PZC Geen extra isolatie voor buurthuis in kleuterschool Sluiskil vreest last van beddenhuis in verpleegstersflat Raad Vlissingen akkoord met grote reorganisatie Assenede pronkt met de eerste mosselen Burgemeester Sluis triest over sluiting kantoren LUCKY DAY streek B DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT 5 BRUIDSMOD v FEESTKLEDINC Gemeente Hontenisse SCHIPPER ONVOLDOENDE STEUN PVDA-TERNEUZEN Spreekrecht BESTEMMINGSPLAN GEWIJZIGD Ongerust AMBTELIJK APPARAAT OP DE SCHOP H Tegenvallers WERKGELEGENHEID IN STREEK BEHOUDEN Ruimtegebrek volledige restaurant inrichting (antiek) moderne keukeninstallatie (1 jr. oud) VRIJDAG 30 JUNI 1989 HEIKANT Koersbal De katholieke bond van ouderen in Heikand hield in het plaat selijke gemeenschapscentrum een wedstrijd koersbal. Er waren twaalf deelnemers. Verkeer op Tangent hindert brandweer KAPELLEBRUG Rozenkransgebed - in de kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Eecken in Kapellenbrug wordt zaterdag om 15.00 uur een rozenkransgebed gehou den. OPENBARE BEKENDMAKING Artikel 18a van de wet op de ruimtelijke ordening "y>"" ""gijl axeteestraat23 terneuzen tel. 01150-18184 GEMEENTE OOSTBURG GEVRAAGD: bevaren MATROOS iedereen leest de krant altijd en overal. gemeente BEKENDMAKING TERNEUZEN - Een PvdA- voorstel om 20.000 gulden meer uit te trekken voor extra geluiddempend materiaal in de voormalige kleuterschool 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen haalde het donderdag niet in de gemeenteraad. Volgens wethou der J. van Rooijen (welzijn) is die ex tra voorziening niet nodig. De voormalige school biedt straks on derdak aan onder meer buurthuis De Bolster. PvdA en LPT verwachten een beperking van de gebruiksmogelijkhe den (geen disco bijvoorbeeld) als er geen extra voorzieningen komen. Wet houder Van Rooijen echter vindt het onzin die extra kosten te maken, ter wijl overleg met de toekomstige ge bruikers heeft uitgewezen dat die aan passingen helemaal niet nodig zijn. ,Als die wensen toch blijken te leven, kunnen we de zaak heel eenvoudig als nog aanpassen." Uiteindelijk kregen PvdA en LPT alleen steun van PvdA- wethouder W. van Walraven. WD'er W. H. Broekhuysen hikte aan tegen het voorstel van de Watermaat schappij Zuid-West-Nederland om mee te werken aan een ontwikkelings samenwerkingsovereenkomst met de PDAM Kabupaten Bandung in Indo nesië. „Dat behoort een zaak te zijn van het ministerie van ontwikkelings samenwerking en niet ook nog eens van allerlei semi-overheidsinstellin- gen, zoals de WMZ. Ik wil daarmee niet zeggen dat het hier niet om goed werk zou gaan, maar het moet allemaal niet te gek worden." Hij vindt terughoudendheid op z'n plaats. Het college deelde dit stand punt en de meerderheid van de raad eveneens. Van PvdA'er S. de Pooter echter mogen de gemeenten zaken als deze best positief benaderen. Hij zag op dit gebied voldoende taken voor de gemeenten weggelegd. De raad stemde in met het voorstel ge durende een jaar een proef te nemen met spreekrecht voor het publiek bij raadscommissievergaderingen. D66'er R. Arends kon z'n geluk niet op. „Daar zitten wij nu al zeven jaar op te wachten." Ook de PvdA oordeelde po sitief. CDA en WD stelden zich terughou dender op. WD'er W. de Zeeuw: „Ik heb eens elders gevraagd naar ervarin gen met dit fenomeen. De geluiden die ik opving waren verschillend, maar voornamelijk negatief." P. C. Hame- linck (CDA): „We doen dit - we hebben dat trouwens ook met elkaar afgespro ken in het beleidsprogramma 'Terneu zen in harmonie III' - maar we moeten ook weer niet