PZC Kleine korpsen gaan niet in sterkte terug het weer in zeeland .en m ëMPPÈ Westduitse politie wilde arrestatie Kröger vragen Zeven aanklachten in zaak ramp met Herald Zware kritiek op Ruding rond financiering Almirante Grau Gijzeling binnen- en buitenland HERVERDELING GEMEENTEPOLITIE VAN DER STEE GEEFT AFGIFTE GARANTIE TOE Vandaag weer cao-bespreking in verpleging BiZAR VRIJDAG 23 JUNI 1989 Minimumsterkte Reorganisatie Vandaag Nautisch bericht Hoog water Laag water Vooruitzichten Vooruitzichten Rotterdam bevriest relatie met zusterstad Shanghai Verdachte in zaak Fagel vrijgelaten INTERNATIONAAL GEZOCHTE CRIMINEEL Roofoverval HEDENAVOND DE SEXY MEIDENGROEP Uitlevering V DEN HAAG (ANP) - De kleinste korpsen van de gemeentepoli tie hoeven voorlopig niet te worden ingekrompen. De Tweede Kamer heeft de politie-ministers Van Dijk en Korthals Altes donderdag de toezegging weten te ontlokken dat de minimum sterkte niet omlaag gaat van veertig naar 36 agenten. De Kamer verklaart zich ermee ak koord dat de ministers een begin ma ken met de omstreden herverdeling over het land van de politiesterkte. De bewindslieden maakten onlangs be kend vanaf 1 juli een eerste aanzet te willen geven tot de operatie. Over een periode van ongeveer een jaar worden 682 formatieplaatsen herverdeeld. De totale operatie omvat de spreiding van 2100 functies in vier jaar. De drie grote fracties CDA, PvdA en "VVD maakten de ministers in de Ka mercommissie voor de politie duide lijk dat hun instemming alleen het eer ste deel van het plan betreft. Zij willen zich niet vastleggen op verdere jaren. D66 is witheet op de ministers, omdat toch defmtieve plannen hebben ontvouwd voor de komende jaren. De Kamer had daaraan na de val van het kabinet geen behoefte meer. De op stelling van de bewindslieden getuigt ■volgens D66-kamerlid Kohnstamm van minachting voor het parlement. Hij wil een plenair debat over de zaak. zijn. Anders onstaat „een rafelig pa troon" en bekoelt de bereidheid aan de plannen mee te werken. Ook wat de omvang van de minimum-korpssterk te betreft lijkt het de minister ver standiger de gemeenten een duidelijk toekomstperspectief te bieden. „Ook een nieuw kabinet zal de kleinere korpsen niet buiten de oparatie kun nen houden", verwacht Van Dijk. De ministers beloofden de Kamer op nieuw te gaan praten met Den Haag en Rotterdam. Deze gemeenten moeten respectievelijk zeventig en honderd politiemensen inleveren in het kader van de herverdeling. Minister van justitie, Korthals Altes (VVD), vindt fundamentele wijzigin gen in het politiebestel „heilloos". Hij noemt het „onlogisch en contra-pro- duktiefom in een tijd van intensieve criminaliteitsbestrijding alleen het ministerie van binnenlandse zaken de verantwoordelijkheid over de politie te geven. LV1 llUf/tMiif Jttf' Ivf-Cf Korthals Altes zes-t dat ia Minister Van Dijk maakte duidelijk dat het kabinet min of meer verplicht is de politiekorpsen te laten weten waar zij de komende jaren aan toe Korthals Altes zegt dat in een donder dag in NRC Handelsblad afgedrukt artikel van zijn hand. De bewindsman staat in zijn opvatting in politiek Den Haag vrij eenzaam: de grote partijen Het hogedrukgebied op de Atlantische Oceaan breidt zijn invloed via de Brit se Eilanden in onze richting uit. Met de noordelijke stroming wordt koele lucht met wolkenvelden naar Zeeland gevoerd. Onder de invloed van het ho gedrukgebied zullen deze spoedig ver dwijnen en zal het geleidelijk zonnig worden. Het blijft droog vandaag. De noordelijke wind neemt in het binnen- .land af tot zwak, aan de kust blijft hij 'juatig. De maximumtemperatuur van- ag is aan zee 19 graden, in Oost-Zee- jand 22 graden. De minimumtempera- duur de