PZC Waarschuwing tegen wildgroei opleidingen toerisme-recreatie Waterstaat helpt Belgen bij het onderzoek Schelde Inwonersgroep Borsele komt op voor belangen ...provincie heeft wel makkelijk praten over aanpak wildkamperen. provincie Alcoholactie VOL IS VOL 19 OOK IN HOGER BEROEP MIUEUSCHIP DOET METINGEN Vlissingen sluit Voor dérde kéér overeenkomst boülevardfeötel Vergeefs protest tegen restaurant in 's-H. Arendskerke Jachtensluis Krammer Inbraak bij Goese Dienstverlening Directeur Vlissingse mts wil landelijke nascholing docenten Korte cursussen economie voor werkloze leraren Premiekeuring van warmbloedpaarden in Vrouwenpolder Jongeman zwaar gewond bij ongeluk Veere VRIJDAG 30 JUNI 1989 OP THEMA-AVOND KAMPERLAND Opwelling Schets ROND VESTIGING COVRA Overloop Overleg Vrijbrief Politie Eis zes jaar voor poging tot doodslag DEN HAAG - Tegen de 29-jarige Amsterdammer H. E. G. is donderdag voor het gerechtshof in Den Haag zes jaar gevange nisstraf geëist wegens poging tot doodslag, vrijheidsberoving en verboden vuurwapenbezit. De man was 11 april vorig jaar, 's morgens om zes uur, café Ruimzicht in 's-Heer Hendrikskin deren binnengedrongen en had daar vrijwel direct op de eige naar geschoten, die zwaar gewond raakte. Deze liep een lever- kapselscheur en een ruggemergsyndroom op. Het milieu-meetschip Argus. De verdachte hield de vriendin van het slachtoffer, die op het geluid was afge komen, in de keuken onder schot, na dat hij de deur op slot had gedaan. Hij zou uit wraak tot zijn daad zijn geko men. Zijn vriendin had het uitgemaakt en een week voor het gebeurde had hij gehoord dat zij „een ander" had. De vriendin was op 11 april echter niet in het café aanwezig. Door de rechtbank in Middelburg is hij tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld. G. was in hoger beroep gegaan, omdat hij de straf in geen verhouding vond staan tot zijn daden. Tijdens diverse verhoren had de ver dachte gezegd dat hij zijn ex-vriendin in de knieën had willen schieten, zodat VLISSINGEN - Voor de derde keer in de geschiedenis heeft de Vlissingse gemeenteraad een overeenkomst aangenomen voor de bouw van een luxe hotel aan de Boulevard Bankert in Vlissingen. Bouwmaatschappij Ufkes Apeldoorn mag een vier sterren hotel met zeventig ka mer bouwen. VVD-raadslid P. Plas verwoordde de gevoelens in de raad: „Drie maal is scheepsrecht". Zijn christen-democratische col lega M. Dekker onderschreef die woorden. „We waren de beide voorgaande keren even enthou siast, maar 't komt nu degelijker over. De contractpartner is be kend. Hij heeft ook de jachtha ven in de Vissershaven gereali seerd". F. K. P. Schets (pvda) ging verder. Hij was ervan over tuigd dat het zo gewenste hotel werkelijkheid wordt. Ufkes is bereid een financieel risi co te nemen. Het hotel lijdt, vol gens een studie van de TRN Groep, de eerste jaren 1,3 miljoen gulden verlies. De Apeldoornse aannemer mag in ruil voor de bouw van het hotel nog minstens 250 appartementen aan de bou levard neerzetten. De eerste paal voor het hotel moet 1 november dit jaar in de grond zitten. DEN HAAG - De boerenschuur aan de Arendstraat 2 in 's-Heer Arendskerke mag worden omgebouwd tot restau rant. