Zaalvoetbal Terneuzen: 2 klassen van 13 teams Warm weer schrikt publiek niet af op Snorrefeesten Kruispolderhaven Breskens krijgt toch een eigen sporthal 'Zoet water haai' van 12 kilo gevangen bij Spui Tweede stek van vismarathon Aardenburg blijkt 'goudmijn' Drukte bij lustrum van Sloeberfeesten Hoekse braderie trok veel publiek Aanrijding als vergelding ONDERDEEL OVERNAME OPENLUCHTBAD Computer Een gulden SNOEK VAN 111 CM GROTE DEELNAME NOOPT TOT UITBREIDING Culturele commissie Hulst gaat eindelijk werk beginnen Inbraken en vernielingen Familie Wilting wint zaaltoernooi Gewonde bij botsing van bromfietsen Hardrijders gepakt I Kinderen dreven met bootje rond op Wester schelde CAO-akkoord FNV en CNV en Hercules bv JÏÉÉ1 r~JBifW ..Een goede twaalf kilo zwaar en meer Stookolie in Van Cittershaven Vlissingen-Oost CLINGE SLUIS Inbraak in Triniteitskerk in Terneuzen Spelende jongens stichten brand bij school Oostburg Zware schade bij botsing in Eede TERNEUZEN - De Terneuzense ge meentepolitie hield het afgelopei weekeinde de 19-jarige P. R. L. uit dii stad aan, omdat hij vrijdag moedwil lig een fietser op de Duitslandweg i] Terneuzen had aangereden. De jonge man die in militaire dienst is, weri overgedragen aan de marechaussee. L. reed omstreeks half vijf vrijdagmii dag over de Duitslandweg toen hij dj Axelaar H. H. op de fiets ontwaarde Met hem had L. nog een appeltje tj schillen, omdat hij hem vier jaar gel den met een fles op het hoofd had gi slagen. L. reed vervolgens H. omvei Bij de aanrijding raakte de ellebooi van de Axelaar uit de kom. Terwijl op de grond lag, diende L. hem nog èej vuistslag toe. Volgens de gemeentepc litie heeft L. toegegeven dat het ee: vergeldingsactie betrof. HULST - De gemeente Hulst krijgt etj maandag 3 juli een commissie vool culturele aangelegenheden bij. Dezj] gemeentelijke werkgroep beraad zich tijdens de oprichtingsvergadd, ring over de toekenning en uitreiking van de culturele prijs van de gemeerj te Hulst, groot 500 gulden. De speciale werkgroep, met welks bel staan de gemeenteraad in oktobef 1988 kon instemmen, gaat rijkelijl laat aan het werk. De culturele prijl waarvoor de commissie een voof dracht moet maken betreft die vaj 1988. Voorts buigt de werkgroep zich over d| verdere uitbouw van contacten en sa[ menwerkingsvormen op cultured vlak met de Belgische buurgemeentf Beveren. De installatievergadering van de Hulster culturele commissi! begint om 19.30 uur en wordt gehoif den in de trouwzaal van het stadhuis! OOSTBURG/BRESKENS/GROEDE - In de nacht van zaterdag op zondag ij ingebroken in de kantine van de tenj nisclub aan de Baljuw Veltersweg tel Oostburg. De daders namen voor 69 gulden aan eten en drinken weg. zl kwamen de kantine binnen door eeij raam te forceren. Van de vakantiewoning van C. I. vai de S. aan het Halve Maantje te Bresj kens zijn vijf ruiten ingegooid. Van dj S. deed vrijdag aangifte van de vernief ling. En uit het tuinhuis bij de vaka tiewoning aan de Catsweg te Groedeij de afgelopen week een flets gestolerj Het tuinhuis, dat eigendom is van A. van G. uit Gent, werd opengebroken, TERNEUZEN - Het zevende Van dei Togt-zaalvoetbaltoernooi is zater dagmiddag geëindigd in een overwin ning voor de familie Wilting uit Ter neuzen. In sporthal 't Zwaantje ver sloegem de gebroeders Wilting de f milie van Poucke uit IJzendijke me| 2-0. Aan het toernooi namen in totaal tieJ families deel. Derde werd de familij Taelman uit Hulst en vierde de familij De Kort/Koekkoek. BRESKENS - De Duitser J. B. Keulen is bij een aanrijding tussel twee brommers zondagmorgen vroel omstreeks kwart voor een te Brei kens gewond