PZC Vrouwentennis niet gekweld door kritiek Erik van der Wekken toont klasse in 125cc Mëlanie Bos zwemt uitstekende tijden Mogelijk einde zeilrace voor Roel Engels SpOrt MAANDAG 26 JUNI 1989 1 3 Dames STEPHANIE ROTTIER: STUDIE VOOR SPORTEN Francaise Toekomst Uitslagen MOTORCROSSWEDSTRIJDEN VLISSINGEN Kees Zuidhof Uitslagen LD TERNEUZEN - Zoals 1988 het jaar was van Joost Thorenaar, zo zijn dit tennisseizoen de schijnwerpers op Manfred de Kok gericht. De jeugdi ge Goesenaar eiste zondagmiddag op het tennispark van Animo in Ter- neuzen, waar de finaleronden van het districtskampioenschap wer den gespeeld, de hoofdprijs op gra vel voor zich op. Hij had begin dit jaar ook de indoortitel al bijge schreven op zijn erelijst. En ook bij de hoogst gekwalificeerde dames stond een nieuwkomer op de boven ste tree van het podium. Stephanie Rottier, al ongenaakbaar in de com petitie, stak nu weer met kop en schouders boven haar concurrenten uit. De jeugd lijkt in het Zeeuwse tennis het roer van de oude garde, met Joost Thorenaar en Remco Maan dag als de bekendste representan ten, zo langzamerhand definitief overgenomen te hebben. Maandag, als derde gerangschikt, reikte ten koste van Patrick Marteijn nog tot de kwarteindstrijd, Thorenaar, de fa voriet, lag er evenwel na zijn ope ningspartij reeds uit. Dethlef Pie- ters, de coming-man uit Vogelwaar de was hiervoor verantwoordelijk via een duel dat drie sets vergde. Het bleek het opvallendste, maar tevens zijn enige wapenfeit op dit niveau te worden, want Mark Zuidweg nam vervolgens de rol van ranglijstaan voerder weer van hem over. Marcel Wolfert, vijfde in de waardering, wist tot de andere halve finaleplaats in de bovenste helft van het schema door te dringen. Onderin speelde de onberekenbare routinier Frans Verhulst zich knap naar de in zijn reeks te bereiken posi tie, terwijl Manfred de Kok, verlie zend finalist volgens de prognoses, de laatste vier completeerde, na de zich prima werende Michel Gorsse van zich afgeschud te hebben. Bij de voorlaatste schifting vielen Zuidweg en Verhulst af, waarmee een afron dend gevecht met Marcel Wolfert en De Kok aan weerszijde van het net een feit was. Het werd een partij met twee gezich ten, die aanvankelijk gekenmerkt werd door verloren servicegames en veel missers aan beide kanten. De Kok beging de minste, had in de top- spinslagenwisselingen die de toe schouwers voorgeschoteld kregen net iets meer inbreng, en dat resul teerde in setwinst met gering ver schil In de tweede serie had het spel van de twee rivalen niet alleen aan in houd gewonnen, de bordjes waren te vens volledig verhangen. Marcel Wolfert dicteerde nu de gang van za ken en leek bij een 5-2 voorsprong en twee setpoints een barrage te gaan afdwingen. De Kok slaagde er echter alsnog in de game in zijn voordeel te beslissen, en vanaf dat moment was het met het verweer van Wolfert ge daan. Zijn tegenstander schreef de vijf volgende games op zijn naam en mocht zich als de nieuwe kampioen laten vieren. Het deeltoernooi bij de dames van vergelijkbare sterkte was wat de verdeling van de hoofdprijzen be treft niet aan verrassingen onderhe vig. Verwonderlijk was dat niet, want de twee finalisten, Stephanie Rottier en Angela Latuheru, staken allereest met kop en schouders bo ven de rest van het krachtenveld uit, terwijl verder niemand aan de superioriteit van Rottier twijfelde. De beslissende tweekamp was dan ook een kwestie van komen, zien