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr P. J. Boukema, heeft een protest van een buurman tegen de verbouwing afgewezen. De buurman, D. W. Lindenbergh, vreest onder andere overlast van be zoekers van het restaurant. Volgens het gemeentebestuur van Goes -dat de bouwvergunning had afgegeven - zal daarvan nauwelijks sprake zijn om dat het om een klein restaurant gaat. De beslissing van mr Boukema bete kent dat de verbouwing mag door gaan, ook al bestaat de mogelijkheid om via een zogeheten bodemprocedu re nogmaals een oordeel aan de Raad van State te vragen. Die procedure zal echter veel tijd vergen en het is uiterst onwaarschijnlijk dat de uitspraak an ders zal luiden. (Slot van pagina 17) alcohol in het verkeer moet een zelfde succes kunnen boeken." De campagne is een provinciaal ver volg op een proefproject dat vorig jaar op Schouwen-Duiveland heeft ge draaid. Uit onderzoek is gebleken dat dertig procent van de verkeersslacht offers valt, omdat er alcohol in het spel is. De bus en het promotieteam zijn morgen (zaterdag) te zien op de brade rie in het Duivelandse Ouwerkerk. Domburg volgt maandag. (Slot van pagina 17) tievaarders steen en been. In het sei zoen 1988 waren de voorzieningen er wel en deden zich geen noemenswaar dige problemen voor. Dat gegeven is voor directie Zeeland aanleiding de afbouw van de tweede watersportsluis op zijn vroegst in 1994 te bezien. In dat jaar worden de oude sluizen bij Wemeldinge - aan de noord kant van het kanaal door Zuid-Beve land - buiten gebruik gesteld. Het ka naal wordt dan geschikt voor grotere schepen en de duwbaksvaart. Rijks waterstaat bekijkt dan in hoeverre het samen schutten van beroeps- en re creatievaart in het Krammercomplex nog veilig en vlot gebeurt. zij altijd aan hem zou moeten denken. Maar voor het hof verklaarde G., dat wanneer zij aanwezig was geweest, hij eerst met haar had willen praten. De vrouw was de bewuste dag in Duits land en vanuit Ruimzicht liet hij daar naar toe bellen. Hij eiste dat zij onmid dellijk zou komen, anders zou hij zijn GOES - Bij een inbraak in het gebouw van de Protestants Maatschappelijke Dienstverlening aan de Zonnebloem straat in Goes is in de nacht van woensdag op donderdag 550 gulden en 840 Belgische franks ontvreemd. De insluiper(s) kwam(en) binnen na het vernielen van een raam aan de ach terkant van het kantoor. In het ge bouw werden diverse kasten en laden opengehaald. De schade valt mee. zwaar gewonde slachtoffer echt dood schieten en de vriendin in gijzeling houden. Dit alles zou hij in een opwelling heb ben gedaan, maar het hof zette hier vraagtekens bij. Al een week eerder had de verdachte het pistool met ge luiddemper en munitie gekocht. G. stelde dat hij al drie maanden alles op had lopen kroppen. In januari was hij door zijn vriendin de deur uit gezet en al die tijd was er wel gepraat, maar mocht hij niet bij haar binnen. De stoppen waren op 11 april bij hem doorgeslagen. Volgens een rapport van het Pieter Baancentrum lijdt de man niet aan stoornissen en kan hij zonder diepgaande gewetens problemen zijn frustaties afreageren op personen die die frustaties veroor zaken. De procureur-generaal, mr B. de Hoogh, vond dat de verdachte blij mocht zijn met zes jaar gevangenis straf. „Hij was erop gefixeerd zijn vriendin in de knieën te schieten. Hij was uit op wraak. Hij schiet iemand di rect neer, is niet bereid medische hulp te verlenen en is daarvoor volledig on verschillig. Hij heeft geen enkel zelfin zicht. Alleen hij heeft gelijk. Er is wei nig met hem aan te vangen." Het hof doet 13 juli uitspraak. MIDDELBURG - Rijkswaterstaat, di rectie Zeeland, gaat de Belgen een handje helpen bij onderzoek naar de kwaliteit van het Scheldewater. Het milieu-meetschip Argus verzorgt een meetcampagne. Het schip vaart vanaf het Antwerpse havengebied via Gent in de richting van de Frans-Belgische grens en wel zo ver als de Schelde met de Argus bevaarbaar is. Op een aantal strategische plaatsen, zoals samenkomst van belangrijke zij takken