PZC Televisiester breekt neus Lange dag van Tebaldi sport 19 MET HEM HEB IK NOG GEDULD VRIJDAG 14 JULI 1989 Pechvogels Wond Klapper Mysterie MONTPELLIER - MARSEILLE Voortdurend valpartijen in T our-peloton MONTPELLIER (ANP) - Bloed, zweet en kale. Dit was het kortst mogelijke karakter van de tweede overgangsetappe van de Pyreneeën naar de Alpen, 242 kilometer van Toulouse door de oven van de Midi naar Montpellier. Het bloed zat op het gezicht van Geert-Jan Theunisse en op de lijven van nog een stel tuimelaars. Het zweet werd geproduceerd door een trio durvers in een marathonvlucht. Zij bouwden een voor sprong op van een half uur en daarvan resteerden aan de finish nog 22 minuten. De kale was Giancarlo Perini, een ge pikeerde Italiaanse waterdrager, wie de overwinning op de laatste meter ontglipte. Zijn zeven jaar jongere land genoot Valerio Tebaldi was een fractie sneller in de eindsprint. Het Tourpeloton onder aanvoering van gele-truidrager Laurent Fignon pufte donderdag onder de verzengen de hitte. Alles duidde op een lange, vervelende 'wandeling'. Daar is geen seconde sprake van geweest. Vanaf de start in Toulouse werd er voortdurend aangevallen. Het trio vluchters, be staande uit de Fransman Amaud met de beide Italianen Tebaldi en Perini, reed zo hard door dat de rit een uur vroeger eindigde dan voorzien. Het peloton liet de drie begaan, maar toen de achterstand een half uur be droeg, deden zich, mede door de in vloed van de mistral die van de zijkant blies, toch nervèuze en chaotische ta ferelen voor. De bruuske tempoverho gingen uit gezapige toestanden had den een reeks valpartijen tot gevolg. Jos van Aert was het eerste slachtoffer, hij werd de vijfde Nederlandse uitval ler. Per helicopter werd hij naar het ziekenhuis van Bezier gebracht omdat men vreesde voor een breuk in het knie-gewricht. Onderzoek wees uit dat daar geen sprake van was maar 'slechts' van een zware blessure. kop gaat het vandaag heel warm heb ben in de Midi." Perini verstond het niet, de Italiaanse journalist Rino Negri wel. Hij legde het Perini uit. De 'gregario' ontstak ter stond iij boosheid. „Mama Mia, ik moet hem wat laten zien.". „Ga dan in de aanval man", suggereerde Negri. In zijn poging tot onderscheiding was Perini afhankelijk van de latere win naar Tebaldi. Perini kreeg een gat van een minuut niet gedicht, wat hij ook probeerde. Tebaldi wachtte op hem, reed met Perini naar voren en ver sloeg hem vijf uur goede samenwer king later in de eindsprint. Perini was toch tevreden. Behalve met valpartijen kregen de Tourrenners gisteren ook te maken met de monstranten, die actie voerden tegen de sluiting van eenfabriek. Hier banen de koplopers zich een pad langs de obstakels op de weg. Na 185,5 kilometer in het plaatsje Clermont-l'Herault vielen dertig ren ners over elkaar heen. Het tempo lag inmiddels hoog onder impuls van de gele-truidrager. Millar, Theunisse en Rooks waren de prominentste pech vogels. Rooks' fiets bleef onbescha digd, hij zelf op een dikke bult op zijn hoofd na ook en hij kon vrijwel direct weer aansluiten bij het peloton. Theunisse