PZC Clubbesturen opgelet: Marco van Basten blijft maar scoren Officieuze Nederlandse titel voor Zeeuws afdelingsteam Mark de Kunder nu definitief naar Hoek Real Madrid boekt in laatste duel zege DERT sport NA CHAOTISCHE SLOTMINUTEN Amateurtitel naar RCH Sjaak Storm naar Ajax Bomans legt Planckaert in de luren 10 Vijf keer nul voor de basketballers Toto Lotto Cijferspel Belgische lotto Westduitse lotto MAANDAG 26 JUNI 1989 Nico van der Schelde liep de 100 kilometer ^eR0?r. ■ft oitl Aanmelden voor deelname aan de Grote Clubactie '89 vóór 15 september a.s. Start lotenverkoop donderdag 5 okt. 1989. Prijzenpakket met prachtige vakanties, voor meer dan een miljoen aan geldprij zen, als klap op de vuurpijl een ton, be lastingvrij. Voor de club zelf 80% winst op alle verkochte loten en kans op een 'Sur prise-prijs'. Wij zullen de verenigingen graag heipen met raad en daad en publiciteit en 'steun vanuit de lucht' door Tros-radio en -t.v. Schrijf voor aanmelding of om informatie naar: PZC postbus 18,4380 AA Vlissingen o.v.v. GCA. BELGISCHE CLUB GAAT AKKOORD Duitse beker televisie video-hifi X X X X X X X X X X X X Sovjet-beker Italië Frankrijk Zwitserland Supporters helpen NEC aan promotie NIJMEGEN (ANP) - NEC is de eredivisie binnengeslopen. De ploeg is daarbij een woord van dank verschuldigd aan zijn supporters, niet de besten van Nederland en scheidsrechter Frans Houben. De overwinning van zaterdagavond in de rede lijk gevulde Goffert werd namelijk bereikt door een ontoe laatbare steun van het publiek, dat acht minuten voor tijd over de hekken klom. Houben staakte, voor twee minuten, maar liet toch weer doorspelen toen het veld weer voor de spe lers was. hand, een gelijkspel immers was ook voldoende. De dreiging van nog een toevals-tegentreffer was echter te veel voor het elftal. Zeker toen de luidspre kers in de rust verkondigden dat Hee renveen bij Go Ahead Eagles een voor sprong van 3-0 had. Het draadje dat NEC met de eredivisie verbond werd plotseling erg dun. Excelsior was op dat moment in een onmogelijke positie geplaatst. De ploeg kon het zich in de slotfase ge woonweg niet veroorloven voor een tweede treffer te gaan en de agressie van het opdringende publiek over zich af te roepen. De Rotterdamse durf, die het de voornamelijk tegen zichzelf strijdende Nijmegenaren erg moeilijk maakte, was op slag verdwenen. Pro testen van trainer Joop van Daele hiel pen niet. Houben liet verder voetbal len en na de gave tweede treffer, vijf minuten voor tijd van De Wijs, werd het veld werkelijk overstroomd. Het duel werd opnieuw stil gelegd, de spelers gingen naar de kleedkamer, maar kwamen tenslotte toch terug. Er is tenslotte een grens aan competitie vervalsing. In nog bijna vier doelloze minuten, werd na een onderbreking van bijna een kwartier de bal nog slechts heen en weer geschoven. NEC had met pijn en moeite het laatste stapje naar de hoogste voetbalklasse gezet. Zonder twijfel alleen maar het begin van nog veel meer pijn en moei te. De druk tenminste te moeten gelijk spelen was te veel voor NEC. Zelfs de openingstreffer van Arts gaf de ploeg niet de zekerheid en de rust, die in de voorgaande wedstrijden uit de nacom- petitie een vanzelfsprekendheid leken. Het was ook geen overtuigende treffer. Na een afstandsschot van De Wit stui