PZC SGP-fractie haalt uit naar collega-raadsleden Commissie in Tholen akkoord met aanschaf van computersysteem Legalisering campieghaventje Brouwershaven geadviseerd Bij de leervakken moet het rustig zijn in de klas Plaat Oude Tonge bij Grinddam moet vrij toegankelijk blijven Raad Vlissingen akkoord met grote reorganisatie streek 22 IN GEMEENTERAAD BRUINISSE ONDER AANTAL VOORWAARDEN Garantie GEMEENTEBESTUUR VERBIJSTERD MEESTER9 PAAPE VERLAAT ONDERWIJS Ommezwaai RAAD BRUINISSE AMBTELIJK APPARAAT OP DE SCHOP Tegenvallers VRIJDAG 30 JUNI 1989 Ds G. J. Voortman treedt vervroegd uit Radio Veronica direct vanuit Goes BROUWERSHAVEN DREISCHOR Peuterspeelzaal moet vernieuwd Verkeer op Tangent hindert brandweer VLISSINGEN BRUINISSE - De SGP-fractie in de gemeenteraad van Bruinisse heeft donderdagavond teruggeslagen. In een uitvoerig betoog hekelde woord voerder L. J. van den Bos de opstel ling van de fracties Algemeen Belang en Lijst van de Velde, die het naar zijn zeggen altijd en immer op de SGP ge munt hebben. Aanleiding voor het verhaal van de SGP was de verklaring die Algemeen Belang en de Lijst Van de Velde in de vorige raadsvergadering aflegden. Woordvoerster M. C. Maaskant-Ok- kerse kritiseerde destijds de aparte po sitie die de SGP volgens de fracties in de raad inneemt. Met name de refor matorische Pieter van Dijkeschool, die aan zaken als koninginnedag en verkeersexamens niet meedoet, was haar en de fracties een doorn in het oog. Van den Bos pareerde die opmerkin gen door te zeggen dat de vrijheid van onderwijs in Nederland een groot goed is dat niemand een ander kan afne men. Hij bestreed overigens dat de SGP zeggenschap heeft in de school van haar richting. Dat de meningen in de gemeenteraad nogal eens botsen wilde Van den Bos beslist niet ontken nen. Maar hij vroeg zich af waarom al tijd de SGP het mikpunt van kritiek moet zijn. „Accepteer dat iedere frac tie een eigen standpunt naar voren kan en mag brengen, ook al is een an dere fractie het daarmee totaal niet eens," vroeg hij de critici. Voor raadslid A. J. Bal (lijst Van de Velde) had de SGP-er een persoonlijk woordje. Van den Bos vond dat Bal zijn eigen nest bevuilde. „We hebben samen in dezelfde kerk gezeten en ons jawoord gegeven bij de doop van onze kinderen. Wat ieder met die belofte doet komt voor eigen rekening. Maar persoonlijk zou ik toch maar bang zijn voor de gevolgen die deze uitspraken van u kunnen meebrengen." Van den Bos zei te hopen dat Bal ooit nog eens van een Saulus een Paulus zal worden. Hoewel burgemeester T. C, Hekman vond dat dergelijke discussies niet in de raad thuishoren, stemde hij in met een aanvraag van Maaskant voor een schorsing. Na drie kwartier meldde de woordvoerster namens de beide fracties dat het de extreme opstelling van de school en van de SGP is die hen stoort. Ze vond dat de SGP probeert haar wil op te leggen aan anderen: „Waar blijft uw respect?" Raadslid Bal voegde hieraan toe dat hij de aan val van de SGP als bijzonder kwets end had ervaren. Hij hield het kort: „Preken doe je maar in de kerk en niet in het gemeentehuis." Op de agenda stonden vervolgens twee voor de SGP principiële punten. Ouderschapsverlof voor gemeente ambtenaren en erkenning van andere samenlevingsvormen. De SGP stemde tegen beide en motiveerde dat met te zeggen dat het kind de moeder nodig heeft en dat het huwelijk een ordening Gods is. Ook het CDA stemde trou wens tegen gelijkstelling van alle sa menlevingsvormen. SGP-raadslid L.J van den Bos. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen te Tholen kan alsnog overgaan tot de aanschaf van een nieuw computersys teem. De commissie financiën ging daar donderdagavond mee akkoord. De gemeenteraad besloot maandag voor de nieuwe apparatuur en pro grammatuur 6,5 ton uit te trekken. Daar werd wel de uitdrukkelijke voorwaarde aan verbonden dat de commissie financiën zich eerst nog eens over de zaak zou buigen. Een'ter elfder ure binnengekomen rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) had bij de raadsle den namelijk nogal wat vragen opge roepen. Commissielid J. de Bres had nogal wat moeite met de haast die het college van burgemeester en wethouders ach ter de zaak zette. „Het was niet de be doeling om al een paar dagen later een vergadering te beleggen. Ik heb de stukken pas vanmiddag gekregen. De termijn om ons voor te bereiden is be lachelijk kort," zei De Bres. Hij wilde weten waarom er zo snel beslist diende te worden. Wethouder P. van Schetsen antwoordde dat een aantal Zeeuwse gemeenten van plan is hetzelfde com putersysteem te kopen. Als dat op kor te termijn gebeurt, krijgen ze van de leverancier een flinke korting. Voor de gemeente Tholen gaat het om een be drag van 50.000 gulden. Volgens De Bres was het voor de com missie dus slikken of stikken geblazen. De wethouder ontkende dat. „Ik wil dit niet als drukmiddel gebruiken. Als u niet tot een beslissing kunt komen, laten we dat geld in het midden. Maar het is financieel natuurlijk wel zeer aantrekkelijk indien u vanavond tot een afgewogen oordeel kunt komen," aldus Van Schetsen. Uit de vragen van verschillende commissieleden bleek dat zij weinig moeite hadden met de aan te schaffen apparatuur. Er waren vooral twijfels over de programmatuur voor de gemeentelijke administratie. Een aantal computerprogramma's moet namelijk nog helemaal ontwik keld worden. De commissie wenste absoluut de garantie dat die zullen voldoen aan de eisen van de gemeen te, zodat later niet blijkt dat voor het verkeerde systeem is gekozen. M.A. van Beek wilde ook zekerheid met be trekking tot de financiële kant van de zaak. De deskundige van de VNG ad viseerde om een en ander duidelijk vast te leggen in het koopcontract met de leverancier. Ook De Bres drong erop aan alles goed contractu eel vast te leggen. „Dan mag het wat mij betreft best wat meer kosten," zei De Bres. Wethouder Van Schetsen had geen moeite met de voorwaarden van de commissie. „De koopovereenkomst zal eerst worden voorgelegd aan de VNG. En ik vind het ook geen pro bleem om met het contract nog een keer naar de commissie te komen," stelde Van Schetsen. Nadat ook nog een groot aantal vragen van meer technische aard was beantwoord door de deskundigen van de gemeente en de VNG, verklaarden de commissiele den geen bezwaar te hebben tegen de aanschaf. OUD-VOSSEMEER - Ds G. J. Voort man, hervormd predikant te Houtrijk en Polanen, die de gemeente van Oud-Vossemeer heeft gediend, gaat op 9 juli met de vut. De afscheids- dienst wordt zondag gehouden om 15 uur in de hervormde kerk in Halfweg. Gerrit Jan Voortman werd 21 novem ber 1925 in Rijssen geboren. Hij be zocht de MULO en de HBS, waarna hij staatsexamen Gymnasium A deed en in Utrecht ging studeren. Op 2 novem ber 1958 werd hij in Dussen in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok ds Voort man in 1968 naar Oud-Vossemeer, waar hij predikant was tot 1976, toen hij naar Houtrijp en Polanen en Vijf huizen vertrok. Toen op 1 januari 1980 de combinatie met Vijfhuizen werd opgeheven, bleef hij verbonden aan de gemeente van Houtrijp en Polanen. Ds Voortman is onder meer voor de classis Zierikzee afgevaardigde geweest naar de Gene rale Synode en visitator in de provin cie Zeeland. GOES - De uitzending van Radio Ver onica op Hilversum II komt woens dag 5 juli rechtstreeks vanuit Goes, 's Ochtends presenteert Bart van Leeu wen zijn 'Ook goeiemorgen' vanuit Café Nationaal. Vanaf 9 uur gaat Hans Mondt, presentator van 'Muziek ter wijl u werkt', de bedrijven in de buurt langs en maakt een praatje met de werknemers. 