W atersportondernemer weer slaags met Veere Restauratie Oostkapelse molen binnenkort gereed Westkapelle Herrijst wordt grondig verbouwd Brand voormalig postkantoor werd vermoedelijk aangestoken Kraampjesdagen in Arnemuiden met muziek en artiesten mm L. MINDERH0UD HOTELPLAN HAALT HET NIET weekenddiensten Concurrentie NA DE BOUWVAKVAKANTIE Condities Multifunctioneel VEEL ROOK IN CENTRUM VLISSINGEN >S WOENSDAGS VANAF 12 JULI Toeschouwers Bloemschikken FIRMA Ballet van Togo op folkorefestival in Sas van Gent Autokrakers roven dakkoffers leeg WIEKEN MOETEN NOG BEVESTIGD Kermis Vlissingen begint op 15 juli Verloskundigen: Wijkverpleegkundigen: Ds J. Risseeuw (72) overleden Ringrijders en sjeesjesrijders opgelet! VEERE - Het zit directeur W. Vroom van watersportonderneming Keur Marina aan het Veerse Meer niet mee. Enkele weken geleden betichtte hij de gemeente Veere en watersportvereni ging De Arne van oneerlijke concur rentie en nu dreigt hij wéér nul op het rekest te krijgen. Hij heeft bij de gemeente, mede na mens een projectgroep, een plan inge diend om op zijn terrein aan de Ka naaldijk een hotel annex recreatie- en watersportgebouw te creeëren. Het plan druist echter in tegen het bestem mingsplan 'Beschermd Stadsgezicht'. De gemeente Veere vindt dat het ver springende dak het geheel 'een onrus tig ritme' geeft. „Nu is slechts het grote dak (van de loods), hoewel niet fraai, te zien. Op zichzelf is dat een rustig beeld." Daar moet Vroom wel een beetje om lachen. Want het nieuw- bouwplan is in zijn ogen veel mooier en zeker niet storend, vergeleken met de oude gebouwen die er nu staan. De gemeente vindt verder dat het nieuwbouwplan veel te veel weg heeft van een verblijfsrecreatieproject en te weinig van een watersportbedrijf. Vroom en consorte dienden het plan in december vorig jaar bij de gemeente in, maar hebben sindsdien nog geen of ficiële reactie gehad, zegt hij. „Wij wachten nog steeds op een eerlijk, open, democratisch gesprek met de gemeente." Maar wethouder W. Sanderse is niet van plan aan de gemeenteraad een voorstel tot wijziging van het bestem mingsplan voor te leggen. „Het ont werp betekent een veel te grootschali ge ontwikkeling in dat gebied en het doet een grote aanslag op het be schermd stadsgezicht. Het is onver antwoord om met zo'n project de con touren van Veere te veranderen." Over de oneerlijke concurrentie is het laatste woord ook nog niet gezegd. Zo als gemeld hanteert De Arne lagere liggelden dan de commerciële jacht havens. „Maar" reageert Jan van As, secretaris van de watersportvereni ging, „wij zijn een vereniging en geen commercieel bedrijf. Wij houden ons precies aan het contract dat we met de gemeente hebben afgesloten, toen we enkele jaren geleden de jachtha ven Oostwatering van de gemeente Veere overnamen. We betalen een erf pachtscanon van ruim 25 mille en ze ker niet de veertienduizend gulden die de heer Vroom beweert. We heb ben ons tarief verlaagd, dat is juist. Maar onze leden betalen wel btw, al leen merken ze dat niet in hun porte monnee." Vroom verwijt De Arne ook dat de ver eniging zo langzamerhand een restau rant aan het exploiteren is in het club gebouw. Van As: „Dat is beslist on juist. Het enige dat wij serveren is een aantal snacks en dat is toegestaan. Wij hebben er trouwens geen enkele be hoefte aan om de andere ondernemers het brood uit de mond te stoten. We willen ook met iedere ondernemer rond de tafel zitten om de scherpe kantjes van de kritiek af te halen. Onze SAS VAN GENT - Sas van Gent is van 15 tot en met 21 juli het toneel van het (vijftiende) Folklore Festival Zee land. Volksdansers uit zeven landen nemen deel aan dit door de stichting Sasse Folkloreweek georganiseerde evenement. Voor het eerst