en lozingspunten, wordt een scala van verontreinigende stoffen ge meten. De campagne moet een indruk opleveren van de huidige waterkwali teit van de Schelde en de herkomst en omvang van verontreinigingen. Rijkswaterstaat werkt samen met de Vlaamse Maatschappij voor Waterzui vering (VMZ). De Belgen zijn, in verge lijking met de situatie in Nederland, nog maar vrij kort bezig met de zuive ring van afvalstromen in het gewest Vlaanderen. De VMZ is voor de contro le van lozingen en het verrichten van onderzoek nog niet uitgerust met vol doende personeel en materieel. Rijks waterstaat beschikt wel over kennis en mogelijkheden. Omdat een schone Schelde ook een Nederlands belang is, heeft de directie Zeeland het hulpaan bod gedaan. Het onderzoek bestaat uit een che misch en een biologisch deel. De Ar gus wordt ingezet voor het chemisch onderzoek. Tijdens de vaartocht wor den onder meer gemeten: het zuur stofgehalte, de zuurgraad, het gelei dend vermogen en het zwevend stof. De monsters worden geanalyseerd op zware metalen en organische mi croverontreinigingen. Het chemisch onderzoek verschaft inzicht in conti nue lozingen. Het traject Antwerpen- Gent is aan een getijbeweging onder hevig. Dat maakt het lokaliseren van lozingspunten extra moeilijk. Op dit deel wordt zoveel mogelijk bij af gaand tij bemonsterd. Het biologisch onderzoek moet gege vens opleveren over niet-continue lo zingen. Hiervoor worden driehoeks mosselen in korfjes uitgehangen. Or ganische microverontreinigingen ho pen zich in het vetweefsel van de mos sels op. De hoeveelheid verontreini ging in de schaaldieren weerspiegelt de gehalten aan microverontreinigin gen in de Schelde. De mosselen zijn af komstig uit het IJsselmeer, ter hoogte van de Afsluitdijk. Dat is een schoon gebied. Het onderzoek wordt in de tweede helft van augustus uitgevoerd. KAMPERLAND - Directeur mr. L.J. Meiresonne van de Stichting Recrea tie heeft donderdagavond op een the mabijeenkomst over kansen en be dreigingen van recreatie en toerisme in Zeeland een 'hartgrondige waar schuwing' laten horen om nieuwe toe ristische dagopleidingen naar Zee land te halen. Naar zijn indruk is er momenteel op het gebied van het toe ristisch recreatief onderwijs sprake van een ware wildgroei. „Er worden leerlingen in duizendtal len opgeleid en er is maar plaats voor honderdtallen", zo zei Meiresonne. „Zeeland moet zich dus twee keer be denken." Gedeputeerde J.B. Ventevogel die sa men met Meiresonne in een forum zat dat bijdragen leverde voor een discus sie, sprong daar onmiddellijk op in door erop te wijzen dat er voor Zeeland een middelbare school voor recreatie en toerisme 'in de planning zit'. „En daar hebben we hier heel dringend be hoefte aan". Andere panelleden hielden een harts tochtelijk pleidooi voor cursorisch on derwijs, met name gericht op mensen die in Zeeland in het vakgebied werk zaam zijn en zich willen bijscholen. Se cretaris mr. A. de Blij van de Kamer van Koophandel voor Midden- en VLISSINGEN - De directeur van de mts in Vlissingen, C. A. van Nispen, wil een landelijke aanpak van de na scholing voor docenten, waarbij de overheid niet alleen de cursus be taald, maar tevens middelen voor vervanging van de na te scholen do centen ter beschikking stelt. Hij zei dit donderdag tijdens de diploma-uit reiking van de afdeling elektrotech niek. „Om op niewe ontwikkelingen in te kunnen spelen en de aansluiting met de arbeidsmarkt goed te kunnen reali seren is nascholing van docenten een must. Nascholing heeft echter lesuit val tot gevolg", aldus de directeur. Vervanging van docenten die op cur sus