Doek valt definitief voor Gemeenschapswerk Hulst Wielersport toe aan hernieuwde impuls Yeertarieven moeten gelijk blijven voor Zeeuws-Vlamingen Pand Seydlitz slokt hele restauratiepot Hulst op Leenhouts Raad Hulst aanvaardt korten Muziekschool Koewacht krijgt (nog) geen Burgemeester De Ramstraat MET 10 - 60% KORTING! TWIJFELS OVER POTJE STADHUIS Overschot Twijfels UNANIEME MOTIE IN RAAD AXEL GELDGEBREK VOOR MONUMENTEN GROEI WACHTLIJST VERWACHT Jubileum BEROERING OVER NAAM IN RAAD AXEL Monumentenfonds MERKBANDEN 2osVoet ESo Buurtvoetbal schenkt 1750,- aan Zonnebloem bij ons het laagst in prijs Polderkermis in Absdaie gaat vandaag van start Veel overtredingen snelheid Hoofdplaat Huisartsen: Tandartsen: Apotheken: Dierenartsen: Wijkverpleegkundigen: Verloskundigen: HULST - De stichting Gemeen schapswerk in Hulst houdt met in gang van volgend jaar op te bestaan. De Hulster gemeenteraad besloot woensdagavond laat om geen subsi die meer te verlenen aan het plaatse lijk opbouworgaan. Het besluit viel na een uitvoerige discussie die tot ver na middernacht duurde. De CDA'er H. T. D. M. Vercauteren had graag gezien dat het gemeentebe stuur de liquidatie van de stichting nog enige tijd zou opschorten. Tussen nu en de eigenlijke opheffingsdatum zou het gemeentebestuur duidelijk heid kunnen verschaffen over de wijze van ondersteuning aan instellingen en TERNEUZEN - Het zesde buurtvoet- baltoernooi van Terneuzen heeft dit jaar een recordbedrag van 1.750 gul den opgeleverd voor De Zonnebloem, afdeling Terneuzen. De totale op brengst wordt per traditie geschon ken aan dit goede doel. P. Gerreman, voorzitter van de Zonnebloem in Ter neuzen, was dan ook bijzonder tevre den met de 'spontane' gift en compli menteerde donderdag de werkgroep buurtvoetbal en de vrijwilligers voor hun belangenloze inzet. Ook de deelnemers hebben volgens Gerreman een belangrijke bijdrage ge leverd tot het slagen van dit unieke evenement. Het aantal (180) buurt- voetballers overtrof de voorgaande é- dities. Leden van de commissie buurt voetbal Terneuzen zullen tijdens de jaarlijkse Sihterklaasdag van De Zon nebloem het bedrag aan de voorzitter overhandigen. Burgerlijke stand HULST Geboren: Sebastiaan A. zv M. W. Moeijs en M. H. M. Wiggers; Sjoerd J. A. zv J. A. M. de Jong en C. M. M. Buys- se. Getrouwd: M. K. L. Rossaert en I. J. A. Burm; A. L. S. van Belle en M. L. A. Trappen; R. H. F. Lievens en I. L. P. van der Kruisen; P. M. P. Bosschaert en C. M. A. Merckx; F. T. C. Allefs en D. L. M. Totté; D. Kaijser en C. J. W. N. Willemstein; P. A.M. Verdurmen en C. M. A. van Denderen; W. G. A. Dieks en M. R. E. M. Begheijn; J. H. M. E. Neder- veen en M. Opbroek; A. A. P. Verheij- den en M. N. J. Serie; E. Picavet en I. M. J. Beens; A. M. Weemaes en C. H. M. J. van Hoove; E. A. L. de Brouwer en C. M. E. van den Bos; R. C. M. Belleter en P. M. A. van Waterschoot. Overleden: A. J. van der Welle, 69 jr.; M. C. van den Brande, 86 jr; J. A. Merckx, 75 jr.; A. van Aart, 56 jr.; A. Vemimmen, 74 jr.; H. A. De Saegher, 66 jr.; E. Th. Antheunis, 84 jr.; C. J. Ler- nout, 71 jr.; J. A. Muller, 79 jr. organisaties, die de gemeentelijke diensten na januari zelf zouden gaan vervullen. Het raadslid J. J. van Dors- selaer (Lijst Clinge voor Algemeen Be lang) vreesde ervoor dat de gemeente na opheffing van de instelling wel eens vervelende procedures zou kunnen verwachten. Hij vroeg zich verder af of het gemeentebestuur wel zorgvuldig met de belangen van de werknemers is omgegaan. „Ja, wel degelijk", luidde wethouder P. V. V. Weemaes's (specifiek welzijn) antwoord. „Dat we nu een besluit ne men, heeft te maken met het feit dat we de stichting in de gelegenheid wil len stellen om zaken vóór de ophef fingsdatum af te handelen. Dat de nieuwe overlegstructuur nog niet ge heel duidelijk is, dat is begrijpelijk om dat de raad eerst een beslissing moet nemen over het al dan niet opdoeken van de stichting. Zou de raad besluiten om de stichting te blijven subsidiëren, dan moeten wij niet denken aan een nieuwe vorm van ondersteunend werk." Weemaes bestreed verder