geraakt. B. liep verwoj dingen op aan zijn hoofd en handen.j De aanrijding gebeurde toen de bronf fietser J. C. uit Waterlandkerkje in c Burgemeester van Zuijenstraat link af sloeg, de Ringlaan in. C. werd op dj moment van achteren aangeredef door B. die onder invloed van alcohj verkeerde. SCHOONDIJKE - Bij een snelheidj controle aan de Willemsweg Schoondijke zijn zaterdag 175 b| stuurders bekeurd. Er werd gecontri leerd tussen half twee en drie uur. F passeerden in die tijd zevenhondej voertuigen. Er geldt een maximuj van 50 kilometer per uur. De hoogst g] meten snelheid bedroeg 108 kilomt' per uur. GROEDE - De reddingboten Java» uit Breskens en Tuimelaar uit Ca| zand zijn zondagavond rond een ui of zes uitgevaren, omdat er een mi ding was binnengekomen dat twi kinderen in een opblaasbaar boot] waren afgedreven op de Westerschr de. Het bootje zou ergens voor de kust vi het nudistenstrand te Groede drijve] Toen de reddingboten net waren trokken, kwam er een melding dat kinderen het bootje op eigen kracl naar het strand hadden weten te m| noeuvreren. vel MIDDELBURG - De Industriebondel FNV en CNV hebben met Hercules bl in Middelburg een principe-akkoorj bereikt over de vernieuwing van f cao. Het akkoord houdt onder meer in ee salarisverhoging van 2 procent dit jat en van 2,25 procent in 1990. Tevens een arbeidstijdverkorting van twe dagen overeengekomen en een verb ging van de vut-leeftijd van 62,5 jaj naar 61 jaar voor ploegenmedeweiM en 61,5 jaar voor mensen in de da] dienst. De cao zal een looptijd hebbe van 1 mei 1989 tot en met 30 april 199 TERNEUZEN - Het zaalvoetbalrayon Terneuzen gaat het nieuwe seizoen definitief van start met twee klassen van dertien teams. Het rayonbestuur besloot daar deze week toe, nadat gebleken was dat alle 26 bij het rayon aangesloten teams aan hun financiële verplichtingen hadden voldaan. Door het aantal klassen van drie naar twee terug te brengen wordt bereikt dat de deelnemende verenigingen per seizoen minimaal vier keer méér in actie kunnen komen. Voor het komende seizoen had het rayonbestuur overigens vier nieuwe aanmeldingen ontvangen. Die vier moeten voorlopig nog een jaartje wachten om tot de competitie toegelaten te kunnen worden. KRUISPOLDERHAVEN - De snorrefeesten die het af gelopen weekeinde in Kruispolderhaven zijn gehouden, zijn succesvol verlopen. Ondanks het warme weer had den de organisatoren over belangstelling niet te klagen. Het meeste succes oogstte de zeskamp op zaterdagmid dag, waaraan dertien teams deelnamen. Winnaar werd de Pielen-familie uit Nieuw-Namen met 35 punten, tweede werd de familie Broeckaert uit Kruis polderhaven. Tegelijkertijd met de zeskamp werd in samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie een wielerwed strijd gehouden. Peter Picavet uit Hulst bracht daar de zege op zijn naam. 's Avonds was het volle bak in de tent voor het bal met medewerking van dansorkest De Tur bo's en een solo-optreden van K. Dobbelaer uit Sas van Gent. Ook zondagmiddag heerste op het terrein bij café Den Burtman een gezellige drukte. Daar stonden een aantal old-timers - zowel auto's als motoren - uitgestald. Het publiek besliste welke de mooiste was. Van de personen auto's was dat een rode Volvo 121 uit 1964 van K. van Oosten uit Krabbendijke. Bij de sportwagens ging de beker naar C. de Vin uit Terneuzen met zijn rode MG uit 1951. Bij de motoren was de prijs voor een Harley Da vidson. De snorrefeesten werden zondagavond afgeslo ten met een dansavond, waarbij de muziek werd ver zorgd door het orkest Amber. Veel inspannen vergde het onderdeel zaklopen van de zeskamp tijdens de snorrefeesten. SLUIS - Een