's Middags kunnen belangstellenden 'radio kijken' op de Grote Markt in Goes. Van 12 tot 17 uur worden 'Will wil wel', 'Terug in de tijd' en 'Neder land Muziekland' gepresenteerd vanaf Veronica's Grote Zomertruuk. Tussen 12 en 14 uur zijn er live-optredens van onder anderen de Havenzangers, Bar- barella en Arie Ribbens Nathalie. Vanaf 15 uur ontvangt Chiel van Praag ,in 'Nederland Muziekland' verschil lende Nederlandse artiesten, onder wie Dennie Christian, de Novoband, Justlan Mandy, Tambourine en Bonnie St. Claire. Burgemeester P. Wisse neemt een duik in het gerenoveerde bad dat zijn naam draagt. WISSENKERKE - Burgemeesters krijgen een straat, een laan, een park vernoemd of heel soms een stand beeld. Burgemeester P. Wisse van Wïssenkerke heeft tot nu toe dit genoegen niet mogen smaken. Donderdag beklom hij in zijn woonplaats een keukentrap om de naam van het gerenoveerde zwembad te onthullen. Tot zijn verbazing kwam daar de naam 'Het Wissebad' te voorschijn. Daarna was de burgervader niet meer te stuiten. Hij be sloot meteen te laten zien hoe een 'Wissebad' eruit ziet en nam een duik. Onder aanmoediging van schoolkin deren uit de gemeente Wissenkerke. Na het startsein van de eerste burger trokken ook de leerlingen een baantje. Het Wissenkerkse open-lucht- bad is verwarmd. De kinderen hadden het dan ook ui termate naar hun zin. Vorig jaar zag het er nog naar uit dat het gemeentelijke zwembad moest sluiten. Het bezoekertal was zeer laag. Na bewonersacties heeft de gemeenteraad toch twee ton uitgetrokken voor een nieuwe zuiveringsinstallatie en een coating voor de bodem van het bad. Zeilwedstrijden - Op het Grevi lingenmeer houdt watersportveren ging Brouwershaven dit weekeind zeilwedstrijden. Zaterdag en zondai speelt het selectie-evenement F-si zich af. Beide dagen wordt gevaren ii een driehoeksbaan boven het eilani Dwars in de weg. Zaterdag is de stat om 11 uur en zondag om 10 uur. BROUWERSHAVEN - Het gemeente bestuur van Brouwershaven is ver bijsterd over het advies van de pro vinciale commissie bestemmings- plahnen het illegale haventje van de campinggasten op De Bulke te legali seren. Tijdens de hoorzitting in Mid delburg over het bestemminsplan buitendijks gebied zei burgemeester L. N. Labruyère dat de provincie niet kan afwijken van de in het streekplan gemaakte keuze de plaats van de af- meergelegenheid tot natuurgebied te bestemmen. Zoals gemeld hebben de kampeerders ernstige bezwaren tegen het verhuizen van de bootjes naar de Vogelnol, direct ten westen van de camping. Zij willen dat de gemeente op de huidige plaats een fatsoenlijk haventje maakt, zodat het 'sociale trefpunt' blijft bestaan en de controle op de haven groot blijft. Ook van natuurbeschermingszijde is bezwaar aangetekend vanwege de vrees voor verstoring van de Vogelnol wanneer de bootjes daar komen te lig gen. De gemeente vindt het door camping- gast C. van Zeeland ingediende alter natieve plan te duur en scheepvaart kundig niet verantwoord. De provin ciale sub-commissie voor gemeentelij ke bestemmingsplannen evenwel ad viseert het college van gedeputeerde staten voorkeur te geven aan het alter natieve plan. De financiële en nauti- 1 EN 2 JULI 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110- 12080. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij 18.00-ma 08.00 uur: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. L. A. M. Bruel, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. J. L. Flach, J. van Renesse- weg 6, Renesse, tel. 01116-1280; Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse: A. Dorrestein en C. Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Oosterland en Nieuwerkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: M v. d. Berg, Weth. v. Klinkenstr. 