PZC Breu onbedreigd winnaar van gedevalueerde Ronde In 1990 drie deelnemers UEFA-toernooi sport IK HEB BE PLOEG VORIG JAAR TOCH EEN BEETJE GERED Priem niet onder indruk van kritiek 35 Portisch en Ljubojevic spelen gelijk Slaney: coach zette aan tot dopinggebruik Olyslager wint in St. Denis Wantrouwen TOLHOEK EINDIGT ALS ZESDE IN SPANJE Tolhoek URS FREULER WINT LAATSTE ETAPPE Napoli Zico ZATERDAG 24 JUNI 1989 Marianne Muis •netste zwemster Peter Pieters wil krediet van Priem ZWANENBURG (GPD) - Vorig jaar de man die het vaandel van een naar erkenning hunkerende ploeg hoog hield, nu een renner die zich mis deeld voelt. Het ene jaar is ook voor Peter Pieters het andere niet. De wierook rond de nog regerende landskampioen der wielerprofs is verdreven door een minder aange name lucht. Jubel heeft plaatsge maakt voor bitterheid. Begin dit sei zoen gelanceerd als een der kopman nen is Pieters, gehuld in zijn 'knal lende' rood-wit-blauwe kampioen strui, teruggevallen tot de lagere or de in het team van TVM. Pieters weet zich niet meer tot de fine fleur van ploegleider Cees Priem ge rekend, anders - stelt hij - zou hem wel een plaatsje in de debuterende Tour-équipe zijn gegund. Voorlopig echter moet Pieters, die zondag op het Posbank-parcours bij Rheden zijn titel gaat verdedigen, het doen met de rol van reservist. Eerzuchtig als hij is, kan Pieters zich niet schikken in die voor een kam pioen netelige positie. Hij ontkent niet dat het dit jaar allemaal minder voorspoedig loopt met zijn arbeid op de racefiets. Op zijn erelijst van 1989 prijken tot dusver twee triomfen, ker- miskoersen in Knokke en Hengelo. Leuk voor de statistiek, maar je marktwaarde als profwielrenner gaat er nog geen cent van omhoog. Daar waar Peter Pieters geacht werd zijn neus aan het venster te steken, zoals dat in het jargon zo mooi heet, is hij jammerlijk in gebreke gebleven. En het zag er vorig jaar allemaal zo florissant uit. Na jaren zwoegen in 'kleinere' ploegen drong hij eindelijk door tot de bovenlaag van het prof metier, culminerend in een dijk van een overwinning in Parijs-Tours, de weer in ere herstelde najaarsklassie- ker. Anno heden echter, normaal ge sproken in de kracht van zijn wieler leven (27), is de snee er uit. Met de Ronde van Italië als dieptepunt. Hij werd na rit 14 door de jury uit koers gehaald omdat-ie zich aan de ploegleidersauto vasthield om ge makkelijker tegen een berg op te rij den. Op de vraag hoe het toch mogelijk is dat hij veel minder rijdt dan in 1988, komt Peter Pieters met een ant woord dat negen van de tien cou reurs geven in geval van vormcrisis. Ziekte dus. Een wielrenner balan ceert vandaag-de-dag zo op grens van zijn gezondheid, dat hem slechts een scheet dwars hoeft te zitten of hij is al ongesteld. Pieters' kommer en kwel begon al in de voorbereidings fase, ten tijde van de Ronde van de Middellandse Zee. „Ik kreeg toen op de derde dag griep, 39 graden koorts. Lag ik gelijk twee dagen in bed. Daarna ben ik de boel gaan forceren, te vroeg gaan trainen om maar vooral niet te veel tijd te verliezen. Je kunt echter beter uitzie ken, is mij duidelijk geworden. Ik bleef sukkelen en vlak na de Tirreno- Adriatico was het opnieuwe mis; voorhoofdsholte-ontsteking' Ook