PZC Vlissingen wil geld NS voor vervuilde grond Valkenisse morrend garant voor lening Stichting Vebenabos School De Wellinge krijgt Unicef-beeldje Na veie jaren betere weg Middelburg-Oost-Souburg Sociaal cultureel werk moet één club worden Raad Vlissingen akkoord met grote reorganisatie Bezwaren uitbreiding camping verworpen streek 22 TERREIN VROEGERE GASFABIEK Café VOOR UITBREIDING TERREIN VEEL GELD OPGEHAALD VOOR ACTIE Kabel-tv Trots Symbool RAADSFRACTIES VLISSINGEN UNANIEM AMBTELIJK APPARAAT OP DE SCHOP Tegenvallers Handelsroute GEMEENTERAAD VALKENISSE: Schutting VRIJDAG 30 JUNI 1989 Verkeer op Tangent hindert brandweer OOST-SOUBURG SEROOSKERKE (W) VLISSINGEN gezondheid 'S-HEER-HENDRIKS- KINDEREN Educatief Centrum begint met cursus vrouw en computer VLISSINGEN - De Nederlandse Spoorwegen geven scheppen met geld uit voor de viering van het 150-jarig bestaan en moeten dan ook maar geld over hebben voor het opruimen van vervuilde grond in Vlissingen. C. Hen driks (pvda) sprak donderdagavond dit oordeel uit over de verwerving door Vlissingen van een stukje grond van de NS aan de Prins Hendrikweg. Die grond is vervuild. De NS kan ech ter niet gedwongen worden die ver vuiling op te ruimen, omdat de ver ontreiniging meer dan dertig jaar ge leden is veroorzaakt. Het opruimen van de vervuilde grond kost, vertelde wethouder W. Wisse, 50.000 gulden. De verontreiniging is ontstaan op de plek waar ooit een gas- fabriekje heeft gestaan. Wisse wees Hendriks er nog eens op dat het feit is verjaard, maar zegde toe met de NS te willen onderhandelen over een vergoe ding. Hendriks stemde daarmee in. De gemeenteraad keurde met de aankoop van de grond aan de Prins Hendrikweg ook de sloop van een bunker goed die in de oorlog dienst deed als gewonden verzamelplaats. De stichting Vesting Vlissingen heeft tot september de tijd om voor de twee andere bunkers - een water- en hospitaalbunker - een be stemming aan te geven. D. Vos (cda) merkte op dat voor beide bunkers een functie moet worden gevonden en dat zij niet alleen opgenomen mogen wor den in een bunkerroute. De Vlissingse gemeenteraad ging ak koord met het nieuwbouwplan voor het winkelcentrum Papegaaienburg. De CDA-fractie was daar eerst tegen, omdat de kerkelijke wijkgemeente Lammerenburg door de uitbreiding niet meer in staat was de kerk te ver groten. Dat probleem is afgelopen woensdag uit de wereld geholpen. Het plan is daarvoor iets gewijzigd. dat de café-eigenaar zich moet hou den aan de regels. Als hij die over treedt, volgen de gebruikelijke maat regelen. Tennisclub De Schelde is donderdag avond in bezit gekomen van de verou derde tennisbanen op het complex De Nolle. De gemeente wilde van dat com plex af. De renovatie is voor haar te duur. De privatisering van de banen aan het Koopmansvoetpad in Sou burg is aangehouden. Tennisclub Sou burg wil nog praten over de erfpacht overeenkomst die, volgens wethouder D. J. P. Bruinooge, niet essentieel mag gaan afwijken van die met De Schelde in Vlissingen. Het café Moby Dick in Oost-Souburg mag uitbreiden. Alleen het raadslid J. Schaap (d66) was tegen dit voorstel, omdat hij bang is voor extra geluids overlast. De bewoners vrezen dat ook. De raadsmeerderheid en wethouder T. R. K. Meijers van ruimtelijke orde ning vonden die vrees ongegrond, om- KOUDEKERKE - De gemeente Valke nisse heeft zich donderdag garant ge steld voor een lening van één miljoen gulden door de Stichting Vebenabos Koudekerke. Dit geld is nodig om het kamphuizenterrein Galgewei uit te breiden. Het