zijn is volgens hem de enige manier om deze lesuitval, de overbelasting en het welicht mede daardoor veroor zaakte ziekteverzuim van docenten te rug te dringen. Zijn pleidooi voor een structurele, lan delijke aanpak had ook betrekking op de cursuskosten. Het cursusaanbod is sterk geconcentreerd in de randstad. Gezien de ligging van Vlissingen zijn de (reis)kosten van daaruit relatief hoog en de beschikbaar gestelde finan ciën daardoor ontoereikend. Noord-Zeeland kondigde aan dat de Kamer cursussen op het dienstverle nend niveau in de toeristisch-recrea- tieve sector in voorbereiding heeft. Ze zullen worden opgenomen in het voor lichtingsprogramma van 1990. De discussie over het onderwijs kwam los, nadat op de thema-avond, die in het kader van de Veerse Meer- dagen in recreatiecentrum De Schots man werd gehouden, een blik 'achter de horizon van toeristisch Zeelahd' was gegeven. Aan de hand van een aantal stellingen gaf inleider W. van der Velden van het bureau bedrijfs- takonderzoek van Rabobank Neder land een schets van de huidige en .de gewenste situatie op toeristisch-re- creatief gebied. Daarbij noemde hij opleiding, scho ling en bijscholing als onderwerken die kunnen bijdragen tot verhoging van de kwaliteit van de geleverde /ar beid in de toeristisch-recreatieVe §fec- tor. Grootschalige toeristische promotie achtte spreker Van der Velden qiet meer van deze tijd. Meer heil zag hijiin het gericht bewerken van kleine marktsegmenten, een aanpak die n^ar zijn mening wel vraagt om een centra le, gezaghebbende instantie die coör dinerend optreedt. Van der Velden stelde vast, dat het dank zij de conjuncturele opleving goed gaat met delen van het midden- en kleinbedrijf. Door deze ontwikke lingen lijkt de aandacht echter Vel eens te weinig te worden gericht op de enorme kansen die de vrijetijds-indlus- trie - 'dé bedrijfstak van de toekomst - heeft. „Als het ons economisch minder voor de wind zou gaan, zou de vnje- tijds-industrie qua aandacht wat rrfeer de wind in de zeilen hebben gehad'1' MIDDELBURG - De Middelburgsé af deling van de deeltijd-lerarenoplei ding van de Hogeschool Rotterdam - voorheen de Nutsacademie - begiift in september met verkorte cursussen al gemene economie en bedrijfsecono mie. Het ministerie van onderlijs heeft daarvoor deze week het licht op groen gezet. De nieuwe opleidingen zijn bedoeld om werkloze docenteft in korte tijd om te scholen. De cursussen duren twee jaar. Bij vol doende aanmelding kunnen na d^'zo- mervakantie de eerste lessen worden gegeven. De opleiding wordt uitge voerd in samenwerking met de rge- westelijke arbeidsbureaus en het ISO-project in Goes. Dat laatste pro ject organiseert en financiert de om scholing van werkloze leerkrachten voor functies buiten het onderwijs. De nieuwe opleidingen passen in het streven van de overheid om het telcort aan docenten in de exacte vakkëp - waaronder economie - op te heffen. Bovendien wordt getracht het aarital wachtgelders te verminderen. Deelne mers moeten jonger zijn dan 45 jaar en geen onderwijsbevoegdheid hebben voor vakken, waarin reeds een tekort aan leerkrachten bestaat. Werklozen zullen in de meeste gevallen hun uitke ring kunnen behouden. Tevens komen zij in aanmerking voor een vergoeding van college- en studiekosten. VROUWENPOLDER - De afdeling Zeeland van het Koninklijk Warm bloed Paardenstamboek Nederland (KWPN) houdt zaterdag op de terrei nen van manege De Eendracht'( in Vrouwenpolder de centrale premie keuring. Tegelijkertijd houdt 'de Zeeuwse Bond van Landelijke Rij ver enigingen op hetzelfde terrein indivi duele en afdelingsdressuurwedstrij