terde de bal langs doelman Londema, tegen de hand van de op de doellijn staande Steve Wasiman. Arts verzil verde de strafschop heel precies. Excelsior had geen belang bij de wed strijd, maar had wel gevoel voor zijn taak als tegenstander. De organisatie, waarin Wasiman zich een kei toonde, werd steeds beter. NEC ontdekte zijn eigen beperkingen nadat rustgever Aalbers uit de verdediging was ver dwenen na een botsing met Wasiman. Vink gooide nog wat olie op het vuur door een handvol minuten na de ope ningstreffer de bal tegen de paal te tik ken. NEC werd steeds minder zeker van zichzelf, maar werd nog even gered door Houben, die Excelsior geen straf schop wilde geven toen Lok de door brekende Vink tegen het gras werkte. Vlak voor rust kwam de gelijkmaker toch, door Wasiman. Voor NEC was in feite niets aan de ZAGREB (ANP) - Twaalfde in 1985, tiende in 1987 en achtste in Zagreb in 1989. Voor wat de eindcijfers betreft is de progressie van de nationale bas- ketbalploeg onmiskenbaar, maar dat is niemand in Joegoslavië opgeval-, len. Vijf nullen stonden er zondag im mers op het eindrapport van de bas ketballers tijdens de Europese titel strijd in Zagreb. De drie uit de voorronden werden dit weekeinde nog gevolgd door nederla gen tegen Frankrijk (100-107 na verlen ging) enBulgarije: 86-91. Hartelijk vond coach Harrewijn de verliesserie niet. „Het bereiken van de laatste acht was al doel op zichzelf. Met de mogelijk heid dat we vijf nederlagen aan onze broek zouden krijgen, hebben we in de voorbereiding leren leven. Vooral om dat er nogal wat afzeggers waren". De laatste uitslagen van Nederland: Nederland - Frankrijk 100-107 na verlenging (41-53, 91-91). Toeschouwers: 2000. Scores Nederland: Bottse 15, Emanuels 3, De Waard 20, Van Rootselaar 4, Franke 3, Te Velde 19, Van Poelgeest 10, Lieverst 8, Vrind 6, Kuipers 12. Om de zevende plaats: Nederland - Bulgarije 86-91 (34-40). Toeschouwers: 600. Scores Ne derland: Bottse 9, Emanuels 3, De Waard 24, Van Rootselaar 6, Franke 5, Te Velde 5, Van Poelgeest 5, Lieverts 8 en Kuipers 21. Halve finales: Joegoslavië - Italië 97-80 (52- 43), Griekenland - Sovjetunie 81-80 (45-44). Derde en vierde plaats: Sovjetunie - Italië 104-76 (47-31). Toeschouwers: 11.000. Finale: Joegoslavië - Griekenland 98-77 (35). Toeschouwers: 11.000. TORHOUT - De atleet Nico van der Schelde uit Brouwershaven is dit weekeinde als 90e geëindigd in de 100 kilometer van Torhout. Hij finishte in 9 uur, 40 minuten en 54 seconden. Voor de Belgische winnaar werd een tijd van 6.15.30 genoteerd. De Zeeuw, die zich heeft voorbereid in marathons, liep een vrij evenwichtige race. „Toch had ik verwacht dat ik sneller aan zou komen", zo vertelde hij na afloop. „Ik had zelf op acht en een half uur ge rekend. Het ging in de eerste helft van de wedstrijd ook goed. Ik liep vijftig ki lometer in vier uur, maar daarna heb ik last gekregen van een kou op mijn maag. Ik ben een beetje ziek gewor den." Toch haalde Nico van der Schelde ten slotte zonder problemen de eindstreep van deze monsterrace, die met zo'n achthonderd hardlopers en 2000 wan delaars van start ging in Torhout en langs de kust weer terugvoerde naar de startplaats. Trainer Leen Looyen, die in Heeren veen al met de tenen gekromd in de schoenen had gezeten, voelde op nieuw de