komende nacht omstreeks 11 .graden. Wind: noordelijk 3 tot 4 Bft. Zicht: in de vroege ochtend matig, daarna goed. Temperatuur kustwater: 18 graden Celcius. Afwijking waterstanden: ge ringe verhogingen. Maximum golf hoogte monding Scheldes: omstreeks een halve meter. dag naar west tot zuidwest en blijft zwak tot matig. Voor maandag tot en met dinsdag: Droog en zonnig met maar weinig be wolking. De temperatuur overdag om streeks 22 graden, 's-nachts wordt het 14 graden. De zuidwest tot westenwind is matig. Vrijdag 23 juni Vlissingen 5.27 227 17.51 203 Terneuzen 5.45 252 18.09 228 Bath 6.49 290 19.13 263 Roompot buiten 5.25 172 17.55 146 Zierikzee 7.20 167 19.30 144 Yerseke 7.15 189 19.35 166 Philipsdam West 7.45 176 19.55 149 uur cm uur cm Zaterdag 24 juni Vlissingen 6.10 223 18.37 197 Terneuzen 6.29 247 18.57 221 Bath 7.35 288 19.58 257 Roompot buiten 6.10 170 18.40 139 Zierikzee 8.05 165 20.10 139 Yerseke 8.00 187 20.20 161 Philipsdam West 8.30 176 20.35 145 24 juni Zon Maan ZON EN MAAN op 0520 op 0041 onder 2204 onder 1119 Voor morgen (weekeinde): Het hoge drukgebied strekt zich nu over onze omgeving uit. Zonnig met enkele wol kenvelden maar droog. De middag- temperatuur loopt op naar 22 graden. 's-Nachts wordt het omstreeks 11 gra den. De noordelijke wind draait zon- Vrijdag 23 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West i Zaterdag 24 juni Vlissingen Terneuzen Bath Roompot buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West 11.49 12.18 1.17 11.45 1.00 1.00 13.15 12.35 13.06 02.02 12.40 01.45 01.45 01.35 171 182 240 120 164 176 132 166 177 243 116 167 179 174 ur cm 00.26 212 00.55 223 13.25 201 00.15 163 13.20 124 13.15 137 ur cm 14.08 199 14.05 122 14.05 134 14.05 129 Noorwegen: In het algemeen veel bewolking met af en toe regen. Mid- dagtemperatuur rond 15 graden. Zweden: Wolkenvelden maar ook perioden met zon, vooral in het zuiden. Maximumtemperatuur 17 graden in het noorden tot 23 graden in het zuiden. Denemarken: Flinke zonnige perio den en droog. Middagtemperatuur rond 19 graden. Ierland: Wisselend bewolkt, vrijwel overal droog. Temperatuur rond 18 graden. Schotland: Perioden met zon, later toenemende bewolking met af en toe wat regen. Temperatuur rond 16 graden. Engeland: Perioden met zon, vooral aan de zuidkust, vrijwel overal droog. Temperatuur circa 20 gra den. België en Luxemburg: Flinke zonni ge perioden. Middagtemperatuur rond 22 graden. Duitsland: Toenemend zonnig, vooral in het zuiden af en toe on- weersubien. Temperatuur rond 23 graden. Spanje en Portugal: Veel zon, met voornamelijk in het Spaanse bin nenland onweersbuien. Middagtem peratuur 22 graden aan de Spaanse noordkust tot 35 graden in de bin nenland. Aan de Middellandse zee kust circa 28 graden. Canarisehe eilanden en Madeira: Overwegend zonnig. Vrijwel overal droog. Aanvankelijk in het Alpenge bied nog een enkele onweersbui. In het noorden circa 23 graden, in het zuiden omstreeks 30 graden. Frankrijk: Overwegend zonnig. Vrijwel overal droog. Aanvankelijk in het Alpengebied nog een enkele onweersbui. In het noorden circa 23 graden, in het zuiden omstreeks 30 graden. Corsica en Sardinië: Wisselend be wolkt maar ook zonnige perioden, geen neerslag. Temperatuur rond 30 graden. Zwitserland en Oostenrijk: Flinke zonnige perioden maar in de middag en avond ook enkele on weersbuien. Middagtemperatuur 22 graden aan de noordkant tot 27 gra den aan de zuidkant van de Alpen. Joegoslavië: Perioden met zon,'s middags en's avonds enkele on weersbuien. Middagtemperatuur rond 27 graden. Griekenland: Flinke zonnige perio den en droog. Middagtemperatuur rond 28 graden, in het binnenland tot 33 graden. W m/s °C Amsterdam regenbui nno 8 20 