en winnen voor Stephanie Rottier, zo dat er voor Angela Latuheru weinig eer te behalen viel. In de openingsset gelukte het haar tot de stand 2-2 ge lijke tred met haar tegenstandster te TERNEUZEN - Met één klap veegde Stefan Edberg vorige week het vrouwentennis van de baan. „Het is stomvervelend om naar te kijken en ze krijgen er nog grof geld voor ook", betoogde de Zweedse profspe ler na het toernooi van Rolahd Gar ros in een opzienbarend interview. Het was niet voor het eerst dat er zo denigrerend werd gesproken over vrouwen op het centrecourt. En als het op het allerhoogste niveau al zo droevig is gesteld, hoe erg is het dan in de provincie? Zaterdag en zondag werden tijdens het Zeeuws kampioenschap de fina les in de verschillende klassen ge speeld. En het moet gezegd: de Ter- neuzense tennisvereniging Animo toonde zich een voortreffelijk organi sator, het weer was stralend en van vervelende partijen was zelden spra ke. „Ach", reageerde Stephanie Rot tier, veruit de sterkste van het vrou wentennis in dit toernooi, „we spelen niet spectaculair, maar zó slecht is het toch ook niet." De 15-jarige Zeeuwse kampioene, die in al haar partijen ruimschoots een voldoende scoorde, heeft zich niet gestoord aan de vernietigende kri tiek die over het vrouwentennis is uitgestort. Veel woorden wil ze er dan ook niet aan vuil maken. „Ja, ik kijk liever naar een mannenpartij, omdat ze een hardere service heb ben, vaker opkomen en het sneller afmaken", wil ze wel toegeven. Maar of het nou écht zo vervelend is als kijkspel? „Kijk zelf maar..." 'Steffie' Rottier uit Sint Jansteen is rijk getalenteerd, komt uit een ge vestigde tennisfamilie en is buiten de baan nog niet al te openhartig. Tijdens het vluchtige gesprek over haar carrière blijft haar moeder bij voorbeeld nog opvallend waakzaam in de buurt. „Ik wil dat Stephanie be scheiden blijft", zo wordt haar aan wezigheid verklaard. „Ik hou niet van meisjes die praatjes krijgen, om dat ze toevallig leuk kunnen tennis sen." Stephanie Rottier wordt kortom nog zo veel mogelijk afgeschermd. Ze is niettemin op de tennisbanen zelfver zekerd en spontaan, een ontluikend talentje op weg naar een mooie car rière. Vorig jaar maakte ze de over stap van Smash naar Animo om het hogerop te zoeken en zo had ze een aandeel in het kampioenschap van haar nieuwe club. Ze is voorbestemd, zo lijkt het, om op de Zeeuwse banen enkele jaren het vrouwentennis te regeren. Zoals Marjan Pietersz in het begin van de jaren tachtig (1980, '81 en '82) drie keer achter elkaar en Sandra Begijn in een recenter verleden (1985 en '87) heeft gedaan. Het is alleen de vraag hoe Stephanie Rottier zich verder ontwikkelt. Trekt ze net als Sandra Begijn ook de grens over? „Ik weet het nog niet", verzekerde ze zaterdagmiddag, kort nadat ze in de halve finale Ingrid de Vries had ver slagen. „We gaan eerst nog praten met Animo over volgend seizoen. Ik heb het er best naar mijn gehad, we gaan nu hoger spelen, dus ik wil er best blijven." De in Sint Niklaas geboren speelster is op haar negende jaar begonnen met tennissen. Ze heeft een dubbele nationaliteit, omdat haar moeder (Martine Deltour) nog altijd Fran caise is. Richard Bral („een uitste kende trainer") bracht haar de eer ste principes van het tennis bij en vervolgens behoorde ze in alle klas sen tot de topspeelsters in Zeeland. Vorig jaar drong de vierdejaars MA- VO-scholiere („mijn studie gaat voor alles") door tot de nationale