PZC ABC-complex Vlissingen krijgt vorm lis vier jaar voor lanzetten tot moord Twee jaar geëist voor een overval op benzinestation Ondernemingsraad Suiker Unie tilt zwaar aan optreden bonden Begrip voor probleem kabeljauw vissers provincie ZATERDAG 24 JUNI 1989 1 5 akkoord c a en blokker wd-werknemer caissière bedreigd 'wij zijn in een hoek gedrukt advocaat: geen droog brood meer te verdienen Straffen tot twee jaar voor overval op juwelier \Slag om arm Houten hellingen Overrompeld Macht Onzekerheid Van Weelderen Jeu we directeur [ndbouw, natuur en Jenluchtrecreatie Contingent Psychiatrisch onderzoek in verkrachtingszaak Rien van Reems kreeg persprijs Nederlands bier VLISSINGEN - De woestijn van brokken beton waarin de hel lingen van de Koninklijke Maatschappij De Schelde (KMS) in Vlissingen de laatste weken zijn herschapen, maakt de komen de jaren zeker plaats voor een gloednieuw winkelcentrum. Voorlichter P. Remark van het kledingconcern C A deelde vrijdag mee dat C A én de firma Blokker mondeling over eenstemming hebben bereikt over vestiging in Vlissingen. T. Liebe, hoofd vastgoedontwikkeling van de projectontwikkelaar MBO, voegde daar vrijdag aan toe dat ook gesprekken met Albert Heijn - de der de partner - positief verlopen. De af spraken kunnen, volgens Liebe, op korte termijn schriftelijk worden vast gelegd. Slechts detailpunten moeten nog wor den geregeld. MBO-medewerker Liebe aan waarom het gaat: de vloerop pervlakte die de drie hoofdcontractan ten willen hebben. „Dat is geen enkel probleem. Wij zijn in principe met alle partijen rond". Liebe noemde die ont wikkeling voor Vlissingen een heel be langrijke zaak. Hij was van mening dat de realisatie van het nieuwe winkel centrum voor die stad een belangrijke versterking betekent. Remark van C A hield nog wel een kleine slag om de arm. C A en Blok- I ker gaan alleen met MBO in zee als Al- I bert Heijn ook meedoet. „Wij zijn er I echter van overtuigd dat het tijdsche- I ma kan worden gehaald: bouwen na I de winter en opening van het winkel- I centrum september 1991." I Wethouder D. J. P. Bruinooge van eco- [nomische zaken liet vrijdag niet het I achterste van zijn tong zien over de Igang van zaken. „De meest wenselijke I formule komt er op de Kop van De lSchelde", zei hij. „Contracten zijn ge- Itekend voor augustus." ■Het aannemersbedrijf Sagra gaat on- Idertussen met groot materieel door Imet het sloopwerk aan de Aagje De- Ikenstraat. Het werk heeft enige tijd (stilgelegen, omdat het terrein van De |Schelde eerst met een stevig hek ■noest worden afgegrendeld. De door Sagro in de Verenigde Staten gekoch- speciale kraakschaar zet sinds een paar weken met enthousiasme zijn tanden in het harde beton van de oude scheepshellingen. Directeur M. M. de Jonge van Sagro meldde vrijdag dat volgende week de bovenbouw van de hellingen is verdwenen. De mysterieuze onderbouw is dan aan de beurt. De Jonge heeft wel tekenin gen gekregen van de fundaties, maar het is onbekend hoe die er precies uit zien. Verschillende hellingen zijn waarschijnlijk aan het einde van de Dokhaven door de KMS en zijn voor ganger, de rijksmarinewerf, ge bouwd. De Jonge sloot niet uit dat er zelfs nog houten hellingen worden ge vonden. Het puin dat het sloopwerk oplevert, wordt met vrachtwagens van Sagro naar de brekerinstallatie van de firma in het Sloegebied gebracht. Samen met ander steenafval wordt het ver werkte afval gebruikt voor de onder grond van de verlengde Europaweg- Noord in Vlissingen-Oost. Sagro bouwt die weg in opdracht van