de opmer kingen uit de raad als zouden er op de gemeentelijke diensten mensen op overschot zijn. „Dat is niet zo, we kun nen de werkzaamheden van het ge meenschapswerk binnen de gemeen telijke diensten inpassen door een herschikking van taken en prioritei tenstelling toe te passen. De kennis en kunde voor dit werk is binnen het ambtelijk apparaat wel degelijk aan wezig", benadrukte Weemaes. De wethouder beloofde de raad verder dat na opheffing van het plaatselijk opbouworgaan met de instellingen en organisaties die er nu nog gebruik van maken, overleg gevoerd zal worden over de nieuwe ondersteuningsstruc tuur. Na die toezegging ging de raad akkoord met de voorgestelde stopzet ting van de gemeentelijke subsidie. Twijfels waren er bij verschillende raadsleden over de extra reservering van 300.000 gulden voor de bouw van het nieuwe stadhuis in Hulst. CDA en PvdA vonden dit in eerste instantie een forse ingreep voor het noodlijden de Hulst. Temeer, omdat eind dit jaar een tekort van 140.000 gulden ver wacht wordt. „We voelen best voor een nieuw stadhuis, zijn ons er van be wust dat dit gebouw ons vele voorde len zal brengen, maar reserveren ten koste van alles gaat ons te ver," sput terde CDA'er Vercauteren tegen. Ook mevrouw A. van Wees-Hegger (pvda) voelde er weinig voor om drie ton nu al weg te zetten. Ze vreesde dat uiteindelijk de gemeente niets anders te wachten staat dan rigoreuze kortin gen op de subsidies. De WD'er A. P. T. N. Houben vond dat het college alleen extra toevoegingen aan het fonds voor de nieuwbouw kan doen wanneer dit verantwoord is. Hij wenste inzicht te krijgen in de exacte financiële positie van de gemeente, alvorens hij over nieuwe additionele toevoegingen zou beslissen. J. J. van Dorsselaer (Clingse Lijst) meende dat het gemeentebestuur niet alleen moet zoeken naar een reductie van de uitgaven. „Kijk ook eens of de gemeentelijke inkomsten aangevuld kunnen worden. Daar zijn mogelijkhe den voor. Ik denk dan aan de invoering van betaald parkeren op het 's Gra venhofplein", opperde hij. Wethouder G. A. van de Voorde wilde van dit laat ste voorlopig niets weten. „Laat ons eerst de ontwikkelingen op het plein maar eens afwachten", stelde hij. Van de Voorde hield evenals burge meester mr F. A. W. Jacobs de raad voor dat reserveren nu noodzakelijk is. De wethouder benadrukte dat aan het tijdschema voor de nieuwbouw niet getornd mocht worden. „We kun nen straks met onze diensten tijdelijk terecht in het Baudeloocomplex voor de duur van twee jaar. Langer kan niet. Als u nu dus geen extra reserve ring van drie ton wenst, dan komen we straks onherroepelijk in de pro blemen", voerde Van de Voorde aan. Morrend ging de raad uiteindelijk ak koord met de extra reservering van 300.000 gulden voor het nieuwe stad huis. ABSDALE - Het open kampioen schap van Zeeuwsch-Vlaanderen voor recreanten en veteranen, dat overmorgen (zaterdag) in Absdale wordt gehouden, is een nieuwe po ging van de Zeeuws-Vlaamse trimfe- deratie om de wielersport in dit deel van Zeeland een impuls te geven. AXEL - De tarieven voor de oversteek van de Westerschelde per veerboot die provinciale staten als gevolg van automatisering willen wijzigen, moe ten voor het woon-werkverkeer en het vrachtverkeer in Zeeuwsch- Vlaanderen gelijkblijven. Op de val reep van de raadsvergadering don derdag in Axel (tijdens de rondvraag) nam de raad unaniem een motie met deze strekking van PvdA'er J. S. Jon- gepier aan. Het college van Axel moet het voorstel in een brief aan alle ge meenteraden in Zeeuwsch-Vlaande ren kenbaar maken en vragen om in stemming met de inhoud. Het college komt na de zomervakantie met een compleet plan voor de restau ratie van het dorpsplein in Zuiddorpe. Dit naar aanleiding van het besluit van de provincie geen geld beschik baar te stellen voor restauratie van de kerktoren in Zuiddorpe. Zoals bekend moet de toren voor meer dan een ton opgeknapt worden. Via een 'dorps plan', waarbij naast de toren ook de de beeldbepalende gebouwen betrokken zijn, wil het college volgens burge meester De Graaf „gaan