meisjes selectie en speelde onder meer een toernooi in Oslo en voor de Europa cup in Spanje. Ze staat dit seizoen vijfde op de ranglijst in de klasse 14 tot 16 jaar. „Ik moet de eerste vier ha len om weer in de selectiegroep te ko men." Dat betekent dat ze op het Neder lands kampioenschap, in augustus in Leeuwarden, tot de halve finales moet doordringen. Daarom staan de zomermaanden vooral in het teken van toernooien en trainen. „Ik speel meestal in de vakanties twee uur per dag. Daarnaast doe ik nog een half uurtje looptraining." De Zeeuwse kampioene reist vanaf nu de vele toernooien in het land af om nationaal contact te houden. „Toch", verzekert haar moeder, „moet het plezier voorop staan. Ten nis moet in de eerste plaats een hob by blijven. Bij Stephanie gaat de stu die voor het tennissen." Zondagmiddag, na de winst in de fi nale, was er vanzelfsprekend wel de vreugde van het succes. En kritiek op het vrouwentennis of niet. De 15- jarige Stephanie Rottier gaat haar eigen gangetje. „Ik zal wel zien waar ik uitkom." Daarom mengt ze zich zo nu en dan vriendelijk, maar vermanend in het Sesprek. Toekomstplannen? „Het is eerlijk gezegd nog niet in ons opge komen." En over Sandra Begijn, die zaterdagmiddag tussen de wedstrij den door haar trainingspartner was, maar in werkelijkheid een ge duchte rivale is? „Nee hoor, niets over Sandra, niets dan goeds, ten minste." houden, daarna had ze geen verweer meer tegen het hoge tempo en de slagkracht van het meisje uit St.- Jansteen. Deze scoorde vanaf dat moment aan de lopende band en de totaalwinst en daarmee de beker wa ren derhalve snel de hare. Detlef Pieters die, zoals vermeld, bij de B-spelers een uitstekende indruk had achtergelaten, deed als de te kloppen man in zijn eigen categorie (Cl) ook van zich spreken. Dennis de Jong kon hem de doorgang naar de eindstrijd niet belemmeren. Daarin moest hij het opnemen tegen de als zesde aan de wedstrijdreeks begon nen Harold Schipper, die Jeroen Ver- straeten een illusie armer had ge maakt. In die afrondende ontmoe ting zag het er in het begin naar uit dat Pieters met zijn inschrijving voor twee onderdelen zijn kracht had overschat. Hij maakte in de eerste set niet alleen veel fouten maar te vens een wat uitgebluste indruk. In de voortzetting van het duel bleek dat slechts van tijdelijke aard ge weest te zijn. Het strijdbeeld was ver anderd, Schipper werd onder druk gehouden door zijn concurrent, die daarop op zijn beurt tot twee maal toe het laatste woord had en aldus het kampioenschap in de wacht sleepte. Anita Brand en Gwen Melis deelden de lakens uit in deze sterkte-klasse bij de meisjes. De Domburgse, al ja ren voor Dos uitkomende speelster via een gewonnen krachtmeting met koploopster Annemarie Bruynzeel, Gwen Melis door Andrea Hamelink onder de duim te houden. De laatste slag was vervolgens voor Anita Brand. Winst in de tie-break liet ze volgen door verlies van de tweede set, om daarop doeltreffende uit te halen. Bij de C-2-spelers zorgde Armand Tournois in de eindfase van het toer nooi voor een opvallende prestatie door lijstaanvoerder Frank Willekes een koude douche in de vorm van een nederlaag te bezorgen. Tegen de als nummer twee getipte Michel Ver- berkmoes kon hij die prestatie niet herhalen. Laatstgenoemde gaf het initiatief in de finale geen moment uit handen, en zegevierde derhalve in straight sets. De stijlvol acterende Marjon Copier was in deze klasse bij de dames de