verder gaan dan wat er nu op tafel ligt. Burgemeester Ockeloen vond het alle maal best, maar sprak uit ervaring: „Ik heb het elders meegemaakt. Men begon vol enthousiasme, maar na eni ge tijd sloeg dat om in terughoudend heid en twijfel. Er komt uiteindelijk maar een kleine groep beroepsinspre kers op af, terwijl je 'de gewone burger' nooit ziet." SGP'er G. Klaassen was ronduit te gen. „Voegt het iets toe aan de besluit vorming?", vroeg het raadslid zich af. Hij dacht van niet. TERNEUZEN - De bevolking van Sluiskil staat aarzelend tegenover de gevorderde plannen van Churchill Hotel bv om van de verpleegstersflat van het voormalige Elisabethzieken- huis in Sluiskil een 'beddenhuis' te maken. Aanvankelijk zou er een ho tel-restaurant komen, maar voorlo pig wil de exploitant niet verder gaan dan een vestiging met betaalbare slaapplaatsen, zonder bijkomende voorzieningen. Churchill Hotel bv heeft op voorhand al vijftig kamers voor een periode van vijf maanden verhuurd aan de bou wers van het nieuwe bedrijf BOC in Terneuzen. In Sluiskil ziet menigeen de komst van de vijftig betreffende Britten met angst en beven tegemoet. Dat bleek donderdagavond, tijdens de raadsvergadering, ook uit opmerkin gen van raadslid A. A. P. van Himme (lpt) en diens collega W. Goethals (cda). Van Himme: „Er bestaat nog grote on- Uitslag: 1 A. de Cock-Van Vlierberghe, 2 G. de Nijs-De Wit. duidelijkheid over de plannen." Hij vond een informatieve hoorzitting voor de Sluiskillenaren het overwegen waard. Goethals: „Er is ons gevraagd het mogelijk te maken dat er een ho tel-restaurant in die flat mogelijk komt. Intussen is echter duidelijk dat er voorlopig geen plannen bestaan voor een hotelaccommodatie of een restaurantfunctie. Het blijft allemaal beperkt tot wat de directie van het Churchillhotel in Terneuzen 'een bed denhuis' noemt. Voor mensen, die voor hun werk lange tijd van huis zijn en be schikken over weinig geld." i i i t 1 r c r t z r: C r V d u d g js A v ir P g A e< V V( ei si Ti Vi VI m v< m h< hc P£ Cl as op gr iet je ge m he Di VLISSINGEN - Zonder slag of stoot heeft de Vlissingse gemeenteraad donderdagavond ingestemd met een fikse reorganisatie bij de gemeente Vlissingen. Het hele ambtelijke appa raat gaat op de schop. Een belangrijk hoger doel van de reorganisatie is een verandering van de cultuur in het stadhuis van Vlissingen. Het appa raat moet efficiënter gaan werken, klantvriendelijker worden en het ambtelijk management krijgt wat be treft het uitvoerende werk een grote re vinger in de pap. Het organisatiebureau Mede uit Hou ten bracht in mei 1988 het geruchtma kende onderzoeksrapport 'Vlissingen Tien jaar vooruituit. De onderzoe kers stelden vast dat nog al wat mis was bij de gemeente Vlissingen en kwamen met het idee het hele gemeen telijk apparaat onder de loep te ne men. Zij hadden de opdracht gekregen slechts wee afdelingen te bekijken. Het college van burgemeester en wet houders onderschreef de visie van Me de en ging verder in zee met het organi satiebureau. Onlangs verscheen het eindrapport dat door overlegorganen van ambtenaren was goedgekeurd. Een volledig nieuwe structuur rolde uit de bus. Het gemeentelijk apparaat moet worden heringedeeld in vier hoofdafdelingen. Wethouder C. de MIDDELBURG - De Middelburgse brandweer wordt behoorlijk gehin derd door het drukke verkeer op het Tangent, waar de garage aan ligt. Vooral het vrijwillige personeel heeft soms de grootste moeite om op tijd bij de garage te zijn. Tegenwoordig wordt daarom eerst uitgerukt met een wagen met