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee, tel. 01110-16066. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 9.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wij verpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverlening onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115-2254. POORTVLIET - Al op lagere- schoolleeftijd stond hem een toe komst in het onderwijs voor ogen. Vast besloten overwon hij proble men die zijn toekomstplannen in de weg stonden. Na 34 jaar voor de klas heeft meester Paape uit Poort vliet geen spijt van de vroeg ge maakte keuze. De onzekerheid over het voortbestaan van de dop-rege- ling deed hem besluiten dit jaar ge bruik te maken van de mogelijk heid vervroegd met pensioen te gaan. Na zijn opleiding tot onderwijzer stond de nu 57-jarige L. Paape zes weken voor de klas in Oude Tonge. Na zes jaar de klassen 3 en 4 in Stad aan 't Haringvliet te hebben bege leid verhuisde Paape naar Poort vliet, waar hij les ging geven aan de openbare basisschool De Eevliet. De 28 jaar onderwijs aan de Poort- vlietse kinderen en de wijze waarop hij dit deed, hebben Paape zowel bij de jeugd als bij de ouders tot een ge zien persoon gemaakt. De Poort- vlietse jeugd weet de woning van meester Paape, ook wanneer ze de school al hebben verlaten, nog goed te vinden voor een praatje. In de huiskamer staan inmiddels diverse bossen bloemen, vergezeld van de beste wensen voor de toekomst. Trots wijst het echtpaar naar twee overvloedig gevulde vazen. Een bloem van elk van de bijna honderd leerlingen van de Eevliet bezorgde Paape dinsdag bij zijn afscheid op school een gigantisch boeket. De Poortvlietse leraar heeft zelf het idee, dat hij als behoorlijk streng er varen is. „Ik heb bepaalde opvattin gen over onderwijs," vertelt hij. „Op de basisschool wordt, de kleuters even terzijde, de basis gelegd voor het vervolgonderwijs. En het mag gerust eens een keer wat losser zijn, bijvoorbeeld bij handenarbeid of te kenen, maar bij de leervakken is het belangrijk dat het rustig is in de klas. Misschien was ik hierin wel een beetje ouderwets, maar ik vond dat de kinderen geconcentreerd moeten kunnen werken." De veranderingen dqor de wet op het basisonderwijs zijn bij Paape inhoudelijk niet echt ingeslagen als een bom. „We werk ten voordien al met onderwijs op in dividueel niveau. Als je gevoel hebt voor kinderen is dat vanzelfspre kend. Kinderen zijn nu eenmaal al lemaal verschillend." Ook buiten schooltijd voelde Paape zich aangetrokken tot de jeugd. Hij was mede-oprichter van voetbalver eniging SPS. Evenals in Stad aan 't Haringvliet was hij in Poortvliet ver der betrokken bij een jeugdclub, die overigens inmiddels ter ziele is. „Het verenigingsleven trekt de jongeren niet zo meer," beseft hij. „Er zijn nu veel meer mogelijkheden om te ont spannen en met de brommer kun nen ze ook gemakkelijk het dorp uit." Angst voor de zee van ruimte in de toekomst heeft Paape niet. Plannen genoeg. „Al zal er nog jeugd genoeg over de vloer komen, de leerlingen zal ik wel missen. Ik realiseer me nu pas hoe oud ik ben," merkt hij la chend op. „Zolangje tussen de jeugd zit, voel je je ook jong". 