Aberdeen onbewolkt zzo 6 18 Athene niet ontv. Barcelona licht bew.' zw 5' 24' Berlijn zwaar bew. no 5 26 Budapest half bew. zw 1 23 Brussel regen nnw 4 20 Cyprus onbewolkt' wzw 6' 29' Dublin onbewolkt wnw 3 20 Frankfurt onweer zzw 6 16 Genève regenbui' wzw 7' 27' Helsinki onbewolkt z 5 23 Innsbruck onweer wzw 5 20 KlagenfUrt zwaar bew. o 3 23 Kopenhagen licht bew. zzo 5 25 Las Palmas licht bew.' nno 10' 21' Lissabon onbewolkt' n 2' 22' Locarno zwaar bew.' zo 2' 22' Londen zwaar bew. nnw 5 19 Luxemburg regenbui wnw 4 12 Madrid onbewolkt' windst' 25' Malaga onbewolkt' wnw 2' 26' Mallorca onbewolkt' zw 4' 25' Moskou zwaar bew. windst 18 München regenbui nno 2 21 Oslo licht bew. z 5 27 Praag onweer w 5 22 Rome licht bew. z 4 25 Split onbewolkt zw 4 24 Stockholm licht bew. ozo 4 25 Warschau regen' w 5' 20' Wenen onweer verand 22 Zürich zwaar bew.' nw4' 4 19' vinden dat het tijd wordt voor een reorganisatie van het politiebestel. Het artikel van Korthals Altes komt aan de vooravond van de vrijdag en za terdag te houden algemene ledenver gadering van de VVD over het verkie zingsprogramma. In het concept-pro gramma pleiten de liberalen er, net als verschillende andere partijen, voor om ook de Rijkspolitie onder Binnenland se Zaken te brengen. ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Peper van Rotterdam wil de relatie die Rotterdam onderhoudt met Shanghai „onder de huidige omstan digheden" bevriezen. Peper zei dit donderdag tijdens de vergadering van de raadscommissie Algemene Be stuurszaken. Beide havensteden on derhouden sinds enkele jaren een zo genoemde zusterrelatie met elkaar. Peper zei dat hij direct na het geweld dadig ingrijpen door het Chinese leger in een brief aan zijn ambtgenoot in Shanghai zijn afschuw heeft uitge sproken over de gebeurtenissen. Peper wil overeenkomstig het stand punt van de Nederlandse regering op dit moment niet verder gaan dan het bevriezen van de relatie. Het afbreken van de contacten met Shanghai is vooralsnog nog niet aan de orde. In het kader van de zusterrelatie stond voor dit najaar een reis naar Shanghai op het programma, terwijl een delega tie uit Shanghai de viering in het kader van het 650-jarig bestaan van Rotter dam in 1990 zou bijwonen. Beide reizen worden geschrapt, wanneer de situatie in China niet verandert. Het Franse modehuis Yves Saint Lau rent trekt zich terug uit China uit pro test tegen de terechtstellingen van de monstranten die voor de democratie hebben betoogd. UTRECHT (ANP) - Justitie heeft één van de vijf mannen die zijn gearres teerd in verband met de moord op res tauranthouder Gerard Fagel vrijgela ten. De man, de 24-jarige M.F. uit Zeist, wordt niet langer als verdachte beschouwd, zo deelde een politie woordvoerder donderdag mee. De overige vier mannen blijven in hechtenis. Nadere details over het re chercheonderzoek wilde de politie me de om tactische redenenen niet kwijt. Fagel werd op 9 juni in alle vroegte doodgeschoten in zijn slaapkamer, ge legen op de eerste verdieping van zijn restaurant De Hoefslag in Bosch en Duin. Een van de verdachten die vast zit is een ex-werknemer van Fagel die kort geleden werd ontslagen. De poli tie houdt er rekening mee dat wraak het motief van de moord was. BREST (ANP) - Na ruim 48 jaar op de bodem van de Atlantische Oceaan te hebben gelegen werd begin deze maand het slagschip Bismarck teruggevonden. Giste ren werd de eerste foto van het schip op de zeebodem f(op 4500 meter diepte), vrijgegeven. De foto toont een luchtdoelkanon op het dek van het Duitse slagschip. De Bismarck werd op 27 mei 1941 door de Engelse marine 1000 kilometer uit de kust ter hoogte van het Franse Brest tot zinken gebracht, nadat er zes dagen jacht