PZC MIELE MAAKT DE MOOISTE EN DE BESTE KEUKENS. Miele Duik in 'Het Wissebad' Bij de leervakken moet het rustig zijn in de klas Commissie in Tholen akkoord met aanschaf van computersysteem Kortgene wacht weer een lastenverzwaring streek VRIJDAG 30 JUNI 1989 .22 DAARVAN OVERTUIGEN WIJ U GRAAG. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT \erschoore OPRUIMING! er is geen betere MEESTERPAAPE VERLAAT ONDERWIJS ONDER AANTAL VOORWAARDEN GAT IN BEGROTING VAN 60.000,- Garantie Auto verhuur 'S-HEER-HENDRIKS- KINDEREN Geslaagd Aan de Technische Uni-I versiteit te Delft is J. M. Vermeulen uit 's-Heer-Hendrikskinderen geslaagd voor het examen bouwkundig inge nieur in de afstudeerrichting Architec tuur en Volkshuisvesting. Vermeulen is sinds 1981 werkzaam bij de Regiona le Woningbouwvereniging Samenwer king in Goes. Miele-Keuken-Centrum "Tholen" St. Maartensdijk: Markt 55. Tel.: 01666-2335 Ds G. J. Voortman treedt vervroegd uit Radio Veronica direct vanuit Goes Educatief Centrum begint met cursus vrouw en computer Peuterspeelzaal moet vernieuwd Schietingen DRIEWEGEN Collecte De Anjercollecte heeft ir Driewegen 275,30 opgebracht. Tandartsen: Apotheken: Dierenartsen: Wijkverpleging: Verloskundigen: Dierenartsen: Wijkverpleging: Als je gaat verhuizen dan huur je bij rnmm te, zodat later niet blijkt dat voor het verkeerde systeem is gekozen. M.A. van Beek wilde ook zekerheid met be trekking tot de financiële kant van de zaak. De deskundige van de VNG ad viseerde om een en ander duidelijk vast te leggen in het koopcontract met de leverancier. Ook De Bres drong erop aan alles goed contractu eel vast te leggen. „Dan mag het wat mij betreft best wat meer kosten," zei De Bres. Wethouder Van Schetsen had geen moeite met de voorwaarden van de commissie. „De koopovereenkomst zal eerst worden voorgelegd aan de VNG. En ik vind het ook geen pro bleem om met het contract nog een keer naar de commissie te komen," stelde Van Schetsen. Nadat ook nog een groot aantal vragen van meer technische aard was beantwoord door de deskundigen van de gemeente en de VNG, verklaarden de commissiele den geen bezwaar te hebben tegen de aanschaf. r~: SCHOIiN.MODK Zet zelf'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. DEZE KAMERA IS ZÓ INGEWIKKELD. 1 UUR FOTO VIDEO COMPUTERS De Fuji FZ-500 Zoom. Een 35-70 mm. zootn- objektief. Een zelfdenkende flitser. En méér automatische funkties, die 'm geniaal maken. IS AA tóch zo eenvoudig. In een jl paar minuten weet u alles. De greep 'ijt 'm in groen, fcgfll grote markt 7 - goes - tel. 01100-16159 DAT WE 'M ZO KUNNEN UITLEGGEN. Miele maakt erg mooie en zeer goede keukens. Met de perfektie en duurzaamheid die u van Miele mag verwachten. De hoge kwaliteit vindt u veelvuldig terug in elk van de tientallen Miele keukenprogramma's, in de meer dan 200 oogstrelende designs, in de doordachte details en in de fantastische afwerking. Naar onze mening maakt Miele de mooiste en de beste keukens. Het zal ons niet moeilijk vallen ook u daarvan te overtuigen. Want met Miele kunnen we van uw keuken een eenheid maken, passend bij uw stijl en uw woonomgeving. Daarin zullen we u graag vrijblijvend adviseren en uw keuken, samen met u, stap voor stap laten "ontstaan". Tot in de details. Want bij Miele levensduur en Miele komfort hoort een doordacht, vakkundig op gesteld totaalkoncept. Ook daarom onze voorkeur voor Miele. En waarschijnlijk, binnenkort, ook van u. Na 'n vrijblijvend informatiebezoek aan onze Miele- keukenshowroom. Burgemeester P. Wisse neemt een duik in het gerenoveerde bad dat zijn naam draagt. en nam een duik. Onder aanmoediging van schoolkin deren uit de gemeente Wissenkerke. Na het startsein van de eerste burger trokken