gene die, ten koste van Gewen Me lis, met de hoogste eer ging strijken. Outsider Jos Zegers werd de nieuwe D 1-kampioen, Marielle Ridderik- hof evenaarde deze prestatie bij de dames, terwijl Wilfred Meulmeester de rij sloot als de kersverse D 2-titel- houder. Stephanie Rottier in aktie tijdens de kampioenschappen op de baan van Animo in Ternenzen. HE-B halve finales: M. Wolfert - M. Zuid weg 6-1, 6-3, M. de Kok - F. Verhulst 6-3, 6- 7,6-1. Finale: M. de Kok - M. Wolfert 6-4,7- 5. DE-B, halve finales: S. Rottier - I. de Vries 6-2, 6-1, A. Latuheru - M. Kodde-Cij- souw 6-4, 6-3. Finale: S. Rottier - A. Latu heru 6-2, 6-0. HE-C 1 halve finales: D. Pie ters - De de Jong 6-4, 6-2, H. Schipper - J. Verstraeten 6-3,7-5. Finale: D. Pieters - H. Schipper 2-6, 6-4, 6-4. DE-C1 halve finales: A. Brand - A. Bruynzeel 7-6,4-6,6-2, G. Me lis-A. Hamelink 7-5,6-1. Finale: A. Brand - G. Melis 7-5, 3-6, 6-2. HE-C 2, halve finales: A. Tournois - F. Willekes 6-4, 7-5, M. Ver- berkmoes - S. Rottier 6-2, 6-1. Finale: M. Verberkmoes - A. Tournois 6-3,6-3. DE-C2, halve finales: M. Copier - H. de Jong 6-1, 6- 4, G. Melis - A. Bruynzeel 6-4, 7-6. Finale: M. Copiker - G. Melis 6-4,6-2. HE-D1, halve finales: J. Zegers - G. de Rechter 4-6, 6-1, 6-3, R. van de Berg - C. Kommers 6-2, 6-4. Finale: J. Zegers - R. van de Berg 6-2, 6-1. DE-D1, halve finales: M. Ridderikhoff - S. Tazelaar 6-3,3-6, opgave, P. Vos - P. Dinge- manse 6-2, 6-4. Finale: M. Ridderikhof- P. Vos 7-6, 6-4. HE-D2 halve finales: M. van Pamelen - H. Albicher 6-3, 6-1, W. Meul meester - A. de Visser 6-1, 6-1. Finale: W. Meulmeester - M. van Pamelen 6-0, 6-1. HD-B halve finales: R. Maandag/J. Thore naar - A. van Bockel/R. van de Broek 6-4, 7-5, D. Waasdorp/M. Zuidweg - M. Gorsse/ F. Verhulst 6-0, 2-6, 6-3. Finale: R. Maan dag/J. Thorenaar - D. Waasdorp/M. Zuid weg 6-4,4-6,7-6 (14-12). DD-B halve finales: A. Latuheru/A. Verrijzer - M. van Maarle- veld/M. Nijsten 6-4, 6-2, S. Rottier/I. Leen houwers - M. Kodde/I. de Vries 7-6, 6-2. Fi nale: A. Latuheru/A. Verrijzer - S. Rottier/ I. Leenhouwers 6-1, 4-6, 6-1. GD-B halve finales: S. Rottier/R. van Remortel - D. van Zweeden/M. Verberkmoes 6-1, 6-1, M. Brakman/P. Marteijn - M. van Maarle- veld/T. van Veldhoven 4-6, 6-1, 6-2. Finale: 5. Rottier/R. van Remortel - M. Brakman/ P. Marteijn 6-3, 7-5. HD-D halve finales: J. van Ham/G. de Rechter - H. van de Berg/ R. van de Berg 7-6 6-2, A. van de Sloot/J. Veraart - A. Hijmans/J. Wisse 6-0, 6-3. Fi nale: J. van Ham/G. de Rechter/A. van de Sloot/J. Veraart 5-7, 6-3, 6-4. VLISSINGEN - Erik van der Wekken is hard op weg op Zeelands snelste man in de 125cc te worden. Zaterdag leverde hij met een grandioze over winning in de eerste manche van de motorcrosswedstrijden in Vlissingen daar nog eens het bewijs van. Kees Zuidhof was oppermachtig bij de su perklasse met twee mancheoverwin ningen. Casper Ovaa deed hetzelfde bij de 50 cc. Thomas Adriaansen zag een dubbelslag verloren gaan door een val in de tweede manche van de 80 cc. Al direct na het vallen van het star thek van de eerste manche 125 cc werd duidelijk dat Van der Wekken er zin in had. In de eerste ronden moest hij nog even stofhappen in het wiel van Martin van der Weele die een kopstart pakte, maar lang duurde dat niet. Nadat Van der Wekken de kop had overgenomen duldde hij niemand meer in de buurt van zijn achterwiel en bouwde hij een grote voorsprong op. Richard Leeu- westeyn deed er alles aan om