bestaande terrein is dichtbepakt met houten huisjes. Ze staan naar de zin van gemeente en provincie veel te dicht op elkaar. Op het terrein moet uitdunning plaats vinden. Om het verlies aan huisjes te compenseren wordt het terrein uitge breid richting Galgeweg. Omdat gedeputeerde staten zich on langs akkoord hebben verklaard met het bouwplan, kan de grond bouwrijp worden gemaakt. Op het nu nog agra rische gebied verrijzen 35 woningen. De gemeenteraad had gisteravond wel grote twijfels over de garantstelling door de gemeente. Een minderheid stemde tegen het plotseling toege voegde voorstel. Mevrouw L. Jakobsen-Huibregtse (pvda/ppr) kon geen gegronde reden voor de garantstelling verzinnen. „Het betreft een commercieel gebeuren. Straks wordt ook bij ons aangeklopt voor realisering van Kustlicht II of de golfbaan Dishoek. Ik zie geen enkel verschil. Geen dübbeltje van de in komsten vloeit in de gemeentekas." Haar bezwaren werden onderschreven door de SGP-er A. Dommisse en CDA- fractieleider A. van Vlaanderen. De rest van de CDA-fractie en de VVD konden instemmen met het voorstel van b en w. Burgemeester drs W. J. Plomp kon meedenken met de bezwaarden. „Het betreft inderdaad particulier initia tief." Hij beschouwt deze weg echter de kortste om tot de realisering te ko men, waarover al jarenlang wordt ge praat. J. A. Dominicus (cda) wees op een historisch gegroeide situatie. „Vroeger werd het geld van de ge meente geleend. Borg staan is nu het minste watje kunt doen." De gemeen te heeft sterke banden met de Stich ting Vebenabos. Burgemeester Plomp is voorzitter en verschillende raadsle den hebben zitting in het bestuur. ring die door de kabel in de huiska mers wordt gebracht. Mevrouw Jakob- sen (pvda) was dat gevoelsmatig met hem eens, maar wilde die keuze aan ie der individu overlaten. Plomp wil na de bekabeling bekijken of de onrenda bele gebieden kunnen worden aange sloten (mede) op kosten van de ge meente. De SGP-er Dommisse was eveneens tegen de verkoop van de voormalige kleuterschool in Biggekerke aan de Stichting Kinderdagverblijf Walche ren. Het gebouw wordt voor de helft van de taxatieprijs 120.000) ver kocht. Dommisse vindt dat het pand publiek moet worden verkocht. „Dit is een verkapte subsidie." De andere raadsleden gingen wel akkoord. MIDDELBURG - De Middelburgse brandweer wordt behoorlijk gehin derd door het drukke verkeer op het Tangent, waar de garage aan ligt. Vooral het vrijwillige personeel heeft soms de grootste moeite om op tijd bij de garage te zijn. Tegenwoordig wordt daarom eerst uitgerukt met een wagen met beroepspersoneel, dat al in de garage aanwezig is en daarna komen de vrijwilligers. Gelukkig konden vorig jaar door de snelle aanwezigheid van de brandweer toch tal van branden snel geblust wor den, concludeert de Middelburge brandweercommandant J. de Klerk in het jaarverslag over 1988. In de kazer ne ging vorig jaar 934 keer het alarm. Dat is een gemiddelde score. Het brandschadecijfer was in vergelijking tot voorgaande jaren zeer laag te noe men. In 1987 was het nog 1.069.810 gul den en in 1988 maar 416.250 gulden. Het aantal bewezen brandstichtingen gaf een vermindering te zien van 42 naar 27. Het Middelburgse korps had het vorig jaar erg druk met de verschillende ta ken die het is toebedeeld in het kader van de rampenbestrijding. Ook dit jaar wordt daardoor weer een zware claim op de brandweermannen gelegd. „In het bijzonder zal veel begrip ge vraagd worden van de doorsnee vrij williger", schrijft De Klerk. „Die ziet de