PZC i rp, *"i T Bestand Tmnils en JSri 1. jctnKn Schippers voor nieuwe acties tegen Granaria Opperste Sövjet keurt aanblijven ministers goed Nieuw advies gevraagd over kweken embryo's Hekwerk hinderde scherpschutter bij gijzeling kolonel op rijksweg -.8,6 MILJARD MEER UITGEGEVEN binnen- en buitenland Schadevergoeding van 20 mille voor niet gewenste intimiteiten Britse filosoof Ayer overleden I Dieven rijden i man dood in i Amsterdam Smit-Kroes verwerpt suggestie van misleiding Toerist mag zonder visum VS binnen 'LA ROSA' VRIJDAG 30 JUNI 1989 Uitschieters Bergafwaarts BEDRIJF WIL WEER MET EIGEN SCHEPEN VAREN Fa 1618 Jeans Hasjsmokkelaars vijf tot twaalf jaar in Franse cel Vergoeding Overeenkomst over arbeidsvoorwaarden politie in 1990 Ontvoerster van baby Renee berecht achter gesloten deuren Britse defensie bestelt trucks bij Leyland Daf 1 Baridandng ïKarrewïel HEDENAVOND Ruding verzweeg over schrij dingen ROTTERDAM (ANP) - Minister Ruding heeft in de voorjaars nota zorgvuldig verzwegen dat de verschillende ministeries samen 8,6 miljard gulden meer hebben uitgegeven dan op Prinsjesdag vorig jaar in de Miljoenennota werd aangekon digd. Ruding is bovendien bepaald niet de kampioen-bezuini ger waarvoor het grote publiek hem houdt. Dat stellen prof. dr. C. A. de Kam, dr. J. de Haan en dr. C. G. M. Sterks van de vakgroep algemene economie van de r economische faculteit van de Rijksu niversiteit Groningen in het vakblad Economisch Statistische Berichten van deze week. Volgens de vroegere journalist en te genwoordige hoogleraar Flip de Kam en zijn medewerkers „verdoezelt" mi nister Ruding de werkelijkheid om te kunnen aantonen dat het financie ringstekort van de rijksoverheid vol gens plan steeds kleiner wordt. Het drietal wijst er in het artikel op dat de OESO onlangs heeft gesteld dat het fi nancieringstekort in feite nauwelijks afneemt. In de voorjaarsnota geeft de minister van financiën een beeld van de stand van zaken op de begroting. Het finan cieringstekort is het negatieve ver schil tussen uitgaven en inkomsten van de staat. Vorig jaar was dat onge veer 21 miljard gulden. Professor De Kam en zijn medewer kers laten zien dat alle ministeries sinds de derde dinsdag in september 1988 meer tot zeer veel meer geld heb- ben uitgegeven dan begroot. Uitschie ters zijn Deetman (onderwijs), Heer- ma (volkshuisvesting) en De Graaf (sociale zaken). In totaal gaat het om bijna 8,6 miljard gulden. Daartegenover staan lagere uitgaven dan geraamd tot een totaal van 4,2 mil jard gulden. Per saldo bedraagt de overschrijding van de rijksbegroting dus 4,4 miljard gulden. Dat in een tijd van acht maanden de uitgaven zoveel hoger blijken te zijn dan aanvankelijk geraamd, leidt voor de drie economen tot de conclusie dat de begrotingscijfers van de verschei dene ministeries „op drijfzand" zijn ge baseerd en dat de discipline waarmee de hand op de knip moet worden ge houden ernstig te wensen overlaat. Onder het bewind van Ruding is het met die discipline snel bergafwaarts gegaan, schrijven de economen. Sinds 1985 zijn de uitgaven van het rijk elk jaar telkens miljarden guldens hoger geweest dan was begroot. Topjaren waren 1987 en 1988 toen zeven, respec tievelijk vier miljard gulden meer is uitgegeven. Niettemin ziet het er volgens De Kam naar uit dat het financieringstekort dit jaar toch uitkomt op zes procent van het nationale inkomen van 420 miljard gulden. Dat is de doelstelling van het kabinet op dit punt. Volgens de econo men zal dat niet het gevolg van zijn van het beleid van Ruding, maar van factoren waarop hij geen of weinig in vloed heeft. Zo is er een meevaller van 1,4 miljard in de belastingopbrengst als gevolg van de gunstig draaiende economie. Voorts ontvangt de staat twee miljard gulden voor de verkoop van DSM-aan- delen. Nog eens zeshonderd