kijken hoe Gedeputeerde Staten daar op reage ren." Wethouder J. M. van Schaik vindt dat de gemeenteraad zich maar eens moet uitspreken over de manier waarop in de toekomst de bevrijding van Axel gevierd moet worden. Nu worden elk jaar nog oud-strijders uit Polen (die Axel in de Tweede Wereldoorlog be vrijdden) naar Axel gehaald. Dat heeft in de toekomst geen zin meer omdat de Poolse strijders dan zowat allemaal gestorven zijn. jonge Polen bij de viering te betrek ken. Wethouder Van Schaik vond een pak ket met geschenken duur. „Als we wat anders willen doen, dan moet de ge meenteraad zich daar maar eens over buigen." Het voorstel geld beschik baar te stellen aan de Vereniging Axel-Polen passeerde verder zonder problemen de gemeenteraad. De Centrale Vereniging voor Ambu lante Handel in Axel heeft een subsi die van de gemeente van zevenhon derd gulden voor het Vara-marktpro- ject op 22 juli teruggegeven aan de ge meente. Axel nam een deel van de kos ten voor haar rekening van een door de Vara op de markt van Axel uit te zen den radioprogramma. Het project gaat echter niet door. Omdat er te wei nig geluisterd werd naar het program ma (De Opening), zegde de Vara af. De werkzaamheden aan het pand Seydlitz aan de Grote Markt in Hulst zijn in volle gang. „Het gaat dit seizoen niet erg naar wens. Veel wedstrijden van de KNWU kampen met een mager deelnemers veld en ook in onze trimfederatie heb ben we af en toe te maken met die ge ringe belangstelling van de renners", zegt federatievoorzitter Honoré van Waes uit Heikant. Opgeven en de moed verliezen zijn echter begrippen waar Van Waes niets van wil weten. Reden waarom hij tel kens op zoek is naar nieuwe formules en nummers die zijn wedstrijdkalen der attractief kunnen maken. Dit kam pioenschap voor recreanten en vetera nen is zo'n poging daartoe. De kermis in Absdale vormde daarbij een dankbare gelegenheid om ook in dat gehucht de wielersport te introdu ceren. „We moeten gewoon afwachten wat er op af komt, maar als het ook maar even aanslaat komen we volgend seizoen in Absdale terug", laat Van Waes desgevraagd weten. Waarbij hij dat voorbehoud omtrent het deelne mersveld wel moet maken omdat de federatie niet met het systeem van voorinschrijving werkt. Wie wel van start gaat in dit kam pioenschap van Zeeuwsch-Vlaande ren krijgt in Absdale een uiterst selec tief parkoers voorgeschoteld: 3900 me ter lang trekt het circuit de polder rond het gehucht in. Na de start aan de Tolweg worden achtereenvolgens de Oude Ferdinandusdijk, de Heuvel straat en de Plaatstraat aangedaan al vorens de finish aan de Tolstraat te be reiken. Daar wordt na 14 ronden (bijna 54 km.) gesprint om de bloemen en de kampioenstrui. De start wordt om 15.00 uur gegeven, terwijl vooraf een wedstrijd voor de plaatstelijke jeugd (aanvang 14.15 uur) wordt gehouden. HULST - De beschikbare financiën voor restauratiesubsidie worden in Hulst de komende jaren volledig op geslokt voor de restauratie van het pand Grote Markt 24, beter bekend als het pand Seydlitz. Momenteel wordt daar door de Rabo-bank een nieuw bankgebouw neergezet, waarbij zo veel mogelijk rekening moet worden gehouden met de in stand houden van het pand Seydlitz. Tot en met het jaar 1993 gaat het beschikbare budget van ongeveer 180.000 gulden per jaar naar het nieuwe Rabo-pand. Bij de vaststelling van het meerjaren programma Monumenten 1990 tot en met 1994 betekent dit, dat andere pan den een tweede prioriteit krijgen. Met dit voorstel werd woensdagavond de Hulster gemeenteraad geconfron teerd, die op haar beurt de noodkreet liet horen, dat daardoor andere pan den, met een monumentale waarde, voorlopig in een meer of mindere bouwvallige situatie blijven staan. A. Houben (vvd) brak een lans voor de Keldermanspoort, waarbij de ontsta- i ne situatie zelfs niet geheel van gevaar is ontbloot. E. Hageman-Brands (cda) zag graag een snel herstel van het ca rillon. Volgens haar is dit een visite kaartje van Hulst en zij sprak dan ook haar teleurstelling uit, over hoe het mogelijk is dat het met de staat van het carillon zover