bloedde hevig uit een gat in zijn voorhoofd, precies boven zijn neus. Hij moest wachten op een andere fiets. Müller, Draaijer en Van Orsouw wachtten op hem. Op het moment dat de groep de aansluiting tot stand bracht en Theunisse met zijn bebloede hoofd bij het peloton aansloot, haak ten Müller, Van Orsouw en Draaijer in elkaar en vielen op hun beurt. Draaijer was er met schaafwonden van top tot teen het ergst aan toe. Theunisse reed de laatste anderhalf uur met de moed der wanhoop en arri veerde zwaar gedemoraliseerd bij de streep. „Alweer gevallen, het ongeluk houdt niet op voor mij", zei de leider in het bergklassement na zijn derde val partij binnen een maand. De Belgische knecht Rudy Dhaenens vertelde: „Het was maar goed dat Earley en ik con stant bij hem bleven, anders had Geert-Jan het niet gered." In hun hotelkamer lagen Theunisse en Rooks donderdagavond tegen el kaar op te klagen. Dokter Janssen had beiden verzorgd en hen moed inge sproken. „Geen noemenswaardig let sel". De lelijk ogende wond in het voorhoofd van Theunisse hoefde niet eens gehecht te worden. Hij hield wel een stijve nek en een gezwollen scheenbeen over. Bij de valpartijen raakten ook de Zwit ser Urs Zimmermann (kneuzing lin kerpols), Eric Boyer (Fra-kneuzing lin kerpols), Rossignoli (Ita-breuk mid- denhandsbotje), Haex (Bel-kniekwets- uur), Roux (Fra-elleboog) en Volpi (Ita-knie kwetsuren) gewond. Veel vrolijker ging het toe in het Ita liaanse kamp. Valerio Tebaldi had in Montpellier net als vorig jaar in Reims zijn liefde voor de Tour beloond gezien met de etappezege na een monster- vlucht. Hij kon dit aan, zijn Franse me devluchter Dominique Arnaud, uitein delijke derde door een gemiste bocht, bracht in het verleden dergelijke stunts eveneens op zijn naam. De aan wezigheid van de onbaatzuchtige wa terdrager Giancarlo Perini in de mara thon naar een dagsucces had een diep ere achtergrond. Donderdagochtend vroeg bij de start in Toulouse riep speaker Daniel Mangeas door de mi crofoon over Perini: „Ik hoop dat hij mij niet kan verstaan, maar deze kaal- MONTPELLIER (ANP) - Jacques Chancel, de Willem Duys van Frank rijk, heeft donderdag tijdens de twaalfde etappe van de Tour de Fran ce zo'n harde stomp op zijn gezicht ge had, dat zijn neus brak. Het gebeurde tijdens een kleine de monstratie van milieu-activisten. Zij vonden dat de Tour veel te veel afval op de wegen achterliet. De wagen van de tv-zender Antenne-2 werd tegenge houden. Chancel, een zeer bekende ve dette, stak zijn hoofd met veel autori teit door het open dak van zijn auto nep de demonstranten toe aan de kant te gaan. Een van hen bedacht zich Seen moment en trakteerde hem op een rechtse directe. Post zet Breukink niet bij vuilnisbak (Door Peter Ouwerkerk) MONTPELLIER Internationale kritiek op het (niet-)presteren van de ploeg-Post in de Tour. Maar wat elders werd gesuggereerd, dat de ploegleider inmiddels naar huis zou zijn vertrokken, de rest van de ronde aan zijn Belgische assisten ten zou hebben overgelaten, dat noemt Post 'hersenspinsels'. Een kapitein blijft toch ook op zijn boot? De