in de geschiedenis van het festival treedt er een Afrikaanse groep op: Le Ballet National du Togo. De vijfentwintig dansers en muzikan ten brengen een programma van thea ter, dans en muziek. Europese folkore wordt gebracht door groepen uit Spanje, Griekenland, Groot-Brittan- nië, België en Bulgarije. De Neder landse inbreng komt van de Sasse dansgroepen De Grutmoole en de An- nabella's. De opening van het festival wordt ge vormd door de vlaggenparade bij het gemeentehuis. Dat gebeurt zaterdag 15 juli om 14.30 uur. Vervolgens zijn tot en met 21 juli optredens te zien op de volgende lokaties: De Markt en Evene mentencentrum De Vlaanderen in Sas van Gent en het jazz- en theatercafé Porgy Bess in Temeuzen. OOSTKAPELLE De restauratie van molen D'Arke in Oostkapelle wordt binnenkort afgerond. Het werk lag tijden stil omdat molenbouwer Versluis uit Colijnsplaat kampte met tegenslag. Eerst werden de bouwma terialen niet op tijd aangeleverd en daarna werd een medewerker van het kleinschalige ambachtelijk bedrijf langdurig ziek, waardoor de perso neelssterkte gehalveerd was. De Colijnsplaatse firma is het enige ge- TtPTU nn rt fj specialiseerde molenbouwersbedrijf iriUltilll in Zeeland. Als er iets aan een molen VLISSINGEN Twee dakkoffers van Zweedse auto's zijn in de nacht van woensdag op donderdag in Vlissingen leeggeroofd. De wagens van I. B. en van T. T. ston den op een parkeerplaats aan de Bur gemeester Van Woelderenlaan. De kof fers die op het autodak zijn bevestigd, zijn opengebroken. Uit beide is een grote hoeveelheid kleding gestolen. Ook de wagen van de Vlissinger J. P. viel diezelfde nacht ten prooi aan auto krakers. Het linkerportierraam is inge slagen en uit het voertuig zijn een au toradio en een zakcalculator gestolen. De auto stond aan de Dongestraat in Oost-Souburg geparkeerd. ARNEMUIDEN De middenstands vereniging D. E. K. uit Arnemuiden houdt ook dit jaar weer op een reeks woensdagen haar kraampjesdagen. Van 12 juli tot en met 16 augustus ver andert het centrum van het dorp op woensdagen in een markt met tachtig tot negentig kramen. De eerste woens dag staat als bijzondere attractie de diamantslijper Zahradnik uit Ter- neuzen met een demonstratietent tus sen de overige middenstanders. De markt begint om 10.00 uur en ein digt om 21.00 uur. Ter verhoging van de gezelligheid spelen er diverse loop orkesten, waaronder Copper and Brass uit Souburg. Van 19.00 tot 21.00 uur laat muziekvereniging Ames Ge noegen horen wat zij kan. Tijdens alle kraampjesdagen zijn er ook evene menten voor de kinderen, zoals het luchtkussen, minicars, hokkycranes en niet te vergeten de suikerspin. Hoogtepunt van de eerste kraampjes dag is de hondenkeuring, georgani seerd door de dierenshop De Trouwe Vriend van de familie Zuidijk. Reeds 80 honden zijn door hun bazen inge schreven. Dierenarts H. P. Roskam uit Meliskerke onderwerpt de dieren van 13.00 uur tot 14.00 uur aan een veteri naire keuring. Van 14.00 tot 17.00 uur keuren mevrouw P. Morgan, mevrouw J. Gielissen en R. Douma zowel ras honden als kruisingen op schoonheid. Deze laatste zullen wel apart gejureerd vereniging heeft destijds de jachtha ven overgenomen van de gemeente en aan de bestaande situatie niets veran derd. Alleen een nieuwe kraan, ja dat wel. Maar dat kwam alleen omdat de oude (van de gemeente) door de ar beidsinspectie werd afgekeurd. Nu hebben we een rijdend exemplaar en dat ziet Vroom ook als oneerlijke con currentie. Maar als een ondernemer dat vindt, dan moet hij toch zorgen dat hij zijn zaakjes goed in orde heeft, zo dat hij zelf ook een goede concurrent is." Ook wethouder Sanderse is van me ning dat De Arne zich aan de regels van het contract houdt. Vroom: „Het gemeentebestuur is samen met de