den. Tevens zijn de Zeeuwse menners present voor het afleggen van vaar- digheidsproeven. Het evenement t>e- gint 's morgens om 9.30 uur en duurt tot 's middags rond 17 uur. De Zeeuwse KWPN heeft meer dan 190 inschrijvingen binnen gekregen en dat betekent een forse stijging in vergelij king met vorig jaar, toen er zo'n -150 paarden door de keurmeesters werden beoordeeld. De paarden zijn in rubrieken inge deeld al naar gelang het geslacht, leef tijd en de reeds eerder behaalde predi katen. Alle rubrieken worden in dezelf de ring gekeurd en geplaatst, zodat het geheel zowel voor de deelnemers'.als voor het publiek overzichtelijk blijft. De prijzen van de menproeven en'de dressuurwedstrijden worden in het middagprogramma uitgereikt. De bes te vier- en vijfjarige paarden uit de,za- delrubrieken en de aangespannen ru briek komen in aanmerking om uitge zonden te worden naar de nationale kampioenschappen die in september in Utrecht worden gehouden. Tijdens het middagprogramma worden er twee prestatiemerries gehuldigden een viertal KWPN-paarden zal èen kürrijden op muziek. VEERE - De 19-jarige M. de J. uit Zie- rikzee is woensdagavond zwaar ge wond overgebracht naar het Vlis singse ziekenhuis, nadat hij met zajn auto van de Polredijk bij Veere Was gereden. De jongen verloor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Het ongeval gebeurde omstreeks half tien. De J. liep letsel aan zijn rug en arm óp. De auto werd zwaar beschadigd. J 's-HEERENHOEK - De inwoners- groep gemeente Borsele doet in een brief een dringend beroep op gedepu teerde staten van Zeeland om reke ning te houden met de belangen van de inwoners bij de voorgenomen ves tiging van een opslag- en verwer kingsgebouw voor radio-actief afval bij Borssele. De Covra heeft voor een bouwvergunning eerst de instem ming van gs nodig via een zogenaam de verklaring van geen bezwaar. De inwonersgroep Borsele vraagt gs die verklaring niet af te geven, zolang onduidelijk is of er in de gemeente een maatschappelijk draagvlak is voor de vestiging van de NV Covra. Daarnaast richt de inwonersgroep zich tot de gemeentelijke politici. De groep wil de fractieleiders uitnodigen voor een bijeenkomst, waarin de Bor- selse afgevaardigden hun standpunt kunnen uiteenzetten over de voorge nomen Covra-vestiging. Ook is een brief onderweg naar het Borselse college van burgemeester en wethouders. De inwonersgroep vindt het bedenkelijk dat de raad in vakan- tietijd (1 augustus) zijn uiteindelijke zegje moet doen. Op dat moment zijn verschillende raadsleden afwezig. Tij dens die raadsvergadering wordt nog maals gesproken naar aanleiding van de Milieu Effect Rapportage. De raad heeft overigens formeel niets meer te zeggen over de procedure omdat hij de beslissingsbevoegdheid heeft gedele geerd aan het college. B en w beslissen 8 augustus over de bouwvergunning. Diezelfde dag zullen de betrokken mi nisteries over de milieuvergunning be slissen. 1 II I I 1 I I I II 1 I I I I 1 11 I I I I I II I I I I I I I I I I I I I I I I VLISSINGEN - Op het provincie huis in Middelburg hebben ze mooi praten, maar theorie en praktijk lig gen nog wel eens uit elkaar. Zo luidt de algemene reactie van personen en instellingen die nauw te maken heb ben met de rompslomp rond de toe ristische topdrukte en het verschijn sel van het illegaal kamperen. Van achter het bureau zijn gemakke lijk notities te schrijven over gemeen tebestuurders, die bij rijkspolitie en justitie moeten aandringen op een strengere aanpak van het wildkam- peren, desnoods op gerichte acties. En het zou volgens de provincie ook afgelopen