speciale stichting moet het komende jaar de viering van het 700-jarig bestaan van de stad Sluis voorbe reiden. De Sluisse raad besluit donderdag over de oprich ting van dat orgaan. Volgens het gemeentebestuur is een dergelijke organisatie vorm aantrekkelijk, omdat een stichting mogelijk subsi dies voor de jubileumviering in de wacht kan slepen bij an dere overheden. Daarnaast geniet een stichting aantrek kelijke fiscale voordelen. In het stichtingsbestuur komen drie gemeentebestuurders te zitten. De raad buigt zich don derdag verder over een voorstel van het college om de stadswal van Sluis gedeeltelijk te reconstrueren. Eerder besloot de raad om 98.612 gulden uit het fonds dorps-en stadsvernieuwing voor dit project aan te wenden. Het res tant zou geput worden uit de rijkssubsidieregeling voor de restauratie van monumenten. Door een intern misver stand op het ministerie van WVC loopt Sluis dit jaar een bedrag van 104.000 gulden aan rijksgelden mis. Noodzake lijkerwijs zal het gemeentebestuur dit bedrag zelf moeten voorfinancieren. Voorts komt aan de orde de gemeentelij ke parkeernota. De raadsvergadering in het Sluisse stad huis begint om 19.30 uur. AARDENBURG - De jaarlijkse vis marathon op de wateren rond en in Aardenburg mag zich verheugen in een toenemende belangstelling. Dit bleek zaterdag, toen veertig viskop- pels hun hengels uitwierpen op de Stierskreek te Aardenburg en op de kreek te Sint-Kruis Het Grote Gat. Voor de eerste maal in het vierjarig be staan van het comité Vismarathon van de Hengelsportvereniging Aar denburg (HSvA) is er nu ook gevist op de Stierskreek. Het groeiende aantal deelnemers - van achttien koppels in 1985 naar veertig koppels in 1989 - dwong de organisatoren om ook 'de tweede visstek' van de HSvA de Stiers kreek te betrekken bij het jaarlijkse sportfestijn. Bij de eerste weging bleek al ras dat de vissers op de Stierskreek op een ware 'visgoudmijn' waren gestuit. De derde weging van de dag bevestigde nog maals dat de vis 'zat' in de Stierskreek. Reden voor de organisatoren om con stant de winnaars van de ene kreek met de andere te vergelijken en deze tussen elkaar te schuiven, voor de uit eindelijke winnaars werden vastge steld. Op deze manier konden de door loting minder uitverkoren koppels toch nog hoog op de ranglijst eindigen. Het ge bruik van de computer (nieuwtje in deze marathon) zorgde ervoor dat reeds een uur na het afsluiten van de vismarathon en de brasem en de voorn reeds het water weer bevolk ten, de uitslagen bekend konden wor den gemaakt en de prijzen, onder an dere een paar luxe vishengels, en tro feeën worden uitgereikt. De tevreden organisatoren J. Baert, A. de Smet, M. Herpelinck en R. de Vos stelden aan het eind van de dag vast, dat deze vierde marathon mede dank zij het goede weer en de grote publieke belangstelling, 'bijzonder lekker' was verlopen. Op de eerste plaats, met een vangst BRESKENS - De voorgenomen over dracht van het openluchtbad in Bres kens aan Scout and Guide Travel uit het Engelse Rochford zal de plaatse lijke bevolking geen windeieren leg-, gen. De Britse reisorganisatie voor scouts is van plan om samen met de gemeente Oostburg in 1992 bij het zwembad een sporthal te bouwen. De ze door de Breskense gemeenschap lang gewenste voorziening komt ook voor hen ter beschikking. Voorts is het de bedoeling dat de En gelse organisatie met gemeentelijke steun het openluchtbad in 1991 gaat renoveren en voorziet van een over kapping. In totaal wil de gemeente Oostburg twee miljoen en een gulden steken in het project, dat van het noodlijdende openluchtbad in Bres kens een toeristische voorziening van