ook de leerlingen een baantje. Het Wissenkerkse open-lucht- bad is verwarmd. De kinderen hadden het dan ook ui termate naar hun zin. Vorig jaar zag het er nog naar uit dat het gemeentelijke zwembad moest sluiten. Het bezoekertal was zeer laag. Na bewonersacties heeft de gemeenteraad toch twee ton uitgetrokken voor een nieuwe zuiveringsinstallatie en een coating voor de bodem van het bad. WISSENKERKE - Burgemeesters krijgen een straat, een laan, een park vernoemd of heel soms een stand beeld. Burgemeester P. Wisse van Wissenkerke heeft tot nu toe dit genoegen niet mogen smaken. Donderdag beklom hij in zijn woonplaats een keukentrap om de naam van het gerenoveerde zwembad te onthullen. Tot zijn verbazing kwam daar de naam 'Het Wissebad' te voorschijn. Daarna was de burgervader niet meer te stuiten. Hij be sloot meteen te laten zien hoe een 'Wissebad' eruit ziet POORTVLIET - Al op lagere- schoolleeftijd stond hem een toe komst in het onderwijs voor ogen. Vast besloten overwon hij proble men die zijn toekomstplannen in de weg stonden. Na 34 jaar voor de klas heeft meester Paape uit Poort vliet geen spijt van de vroeg ge maakte keuze. De onzekerheid over het voortbestaan van de dop-rege- ling deed hem besluiten dit jaar ge bruik te maken van de mogelijk heid vervroegd met pensioen te gaan. Na zijn opleiding tot onderwijzer stond de nu 57-jarige L. Paape zes weken voor de klas in Oude Tonge. Na zes jaar de klassen 3 en 4 in Stad aan 't Haringvliet te hebben bege leid verhuisde Paape naar Poort vliet, waar hij les ging geven aan de openbare basisschool De Eevliet. De 28 jaar onderwijs aan de Poort- vlietse kinderen en de wijze waarop hij dit deed, hebben Paape zowel bij de jeugd als bij de ouders tot een ge zien persoon gemaakt. De Poort- vlietse jeugd weet de woning van meester Paape, ook wanneer ze de school al hebben verlaten, nog goed te vinden voor een praatje. In de huiskamer staan inmiddels diverse bossen bloemen, vergezeld van de beste wensen voor de toekomst. Trots wijst het echtpaar naar twee overvloedig gevulde vazen. Een bloem van elk van de bijna honderd leerlingen van de Eevliet bezorgde Paape dinsdag bij zijn afscheid op school een gigantisch boeket. De Poortvlietse leraar heeft zelf het idee, dat hij als behoorlijk streng er varen is. „Ik heb bepaalde opvattin gen over onderwijs," vertelt hij. „Op de basisschool wordt, de kleuters even terzijde, de basis gelegd voor het vervolgonderwijs. En het mag gerust eens een keer wat losser zijn, bijvoorbeeld bij handenarbeid of te kenen, maar bij de leervakken is het belangrijk dat het rustig is in de klas. Misschien was ik hierin wel een beetje ouderwets, maar ik vond dat de kinderen geconcentreerd moeten kunnen werken." De veranderingen door de wet op het basisonderwijs zijn bij Paape inhoudelijk niet echt ingeslagen als een bom. „We werk ten voordien al met onderwijs op in dividueel niveau. Als je gevoel hebt voor kinderen is dat vanzelfspre kend. Kinderen zijn nu eenmaal al lemaal verschillend." Ook buiten schooltijd voelde Paape zich aangetrokken tot de jeugd. Hij was mede-oprichter van voetbalver eniging SPS. Evenals in Stad aan 't Haringvliet was hij in Poortvliet ver der betrokken bij een jeugdclub, die overigens inmiddels ter ziele is. „Het verenigingsleven trekt de jongeren niet zo meer," beseft hij. „Er zijn nu veel meer mogelijkheden om te ont spannen en met de brommer kun nen ze ook gemakkelijk het dorp uit." Angst voor de zee van ruimte in de toekomst heeft Paape niet. Plannen genoeg. „Al zal er nog jeugd genoeg over de vloer komen, de leerlingen zal ik wel missen. Ik realiseer me nu pas hoe oud ik ben," merkt hij la chend op. „Zolang je tftssen de jeugd