nadien lukte het Pieters lange tijd maar niet lijf en leden in goede conditie te krijgen. Omdat ook de pechduivel hem wel Wist te vinden, kwam de kampioen er in de voor jaarsklassiekers niet aan te pas. Pie ters blikt terug: „Ik had pech in de Ronde van Vlaanderen, waarin mijn stuur brak; miste de boot in Gent- niet Wevelgem en kwam gewoon vooruit in Parijs-Roubaix". Ploegleider Priem was dat ook niet ontgaan en duwde Pieters, ondanks zijn status van topman, naar het tweede plan. In de praktijk kwam het er op neer dat Pieters nauwelijks nog aan bod is gekomen. „Anderen moesten rijden, hè. Zo gaat dat. Ik werd gewoon niet meer opgesteld. Op zich heb ik daar niet zo veel moei te mee, als er maar een alternatief programma is waarin je aan je vorm kunt werken. Kijk, als er acht man in een klassieker rijden, moet je de rest van de ploeg ergens anders naar toe sturen. Maar dat gebeurde niet. We konden thuisblijven. En waarom? IK weet het niet". Kritiek aan het adres van ploegleider Priem, dat mag duidelijk zijn. De aap komt uit de mouw. Het botert niet zo tussen Pieters en Priem. Pieters een lastige Zwanenburger? „Nee hoor, helemaal niet. Maar er zijn wel be paalde dingen die me niet aanstaan. Ik heb er geen moeite mee dat een ploegleider tegen een renner zegt dat hij moet presteren. Maar oorzaken tellen niet bij Priem en daarin ben ik in hem teleurgesteld. De een moet je nerveus maken, een ander moet je een beetje opvangen. Zo werkt dat. Ik vind bijvoorbeeld dat een Neder- Peter Pieters middenin gelukkiger tijden: als de nummer één van het Nederlands kampioenschp van vorig jaar. lands kampioen behoort te starten in de Amstel Goldrace. Ik vind het vreemd dat ik voor die klassieker ben gepasseerd. Je mag toch wel op een beetje krediet rekenen. Ik wil me heus niet op de borst slaan, maar ik heb de ploeg vorig jaar toch een WEMELDINGE - TVM-ploegleider Cees Priem toont zich niet onder de indruk van de kritiek van Peter Pie ters. De Nederlandse kampioen le verde dit seizoen tot dusver nog geen prestaties van formaat, waarna Priem hem voor de Tour op de reser velijst plaatste. Pieters hads gere kend op meer krediet. Priem: „Maar krediet krijg ik zelf ook niet. Er wordt elke keer weer een prestatie verwacht". „Normaal gesproken had ik Pieters nu al aangewezen voor de Tour, maar een voorwaarde is wel, dat er gepres teerd wordt. Ik hoop dat hij zich de komende dagen alsnog bewijst, maar het wordt wel kort dag. Hij zal snel iets moeten laten zien. Je kunt niet steeds achterom kijken. Er moet vooruit gekeken worden", aldus Cees Priem. De Zeeuwse ploegleider is tot dusver allerminst tevreden over het rijden van Peter Pieters. „Het is net zo iets als de leerling en de leraar. Als je als leraar de leerling op zijn fouten wijst, dan word je voor alles en nog wat uit gemaakt. Ik had natuurlijk liever ge had dat Pieters gewoon presteerde", aldus Priem, die er nog fijntjes aan toevoegt dat Pieters het nieuws over zijn reserve-plaats bij de Tom-equipe telefonisch te horen heeft gekregen. „Dat hoefde hij dus niet van teletekst te lezen". Acht renners heeft Priem nu al aan gewezen voor de Ronde van Frank rijk. Het zijn: Phil Anderson, Jesper Skibby, Rob Kleinsman, Jan