Drukke dag voor 'veerboot' en paardentram in Wolphaartsdijk Vele activiteiten Wemeldingse Dag trokken veel recreanten Biljarters VEGABV organisator nationale kampioenschappen Kinderen in 180 trucks door de Zak van Zuid-Beveland Zoetwaterhaai van 12 kg bij Spui gevangen Schietingen oldtimers trok weer veel bekijks Walcherenrit Stookolie in Van Cittershaven Vlissingen-Oost Auto met geladen aanhanger over de kop in Goes Kinderen dreven met bootje rond op Wester schelde Pakketten ONDERDEEL VEERSE MEERDAGEN Apparatuur uit caravan gestolen VW-KANTOOR GEOPEND CAO-akkoord FNV en CNV en Hercules bv Inbraak bij chinees in Zierikzee VIERING 50-JARIGBESTAAN Grootste Hulde DERDE RONDRIT TRUCKERSCLUB VOORSTEL NAAR RAAD ZONDER ADVIES COMMISSIES GOES Geslaagd Aan de Stichting Lee gang Bedrij fskunde in Dordrecht is g slaagd ing C. J. Hollestelle uit Goes. KAPELLE Hengel wedstrijd - Hengelspor vereniging HVKK uit Kapelle hiel haar derde bekerwedstrijd van het se zoen bij Kats. De 41 vissers vingen si men 25 bovenmaatse en 16 ondei maatse vissen. De uitslagen: A: 11 van 't Westeinde (990 pt); 2 H. Deeger (925 pt); 3 H. Nieuwenhuize (845 pt),I 1 A. Koens (680 pt); 2 K. M. Koens (40 pt); 3 M. van de Visse (390 pt). NOORDGOUWE Plattelandsvrouwen - De afd< WEMELDINGE Majoretten - In het kader van hf 15-jarig bestaan van de majorettenve eniging Scaldis Girls uit Wemeiding houden de majorettes vanavon (maandag) een rondgang door n< Borsele wil snel aanleg van kabeltv HEINKENSZAND - Als het aan bur gemeester en wethouders van Borsele ligt, komt er snel een kabeltelevisie net in de gemeente. Het college heeft zoveel haast om een contract met Ze- katel af te sluiten dat zelfs de raads commissies niet over de voorstellen zijn gehoord. Dinsdag 4 juli komt een notitie over de bekabeling van Borse le aan de orde in de gemeenteraads vergadering. Op veel weerstand zullen de voorstel len overigens niet stuiten. Al verschil lende malen drongen de Borselse frac ties van WD, PvdA en CDA aan op de aanleg van een net in de gemeente. Bo vendien kost het de gemeente niets. Zekatel, de PZEM-dochter die Zee land wil bekabelen, vraagt voor abon nementen in Borsele niet meer dan in de grote Zeeuwse woningconcentra ties waar de kabel al ligt. Enkele jaren VLISSINGEN - In het water van de Van Cittershaven in Vlissingen-Oost is zondag in het begin van de middag 4 a 5 ton stookolie terecht gekomen. De verontreiniging ontstond, toen bij het laden van het motortankschip 'Virgi nia' (1050 ton) uit Rotterdam bij Total een afsluiter uit elkaar klapte. Het gevolg hiervan was niet alleen dat er stookolie in het water stroomde, maar ook dat het hele schip, met inbe grip van de auto van de schipper, on der een laag olie kwam te zitten. De rijkspolitie te water in Terneuzen stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval en heeft daartoe de afslui ters in beslag genomen. Dankzij de gunstige wind heeft de stookolie zich niet verspreid, maar is in een hoek van de haven gedreven, waar ze kan wor den opgezogen. Ook de 'Virginia' zal geheel gereinigd moeten worden. SPUI - Een rustig avondje op de Otheense Kreek. Daar rekende sport visser G. Schaalje uit Spui vrijdag avond op, maar het pakte allemaal iets anders uit. Het werd een urenlang wedkamp, een gevecht op leven of dood. Voor de enorme snoek althans, die pas nadat de zon was ondergegaan aan boord kon worden gehesen. „Een goede twaalf kilo zwaar en meer dan 111 centimeter lang. Ik moest er behoorlijk van schrikken toen ik die joekel aan de haak sloeg. Ik wist dat het een kanjer was, maar