Haven schap Vlissingen. De hellingen leveren 25.000 ton puin op dat met een kleine duizend vrachtwagens moet worden afgevoerd. Het karwei op de Kop van De Schelde en op de hoek van de Wal- straat is, volgens De Jonge, medio sep tember, oktober gereed. De grote kraakschaar die Sagro voor dit karwei gebruikt, is min of meer ge kocht op aanvraag van de gemeente Vlissingen. De opdrachtgever wilde dat de sloopwerkzaamheden in het centrum zonder veel trillingen en ge luid zouden worden verricht. De ou derwetse beul moest daarom wijken voor de zeventien ton wegende kraak schaar. MIDDELBURG - De 43-jarige N. P. uit Middelburg hoorde vrijdag op de zit- ling van de rechtbank in Middelburg lier jaar gevangenisstraf tegen zich lisen voor een poging om een oud- ►erknemer ertoe te bewegen een in- poner van Bergsenhoek, F. K., te ver hoorden. P. wees de beschuldiging |an de hand. 1 had al enkele jaren een conflict met L over de huur van een woning in die laats die zijn eigendom is. Op 18 au- Tustus vorig jaar reed hij met zijn oud- jerknemer Y.S. naar Rotterdam, laar hij hem een mes, een pistool en jandschoenen gaf en hem een situatie- fchets van de woning verstrekte. S. prstopte de spullen echter in de bos- i en ging bij de reclassering in Rot- |rdam vertellen wat er van hem ver- 1 werd. De reclasseerder schakel- e daarop de Middelburgse politie in. j had verteld dat hij kort daarvoor par zijn oude baas P. was terugge- fean om te vragen of hij weer bij hem Inkomen werken en of hij zij n identi- litspapieren van hem kon terugkrij- |n. „Daar moetje wel iets voor doen," Ju P. gezegd hebben, waarop het lorstel voor de moord op tafel zou |n gekomen. S. zou ook nog enkele lizenden guldens als beloning krij- n. tens P. verkeerde S. in een crisis hdat hij geen verdovende middelen ld en was het voorstel voor de moord De hellingen van de KMS aan de Aagje Dekenstraat lijken momenteel veel op een steenwoestijn. MIDDELBURG - De Terneuzenaren A. M. van D. (25) en T. van H. (23) ston den vrijdag voor de rechtbank in Mid delburg terecht voor een overval op een tankstation in hun woonplaats op 15 maart. Vermomd met bromfietshelmen en zonnebrillen hadden zij de caissière onder bedreiging met een vuurwapen van 745 gulden beroofd. Officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont eiste tegen Van D. dertig maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk en tegen Van H. 24 maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het plan voor de overval was al enkele weken tevoren door hen opgevat. Een week voor de datum had Van H. voor het pistool gezorgd, dat weliswaar een dichtgelaste loop had maar er 'echt' van diens kant gekomen. Officier van justitie mr S. Tempel toonde met voor beelden aan dat P. zich op veel punten had tegengesproken in zijn verklarin gen. In de versie van de feiten van S. kon hij geen tegenstrijdigheden ont dekken. De Rotterdamse reclassering wist op grond van urine-onderzoek dat S. drugsvrij was in de tijd dat hij voor de moord zou zijn ingehuurd en vol gens de politie stond hij bekend als een redelijk betrouwbare tipgever. Het psychiatrisch rapport over P. ver meldde buitensporig drankgebruik en daarmee samenhangend explosief ge drag. Verder zou hij als gevolg van zijn alcoholgebruik aan geheugenstoornis sen lijden. Kans op herhaling van soortgelijke delicten werd aanwezig geacht. De officier memoreerde dat P. eerder is veroordeeld voor het vervalsen van een paspoort en voor bedreiging. Ver der is hem heling van een videorecor der, een schrijfmachine