garnalenvissers (die hun thuishaven in Breskens hebben, red.) zijn wel eens op kabeljauw gaan vissen. Dan staat daar zo'n Bresken- se visser op zijn vismijn naast een partij kabeljauw die hij zelf niet mocht vangen, die kan wel huilen. Maar half oktober is voor mij het hoogseizoen en met al die concurren tie van mijn Nederlandse collega's wordt het voor mij bijna onmoge lijk." Het rijk had volgens De Rooy nooit zulke hoge investeringspremies mo gen geven aan de vissers die een kot ter van het Euro-formaat wilden bouwen. De schepen van twee mil joen waar een miljoen van overheids wege in is gestopt, maken dat De Rooy's boterham steeds dunner be legd wordt. Braks wil gewoon dat er 180.000 pk uit de visserij verdwijnt. Hij maakt iedere keer een paar wetjes die het ons weer moeilijker maken om te overleven. Nou is er weer een wetje voor de koeling. Die zegt dat de gar nalen door de vissers aangevoerd moeten worden onder smeltend ijs of anders op vier graden gekoeld. Dat zijn praatjes voor de vaak. Daar klopt niets van." Die koeling bevordert de kwaliteit van de garnaal niet, vindt De Rooij, het bevordert alleen maar dat grote visserschepen met een koelinstalla tie een hele week weg kunnen blijven om garnalen te vangen, met boven vermeld effect. De Rooy vindt, maar dat kan ook broodnijd zijn, dat de kwaliteit van die garnalen te wensen overlaat. De Rooy werkt nog ouderwets. Thuis in Hoek heeft hij een ijsmachine staan en iedere dag gaat er een flinke voorraad ijsklontjes mee wanneer hij uitvaart. Alle gevangen garnalen verdwijnen onder het ijs. „Maar als ik mijn laatste garnalen om één uur heb gevangen en ik kom om twee uur in Breskens aan, dan zijn die nog niet tot vier graden afgekoeld." Volgens hem is het daarom maar een geluk dat hij dagelijks vers aanvoert en op die manier de kwaliteit kan handha ven. „In de vismijn van Zeebrugge zeggen de handelaars het al: liever verse garnalen dan garnalen uit de koeling." De Rooy is niet geschrokken van de berichten over de ernstige verontrei niging van de Schelde en de Wester schelde. „Ik krijg twee keer in de week inspectie, van het ministerie en van de Warenwet, en er zijn over mijn garnalen nooit klachten. Ik denk dat die milieu-organisaties achter lopen, want er is de laatste jaren heel veel verbeterd op de Westerschelde. Drie jaar geleden zag je nog geen plakkers (zeewier) op de voet van de dijken, maar nou zit de hele dijk vol. Tien jaar geleden zag je op de Schelde nog geen spierinkje. Afgelopen voorjaar had ik slepen met soms wel tien of twintig spierinkjes erbij. De Wester schelde is gewoon een zeer rijke vis grond. Ik ken een boek dat twintig jaar oud is en daarin staat dat er in de Westerschelde geen zeesterren voorkomen. Dat is niet meer waar. Er is één plek waar de zeesterren in een laag van een meter dik rondkrui pen en dat is vlak voor Dow." Garnalenvisser Freddy de Rooy op zijn NZ 12. AARDENBURG - Het Zeeuws- Vlaams Kamerkoor en het Terneu- zens Kamerkoor Vocalitas zijn zater dagavond op de televisie te zien (en te horen). In het NCRV-programma Weerklank zijn opnames te zien van een concert dat in april in de Sint Baafskerk van Aardenburg werd op genomen. Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor onder leiding van Philip Sierens zingt onder meer liederen van Franz List (Ave Ma ria) en R. Farrant (Call to remembran ce, o Lord). Weerklank begint om 22.02 uur op Nederland 1. Vocalitas onder leiding van Arie Karreman zingt onder meer Psalm 100 van Mendelssohn. Voor Vocalitas is het televisie-optre den een leuke afsluiter van het seizoen waarin het tienjarig bestaan werd ge vierd. ZIERIKZEE - In Zierikzee zijn woensdagavond vier personen aange houden, verdacht van diefstal. Het waren de twintigjarige M. P. en de ne gentienjarige M. K. uit Zierikzee en C. de R. en D. de L. van rond de twintig jaar, beiden uit Dordrecht. De politie betrapte het viertal bij het stelen van twee kratten bier bij een su permarkt aan de Varremarkt. Na een korte achtervolging kon de politie twee van hen aanhouden. Even later werden de andere twee daders aange troffen in de woning van P. Na verhoor zijn de daders in vrijheid gesteld en is tegen hen proces-verbaal opgemaakt. KRUININGEN - De rijkspolitie Rei- merswaal heeft donderdag bij de Vla kebrug twaalf automobilisten be keurd voor het niet dragen van de vei ligheidsgordel. In totaal werden 65 voertuigen gecontroleerd. Eén verbaal betrof een te gladde band. OOSTBURG - De rijkspolitie heeft donderdag tussen 13 en 15 uur in Bres kens en Sluis de actie 'auto open' ge houden. Bij deze actie - die plaats vond op diverse parkeerplaatsen - werd gekeken of mensen de auto goed hadden afgesloten en geen waarde volle spullen in hun voertuig hadden achtergelaten. In Breskens werden 281 auto's gecon troleerd, waarvan er 24 niet goed wa ren afgesloten. Van deze 24 auto's wa ren er 17 waarin waardevolle spullen - zichtbaar - aanwezig waren. In Sluis werden 327 auto's gecontro leerd. Hiervan waren er 16 niet goed af gesloten, terwijl in 9 van de 16 waarde volle spullen zichtbaar aanwezig wa ren. In de betrokken auto's heeft de po litie folders achtergelaten met tips te gen diefstal uit auto's. (Slot van pagina 13) Iers gedragen. Het water wordt gezui verd door onder de bak installaties aan te brengen waardoor het water in beweging blijft. Altena is ervan over tuigd dat zijn ontwerp een schitteren de toeristische attractie kan worden, De zwemmers die bij het windorgel be ginnen, baden eerst over het Nolle- strand en bevinden zich even later bo ven de toppen van de groene bomen in Nollebos. Voor de Boulevard De Ruy- ter zwemmen zij voor het oog nage noeg tussen de schepen en bij het Kei- zersbolwerk zijn ze zelfs boven de bo ten van het loodswezen. De bak moet bij het monument van De Ruyter worden uitgediept tot drie meter. De liefhebbers kunnen dan vanaf het Keizersbolwerk het water in duiken. Altena wil daarmee tijden van weleer doen herleven. Hij herin nert zich nog dat mensen vanaf het Keizersbolwerk in het water doken. Zelf zet hij grote vraagtekens bij de uit voerbaarheid van het totale plan. Rijkswaterstaat geeft naar zijn oor deel nooit toestemming. De boulevard is als zeewering heilig. Altena heeft toch de stille hoop dat de gemeente Vlissingen eens bij hem zal aanklop pen voor realisatie van een stukje van het zwempad. „Ik vraag me wel af of dan de essentie van het ontwerp overeind kan blij ven," laat hij in eerste instantie aarze lend weten. „Het Nollehoofd en Mi- chiel de Ruyter zijn als uiteinden van het pad zeer markante punten. Maar, ik sta natuurlijk te popelen als ik drie honderd meter van het zwempad mag bouwen voor de Boulevards Evertsen en Bankert". OUWERKERK - In een woning in Ou- werkerk is woensdagavond rond mid dernacht ingebroken. De bewoonster, een bejaarde dame, werd wakker toen een man in haar slaapkamer kwam die de kasten begon te doorzoeken. Aanvankelijk gaf hij zich uit voor po litieman. De bewoonster vroeg om zijn legitimatiebewijs, wat zij niet te zien kreeg. Zij belde naar het politiebureau, maar intussen verdween de man zonder iets mee te nemen. Hij was ongeveer 25 tot 30 jaar oud en 1.80 meter lang, had een stevig postuur en kort donker haar Hij droeg geen snor, baard of bril. De rijks politie van Schouwen-Duiveland ver zoekt een ieder die inlichtingen kan verstrekken contact op te nemen met het bureau in Zierikzee. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30