'Meester' L. Paape: ,,Bij de leervakken moet het rustig zijn in de klas." sche bezwaren vindt de commissie niet overtuigend. Daarnaast heeft zij laten meewegen dat de gebruikers lie ver op de oude plaats blijven. Burgemeester Labruyère bracht tij dens de hoorzitting naar voren dat de provincie in het voor-overleg heeft in gestemd met de verhuizing naar de Vogelnol, omdat de huidige illegale haven bestemming natuurgebied heeft. Dat de commissie een omme zwaai had gemaakt, verbaasde hem zeer. De burgemeester hield de voorzitter van de commissie, gedeputeerde E. Maris-Koster, voor dat wanneer gs het advies overnemen het voor lokale be stuurders erg moeilijk wordt plannen te maken; de gemeentebestuurders stemmen bestemmingsplannen af op eerder gemaakte keuzen en vervol gens wijzigt de provincie de bestem ming. Provincie-ambtenaar C. Rein- houdt daarentegen noemde het de plicht van gs de bezwaren te wegen. Zij kunnen na de inspraakprocedure vol gens hem best van mening verande ren. Die opvatting van inspraak had campinggast Van Zeeland overigens BROUWERSHAVEN - De peuter speelzaal De Blokkendoos in Brou wershaven is volgens het college van burgemeester en wethouders aan re novatie toe. De totale kosten worden geraamd op 50.000 gulden. Het dak en de plafonds moeten ver nieuwd worden, het houtwerk heeft een verfje nodig en extra verlichting zou geen overbodige luxe zijn. De com missie voor recreatie en openbare werken bespreekt maandag de op knapbeurt. De openbare vergadering in het stadhuis begint om 20.00 uur. ook van de gemeente Brouwershaven verwacht. Hij verweet de gemeente niet met inspraak te kunnen omgaan, omdat naar zijn zeggen alle suggesties van tafel waren geveegd zonder steek houdende argumentatie. Maar La bruyère meende dat het in bestem mingsplannen gaat om planologische argumenten en niet om de financiële en technische die Van Zeeland aan voerde. Rommelmarkt - De Nederland hervormde kerk in Dreischor houdt zt terdag de jaarlijkse rommelmarkt ii de Cebecohal. De ingang ligt aan d Bogerdweg. Naast bruikbare rornmc worden er loten, oliebollen en zelfgc maakte spullen te koop aangeboden De markt duurt van 8.30 tot 17 uur. MIDDELBURG - De Middelburgs brandweer wordt behoorlijk gehii derd door het drukke verkeer op he Tangent, waar de garage aan lig Vooral het vrijwillige personeel heel soms de grootste moeite om op tijd bi de garage te zijn. Tegenwoordi wordt daarom eerst uitgerukt me een wagen met beroepspersoneel, da al in de garage aanwezig is en daarn komen de vrijwilligers. Gelukkig konden vorig jaar door d snelle aanwezigheid van de brandwee toch tal van branden snel geblust woi den, concludeert de Middelburg brandweercommandant J. de Klerk ii het jaarverslag over 1988. In de kazei ne ging vorig jaar 934 keer het alarn Dat is een gemiddelde score. Hi brandschadecijfer was in vergelijkin tot voorgaande jaren zeer laag te noi men. In 1987 was het nog 1.069.810 gu den en in 1988 maar 416.250 guldei Het aantal bewezen brandstichtinge gaf een vermindering te zien van naar 27. Het Middelburgse korps had het vori jaar erg druk met de verschillende ti ken die het is toebedeeld in het kade van de rampenbestrijding. Ook di jaar wordt daardoor weer een zwaï claim op de brandweermannen gelegi „In het bijzonder zal veel begrip g( vraagd worden van de doorsnee vri williger", schrijft De Klerk. „Die zie de grootschalige rampenbestrijdin veelal als een van hogerhand opgele: de zaak waar hij niet om gevraag heeft. Onderwerpen als bestrijdins van ongevallen met kerncentrales ei bescherming tegen strijdgassen in ooi logsomstandigheden liggen hei zwaar op de maag". Disco De groep 'Timeless', die ind Soundmix-show de Amerikaanse po; groep Tavares nazong, treedt vai daag, vrijdag, op in discotheek Cosni in Vlissingen. Eric Jacott, Eric Galai en Marcel Bogarde zingen vanaf 20.! uur. Hun muziek is geïnspireerd doi de Motownsound. BRUINISSE - Het gedeelte van de plaat van Oude Tonge, nabij De Grinddam, moet volgens de voltallige gemeenteraad van Bruinisse niet de bestemming 'beperkt toegankeljk' maar 'vrij toegankelijk' krijgen. Vooral het feit dat de Bruse bevolking graag gebruik maakt van dit stukje, was voor de raad donderdagavond aanleiding op deze manier te reageren op de voorgestelde aanwijzing van de Oosterschelde als beschermd