neerwaartse curve bleef ook in de hitterit van gisteren keurig in tact. Eerste Panasonic: Guy Nulens, 72ste. Een paar conclusies uit de analyse van gisteren, voorgelegd aan de ploegleider zelf. - De uitslagen van de Post-renners worden met de Tour slechter. Post: „Daar kan ik niets tegen in brengen. Maar ik vind niet, datje de Tour van '88 kunt vergelijken met die van '80. Toen had je 120 renners, nu 200; toen was er 1 Nederlandse ploeg, nu 4. De concurrentie is toe genomen". „Ik ben drie jaar geleden met Breu kink beginnen te werken, maar die ga ik nu toch niet op de vuilnishoop gooien? Ik ga wél proberen er ie mand naast te zetten, voor het klas sement, wantje weet niet of hij zich nog ten goede ontwikkelt. Maar zo iemand te vinden is moeilijk; Raas is al jaren bezig een ronderenner te vinden. Als er één vrij komt staan er vier in de rij". - Je zet de lijn-Breukink dus door; heb je dan geleerd van het laten lo pen van Rooks en Theunisse? Post: „Er was niemand, die vóór de vorige Tour durfde te zeggen, dat zij in '88 zo'n geweldige Tour zouden rijden. Geen journalist, geen ploeg leider. Maar Rooks en Theunisse waren twee heel aparte gevallen. Rooks en ik lagen elkaar niet, en hij lag ook niet goed in de ploeg. Dus... En Theunisse was destijds niet goed genoeg om mee naar de Tour te ne men; drie dagen later lag hij in het ziekenhuis, weer een week verder te kende hij voor PDM". „Met Breukink heb ik zeker geduld. Ik ga hem niet afschrijven, al valt hij nu tegen. Maar het is zó ontzettend moeilijk. Wie had nu gedacht, dat LeMond nog zo zou terugkomen? En waren we er niet allemaal van over tuigd, dat Roche na de Giro een pri ma Tour zou rijden? En zou je van tevoren hebben durven zeggen, dat Fignon nog in één jaar de Giro en de Tour ging winnen?" - Moet je de oude kern Lubberding, Nulens, De Rooy, niet bedanken? Post: „Nulens is gewoon nog goed; die heeft bergen werk verzet. Lub berding, tja, met 36 komt er sleet op, hè? Maar ik kan toch niet met Breu kink en Van Poppel alleen begin nen; de rest opruimen? Er is ook nog zoiets als contracten?" - Je bent heel opportunistisch met aankopen; je vergeet het eigen schoutingsysteem? Post: „Ik werk al met adviseurs, met mensen die me renners aanraden. Maar een scoutingsysteem in de wielrennerij stelt niet veel voor. Je moet gewoon geluk hebben. Nie mand die je de garantie geeft, dat een goeie amateur ook een goeie prof wordt. Er zijn legio voorbeel den. Wie wilde Breukink hebben? Wat had die bij de amateurs laten zien? Ze zijn jong, krijgen een ander privéleven, hoe verwerken ze dat al lemaal? Kijk naar Talen: die kwam als een raket bij de profs; en wat is er nu van over? Ik heb er geen grip meer op". - Tot slot, Vanderaerden - je hebt hem de wacht aangezegd; in hoever re heeft hij de sfeer beïnvloed? Post: „Ik ben heel lang goed geweest met Vanderaerden, heb hem zelfs geadviseerd hoe hij zijn nieuwe con tracten moest afsluiten. Maar wat hij op Superbagnères tegenover zijn ploegmaats en het personeel heeft gedaan, dat is een regelrechtse schande. Hij lachte ze gewoon in hun gezicht