PZC bj van donge bv Deel duinen achter Nollestrand verbrand Dertiende Walcherenrit voor oldtimers trok veel bekijks nationale jeugdkampioenschappen streek Voormalige school De Uitwijk wijkt voor woningbouw Stookolie in ZATERDAG VIERING 50-JARIG BESTAAN TOCHT GING VOOR HET EERST OVER VEERSEDAM Vlissingen-Oost Biljarters VEGABV organisator CAO-akkoord FNV en CNV en Hercules bv Installatie nieuwe Grootste burgemeester Veere MAANDAG 26 JUNI 1989 GEMEENTE MARIEKERKE OOST-SOUBURG VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN DRAAIFAUTEUIL FAUTEUILS COMFORTABELE DRAAIFAUTEUIL De burgemeester van Mariekerke maakt op grond van artikel 19a van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat burgemeester en wethou ders voornemens zijn aan de heer P. J. Horst, vrij stelling ex art. 18a van de wet op de ruimtelijke ordening te verlenen van het bestemmingsplan 'Buitengebied Mariekerke' voor het vernieuwen en vergroten van een berging op het perceel Kalf- hoeksepad 3 te Aagtekerke. Het verzoek daartoe ligt met ingang van 27 juni 1989 gedurende een termijn van 14 dagen, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, Dorpsstraat 3 te Meliskerke. Gedurende de termijn van terinzagelegging is een ieder bevoegd schriftelijke bezwaren in te dienen tegen het verlenen van deze vrijstelling en wel bij burgemeester en wethouders van Mariekerke, Dorpsstraat 3 te 4365 AL Meliskerke. Mariekerke, 26 juni 1989. De burgemeester voornoemd, Mr. B. J. van Putten. Het akkoord houdt onder meer in een salarisverhoging van 2 procent dit jaar en van 2,25 procent in 1990. Tevens is een arbeidstijdverkorting van twee dagen overeengekomen en een verla ging van de vut-leeftijd van 62,5 jaar naar 61 jaar voor ploegenmedewerkers en 61,5 jaar voor mensen in de dag dienst. De cao zal een looptijd hebben van 1 mei 1989 tot en met 30 april 1991. KOUDEKERKE - De voormalige school De Uitwijk aan de Middelburg sestraat in Koudekerke maakt plaats voor woningen. Het plaatselijke bouwbedrijf Flipse heeft hiervoor een bouwplan ontworpen. De school wijkt voor twee woningen-onder- een-kap. Het perceel heeft de bestemming 'bij zondere doeleinden', waaronder bij voorbeeld instellingen vallen die zich bezighouden met onderwijs, openbaar bestuur of dienstverlening. Het college van b en w is niet gebleken dat van die zijde interesse bestaat. Er is nog wel even aan De Uitwijk gedacht als nieu we lokatie voor het gemeentehuis. De secretarie van de gemeente Valkenisse aan het Koudekerkse Dorpsplein kampt met ruimtegebrek. Burgemeester drs W. J. Plomp is ech ter van oordeel dat het perceel te klein is voor nieuwbouw van het gemeente huis. De gedachten gaan uit naar ver bouwing van de huidige secretarie. De Uitwijk zou tijdens de verbouwing let terlijk als uitwijkmogelijkheid kunnen dienen voor (een deel van) het ambte lijk apparaat. Plomp wil de woning bouw echter niet ophouden. Hij denkt dat verplaatsbare kantoorcontainers ook tijdelijk uitkomst kunnen bieden tijdens de verbouwing. Flipse en de ge meente zijn nog niet tot overeenstem ming gekomen over de verkoop van De Uitwijk en de bijbehorende grond. Mede-oprichter, ere- en oudste lid van biljartvereniging VEGABV W. Korff, alias Ome Bertus, stoot nog regelmatig een balletje. VLISSINGEN - Door een brand is zaterdagmiddag omstreeks drie uur duizend vierkante meter duinen met bossage achter het Nollestrand in Vlissingen verloren gegaan. Er wordt gedacht aan brandstichting omdat enkele badgasten meldden dat zij een aantal jongens na het uitbreken