pas op het moment dat ik hem binnenhaalde kreeg ik een goede indruk van zijn af metingen. Mijn duimstokje was te kort", verhaalt hengelaar Schaalje trots. De toestand van de Zeeuwsvlaamse kreken mag dan volgens natuurbe schermers sterk verslechterd zijn, toch blijken er in de zoete watergangen nog vissen te huizen van behoorlijke afme tingen. Een snoek kan normaal een meter lang worden. Exemplaren die deze lengte overschrijden, komen niet vaak voor. Ook niet in de Otheense kreek. „De langste die ik uit deze kreek gehaald heb, was 78 centimeter. Deze was een flink stuk langer", vervolgt hij „Ja" valt zijn echtgenote hem bij, „dit was een echte zoetwaterhaai. Een ge vaarlijk exemplaar, want met die rij met kleine tandjes kon hij zo je vingers afbijten". In veel meer dan die haak waaraan een lijntje van veertighonder- ste zat, heeft de snoek na vrijdagavond laat niet meer gebeten. Zaterdagoch tend verdween de grote roofvis in mo ten in de vrieskist van familie Schaal je. OVEZANDE - De vereniging 'Spes No stra' te Ovezande hield een schieting op de staande wippen; er waren 35 deelnemers. Uitslag eerste wip: beide hoofdvogels wer den niet afgeschoten; eerste zijvogel: M. Wisse; twede zijvogel: M. Verdonk, beiden Concordia; derde zijvogel: M. Verdonk, Ja- coba van Beieren; vierde zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; eerste kal: P. Boonman, Wil lem Teil; tweede kal: H. Steenhuis, Juliana; derde en vierde kal werden niet afgescho ten. Uitslag tweede wip: Eerste hoofdvogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; tweede hoofdvogel: W. Feijaars, Spes Nostra; de vier zijvogels werden niet afgeschoten; eer ste kal: W. Feijaars, Spes Nostra; tweede kal: J. Remijnse, Juliana; derde kal: P. Boonman, Willem Teil; vierde kal niet afge schoten. Meeste kleine vogels (7 stuks): W. Feijaars, Spes Nostra. GOES - Het Handboog Gilde 'Jacoba van Beieren' te Goes hield een schie- ting op de staande wippen met 38 deel nemers. Uitslag eerste wip: Hoofdvogel: J. A. Rijk, ADLM; eerste zijvogel: C. Southamer, Edele Handboot; tweede zijvogel: M. J. Verdonk, Concordia; derde zij vogel: J. de Jonge, Sora- nus; eerste kal: M. Oosthoek, Concordia; tweede kal: Anth. de Jonge, Soranus. Mees te kleine vogels (4 stuks): Jac. Doene, Victo ria. Uitslag tweede wip: Hoofdvogel: J. de Koeyer, Diana; eerste zijvogel: H. Rent- meestger, Willem Teil; tweede zijvogel: M. J. Verdonk, Jacoba van Beieren; derde zijvo gel: J. de Jonge, Soranus; vierde zijvogel: M. Goeree, Zorgvlied; eerste kal: J. de Koeyer, Diana; tweede kal: M. J. Verdonk, Jacoba van Beieren; derde kal: H. de Jonge, Sora nus; vierde kal: A. Dekker, Doel naar Hoger. Meeste kleine vogels (7 stuks): M. Steenbak ker, Victoria. geleden was er sprake van dat aanslui tingen in minder rendabele gebieden meer zouden kosten dan in de steden. De gemeente Borsele protesteerde daar destijds heftig tegen. GOES - De Kapellenaar J. de J. is za terdagavond lichtgewond uit zijn au to gekropen nadat die drie keer op de Deltaweg in Goes over de kop was ge gaan. De J. reed met zijn auto en een aan- hangwagentje met zand zuidwaards over de Deltaweg toen zijn combinatie begon te scharen. Pogingen de boel weer recht te krijgen, liepen erop uit dat de auto drie maal over de kop sloeg om daarna flink vernield te blijven lig gen. De Kapellenaar, verbazend ge noeg ongeschonden, kon na wat pleis- tersplakken in het ziekenhuis weer naar huis. GROEDE - De reddingboten Javazee uit Breskens en Tuimelaar uit Cad- zand zijn zondagavond rond een uur of zes uitgevaren, omdat