op was gemaakt. Slechts 115 van de 2200 opvarenden kon den worden gered. De Bismarck werd ontdekt met de robotduikboot de Argo, die ook de Titanic opspoorde. (Van onze correspondent BONN - De Westduitse justitie had aanwijzingen dat Stephan Kröger (33), de ontvoerder van de 56-jarige kolonel Van der Kieft, in ons land was ondergedoken. Dat bevestigde don derdag de hoofdofficier van justitie in Braunschweig, Karl-Heinz Rein- hardt. „Ik zoek hem hier wegens poging tot moord, brandstichting en roof', aldus Reinhardt. „De laatste dagen kregen we aanwijzingen dat hij in Nederland zat om daar het antiek te verkopen dat hij hier bij een roof had buitgemaakt. Dat gaat in Nederland blijkbaar mak kelijker. Verder kende hij de drugssce- ne en dus lag het voor de hand dat hij in de buurt van Amsterdam zou onder duiken. Vandaag hadden we willen be sluiten hem op de lijst van internatio naal gezochte misdadigers te zetten, maar toen bereikte mij het bericht van die schietpartij". Reinhardt zal waarschijnlijk volgende week naar ons land komen om Kröger te verhoren. Inmiddels zijn al twee Westduitse rechercheurs aangekomen om zich met de zaak bezig te houden. Reinhardt: „Deze man is een rover, Advertentie VLISSINGEN Vr. 30 juni: Tavares (bekend van de Henny Huisman Sound Mix Show finale). Vr. 7 juli: Robert Cray (bekend van de Hennie Huisman Vr. 7 juli: Sound Mix Show finale). Vr. 14 juIiPeter Koelewijn. Vr. 21 juli: Gerard Joling. Ook tijdens het optreden van deze artiesten blijft de entree als op de andere vrijdagen: op vertoon van uw pasje 5,- (incl. één munt). Informatie over busvervoer: 01180-15015. een zware crimineel. Hij zat tot begin mei vast in Hannover, maar kwam niet terug van zijn proefverlof'. Vast staat dat Kröger de roofoverval UTRECHT (ANP) - De kaderleden van de AbvaKabo hebben donderdag op een vergadering in Utrecht una niem ingestemd met hervatting van de onderhandelingen voor een nieu we cao-ziekenhuiswezen. Inzet voor de bond is nog steeds 5 procent loons verhoging. „Maar gezien de beschik bare ruimte lijkt dat er niet in te zit ten", aldus woordvoerder G. Veth. De hernieuwde onderhandelingen be ginnen vanochtend om 10.00 uur in het gebouw van de Nationale Ziekenhuis Raad (NZR) - de werkgeversorganisa tie - in Utrecht. De algemene verwach ting is dat er tussen de NZR en de bon den geen onoverkomelijke menings verschillen meer bestaan, nu alle be trokken partijen officieel of officieus water bij de wijn hebben gedaan. In de bejaardenzorg liggen de kaarten anders. De AbvaKabo weigert de cao onderhandelingen voort te zetten om dat de werkgeversorganisatie VNB geen concreet bod heeft gedaan voor een loonsverhoging van 5 procent. De AbvaKabo gaat op korte termijn de le den raadplegen over acties in de be jaardentehuizen om de looneis van 5 procent kracht bij te zetten. heeft voorbereid op de 69-jarige advo caat Johann Heinrich von der Heijde in Braunschweig. De bejaarde man werd op 31 mei in zijn huis neergesla gen door twee mannen en een vrouw. De buit, bestaande uit antiek en geld, is nog spoorloos. De daders staken het huis in brand om sporen uit te wissen. De advocaat werd met levensgevaar lijke brandwonden naar een zieken huis gebracht, waar beide benen moesten worden geamputeerd. Zijn toestand is nog steeds kritiek. Twee weken geleden kon de recherche twee van de vermoedelijke daders ar resteren. „De vrouw was de vriendin van Kröger. Zij en de opgepakte man hadden al het een en ander op hun kerfstok, maar in Braunschweig had den ze nog geen misdaden begaan. Di rect heb ik een nationaal arrestatiebe vel tegen Kröger uitgevaardigd en, na dat we aanwijzingen hadden dat hij naar het buitenland was gevlucht, wil den