Sie- mons, Jacques Hanegraaf, Johan Ca- piot, Flip Vandenbrande en Martin Schurer. Peter Pieters, Johan Lam- mertink en Martin Schalkers komen nog in aanmerking voor de laatste overgebleven plaats. beetje gered. Tenminste dat is ge zegd en geschreven". Het lijkt erop alsof Pieters amper nog enig vertrouwen in Priem heeft. „Nou, als-ie z'n werk goed doet, wel", is het antwoord, dat in feite een ont kenning inhoudt. Een van Pieters grieven is dat de ploegbaas contactu eel te kort schiet. „Als er een renner wordt aangetrokken, moet je dat al tijd via Teletekst vernemen. Ik vind dat zulke dingen bespreekbaar moe ten zijn. Dat hoeft niet negatief te zijn, maar het is voor alle partijen be ter als er eerst wordt gepraat". Wat Pieters echter kwalijker vindt, is dat Priem zijn woord niet houdt. „In eerste instantie zou ik niet naar de Ronde van Italië gaan. Dat vond ik prima, want ik zag niets in de Gi ro. Priem vroeg me echter toch, als invaller. Ja maar, zei ik, ik wil ook naar de Tour. Was geen probleem. 'Jij bent een vaste keus,' vertrouwde hij me toe. Nou, dat blijkt dus. Sta ik er mooi naast. Als ik een belofte doe, kom ik hem na en dat verwacht ik ook van een ander. Zo niet, dan krijg je wantrouwen, dat lijkt me lo gisch". De dreiging van het missen van de Tom de France zit Pieters hoog. Te meer nu hij zo goed als zeker zijn kampioenstrui moet inleveren, is het hem er alles aangelegen zijn markt waarde op peil te houden. In La Grande Bouclé denkt hij dat met zijn sprintvermogen te kunnen realise ren. Pieters: „Ik voel dat de vorm er aan komt. Ik rij nu al weer goed en tussen goed rijden en winnen zit maar een klein verschil. In de Tour moet ik een rit kunnen winnen". Eerst zal hij echter door Priem uit de wachtkamer, waar hij gezelschap heeft van Jos Lammertink en Martin Schalkers, moeten worden geroepen. Een sterk NK is daarvoor bittere noodzaak, beseft ook Pieters terdege. „Ga ik niet naar de Tom, dan kan ik de fiets gelijk in het schuurtje zetten. Want dan is er voorlopig toch geen werk meer". laarten Ducrot is van de Tour 3ENT (ANP) - Walter Godefroot heeft le Middelburgse profwielrenner laarten Ducrot opgenomen in zijn jloeg voor de Ronde van Frankrijk. Ducrot overtuigde Godefroot van zijn stijgende vorm in de Spaanse ritten koers Subida-Arrate. Naast de Zeeuw is ook de Nederlander Adri van der Poel door de Belgische ploegleider litverkoren. Zij zullen ploeggenoten iijn van drie Zwitsers: Breu, Wegmül- ler, Achermann en vier Belgen: Ro- beet, Dernies, Bomans en Goossens. Er dreigt een plotseling einde te ko nen aan de wielercarrière van Hans Daams, de 27-jarige prof uit de PDM- ploeg. Daams is deze week met ernsti ge hartklachten teruggekeerd uit de Ronde van Zweden, waar hij vorige keek vrijdag nog een etappe had ge ronnen. Donderdag kreeg hij tijdens je training in Nederland opnieuw last 'an zijn hart, waarna hij in allerijl werd ipgenomen in het St. Jozefziekenhuis n Eindhoven. laams, eerder dit jaar winnaar van tóe etappes en het eindklassement in le Ronde van de twee Amerika's, 'lijkt in februari en april ook al last te lebben gehad van zijn hart. Er is nu 1MERSFOORT (ANP) - Marianne luis heeft vrijdag in Amersfoort het 'ederlands kampioenschap op de 50 aeter