zit, voel je je ook jong". KORTGENE - De inwoners van Kort gene hangt volgend jaar naar alle waarschijnlijkheid weer een belas tingverhoging boven het hoofd. In de concept-begroting voor 1990 is sprake van een tekort van 170.000 gulden. Na aftrek van de post onvoorzien van 60.000 gulden blijft nog een flink gat over. Dat moet deels worden gedicht door een andere manier van financie ren en afschrijven. Een andere moge lijkheid om de tering naar de nering te zetten is het sluiten van Dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. Dit blijkt uit woorden van burgemees ter E. J. Hoogendijk-van Duijn na de raadsvergadering van donderdag. Daarin noemde een van de raadsleden onbedoeld de hoogte van het voorlopi ge tekort voor volgend jaar. Overigens gaat het nog om een indicatie die is be doeld als handreiking aan de raad om over het toekomstig beleid van ge dachten te kunnen wisselen. De defini tieve begroting voor 1990 wordt pas over enkele maanden opgesteld. De eerste burger van Kortgene was er evenwel in een reactie duidelijk in dat er in elk geval een beroep wordt ge daan op de inwoners. „Beter regelma tig verhogen, dan dat we straks met grote verhogingen ineens zitten", vond mevrouw Hoogendijk. De gemeenteraad ging donderdag unaniem akkoord met een aanpassing van het havenreglement voor de vis sershaven in Colijnsplaat, maar vroeg zich af waarom de beloofde havenont vangstinstallatie voor schadelijke stoffen nog steeds niet op het haven terrein staat. Wethouder C. van Dam me moest toegeven dat dit werk wat is uitgesteld, maar beloofde dat de vis sers vanaf volgende week hun afge werkte olie en andere milieuonvrien delijke stoffen op een verantwoorde manier op de haven kwijt kunnen. autD adria westhavendijk 150 goes 01100-20440 OUD-VOSSEMEERDs/}. J. Voort- man, hervormd predikant te Houtrijk en Polanen, die de gemeente van Oud-Vossemeer heeft gediend, gaat op 9 juli met de vut. De afscheids- dienst wordt zondag gehouden om 15 uur in de hervormde kerk in Halfweg. Gerrit Jan Voortman werd 21 novem ber 1925 in Rijssen geboren. Hij be zocht de MULO en de HBS, waarna hij staatsexamen Gymnasium A deed en in Utrecht ging studeren. Op 2 novem ber 1958 werd hij in Dussen in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok ds Voort man in 1968 naar Oud-Vossemeer, waar hij predikant was tot 1976, toen hij naar Houtrijp en Polanen en Vijf huizen vertrok. Toen op 1 januari 1980 de combinatie met Vijfhuizen werd opgeheven, bleef hij verbonden aan de gemeente van Houtrijp en Polanen. Ds Voortman is onder meer voor de classis Zierikzee afgevaardigde geweest naar de Gene rale Synode en visitator in de provin cie Zeeland. GOES - De uitzending van Radio Ver onica op Hilversum II komt woens dag 5 juli rechtstreeks vanuit Goes, 's Ochtends presenteert Bart van Leeu wen zijn 'Ook goeiemorgen' vanuit Café Nationaal. Vanaf 9 uur gaat Hans Mondt, presentator van 'Muziek ter wijl u werkt', de bedrijven in de buurt langs en maakt een praatje met de werknemers. 's Middags kunnen belangstellenden 'radio kijken' op de Grote Markt in Goes. Van 12 tot 17 uur worden 'Will wil wel', 'Terug in de tijd' en 'Neder land Muziekland' gepresenteerd vanaf Veronica's Grote Zomertruuk. Tussen 12 en 14 uur zijn er live-optredens van onder anderen de Havenzangers, Bar- barella en Arie Ribbens Nathalie. Vanaf 15 uur ontvangt Chiel van Praag in 'Nederland Muziekland' verschil lende Nederlandse artiesten, onder wie Dennie Christian, de Novoband, Justian Mandy, Tambourine en Bonnie St. Claire. GOES - Het Regionaal Educatief Cen trum de Bevelanden en Tholen (REC) in Goes begint na de zomervakantie een cursus 'Vrouw en computer'. De cursus is bedoeld voor vrouwen