we Interpol inschakelen". De Westduitse regering zal niet direct om zijn uitlevering vragen. De woord voerder van het ministerie van justi tie in Bonn zei dat men eerst de rechtspleging in ons land afwacht en daarna zal besluiten of hij ook nog voor de Duitse rechter komt in ver band met in Duitsland gepleegde mis daden. De in Hannover geboren Stephan Kröger staat bekend als een keiharde misdadiger. Hij heeft al vele jaren in de gevangenis doorgebracht wegens geweld en drugshandel. LONDEN (AFP/RTR/DPA) - Drie voor malige directeuren en vier beman ningsleden van de Herald of Free En terprise, het schip dat twee jaar gele den na te zijn gekapseisd het graf werd van 193 passagiers, zijn donder dag officieel in staat van beschuldi ging gesteld en aangeklaagd wegens doodslag. Een gerechtelijk onderzoek dat in fe- DEN HAAG (GPD) In de Tweede Kamer bestaat zware kritiek op de manier waarop minister Ruding (fi nanciën) tussen eind 1982 en begin 1984 geopereerd heeft in de Almirante Grau-zaak. Alleen het CDA be schermt de eigen minister. Dit bleek gisteren tijdens een beraad over de zaak met minister Ruding. Ondanks de kritiek besloot de Kamer de oor deelsvorming niet meer voor de zo mervakantie, die eind volgende week begint, af te ronden. Dat zal nu pas na de kamerverkiezingen van 6 septem ber gebeuren. De Kamer nam het besluit de afhande ling uit te stellen om antwoorden te krijgen op talrijke vragen. Bovendien zou grote haast nu het onderzoek zelf niet ten goede komen. Tevens wil de Kamer ruimte scheppen voor Ruding om een tot nu toe geheim contract van de Staat met de Nederlandse Crediet- verzekeringsmaatschappij (NCM) als nog over de leggen. De minister wei gert dat. De affaire gaat om een staatsgarantie die eind 1982 werd afgegeven voor een exportkredietverzekering bij een or der uit Peru voor het opknappen van zeven onderzeebootjagers. Later werd echter de kruiser Almirante Grau, de vroegere De Ruyter, opgeknapt. Om dat Peru niet kon betalen, heeft de Staat inmiddels een verlies van 95 mil- Oud-minister Van der Stee joen gulden geleden. Dat kan nog 300 miljoen hoger worden. Ruding heeft steeds gezegd dat alle besluiten door zijn voorganger Van der Stee waren ge nomen. Deze bevestigde gisteren in de Kamer een staatsgarantie te hebben gegeven voor het opknappen van de onderzeebootj agers. Het VVD-Tweede-kamerlid Van Rey (WD) zei gisteren dat de staatsgaran tie voor de order uit Peru is afgegeven zonder druk vanuit de Kamer en dat Ruding tot begin 1984 de kans had de zaak af te kappen. Dit mede gezien het feit dat Peru vanaf medio 1983 schul den al niet meer kon betalen. D66-kamerlid Engwirda zei dat Ru ding, naast Van der Stee, een eigen verantwoordelijkheid heeft. Hij had nog tot begin 1984 in kunnen grijpen maar deed dit niet, aldus de demo craat. Namens de PvdA noemde Mel- kert het „krankzinnig" dat een staats garantie werd gegeven van bijna 500 miljoen gulden terwijl voor Peru een plafond bestond van tien miljoen gul den. Ruding bestreed dat er in de hele pro cedure en het beleid rond de staats garantie sprake was van een „rom- (Slot van pagina 1) ment aanwezig waren, sloegen in pa niek op de vlucht. De beheerder wist in een onbewaakt ogenblik eveneens te ontkomen. De Arnhemse politiecommissaris A. P. de Vries zei donderdag na de fata le ontknoping dat de politie-strate- gie gericht was op tijd rekken. „We hebben de ontvoerder gezegd dat de heroïne ergens vandaan moest ko men en dat de koerier vast zat in de file, die in de loop van de ochtend een lengte zou krijgen van 10 kilome ter. We kregen daardoor een uur uit stel van het ultimatum", aldus De Vries. Op het parkeerterrein was de situatie intussen zeer chaotisch. De