vrije slag behaald. De zwem- ter uit Dedemsvaart bleef in 25,85 se- onden haar zuster Mildred 44-hon- lerdste seconde voor. De derde plaats tas voor de Diana van der Plaats, touwen: 50 m vrij: 1. Marianne Muis Dedemsvaart) 25,85, 2. Mildred Muis Dedemsvaart) 26,29,3. Van der Plaats Dolfijn) 26,49,800 m vrij: 1. Silvester KPC) 9.09,03, 2. Masseurs (HPC) "9,44, 3. Wiersma (Orca) 9.16,93, lannen 400 meter wissel: 1. Wouda tester) 4.38,07, 2. Van der Spoel DWK) 4.39,36,3. Hogerberg (Nautilus) ■44,89. bekend maken voor welke ploeg hij volgend jaar rijdt: het Italiaanse Car- rera of het Belgische Lotto. De huidige sponsor van de Waal, Hitachi, ver schijnt de komende Tour met een pi kante co-sponsor: de commerciële V(laamse) T(elevisie) M(aatschappij). Criquielions ploegmaat, Giro-'revela- tie' Jos van Aert heeft nog niet beslist wie volgend seizoen zijn nieuwe werk gever zal zijn. De onderhandelingen met Peter Post zijn afgesprongen. Van Aert gaat wél mee naar de Tour; Johan Lammerts doet hetzelfde in de kleuren van ADR. De Zwitserse overheersing kan niet treffender in beeld worden gebracht. Een lachende Beat Breu wordt tijdens de laatste etappe gefeliciteerd door zijn op de tweede plaats liggende landgenoot Daniël Steiger. Maarten Ducrot krijgt het vertrouwen van zijn ploegleider 'Walter Godefroot. een verkramping van de kransslaga der geconstateerd. Daams ligt op de afdeling hartbewaking. Hij was eerste reserve in de Tourploeg van PDM, zou de mogelijke vervanger zijn van Gert- Jan Theunisse. De Tom is nu definitief onmogelijk voor hem geworden; de kans is zelfs groot dat de Brabander helemaal met wielrennen moet stop pen. Over de Tourdeelneming van Gert- Jan Theunisse wordt pas woensdag beslist. Theunisse, die met vijf ge kneusde ribben uit de Ronde van Zwitserland is gestapt, wordt mo menteel driemaal daags behandeld met laser-apparatuur. Hij neemt mor gen in geen geval deel aan het Neder lands wegkampioenschap in Rheden. Mathieu Hermans vindt in zijn Tom- ploeg Erwin Nijboer en René Beuker als landgenoten terug. De Caja Rural- formatie zal onder een andere naam aan de Tour deelnemen: in de firma Patemina Sport is een nieuwe hoofd sponsor gevonden. Caja Rural kwam in financiële moeilijkheden, omdat de Spaanse bank onlangs werd overgeno men door een Duits bankconsortium. Claude Criquielion zal dit weekeinde Patrick Tolhoek is gisteren zesde ge worden in de laatste rit van de vier daagse van de Mijnvalleien in Basken land. De Zeeuw van de ploeg van Jan Raas, die alle vier dagen was te vinden in de voorste gelederen had een ach terstand van drie minuten op de Ne derlandse winnaar Johan Lammerts. In het eindklassent eindigde Tolhoek op een zesde plaats. De laatste etappe, 152 kilometer van Polla de Lena naar Mieres, werd voor namelijk gekenmerkt door het aantal afstappers. Van de 98 renners die ver trokken, kwamen er slechts 61 over de laatste eindstreep. De enige vlucht waar die renners in geïnteresseerd wa ren, was die van het vliegtuig dat hen naar eigen land moest terugbrengen voor de nationale wegkampioen- schappen van zondag. Tot de afstap pers behoorden Dorgelo, Poels, Solle- veld, Maassen en Jagt. Lammerts en Tolhoek waren de enige Nederlanders die aan de