er een mel ding was binnengekomen dat twee kinderen in een opblaasbaar bootje waren afgedreven op de Westerschel- de. Het bootje zou ergens voor de kust van het nudistenstrand te Groede drijven. Toen de reddingboten net waren ver trokken, kwam er een melding dat de kinderen het bootje op eigen kracht naar het strand hadden weten te ma noeuvreren. Borsele is niet van plan onderzoek te gaan doen naar de behoefte aan kabel aansluitingen in de vijftien kernen, zo als dat in de steden wel is gebeurd. Daar ontliepen de uitkomsten van een enquete de prognoses van Zekatel nauwelijks. Het college redeneert dat een onderzoek alleen maar geld kost, dat bovendien niet zal worden betaald door de exploitant. Evenals op plaatsen waar de kabel al ligt, kan de Borselaar kiezen uit twee pakketten: een basispakket en een volledig pakket. Het basispakket heeft zes zenders en kost bijna vijftien gulden per maand. De vijftien pro gramma's van het volledige pakket kosten bijna twintig gulden per maand. De aansluitingen, tot 35 meter buitenkabel en twee meter binnenka- bel, komen voor rekening van de ex ploitant. Wie geen abonnement wil maar wel een kabel, wordt ook op z'n wenken be diend. Als naderhand toch een abon nement wordt aangevraagd, moet daarvoor ongeveer veertig gulden aan aansluitkosten worden betaald. De raadsvergadering, waarin naast het kabelvoorstel nog 32 andere agen dapunten op tafel komen, wordt ge houden in het gemeentehuis in Hein- kenszand en begint om 19 uur. Het gelegenheidsveer tussen Wolphaartsdijk en Kortgene was de hele dag druk in de weer om de vele belangstellenden over het meer te zetten. RENESSE - Bij de rijkspolitie in Zie- rikzee is zaterdag aangifte gedaan van de diefstal van stereo-apparatuur en een draagbare televisie uit een cara van. De caravan stond op een camping in Renesse. De diefstal moet zijn ge pleegd tussen 11 juni en 23 juni. De ei genaar is de Duitser G. H. uit Viersen. WOPHAARTSDIJK - De Wolphaarts- dijkse bijdrage aan de Veerse Meerda- gen is afgelopen weekeinde een suc ces geworden. Niet zozeer door het programmmeren van grote publieks trekkers, want die waren er niet, maar meer door een gevarieerd en ge zellig programma van activiteiten te bieden aan een regionaal publiek en de recreanten die in Wolphaartsdijk inmiddels meer dan thuis zijn. Sommige attracties kregen zelfs meer vraag vanuit het publiek dan ze ver werken konden. Het gelegenheidsveer tussen Wolphaartsdijk en Kortgene zette 1000 mensen, van wie velen een fiets bij zich hadden, over het meer en de paardentram, het hele weekeinde Het reuzenpandabrood van 34 kilo trok veel bekijks tijdens de Wemeldingse Dag. WEMELDINGE - Het comité Midden- en Kleinbedrijf Wemeldinge, dat wil streven naar een toekomst voor het dorp in de recreatieve sector, heeft zaterdag met de Wemeldingse Dag weer eens bewezen dat recreanten graag naar het kanaaldorp komen, als er maar wat te beleven valt. Dat viel er zaterdag. Een braderie, ringrijden met een stoeltjesdans te paard, een triathlon voor de jeugd, buurtspelen en een taptoe: samen met het mooie weer bracht het veel volk op de been in het anders zo kalme Wemeldinge. Traditiegetrouw deed Sjaco Poley van de Broodboetiek weer een poging om in het grote recordboek van Gui- ness te komen. Hij bakte een pandabrood van 34 kilo grammen en meer dan een meter doorsnee, ongeveer tachtig keer zo groot als een normaal pandabroodje. Meermarkt Geuze deed het ook in het groot. Aan de pannekoeken met een doorsnee van een meter hadden hele families meer dan genoeg. De Wemeldingse schreden