uit, terwijl hij er niets aan had gedaan om in koers te blij ven. De hele Tour zich niet aan zijn opdrachten had gehouden. Alleen maar bezig is geweest met onder handelen. De situatie van de Tour heeft misbruikt. Hij is verschrikke lijk in zijn nadeel veranderd. Maar het ergste voor hem is, dat hij het zelf niet in de gaten heeft. Zijn ploeg maats zien dat ook. Maar ik wil hem toch niet de schuld geven van het 'verdwijnen' van Breukink en Van Poppel. Dat kom je nu eenmaal te gen in de sport". Erik Breukink, hier nog in het geel met pr-man Fred Debruyne, blijft het vertrouwen krijgen van Peter Post. MONTPELLIER (ANP) - In Toulouse starten 165 renners voor de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk over 242 kilometer naar Montpellier. Weer: heet. Parkoers: vlak en kronke lig- NERVEUS. Begin is nerveus. Korte so lo Worre. Breuk in peloton. Ploeg gele truidrager Fignon lijmt bij 12e km. MARATHON. Arnaud, neemt bij 20e km initiatief voor marathonvlucht. Perini achtervolgt. Tebaldi gaat mee. Bij km 54 wacht Tebaldi op Perini, bij 64e km volgt aansluiting bij Arnaud. Maximale voorsprong bij km 139: 29.50. Sean Kelly grossierder in truien (Door Dick Heuvelman) MONTPELLIER - Sean Kelly is de dikst geklede renner van het Tour peloton. Symbolisch wel te ver staan, want als een koukleum staat de Ierse boerenzoon zeker niet aan geschreven. En één trui om het scherp gesneden lijf in de broeikas, die de Zuidfranse Midi momenteel is, is al meer dan voldoende. The King, zoals hij in zijn glansperiode werd betiteld, heeft een nieuwe bij naam gekregen: kameleon. Die nieuwe bijnaam is een direct ge volg van zijn verkleedpartijen op het erepodium. Kelly neemt er da gelijks drie truien in ontvangst. De groene als leider van het pun tenklassement, de rode als beste 'tussensprinter' en alsof het niet op kan; ook nog eens het lapjestricot, waaraan de renner is te herkennen die in alle klassementen bijelkaar het beste gemiddelde bereikt. „Kelly is een garantie", stelde Jan Gisbers gistermorgen op de zon overgoten Place du Capitole in het hartje van Toulouse - vertrekpunt van ritnummer 12 naar Montpellier, tevreden vast. De ploegbaas van PDM heeft het met Kelly als vedet te heel wat beter getroffen dan vorig jaar met LeMond. De renner uit Carrick-on-Suire, die 's zomers zijn werkterrein bestrijkt vanuit het Belgische Vilvoorde, mag dan zijn eerste plaats op de wereldranglijst hebben verspeeld aan de Fransman Mottet, als goede tweede telt hij nog volop mee. Ondanks de sleet, die wel degelijk zichtbaar is. De jaren beginnen bij Kelly, hoe zuinig hij ook met zijn lichaam om springt, onherroepelijk te tellen. Eind mei is hij 33 geworden en dat is een veteranenleeftijd. Gisbers: „Daarom wint hij niet zoveel meer. Vooral zijn sprint heeft aan scherp te verloren. Op basis daarvan was Kelly in zijn beste jaren goed voor zo'n 20 tot 25 overwinningen per seizoen". Dit jaar staat de Ier, goed voor een jaarsalaris van acht ton, nog maar op zegge en schrijve twee. Al was daar wel een 'klapper' bij, Luik-Bastenaken-Luik. Waar mee hij al een flink deel van