spanning. Zijn elftal im mers kon niets meer. Zeker niet nadat de oude vos Frans Janssen twee kan sen had gemist. Eerst door tegen de lat te koppen, de tweede keer, na een schitterende solo, door niet het net te raken maar de op de doellijn staande verdediger Buijs. Het publiek hielp de strompelende ploeg tenslotte over de drempel door aan de rand van het speelveld een druk op de spelers van Excelsior te leggen, die niet te dragen was. Eindstand: NEC Heerenveen GA Eagles Excelsior Advertentie Stichting Grote Clubactie voor al die kleine verenigingen Vergunning van de Staatssecreta ris van justitie d.d. 31-01-89 on der no. L0730/145/01789 ROME (ANP/AFP/RTR) - Marco van Basten heeft de laatste wed strijden in de Italiaanse voetbal competitie gebruikt om zijn doel- puntentotaal aardig op te vijzelen. Na de drie treffers van vorige week tegen Ascoli, volgden er op de slot dag twee tegen Bologna. AC Milan won het duel met 4-1. De Nederlan der kwam op een totaal van negen tien treffers. Op de laatste dag was er een hoofd rol voor twee van de Westduitse voetballers in de serie A. Voor het positieve gedeelte zorgde Rudi Vol ler. De lang verguisde spits van AS Roma zorgde in de slotfase van het duel tegen Atalanta voor de win nende treffer (2-1). Door de neder laag van Fiorentina tegen Interna- zionale, bezorgde Voller zijn ploeg een herkansing in de strijd om een plaats in het UEFA-Cuptoernooi. Een extra duel tussen de ploegen uit Rome en Florence dient de be slissing te brengen. Bij de nederlaag van Fiorentina te gen de landskampioenen, was een negatieve hoofdrol weggelegd voor Lothar Matthaus. Voor de tweede keer binnen twee weken werd de Westduitse middenveldregisseur van het veld gestuurd. Tegen Ata lanta na het ontvangen van twee ge le kaarten, tegen Fiorentina ont ving Matthaüs „gewoon" een rode kaart. Na de openingstreffer van Mannari (4e minuut) in het duel Bologna-AC Milan, zorgde Van Basten in de 36e minuut voor 2-0. Maronaro bracht in de 59e minuut Bologna terug tot 2-1, maar in de slotfase bepaalde Colombo (83e) en andermaal Van Basten, vier minuten later van elf meter, de eindstand. De uitslagen van de laatste speeldag van de Italiaanse voetbalcompetitie zijn: Ascoli - Lazio 0-0; Bologna - AC Milan 1- 4; Como - Napoli 0-1; Internazionale - Fiorentina 2-0; Juventus - Verona 3-0; Lecce - Torino 3-1; Pisa - Pescara 1-1; Roma - Atalanta 2-1; Sampdoria - Cese- na 2-0 Eindstand: Internazionale 34-58; Napoli 34-47; AC Milan 34-46; Juventus 34-43; Sampdoria 34-39; Atalanta 34-36; Fiorentina 34-34; AS Roma 34-34; Lecce 34-31; Verona 34- 29; Cesena 34-29; Bologna 34-29; Ascoli 34-29; Lazio 34-29; Torino 34-27; Pescara 34-27; Como 34-22; Pisa 34-22. Spelers en supporters van NEC vieren de promotie naar de eredivisie. 2 0 10 9- 3) 2 18 (12- 4) 1 3 5 6-13) 1 5 1 3-10) SCHAYK - Het Zeeuws afdelingself tal (voetbal) heeft zaterdag in Schayk lliet officieuze Nederlandse kampioen schap voor afdelingselftallen gewon nen. De Zeeuwse ploeg, onder leiding van coach Ben Pauwels, won in de eindstrijd met 3-1 van de Brabantse selectie. Zeeland veroverde de offi cieuze Nederlandse titel voor de der de keer in de geschiedenis. Zo laat in het voetbalseizoen waren slechts acht van de twintig afdelingen van de KNVB is Schayk vertegen woordigd. Ondanks het