ontvoer der was met zijn slachtoffer terugge gaan naar de auto. De kolonel moest steeds het parkeerterrein op en neer rijden. „Ingrijpen was niet mogelijk. Het slachtoffer had nog steeds het pi stool tegen zijn hoofd. We moesten af wachten en de ontvoerder rustig zien te houden. Het losgeld en de heroïne waren onderweg, en daarmee had hij aanvankelijk vrede". Toen het de ontvoerder kennelijk te lang duurde, begon hij te schreeuwen dat iedereen zich van het terrein moest verwijderen. De situatie werd kritiek, want hij dreigde te zullen gaan schieten. De politie heeft zich daarop een eind teruggetrokken en vroeg of de Duitser de verdere onder handelingen via een portofoon wilde voeren. Dat apparaat is tweemaal toegeworpen. Op het moment dat de ontvoerder kennelijk zijn slachtoffer de porto foon wilde laten oprapen, werd in eens geschoten. Ook de politie heeft daarop het vuur geopend. De ver dachte werd door de politie hardhan dig overmeesterd en meegenomen naar het hoofdbureau in Arnhem. Westduitse rechercheurs zijn giste ren ai naar Arnhem gereisd om Krö ger te verhoren. (Advertentie) bruari werd afgesloten, leverde kritiek op de veiligheidsmaatregelen van de rederij, Townsend Thoresen, maar stelde uiteindelijk kapitein David Lewry verantwoordelijk, omdat hij was uitgevaren met de boegdeuren van het schip nog open. Een achtste aanklacht is ingediend te gen P O European Ferries, het be drijf dat Townsend Thoresen over nam. meltje". Volgens hem kwam Peru pas in 1984-1985 in echte betalingsproble men. Eind 1982 was er dus geen sprake van een extreem groot risico. De bewindsman bestreed verder de stelling dat de vordering op Peru afge schreven moet worden. „Peru heeft al leen nu het geld niet", zei hij. Oud-minister Van der Stee (financiën) gaf gisteren in de Kamer toe dat de di recteur exportkredietverzekeringen op Financiën in die dagen, Ledeboer, negatief had geadviseerd over het af geven an de staatsgarantie. Van der Stee daarover: „Het advies-Ledeboer was puur verzekerings-technisch. Pe ru voldeed op dat moment aan haar verplichtingen, ook al betaalde men met de Zuidamerikaanse slag. Altijd te laat. We waren daar niet enthou siast over, maar van een schuldencri sis was geen sprake. Bovendien was er net de missie-Duisenberg op bezoek geweest. We hadden prima verhoudin gen met het land. De marine had inte resse en de scheepsbouw zat te gillen om orders. Het was een bredere afwe ging. Het zijn politieke besluiten. Ambtenaren maken de dienst niet uit". PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Oostsouburgseweg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Tel. 01184-84000. Steunpunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94 Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg Tel. 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes Tel. 01100-31800. Terneuzen: Nieuwstraat 22, 4531 CW Terneuzen Tel. 01150-94457. Hulst: Steenstraat 6, 4561 AS Hulst Tel. 01140-14058. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301 JK Zierikzee Tel. 01110-15380 Opening kantoren: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen, Middelburg en Goes van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, 01184-84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: 01184-84000. Abonnementsprijzen: per kwartaal 72,05; franco per post 86,50; per maand 24,85; jaarabonnement 275,00; jaarabonnement franco per post 335,00; losse nummers: maandag t/m vrijdag 1,25, zaterdag 1,50 p.st., (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 140 cent per mm; minimumprijs per advertentie 21,-; ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 6 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 3