miljoen stroomt vervroegd de schatkist in doordat woningbouwverenigingen le ningen versneld aflossen. Vroeger tel den die vervroegde aflossingen niet mee voor de berekening van het finan cieringstekort, maar als het zo uit komt wel, aldus De Kam. HOORN (ANP) - Kantonrechter J. van Dijk in Hoorn heeft een bedrijf in Me- demblik veroordeeld tot betaling van 20.000 gulden schadevergoeding aan een directie-assistente die jarenlang last had van ongewenste intimiteiten door de directeur van de onderne ming. Het bijouterieënbedrijf (Meko BV) moet bovendien de WW-uitkering van de vrouw een jaar lang aanvullen tot 100 procent van haar laatste sala ris. Nooit eerder is volgens de Stichting Handen Thuis zoveel schadevergoe ding toegewezen op grond van onge wenste intimiteiten. De vrouw werkte sinds 1981 bij het bedrijf en begeleidde haar directeur als inkoop-assistente onder meer op buitenlandse zakenrei zen. Volgens de vrouw heeft zij in de loop der jaren moeten toestaan, dat de directeur haar omarmde, zoende, haar borsten betastte en seksueel getinte opmerkingen maakte. Mr. Van Dijk rekent het de directeur in zijn vonnis zwaar aan dat hij „onvol doende zorgvuldig" met het perso neelslid is omgegaan. De kantonrech ter stelde in zijn vonnis vast dat de vrouw „als ondergeschikte en afhan kelijke partij" niet de dupe hoeft te worden van „het ontoereikende besef en inzicht" van de werkgever die meent zich in het geheel niet te hebben misdragen. DEN HAAG (ANP) - De Britse filosoof Sir Alfred J. Ayer, een van de kundig- ste denkers van zijn tijd, is dinsdag in een ziekenhuis in Londen overleden. De filosoof, die 78 jaar werd, was al lange tijd ziek. Ayer was het enige kind van een Frans-Zwitserse vader en een Neder landse joodse moeder. Zijn vader, die houthandelaar was, vestigde zich in Londen en verkreeg de Britse nationa liteit. De jonge Ayer kreeg een beurs voor Oxford. Op 21-jarige leeftijd had hij al le examens gedaan en aanvaardde hij een lectoraat in Oxford. Tevoren had hij vier maanden in Wenen doorge bracht, waar hij de bijeenkomsten bij woonde van de Wiener Kreis, een groep Oostenrijkse filosofen, wiskun digen en biologen, die een blijvende in vloed op hem had. In die maanden werkte hij de taalkundige benadering van de filosofie uit die is neergelegd in zijn boek Taal, Waarheid en Logica (1936). Terug in Engeland werd hij het „en fant terrible" van de Oxfordse wijsge ren. Hij propageerde de strenge Ween- se wijsgerige beginselen in een tijd dat in Oxford de filosofie in vage termen werd gedoceerd. De wijsgerige school van taalkundige analyse, waarvan Ayer de oprichter was, heeft algemeen ingang gevonden op de Britse en veel Amerikaanse uni versiteiten. Er zijn maar weinig Angel saksische filosofen die er buiten staan. i'. - COLOMBO (AP) - Een jonge strijder van de Eelam Tamil Tigers (LTTE) knielt bij het graf van een gedode kame raad. De regering van Sri Lanka en de LTTE, de grootste guerrillaorganisatie van de Tamils, besloten woensdag met onmiddellijke ingang een einde te maken aan de vijandelijkheden. Minister yan industrie Ranil Wickremasinghe zei dat nu zal worden onderhandeld over de eisen van de Tamils voor een onafhankelijke natie. Een zegsman van de Tijgers bevestigde later de verklaring van Wickremasinghe. ROTTERDAM (GPD) - Op de schip- persbeurzen is donderdag boos gerea geerd op de mededeling van het Rot terdamse graan- en veevoederbedrijf Granaria dat het vanaf midden au gustus weer met eigen transportsche pen gaat varen. Volgens een woord voerder riskeert het bedrijf daarmee een boycot. Verwacht wordt dat de schippers zich daarover gaan bera den. Granaria riskeert behalve een boycot ook gewelddadige confrontaties tus sen schippers en de ME, die de duw bakken van het bedrijf zullen moeten beschermen. De schippers kondigden