gedevalueer de karakter van het toernooi liet Zee land voetbal zien van een uitstekend niveau. Mede daardoor kon de Zeeuw se afdelingsploeg het zich permitteren in de voorronden een steekje te laten vallen. Na overwinningen op de afde lingen Gouda en Nijmegen werd verlo ren van Brabant, maar dat foutje werd in de kruisfinale tegen Den Haag te niet gedaan. Zeeland begon het toernooi goed. In de eerste wedstrijd werd Gouda met 2-1 verslagen. De Zeeuwse doelpunten kwamen van Edwin in de "VVeij (Rillan- dia). Vervolgens werd ook Nijmegen geklopt. Het werd 2-0 door treffers van Frank Goedegebuure ('s-Heer Arends- kerke) en Wim Sabander (Jong Am- bon). Zeeland verzekerde zich door die beide zeges al van een plaats in de vol gende ronde en in die wetenschap werd de laatste poule-wedstrijd tegen Brabant met 1-0 verloren. Dat verlies haalde een streep door de rekening van coach Ben Pauwels. Zee land eindigde in de poule als tweede achter Brabant, waardoor de ploeg in de volgende ronde aan het sterke Den Haag gekoppeld werd. Den Haag was in de andere poule moeiteloos winnaar geworden door drie duels te winnen en op veelzeggende doelcijfers (10-0) uit te komen. Uitgerekend tegen de afdeling Den Haag speelde Zeeland echter de beste wedstrijd van het toernooi. De 'ver vroegde finale' werd door de Zeeuwse HEERJANSDAM (ANP) - RCH is za terdag in Heerjansdam algemeen amateurkampioen geworden. De zon dagvereniging uit Heemstede verloor het tweede duel tegen Heerjansdam, kampioen bij de zaterdagamateurs, wel met 2-4, maar had het eerste in ei gen huis met 3-0 gewonnen. Heerjansdam - RCH 4-2 (2-2). 7. Van der Weijde 1-0, 34. De Keizer 1-1, 35. Van de Put te 2-137. Otte 2-2, 68. Van der Weijde 3-2, 87. Van Buren 4-2. Scheidsrechter: Reniers, toe schouwers: 2000. Boekingen: Verwey en Baars (Heerjansdam) en Spruijt (RCH). Eer ste duel 3-0 voor RCH, RCH kampioen. afdelingsselectie in een 2-0-overwin- ning omgezet door twee schitterende treffers van Edwin in de Weij. Het voorbereidende werk kwam tot twee keer toe van Frank Goedegebuure. In de andere halve finale verloor Rotter dam van Brabant, waarna Zeeland in de eindstrijd een herkansing kreeg. Aangezien zowel Zeeland als brabant al vier duels van een half uur in de be nen had, mondde de finale uit in een ware slijtageslag. Maar in tegenstel ling tot de poule-wedstrijd trok Zee land dit keer wel aan het langste eind. Een vroeg openingsdoelpunt van de Brabantse selectie dwong Zeeland in de aanval. Vleugelverdediger Edwin Huyben (Schoondijke) scoorde de ge lijkmaker en Jan Blok (Rillandia) bracht Zeeland aan de leiding met een wonderschoon afstandsschot. Voor de 32-jarige Jan Blok betekende die treffer een schitterend afscheid. Blok stopt met voetballen en werpt zich binnenkort op een trainerscursus. Zijn treffer was het directe gevolg van krampverschijnselen, waardoor hij van zijn stek als vrije verdediger ver huisde naar het middenveld en daar nog doeltreffend was ook. Wim Saban der tenslotte profiteerde in de slotfase van de ruimte die het massale Bra bantse offensief bood: 3-1. In de strijd om de derde plaats won Den Haag nog met 4-1 van Rotterdam. Eindstand: 1. Zeeland; 2. Brabant; 3. Den Haag; 4. Rotterdam. GRONINGEN (ANP) - Sjaak Storm keert terug als doelman bij Ajax. Maandag besluiten zijn