grootschalige rampenbestrijding veelal als een van hogerhand opgeleg de zaak waar hij niet om gevraagd heeft. Onderwerpen als bestrijding van ongevallen met kerncentrales en bescherming tegen strijdgassen in oor logsomstandigheden liggen hem zwaar op de maag". Op de SGP na gingen alle fracties ak koord met de aanleg van kabeltelevi sie in Valkenisse. Hiertoe wordt een overeenkomst gesloten met PZEM- dochter Zekatel. J. W. de Regt (vvd) betreurt het dat honderden woningen in het buitengebied niet rendabel ge noeg zijn om aan te sluiten. Het doet hem denken aan het buitensluiten van hen bij de aanleg van stroom en gas, jaren geleden. Dommisse (sgp) keerde zich tegen het voorstel vanwege de zedenverwilde- Koopmansvoetpad - Het bewo nerscomité WSW/Koopmansvoetpad in Oost-Souburg komt donderdag 6 ju li bijeen voor een openbare vergade ring. De bijeenkomst in dienstencen trum Bachten Poorte begint om 19.30 uur. Rommelmarkt - Muziekvereni ging EMM houdt zaterdag de grote jaarlijkse rommelmarkt in en bij het muzieklokaal aan de Oostkapelseweg in Serooskerke. Er zijn meubels, glas- en aardewerk, boeken, lp's en allerlei curiosa te vinden. De markt duurt van 9.30 tot 15 uur. MIDDELBURG - Scholengemeen schap voor beroepsonderwijs De Wel linge in Middelburg heeft als enige school op Walcheren een beeldje ge kregen van de nationale scholenactie van Unicef 'Kunst voor een Kind'. De school, vooral klassen 1 en 3, heeft bij na vierduizend gulden bijeenge bracht voor de Unicef-activiteit voor een onderwijsproject in Burkina Fa- so. Donderdagavond, tijdens een diplo- meringsbijeenkomst in de aula van de school aan de Kruisweg, kreeg een af vaardiging van de leerlingen het beeldje aangeboden door de heer R. A. van Mazijk, voorzitter van de Junior Kamer Walcheren. De Junior Kamer heeft samen met Unicef de actie opge zet en ondersteund. De heer Van Ma zijk benadrukte dat het beeldje de dank symboliseert van de kinderen uit de Derde Wereld. Het grootste deel van de vierduizend gulden is door de eerste klassers bij eengebracht met een fancy-fair. De derde klassers maakten een groot gip sen beeld (een hand met een hart erin) dat aan de school is verkocht. Dit kunstwerk hing tijdens de bijeen komst boven het podium in de aula van de school. Bij de overhandiging waren ook de honderdvijftig geslaagden, die eerder op de avond hun diploma in ontvangst hadden genomen, evenals een aantal ouders, de leerkrachten en bestuursle den van de school aanwezig. Namens het schoolbestuur feliciteerde de heer N. M. Bollen de geslaagden, de heer T. Odinot deed dat namens de ouderraad en ook directeur Kingma behoorde tot de rij sprekers die de geslaagden com plimenteerde met hun behaalde resul taten. De directeur toonde zich tevre den met het feit dat steeds meer leer lingen van zijn school de lessen volgen op C- of D-niveau. „Dat is een lbo- plus-diploma, dat gelijk is aan het ma vo-niveau. Steeds meer leerlingen ma ken van die - veel zwaardere - studie- mogelijkheid gebruik. En daar ben ik best een beetje trots op", zei de heer Kingma. Na het officiële gedeelte was er gele genheid voor de leerlingen om per soonlijk afscheid te nemen van de leerkrachten. Gedeputeerde J. D. de Voogd, burgemeester mr C. G. J. Rutten van Middelburg en de Vlissingse wethouder W. Wisse van links naar rechtsdraaien de bouten van een stuk vangrail opnieuw vast, waarmee de Vlissingseweg officieel in gebruik was genomen. Voorzitter mr B. J. van Putten van het Wegschap Walcheren kijkt kritisch toe. VLISSINGEN - De nieuwste