op het pad van de recreatie ve ontwikkeling werden extra kracht bijgezet met de opening van een VVV-kantoor. Burgemeester J. van Bommel van Kapelle opende, na een rit in een rijtuig begeleid door muziekvereniging OKK en majoretten- peloton Scaldis Girls, het kantoor van de VW-Kapel- le-Wemeldinge. Zes dagen per week houdt een vaste in- formatrice vijf uur per dag zitting in het pandje naast de bibliotheek aan de Beatrixstraat. De Wemeldingse Dag werd, evenals voorgaande jaren, afgesloten met een taptoe waaraan, behalve de eerder genoemde Wemeldingse korpsen, ook Euterpe uit Hein- kenszand en Jonge Kracht uit Biezelinge deelnamen. klepperend actief, zat bij iedere rit boordevol. Ook het spektakel op het water trok vele belangstellenden naar de oevers van het Veerse Meer. Leden van de Ka noclub Zeeland lieten zien dat je met een kano veel meer kunt dan alleen een stukje varen. Kanospringen bij voorbeeld en kanopolo: een sport die het midden houdt tussen waterpolo en het originele Indiase polo te paard. Overigens kon het ook simpel. Belang stellenden, en dat waren er velen, kon den kennismaken met de kano door een eindje onder begeleiding te varen. MIDDELBURG - De Industriebonden FNV en CNV hebben met Hercules bv in Middelburg een principe-akkoord bereikt over de vernieuwing van de cao. Het akkoord houdt onder meer in een salarisverhoging van 2 procent dit jaar en van 2,25 procent in 1990. Tevens is een arbeidstijdverkorting van twee dagen overeengekomen en een verla ging van de vut-leeftijd van 62,5 jaar naar 61 jaar voor ploegenmedewerkers en 61,5 jaar voor mensen in de dag dienst. De cao zal een looptijd hebben van 1 mei 1989 tot en met 30 april 1991. Meer geoefende kanovaarders voeren zondag een tocht rond het meer. Wie 40 kilometer te ver vond, mocht inschrij ven voor 25 of 15 kilometer. Op camping de Veerhoeve werd twee dagen lang een feestelijk zomerpro- gramma afgewerkt met een ballonnen wedstrijd, een fietspuzzeltocht, een te kenfilmfestival, luchtfototentoonstel ling en een sport- en spelinstuif. Een woordvoerder van de gemeente Goes toonde zich niet ontevreden met de manier waarop de 'gedecentrali seerde' Veerse Meerdagen in Wol phaartsdijk zijn verlopen. De stichting die de recreatie rondom het Veerse Meer promoot, overlegt in de nazomer of de nieuwe aanpak - activiteiten ge durende de hele zomer op verschillen de plaatsen - moet worden voortgezet. ZIERIKZEE - Bij een chinees restau rant aan de Hoofdpoortstraat in Zie rikzee is bij een inbraak zeshonderd gulden buitgemaakt. Men kwam bin nen na het forceren van een ruit aan de zijkant van het restaurant. De buit be stond uit goederen, bankbiljetten en rollen muntgeld. De inbraak werd in de nacht van donderdag op vrijdag ge pleegd. OOST-SOUBURG - De Vlissings/Sou- burgse biljartvereniging VEGABV organiseert het nationaal kampioen schap voor de jeugd dat in oktober plaats vindt. Het is voor de eerste keer dat de vereniging een dergelijk evenement voor zijn rekening neemt. „We beschouwen het als een soort ca deautje van de Koninklijke Neder landse Biljartbond vanwege ons vijf tigjarig bestaan", zegt secretaris Paul de Kraker. Dat jubileum werd zaterdag uitbundig gevierd in sporthal Van Duyvenvoor- de in Oost-Souburg. Een kleine hon derd mensen kwam de jarige vereni ging 'de hand schudden'. Het is eigen lijk VEG (Vriendschap en Genoegen uit Souburg) die vijftig jaar bestaat. Negen jaar geleden fuseerden de Sou- burgse biljarters met de Amateur Bil jart Vereniging (ABV) uit Vlissingen. De totale vereniging heeft nu vijftig se nior- en