de koplo per nog te bedreigen. Na een minder goede start rukte hij snel op naar vo ren en wist in de negende ronde ronde Van der Weele van de tweede plaats te verdringen om op zoek naar de kop man te gaan. Maar de voorsprong van Van der Wekken was te groot en hoe wel Leeuwesteyn nog enkele seconden van zijn achterstand afknabbelde slaagde hij er niet in om Van der Wek ken nog te bedreigen. Sterk rijden was er ook weer van Erwin Berendsen die na zijn blessures terugkomt in deze klasse. Hij pakte zaterdag de vierde plaats voor Erik Polderman. De eerste manche van de 250/500 cc ging met overmacht naar Kees Zuid hof die op de zeer stoffige omloop van start tot finish leidde, met Bennie Poppe constant op de tweede plaats. „Het had weinig zin om aan te vallen, want als ik dicht bij Kees kwam zag ik niets van het stof, dus ben ik maar op de tweede stek blijven zitten", aldus Poppe, die geen risico's nam. De tweede manche van de 125, 250 en 500 cc werd tegelijk verreden in ver band met de televisie-uitzending van TT in Assen. Zuidhof en Poppe (beidên 500) en Peter van de Weele (250 cc) na men vanaf de start de eerste drie plaat sen in en stonden die niet meer af. Ach ter hen was Eric Polderman de eerste 125 cc-rijder kort gevolgd door Ri chard Leeuwesteyn en de man van de eerste manche Erik van der Wekken die die na een slechte start die keer niet verder kwam dan een zesde plaats totaal. Jammer was dat Erwin Berend sen door een val ver terugviel en zijn kansen niet kon verdedigen. De eerste manche van de 80 cc werd overheerst door Thomas Adriaanse en het leek erop dat de jonge Middelbur ger ook met overmacht de tweede manche op zijn naam zou schrijven maar een val in de eerste ronde dwong hem tot opgave waardoor de overwin ning naar Karin Goetheer ging. Cas per Ovaa beheerste beide manches in de 50 cc. 50 cc le en 2e manche: 1 Casper Ovaa, 2 Jac- co Zuidhof, 3 Stef Goetheer; 80 cc le man che: 1 Thomas Adriaanse, 2 Peter Hoogen- boom, 3 Karin Goetheer; 2e manche: 1 Ka rin Goetheer, 2 Peter Hoogenboom, 3 Rody Degeling; 250/500 cc le manche: 1 Kees Zuidhof, 2 Bennie Poppe, 3 Peter van de Weele, 4 Ronald van Eeden, 5 Frits de Best; Gecombineerd 125/250/500 cc: 1 Kees Zuid hof (500), 2 Bennie Poppe (500), 3 Peter van de Weele (250), 4 Erik Polderman (125), 5 Ri chard Leeuwesteyn (125). MAANDAG 11.50-14.10 BBC 2: Cricket: Engeland-Au stralië. 14.35-15.00 BBC 2: Cricket: Engeland-Au- stralië. 14.50-17.10 BBC 1: Tennis: Open Engelse tenniskampioenschappen op Wimbledon. 15.05-16.50 BBC 2: Tennis en cricket: Open Engelse tenniskampioenschappen op Wim bledon en een verslag van de vijfde dag van Engeland-Australië. 17.00-19.10 BBC 2: Tennis: Open Engelse kampioenschappen op Wimbledon. 19.00-20.00 SKY: International Motorsport. 19.10-20.00 Ned 2: Sportpanorama. 19.10-20.40 BBC 2: Tennis: Open Engelse kampioenschappen op Wimbledon. 20.00-21.00 SKY: Tennis: hoogtepunten van het dames-toernooi in Eastbome. 21.00-22.00 SKY: What a Week: weekover zicht. 21.25-21.55 Ned 3: Sport Studio. 22.00-23.00 SKY: Motorracen: TT van As sen. 23.00-00.00 SKY: Boksen: terugblik op grote wedstrijden, vanavond Ali tegen Frazier. 23.10-00.10 BBC 1: Tennis: samenvatting van de Open Engelse tenniskampioen schappen op Wimbledon. 00.00-01.00 SKY: Basketbal: hoogtepunten van het heren-EK in Zagreb. 