streep kwamen. Laatste etappe: 1. Lammerts (Ned) 152 km van Polla de Lena naar Mieres in 3 uur en 40 minuten, 2. Juan Manuel Garcia (Spa), 3. Mi guel Angel Garcia (Spa), 4. Zaballa (Spa) zelfde tijd als Lammerts, 5. Sierra (Spa) op 3 minuten, 6. Tolhoek (Ned) 3.00. Het eindklassement is: 1. Cubino (Spa) 16.14.06, 2. Murgualday (Spa) op 1 seconde, 3. Echave (Spa) 0.19, 4. Arambari (Spa) 0.42, 5. Giovannetti (Ita) 1.25, 6. Tolhoek 1.38, 44. Lammerts 24.15. ZUERICH (AFP) - Beat Breu heeft acht jaar na zijn eerste succes in de Ronde van Zwitserland voor een her haling gezorgd. Omdat hij sterk was in de bergen, de belangrijkste ont snapping in het begin van de ronde niet miste, maar vooral omdat Pedro Delgado, Steven Rooks en nog een handvol anderen de Zwitserse Ronde als niets anders zien dan voorberei ding op de Tour de France. De laatste etappe van de ronde was, zoals gebruikelijk, voor Urs Freuler. Het was zijn vijfde overwinning in de slotrit sinds 1983. Het peloton meldde zich vrijwel massaal op de baan van Oerlikon bij Zürich, na de rit over 160 km, begonnen in Brugg. Breu in 1982 winnaar van twee berg- tappes in de Ronde van Frankrijk (Pla d'Adet en Alpe d'Huez) heeft de op de tweede dag veroverde positie in de ber getappes versterkt. Met hulp van Thmoas Wegmüller, die zich als de lo comotief van de ploeg manifesteerde. Tussen Brugg en Zürich, onder voort durende regen, heeft Breu niets aan het toeval overgelaten. Hij deed mee bij de enige ontsnappingspoging uit de etappe en verdween daarna ook nim mer uit de eerste rijen van het peloton. Tiende en laatste etappe: 1. Freuler (Zwi), 160 km van Brugg naar Zürich in 3 uur 55 minuten en 5 seconden (gemiddelde snel heid 40,964 km/u), 2. Bruggmann (Zwi), 3. Bauer (Can), 4. Joho (Zwi), 5. Scremin (Ita), 6. Passera (Ita), 7. Kajzer tBRD), 8. Dhae- nens (Bell, 9. Kappes (BRD), 10. Adri van der Poel (Ned), 18. Breu (Zwi), 29. Van Orsouw, 32. Rooks, 36. Van Vliet, 63. Veldscholten, 69. De Koning zelfde tijd als Freuler, 104. en laatste Magnago (Ita) op 5.59. Niet gestart: Ghiotto (Ita). Eindklassement: 1. Breu (Zwi) 46 uur 57 mi- IEN HAAG (ANP) - De KNVB mag °of het seizoen '90-'91 opnieuw drie 'tos inschrijven voor het toernooi m de UEFA-beker. Hoewel Neder- >nd in het Europese staatje van de af kopen competitie niet verder kwam an de twaalfde plaats met 4250 pun- npg achter landen als Portugal, Ur?jie en Denemarken, komt de in- •toijving van de derde vereniging "orlopig niet in gevaar. P de totale ranglijst over de afgelo- vijfjaar bezet Nederland de zesde tots met 27.050 punten, royaal voor ™tugal (25.583) en Roemenië _s toO). Schotland (24.900) is negende heeft daardoor slechts recht op twee deelnemers aan het UEFA-toer- nooi. De ranglijst van de afgelopen seizoe nen (en door de succesen van AC Mi lan, Napoli en Sampdoria uiteraard ook in de jaargang '88-'89) wordt aan gevoerd door Italië met 42.498 punten. De Bondsrepubliek is tweede en Span je derde. Zij mogen alle vier clubs in schrijven. De tuchtcommissie van de UEFA heeft Napoli een geldboete van 130.000 gulden opgelegd. In de eerste finale om de UEFA-beker tegen Vfb Stuttgart, op 3 mei, was op de tribu nes in Napels herhaaldelijk vuurwerk afgestoken. Als