onlangs al aan eigen vervoer door Gra naria hoe dan ook niet te zullen toe staan. Granaria heeft, na talloze schermutse lingen met schippers in 1987 en '88, zijn lading vanaf vorig jaar september via de schippersbeurs aangeboden. Het bedrijf deed dat nadat minister Smit- Advertentie jij: Nu zomerspijkerjacks van 125,- voor 49,95 h Div. kleuren Wrangier kinderspijkerjacks nu 29,95 Katoenen zomerbroeken ->■£: van 99,50 voor 37,50 U S: 4 merkspijkerbroeken voor 100,- jij: Potten markt 10 S Middelburg BOULOGNE-SUR-MER (AP) - Een Franse rechtbank heeft donderdag 'zes Nederlanders gevangenisstraffen van vijf tot twaalf jaar opgelegd we gens smokkel van hasjiesj met een zeilboot. De hoofdverdachte, E. B., werd bij ver stek tot 12 jaar veroordeeld. Voor hem is een internationaal aanhoudingsbe- vel uitgevaardigd. Vijf andere manne- t lijke verdachten, de 35-jarige M. S„ de 37-jarige R. B„ de 43-jarige A. B„ de 43-jarige J. V. en de 40-jarige R. R. kre- i gen ieder 10 jaar. Een 45-jarige vrouw, K. B., werd wegens haar ondergeschik- te rol in de smokkelzaak tot vijf jaar 1 veroordeeld. Het zeilschip van de smokkelaars, de Johanna-Hendrieka, werd op 22 sep tember 1987 na een achtervolging in internationale wateren van het Nauw van Calais door de Franse douane op- i gebracht. In de ruimen werd 1.789 kilo i hasjiesj gevonden. In april 1987 zou eentransport met 1.500 kilo hebben plaatsgehad. MOSKOU (AP) - De Opperste Sov jet, het parlement van de Sovjetu nie, heeft donderdag de benoeming goedgekeurd van twee door pre mier Nikolai Ryzjkov voorgedra gen kandidaten voor een minister post. Na een waar spervuur van vragen op de twee kandidaten te hebben afgevuurd, ging de Opper ste Sovjet in meerderheid akkoord met het aanblijven van Aleksandra Birjoekova als vice-premier en hoofd van het Bureau voor Sociale Ontwikkeling, en Vladimir Goescv als vice-premier en hoofd van het Bureau voor het Chemie en Hout. Birjoekova is de enige vrouw in de Sovjetregering. De benoeming van beide kandida ten was eerder al door een speciale adviescommissie van de Opperste Sovjet goedgekeurd. Tijdens het parlementaire debat over hun aan stelling werd Biijoekov vooral aan de tand gevoeld over de slechte so ciale toestanden in de Sovjetunie, terwijl Goesev werd overstelpt met vragen over milieuvervuiling. Birjoekova zei onder meer dat de produktie van wegwerpnaalden voor ziekenhuizen wordt opgevoerd en dat men voorlopig in de behoef ten tracht te voorzien door invoer uit het buitenland. Vorige jaar ont stond grote onrust, toen bekend werd dat in een Sovjet-ziekenhuis tientallen baby's met AIDS waren besmet door onvoldoende gesterili seerde injectienaalden. Goesev kreeg vorige week in de par lementaire commissie slechts 25 van de 53 commissieleden achter zich. De voltallige Opperste Sovjet sprak zich echter met 378 stemmen tegen 35 uit voor zijn benoeming. Goesev zei dat zijn ministerie tij dens het vijfjarenplan 1990-1995 ze ker 85 procent van zijn budget zal besteden aan modernisering en mi- lieubeschermende installaties. MOSKOU - Alexandra Birjoekova reageert blij verrast op het applaus van de Opperste Sovjet, die haar tot vice-premier benoemde. Kroes in juni vorig jaar in Gorinchem na een dagenlange blokkade van een Granaria-konvooi een akkoord sloot met de schippers. Granaria zeg de toe af te zullen zien van het door schippers gehekelde eigen vervoer, hoewel het daarvoor een vergunning had, in ruil voor een schadevergoe ding. Granaria heeft opnieuw duidelijk ge maakt zijn lading via de beurs te zul len blijven vervoeren, als minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) de door een arbitrage-commissie vastgestelde vergoeding van 9,6 mil joen alsnog uitbetaalt. De minister wil dat niet en is naar de rechter ge stapt om uitleg te vragen over een on derdeel van