het door PDM in hem gestoken geld op bracht. Gisbers: „Ik denk dat Kelly dit seizoen zeker nog wel op 10 overwinningen zal uitkomen. Ik verwacht in het naseizoen nog wel het een en ander van hem". De eerzucht is in elk geval nog altijd volop aanwezig. Dat blijkt als de 'veelvraat', zoals hij ook wel eens is genoemd, antwoord geeft op de vraag wat hem in deze Tour het meest deugd zal doen; met drie truien in Parijs op het podium of nog eens een ritje winnen? „Beide", aarzelt hij geen moment. ,,Ik zou heel graag nog eens een etappe wil len winnen. De laatste keer is a' weer vijfjaar geleden". Naslagwerk maakt duidelijk dat het geheugen Kelly hier even in de steek heeft ge laten. Van de vijf Touretappes, die Kelly sinds zijn debuut in 1978 op zijn bracht, was die in Pau (n.b. 1982) de laatste. Voor een renner van zijn kaliber een wat magere score. Drie groene truien geven zijn daden in de Tour, waarin hij tien keer is vertrokken, extra kleur. De vierde zit er aan te komen, want geen renner lijkt nog in staat Kelly uit die trui te fietsen. Daarvoor heeft de Ier een te grote regelmaat en scoort hij ook nog eens teveel in de bergen. Zijn elfde positie in het algemeen klassement vormt daarvan een ander bewijs. „Ik denk trouwens niet dat hij daar blijft staan", kijkt Gisbers vooruit. „In de Alpen zal hij terrein moeten prijsgeven, al denk ik dat hij niet zo heel veel gaat verliezen. Want veel echte klimmers, beter dan hij in elk geval, zie ik hier niet". Toch is het opmerkelijk dat Kelly zo'n vooraanstaande rol speelt. In de voorgaande editie van de Tour kwam de Ier niet verder dan plaats 46 in de eindklassering, op meer dan een uur van Delgado. Kelly legt uit waar dat aan ligt: „Ik heb dit jaar een heel ander programma gereden. Tot vorig jaar reed ik het hele jaar maar door. Bij PDM wordt alles goed gedoseerd. Ik hoefde nu eens niet de Ronde van Spanje te rijden en veel van die andere etappewed strijdjes in Spanje, die veel kracht kosten. Na de klassiekers mocht ik even rustig aan doen om de accu weer op te laden voor de Tour". Terug uit zijn geboorteplaats Car- rick-on-Suir ('daar staat mijn zuur stoftank') werd Kelly geprepa reerd voor de Tour. Tussen de be drijven door pakte hij nog een ritje mee in de Dauphiné Libéré, die hij vóór de slotetappe liet voor wat-ie was. Volgens officiële opgave ge hinderd door een liesblessure. Geen verontrustende blessure ove rigens en zeker niet belemmerend voor een optimale Tour-conditie. Gisbers: „Het ligt eraan hoe je zul ke koersen benadert. Daar hebben wij een bepaald systeem voor. Nee, dat is verder niet interessant. Dat is veel te ingewikkeld voor de men sen, ze zouden het toch niet begrij pen". Mysterie in de sport, het be staat dus nog steeds... Kelly heeft er zichtbaar baat bij ge had, zoveel is wel duidelijk. Zijn beste Tour misschien? „Och, dat wil ik niet zeggen. Ik ben in 1985 vierde geworden in het eindklasse ment, dat vond ik ook niet slecht. Daarna is het minder geworden. Dat blijft hangen en dan wordt er gauw gezegd dat je nog nooit zo goed hebt gereden. Maar, laten we zeggen, ik