moeten zijn met al die tij delijke opvangmaatregelen bij piek- drukte, met de inrichting van nood- terreinen en het toekennen van extra capaciteit voor het kamperen bij de boer. Maar men vergeet bij het sa menstellen van zo'n rapportage dat een gegroeide situatie zich niet zo maar een, twee, drie laat terugdraai en. De notitie vanuit het Middelburgse Abdijcomplex komt bovendien rijke lijk laat af. Het lijkt erop alsof be leidsambtenaren nog vlak voordat ze zelf de tentspullen op hun auto-impe riaal binden op het laatste moment hebben nagekeken of er nog zaken, die op hun bureau lagen te slingeren, moesten worden weggewerkt: „Ohja, die notitie naar de gemeentebestu ren moet nog weg." Zo bereikt een na drukkelijk advies de lagere overhe den op een moment dat de grote inva sie al aanstaande is. moet kunnen zijn op een schelpworp afstand van het strand te zitten. De piekopvangregeling is gebaseerd op een artikel in de gemeentewet. De burgemeester van Valkenisse heeft het gevoel, dat deze aanpak in strijd is met letter en geest van de wet, om dat het bewuste artikel van toepas sing is als er sprake is van aantasting van de openbare orde. En daarvan is met alleen wat vakantiegangers méér over de Zeeuwse vloer niet di rect sprake. „Deze kwestie is nooit ter toetsing voorgelegd aan de Raad van State. Als dat zou gebeuren zou den we onherroepelijk worden terug gefloten," veronderstelt Plomp. Het provinciebestuur heeft er be zwaar tegen dat noodterreinen lan ger worden benut dan voor een enkel nachtje. De opzet van de regeling is dat de andere dag moet worden ge zocht naar een plekje op een reguliere camping. Campinghouder F. J. J. Het van hun bed lichten van illegale kampeerders heeft dit seizoen bij de rijkspolitie niet de hoogste prioriteit. „Die brief komt wat koud op het dak," vindt burgemeester drs W. J. Plomp van Valkenisse. „Zo'n brief had ons eigenlijk in januari moeten bereiken." Dan had volgens Plomp de zaak eens grondig besproken kun nen worden in het overleg van porte feuillehouders van recreatieve aan gelegenheden. Desnoods in aanwe zigheid van de verantwoordelijke gedeputeerde, die bij die gelegen heid de beweegredenen had kunnen uiteen zetten en had kunnen vertel len wat de inbreng van de provincie zou kunnen zijn. Plomp is het er onmiddellijk mee eens dat die hele piekopvangrege ling, met noodterreinen bij campings en tijdelijk zoveel plaatsen erbij op het boerenerf een typisch Nederlands bedenksel is, dat bovendien juridisch nogal wankel in elkaar zit. In allerlei recreatielanden geldt het devies, dat vol ook vol is. Dan strijkt men maar ergens op veertig kilometer van de kust neer. Maar in Nederland hebben vindingrijke lieden bedacht dat het onder alle omstandigheden mogelijk Vermue van 'Olmenveld' bij Seroos- kerke, dat ook een overloopfunctie heeft: „Als alles vol zit kan ik de men sen moeilijk wegsturen. Als je dat doet gaan ze zwerven, worden mis- chien 's avonds door de politie be trapt op illegaal kamperen waarna ik ze 's nachts weer terug krijg op het overloopterein. Dus gebeurt het wel dat kampeerders een paar dagen lan ger op het noodterrein blijven staan." Vorig jaar is het overloopterrein bij Serooskerke alleen met Pinksteren open geweest. Nu de vakantiesprei ding ertoe bijdraagt dat binnen- en buitenlanders niet allemaal tegelijk de vrije dagen opnemen, zit het er volgens Vermue niet in dat het deze zomer tot een openstelling van nood terreinen in Zeeland zal komen. Gert-Jan Brinkman van de organisa tie van recreatieondernemers in Zeeland is aangenaam getroffen door de brief van de provincie aan de