Vlis singseweg is donderdagmorgen door gedeputeerde J. D. de Voogd, burge meester mr C. G. J. Rutten van Mid delburg en de Vlissingse wethouder W. Wisse van verkeer officieel in ge bruik genomen. Zij draaiden precies op de grens van de gemeenten Vlissin gen en Middelburg - een watergang - de bouten van een stuk vangrail op nieuw vast. De weg die een maand ge leden voor het verkeer is opengesteld, loopt van Oost-Souburg naar Middel burg Zuid en vervangt de Oude Vlis singseweg. De kersverse verbindingsweg tussen Vlissingen en Middelburg is met veel vallen en opstaan tot stand gekomen. Over de aanleg is voor het eerst aan het begin van 1972 gesproken. Voorzit ter mr B. J. van Putten van het Weg schap Walcheren, de eigenaar van de ruim één kilometer lange weg, noemde de geschiedenis van de aanleg van de straat een dwarsdoorsnee van be stuurlijke perikelen. Hij kon zelf geen verklaring geven voor het zo lang uit blijven van een verbindingsroute waaraan veel behoefte bestond en be staat. De smalle Oude Vlissingseweg tussen Groot-Abeele en Middelburg Zuid werd al jaren te druk bereden. Auto mobilisten en fietsers zaten er elkaar vooral 's morgens en rond vier, vijf uur in de middag dwars. De Oude Vlis singseweg is momenteel voor door gaand gemotoriseerd verkeer afgeslo ten. Van Putten, gedeputeerde De Voogd en wethouder mevrouw E. M. J. Brummelen-van Wilgen uit Middel burg noemden alledrie de nieuwe weg een symbool voor de herleefde samen werking tussen de steden Middelburg en Vlissingen. Mevrouw Brummelen - burgemeester Rutten was na de offi ciële ingebruikname weggegaan - stelde de gemeente Vlissingen voor samen met Middelburg een hoog waardig industrieterrein aan te leg gen langs de Torenweg waarop de verbindingsweg aansluit. Wethouder Wisse ging daar niet op in. Hij wilde de route ook niet kenschet sen als een symbool voor de dubbel stad-gedachte. „Waar Vlissingen en Middelburg samenkomen, plaats je onmiddellijk een vangrail", sprak Wis se, verwijzend naar de plechtigheid op de grens tussen de twee gemeenten. Wisse wees er op dat de weg geen ver binding vormt tussen de grootste ste den van Walcheren, maar tussen Oost-Souburg - 'een dorp binnen Vlis singen met een eigen karakter' - en Middelburg-Zuid. Veel bewoners van die wijk doen in Souburg boodschap pen en bezoeken daar de bibliotheek. VLISSINGEN - Het sociaal cultureel werk in Vlissingen moet op termijn opgaan in één organisatie. Alle frac tiewoordvoerders namen donderdag avond dit standpunt in. Zij stemden vooralsnog wel in met een rapportage waarin nog wordt uitgegaan van drie organisaties: de stichting Sociaal Kultureel Werk, de stichting Welzijn voor Ouderen en Stichting Opbouw- Disco De groep 'Timeless', die in de Soundmix-show de Amerikaanse pop groep Tavares nazong, treedt van daag, vrijdag, op in discotheek Cosmo in Vlissingen. Eric Jacott, Eric Galant en Marcel Bogarde zingen vanaf 20.30 uur. Hun muziek is geïnspireerd door de Motownsound. Gevonden - Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 21 tot 28 juni de volgende voorwerpen aangegeven: Een zonnebril, leesbril, een apparaat voor een elektrische deken, 1 hand schoen, 1 paar herensandalen, arm bandje met inscriptie, diverse sleutels, rugzak met zwemspullen. VLISSINGEN - Zonder slag of stoot heeft de Vlissingse gemeenteraad donderdagavond ingestemd met een fikse reorganisatie bij de gemeente Vlissingen. Het hele ambtelijke appa raat gaat op de schop. Een belangrijk hoger doel van de reorganisatie is een verandering van de