de eerste orde moet maken. Het gemeentebestuur vindt de inves tering ruimschoots de moeite waard. Het aanpassen van het openluchtbad aan de nieuwe regelgeving zou van Oostburg een investering vergen van 4,5 ton; waarmee het jaarlijks exploi tatietekort van het Breskense bad zou oplopen tot 235.000 gulden. Zelfstan dig een sporthal financieren zou de ge meentelijke draagkracht niet te boven gaan, maar wanneer men deze weg be wandelen zou, ligt er weer een fors ex ploitatietekort voor die voorziening in het verschiet. Bij de overdracht van het Breskense bad aan de Britse organisatie en de realisatie van de andere voorzieningen - waaronder de sporthal - heeft het ge meentebestuur van Oostburg strikte voorwaarden bedongen. Zo zal de nieuwe elkweervoorziening afgestemd moeten worden op het bezoekerspo- tentieel in de regio. De voorziening zal zich vooral moeten richten op de jon gere recreant en gezinnen met kinde ren. Voorts dient het zwembad in de toekomst de minimale afmetingen van een 25-meter bassin te behouden. Op het terrein rondom het bad mogen ver der geen voorzieningen getroffen wor den voor verblijfsrecreanten. kens en het openluchtbad in IJzendij ke aan F. Lievens heeft consequenties voor het zwembadpersoneel dat mo menteel in dienst is bij de gemeente. Het personeel in vaste dienst zal ver zocht worden om zoveel mogelijk ver lofdagen op te nemen in de zomer maanden juni en juli. In die maanden zal het overdekte zwembad in Oost burg de deuren sluiten. Ook middels een herziening van de openingstijden van de baden en van de sporthal in Cadzand - die minder gebruikt zal worden na de realisatie van de hal in Breskens - probeert het gemeentebe stuur gedwongen ontslagen te voorko men. De voorstellen om de baden in Bres kens en IJzendijke over te dragen aan particulieren, de gemeentelijke zwem badennota en de plannen voor de sporthal in Breskens komen vrijdag aan de orde tijdens een vergadering van de commissie financiën in Oost burg. De commissievergadering in het gemeentehuis begint om 14 uur. De realisatie van het complex zal fa segewijs gebeuren. In 1990 wordt het zwembad opengesteld door Scout and Guide Travel. Het personeel dat het bad beheert, is in dienst van de Britse organisatie. Een jaar later dient het bad aan de nieuwe regelgeving op het gebied van zwembadhygiëne te wor den aangepast en te worden overkapt. In 1992 moet de sporthal gerealiseerd worden. Voor de renovatie van het bad en de bouw van de sporthal draagt de ge meente telkens een miljoen gulden bij. De overdracht van het huidige bad ge schiedt voor de symbolische prijs van een gulden. De privatisering van het bad in Bres- 4V SPUI - Een rustig avondje op de Otheense Kreek. Daar rekende sport visser G. Schaalje uit Spui vrijdag avond op, maar het pakte allemaal iets anders uit. Het werd een urenlang iÉljfl wedkamp, een gevecht op leven of s» j§ dood. Voor de enorme snoek althans, «p jf die pas nadat de zon was ondergegaan aan boord kon worden gehesen. 'V.J* 0,311 111 centimeter lang. Ik moest er behoorlijk van schrikken toen ik die joekel aan de haak sloeg. Ik wist dat het een kanjer was, maar pas op het moment dat ik hem binnenhaalde kreeg ik een goede indruk van zijn af metingen. Mijn duimstokje was te kort", verhaalt hengelaar Schaalje trots. De toestand van de Zeeuwsvlaamse kreken mag dan volgens natuurbe schermers sterk verslechterd zijn, toch blijken er in de zoete watergangen nog vissen te huizen van behoorlijke afme tingen. Een snoek kan normaal een meter lang worden. Exemplaren die deze lengte overschrijden, komen niet vaak voor. Ook niet in de Otheense kreek. ,,De langste die