gemeentebesturen. „Fijn dat ze er zo over denken. Alleen heb ik twijfels over de politie." En Brinkman ver wijst naar eerdere mededelingen van de kant van de sterke arm dat men niet bij machte is om de illegale kampeerders nadrukkelijk achter de vodden te zitten. Met deze uitla ting heeft de politie volgens Brink man wel een vrijbrief gegeven om in het wild te kamperen. „De mensen weten het: de politie heeft toch geen tijd om op ons te let ten. Bovendien kunnen ze gemakke lijk het risico lopen betrapt te worden op een nacht slapen in de caravan er gens buiten een officieel kampeerter rein. De officier van justitie vindt de overtreding niet zwaar genoeg om boven een boete van f 50 uit te gaan. Dat zou zeker f 200 moeten worden en dan meteen cash betalen," meent Brinkman. Volgens de Recron-secretaris heeft het bedrijfsleven een duidelijke bij drage geleverd om het illegaal kam peren te helpen terugdringen. Samen met de Nederlandse Kampeerauto Club heeft Recron-Zeeland een rege ling getroffen dat kampeerauto's voor een tientje per nacht op het par keerterrein bij een camping mogen staan en dat men gebruik mag ma ken van alle faciliteiten van het ach terliggende terrein. „En nog staan ze 's nachts ergens op een natuurter rein. Wij hebben ons best gedaan. Nu moet de overheid er achteraan." Vol is vol: Brinkman vindt het een prima uitgangspunt. „Wij investeren voor kapitalen in kwaliteit. Als alles vol zit moeten we de mensen dan toch maar teleurstellen. Dan gaan ze maar naar buurman Belg of naar Bra bant. Trouwens vol zitten is wel heel erg theoretisch. Voordat heel het achterland van Zeeuwsch-Vlaande- ren en de Zak van Zuid-Beveland vol zit ben je al een eind. En de periode dat het kan spannen duurt hooguit veertien dagen." De Recronsecretaris voelt zich hele maal aangesproken door de roep van de provincie om VW-kantoren lan ger open te houden, ook in het week einde. „Ik vraag me alleen af hoe dat financieel geregeld moet worden. De provincie heeft zichzelf met de notitie een mooie opdracht gegeven." Het rijkspolitiedistrict overweegt geen acties tegen het wildkamperen in Zeeland. Daarmee wil niet gezegd zijn dat de rijkspolitie de wildkam- peerders volledig met rust laat. „Het is zeker niet zo dat we er niks aan doen," laat de woordvoerder van de rijkspolitie weten. „We besteden er wel degelijk aandacht aan. Maar an dere zaken hebben een hogere priori teit. Overigens kunnen die prioritei ten altijd gewijzigd worden. Het kan dus best zijn, dat over twee weken ergens in de provincie een bijstel ling moet plaats vinden. Dat zal wor den bekeken in het landelijke over leg." Inmiddels zijn gemeentebestuurders van Middenschouwen en Goederee de al wel samen met de politiechefs in hun gebied rond de tafel gaan zitten om te bekijken hoe het wildkampe ren op de Brouwersdam valt te beteu gelen. In allerijl wordt gewerkt aan de vervaardiging van opvallende ver bodsborden. Voorts wordt naarstig gepoogd het openbaar ministerie in Zeeland op dezelfde lijn te krijgen als dat van Zuid-Holland, waar het gaat om de boete die men riskeert door op de Brouwersdam in een tent of cara van het hoofd te slapen te leggen. Die boete blijkt een paar kilometer verder op in Zuid-Holland meer dan drie keer zo hoog te zijn dan de reke ning die men in Zeeland voor illegaal kamperen krijgt gepresenteerd: f 180. Volgens burgemeester De Boer van Middenschouwen zal, als justitie in Zeeland dit bedrag ook gaat hante ren, het effect duidelijk merkbaar zijn. „Zo'n verhaal doet snel genoeg de ronde." Jacques Cats

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 19