en rookwaar in 1987 ten laste gelegd. Verschillende verslaafden hadden verklaard gere geld zaken met P. te doen. Aan de andere kant was volgens mr Tempel het conflict tussen P. en K. voornamelijk aan de familie K. te wij ten. Maar dat vormde zijns inziens geen enkele rechtvaardiging voor de drastische manier waarop P. de zaak wilde oplossen. De rechtbank doet 7 juli uitspraak. SAS VAN GENT - De vakbonden hebben de ondernemingsraad van de Suiker Unie in Sas van Gent op zettelijk in een hoek gedrukt. Zeer tegen de zin van de or accepteerden ze eerder deze week de sluiting van de vestiging. Van de afspraak dat eerst het advies van de or zou wor den afgewacht, hebben de onder handelaars van de bonden zich niets aangetrokken. Or-voorzitter H. Ge- ricke meent dat het voorstel om ak koord te gaan met de sluiting de le den 'letterlijk door de strot is ge duwd'. De affaire rond de Sasse fabriek is een duidelijk voorbeeld van een strijd tussen or en vakbeweging, waarbij de bonden - met name de FNV - door een overrompelingstac tiek de macht naar zich toe trekken, stelt Gericke. Hij is woedend over het optreden van de bonden. De voorzitter en secretaris C. Saey, die ook als kaderleden voor de Indus triebond FNV deelnamen aan de on derhandelingen met de directie van het suikerconcern, hebben hun vak bondsactiviteiten gestaakt. „Er zijn zelfs werknemers die overwegen hun lidmaatschap van de FNV op te zeg gen." Volgens Gericke hebben de bonden de or op 'een vuile manier' overrom peld. Tijdens een voorbespreking met het oog op het overleg met de di rectie verzekerden de bonden nog eens dat ze de onderhandelingen over het sociaal plan niet zouden be ginnen zolang het or-advies niet op tafel lag. Ook werd opnieuw vastge steld dat er geen bedrijfseconomi sche gronden zijn om de Sasse vesti ging te sluiten. „Maandag, bij de onderhandelingen, kwamen de bonden volkomen onver wacht met het voorstel om in te stemmen met sluiting per 1992. Hoofdbestuurder A. Lakerveld van de FNV, die het gesprek constant do mineerde, zei tijdens een schorsing dat het overleg zo in een cirkeltje bleef draaien. Wij vonden dat die zaak eerst aan de leden moest wor den voorgelegd. Zelfs dat wilde La kerveld aanvankelijk niet. Na veel vijven en zessen kregen we het uit eindelijk toch nog voor elkaar." Gericke hekelt het optreden van de FNV-hoofdbestuurder. Hij zou maandag teruggekomen zijn van vakantie en voor het overleg met de Suiker Unie districtsbestuurder P. F. H. Hazelager hebben omgepraat om de sluiting te aanvaarden. „Ter wijl er in een eerder stadium dus an dere afspraken waren gemaakt. Dit is gewoon een overrompelingstac tiek geweest." Volgens Gericke berijdt Lakerveld uitsluitend stokpaardjes. Het zou de vakbondsman boven alles gaan om het sluiten van een goed akkoord met de werkgever. „Het vermoeden is gerechtvaardigd dat er een heren overeenkomst tussen vakbeweging en directie is geweest. De bonden maken geen probleem van de slui ting, als de directie een cao-akkoord niet tegenwerkt. Ik kan de omme zwaai in de houding van de vakbon den niet anders verklaren." Die houding zou al eerder in het op treden van Lakerveld te herkennen zijn geweest. Gericke: „Hij zei eerder al dat de sluiting niet onverwacht kwam, maar dat daartoe in feite al in 1983 bij de vaststelling van het nieu we lange-termijn plan door de direc tie was besloten. Bij de opening van de gemoderniseerde grote vestiging in Dinteloord vorig jaar was hij bij zonder positief. Hij was vooral blij dat de hele operatie geen banen