heeft kunnen ko men. CDA'er P. Blommaert vroeg op zijn beurt aandacht voor de stadsmo- len, terwijl J. van Dorsselaer (Clingse lijst) de vermanende vinger opstak om het pand Lange Nieuwstraat 30 niet te laten verpauperen, want anders zou het volgens hem een tweede Seydlitz- pand kunnen worden. Wethouder G. van de Voorde kon zich slechts verdedigen met het argument dat geldgebrek de enige echte reden is dat bepaalde zaken nog niet kunnen worden uitgevoerd. Hii wees erop, dat de financiële ruimte vanaf 1994 groter wordt en er dan een aantal werkzaam- (Advertentie) Vandaag en morgen verkoop van uitlopende showmodellen -y- meubelen Dorpsplein 31 Schoondijke Telefoon 01173-1582 Dinsdagmiddag gesloten. HULST - De gemeente raad van Hulst is ak koord gegaan met het voorstel om de financië le bijdrage aan de Zeeuwse Muziekschool voor het jaar 1991 met twee procent te korten. Deze korting is al de der de op een rij. Ondanks de instemming van het collegevoorstel had een aantal raadsleden dui delijk moeite met de ei gen beslissing. De alge mene klacht was dat de wachtlijsten, die er nu reeds zijn bij de muziek school, alleen maar gro ter zullen worden. Raadslid G. Naessens vond deze wijze van be zuinigen bol staan van willekeur. „De muziek school is de belangrijk ste peiler bij de groei en bloei van het muziekle ven in de regio", was zijn commentaar. Wethou der P. Weemaes beaam de het groter worden van de wachtlijst, maar voegde daar onmiddel lijk aan toe, dat de ge meente Hulst bedui dend meer lesuren af neemt van de Zeeuwse muziekschool dan ver gelijkbare gemeenten in de provincie Zeeland. Hij kon daardoor ook niet verheulen, dat de belangstelling voor mu ziekonderwijs in de ge meente Hulst nogal wat groter is dan elders. Zijn verweer voor de kor ting was alleen maar van financiële aard. „De Ge meenschappelijke Rege ling Zeeuwse Muziek school biedt ons de gele genheid om twee pro cent te korten en gezien de financiële situatie waarin wij ons bevinden, maken wij van deze mo gelijkheid gebruik", al dus wethouder Wee maes. Hij zag ook niet di rect een oplossing om de wachtlijst zo snel moge lijk op te lossen, omdat bij de muziekschool het streven bestaat om de kwaliteit niet aan te tas ten. Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN NET EVEN ANDERS' fel 01150-13456 Aanleiding voor zijn verzoek vormde een subsidié van 6.028 gulden die de Vereniging Axel-Polen gevraagd had voor een jubileumviering op vrijdag 1 en zaterdag 2 september. Zijn uit spraak volgde op een suggestie van raadslid L. L. M. den Doelder-Van de Voorde. „Het is schitterend dat de be vrijders in het zonnetje worden gezet, maar je moet niet terugblikken maar vooruitblikken. Er zijn nu nog veel mensen die gevangen zitten achter het IJzeren Gordijn. Laten we ook hen herdenken, bij voorbeeld door een pakket te sturen." CDA'er P. G. van den Bosse sloot zich aan bij een viering van de bevrijding op een andere manier, zij het op andere gronden. „Mevrouw Den Doelder heeft iets angeroerd wat mij ook beroert. Als je kijkt naar de uitslag van de onlangs gehouden Europese verkiezingen, dan moeten we blijven waarschuwen voor het oprukkend fascisme en racisme. Daarom is het in ieder geval goed de AXEL - Een voorstel van b en w van Axel om het bebouwde gedeelte van de Lange Akkers in Koewacht (gele gen tussen de Berlaersstraat en de Korte Akkers) te sieren met de naam Burgemeester De Ramstraat, zorg de donderdag tijdens de raadsver gadering voor enige beroering. De gemeenteraad had geen moeite het woonwagencentrum (vlakbij de Li- niedijk) van Axel te dopen tot De Li niehof. Maar GPV'er J. Dieleman vond het onjuist het gedeelte van de straat in Koewacht te vernoemen naar oud-burgemeester J. de Kam van Axel. „Ik vraag me af wat voor bijzondere verdiensten hij voor de gemeente heeft gehad en in het bijzonder voor Koewacht. Daarom ben ik tegen de ze naamgeving," zei Dieleman. Raadslid P. T. A. M. R. Apers (vvd) sloot zich bij Dieleman aan. Het ge vaar van het vernoemen van een straat naar nog levende personen is volgens hem dat zo andere