ik uit deze kreek gehaald heb, was 78 centimeter. Deze was een flink stuk langer", vervolgt hij. „Ja" valt zijn echtgenote hem bij, „dit was een echte zoetwaterhaai. Een ge vaarlijk exemplaar, want met die rij met kleine tandjes kon hij zo je vingers afbijten". In veel meer dan die haak waaraan een lijntje van veertighonder- ste zat. heeft de snoek na vrijdagavond laat niet meer gebeten. Zaterdagoch tend verdween de grote roofvis in mo ten in de vrieskist van familie Schaal je. De trotse visser Schaalje met zijn tro fee. VLISSINGEN - In het water van de Van Cittershaven in Vlissingen-Oost is zondag in het begin van de middag 4 a 5 ton stookolie terecht gekomen. De verontreiniging ontstond, toen bij het laden van het motortankschip 'Virgi nia' (1050 ton) uit Rotterdam bij Total een afsluiter uit elkaar klapte. Het gevolg hiervan was niet alleen dat er stookolie in het water stroomde, maar ook dat het hele schip, met inbe grip van de auto van de schipper, on der een laag olie kwam te zitten. De rijkspolitie te water in Terneuzen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval en heeft daartoe de afslui ters in beslag genomen. Dankzij de gunstige wind heeft de stookolie zich niet verspreid, maar is in een hoek van de haven gedreven, waar ze kan wor den opgezogen. Ook de 'Virginia' zal geheel gereinigd moeten worden. Koersbal De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO), afdeling Groot Hulst, hield in het ge meenschapscentrum Malpertuus te Clinge een koersbalmiddag. Er waren achttien deelnemers en de uitslag is als volgt: 1 mevrouw Van Vooren-de heer Ras, 2 mevrouw Buijsse-de heer Jongens, 3 mevrouw Gering-de heer Rooden. Sportdag De vier basisscholen van de gemeente Sluis houden mor gen, dinsdag, de jaarlijkse sportdag op het sportveld in Sluis. De leerlingen proberen hun sportdiploma te halen. De groepen 3,4 en 5 vermaken zich met spelletjes terwijl de groepen 6, 7 en 8 zich bezighouden met voetbal, basket bal, handbal, touwtrekken en een Zweeds loopspel. Sportambtenaar van Sluis en vakleerkracht gymnas tiek Willy Schram heeft de organisatie in handen. W. van Damme (midden) deed zaterdag de grootste vangst van de vismarathon met deze snoekbaars. van 24 vissen en een gewicht van 8070 van Ecke/P. Dekeyser met 3550 gram gram eindigde het viskoppel A. Forrél en J. d'Hoop/M. Nobus met 6630 gram. R. Hauttekete (B), gevolgd met op de Het enige vrouwelijke koppel, dat tweede en derde plaats door de kop- deelnam aan de vismarathon, die van pels W. Ie Cluyze/G. de Craene met 's morgens zeven tot 's avonds zeven 4330 gram vis en R. de Clercq/P. Buis- uur duurde, eindigde op de 39ste, te- set met 6650 gram. De vierde en vijfde vens voorlaatste plaats met één vis en plaats werden bezet door de koppels E. een totaal van 110 gram. CLINGE - De eerste lustrumviering van de Clingse Sloeberfeesten bracht veel publiek op de been. Het laatste weekeinde van juni is in Clinge al het Sloeberweekeinde aan het worden. Immers, dan wordt het feit herdacht dat de directie van De Sterre bij het tienjarig verblijf in Clinge aan de be volking een beeld van Omer Gieliiet cadeau deed dat Sloeber verbeeldt. Rond dit feit wordt in Clinge al vijfjaar de verbroedering met De Sterre her dacht. Deze viering van het eerste lus trum moest volgens de organisatoren, aangevoerd door voorzitter Eduard Bracke, iets bijzonders worden. Het or ganiserend comité had een program ma van drie dagen in elkaar gestoken. Zaterdagavond was er al een biljart- TERNEUZEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in de Triniteitskerk in Terneuzen. De inbrekers wisten de kerk binnen te