huidige club FC Groningen en Ajax, of Storm aan de Amsterdammers verhuurd of ver kocht wordt. Storm stond de laatste tijd niet meer in de basis bij FC Groningen. Aanvan kelijk was hij geblesseerd, later kreeg hij privéproblemen. Bij Ajax moet hij de strijd met Stanley Menzo voor een plaats in het eerste aan. De club zat verlegen om een ervaren doelman. Tweede man Lloyd Doesburg kwam, als lid van het Kleurrijk Elftal, op 7 ju ni om bij de vliegramp in Suriname. TERNEUZEN - De overgang van Mark de Kunder naar de voetbalclub Hoek is dit weekeinde definitief ge worden. Zaterdagmorgen gaf Dender- monde, de club waar hij onder con tract stond, na wekenlang onderhan delen toestemming en inmiddels staat niets een tranfser naar Hoek meer in de weg. De Terneuzense spits- speler heeft zijn overschrijving in middels schriftelijk bevestigd. Mark de Kunder zal in het komende seizoen vrijwel zeker met Remco van Keeken de voorhoede vormen van de nieuwe eersteklasser. Daarmee heeft Hoek zich opnieuw aanmerkelijk ver sterkt. Zeker was tot nu toe al dat Ge rard Dellaart (Sluiskil), Richie Bos man en Marcel Meijer (Philippine) en Rade Despotovic (Vlissingen), Gert Jan Bouterse (Arnemuiden) hun over schrijving hadden gevraagd. Vorige week kreeg Hoek ook definitie ve zekerheid over de komst van Bert Dutré van FC Eeklo, die al enkele wed strijden had meegespeeld en in een test blijk had gegeven van een voor treffelijke conditie. Met de komst van Frank Mill en Andreas Moelier van Borussia Dortmund tonen vol blijdschap de beker. MADRID (RTR) - Real Madrid heeft vrijdag de competitie passend beslo ten. De formatie van de scheidende oefenmeester Leo Beenhakker ver sloeg in het laatste duel Valencia in het eigen Bernabeu-stadion met 2-1. Real, al weken landskampioen, kwam daardoor op een total van 62 punten en een doelsaldo van 91 treffers voor en 37 tegen. Voor Valencia maakte het verlies ook niets uit, het had al beslag gelegd op de derde plaats. Voor Real rest nu alleen nog de finale van de strijd om de Spaanse beker. Daarin is Real Valladolid de tegen stander. De uitslagen van de dit weekeinde ge speelde wedstrijden op de laatste speeldag van de Spaanse competitie zijn: Real Sociedad - Sporting Gijon 2-1, Betis - Osasuna 1-0, Real Madrid - Valencia 2-1, Za- ragoza - Elche 3-1, Valladolid - Espanol 1-0, Barcelona - Malaga 4-0, Murcia - Cadiz 0-1. Celta - Atletico Madrid 0-3, Logrones - Sevil- la 0-0, Oviedo - Athletic Bilbao 0-3. Eindstand: Real Madrid 38-62; Barcelona 38-57; Valen cia 38-49; Atletico Madrid 38-46; Zaragoza 38-43; Valladolid 38-43; Athletic Bilbao 38- 12; Celta 38-39; Sevilla 38-38; Osasuna 38- 37; Real Sociedad 38-36; Oviedo 38-35; Spor- ;ing Gijon 38-35; Logrones 38-34; Cadiz 38- 33; Malaga 38-33; Espanol 38-30; Betis 38- 29; Murcia 38-24; Elche 38-15. Borussia Dortmund heeft zaterdag de Westduitse voetbalbeker veroverd. In de finale te West-Berlijn werd Werder Bremen met 4-1 verslagen. Voor Bo russia stond er veel op het spel. Alleen een overwinning betekende Europees voetbal, Werder was al zeker van deelneming aan het UEFA Cup-toer nooi. Door de zege van Dortmund bleef Borussia Mönchengladbach buiten het UEFA-bekertoernooi. De start in het Olympisch-stadion in West-Berlijn was voor Werder. Inter nationaal Riedle opende na een kwar tier de score. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Uit een voorzet van Mill was zes minuten Dickel suc cesvol. In de tweede helft had Borussia het ge luk dat iedere ploeg wel eens nodig heeft. Mill zette zijn ploeg met een kop bal in de 58e minuut op voorsprong. De 35.000 Dortmunder-aanhangers in het met 76.391 uitverkochte stadion, kon den hun plezier niet op. Werder, dat niet echt de indruk wekte ten koste van alles te willen winnen, verhoogde wel de druk op het doel van De Beer. Voor Dortmund werd het daardoor een ideaal duel. Met doelman De Beer en de Schot McLeod als breekijzers, werd Werder in bedwang gehouden. Aan de andere kant ontstonden door het initiatief van Werder kansen voor de Dortmundse uitvallen. In de 71e mi- Advertentie /'mmm FIRMA DE ENIGE IN VLISSINGEN DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de wedstrijden die voorkomen op to to 25 zijn: 1 Bremen-B. Dortmun. 2 Koma-Atalanta Berga. 3 Sampdoria-Genua 4 Internaz.-Fiorentina 5 Juventus-H. Verona 6 Ascoli-Lazio 7 Bologna-AC Milan 8 Como-Napoli 9 Pisa-Pescara 10 Lecce-Torino 11 Real Madrid-Valencia 12 De Vigo-Atl. Madrid Een juist ingevulde kolom in toto 25 ziet er als volgt uit: 2-1-1-1-1-3-2-2-2-3-1-1-2. Deelnemers: 12.311, inleg: 67.211, prijzenbedrag: 40.656. De winnende getallen in de Neder landse lotto (no. 25) zijn: 8 -13 - 20 - 28 - 32 - 40. Reservegetal: 2. Deelnemers: 530.127, inleg: 2.227.785, prijzenbedrag: 1.058.198. De uitslag van het 25e cijferspel is- 241155. De winnende getallen in de Belgische lotto zijn: 1-15-24-28-31-33. Reser vegetal: 7. Het jokernummer is- 6257240. De winnende getallen in de Westduit se Lotto Zijn: 4 - 14 - 16 - 36 - 42 - 46. Reservegetal: 36. De uitslag van 'Spiel 77' is: 0371070. Mark de Kunder is eindelijk de selectie van Hoek rond. Mark de Kunder speelde in de dagen voordat zijn overgang werd beklon ken een alles-of-niets spelletje. Hij was het onderhandelen zat geworden en wilde de zaak op de spits drijven. „Vorige week was ik gebeld door de voorzitter van Ertvelde", vertelt hij. „Die club wilde me ook voor volgend jaar en was al rond met Dendermonde over de prijs." Donderdag had De Kunder zelf con tact met Dendermonde opgenomen voor een laatste gesprek. „Ik speel vol gend jaar alleen bij Hoek", zo had hij de clubleiding verzekerd. „En als jullie dat willen tegengaan, dan stop ik ge woon een jaar." Het antwoord van Dendermonde bleef niét lang meer uit. Dirk de Bruin van Hoek kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag onverwacht toch nog ak koord met Dendermonde. Mark de Kunder: „Hij heeft me er 's nachts om twee uur voor uit bed gebeld om het te vertellen." nuut was andermaal Dickel ter plaatse om de beslissing te forceren. Dat drie minuten later Lusch voor 4-1 zorgde, was van weinig belang. Voor Borussia betekende het het eer ste succes sinds de ploeg in het seizoen 1965-66 de Europese beker voor beker winnaars veroverde. Het veroveren van de Westduitse beker leverde de spelers 18.000 D-Mark op. Borussia Dortmund - Werder Bremen 4-1 (1-1). 