ben niet ontevreden". Sean Kelly VALPARTIJEN. Grote valpartij in pe loton bij km 185 met o.a. Theunisse en Millar. Bij km 200 opnieuw val. nu met o.a. Roux, Van Orsouw, Draaijer. In kopgroep valt Arnaud. Perini en Te baldi gaan door. SPRINT. Tebaldi verslaat Perini in sprint en wint 12e etappe. Peloton 21 min. 40 sec. achter. Fignon behoudt gele tnji. MONTPELLIER (GPD) - Italiaanse renners zijn bang om moe te worden, kraakte Rino Negri, gezaghebbend wielerjournalist van de Gazetta dello Sport, onlangs in deze Tour de France zijn hardfietsende landgenoten. De meesten van hen preferen een rustige julimaand in het zonnetje, terwijl juist dan het oog alom is gericht op La Grande Bouclé. Valerio Tebaldi toon de zich gisteren onderweg van Tou louse naar Montpellier, dwars door de snikhete Midi, de uitzondering die de regel bevestigt. Niet alleen gisteren trouwens, al eer der deze ronde viel de lange Italiaan enkele keren op door aanvalslust. In Montpellier werd hij beloond voor zijn inspanningen. Het was de tweede rit- zege in de Tour van de man (24), die zeer aanhankelijk is aan het katholie ke geloof. Zo bezocht hij vorig jaar, na zijn - ook na een lange ontsnapping tot stand gekomen - triomf in Reims, de kathedraal om er wat kaarsjes te ont steken. Na 20 kilometer zette hij de daad bij het woord. Alleen de Fransman Domi nique Arnaud reageerde in eerste in stantie. Later gevolgd door Tebaldi's landgenoot Perini. Een juiste inschatting van Tebaldi c.s., die na 159 kilometer een maximale voorsprong van bijna een half uur (op de kop af 29 minuten) hadden. Ofwel een voorsprong van 20 kilometer. Te baldi had na 219 kilometer niets meer van Arnaud te vrezen. De Fransman uit de ploeg van Delgado ging in een bocht onderuit en enig medelijden (wachten) was er van de Azurri niet. Zoals Tebaldi in de laatste meters ook geen enkel pardon kende met de arme Perini, die nog altijd wacht op zijn eer ste profcege. VRIJDAG 14 JULI 1989 13e RIT - 177 km 0 Montpellier 12.10 21 Lunei 12.41 50,5 St-Gilles 13.25 70,5 Arles 13.55 93 Mouriès X 14.29 115 1st res 15.02 131 Martigues (Rayettes) II 15.26 139 La Méde 15.38 150,5 Le Rove II 15.55 163 Marseille (St-Antoine) A 16.14 177 Marseille (Stadhuis) 16.35 Etappe-uitslag Twaalfde etappe 1. Tebaldi (Ita) 242 km in 5.40.54 2. Perini (Ita) z.t. 3. Arnaud (Fra) 2.09 4. Wegmuller (Zwi) 21.14 5. Goessens (Bel) z.t. 6. Maassen (Ned) z.t. 7. Schurer (Ned) z.t. 8. Louviot(Fra) z.t. 9.VanSlycke(Bel) z.t. 10. Lemarchand (Fra) z.t. 11. Martens (Bel) z.t. 12. SorensemDen) z.t. 13. DeWildeiBel) z.t. 14. Yates(GBr) z.t. 15. Kelly (Ier) z.t. 16. Fidanza (Ita) z.t. 17.Badolato (Ita) z.t. 18. Beuker (Ned) z.t. 19. Vandenbrande (Bel) z.t. 20. Lippens (Bel) z.t. 21. Museeuw (Bel) z.t. 22.Biondi (Fra) z.t. 23. Wilfried Peeters (Bel) z.t. 24. Pineau (Fra) z.t. 25. Fignon (Fra) z.t. 26. De Silva (Por) z.t. 27. Mottet (Fra) z.t. 28. Sergeant (Bel) z.t. 29. Kappes (BRD) z.t. 30. Hermans z.t. 36. Hampsten (VSt) z.t. 44. Stevenhaagen z.t. 46. LeMond (VSt) z.t. 50. Theunisse z.t. 60. Siemons z.t. 61. Delgado (Spa) z.t. 71. Tolhoek