bijna twintig juniorleden. De leeftijden liggen tussen de 12 en 86 jaar. Voor dat laatste getal tekent de heer W. Korff, binnen de vereniging beter bekend als 'Ome Bertus'. Hij is mede oprichter en ere-lid en stoot nog enkele malen per week zijn balletje. Tot een paar jaar terug deed Ome Bertus nog mee aan wedstrijden. De VEGABV ontstond in café De Vriendschap en had daar veertig jaar lang zijn onderkomen. Daarna werd er zeven jaar gebiljart in café Kanaal- zicht dat meer ruimte had en drie jaar geleden verhuisde de inmiddels gefu seerde vereniging naar sporthal Van Duyvenvoorde. De vereniging be schikt over twee tafels en biljart in al le klassen: libre, bandstoten en drie banden. Volgens de secretaris is het binnen het district Walcheren/Beve- landen de grootste vereniging. Er wordt ook regelmatig deelgenomen aan officiële wedstrijden. „Dan zijn we bijna onherkenbaar: gekleed in zwarte broek, wit overhemd, zwarte schoenen en sokken. Een beetje kraaiachtig", zegt De Kraker. En niet zonder trots meldt hij: „Enkele maanden geleden hadden we bijna een nationaal kam pioen binnen onze gelederen. Hij werd tweede in de 'extra klasse libre'. We zijn dus in ieder geval op de goede weg en gaan ook zeker door". VLISSINGEN - De Walcherenrit voor Oldtimers, die zaterdag de dertiende uitgave beleefde, is in alle opzichten een groot succes geworden. De stoet van oude automobielen kreeg onder weg veel bekijks, de deelnemers wa ren meer dan tevreden en ook de orga nisatoren - de werkgroep van het Vlissingse Aktiviteiten Fonds - kun nen terugkijken op een bijzonder ge slaagde tocht. Het gehele evenement liep op rolletjes en vooral de geza menlijke lunchpauze bij restaurant De Schotsman werd een echte happe ning. Zaterdagmorgen om negen uur burgemeester J. van der Doef aan "de Boulevard Evertsen in Vlissingen het vertreksein aan de 89 deelnemers, die met hun oldtimer voor de rit hadden ingetekend. In de Souburgse Pas poortstraat was de eerste stop en er was, evenals in de Middelburgse Lan ge Delft waar vervolgens werd halt ge houden om het publiek de 'oudjes' te laten bewonderen, veel belangstelling, Via Veere en Vrouwenpolder ging het over de Veersedam (de tocht kwam daarmee voor de eerste keer. buiten de grenzen van Walcheren) naar het res taurant van het recreatiecentrum De Schotsman. Daar werd in de open lucht de lunch, compleet met een Zeeuwse bolus, gebruikt. Terug over de Veersedam werden vervolgens Domburg, Westkapelle en Zoutelande aangedaan. Rond half vijf in de mid dag werd de stoet aan de Van Woelde- renlaan in Vlissingen ontbonden. In hotel Britannia-De Watertoren volgde aansluitend de prijsuitreiking. De jury bestaande uit mevrouw W. van Nassau en de heren G. Zijnen en J, Weug, kende de eerste prijs toe aan de Belgische familie Lith voor hun i combinerende charleston-kledij bij de Chevrolet uit 1933. De familie W. de Pater uit Oostvoorne verdiende een tweede prijs met een Morris 1933 en de daarbij passende kleding en kleuren combinatie. Frans Klaassens uit Ant werpen kreeg de derde prijs voor origi naliteit. Hij reed met drie vrienden als pater verkleed in een Peugeot uit 1929, De oudste wagen die in de dertiende Walcherenrit meereed was een Peu geot uit 1911. Er werden ook nog zeven aanmoedingingsprijzen uitgereikt. Namens de deelnemers zette de Ant werpenaar Klaassens vervolgens de werkgroep van het VAF (mevrouw L, Murre en de heren A. A. Gillissen, C, W. Louwerse, P. A. de Graag en A. R, Marquinie) en met name de heer Lou werse in het zonnetje voor het feit dat zij deze dertiende