15. Riedle 0-1, 21. Dickel 1-1, 58. Mill 2-1,71. Dickel 3-1,74. Lusch 4-1. Dnjepr Dnepropetrovsk heeft de Russische voetbalbeker veroverd. In de finale in Moskou, waarin ondanks een temperatuur van 30graden het tempo hoog lag, versloeg de lands kampioen Torpedo Moskou met 1-0. Voor Dnjepr was het de eerste beker in de clubgeschiedenis. Het doelpunt werd gemaakt door An ton Sjok, die in de 34e minuut profi teerde van een blunder in de verdedi ging van Torpedo. Nieuwendijk 35-39, Vlissingen. (bij oude vissershaven) Tel. 01184 - 12209 Oók op maandag-middag geopend. WAREGEM (AFP) - Carlo Boman: heeft zondag, op het snelle parkoer: van Waregem, de sprinters verrast ii de strijd om de Belgische wielertitel Van de snelle mannen, die, in weerwi: van de passages van de Nokereberg tot de favorieten werden gerekend zat alleen Eddy Planckaert in de laat ste ontsnapping. Oud-kampioen Etienne de Wilde, Eric Vanderaerden en Wim Arras misten de slag. De Wolf en Haghedooren werden in de slotfase verrast door een demar rage van Planckaert, Bomans (van df ploeg van Adri van der Poel) kwan wel aan het wiel. Planckaert, toch eei sprinter van reputatie moest zich in di spurt verrassend gewonnen geven. De uitslag van het Belgisch kampioen schap op de weg is: 1. Bomans, 242 km in uur en 56 minuten, gemiddelde snelheii 40,785 km/u, 2. Planckaert, 3. De Wolf 0.09, Haghedooren 0.09, 5. Criquielion 0.26, Boessens 0.29, 7. Frison 0.32, 8. Museeuw, 9 Ludwig Willems, 10. Van Keirsbulck zelfdi tijd als Frison. Moreno Argentin is zondag Italiaan, wielerkampioen geworden. De vroege re wereldtitelhouder (1987) was di snelste na een wedstrijd over 256 kilo meter door de Apenijnen. Argentii onttroonde in Genua in de sprin Gianni Bugno, die als tweede eindig de. Derde werd de neo-prof Giorgii Furlan. De uitslag is: 1. Argentin 256 km in 6.18,5 (gemiddelde 40,059 km/uur), 2. Bugno, Furlan, 4. Colage, 5. Zaina, 6. Giovannetti,! Cassani, 8. Giupponi, 9. Amadori, 10. Passé ra, zelfde tijd als Argentin. Eric Caritoux is kampioen van Frank rijk gebleven. De 28-jarige titelverde diger versloeg na 260 kilometer op eei omloop in Montlucon Laurent Bezaul en Martial Gayant. Laurent Fignon, de winnaar van d laatste Ronde van Italië, finishte i het peloton op twee minuten en ach seconden. Charly Mottet, 's wereld nummer 1, verscheen niet aan de start De uitslag is: 1. Caritoux 260 km in 6.34.21 Bezault op 6 sec., 3. Gayant 0.14,4. Leclerci 5. Rué, 6. Boyer allen zelfde tijd als Gayan 7. Lavenu0.17,8. Jourdan 0.19,9. Felier0.2 10. Gaigne 0.29. Pascal Richard (Zwi) heeft in Chiass de strijd om de wielertitels van Zwi' seriand, de Bondsrepubliek en Li xemburg gewonnen. Dariusz Kaisc (BRD) eindigde als tweede op 2 mini ten en 41 seconden. Pascal Triebei eii digde met een achterstand van me( dan twintig minuten als eerste Luxen burger. Het kampioenschap in Chiasso wa uitzonderlijk zwaar door het ster geaccidenteerde parkoers en door c hoge temperatuur. Van de 62 renne die vertrokken, kwamen er slecn achttien aan de eindstreep. Ric!^s wereldkampioen veldrijden van had voornamelijk concurrentie zijn landgenoten. De uitslag van het drie-landenkampi°el schap is: 1. Richard (Zwi) 217 km in 5 uur 33 min® en 11 seconden, 2. Kajzer (BRD) op 2.41, Rüttimann (Zwi) 3.02, 4. Niederberger (Z* 3.22, 5. Hilse (BRD) 6.07, 6. Jarmann 6.07, 7. Pulliini (Zwi) 6.48, 8. Gianetti (Z» 7.55, 9. Müller (Zwi), 10. Steinmann (Z« zelfde tijd als Gianetti, 17. op éénrondert bel (Lux).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 10