gevolg daarvan kon pas na ruime vertraging met de twee de helft worden begonnen. Sampdoria Genua, finalist in het Eu ropese bekertoernooi voor bekerwin naars, moet 26.000 gulden betalen. De eindstrijd werd eveneens opgeluisterd door vuurwerk op tribunes en op het veld. Tegenstander FC Barcelona kreeg een boete van 13.000 gulden. De tuchtcommissie deelde zware straf fen uit aan de Griekse jeugdinternatio- nals Aristidis Karassavidis en Pa- nayotis Kipartissis. Zij zijn voor zeven respectievelijk vijf wedstrijden ge schorst. Karassavidis sloeg de scheidsrechter; Kipartissis beging achter de rug van de arbiter een ernsti ge overtreding in de wedstrijd tegen Denemarken voor spelers onder 21. De Braziliaanse voetballer Zico stopt aan het eind van zijn contract bij Fla- mengo. „Ik ben de strijd met mijn ver moeide spieren beu", zei de speler, die jarenlang als de Blanke Pele door het leven ging. Zico is 36 jaar. Hij viel woensdag tij dens het duel met Botafogo voor de zo veelste keer in zijn loopbaan uit met een spierschiering. Het is niet de eerste keer, dat Zico zijn afscheid aankondigt. Hij deed het ook al toen hij het in Italië, bij Udinese, niet langer meer naar zijn zin had. „Dit keer meen ik het", aldus Zico don derdagavond in Rio de Janeiro, „mijn contract loopt op 31 augustus af. Ik zal geen nieuw meer tekenen. Mijn spie ren zijn zwak. Ik heb mijn laatste com petitiewedstrijd voor Flamengo ge speeld." Zico, een veelscorende aan vallende middenvelder met een fluwe len balbehandeling, maakte in zijn loopbaan 700 doelpunten. Hij nam deel aan drie wereldkampioenschap pen. ROTTERDAM (ANP) - De schakers Portisch en Ljubojevic hebben hun af gebroken partij tijdens het Wereldbe ker-toernooi in Rotterdam zonder te spelen in remise laten eindigen. Vrij dag was voor de schakers een rustdag. De laatste ronde is zaterdag. Jan Timman, die met oud-wereldkam pioen Anatoli Karpov eerste staat, speelt zijn slotpartij met zwart tegen Seirawan, Karpov eveneens met de zwarte stukken tegen Nunn. De stand na zestien ronden is: 1. Karpov (Sov) en Timman (Ned) 9,5 (14), 3. Vaganjan (Sov) 8,5 (14), 4. Van der Wiel (Ned) 8 (15), 5. Sokolov (Sov), Short (GBr) en Nunn (GBr) 7,5 (14), 8. Seirawan (VSt), Ehlvest (Sov) en Salov (Sov) 7 (14), 11. Sax (Hon) 6,5 (14), 12. Joesoepov (Sov) en Nogueiras (Cub) 6 (14), 14. Ljubojevic (Joe) 6 (15), 15. Portisch (Hon) 5,5 (14), 16. Hjartarson (IJs) 4 (14) IT"? LJ I Atletiek Birmingham, vierlandemvedstrijd, man nen: 100 m: 1. Christie (GBr) 10,06 3,15 m/sec), 2. Watkins (VSt) 10,19, 3. Krylov (Sov) 10,20, 4. Councü (VSt) 10,20, 5. Haupt (BRD) 10,33. 100 mh: 1. Jackson (GBr) 12,99 2,61 m/sec), 2. Pierce (VSt) 13,33. 3. Jar- rett (GBr) 13,46,4. Schwarthoff (BRD) 13,62, 5. Sjisjkin (Sov) 13,97 Neubrandenburg, vrouwen: 800 m: 1. Wo- dars 1.56,82, 2. Mai 2.00,12, 3. Kiessling 2.00,33, 4. Kömer 2.00,89. discus: 1. Wyludda 72,72,2.2. Reinsch 71.86, 3. Dietzsch 68,26. Dammen Hierden, vierde ronde: Tsjizjov (Sov) - Jan sen (Ned) 2-0, Valneris (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1, Galperin (Sov) - Goloebjeva (Sov) 1-1, Clerc (Ned) - Van Lith (Ned) 1-1, Van der Wal (Ned) - Scholma (Ned) 2-0, Autar (Sur) - Koeperman (Vst) 1-1. Stand: 