komen via een licht koepel in het dak. In het gebouw wer den enkele deuren geforceerd. Er wordt alleen wat kleingeld vermist. Beduidend slechter af was de Terneu- zenaar B. O. die een nacht later be roofd werd van audio- en video-appa- ratuur. Inbrekers waren zijn woning aan de Handellaan in Terneuzen bin nengedrongen via een raampje boven een deur. Terwijl de bewoners van het huis in diepe rust verkeerden maakten de inbrekers zich uit de voeten met een kleuren-tv, een video-recorder en een compleet audio-rack. Ook namen ze nog vijf videobanden, twintig cd's en een beursje met 25 gulden mee. OOSTBURG - Drie minderjarige jon gens veroorzaakten zaterdag een brandje op het grasveld bij de voor malige christelijke mavo aan de Melkweg te Oostburg. De jongens waren met lucifers aan het spelen. Toen een lucifer in het kurk droge gras viel, greep het vuur snel om zich heen en werden de houten lokalen van de school bedreigd. De brandweer van Oostburg voorkwam werkelijke schade. EEDE - Twee Belgische personenau to's zijn bij een aanrijding op de rijks weg te Eede zwaar beschadigd.'De beide bestuurders bleven ongedeerd. Bestuurder P. A. K. V. uit Brugge sloeg, rijdend op de rijksweg, linksaf de Dopersweg in terwijl hij werd inge haald door S. D. G. van de K. uit Waar schoot. De wagens raakten elkaar bij deze manoeuvres. prijskamp, die werd gewonnen door A. van Dorsselaer. Tevens was er een wedstrijd pieken. Hierbij was L. van de Kruijssen de beste. Zondags startte het officiële gedeelte om twaalf uur met een muzikale huldi ging bij het beeld Sloeber. De boeren- kapel De Deurtrappers bracht een mu zikale huldiging. Hierna volgde de Sloebermaaltijd, die velen zich goed lieten smaken. In de loop van de mid dag was het de beurt van de jeugd voor het onderdeel mastklimmen. Davy de Belie toonde zich hierbij de meest be hendige en werd dus winnaar. Voor de volwassenen was het gaaibol- len. Na een langdurige strijd ging de hoogste eer naar Robert de Vos, die de hoogvogel eraf wist te krijgen. Het Sloeberfeest wordt maandag voortge zet met een kaarting die om 20 uur be gint in café De Landbouw, het cen trum van de Sloeberfeesten. HOEK - Aan het eind van het Hoekse braderie-weekeinde kon voorzitter Hennie Dierckx maar één negatief ge luid kwijt: „Zaterdagmiddag was on ze markt te klein om alle bezoekers te herbergen." Vooral tijdens het optreden van de Belgische krachtpatser Walter Ar- feuille konden vele belangstellenden nauwelijks een plaatsje bemachtigen op het tot een groot terras omgetover de marktplein. Het stralende zomer weer in combinatie met de gezellige sfeer in het dorp bracht al 's morgens vroeg veel volk op de been. In de na middag bezocht ook burgemeester C. Ockeloen in gezelschap van zijn echt genote de braderie. Iedereen was tevreden over deze twee daagse: handelaren, middenstanders en de exploitanten van de kermis die was opgesteld onder de draaiende mo len. Al deze positieve geluiden zijn reden voor Dierckx en zijn team om zich nu al te gaan beraden over de lustrum braderie volgend jaar. Deze valt sa men met een vijfjaarlijks ander groot feest in Hoek, namelijk Hoek Totaal. Dierckx: „We zullen met de organisa toren van dat festijn om de tafel moe ten omdat twee grote evenementen voor Hoek wellicht teveel van het goe de zijn. Temeer omdat in de zelfde pe riode het WK voetbal viereneenhalve week de aandacht vraagt." Behalve de activiteiten rondom de markt trok ook de triathlon veel kij kers. Ruim honderd deelnemers gin gen vanaf twaalf uur in de kreek te wa ter voor de kwart, achtste of familie triathlon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 24