die wel, bij voorbeeld via banken, met computers te meken hebben maar er nog weinig van weten. De cursus om vat vijf bijeenkomsten en vindt plaats in Goes, Wissenkerke, Kruiningen en Tholen. BROUWERSHAVEN - De peutevi speelzaal De Blokkendoos in Brou«) wershaven is volgens het college van burgemeester en wethouders aan re novatie toe. De totale kosten worden geraamd op 50.000 gulden. Het dak en de plafonds moeten ver nieuwd worden, het houtwerk heef een verfje nodig en extra verlichting zou geen overbodige luxe zijn. De com missie voor recreatie en openbar; werken bespreekt maandag de op knapbeurt. De openbare vergadering in het stadhuis begint om 20.00 uur. OVEZANDE - In De Korenbeurs te 's Heerenhoek werd een schieting op ds liggende wip gehouden voor bej aarder I en minder-validen. Er waren 21 deelne I mers. Uitslag: Eerste hoofdvogel: A. de Jonge, So ranus; tweede hoofdvogel: J. Rijk, Concor dia; eerste zijvogel: F. Ossewaarde, Doe naar Hoger; tweede zijvogel: Ko v.d. Dries derde zijvogel: H. de Jonge, beiden Soranus vierde zijvogel: P. Maat, Zorgvlied; eerst; kal: Job Koens, Victoria; tweede kal: c Rentmeester, Willem Teil; derde kal: A. d; Jonge, Soranus; vierde kal: H. de Jonge, So ranus. De vliegende vogelprijs was voor J Remijnse, Zorgvlied. De volgende schieting is dinsdag 11 juli. KAMPERLAND - De jagersvereni ging 'Noord-Beveland' te Kamperland hield vrijdag jl haar jaarlijkse kleidui- venschietwedstrijd op de 'Goudplaat' te Kamperland. Er waren drie wed strijden georganiseerd, waaraan dooi in totaal 55 schutters werd deelgeno men. Uitslag: Ledenwedstrijd A-klasse:l J. C van Maldegem, Kortgene, 2 C. A. P. Schip pers, Kats; 3 M. F. Zuydweg, Kamperland. Ledenwedstrijd B-klasse: 1 C. Steendijk Kamperland; 2 L. J. Bakker; 3 P. Remijnse Kamperland. Vrije wedstrijd A-klasse: W. J. de Zwart Schoondijke; 2 A. M. van Dijk, Rockanje; 3 A. P. Steendijk, Kamperland. Vrije wedstrijd B-klasse: IC. de Jonge, Mid delburg; 2 K. J. Schippers, Kamperland; 3 J Allaart, Amemuiden. Doublettenwedstrijd: 1 A. M. van Dijk, Roe kanje; 2 G. Wisse, Wemeldinge; 3 W. Mante Rockanje. De prijsuitreiking vond plaats in het restau rant 'd'Ouwe Veerstoepe' te Kamperland 'Meester' L. Paape: „Bij de leervakken moet het rustig zijn in de klas." CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Huisartsen: Goes/Kloetinge: vrij. 19.00-zat 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heemisseweg 87, Goes, tel. 01100-15003. Goes/Kloetinge: zat. 19.00-zon 23.00 uur: S. Buijs/ H. Slager, Jac. Valcke- straat 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp: D. P. van Driel, Vermetstraat 23,'s-H. Arends kerke,tel. 01106-1202. Heinkenszand e.o.: vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtskerke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore en Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: P. Polderman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 en 17.00-17.15 uur. Boodschap pen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Hëerenhoek: J. M. A. Kole, Kerkstraat 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Kapelle en Wemeldinge: vrij. 19.00- zon 23.00 uur: M. B. Riemeijer, Kapel le, tel. 01102-41264. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noordbeveland: Kortgene, Colijns plaat, Kamperland en Wissekerke: J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. 01108- 1319 en H. L. N. van der Veen, Voor straat 22, Wissekerke, tel. 01107-2565. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Zuid- en Noord-Beveland: J. T. Caste- lein, v. d. Spiegelstraat 35, Goes, tel. 01100-23984. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 en zon. van 10.00-11.30 en van 16.00-18.00 uur; de dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijmorgen daaopvolgend. De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Goes, Ovezande, Krabbedijke, Krui ningen en Kapelle: J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-283. Spreekuren zat. 8.00-9.00 uur; Kruinin gen 9.30-10.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: Dr. M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kin- derendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofd straat 2, tel. 01102-41783. Spreekuur zat. 10-11 uur en verder zo veel mogelijk volgens afspraak. Yerseke en omgeving (kleine huisdie ren). Mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel, 01131-2756. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland viatel. 01100-31555. Goes, 's-Gravenpolder en Kapelle: Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: Mw. J. Ste vens, van Hogendorplaan 24, tel. 01100-32698. Vrij. 17.00-ma. 23.00 uur: Mw. G. J. M. Hoefnagel, Nieuwe Rijksweg 31, tel. 01100-15068. CENTAAL ALARMNUMMER 0611 Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. An- naland en Scherpenisse: E. H. Veld man, Stavenisse, tel. 01663-2400. St. Philipsland en Nieuw Vossemeer, vrij 18. 00-zon. 23. 00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676- 2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. H. Padt, School straat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Tholen: W. Brons, tel. 0166-2596. Voor kleine huisdieren weekendspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Op zaterdag van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Tholen en St. Philipsland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01184- 14444. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen te Tholen kan alsnog overgaan tot de aanschaf van een nieuw computersys teem. De commissie financiën ging daar donderdagavond mee akkoord. De gemeenteraad besloot maandag voor de nieuwe apparatuur en pro grammatuur 6,5 ton uit te trekken. Daar werd wel de uitdrukkelijke voorwaarde aan verbonden dat de commissie financiën zich eerst nog eens over de zaak zou buigen. Een ter elfder ure binnengekomen rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) had bij de raadsle den namelijk nogal wat vragen opge roepen. Commissielid J. de Bres had nogal wat moeite met de haast die het college van burgemeester en wethouders ach ter de zaak zette. „Het was niet de be doeling om al een paar dagen later een vergadering te beleggen. Ik heb de stukken pas vanmiddag gekregen. De termijn om ons voor te bereiden is be lachelijk kort," zei De Bres. Hij wilde weten waarom er zo snel beslist diende te worden. Wethouder P. van Schetsen antwoordde dat een aantal Zeeuwse gemeenten van plan is hetzelfde com putersysteem te kopen. Als dat op kor te termijn gebeurt, krijgen ze van de leverancier een flinke korting. Voor de gemeente Tholen gaat het om een be drag van 50.000 gulden. Volgens De Bres was het voor de com missie dus slikken of stikken geblazen. De wethouder ontkende dat. „Ik wil dit niet als drukmiddel gebruiken. Als u niet tot een beslissing kunt komen, laten we dat geld in het midden. Maar het is financieel natuurlijk wel zeer aantrekkelijk indien u vanavond tot een afgewogen oordeel kunt komen," aldus Van Schetsen. Uit de vragen van verschillende commissieleden bleek dat zij weinig moeite hadden met de aan te schaffen apparatuur. Er waren vooral twijfels over de programmatuur voor de gemeentelijke administratie. Een aantal computerprogramma's moet namelijk nog helemaal ontwik keld worden. De commissie wenste absoluut de garantie dat die zullen voldoen aan de eisen van de gemeen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 30