het akkoord. Volgens de minister heeft het bedrijf alleen recht op de schadevergoeding, als het ook daadwerkelijk eigen ver voer gaat plegen. Granaria bestrijdt dat, en heeft bovendien weinig zin in een nieuwe confrontatie met de schip pers. Granaria gaat varen met eigen duw bakken en personeel in loondienst. Dat is volgens het bedrijf goedkoper dan het aanbieden van de lading via de UTRECHT (ANP) - De politiebonden hebben met het ministerie van bin nenlandse zaken in hoofdlijnen over eenstemming bereikt over de hoofd lijnen van de arbeidsvoorwaarden voor het komende jaar. Het formeel overleg daarover is donderdagoch tend afgerond. Een woordvoerster van de Nederlandse Politiebond (NPB) deelde dat donderdag mee. Beide partijen kwamen overeen dat de inconveniëntentoeslag op beperkte schaal ook van toepassing wordt voor hogere politie-mensen. De kosten be dragen 2,3 miljoen gulden. De WU-maatregel, die de mogelijk heid biedt om met 57 jaar vervroegd uit te treden, wordt verlengd tot 1 juli 1990. De bonden streven uiteindelijk naar een structurele WU-maatregel en mikken op een leeftijd van 55 jaar. Een derde punt betreft het ouder schapsverlof. Met ingang van 1 sep tember kunnen zowel politiemannen als -vrouwen maximaal zes maanden lang na de geboorte van een kind voor de helft van de arbeidsduur verlof ne men. De bonden moeten eerst hun leden raadplegen alvorens op 14 juli het ak koord getekend kan worden. De NPB- woordvoerster ging er vanuit dat de leden geen problemen hebben met de afspraken. schippersbeurs. Granaria mocht oor spronkelijk varen met gehuurd perso neel, wat een stuk goedkoper is. Schippersvoorman Martin Seine zegt de aankondiging van Granaria vooral te zien als een poging van Granaria minister Smit-Kroes onder druk te zetten. „Dit is een spel van Granaria om de overheid alsnog te dwingen tot het uitbetalen van de schadevergoe ding". DEN HAAG (ANP) - Minister Smit- Kroes (Verkeer en Waterstaat) wijst de beschuldiging van de hand als zou zij de Tweede Kamer onvolledig heb ben ingelicht. Aanleiding tot het ver wijt is een rapportage van de Algeme ne Rekenkamer over de bestemming van de egalisatie-reserve van het openbaar vervoer. Dat is een bedrag van 376 miljoen gulden dat het open baar vervoer heeft overgehouden van de bijdragen van de minister. „Er is geen sprake van misleiding van mijn kant", zo schrijft de minister de Tweede Kamer donderdag. In de brief zet zij uiteen dat de reserve kon ont staan uit enerzijds verbeteringen in de efficiency bij het openbaar vervoer en anderzijds uit meevallers in de op brengst. De helft van die reserve wordt gebruikt voor een sloopregeling voor de binnenvaart en de andere helft is in de schatkist gestort. De minister concludeert dat zij de Ka mer „volledig" op de hoogte heeft ge steld en op geen enkele manier ge poogd heeft informatie achter te hou den. DEN HAAG (GPD) - Vanaf 29 juli kunnen Nederlandse toeristen en za kenlieden zonder visum naar de Ver enigde Staten. Dat maakte de Ameri kaanse consul Walter Davenport gis teren bekend. De nieuwe regeling geldt voor Neder landers met een geldig Nederlands paspoort die niet langer dan negentig dagen in de Verenigde Staten blijven. De reiziger moet naar Amerika komen voor zijn vakantie of voor zaken en in bezit zijn van een (retou)ticket van een vervoermaatschappij die meedoet aan de regeling. Vrijwel alle maatschappij en die vanaf Schiphol op Amerika vliegen hebben de overeenkomst gete kend. De voorwaarde kan problemen geven wanneer vanaf een andere luchthaven dan Schiphol wordt gevlogen met een kleine vliegmaatschappij. Het is dan verstandig van tevoren te informeren of deze vervoermaatschappij aan het programma deelneemt. Mensen die lijden aan een gevaarlijke besmettelijke ziekte als Aids of tuber culose, verslaafd zijn aan verdovende