van de brand hadden zien wegrennen. De Vlissingse brandweer bluste het vuur in een half uur met behulp van een autospuit én van badgasten, die zand op de brandende duinen gooi den. De jongens zijn nog niet gevonden. Kinderen bekijken de schade die de brand in de duinen heeft aangericht. Festival-Nieuwe Muziek presenteert Nederland: reldpremières: Vrijdag 30 juni in de Oostkerk, Middelburg met het Resi dentie Orkest in het celloconcert van Italiaanse.componist Luciano Berio. Verder op het programma nieuwe compo sities van de componisten Peter-Jan Wagemans en Theo Verbey. Toegang 20,00. CJP/Donateur NM 15,00. Tegen inle vering van deze advertentie is de toegang 12,50!!! Nieuwe Muziek, telefoon 01180-23650 Frances Marie Uitti, cello Bomenbuurt - Het huurderscomi té WSW/Bomenbuurt praat maandag over verbeteringen aan de woningen in deze Souburgse wijk en over bezwaar schriften in verband met de verhuur verhoging van 1 juli 1988. De Woning Stichting Walcheren (WSW) wil de hui dige kozijnen en deuren in de huizen in de Bomenbuurt vervangen door hard houten. Het huurderscomité komt maandag bijeen in dienstencentrum Bachten Poorte aan het Oranjeplein en wel vanaf 19.30 uur. Gevonden Bij de gemeentepolitie van Vlissingen zijn in de periode van 14 tot en met 21 juni de volgende gevon den voorwerpen aangegeven: heren- bril; leesbril; valkparkiet; 2 dameshor loges; herenhorloge; jack maat 176; damesvest; ring met inscriptie; sleu tels; fietstas met inhoud; autotas met inhoud; schoudertas; jonge golden re- triever. Bij het dierenasiel zijn een wit/ grijze pers en een rode poes afgegeven. Viswedstrijd - De hengelsportver eniging Middelburg hield de dertiende competitiewedstrijd aan de dijk bij het Eiland in Vlissingen. De vangsten, voornamelijk schol, waren redelijk. Uitslag: 1 P. Wielemaker, 8 vissen, 175 pt, 2 H. Willeboordse, 8 vissen, 160 pt, 3 J. Ekke- bus, 7 vissen, 157 pt, 4 C. v. d. Sande, 6 vissen, 147 pt, 5 J. Hoogedeure, 7 vissen, 146 pt, 6 P. F. van Gemert, 7 vissen, 145 pt, 7 H. de Vries, 6 vissen, 128 pt, 8 J. Janse, 6 vissen, 126 pt, 9 J. Boone, 6 vissen, 125 pt, 10 F. Forsey, 6 vis sen, 122 pt. De volgende wedstrijd, vrijdagavond 30 juni, is de eerste van vier zomerwed strijden waarvoor een apart klasse ment wordt opgesteld. Alle wedstrij den worden in binnenwater gevist. De eerste wedstrijd wordt in de Veerse Kreek gehouden. SV Marathon De Vlissingse Sport Vereniging Marathon viert vrij dag 30 juni het zestigjarig bestaan met een receptie in het clubhuis De Boer derij aan de Bosweg 4 in Vlissingen. De receptie begint om 19.30 uur. Wooncomplex ouderen p werkgroep Wonen voor Ouderen g verder met de ontwikkeling van ee wooncomplex in de Vlissingse Spu; kom. Dat is mogelijk geworden dank zij een besluit van de Vlissingse ge meenteraad over de aanleg van ee weg door het Spuikomgebied. De werkgroep Wonen voor Ouderer opgericht als een vereniging van kar didaat-bewoners van het wooncon plex, wil volgende week woensdag ee volgende stap zetten op weg naai' real satie van een woongebouw voor oud: ren. Directeur A. Raas van de woning bouwvereniging Basco geeft woen: dag voorts uitleg over de plannen va zijn organisatie. De vergadering wore gehouden in dienstencentrum Bacl ten Komme aan de Badhuisstraat e begint om 9.30 uur. Modevakschool - Aan de mode vakschool Ensaid in Breda slaagd mevrouw N. Steen-B ommezij voor he examen Costumière. HIERIN ZAL BESLIST UW DRAAI VINDEN met kipsysteem, op houten voet, welke in diverse kleuren is te leve ren, de romp is gestoffeerd