mensen in de kern gepasseerd worden. „Dan zijn er in Koewacht nog wel anderen die veel meer betekend hebben, met alle respect voor De Kam overi gens." Hij stelde, namens de gehele VVD-fractie, voor niet te stemmen over deze naam, maar „in het kader van mondigheid van de burgers" een nieuwe naam uit te laten denken door de in Koewacht gevestigde Ver eniging voor Huiseigenaren plan Ou de Molen. Wethouder J. M. van Schaik wilde het voorstel ondanks de bezwaren niet overnemen. „Er zijn altijd me ningsverschillen over welk eerbe toon dan ook. Daar moeten we geen discussie over gaan voeren." Een nieuwe naam laten bedenken door de huiseigenaren in Koewacht zag hij niet zitten. Enigszins ironisch: „Dat zou je dan niet moeten beper ken tot die vereniging, maar je zou bij voorbeeld ook andere buurtbewo ners daarbij moeten betrekken." Apers nam met dit antwoord geen genoegen. Hij betreurde het dat de wethouder de monden van de 'huiseigenaren' wat betreft de naam geving liever gesloten wilde houden. „Bovendien is het een onverstandig^ voorstel. Dit leidt tot precedentwer-' king. Straks krijgen we een Burge meester Hakstraat, Burgemeester Oud-burgemeester J. de Kam. De Graafstraat en Wethouder Van Schaikstraat." Burgemeester W. J. de Graaf tikte hem onmiddellijk op de vingers voor de manier waarop Apers impli ciet zijn mening over de Axelse be stuurders kenbaar maakte. „U moet oppassen met wat u zegt. Als u nog eens zoiets wil zeggen, bedenk dan tevoren wat u gaat zeggen." Mevrouw P. G. Langendoen-Baetslé bedacht tijdens de vergadering nog een andere naam. „Het stuk van de weg ligt tussen de Lange Akkers en de Korte Akkers in. Waarom noemen we het niet gewoon Midden Ak kers?" CDA-raadslid van de Bosse, die zich tot dan toe in deze kwestie stil had gehouden, mengde zich nu ook in de discussie: „Nu wordt dit toch wel een omstreden zaak. Ik heb me in mijn fractie al schoorvoetend neergelegd bij de vernoeming van de straat naar een nog levende persoon. Plant er een paar beuken en noem het Beukenlaan." Burgemeester De Graaf stelde uit eindelijk voor het woonwagen kamp in ieder De Liniehof te noe men, maar de benaming van de Koe- wachtse straat na de vakantie nog eens door de commissie algemene zaken te laten bekijken. Dit voorstel werd zonder stemming aangeno men. heden kan worden uitgevoerd. „Het carillon kan niet meer worden gerepa reerd, terwijl wij, wat betreft de Kel- dcrmanspoort, gevraagd hebben aan Monumentenzorg zo snel mogelijk maatregelen te treffen om weersin vloeden tegen te gaan. Het pand Lan ge Nieuwstraat 30 willen wij het liefst afbreken, omdat de eigenaar er niets meer aan wil doen, maar Monumen tenzorg denkt er nog iets anders over", aldus wethouder Van de Voorde. Met betrekking tot de stadsmolen is door de provincie voor dit jaar op grond van de Verordening Monumen tensubsidies Zeeland een bedrag van maximaal 62.500 gulden beschikbaar gesteld. Dit bedrag wordt door de ge meente Hulst overigens verschoven naar het volgend jaar. Ook het kerkor gel dient een grondige onderhouds beurt te ondergaan, waarvoor het kerkbestuur een bijdrage zal aanvra gen. De kosten van restauratie zijn to taal bijna 33.000 gulden, maar deze kosten worden voorgefinancierd door de serviceclub de Kiwani's. Het pro vinciaal monumentenfonds zal hier voor ook een bijdrage van 10 procent van de subsidiale kosten verlenen. Het grote klapstuk vormt de restaura tie van de basiliek, waarmee een be drag zal gemoeid zijn van vier mil joen gulden. Dit karwei zal in fasen worden uitgevoerd. Het kerkbestuur bereidt hiervoor een subsidie-aan vraag voor. (Advertentie) Informeer vrijblijvend "lh JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDE L Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 m» ABSDALE - In het buurtschap Abs dale wordt vanaf vandaag (vrijdag) tot en met zondag de traditionele pol derkermis gehouden. Het programma vermeldt vanavond een mini-voet baltoernooi. Elk team bestaat uit vier spelers. Er kunnen zowel dames als heren inschrijven voor dit spel, dat om 19.00 uur begint. Om 21.00 uur volgt