00.10-00.40 BBC 1: Cricket: samenvatting van Engeland-Australië. CASTLEBAY - De voortzetting van de Round Britain en Ireland Race is voor zeezeiler Roel Engels uit Middel burg onzeker geworden nu zijn schip, de Sail III, beschadigingen aan de boeg heeft opgelopen, toen een sleep boot hem in de loop van zondag de ha ven van Castlebay binnensleepte. De deelnemers aan de zeilrace rond Groot-Brittannië kampten dit week einde met zeer zwaar weer. Bij wind kracht moest de New Magic Breeze met averij worden binnengebracht door een reddingsboot. Schipper Wijtze van der Zee van de New Magic Breeze zag zich dit week einde zelfs gedwongen een sos-signaal uit te doen gaan toen hij zelfs op mo torkracht niet in staat bleek Castlebay te bereiken. De ROC, waarop Jan-Willem Keseloo uit Brouwershaven bemanningslid is, liep zondagmorgen vroeg op eigen kracht de havenplaats ten noordwes ten van Schotland binnen. De Zeehaas van Meeuwis Vroon was zondag nog onderweg naar Castlebay, de tweede pleisterplaats voor de deelnemers aan de Round Britain Race. Erik van der Wekken op weg naar de zege in Vlissingen. Dammen Internationaal toernooi in Hierden: Schol- ma (Ned) - Tsjizjov (Sov) 1-1, Gantwarg (Sov) - Autar (Sur) 2-0, Koeperman (VSt) - Valneris (Sov) 1-1, Goloebjeva (Sov) - Van Lith (Ned) 1-1, Van der Wal (Ned) - Clerc (Ned) 2-0, Jan sen (Ned) - Galperin (Sov) 1-1. De stand: 1. Gantwarg, Koeperman. Valneris en Van der Wal 6, 5. Clerc, Goloebjeva, Jansen en Tsjiz jov 5, 9. Autar, Galperin, Van Lith en Schol- ma 4. Motorcross NK in Rijen: 125cc: eerste manche: 1. Trag- ter (Epse) Suzuki, 2. Barth (Doetinchem) Honda, 3. Zundorf (Berkel) Honda, tweede manche: 1. Van Drunen, 2. Evertsen, 3. Van Rees, Dagklassement: 1. Tragter 33 punten, 2. Van Drunen 30, 3. Barth 25. 250cc: eerste manche: 1. Van den Berk (Oss) Yamaha, 2. Van Doom (Boekei) Suzuki, 3. Van Asten (Valkenswaard) Kawasaki, tweede manche: 1. Van Doorn, 2. Van den Berk, 3. Van Asten, 12. Bennie Poppe (Meliskerke) Yamaha. Dagklassement: 1. Van Doorn 37 punten, 2. Van den Berk 37,3. Van Asten 30.500cc: eer ste manche: 1. Combee (Woudrichem) Hon da, 2. Van der Ven (Bakel) KTM, 3. Zijlstra (Hellendoom) Kawasaki, tweede manche: l.Van der Ven, 2. Combee, 3. Ponjee. Dag klassement: 1. Van der Ven 37,2. Combee 37, 3. Zijlstra 26. Paardesport Springconcours in Drammen, Nations Cup: 1. Groot-Brittannië (Sutton, Goodwin, Inglis, Hoekstra) 4 strafpunten, 2. Zwitser land 8,3. Denemarken en Zweden beide 8,5. Nederland (Zoer, Lankaster. Nijhof, Taken) 8 1/4. Tennis Toernooi in Bari: Finale: Aguilera (Spa) - Vajda (Tsj) 3-6, 6-3, 6-4. Toernooi in Eastbourne: Finale, Navratilo- va (VSt) - Reggi (Ita) 7-6 (7-2), 6-2. Toernooi in West-Kirby: Finale: Becker IBRD) - Lundgren (Zwe) 7-5, 6-4. Toernooi in Wentworth: Finale: Curren (VSt) - Wilander (Zwe) 6-2, 6-4. Toernooi in Bristol: Finale: Jelen (BRD) - Brown (GBR) 6-4, 3-6, 7-5. Voetbal AMERSFOORT Het zag er twee we ken geleden bij de Zeeuwse zwem- kampioenschappen niet naar uit dat Melanie Bos hoge ogen zou gooien op de nationale kampioenschappen. Ze had een flinke verkoudheid opgelo pen, die zeer hardnekkig was. Zo hardnekkig zelfs dat ze eigenlijk niet kon zwemmen in Amersfoort. Met eni ge medische begeleiding lukte het haar toch om aan de start te komen. De Stormvogel zwemster wilde persé haar titel op de 200 meter schoolslag bij de meisjes verdedigen en ze deed dat op wonderbaarlijke wijze. Met een verbeten trek op het gezicht ging ze van start en tot verrassing van ie dereen won zij opnieuw de titel in de tijd van 