in een moderne tweedstof. Ook deze zijn voorzien van een kipsysteem om van een normale tot relax zit- stand te verstellen. Le verbaar in lederlook, stof en leder. in stof vanaf 775,- in leder met rug in tegenstoffering vanaf De deelnemers van deze dertiende Walcherenrit voor oldtimers beston den voor een derde uit Belgen. Er was één Engelse deelnemer. Met de passa giers meegeteld bestond het gezel schap uit zo'n tweehonderdvijftig per sonen. VAF-organisator Louwerse, sa men met Gillissen is hij er vanaf het begin bij betrokken geweest, was bij zonder tevreden over het verloop van de tocht. Hij noemde het evenement 'een promotie voor heel Walcheren'. ning. Zaterdagmorgen om negen uur gaf burgemeester J. van der Doef aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen het vertreksein aan de 89 deelnemers, die met hun oldtimer voor de rit hadden ingetekend. In de Souburgse Pas poortstraat was de eerste stop en er was, evenals in de Middelburgse Lan ge Delft waar vervolgens werd halt ge houden om het publiek de 'oudjes' te laten bewonderen, veel belangstelling. Via Veere en Vrouwenpolder ging het over de Veersedam (de tocht kwam daarmee voor de eerste keer buiten de grenzen van Walcheren) naar het res taurant van het recreatiecentrum De Schotsman. Daar werd in de open lucht de lunch, compleet met een Zeeuwse bolus, gebruikt. Terug over de Veersedam werden vervolgens Domburg, Westkapelle en Zoutelande aangedaan. Rond half vijf in de mid dag werd de stoet aan de Van Woelde- renlaan in Vlissingen ontbonden. In hotel Britannia-De Watertoren volgde aansluitend de prijsuitreiking. De jury bestaande uit mevrouw W. van Nassau en de heren G. Zijnen en J. Weug, kende de eerste prijs toe aan de De Walcherenrit voor oldtimers voerde voor het eerst over de Veersedam. VLISSINGEN - De Walcherenrit voor Oldtimers, die zaterdag de dertiende uitgave beleefde, is in alle opzichten een groot succes geworden. De stoet van oude automobielen kreeg onder weg veel bekijks, de deelnemers wa ren meer dan tevreden en ook de orga nisatoren - de werkgroep van het Vlissingse Aktiviteiten Fonds - kun nen terugkijken op een bijzonder ge slaagde tocht. Het gehele evenement liep op rolletjes en vooral de geza menlijke lunchpauze bij restaurant De Schotsman werd een echte happe- Belgische familie Lith voor hun goed combinerende charleston-kledij bij de Chevrolet uit 1933. De familie W. de Pater uit Oostvoorne verdiende een tweede prijs met een Morris 1933 en de daarbij passende kleding en kleuren combinatie. Frans Klaassens uit Ant werpen kreeg de derde prijs voor origi naliteit. Hij reed met drie vrienden als pater verkleed in een Peugeot uit 1929. De oudste wagen die in de dertiende Walcherenrit meereed was een Peu geot uit 1911. Er werden ooknog zeven aanmoedingingsprij zen uitgereikt. Namens de deelnemers zette de Ant werpenaar Klaassens vervolgens de werkgroep van het VAF (mevrouw L. Murre en de heren A. A. Gillissen, C. W. Louwerse, P. A. de Graag en A. R. Marquinie) en met name de heer Lou werse in het zonnetje voor het feit dat zij deze dertiende Walcherenrit weer op zo'n voortreffelijke manier hadden georganiseerd. Dorpsplein 35 - 01180-2330 - Koudekerke Vrijdags koopavond. op senioren hoogte, ge heel massief eiken met webbing tussenstuk in diverse bekledingen le verbaar, zowel in don ker als blank eiken. Buslijn 58 stopt 2x per uur voor onze deur! MIDDELBURG - De Industriebonden FNV en CNV hebben met Hercules bv in Middelburg een principe-akkoord bereikt over de vernieuwing van