had gekost. Nee Dat gebeurt straks bij ons. Nog vlak voor de bekendmaking van de opheffing, zei Lakerveld dat er geruchten waren. Hij schilderde de werknemers in Sas van Gent ooit af als een stelletje Zeeuwse boeren, die niet bereid waren tot actievoe ren. Hij vindt de werknemers van de grote vestigingen kennelijk veel be langrijker." „Lakerveld gaat er vanuit dat ons standpunt niet kan rekenen op steun van de werknemers in de andere Sui- ker-Uniefabrieken. Daarom laat hij ons zitten. En Hazelager ontpopt zich duidelijk als de boodschappen jongen van Lakerveld. Die trekt zich weinig aan van onze fabriek." Het negeren van de or is in strijd met de cao. „Daarin staat dat de on dernemingsraad bij het vaststellen van een sociaal plan betrokken moet zijn. De bonden zijn duidelijk bezig de macht van de or te beknot ten door het adviesrecht in de wind te slaan. Die macht moet naar de vakbond. Dat proberen ze wettelijk te regelen", constateert Gericke. Op de ledenvergadering dinsdag werd er volgens de voorzitter van de or flink gemanipuleerd, waardoor het vakbondvoorstel aanvaard werd. Hoofdbestuurder Lakerveld reageer de vrijdagmiddag verbijsterd op de felle kritiek van de kant van de on- Or-voorzitter Gericke bij 'zijn' Suiker Unie-vestiging„...op een vuile manier overrompeld...' dernemingsraad. „Hier zijn geen woorden voor. Dit is je reinste flau wekul. Als Gericke niet oppast, on derneem ik stappen.'Die man weet niet eens hoe een or in elkaar zit, laat staan een vakbond. Hij denkt kenne lijk dat-ie in z'n eentje die sluiting kan tegenhouden „Wat er aan de hand was Wij heb ben een afspraak gemaakt om de klokken gelijk te zetten, maar wij hebben als vakbonden onze eigen verantwoordelijkheid. Gericke wilde alles kalmpjes aan doen; hij zou een negatief advies uitbrengen en verder niets. Als vakbondsman kan ik dat niet verantwoorden tegenover mijn leden. Net als Colijn destijds. Zo van: Ga maar rustig slapen, en verder niets.' Volgens Lakerveld zijn verschillen de argumenten, die de directie han teert om de sluiting te rechtvaardi gen, eenvoudigweg niet te weerleg gen. „De daling van de suikerprijs en de andere tendenzen die de direc tie voorspiegelt, kunnen wij niet wegpoetsen. Als het zover is kun je twee dingen doen. Of blijven vech ten tegen sluiting of die aanvaar den. Maar als je dat laatste doet dan moet je ook goede regelingen tref fen. Daarom wilde ik in de aanval gaan en voorwaarden stellen. Zo hebben wij gezegd dat de sluiting best uitgesteld kan worden tot 1992. En in de tussentijd kan een goed so ciaal plan in elkaar gezet worden. Veel leden vroegen ons ook de onze kerheid waarin zij verkeerden te doorbreken." Dat hij zelfs de leden niet op de hoog te wilde stellen van de ommezwaai, is volgens hem je reinste flauwekul. „Ik wilde echter tegelijkertijd ons nieuwe voorstel aan de directie voor leggen. Dat wilde Gericke niet. Dat krijg je als je twee petten op hebt." De bonden hebben ook de cao niet overtreden, zoals Gericke sugge reert. „Er staat niet in dat de vak bond moet wachten op een advies van de or. Ieder heeft zijn eigen taak." De werknemers van de Sasse Suiker Unie Zeeuwse boeren „Daar moet ik om lachen. Ik doe al 25 jaar vak bondswerk en ik heb al de mensen net zo lief. Op welke plaats die ook zitten." Van een machtsstrijd tussen de or en de vakbonden is al helemaal geen sprake. „Er zijn in algemene zin wel eens discussies, meer niet. Maar ik heb helemaal geen behoefte om het adviesrecht van de or in te pal men. Met mijn eigen deel heb ik het al