2.46.71. Met dat resultaat verbeterde ze het Zeeuws adspirantenrecord met maar liefst drie seconden. Ze plaatste zich bovendien als 7e voor de A-finale. Me lanie Bos moest het als 14-jarige opne men tegen de specialisten, zoals de zusters Muis en Linda Moes. Ze deed dit eveneens voortreffelijk en finishte als 7e in 2.48.32. Jeugdtrainer Herman van Lienden was dan ook zeer tevreden over het zwemmen van het Stormvogel-meisje. „Ik heb zelden iemand zo zien knok ken voor een goede klassering. Ze was volkomen leeg aan de finish. Als ze het volgende week op de 100 meter ook zo goed doet, dan is ze kandidaat voor een plaats in de ploeg voor de Europe se jeugdkampioenschappen". Op de 100 meter vrije slag noteerde Melanie Bos de tijd van 1.05.44, waar mee ze haar persoonlijk record tot op een tiende van een seconde benader de. Haar clubgenote Stephanie Jura- nek moest wegens ziekte op dit num mer verstek laten gaan. Constantia Martens had na haar race op de 100 meter vrije slag een vervelend gevoel. Ze was in haar wedstrijd op een derde plaats geëindigd in de goede tijd van 101.45, maar omdat in een voorgaande serie een meisje nog 0.2 seconden snel ler had gezwommen, werd zij als vierde geklasseerd. Nicola Riverola zwom op de 100 meter vrije slag een persoonlijk record met zijn tijd van 1.01.35. Ronald van Om- bergen kon starten op de 200 meter schoolslag. Hij plaatste zich met een tijd van 2.34.79 voor de B-finale. Daar in overtrof hij zichzelf door als tweede te eindigen in de persoonlijke record tijd van 2.33.92. Ron Dekker werd de nieuwe kampioen in de tijd van 2.20.92. Yvonne Sanders zwom in de Speedo- jaargangfinale op de 100 meter vrije slag in de eveneens persoonlijke re cordtijd van 1.12.98. WK voor spelers tot zestien jaar in Glas gow: Finale: Saudiarabië - Schotland 5-4 na strafschopen (0-2, 2-2). Volleybal Vriendschappelijk: Nederland - Grieken land 3-0 (15-6,15-7, 15-11). Tweede wedstrijd 3-0 (15-3,15-8,15-3). Waterpolo Zeslandentoemooi Katwijk: Nederland - Griekenland 10-8 (4-3, 1-1, 2-1, 3-3), Neder land - Bondsrepubliek Duitsland 9-10 (2-2, 2-4, 2-2, 3-2). Nederland - Frankrijk 10-9 (3-1, 2-2, 3-2, 2-4). Nederland - Spanje 7-8 (0-1,1-3, 3-3, 3-1). De eindstand: 1. Spanje 5-9 (47-35). 2. Bondsrepubliek 5-9 (49-38), 3. Nederland 5-6 (46-44), 4. Australië 5-3 (42-49), 5. Grieken land 5-3 (39-47), 6. Frankrijk 5-0 (31-41). Zwemmen Nederlands kampioenschap in Amersfoort: Vrouwen: 200 m vrij: 1. Marianne Muis (De- demsvaart) 2.01,88, 2. Mildred Muis (De- demsvaart) 2.02,80, 200 m school: 1. Moes (Bubble) 2.35,39, 2. Smit (Orca) 2.38,39. 3. Bulten (Steur) 2.41,07, 100 m vrij: 1. Marian ne Muis (Dedemsvaart) 56.26, 2. Mildred Muis (Dedemsvaart) 56,58, 3. Van de Plaats (Dolfijn) 56,81, 200 m rug: 1. Elzerman (Tor pedo) 2.16.13, 2. Wildeman (Eemrobben) 2.21,54. Mannen: 200 m school: 1. Dekker (IJssel) 2.20,92, 2. Van Weerde (LZ 1886) 2.24,58, 3. Stegeling (Dolfijn) 2.26,54, 100 m vrij: 1. Dekker (IJssel) 51,66, 2. Ran (Zian) 52,02, 3. Gameren (HPC) 52,07, 200 m rug: 1. De Rover (Dolfijn) 2.09,84, 2. Hogerbrug (Nautilus) 3.10,65. De acht finalisten in het Zeeuws kampioenschap tennis dat dit week einde in Terneuzen werd afgerond. Staand v.l.n.r. Manfred de Kok, Mar cel Wolfert, Stephanie Rottier en An gela Latuheru. Zittend: Gwen Melis, Anita Brand, Detlef Pieters en Ha rold Schipper. Jeugdig talent doet greep naar de titels

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 13