natuur monument. Alle fracties waren het met raadslid M. C. Maaskant-Okkerse eens dat 'een beetje' zeekraalsnijden, pieresteken en recreëren op dat stukje strand bij het restaurant geen kwaad kan omdat het op maar zo'n beperkte schaal ge beurt. Het gemeentebestuur zal dit standpnt aan gedeputeerde staten overbrengen. Eveneens unaniem in hun oordeel wa ren de fracties over de motie van Zie rikzee waarin stelling wordt genomen tegen uitstel van het afschaffen van tolheffing op de Zeelandbrug. Die vei dient, zo vonden ze, volledige onde steuning. De SGP-er G. E. Houtek mer, die dit punt aanroerde, wilde oo graag zijn zorg uitspreken over c voorgestelde fusie tussen de PZEM de Watermaatschappij, die Scho wen-Duiveland arbeidsplaatsen kosten. Wethouder C. J. van Liere (a gemeen belang) waarschuwde in di verband voor een overhaaste reacti De fusie kan, zo had hij van gedep teerde W. Don begrepen, bezuinigii gen opleveren. Gaat de fusie niet doi dan krij gt de consument een hogere r kening gepresenteerd, verzekerde Va Liere, „Al is het zuur voor de werkgel genheid op Schouwen-Duiveland Houtekamer vond dat de gemeen!) raad in elk geval zijn zorg kan uitspr ken. „Want anders geef je een blant checque." De kwestie, die werd bi sproken bij de rondvraag, zal in ee volgende vergadering uitgebreid! aan de orde komen. VLISSINGEN - Zonder slag of stoot heeft de Vlissingse gemeenteraad donderdagavond ingestemd met een fikse reorganisatie bij de gemeente Vlissingen. Het hele ambtelijke appa raat gaat op de schop. Een belangrijk hoger doel van de reorganisatie is een verandering van de cultuur in het stadhuis van Vlissingen. Het appa raat moet efficiënter gaan werken, klantvriendelijker worden en het ambtelijk management krijgt wat be treft het uitvoerende werk een grote re vinger in de pap. Het organisatiebureau Mede uit Hou ten bracht in mei 1988 het geruchtma kende onderzoeksrapport 'Vlissingen Tien jaar vooruituit. De onderzoe kers stelden vast dat nog al wat mis was bij de gemeente Vlissingen en kwamen met het idee het hele gemeen telijk apparaat onder de loep te ne men. Zij hadden de opdracht gekregen slechts wee afdelingen te bekijken. Het college van burgemeester en wet houders onderschreef de visie van Me de en ging verder in zee met het organi satiebureau. Onlangs verscheen het eindrapport dat door overlegorganen van ambtenaren was goedgekeurd. Een volledig nieuwe structuur rolde uit de bus. Het gemeentelijk apparaat moet worden heringedeeld in vier hoofdafdelingen. Wethouder C. de Keijzer van personeelszaken noemde dit een gedurfd voorstel. Hij verwacht te dat de uitvoering meer voeten in de Wethouder C. de Keijzer aarde zal hebben dan de opstelling va de nieuwe structuur, want 'we gaan cl komende tijd over mensen praten'. De noodzaak van een reorganisati bleek later in de raadsvergadering t> de behandeling van de voorjaarsnoti De gemeente Vlissingen kampt mf een aantal structurele financiële ti genvallers en heeft te weinig geld i de spaarpot. W. Meijer (pvda) stele vast dat de voorjaarsnota de gemeei te met de neus op de feiten heeft gi drukt en onderstreepte het belan van actuele financiële informatie. De reserves lagen, volgens eerdere M richten, 1 januari 1989 op 5,7 miljoe: gulden, maar de jongste cijfers hebbe uitgewezen dat de reserves slechts 3, miljoen gulden beliepen. M. Dekkc (cda) en F. K. P. Schets (pvda) verwi ten wethouder T. R. K. Meijers van! nanciën wat al te laconiek te hebbel gereageerd op de voorjaarsnota. Hi gaf eerder in de raadscommissie finat ciën aan dat alles terug zou komen i de begroting voor 1990. Meijers wee de kritiek van de raadsleden van d hand en beloofde de vinger nog stev ger aan de pols te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32