moeilijk genoeg. Dit is een situatie waarbij Gericke overhoop ligt met de hoofdbestuurder, de districtsbe stuurder en ook met zijn eigen or-le- den." |ES - Ir A. W. H. van Weelderen ledt vanaf 1 juli op als hoogste ver- jenwoordiger van de minister van ldbouw en visserij in Zeeland. Hij Kt ir C. A. C. J. Oomen op als direc- |r landbouw, natuur en openlucht- Jreatie in de provincie. Oomen ver- Et naar Overijssel, waar hij dezelf- functie gaat vervullen. nton van Weelderen (48) heeft in Igeningen bosbouw gestudeerd. Na mdiensttreding bij het ministerie P landbouw en visserij in 1972 heeft J verscheidene posten bekleed bij latsbosbeheer. Op dit moment is hij ftd van de hoofdafdeling bos en be- fitmg bij de in Utrecht gevestigde fctie landschapsbouw van het mi- ferie. Hij heeft in deze hoedanig- r ^orm gegeven aan het bosbeleid Uderland. Van Weelderen is verder fw meer landschapsconsulent in Perland geweest. pen kwam in het voorjaar van 1986 f Zeeland als directeur landbouw Joedselvoorziening. Een jaar later Ioniseerde het ministerie zijn ver- fawoordigingen in de verschillen- IProvincies en werd hij directeur foouw, natuur en openluchtrecre- Oomen neemt vrijdag 30 juni af- MIDDELBURG - „De kabeljauwvissers worden door de nieuwe rijksregels ten gronde gericht. U zult mijn cliënt hier niet vaak meer zien. Hij is gedoemd om op te houden, want in deze tak van visserij is geen droog brood meer te verdienen." Dat zei advocaat J. van der Plas vrijdag tijdens een zitting van de economische politierechter in Middelburg. Van der Plas, die gespecialiseerd is in de proble matiek van zogenaamde K-documenthouders, verdedigde een zaak van de enige Zeeuwse K-do cumenthouder, de firma J. C. S. en zonen uit Tho- len. Van der Plas schetste voor de rechter het lot van de kabeljauwvissers in de afgelopen jaren. De twintig Nederlandse K-documenthouders werden eerst jaren de dupe van concurrentie van de grote platviskotters. Daardoor was het Neder landse kabeljauwcontingent zo vroeg in het jaar al opgevist dat er voor de kabeljauwvissers niets meer overbleef. Een individuele regeling, die vanaf 1988 wordt toegepast, verbeterde voor de kabeljauwvissers ook niets. Ze mogen per schip per week enkele duizenden kilo's kabeljauw aan land brengen. Er zijn echter veel weken waarop minder wordt ge vangen en dat mag niet gecompenseerd worden door op andere weken, wanneer de vangst goed is, meer aan wal te brengen. De Thoolse firma J. C. S. kwam in april vorig jaar voor het dilemma te staan wat te doen met een goede 'trek'. In een keer werd 8800 kilo ka beljauw naar boven gehaald en er mocht maar 3000 kilo worden aangevoerd. De firmaboot week vervolgens uit naar een illegale losplaats: de haven van Sint Annaland. Daar werd ze be trapt bij het overladen van de vis. De officier van justitie, mr R. Beaumont, reken de de firma vooral het illegaal lossen zwaar aan. „Dit gebeurde heel duidelijk om de vis aan con trole te ontrekken. We weten dat er zo nogal wat vis door de mazen van het net slipt maar af en toe wordt eens iemand gevangen", zei hij. Beaumont eiste verbeurd verklaring van de opbrengst van de vangst een bedrag van 19.500 gulden en nog een boete van 2700 gulden vanwege de over schrijding van de toegestane hoeveelheid kabel jauw. De rechter mr G. de Wilde oordeelde iets milder. De Wilde verklaarde de besomming verbeurd, maar legde de firma gezien de moeilijke omstan digheden geen boete op. Hij zei: „Het heeft geen zin wanneer ik mij uitlaat over de perikelen rond de regelgeving van onze