cultuur in het stadhuis van Vlissingen. Het appa raat moet efficiënter gaan werken, klantvriendelijker worden en het ambtelijk management krijgt wat be treft het uitvoerende werk een grote re vinger in de pap. Het organisatiebureau Mede uit Hou ten bracht in mei 1988 het geruchtma kende onderzoeksrapport 'Vlissingen Tien jaar vooruituit. De onderzoe kers stelden vast dat nog al wat mis was bij de gemeente Vlissingen en kwamen met het idee het hele gemeen telijk apparaat onder de loep te ne men. Zij hadden de opdracht gekregen slechts wee afdelingen te bekijken. Het college van burgemeester en wet houders onderschreef de visie van Me de en ging verder in zee met het organi satiebureau. Onlangs verscheen het eindrapport dat door overlegorganen van ambtenaren was goedgekeurd. Een volledig nieuwe structuur rolde uit de bus. Het gemeentelijk apparaat moet worden heringedeeld in vier hoofdafdelingen. Wethouder C. de Keijzer van personeelszaken noemde dit een gedurfd voorstel. Hij verwacht te dat de uitvoering meer voeten in de Wethouder C. de Keijzer aarde zal hebben dan de opstelling van de nieuwe structuur, want 'we gaan de komende tijd over mensen praten'. De noodzaak van een reorganisatie bleek later in de raadsvergadering bij de behandeling van de voorjaarsnota. De gemeente Vlissingen kampt met een aantal structurele financiële te genvallers en heeft te weinig geld in de spaarpot. W. Meijer (pvda) stelde vast dat de voorjaarsnota de gemeen te met de neus op de feiten heeft ge drukt en onderstreepte het belang van actuele financiële informatie. De reserves lagen, volgens eerdere be richten, 1 januari 1989 op 5,7 miljoen gulden, maar de jongste cijfers hebben uitgewezen dat de reserves slechts 3,5 miljoen gulden beliepen. M. Dekker (cda) en F. K. P. Schets (pvda) verwe ten wethouder T. R. K. Meijers van fi nanciën wat al te laconiek te hebben gereageerd op de voorjaarsnota. Hij gaf eerder in de raadscommissie finan ciën aan dat alles terug zou komen in de begroting voor 1990. Meijers wees de kritiek van de raadsleden van de hand en beloofde de vinger nog stevi ger aan de pols te houden. werk Vlissingen (SOV). De SKW heeft als enige van deze instellingen sterk gemaakt voor een volledige samen werking. PvdA-raadslid H. J. M. de Haas vond dat de SOV en de stichting Welzijn voor Ouderen gunstig bedeeld zijn. De SOV krijgt vijf jaar de tijd om een on- gesubsidieërde poot op te zetten waar uit één opbouwwerker kan worden be taald. Welzijn voor Ouderen had even als de SOV één arbeidsplaats moeten inleveren, aldus het welzijnsprogram- ma 1989, maar verliest slechts tien uur. De Haas oordeelde dat de SKW er het slechtst vanaf komt en gaf dan ook aan 'niet te streng' te zijn voor die organi satie. De SKW moet drie van de zes werkers inleveren. J. Schaap (d66) vreesde dat de SKW door die bezuini ging te gronde gaat en pleitte krachtig voor een fusie tussen de drie instellin gen. Dat kan doelmatiger zijn en ook de inhoud van het sociaal kultureel werk ten goede komen. SOV en Wel zijn voor Ouderen voelen echter niets voor een samenwerkingsverband. Wethouder D. J. P. Bruinooge van wel zijn onderkende dat in elk geval in de Vlissingse gemeenteraad een meerder heid is voor een samenwerking. Hij wil de daar echter nog niet aan denken, omdat eerst deze bezuinigingsronde achter de rug moet zijn. Die is al inge wikkeld genoeg. Samenwerking is de volgende stap. Mevrouw L. C. Poppe-de Looff (cda) kwam later in een discussie over het tekort op de exploitatie van het zwem bad