Ar ne schandalig verkeerd bezig. Ik zit hier nu ruim twaalf jaar en lig al zeven jaar met de gemeente in de clinch. In middels ben ik wel een ventje van ze ventig jaar geworden. Steeds maar weer word ik met fraaie smoesjes en flauwe verhaaltje om de tuin geleid. Wij (mijn vrouw en ik) komen op voor de hele recreatie rond het Veerse Meer, maar De Arne ondermijnt het geheel." Het huidige verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst'. stuk gaat, wordt meestal de hulp van Versluis ingeroepen. Zo kwam er ook nogal wat onverwacht werk tussen door dat haast had. Tegelijkertijd met Oostkapelle had de molenbouwer bo vendien een klus op Zuid-Beveland die omvangrijker bleek dan eerst gedacht. Daardoor werd de restauratie van d'Arke, die al enkele jaren in beslag neemt, nog verder vertraagd. Vroom staat niet alleen in zijn kritiek. Die wordt ondersteund door onder anderen mr G. Becht, directeur van jachthaven Delta Marina in Kortge- ne. „Het is een heel naar geval. Wij, aan onze kant van het Veerse Meer, hebben er niet zo'n last van, maar we kennen de kwestie wel. De condities die de gemeente Veere stelt, verschil len teveel tussen verenigingen en be drijven. De Arne heeft bijvoorbeeld een winterberging, iedereen wordt even lid van de vereniging en kan zijn boot stallen voor een veel lager tarief dan bij de commerciële bedrijven. Dat geval met die btw zit me ook niet lekker. Ook hun reparatiewerf is goedkoper dan bij de anderen. Er wor den tarieven gehanteerd die de helft lager zijn dan bij de bedrijven. Ik vind dat Vroom min of meer kapot wordt geconcurreerd door De Arne en daar schieten alleen de leden van De Arne iets mee op. Ik heb trouwens de in druk dat Vroom niets goed kan doen bij de gemeente. Als hij bij wijze van spreken op een enveloppe de postze gel ondersteboven plakt, is zijn brief niet ontvankelijk." Ook Piet Poppe, eigenaar van het 'Waepen van Veere' en voorzitter van de Middenstandsvereniging, is het in grote lijnen met Vroom eens. „Het lijkt allemaal een beetje op para-commer- cie. De Arne kan veel goedkoper werken dan zo'n bedrijf als Vroom. En die truc met de btw vind ik ook niet juist." De directeur van het Veerse Meerschap, A. Hoefkens, is eveneens van de zaak op de hoogte. „Maar" zegt hij, er komen zoveel elementen bij kij ken, dat ik me er nog verder in moet verdiepen om een oordeel te kunnen geven." En mijnheer Vroom? Die wacht nog steeds op antwoord... WESTKAPELLE - Na de vakantie van de bouwvakkers wordt begonnen met de bouw van een hernieuwd ver enigingsgebouw in Westkapelle. De gevel van het uit 194 daterende West kapelle Herrijst gaat tegen de vlakte. Hetzelfde lot treft de naastgelegen timmerwerkplaats. Van het oude ge bouw blijft alleen de zaal gehand haafd. Zij wordt door nieuwbouw ge flankeerd. De ingrijpende face-lift van het vereni gingsgebouw past in een totaalplan waarmee burgemeester en wethou ders Westkapelle een aantrekkelijker gezicht willen geven. Wethouder J. Bostelaar laat op het gedeelte van de smalstad tussen vuurtoren en zeedijk de term 'upgrading' los. Zowel voor ei gen inwoners als voor de toeristen moet het allemaal iets vriendelijker worden. „Westkappel mag natuurlijk geen Zandvoort of Domburg worden. Het dorp blijft een familiebadplaats. We moeten vermijden dat het één gro te feesttent wordt. Het karakteristieke moet behouden blijven". In het plan passen grote en kleine pro jecten. Een voorbeeld van het laatste is de plaatsing van fleurige bloembak ken. Grotere projecten zijn de nu bijna voltooide aankleding van de her nieuwde zeedijk, het opknappen van een deel van de Zuidstraat dit najaar in het kader van de stadsvernieuwing en de vernieuwbouw van het dorps huis. Westkapelle Herrijst kampt met