minister van landbouw en visserij. Dat is mijn taak niet. Ik kan mij uw kritiek wel heel goed voorstellen en ik vind het niet prettig in dit soort zaken - gezien tegen de achtergrond van de grote problemen in de visse rij - veroordelingen uit te spreken. Veel van uw collega's zitten in dezelfde schuit als u. Dit zijn echter overwegingen van een meer algemeen ka rakter en we hebben hier te maken met een spe cifieke overtreding. Aanlanding in Sint-Anna- land mag niet en dat weet u." Een grote zaak tegen de visserij en beheers- maatschappij S. bv uit Arnemuiden werd aan gehouden, omdat de advocaat over de feiten in beroep gaat bij de Raad van State. De firma werd verweten voor een van de boten over het seizoen 1987 fors het contingent voor schol en tong te hebben overschreden. In totaal zou de maatschappij naar schatting een boete van ongeveer 1,5 ton moeten betalen. De advocaat, mr J. Schieman, voerde aan dat an dere schepen van de rederij juist veel minder ge vangen hadden dan mocht. Bedoeling was dit bij elkaar op te laten tellen zoals eerder ook gebeur de. Door een fout van de boekhouder bereikte het verzoek dit te mogen doen het ministerie te laat. Een beroep werd onlangs afgewezen en de firma gaat nu in hoger beroep bij de Raad van State. De rechter was bereid de zaak aan te hou den tot dat orgaan een uitspraak heeft gedaan. De firma S./ De R. uit Vlissingen moest voorko men vanwege het niet verzenden van een telex over vaarbewegingen naar het ministerie in maart 1986. De firma zei dit wel gedaan te heb ben, maar radio Brest zou het niet doorgegeven uitzag. Op de dag van de overval reden zij in Van H.'s auto naar het benzine station en parkeerden zij de wagen op enige afstand. Zij liepen er achterlangs door de bosjes naar toe en stapten sa men het kantoortje binnen. Van D. vroeg de caissière vijf gulden te wisselen om haar af te leiden. Daarna trok hij het pistool en beval haar de kassa te openen en op de grond te gaan liggen, waarna Van H. het geld pakte. Zij gingen er vandoor toen de eigenaar van de pomp kwam aanrijden. De buit werd broederlijk door hen gedeeld. Beiden stonden ook nog terecht voor drie 'snelkraken' die zij op 1 en 3 maart in fotozaken in Axel, Hulst en Temeu- zen pleegden. Zij roofden een aantal fo tocamera's na het stukslaan van de etalageruiten. Van D. verklaarde dat hij geld nodig had om zijn schulden te betalen, die onder meer door cocaïne gebruik waren ontstaan. Van H.'s fi nanciële perikelen kwamen voort uit veel uitgaan en het rijden in een dure auto. Uitspraak 7 juli. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft nog geen uitspraak gedaan in de zaak van de 36-jarige Middelburger T. A. O. tegen wie twee weken geleden drie jaar gevangenis straf werd geëist wegens verkrach ting. Eerst moet O. onderzocht worden in de Psychiatrische Observatiekliniek van justitie, het Pieter Baancentrum in Utrecht. O. voelde er niets voor om daaraan mee te werken daar hij ont kent. O. ging naar de woning van de vrouw nadat zij ruzie met zijn moeder had ge had. Hij gaf toe haar geslagen te heb ben, maar verder zou er niets gebeurd zijn. Uiterlijk in september wil de rechtbank vonnis wijzen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft vijf Rotterdam mers veroordeeld voor een overval op de Vlissingse juwelier Van Boven op 28 februari. Vier van hen stapten die dag met een revolver en een geladen pistool de winkel binnen waar zij on der bedreiging voor 24.000 gulden sie raden buit maakten. Een personeels lid kreeg het geladen pistool