een vierkamp. De deelnemende teams bestrijden elkaar op de onder delen sjoelen, bloemschikken, koer sen en het verzorgen van een optre den. Zaterdag kunnen belangstellende trimmers uit Absdale elkaar vanaf 14.00 uur bestrijden tijdens een wieler koers. De wedstrijd wordt verreden on der auspiciën van de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie. Om 15.00 uur wordt het startschot gegeven voor het open Zeeuws-Vlaamse kampioenschap voor recreanten, 's Avonds begint in de feesttent om 20.30 uur een kermisbal, met muzikale medewerking van het Scheldekwartet. Zondagmiddag komen vooral de kin deren van de basisschool aan hun trek ken. Er worden dan kinderspelen ge houden en er is ook een poppenkast voorstelling. Om 16.00 uur begint de jaarlijkse korfbalwedstrijd tussen de teams van de Pishoek en de Stieren- hoek. De activiteiten worden 's avonds om 20.00 uur afgesloten met een kaar ting. HOOFDPLAAT - Meer dan de helft van de auto's die donderdagmorgen de snelheidscontrole aan de Koningin Julianastraat te Hoofdplaat passeer den, overtraden de maximumsnel heid van vijftig kilometer per uur, die daar geldt. Er waren 188 voertuigen gecontroleerd en 96 passeerden de controle te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 kilometer per uur. De controle werd 's morgens uitgevoerd tussen ze ven uur en half negen. 1 EN 2 JULI 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00- ma 8.00 uur: W. C. Jongsma, Oude kerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177- 1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: J.P.A. de Meijer, Sluis, tel 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel 01172-1956. Axel vrij 17.30-ma 8.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. 01155- 1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Feyen, tel. 1777, spreekuur, uitsluitend voor spoedge vallen, zat. 11.30 uur op Stationstraat 26, Sas van Gent. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voor brood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongs ma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377 (in de praktijk Groenendijk 52.). Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, St. Jansteen en Koewacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. Schautteet, Grote Maagdenstraat 24, Sluis, tel. 01178-1921. Speekuren zat. en zon 12.00-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. H. M. Brasseur, Beethovenhof 3a, Terneu zen, tel. 01150-18042. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30 en zon 12-12.30 uur. Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00-17.00: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apo theek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burch- straat 16, tel 01170-2170 (spoedrecep ten telefonisch). Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol, Ple vierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub. Spreekuren: zat. Terneuzen, W de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 bgg. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zon 12.00 uur in de dieren kliniek te Ijzen- dijke, en volgens afspraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur en verder volgens afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172- 2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, West- dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800, Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Walstraat 1, Sas van Gent tel. 01158- 3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uur en zon. 12.00-13.00 uur en volgens af spraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonnummer 01170-3139, U kunt uw boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonnummer 01140-12191, U kunt uw boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Kruisvereniging kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonnummer 01150- 19049, kunt uw boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: Mw. M. J. van Veen, Lo- rentzlaan 24, Terneuzen, tel. 01150- 96007.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 36