ruimtegebrek, achterstalling onder houd en verouderde voorzieningen. Het Vlissingse architectenbureau Job- se maakte acht varianten om het pro bleem op te lossen. De strijd ging tus sen uitbreiding van het huidige gbouw aan de Markt en complete nieuwbouw onderaan de zeewering. De raad koos voor vernieuwbouw, maar wil daar voor niet meer dan 1,5 miljoen gulden uittrekken. Anders wordt alsnog naar nieuwbouw gekeken. Het nieuwe Westkapelle Herrijst wordt een multifunctioneel gebouw. Het verschaft naast de verschillende Het ontwerp voor de vernieuwing van het verenigingsgebouw in Westkapelle. De gemeente Domburg, die de molen op termijn graag wil open stellen voor het publiek, was het wachten beu en heeft inmiddels het bedrijf ge maand het karwei weer op te pakken. Alleen de wieken moeten nog beves tigd worden. De molen is verder weer in oude luister hersteld. De molen bouwer wil over enkele weken naar Oostkapelle komen om de wieken aan te brengen. Voor het werk is nog onge veer een maand nodig. De oude ronde stellingmolen van Oostkapelle dateert uit 1858. D'Arke was tot 1984 in particuliere handen. Het totaal verwaarloosde gebouw werd toen door de gemeente opge kocht. Voor de restauratie werd enkele jaren later een krediet van ongeveer twee ton uitgetrokken. De totale res tauratie kost ongeveer drie ton maar ook de provincie, het rijk, en het Prins Bernhard Fonds betaalden mee. VLISSINGEN In het voormalige postkantoor in de Vlissingse binnen stad heeft donderdagavond brand ge woed. De brandweer is met groot ma terieel uitgerukt. Een dak en plafonds van het leegstaande gebouw zijn door het vuur aangetast. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Brandstich ting ligt echter het meest voor de hand. Op de meldkamer van de brandweer kwam vanaf 21.21 uur een groot aantal meldingen binnen. Aan alle kanten kwam rook uit het dichtgetimmerde postkantoor aan de Steenen Beer. De gemeentelijke brandweer zette vier tankautospuiten, een ladderwagen en een hulpverleningswagen in. Bij het blussen werd samengewerkt met de bedrijfsbrandweer van de Koninklijke Maatschappij De Schelde, die ook een blusvoertuig inzette. Voor het bluswa ter werd geput uit het dok op het ter rein van De Schelde. De brandweer had moeite de brand haard in het oude postkantoor te vin den. Alle ruiten van het gebouw zijn dichtgetimmerd en door de sterke rookontwikkeling zagen de brand weerlieden geen hand voor ogen. Ook waren zij gedwongen met persluchtap- paratuur te werken. Het vuur Dieek voornamelijk te woeden in een aan bouw aan de achterzijde van het pand. Van verschillende kanten - met de lad derwagen ook van bovenaf - werd de brand bestreden. Om goed te kunnen blussen moesten alle ramen van de één verdieping hoge aanbouw worden opengebroken. Brandweercommandant W. P. van Leersum vermoedt dat de brand op de begane grond is begonnen. Het vuur heeft zich vervolgens naar de bovenlig gende verdieping uitgebreid. De pla fonds en het dak zijn daardoor aange tast. Van Leersum spreekt niet over schade, omdat het een oud en leeg staand gebouw betreft. In geld uitge drukt schat hij dat het karakteristieke pand voor enkele duizenden guldens is aangetast. De forse rookontwikkeling, die door het hele centrum te ruiken was, lokte veel toeschouwers naar de Steenen Beer. De brandweer heeft volgens Van Leersum geen hinder ondervon den van de massale belangstelling. Een aantal bluswagens is door de poort van De Schelde gereden. Boven dien hield de politie het publiek op af stand. Het voormalige postkantoor is een bekend pand voor de brandweer. Het heeft lange tijd gediend als oefen- lokatie. De commandant: „Daarvan hebben we nu profijt gehad". De recherche van de Vlissingse ge meentepolitie stelt vandaag, vrijdag, een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Brandstichting ligt voor de hand, omdat het gebouw niet op het elektriciteitsnet is aangesloten. Kin deren spelen vaak op het terrein ach ter het postkantoor. Vorig jaar heeft in het pand ook een brandje gewoed na dat kinderen met vuur hadden ge speeld. Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn van plan in de toe komst op de plaats van het postkan toor een parkeergarage neer te zetten. Of (een deel van) het voormalige PTT- gebouw kan blijven staan, is nog on duidelijk. Eén van de autospuiten moest om 10.10 uur uitrukken voor een brand in een bunker op het zogeheten speel- stadterrein aan de Govert Flincklaan. Deze kleine brand was in een mum van tijd geblust. De brandweer was binnen een kwartier verdwenen. worden. Aan het eind van de middag vindt de erekeuring plaats van de mooiste honden. Waarna wethouder M. Stoffels de prijzen zal uitreiken op het Havenplein. Woensdag 19 juli kan van 13.00 tot 19.00 uur het ringsteken met versierde sjezen worden bewonderd. Uiteraard is looporkest Copper and Brass deze dag weer van de partij. Ook de coun- tryzanger Ricky Dean, wiens optreden vorig jaar een groot succes was, is weer aanwezig. Hij geeft woensdag 26 juli op de Markt van 19.00 tot 21.00 uur een optreden. Op 2 augustus wandelen van 15.00 tot 20.00 uur de striphelden Donald Duck en Mickey Mouse door Arnemuiden. Kinderen tot twaalf jaar kunnen die dag bloemschikken. De Imitations houden van 19.00 tot 21.00 uur een playbackshow. Het kindercircus Hogerop uit Goes laat op 9 augustus een staaltje van zijn kunnen zien. Het circus geeft van 14.00 tot 17.00 uur een voorstelling. Het bu gelkorps Blue Spirit uit Vlissingen treedt om 19.30 op. De 'Sprookjesstad der dieren' slaat 16 augustus in Arnemuiden zijn tent op, met sprookjes waarin huisdieren de hoofdrol spelen. verenigingen ook onderdak aan de christelijke bibliotheek en de biljart club voor bejaarden. Wethouder Bostelaar denkt het in de toekomst ook te gebruiken voor exposities van plaatselijke schilders. Zij stellen hun werk dit jaar voor de tweede keer ten toon in een boerenschuur aan de Zuid straat. De bouwwerkzaamheden zul len een half jaar vergen. De gebrui kers kunnen op zijn vroegst in april weer terugkeren naar de Markt. Zij hebben zelf voor vervangende ruimte gezorgd. Het Middelburgse aannemingsbedrijf Adriaanse is belast met de uitvoering van de vernieuwbouw. De plaatselijke aannemers hebben vorige maand ge protesteerd tegen de procedure. De ge meente heeft het werk niet openbaar aanbesteed. Zij vinden dat hen geen eerlijke kans is gegund. Adriaanse heeft nu echter vier Westkappelse be drijven ingehuurd als onderaannemer voor sloop, staalconstructies, lood- gietwerk en elektra. Het nieuwe gebouw krijgt weer de ou de naam terug. Deze herinnert aan de na-oorlogse jaren waarin het verwoes te dijkdorp weer werd opgebouwd. In 1945 werd het Comité Westkapelle Herrijst opgericht om de Westkappel se belangen tijdens de wederopbouw te behartigen. Bij het comité kwamen schenkingen binnen voor de bouw van een dorpshuis. De grootste kwam van Volksherstel Wassenaar en de Wasse- naarse middenstand en bedroeg 30.000 gulden. Het comité werd in 1953 omge zet in een stichting die zich tot doel stelde het verenigingsgebouw, de mu ziektent en een bunker op de dijk als oorlogsmonument te exploiteren. De bunker is inmiddels gesloopt en de muziektent ingelijfd bij het dorpshuis. Ook Westkapelle Herrijst komt nu deels onder de slopershamer terecht. De door de bevolking geschonken ge denksteen blijft behouden en zal wor den teruggeplaatst in de nieuwe gevel. VLISSINGEN De jaarlijkse zomer kermis in Vlissingen gaat zaterdag 15 juli van start. Op