1. Clerc, Valne ris en Koeperman 5,4. Autar, Galperin, Go loebjeva, Gantwarg, Tsjizjov en Van der Wal 4,10. Van Lith, Scholma en Jansen 3. Tennis Eastbourne, dames, halve finales: Reggi (Ita) - Gigi Fernandez (VSt) 6-4, 6-2; Navrati- lova (VSt) - Fairbank (ZAf) 6-3, 6-2. Bristol, halve finales, heren: Brown (GBr) - Matuszewski (Vst) 6-2,4-6,6-3; Jelen (BRD) - Schapers (Ned) 3-6, 6-3,13-11. Wentworth, demonstratie-toernooi: Wilan- der (Zwe) - Hlasek (Zwi) 7-6, 6-3; Svensson (Zwe) - Lendl (Tsj) 7-6, 6-4; Hoylake, demonstratie-toernooi: Becker (BRD) - Goldie (Vst) 6-4,7-6; Lundgren (Zwe) - Steeb (BRD) 7-6, 6-3. Voetbal Monza. vriendschappelijk duel: AC Milan - Brazilië 0-0. 6000 toeschouwers. NEW YORK (SID) - De Amerikaanse atlete Mary Slaney heeft zware be schuldigingen aan het adres van de Amerikaanse coach Chuck DeBus geuit. Tijdens een persconferentie in New York zei de loopster op de mid den- en lange-afstand, dat DeBus haar al bij het begin van haar ldbpbaan in 1978 had aangeraden, doping tot zich te nemen. Volgens Mary Slaney, vroeger Decker, prentte DeBus haar in dat het zonder verboden stimulerende middelen niet mogelijk was tot de wereldtop door te dringen. De vroegere wereldkampioene over 1500 en 3000 meter is niet de enige die DeBus verwijten maakt. Op 11 juli moet de atletiek-coach zich voor een commissie in Los Angeles verdedigen. Drie atleten die al toegaven 'gepakt' te hebben, onder wie voormalig Olym pisch kampioene Diane Williams, heb ben DeBus reeds beschuldigd van het aanzetten tot het gebruik van dope. Waterpolo Katwijk, zeslandentoernooi: Griekenland - Frankrijk 9-8 (2-2, 4-3, 1-1, 2-2, Spanje - Bondsrepubliek Duitsland 8-8 (4-3, 1-3, 1-2, 2-0). Nederland - Australië 10-9 (3-2, 2-1,1-4, 4-2), doelpunten Nederland: Van Belkum 3, Scherrenburg 3, Jansen 2, Pielstroom en Nonnekes; Australië: Stockwell 3, Mayers 2, Asher, Grooby, Oberman Gallagher 1. nuten en 19 seconden, 2. Daniel Steiger (Zwi) op 30 seconden, 3. Müller (Zwi) 0.49,4. Bauer 4.33, 5. Jarmann (Zwi) 5.26, 6. Joho 6.52, 7. Wyder (Zwi) 10.05, 8. Kappes (BRD) 13.48, 9. Bruyneel (Bel) 13.55, 10. Indurain (Spa) 14.15, 18. Kelly (Ier) 29.53, 20. Rooks 30.00, 48. Veldscholten 51.39, 50. Van Or souw 42.21, 57. De Koning 56.29, 69. Van Vliet 1.06.33, 77. Adri van der Poel 1.15.20, 104. en laatste Peter Steiger (Zwi) 1.57.17. PARIJS (RTR/AFP) - De oud-Zeeuwse Marjan Olyslager heeft vrijdag bij in ternationale wedstrijden in St. Denis, een voorstad van Parijs, de 100 meter horden gewonnen. De Nederlandse kampioene zegevierde in 12,93 secon den waarmee zij slechts een-tiende van een seconde verwijderd bleef van haar nationale record. De Amerikaan se Tolbert werd op 0,07 seconde twee de, de Bulgaarse wereldrecordhoud ster Zagortsjeva in 13,26 zesde. Op de 1500 meter zorgde de Keniaan Cheruyiot met de winnende tijd van 3.34,44 voor de beste wereldseizoen- sprestatie. Hij bleef zijn landgenoot Ondieki maar net voor. Op de 4x200 meter deed de estafette-ploeg van de Santa Monica Track Club een vergeef se poging het wereldrecord te breken. Carl Lewis, Joe DeLoach, Leroy Bur- nell en Floyd Heard waren echter wel sneller dan in hun voorgaande pogin gen. Zij bleven in St. Denis met 1.20,33 slechts 0,07 seconde verwijderd van de beste wereldprestatie. Uitslagen, vrouwen: 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,10, 2. Echols (VSt) 11,31, 3. BUy (Fra) 11,41. 