tegen de slaap gedrukt, de ander werd met handboeien buiten gevecht gesteld. De vijfde verdachte bestuurde de vluchtauto. Deze werd door snel gea larmeerde politie klem gereden. R. A. P. (21), V. M. T. (23) en M. G. A. R. (24) kregen elk conform de eis dertig maanden gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk opge legd. R. C. (27), die in februari tijdelijk in Souburg verbleef en de anderen de weg wees, kreeg conform de eis twintig maanden waarvan zes maanden voor waardelijk. De 22-jarige J. M. R. (die al leen chauffeerde) werd wegens mede plichtigheid veroordeeld tot achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Tegen hem was dertig maanden waar van zes voorwaardelijk geëist. Allen moeten tijdens de proeftijd van twee jaar contact houden met de Rotter damse reclassering. hebben. Omdat onduidelijk bleef wie de fout had gemaakt, werd de frima vrijgesproken. Directeur H.B. de L(43) van mosselhandel S. bv uit Yerseke stond terecht voor een overtreding die hij naar eigen zeggen bewust had gemaakt om de rechter een oordeel te laten vellen. Hij was het namelijk niet eens met een importverbod op Deense mosselen. Dat gold vorig jaar een tijdje omdat in dat zeebanket giftige algen werden aangetroffen. Hij had een partij aangekocht en in Nederland laten testen en het vervolgens door verkocht. De rechter legde hem een boete van 501 gulden op. Een nationale regering heeft het recht een importverbod van bepaalde produkteij. voor een beperkte tijd op te leggen wanneer de volksge zondheid in het geding is, was de mening van De Wilde. De vangst van G. S. (57) uit Vlissingen in april 1988 werd geheel verbeurd verklaard, omdat de man illegaal in Vlissingen loste. Hij verliest daar mee 10.746 gulden. Hij kreeg ook een boete van 700 gulden omdat hij meer wijting aan boord had dan hem was toegestaan. A. S (50) uit Yerseke werd vrijgesproken van het niet inleveren van zijn vangstgegevens in een week van mei 1988. De man had per abuis een verkeerde datum op zijn formulier gezet, waarop de AID-computer concludeerde dat hij zijn vangstgegevens over die bepaalde week niet in geleverd had. BREDA Café De Beyerd in Breda heeft - in samenspraak met de Nederlandse bierbrou werijen, het Centraal Brouwe rijkantoor en enkele consumen tenorganisaties - aan PZC-re- dacteur Rien van Reems uit Vlissingen een persprijs toege kend voor zijn 'originele artike len over bier in het algemeen, het gebruik van bier in de keu ken en over de smaak van bier'. De instelling van de persprijs, voor de journalist die zich het meest verdienstelijk heeft ge maakt voor het Nederlandse bier, is een initiatief van Piet de Jong, exploitant van café De Beyerd. De prijs - een miniatuur-blocno te met pen van zilver, ontworpen en vervaardigd door Jan Cornet uit Breda - werd donderdag avond uitgereikt door de heer J. Merkx, oud-burgemeester van Breda en tot voor kort voorzitter van het Produktschap voor de Brouwnijverheid. De onder scheiding werd namens Van Reems, die op vakantie is, in ont vangst genomen door Jan van Schaik, voorzitter van het Wal- chers Wijnmakers- en Bierbrou- wersgilde. Er behoorden ook en kele kratten bij, gevuld met één flesje van elk Nederlands bier. Pater Godfried van de Trappis tenbrouwerij in Tilburg schonk de heer Merkx als dank voor de uitreiking als eerste een glas Tri ple, een nieuw bier met een ge heel eigen smaak. De bijeen komst werd bijgewoond door een groot aantal prominenten uit de Nederlandse bierwereld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 43