middelen, veroordeeld zijn geweest wegens misdaad of lid zijn van een communistische organisatie vallen buiten de regeling en hebben nog steeds een visum nodig. DORDRECHT (ANP) - De 21-jarige C.C. uit Dordrecht die op 24 oktober van het vorig jaar de vijf dagen oude baby Renee Bos uit het Dordtse Mer- wedeziekenhuis ontvoerde, is donder dagmorgen tijdens een strikt besloten zitting voor de raadkamer van de Dordtse rechtbank verschenen. Officier van justitie mr. J. van Zon en raadsman mr. G. Hubers waren het er over eens dat gezien de psychische toe stand van de vrouw een besloten zit ting in de raadkamer te verkiezen was boven een openbare behandeling door de rechtbank, zoals mr. Van Zon woensdag bekendmaakte. De vrouw verblijft sinds de ontvoering op de psy chiatrische afdeling van het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam. Na afloop van de behandeling in de raadkamer werden door de officier en de raadsman geen verdere mededelin gen gedaan. Wèl heeft de officier van justitie toegezegd dat op korte termijn een uitgebreide gezamenlijke verkla ring wordt uitgegeven. Daarin zal te vens bekend worden gemaakt welke beslissing de raadkamer heeft geno men. Naar verwachting zal de beschikking een verdere psychiatrisch behande ling van de verdachte inhouden. Ge zien het feit dat een raadkamer geen vonnis kan wijzen is het ook niet uitge sloten dat de raadkamer alsnog de zaak terugverwijst naar een gewone zitting van de rechtbank. Deze moge lijkheid werd echter niet aannemelijk geacht door de officier en de raads man. De vrouw ontvoerde de baby omdat zij zelf graag een kind wilde hebben. Ze koos de eerste de beste baby met zwart haar. Bij de burgerlijke stand gaf zij het kind daarna aan als haar eigen kind. EINDHOVEN (ANP) - Het Britse mi nisterie van defensie heeft donderdag bij Leyland Daf een order geplaatst voor 5.350 vier-ton-trucks. De order heeft een waarde van meer dan vijf honderd miljoen gulden, zo meldde een woordvoerder van het concern. Leyland Daf kwam uit de bus na een uitvoerig evaluatieprogramma door de Britse defensie van drie vrachtwa genproducenten. De trucks zullen vanaf volgend jaar worden geproduceerd in het produk- tiebedrijf van het concern in Groot- Brittannië. UTRECHT (ANP) - De commissie erfe lijkheidsdiagnostiek en gentherapie van de Gezondheidsraad buigt zich opnieuw over de vraag naar de toe laatbaarheid van het speciaal kwe ken van menselijke embryo's voor wetenschappelijk onderzoek. Dat ge beurt op verzoek van de bewindslie den van welzijn, volksgezondheid en cultuur, zo meldt het blad van de raad. In een advies over kunstmatige voort planting heeft de Gezondheidsraad in 1986 het afstaan van bevruchte eicel len (pre-embryo's) voor wetenschap pelijk onderzoek alleen toelaatbaar genoemd onder strikte voorwaarden. Een van de voorwaarden was dat het moest gaan om 'overtollige' embryo's ofwel embryo's die overblijven als bij een reageerbuisbevruchting in het la boratorium meer embryo's tot stand komen dan er in de baarmoeder wor den geplaatst. De bewindsheden van justitie en wvc hebben deze aanbeve ling overgenomen. Intussen is een discussie ontstaan over nieuwe redenen voor het weten schappelijk gebruik van embryo's. Het gaat daarbij niet louter om onderzoek in het kader van kunstmatige voort planting maar ook om het ontwikke len van methoden om bij het embryo erfelijke aandoeningen vast te stellen. De ouders kunnen dan besluiten om een ziek embryo niet en een „gezond" wel in de baarmoeder te laten plaat sen. Voor het ontwikkelen van een methode voor deze diagnostiek is eerst wetenschappelijk onderzoek no dig. De voor reageerbuisbevruchting overtollige embryo's zijn daarvoor niet voldoende. De commissie van de Gezondheidsraad zal daarom de vraag moeten beantwoorden of voor dit doel het speciaal