200 m: 1. Ottey 22,24, 2. Young (VSt) 22,90.110 mh: 1. Olyslager (Ned) 12,93,2. Tol bert (VSt) 13,00, 6. Zagortsjeva (Bul) 13,26. Mannen: 1500 m: 1. Cheruyiot (Ken) 3.34,44, 2. Ondieki (Ken) 3.34,58, 4x200 m: 1. Santa Monica (Lewis, DeLoach, Bumell, Heard) 1.20,33. 4 op tv ZATERDAG 10.23-10.55 Did 1: Die Sport-Reportage. 11.55-18.05 BBC 1: Grandstand: met cricket (Engeland-Australië), autoraces (formule 3 in SUverstone), paarderennen in Ascot en tennis (internationale kampioenschappen voor dames in Eastbome). 13.25-17.25 Ned 3: Studio Sport: rechtstreek se reportage van de TT van Assen. De uit zending begint met een live-verslag van de wedstrijd in de 125 cc-klasse. Verder recht streekse beelden van de 500 cc en de zij span-races. Tussen deze verslagen door sa menvattingen van de races in de 80 en 250 cc-klasse die in de ochtend zijn verreden. 17.40-19.15 BBC 2: Cricket: Engeland-Au stralië. 17.55-19.58 Did 1: ARD-Sport extra: finale van het Duitse bekervoetbal in Berlijn tus sen Borussia Dortmund en SV Werder Bre men. 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 18.30-19.30 Super: NBA Basketbal: Ameri kaans prof-basketbal. 19.00-21.00 SKY: Golf: Open Ierse kam pioenschappen. 20.00-22.30 BRT 2: Sport extra: met basket bal, samenvatting van de le halve finale van het EK voor landenploegen vanuit Zagreb vervolgens een rechtstreeks verslag van de 2e halve finale. 21.00-23.00 SKY: Tennis: Wentworth Grass Court Championships. 21.57-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.15-22.30 BBC 1: Sport. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport-Stu dio. 22.45-23.00 BRT 1: Sport op Zaterdag. 23.00-00.00 SKY: Motorraces: TT van Assen. 23.45-00.15 BBC 2: Cricket: samenvatting van Engeland-Australië. 00.00-01.00 SKY: Basketbal: EK voor heren vanuit Zagreb. ZONDAG 14.00-14.05 BBC 1: Sport. 14.35-19.55 BBC 2: Sunday Grandstand: met een triathlon, motorraces in Cadwell Park, autoraces (formule 3 in SUverstone), tennis (internationale kampioenschappen voor dames in Eastbome) en cricket (Enge land-Australië). 15.00-16.30 BRT 2: Wielrennen: Belgische kampioenschappen. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: met de Duitse kampioenschappen voor toerwa- gens op de Nürburgring, paarderennen om de Hansa-prijs in Hamburg en voetbal (tweede promotiewedstrijd naar de Bundes- liga). 17.35-17.45 Ned 3: Sportuitslagen en W5. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-21.30 SKY: Golf: Open Ierse kam pioenschappen. 19.25-19.40 BBC 1: Sport. 9.45-20.15 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau Telegramm. 20.55-22.30 BRT 2: Basketbal: EK heren vanuit Zagreb. 21.30-22.30 SKY: Tennis: Wentworth Grass Court Championships. 21.45-22.00 Did 2: Sport am Sonntag. 22.00-22.25 Super: NBA Today: Amerikaans prof-basketbal. 22.15-22.30 BBC 1: Sport. 22.30-00.00 SKY: Basketbal: EK heren in Za greb. 00.00-01.00 SKY: Rugby: Australian Rugby League. 00.01-00.26 Ned 3: Studio Sport: EK basket bal voor heren in Zagreb, finale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 35