z.t. 84. Lubberding z.t. 85. Hanegraaf z.t. 88. Millar z.t. 94. Manders z.t. 95. Poels z.t. 121. Lammerts z.t. 122. Rooks z.t. 124. Ducrot z.t. 125.Nijdam z.t. 127. Alcala z.t. 128. Kleinsman z.t. 142. Solleveld z.t. 143. Breukink z.t. 145. De Rooy z.t. 146. Van Vliet op 21.45 152. Draaijer 26.53 154. Van Orsouw 26.55 157. Jakobs 26.55 161. en laatste Roux (Fra) 41.58. Uitgevallen: Van Aert (Ned), Van Holen (Bel-sleutelbeenbreuk), Kimmage (Ier), Lil- holt (Den). Algemeen klassement 1. Fignon 55.52.15 2. LeMond 0.07 3. Mottet 0.57 4. Delgado 2.53 5. Hampsten 5.18 6.Lejarreta(Spa> 5.51 7. Bugno(Ita) 6.03 8.Millar(GBr) 6.42 9.Alcala 6.46 10. Rooks 6.59 11. Kelly 7.03 12. Theunisse 7.06 13. Pascal Simon (Fra) z.t.7.07 14.Indurain(Spa) 7.48 15.Caritoux(Fra) 9.58 16. Jerome Simon (Fra) 10.36 17. Muller (Zwi) 11.27 18.Pino(Spa) 11.33 19. Echave(Spai 11.34 20. Criquielion (Bel) 11.41 21.MarcMadiot(Fra) 11.44 22. Zimmermann (Zwi) 12.35 23. Fuerte (Spa) 12.48 24.Cubino(Spal 14.19 25. Amaud 15.08 26.Comillet(Fra) 15.29 27. Philippot (Fra) 15.47 28. Camargo (Col) 17.10 29. Bauer (Can) 17.12 30. Rüttimann (Zwi) 17.27 31. Herrera(Col) 19.42 43. Anderson (Aus) 28.35 52. Ducrot 34.09 59. Breukink 36.22 61. Stevenhaagen 37.02 89. Solleveld 47.03 90. Tebaldi (Ita) 47.55 95. Tolhoek 48.44 98. VanHooydonck(Bel) 49.33 107.Maassen 52.08 119. Manders 56.16 122. Hanegraaf 57.22 124.Nijdam 57.32 128. Lammerts 59.39 132. Schurer 1.02.40 136. Van Orsouw 1.03.35 138. Kleinsman 1.04.30 139. Poels 1.04.32 140. Jakobs 1.04.38 144. Beuker 1.05.28 146. Siemons 1.06.23 147. Van Vliet 1.06.53 148. Wampers(Bel) 1.07.46 149. Lubberding 1.08.12 150. Draaijer 1.08.33 153. De Rooy 1.11.15 155. Hermans 1.14.08 160.Nijboer 1.17.37 161enlaatste: Vanotti(Ita) 1.18.29. Puntenklassement 1. Kelly 182, 2. De Wilde 142, 3. Fidanza 112, 4. Skibby (Den) 80, 4. Planckaert (Bel) 79, 6. Bauer (Can) 78. 7. Rooks 76, 8. Anderson 76, 9. Da Silva (Por) 74, 10. Museeuw (Bel) 74. Bergklassement Grotendeels vlakke rit, met alleen in de laatste 40 kilometer drie gegradeer de beklimmingen, twee van de vierde en eentje van de derde categorie. Niet verontrustend voor de sprinters. Slechts twee tussensprints voor de ro de trui. Nadat de renners de streep in Marseille passeren, dient er nog een plaatselijke vlakkeronde van 3.8 ki lometer te worden afgelegd. 1. Theunisse 154, 2. Millar 136, 3. Delgado 116. 4. Mottet 107, 5. Indurain (Spa) 106, 6. Rooks 95,7. Herrera 83, 8. LeMond 73, 9. Ca- ritoux (Fra) 52,10. Fuerte iSpa) 41. Tussensprintklassement 1. Kelly 51. 2. Tebaldi 50. 3. Amaud 35,4. Pe rini 30. 5. Gayant (Fra) 21. Dagploegenklassement 1. Stanga 17.46.12,2. Boifavaz.t., 3. Echevar- ri 2.09, 4. Godefroot 21.19, 5. Legeay 21.35, 6. Priem 21.40,9. Raas z.t, 12. Gisbers 21.45,20. Post z.t. Algemeen ploegen klassement 1. Echevarri 167.39.33, 2. Gisbers 10.56, 3. Minquez 20.12, 4. Guimard 20.26. 5. Vallet 23.25. 18. Raas 1.30.26, 19. Priem 1.44.53, 20. Post 1.56.22. Combinatie-klassement 1. Ke'^'y 78, 2. Indurain 57, 3. Theunisse 52.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 19