beroepspersoneel, dat al in de garage aanwezig is en daarna komen de vrijwilligers. Gelukkig konden vorig jaar door de snelle aanwezigheid van de brandweer toch tal van branden snel geblust wor den, concludeert de Middelburge brandweercommandant J. de Klerk in het jaarverslag over 1988. In de kazer ne ging vorig jaar 934 keer het alarm. Dat is een gemiddelde score. Het brandschadecijfer was in vergelijking tot voorgaande jaren zeer laag te noe men. In 1987 was het nog 1.069.810 gul den en in 1988 maar 416.250 gulden. Het aantal bewezen brandstichtingen gaf een vermindering te zien van 42 naar 27. Het Middelburgse korps had het vorig jaar erg druk met de verschillende ta ken die het is toebedeeld in het kader van de rampenbestrijding. Ook dit jaar wordt daardoor weer een zware claim op de brandweermannen gelegd. „In het bijzonder zal veel begrip ge vraagd worden van de doorsnee vrij williger", schrijft De Klerk. „Die ziet de grootschalige rampenbestrijding veelal ais een van hogerhand opgeleg de zaak waar hij niet om gevraagd heeft. Onderwerpen als bestrijding van ongevallen met kerncentrales en bescherming tegen strijdgassen in oor logsomstandigheden liggen hem zwaar op de maag". Keijzer van personeelszaken noemde dit een gedurfd voorstel. Hij verwacht te dat de uitvoering meer voeten in de ?4S Burgemeester en schepenen van het Belgische Assenede nuttigden gisteravond de eerste Zeeuwse mosselen. Op zich geen reden, oordeelde Goet hals, om ongerust te zijn. Maar hij ha merde er wel op dat er met de gebrui kers hele duidelijke afspraken moe ten worden gemaakt, die ook heel na drukkelijk moeten worden nageleefd. Sluiskil vreest namelijk overlast. Burgemeester C. Ockeloen en wethou der W. Gosselaar maakten (bijna in koor) duidelijk dat het gemeentebe stuur zich enkel bezig moest houden met de inpassing van de accommoda tie in het kader van de wet ruimtelijke ordening. Gosselaar: „De verdere in vulling kunnen wij niet regelen. Daar hebben we geen invloed op." De raad stemde overigens in met de bestemmingsplanwij ziging. Wethouder C. de Keijzer aarde zal hebben dan de opstelling van de nieuwe structuur, want 'we gaan de komende tijd over mensen praten'. De noodzaak van een reorganisatie bleek later in de raadsvergadering bij de behandeling van de voorjaarsnota. De gemeente Vlissingen kampt met een aantal structurele financiële te genvallers en heeft te weinig geld in de spaarpot. W. Meijer (pvda) stelde vast dat de voorjaarsnota de gemeen te met de neus op de feiten heeft ge drukt en onderstreepte het belang van actuele financiële informatie. De reserves lagen, volgens eerdere be richten, 1 januari 1989 op 5,7 miljoen gulden, maar de jongste cijfers hebben uitgewezen dat de reserves slechts 3,5 miljoen gulden beliepen. M. Dekker (cda) en F. K. P. Schets (pvda) verwe ten wethouder T. R. K. Meijers van fi nanciën wat al te laconiek te hebben gereageerd op de voorjaarsnota. Hij gaf eerder in de raadscommissie finan ciën aan dat alles terug zou komen in de begroting voor 1990. Meijers wees de kritiek van de raadsleden van de hand en beloofde de vinger nog stevi ger aan de pols te houden. ASSENEDE - Geen primeur voor Phi lippine dit jaar. De eerste Zeeuwse mosselen zijn dit jaar in het Belgische Assenede gepresenteerd èn gegeten. En dat moest iedereen weten. Televi sie, radio en de schrijvende pers ston den donderdagavond vooraan toen een authentieke mosselwagen met de eerste lading verse schelpdieren het marktplein op kwam rijden. Burge meester en schepenen proefden als eerste. „Prima