de cao. De komfortabele zit van deze draaifauteuil, heel eenvoudig van zit- tot re laxstand te veranderen door de traploos verstel bare rug en zitting. De voet is afgewerkt met een decoratieve ring van gelaagd beuken, die in di verse houttinten verkrijg baar is. Leverbaar in lederlook, stof en leder VLISSINGEN - In het water van de Van Cittershaven in Vlissingen-Oost is zondag in het begin van de middag 4 a 5 ton stookolie terecht gekomen. De verontreiniging ontstond, toen bij het laden van het motortankschip 'Virgi nia' (1050 ton) uit Rotterdam bij Total een afsluiter uit elkaar klapte. Het gevolg hiervan was niet alleen dat er stookolie in het water stroomde, maar ook dat het hele schip, met inbe grip van de auto van de schipper, on der een laag olie kwam te zitten. De rijkspolitie te water in Terneuzen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval en heeft daartoe de afslui ters in beslag genomen. Dankzij de gunstige wind heeft de stookolie zich niet verspreid, maar is in een hoek van de haven gedreven, waar ze kan wor den opgezogen. Ook de 'Virginia' zal geheel gereinigd moeten worden. OOST-SOUBURG - De Vlissings/Sou- burgse biljartvereniging VEGABV organiseert het nationaal kampioen schap voor de jeugd dat in oktober plaats vindt. Het is voor de eerste keer dat de vereniging een dergelijk evenement voor zijn rekening neemt. „We beschouwen het als een soort ca deautje van de Koninklijke Neder landse Biljartbond vanwege ons vijf tigjarig bestaan", zegt secretaris Paul de Kraker. Dat jubileum werd zaterdag uitbundig gevierd in sporthal Van Duyvenvoor de in Oost-Souburg. Een kleine hon derd mensen kwam de jarige vereni ging 'de hand schudden'. Het is eigen lijk VEG (Vriendschap en Genoegen uit Souburg) die vijftig jaar bestaat. Negen jaar geleden fuseerden de Sou burgse biljarters met de Amateur Bil jart Vereniging (ABV) uit Vlissingen. De totale vereniging heeft nu vijftig se nior- en bijna twintig juniorleden. De leeftijden liggen tussen de 12 en 86 jaar. Voor dat laatste getal tekent de heer W. Korff, binnen de vereniging beter bekend als 'Ome Bertus'. Hij is mede oprichter en ere-lid en stoot nog enkele malen per week zijn balletje. Tot een paar jaar terug deed Ome Bertus nog mee aan wedstrijden. De VEGABV ontstond in café De Vriendschap en had daar veertig jaar lang zijn onderkomen. Daarna werd er zeven jaar gebiljart in café Kanaal- zicht dat meer ruimte had en drie jaar geleden verhuisde de inmiddels gefu seerde vereniging naar sporthal Van Duyvenvoorde. De vereniging be schikt over twee tafels en biljart in al le klassen: libre, bandstoten en drie banden. Volgens de secretaris is het bipnen het district Walcheren/Beve- landen de grootste vereniging. Er wordt ook regelmatig deelgenomen aan officiële wedstrijden. „Dan zijn we bijna onherkenbaar: gekleed in zwarte broek, wit overhemd, zwarte schoenen en sokken. Een beetje kraaiachtig", zegt De Kraker. En niet zonder trots meldt hij: „Enkele maanden geleden hadden we bijna een nationaal kam pioen binnen onze gelederen. Hij werd tweede in de 'extra klasse libre'. We zijn dus in ieder geval op de goede weg en gaan ook zeker door". VEERE - De nieuwe burgemeester van Veere, de heer A. H. den Boon uit Middelstum, wordt dinsdag 4 juli in een bijzondere raadsvergadering geïn stalleerd. De plechtigheid is in dorps huis De Zandput in Serooskerke en be gint om 13.30 uur. Daarna wordt tus sen 15 en 17 uur een receptie aangebo den door b en w van Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 6