Walcherenrit weer op zo'n voortreffelijke manier hadden georganiseerd. De deelnemers van deze dertiende Walcherenrit voor oldtimers beston den voor een derde uit Belgen. Er was één Engelse deelnemer. Met de giers meegeteld bestond het schap uit zo'n tweehonderdvijftig per sonen. VAF-organisator Louwerse, sa men met Gillissen is hij er vanaf het begin bij betrokken geweest, was bij zonder tevreden over het verloop de tocht. Hij noemde het evenement 'een promotie voor heel Walcheren Burgerlijke stand GOES Geboren: Sandra M. A. dv C. J. L. vai Gesseleen M. Pauwels; Marjolein, dv J A. den Dekker en J. D. Nelis; Jacob) J.M. dv K.L. A.Lamain en E. A. J Schipper; Jan L. J. zv J. van Leeuwei en N. de Jonge; Vinnie, zv M. C. van de Linde en A. P. Glas; Resley, zv P. d Nijs en A. P. C. van Gilst; Robert, zvM M. Steendijk en K. Lochmann; Saran na S. dv E. de Kubber en S. B. C. Ep ker; Sietske A. dv A. P. C. Vermast ei S. A. Anthonisse; Kim M. G. dv J. H.A Martens en A. T. C. van den Hof; Janet dv J. Pater en M. H. Ventevogel. Getrouwd: Ramadan Mosaad E Sayed en R. E. Hagedoorn; H. H. L. Cl pello en M. Y. Godeschalk; M. G. Zou tewelle en S. van Wijnen; P. K. Kuiper en A.J. Dekker; J. Minnaard en J. H Broer; J. A. Versteeg en C. E. Oosterl) ken; Ph. L. de Bokx en J. Moens; 1 Pen en M. Kennedy; A. C. Verwijs en( H. M. van Fraassen; I. Imanse en M. de Waal; B. J. van Dijk en M. J. de Wit te; P. M. van Westen en J. S. Buijse; E P. de Klerk en J. L. M. Kraak. Overleden: M. L. Peeters, 77 jr.; J. P- van der Linden, 86 jr. wv J. G. Telger kamp. YERSEKE - De stoet wordt ieder jaar langer, de deelnemers talrijker en de chauffeurs enthousiaster. Aan de der de rondrit van de Zuid-Bevelandse Truckersclub met lichamelijk- en geestelijk gehandicapte kinderen, de den dit jaar 180 trucks en evenzoveel kinderen mee. Alle 180 cabines veranderden voor een keer in 'zevende hemels'. Voor de kin deren, die vanuit Bevelandse en Wal- cherse internaten en pensiontehuizen steeds meer en warmer belangstelling tonen voor de rit, maar ook voor de chauffeurs die zich al vanuit Brabant, Limburg, Zuid-Holland en België aan meldden bij de Bevelandse collega truckers. Toeterend vertrok de stoet zaterdag morgen bij Deltatrux in Goes voor de tocht door de Zak van Zuid-Beveland. Bij de bedrijfsvrachtwagens sloten ook enkele legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog van de vereni ging Keep 'm rolling aan. Het onafzien bare konvooi trok daarna richting Yer- seke, waar in dorpshuis De Zeate lunchpakketten werden uitgereikt. Volgens mevrouw C. J. van Burg, één van de organisatoren, is de tocht een doorslaand succes. „Al kunnen we nu niet veel groter meer worden." Het concept voor het evenement is simpel: leden van de truckersvereniging vra gen hun bazen wagens en brandstof beschikbaar te stellen. Voor bijkomen de zaken als lunches en limonade klopt de truckersclub aan bij sponsors in de transportwereld. Bedrijfswagen of legervoertuigvoor de pupillen van verschillende internaten op Beveland en Walcheren maakte het allemaal weinig uit. Zij beleefden een prachtige dag tijdens de derde voor hen georganiseerde rondrit door de Zak van Zuid-Beveland. ling Noordgouwe van de Bond va Plattelandsvrouwen brengt morgei dinsdag, een bezoek aan het nieuwe ii formatiecentrum De Punt van het n) tuur- en recreatieschap De Grevelii gen. De dames vertrekken om 13.1 uur vanaf het Breedveld in Zonnerna re. dorp, begeleid door de muziekveren ging De Echo uit Wilhelminadorp-D rondgang begint om 19.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 18