kweken van „ex tra" embryo's wèl toelaatbaar is. Advertentie AMSTERDAM (ANP) - Autodieven die een bestelwagen wilden stelen, hebben woensdag in Amsterdam de 67-jarige G. van Wegen doodgereden. De politie in de hoofdstad heeft dit donderdag bekend gemaakt. De man probeerde de diefstal van de bus tegen te houden door voor de wa gen te gaan staan. De dieven gaven gas. Van Wegen klampte zich nog vast aan de auto maar werd later klemgere den tegen een gevel. Hij bezweek later in een ziekenhuis. De daders, de 37-ja- rige G. B. en de 38-jarige D. B konden .worden aangehouden. ARNHEM (ANP) - De scherpschutter van de rijks politie, die vorige week donderdag kolonel K. van de Kieft doodschoot terwijl hij gegijzeld werd, heeft waarschijnlijk tegen het hekwerk, waarach ter hij verborgen was, geschoten. Dat was mogelijk door vertekening van het telescoopvizier. Dat heeft persofficier mr. H. Overbosch donderdag meegedeeld. De eerste kogel die de scherpschutter schoot, ketste vermoedelijk doordat het hekwerk geraakt werd, af op de voorruit van de auto, waarin de kolonel en zijn 33-jarige gijzelnemer zaten. De tweede trof de kolo nel dodelijk. Volgens de persofficier is het raken van het hekwerk niet van invloed geweest op de nauw keurigheid waarmee de scherpschutter zijn schoten afgevuurd heeft. De schutter heeft overigens, zo blijkt uit het onder zoek van de rijksrecherche, niet recht voor de auto gestaan. Hij stond op zo'n 25 meter afstand schuin voor de auto, verborgen in het struikgewas naast het parkeerterrein. Volgens de persofficier is uit verhoren van de West duitser ook duidelijk geworden, dat hij per abuis op de A12 terecht is gekomen. Hij wilde naar Duits land rijden, om de autoriteiten daar te dwingen zijn vriendin vrij te laten. Door een verkeerde af slag kwamen de twee op de rijksweg Arnhem- Utrecht terecht. In kringen van wapenexperts is veel kritiek op de lezing die het openbaar ministerie heeft gegeven op de beëindiging van de gijzeling. „Als een kogel wat raakt, al is het maar een takje, dan veranderd een kogel van richting," zo zei de Amsterdamse deskun dige Dorst. De lezing van officier van justitie Over bosch klopt op dit punt niet, aldus Dorst. Schieten op een autoruit vanuit een schuine invalshoek is volgens hem überhaupt al risicovol. Wapenexpert Van Sijp uit Harskamp gaat nog ver der in zijn kritiek. Hij heeft woensdagavond samen met twee reporters van de regionale omroep Gel derland een recontructie van het gebeuren ge maakt. „De politieman had onder de omstandighe den nooit mogen schieten," zo luidt zijn oordeel. De schutter lag volgens Van Sijp achter dik gaas. „Door de manoeuvre van de auto moest de politie man plotseling schuin door het gaas schieten. Van wege de spanning heeft de man waarschijnlijk niet beseft dat hij voor het gaas lag. Met zijn telescoop heeft hij het gaas niet kunnen waarnemen omdat de afstand te kort was." Volgens Van Sijp kan niemand precies stellen of ook de tweede kogel het gaas heeft geraakt. „Als dat zo is, dan zou dat mogelijk verklaren waarom de ver keerde persoon is geraakt. Al met al rammelt de le zing van de Arnhemse officier van justitie aan alle kanten," aldus Van Sijp. De cruciale vraag of de betrokken schutter ge machtigd was të"schieten, wilde de Arnhemse offi cier van justitie mr. H. R. Lauwaars niet beant woorden. „In de loop van juli wordt het onderzoek van de rijksrecherche afgesloten en pas dan kan op alle vragen een antwoord worden gegeven." Op de kritiek van de experts weigerde hij in te gaan. ZWAANWEG 12, KOUDEKERKE presenteert promotie-optreden van de nieuwe band van JOHN CALJOUW met als gastgitarist RUDI DE QUELJOE Aanvang ±11 uur. Toegang gratis. Karrewiel nu elke avond geopend van 21-4 uur. Wordt verwacht 14 juli: DEZZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 5