in Vlissingen terug op de bezuini gingen op het sociaal-cultureel werk. Het technisch adviesbureau Heidemij heeft de aanleg begeleid en Koninklij ke Wegenbouw Stevin (KWS) maakte de weg. Gedeputeerde De Voogd had opgediept dat de Heidemij al in 1939 een fietspad aanlegde tussen het dorp Oost-Souburg en het zuidelijk deel van Middelburg. Dat pad is in 1944 ver dwenen toen Walcheren door de geal lieerden onder water werd gezet. De Oude Vlissingseweg waar het langzaam verkeer alleenheerser is ge worden, is, vertelde De Voogd, één van de oudste bestrate wegen in Zee land. Ze maakte deel uit van een be langrijke handelsroute tussen Vlaan deren en Middelburg. Vele herbergen stonden langs de weg, zoals La Belle Vue in het gehucht Groot-Abeele en 't Zwaantje in Oöst-Souburg. De Oude Vlissingseweg verloor aan be tekenis na de aanleg van de Nieuwe Vlissingseweg in 1874, de komst van de stoomtrein één jaar eerder en van de stoomtram in 1881. De bouw van Mid delburg Zuid en de groei van Oost- Souburg maakten de verkeerssituatie op de Oude Vlissingseweg een eeuw la ter onhoudbaar. „Deze weg betekent", aldus Wisse, „niet de verlegging van een knelpunt, maar een echte verbete ring". Vlissingen moet over 1988 en 1989 ruim 300.000 gulden meer uittrekken voor het sportfondsenbad. Het exploitatie tekort komt daarmee boven het maxi male tekort uit dat de gemeenteraad had vastgesteld bij een verbouwing van zwembad tot golfslagbad. Dat ma ximale bedrag was 870.000 gulden. „Het zwembad is een bedrijf, maar bij voorbeeld ook het sociaal cultureel be drijf verdient onze zorg", zei het CDA- raadslid. Voor wethouder Bruinooge was dat een schot voor open doel. „Wat betreft het sociaal cultureel werk reke nen wij alleen door wat het ministerie van WVC bezuinigt". 1 EN 2 JULI 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Huisartsen: Vlissingen, za 0.00-24.00 uur: F. G Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12 tel. 13933. zo 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder spraak). Middelburg, vrij 18.00-za 24.00 uur: R R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. zo 0.00-24.00 uur: J. K. Dominicus Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 13.00 en 17.30-18:00 uur (zonder spraak). Middelburg-Zuid: patientei van de artsen Visser, Ponten, Koddi en Heere zie diensten onder Souburg .Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden za 0.00-24.00 uur: Th. Bloos, Kanaal straat 70, Oost-Souburg, tel. 01184 61212. zo 0. 00-24. 00 uur: J. Visser, Wachtto ren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10 uur: Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle Serooskerke, Vrouwenpolder, Veen en Zanddijk: W. Rullens en M. J. M. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel 01189-1276. Koudekerke, Biggekerke, Zoutelan de, Meliskerke: vrij, 18.00-zon. 24.01 uur: P. K. Noorlander, Middelburg sestr. 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel 01188-1271. Voor de praktijken van de artsen Bon wense en Stutterheim (ook vooi Grijpskerke). vrij. 18.00-ma 08.00: Bouwense, Valkenisseweg 14, Bigge kerke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: N. J. M. Kootstra, Koren bloemlaan IA, Arnemuiden, tel 01182-2929. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.01 uur: Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 18.00-ma 00.00 uur: Mw. H. Klompe, tel. 71140. Middelburg, vrij. 18.00-zon 24.00 uur, Mw. J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 0118) 33803, visites aanvragen van 08i 09.00 uur: Kleine huisdieren: Mw. C. J. Brink Middelburg, tel. 01180-11011. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle' Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandelin; kleine huisdieren op afspraak. Apotheken: Middelburg: W. K. Hummelen, Mark 69, tel. 12134. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 en eindigt op de vrijdag morgen daaropvolgend. Vlissingen: Apotheek Paauwenburg Troelstraweg 2a, tel. 70717. De dienst van elke apotheek vang aan om 17.30 en eindigt op de vrijdag morgen daaropvolgend. Wijkverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarmeer trale tel. 01184-1444. Geslaagd - Aan de Technische Uni versiteit te Delft is J. M. Vermeulen ui 's-Heer-Hendrikskinderen geslaagt voor het examen bouwkundig inge nieur in de afstudeerrichting Architec tuur en Volkshuisvesting. Vermeulei is sinds 1981 werkzaam bij de Regiona le Woningbouwvereniging Samenwei king in Goes. GOES - Het Regionaal Educatief Cen trum de Bevelanden en Tholen (REC) in Goes begint na de zomervakantie een cursus 'Vrouw en computer'. De cursus is bedoeld voor vrouwen die wel, bij voorbeeld via banken, met computers te meken hebben maar er nog weinig van weten. De cursus om vat vijf bijeenkomsten en vindt plaats in Goes, Wissenkerke, Kruiningen en Tholen. ZOUTELANDE - Omwonenden van camping De Meerpaal in Zoutelande maken bezwaar tegen de voorgeno men uitbreiding van het kampeerter rein. De gemeenteraad van Valkenis se verklaarde de bezwaarschriften donderdag na een hoorzitting onge grond, omdat voldoende maatregelen worden genomen om de overlast te beperken. De exploitanten J. en R. Melis willen hun camping laten groeien in noorde lijke richting. De standplaatsen kun nen hierdoor worden vergroot. Hier mee wordt tegemoet gekomen aan de wens van de gemeente om de kwaliteit te verbeteren. Daarnaast kunnen een aantal standplaatsen aan het terrein worden toegevoegd. De heren Melis wilden in eerste instan tie uitbreiden in oostelijke of zuidelij ke richting. Bij de gemeente leefden hiertegen echter planologische en landschappelijke bezwaren. De bos- strook van Staatsbosbeheer aan de oostkant moest gehandhaafd blijven als buffer tussen recreatief en agra risch gebied. Aan de zuidzijde ligt een duin- en vroongebied dat is aangewe zen als natuurterrein. Twee maanden later kwamen de ex ploitanten met het plan naar het noor den uit te breiden. Het college stemde in principe toe, omdat dit terrein it een minder kwetsbaar gebied ligt et de camping landschappelijk goed in pasbaar is. De naaste buren, de fami lies Almekinders en Meijlof, diendet bezwaren in. Zij lichtten die gister avond toe. Ze vrezen dat hun privac) wordt aangetast. Ze zijn bang voor toe nemende overlast van het kampeer terrein en voor waardedaling van hui onroerend goed. Het college probeerde de bezwaren tl weerleggen. In overleg met Melis besloten een geluidwerende schut ting aan te brengen. Burgemeestei drs W. J. Plomp: „Hierdoor wordt hel geluidsniveau zelfs 1 decibel minde' dan het nu is." De camping staat volgens b en w be kend als een rustig terrein dat be stemd is voor toeristisch kamperen Het gaat om een relatief klein terreiJ dat buiten het seizoen gesloten is. D( uitbreiding betekent volgens Plomp een minhnum aan overlast en een ma ximum aan verbetering. De heer Almekinders kondigde zich tot het uiterste te zullen verzei ten. „Ik wens niet het offergeld te beta len voor uw dansen rond het gouden recreatiekalf."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 22