kwaliteitje", luidde het oordeel. De Asseneedse restauranthouders wa ren vorig jaar een beetje boos dat weer alle (Belgische) publiciteit naar Philip pine uitging. De onthulling van een mosselstandbeeld lokte zelfs het BRT-journaal naar het Zeeuws- Vlaamse plaatsje. En dat terwijl ook Assenede vroeger (zo ten tijde van de vroege middeleeuwen) een haven heeft gehad en de restaurateurs net zo vak kundig als hun Nederlandse vakbroe ders mosselmaaltijden uitserveren. Iets dat de Stichting Mosselfeesten Philippine niet bestrijdt. „Maar", gaf stichtingsvoorzitter F. Wiskerke vorig jaar al te kennen „Bij ons zijn alle res taurants specialisten op mosselter rein. En in Assenede zijn twee of drie restaurateurs die net zo goed zijn. Een paar anderen hebben niet eens mosse len op de kaart staan." Het bevreemdt Wiskerke, en met hem directeur Lucas van het Mosselkan toor in Bergen op Zoom, overigens wel dat de Asseneedse gastronomen met Zeeuws zeebanket pronken. „Er is een afspraak met de handelaren in Yerse- ke dat er voor 7 juli geen mosselen wor den geleverd. Alleen bij de presentatie van de mosselwijn hebben wij in Phi lippine altijd een kleine hoeveelheid verse mosselen." Volgens Wiskerke kunnen de mosselen ook nog nooit lang genoeg verwaterd zijn. „Voor de beste kwaliteit moeten de schelpen ei genlijk zo'n tien dagen verwateren. Anders smaken ze gewoon minder. Dus of dat nu een goede reclame is...?" R. Deliaert van restaurant Klein As senede bezweert dat de gisteravond gepresenteerde mosselen, zo Zeeuws (goed, 'geïmporteerd' via de Wadden zee) zijn als maar kan. „Ik kan natuur lijk niet verklappen wie de mosselen heeft geleverd, maar verzeker dat we ze via Yerseke gekocht hebben." Hij geeft toe dat de mosselen maar twee dagen hebben verwaterd. En hoewel het gisteren bijna de hele dag regen de, scheen de zon net bij de presenta tie van de mosselen 's avonds om half acht. Een kans gemist om verder te verwateren. LAMSWAARDE - In café De Lamso ren in Lamswaarde werd een schieting gehouden waaraan 25 personen deel namen. Uitslag: hoge vogel P. d'Hondt, Klooster- zande, eerste zijvogel P. d'Hondt, Klooster- zande, tweede zij vogel F. de Meyer, Ossenis- se. Meeste kleine vogels (zes stuks) J. War rens, Kieldreeht (b). KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting ge houden waaraan 23 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel mevrouw Van Meelen, Kloosterzande, eerste zijvogel J. van Mee len, Kloosterzande, tweede zijvogel E. Jans- sens, Moerbeke (b). Meeste kleine vogels (vijf stuks) R. Baert, Koewacht. SINT-JANSTEEN - De schuttersver eniging Sint Jan in Sint-Jansteen hield op de staande wip drie kermis- schietingen. Bij de eerste schieting wa ren er 68 schutters. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel J. de Bakker, Sint-Jansteen, tweede hoge vogel P. de Letter, Sint-Jansteen, eer ste zij vogel V. Wolvelaer, Stekene (B), tweede zijvogel A. IJsebaert, Sint-Gil lis (B), derde zijvogel J. van Water schoot, Kloosterzande, vierde zijvogel A. van Damme, Sint-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel T. de Schip per, Wilrijk (B), tweede zijvogel H. Merckx, Sint-Jansteens, derde zij vo gel P. d'Hondt, Kemzeke (B), vierde zijvogel P. Roels, Kemzeke. Bij de tweede schieting waren er 93 schutters. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel A. de Waal, Kloosterzande, tweede hoge vogel P. de Voe, Beveren (B), eerste zijvogel M. Roe- lands, Sint-Gillis, tweede zijvogel A. Weet niet, Brussel (B), derde zij vogel A. van Dam me, Sint-Jansteen, vierde zijvogel B. Sa- mijn, Sint-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel P. de Bot, Sint-Jan steen, tweede hoge vogel A. Valent, Stekene (B), eerste zijvogel J. Weemaes, Hulst, twee de zijvogel A. van Quatem, Koewacht, derde zij vogel R. de Beule, Sint-Jansteen, vierde zijvogel M. Roelands, Sint-Gillis. De laatste schieting trok 87 schutters. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel E. Verschue- ren, Sint-Jansteen, tweede hoge vogel A. Hermar, Axel, eerste zijvogel E. Verschue- ren, Sint-Jansteen, tweede zijvogel J. Ver stoeten, Zuiddorpe, derde zij vogel W. Bous- sen, Sint-Jansteen, vierde zij vogel A. Assel- man, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel R. Smet, Sint-Pau- wels (B), tweede hoge vogel J. de Letter, Sint-Jansteen, eerste zijvogel H. Merckx, Sint-Jansteen, tweede zijvogel P. Beek, Be- veren, derde zijvogel P. Roels, Kemzeke, vierde zij vogel T. Inghels, Zuiddorpe. NIEUW-NAMEN - In zaal Het Sleep bootje in Nieuw-Namen werd een schieting gehouden waaraan 21 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge en eerste zijvogel D. de Bak ker, Nieuw-Namen, tweede zijvogel A. Cap, Nieuw-Namen. Meeste kleine vogels (vier stuks) O. van Heeze, Kieldreeht (B). ZUIDDORPE - De schuttersvereni ging Sint Sebastiaan hield een schie ting op de staande wip waaraan 66 per sonen deelnamen. Uitslag wip 1: eerse hoge vogel H. van Dam me, Sinaai (B), tweede hoge vogel E. van Kronenburg, Zuiddorpe, eerste zijvogel A. Fruytier, Moerbeke (B), tweede zijvogel mervouw Fruytier, Moerbeke, derde zijvo gel J. de Coene, Lokeren, vierde zijvogel M. van Waes, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel E. Enghels, Zuid dorpe, tweede hoge vogel S. Samijn, Zuid dorpe, derde hoge vogel J. Verstoeten, Zuiddorpe, eerste zijvogel E. Enghels, Zuid dorpe, tweede zijvogel R. Vereecken, Kem zeke (B), derde zijvogel mevrouw Enghels, Zuiddorpe, vierde zijvogel B. Herman, Zuid dorpe. ZUIDDORPE - In zaal Het Gemeente huis in Zuiddorpe werd een schieting gehouden waaraan 25 personen deel namen. Uitslag: hoge en eerste zij vogel L. van Kerk hoven, Heikant, tweede zij vogel M. van Hoe- ke, Zuiddorpe. Grootste aantal vogels (zes stuks) J. de Waal, Koewacht. ZUIDDORPE - De schuttersvereni ging Sint Sebastiaan hield twee schie tingen op de staande wip. Bij de eerste schieting waren er 65 deelnemers. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel A. van Waes, Zuiddorpe, tweede hoge vogel F. de Ruyter, Hulst, eerste zijvogel J. Weemaes, Hulst, tweede en derde zij vogel R. van Hoeke, Ste kene (B), vierde zijvogel G. Suy, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel P. van Esbroek. Axel, tweede hoge vogel R. Vermeire, Koe wacht, eerste zij vogel F. Samijn, Zuiddorpe, tweede zijvogel P. Thomas, Haasdonk (B). derde zijvogel B.Samijn. Zuiddorpe, vierde zijvogel A. de Mey, Zuiddorpe. Bijde tweede schieting waren er 44 deelnemers. Uitslag: eeste hoge vogel R. Vermeire, Koe wacht, tweede hoge en eerste zijvogel C. de Blok, Zuiddorpe, tweede zijvogel J. Doene Kwadendamme, derde zijvogel J. van de Walle, Overslag, vierde zijvogel E. Suy Zuiddorpe. EMMAHAVEN - In zaal Het Verdron ken Land in Emmahaven werd eei schieting gehouden waaraan 35 perso nen deelnamen. De uitslag: hoge vogel G. de Waele, Nieuw Namen, eerste zijvogel H. Klam, Nieuw-Na men, tweede zijvogel R. Kayser, Nieuw-Na men. Meeste kleine vogels J. Verras Graauw en'R. van Mullem, Emmahaven. In diezelfde gelegenheid werd eei schieting gehouden waaraan 37 perse nen deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel E. Hulshou Lamswaarde, eerste zijvogel P. Steyaer Graauw, tweede zijvogel W. Warrens, Kie drecht (B). Meeste kleine vogels (vier stuk: Th. Praet, Nieuw-Namen. Wip 2: Hoge vogi E. Hulshout, Lamswaarde, eerste zijvogel t Roels, Graauw, tweede zijvogel W. de Boe; Ossenisse. Meeste kleine vogels (zes stuk: J. Boon, Graauw. GRAAUW - In zaal Van Grol i Graauw werd een schieting gehoude waaraan 93 personen deelnamen. Uitslag wip 1: hoge vogel F. Staal, Graarn eerste zijvogel Th. Verdurmen, Graaw tweede zij vogel R. Durinck, Graauw. Mee te kleine vogels (zes stuks) G. d'Haen Graauw. Wip 2: hoge vogel A. de Rijk, Graauw, eers zijvogel A. de Maayer, Nieuw-Namen, twe de zijvogel H. Sorber, Graauw. Meeste kif ne vogels (vijf stuks) M. Vernimme Graauw. SLUIS - Het is niet nodig dat bij fu sies van instellingen de kantoren ver huizen naar een zogenaamde cen trumgemeente. Dit zei burgemeester M. Everaers donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering in Sluis. Hij doelde onder meer op de sluiting van de regiokantoren na de fusie van PZEM en WMZ. „Ik vind de ontwikkelingen die gaande zijn triest. We worden hier in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, wat de werkge legenheid betreft, toch maar mondjes maat bediend. We hebben het bij de belastingdienst gehad en nu dit weer. Ik snap niet waarom men zo nodig naar een centrumgemeente moet", al dus Everaers. De zaak werd aanhangig gemaakt door het VVD-raadslid J. Bogaard. Hij vond dat de drie West-Zeeuws-Vlaam- se gemeenten samen actie moeten on dernemen om zo de werkgelegenheid in de streek te behouden. De meerderheid van de gemeenteraad sprak zich uit voor een onderzoek naar de inrichting van het voormalige fiets- crossterrein als parkeerterrein. Bij de Nieuwstraat, waar het terrein gelegen is, bestaat nog behoefte aan parkeer gelegenheid. Alleen het D66-raadslid H. Masclee was tegen de komst van een parkeerterrein op die plaats. „We hebben tonnen uitgetrokken om de Zuidpoort te verfraaien en dat gaan we nu doorkruisen door er een parkeerter rein te creëren", stelde Masclee. Het CDA-raadslid H. Lokerse vond dat bij de Kaai parkeerruimte moet worden geschapen voor motoren. De raad stelde verder 25.000 gulden be schikbaar voor werkzaamheden aan de sportkantine in Sluis. De bedoeling was de vloer te vervangen, maar de raadsleden wilden dat eerst met het nieuwe bestuur van de voetbalvereni ging wordt gesproken. Het oprichten van een stichting Sluis 700 jaar ondervond geen weerstand. Bogaard vond wel dat in oktober een afgerond programma op tafel moet lig gen. Ook Lokerse wees op de tijdnood. Everaers deelde mee dat een overzicht is gemaakt van de mogelijkheden en dat er donderdag een bijeenkomst met de verenigingen is. Masclee en Lokerse stonden niet te jui chen bij het voorstel het afhandelings- bedrag van subsidieverzoeken die niet zijn opgenomen in het programma welzijnswerk en die zijn opgedragen aan het college te verhogen naar 500 gulden. „We geven weer een stukje macht weg", vond Lokerse. Omdat de voorstellen eerst in de welzijnscom- missie worden behandeld, ging hij wel akkoord. Masclee was echter niet te vermurwen. „In de welzijnscommissie hebben de raadsleden geen stem recht", aldus Masclee. Slecht nieuws had Everaers voor de openbare basisschool in Retranche- ment, die kampt met ruimtegebrek. Kort geleden werd ontdekt dat de school al jaren een achterstand heeft aan de oppervlakte van het gebouw ten opzichte van de norm. Een ge sprek over de uitbreiding met het mi