het Bellamypark, de Nieuwendijk, de Zeilmarkt, de Gra- vestraat en de Kleine Markt komen 31 attracties te staan. De exploitanten beginnen woensdag 12 juli met de opbouw. Tijdens de ker misperiode, die tot zondag 23 juli duurt, zijn bovengenoemde straten (gedeeltelijk) afgesloten. Tussen 7.00 en 13.00 uur is verkeer mogelijk op het kermisterrein, zodat winkels kunnen worden bevoorraad. De omgeving Gravestraat en het Eiland blijven be reikbaar via het Groenewoud. Door de afsluiting kan buslijn 104, de zogehe ten kustlijn tussen Spijkenisse en Vlis singen, zijn eindpunt op Het Eiland niet bereiken. Het begin- en eindpunt van de busdienst wordt verplaatst naar de haltes in de Spuistraat. Na afloop van de kermis blijven enkele attracties langer staan. In verband met deze 'na-kermis' blijft het parkeer terrein op het zuidelijk deel van het Bellamypark afgesloten tot en met woensdag 16 augustus. Vlissingen, za 0.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. zo 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12 (Bossenburg), tel 65253. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg, vrij 18.00-za 24.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. zo 0.00-24.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie diensten onder Souburg- .Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, za 0.00-24.00 uur: F. J. Heere, J, H, Huyssenstraat 15, Middelburg, tel, 01180-11501. zo 0.00-24.00 uur: A. G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle. Voor de praktijken van de artsen Van Eede en Vaandrager, Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. N. van Eede, Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Zoutelande, Koudekerke, Biggekerke en Meliskerke. Voor de praktijken van de artsen Noorlander en Van der Male, Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Zoutelande, Koudekerke, Biggekerke en Meliskerke. Voor de praktijken van de artsen Noorlander en Van der Male, Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Me liskerke, tel. 01186-1760. Tandartsen: Walcheren: H. Oosterhof, Gerbrandy- straat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: Vlissingen, vrij. 18.00-ma 00.00 uur: Mw. A. de Gaaij, tel. 71768. Middelburg, vrij. 18.00-zon 24.00 uur: Mw. J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 08.00- 09.00 uur: Kleine huisdieren: A. Ruys, Middel burg, tel. 10080-13118. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijland straat 79, tel. 27471. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdag morgen daaropvolgend. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdag morgen daaropvolgend. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trale tel. 01184-1444. VLISSINGEN - Op de leeftijd van 72 jaar is in Delft ds J. Risseeuw, emeri tus predikant van de Waalse gemeen ten, overleden. Jacobus Risseeuw werd op 6 septem ber 1916 in Cadzand geboren. Hij werd in 1945 predikant te Merindol-Cavail- lon in Frankrijk. Op 25 juli 1948 ver bond hij zich aan de Waalse gemeente van Middelburg. Van 1954 tot aan zijn emeritaat, op 30 september 1981, dien de hij de gemeente van Delft. De brand in het voormalige postkantoor in Vlissingen werd onder grote belangstelling bestreden. Nu voorradig diverse sieraden voor uw kostuum. Zilveren broekstukken bijpassende klep- stukken. Gouden keelknopen (ook in verguld zilver). Gouden mansbroches in verschillende mo dellen. Originele gouden Walcherse oorringen. Tevens alles voorradig voor de vrouwendracht. Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN tel. 01187-1284 tel. 01182-1559 woensdagmiddag maandag en gesloten donderdag gesloten Zaterdag 8 juli a.s. 's middags gesloten. 1 f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 18