nisterie liep op niets uit. „Alle voorstellen werden van tafel ge veegd. We moeten nu zien wat de fi nanciële mogelijkheden van de ge meente zijn", deelde Everaers mee. De raad ging akkoord met het voorstel 250 gulden té schenken aan de Daniël de Hoed-kliniek. Het college was van plan dit in regionaal verband te behan delen. „Maar omdat Oostburg ook al een bedrag beschikbaar heeft gesteld, kunnen wij daar nu ook best een be slissing over nemen", aldus Everaers. Lokerse wilde verder nog dat een vloekverbod wordt opgenomen in de plaatselijke algemene politieverorde ning. Everaers zag daar niet veel heil in. „Ik denk dat het juridisch geen lang leven beschoren is." De burgemeester van Hontenisse maakt bekend ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 3 juli 1989 gedurende 14 dagen voor een ieder op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie tijdens kantooruren de vol gende bouwplannen ter inzage liggen: a. bouw van een carport op het perceel Rey- gerskreek 61 te Hengstdijk; b. bouw van een garage op het perceel Kalverdijk 5 te Walsoorden; c. bouw van een serre op het perceel Hulsterweg 145 te Terhole. Bovenvermelde bouwplannen zijn in strijd met respectievelijk het bestemmingsplan 'De Vogel' (a.), het bestemmingsplan Buitengebied (b.) en het bestemmingsplan Terhole (c.). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om vrijstelling te verlenen van de beperkende be palingen van de desbetreffende bestemmings plannen met toepassing van artikel 18a van de wet op de ruimtelijke ordening. Gedurende de bovenvermelde termijn van tervi- sielegging kan een ieder schriftelijke bezwaren in dienen tegen de genoemde bouwplannen bij bur gemeester en wethouders. Kloosterzande, 1 juli 1989 De burgemeester van Hontenisse, mr. A. A. L. G. M. Kessen BEKENDMAKING De burgemeester van Oostburg maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan volgens artikel 18A van de Wet op de ruimte lijke ordening voor het gedeeltelijk vergroten van de zomerwoning op het perceel Puijendijk 16 te Groede. De stukken welke betrekking hebben op het bouwplan liggen met ingang van 3 juli 1989 gedu rende veertien dagen ter inzage op de gemeente secretarie (sectie ruimtelijke ordening), Raad huisplein 1 te Oostburg. Een ieder is bevoegd gedurende deze termijn te gen het verlenen van deze vrijstelling schriftelijk eventuele bezwaren bij burgemeester en wethou ders kenbaar te maken. Oostburg, 30 juni 1989. De burgemeester voornoemd, J. de Vries, wnd. TE KOOP: Vrij van B.T.W. Inl. België, tel. 09-3291258467, vóór 10 uur. op zelfvarende zandzuiger - RIO - 5 Moet bekend zijn op de Westerschelde. voor hetzelfde schip Schriftelijke sollicitaties: S.E.A.M. OOSTERLEE B.V. Haven 28 3143 BC MAASSLUIS AXELSESTRAAT 119 4537 AG TERNEUZEN TEL. 01150-14207 Burgemeester en wethouders van Terneuze brengen ter voldoening aan het bepaalde in de g( meentewet ter openbare kennis, dat met ingan van heden gedurende drie maanden ter gemeei te-secretarie, afdeling algemene zaken, voor ee ieder ter inzage ligt de door de gemeenteraad i zijn vergadering van 30 maart 1989 vastgestelc (le) wijziging van de Parkeer- en parkeergeldve ordening. De wijziging (die voorziet in een aanpassing Vc de verordening aan de wet indeling geldboetec tegorieën) is goedgekeurd bij koninklijk beslu van 16 juni 1989 en treedt 1 juli a.s. in werking. Tegen betaling van de kosten wordt de wijzigh algemeen verkrijgbaar gesteld. Terneuzen, 30 juni 1989. Burgemeester en wethoudei voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 38