revanche op triatleet Sjaak de Kok grote favoriet Klassiek motorgeweld in rustig Reuzenhoek JhsVoèt Concurrent MERKBANDEN Veel deelnemers seniorentoernooi tennisclub Axel TRIATHLON VAN HOEK STERK DUO DE RIDDER EN VAN DE VOORDE Bezeten Overmacht Zomeravondvoetbal Sas van Gent Telefoontjes bij ons het laagst in prijs Hans Jasper se wil titel prolongeren AXEL - Als een duvel uit een doosje presenteerde Pieter Ver hage zich dit seizoen in de eerste wedstrijden als een sterke triatleet bij de veteranen. De 44-jarige man uit Westkapelle zette zowel in Goes als in IJzendijke de korte triathlons naar zijn hand en verwees onder anderen regerend kampioen Hans Jasperse naar het tweede plan. De 45-jarige Zeeuws-Vlaming staat echter bekend om zijn vechtlust. Hans Jasperse geeft zich bij voorbaat niet gewonnen en aast op een sportieve re vanche. Eén week na de 1/8 triathlon van IJ zendijke staan de twee favorieten voor de titel in de categorie 'veteranen' morgen (zaterdag) in Hoek opnieuw aan de start. Het wordt hun derde rechtstreekse confrontatie van dit sei zoen, maar er is wel enig verschil ten opzichte van de twee voorgaande wed strijden. Zo begon in Goes en in IJzen dijke de triathlon in het zwembad, ter wijl de wedstrijd in Hoek met zwem men in open water begint. Bovendien gaat het in Hoek voor de eerste keer dit seizoen om een kwart triathlon: Eén kilometer zwemmen, 44,4 kilometer fietsen en 9100 meter lopen. 1^75 JAAR VERTROUWD VAKV i® beeld in verschillende series, dat is toch anders. Maar in Hoek starten we in open water. Ik wil proberen om met het zwemmen aan hem vast te plak ken. Als we dan bijna tegelijkertijd op de fiets gaan, dan heb ik een kansje, want ik loop beter. De wedstrijd is bo vendien langer. Op die korte afstan den moetje nogal explosief zijn. Ik ben meer iemand van de lange adem." Tussen de bedrijven door heeft hij de tijd gevonden om die duurconditie op te bouwen. Hij is betrokken bij de or ganisatie van de triathlon van Axel, die in augustus zal worden gehouden. „We denken dat het de grootste triath lon van Zeeland wordt," zegt hij. „We hebben al 120 deelnemers en we gaan maximaal tot 200. Er schrijven nogal wat gasten in die meedoen aan het Su per Prestige Circuit van de Nederland se triathlonbond. Zo heel veel werk hebben we er nu nog niet aan gehad, dat komt straks pas." Daarom heeft hij op eenzelfde als vorig jaar kunnen trainen. „Vijf keer in de week zwemmen, een keer of vier fiet sen en een een keer of vier lopen. Ik doe dat al jaren en in het gezin is iedereen eraan gewend. Met eten wordt er auto matisch rekening mee gehouden. Ei genlijk zou je nog meer moeten trai nen," beseft hij, „maar ergens is er na tuurlijk een grens. Voorlopig ga ik nog gewoon door, zo lang ik gezond ben tenminste. Je kunt er tenslotte wat agressie in kwijt." Het staat voor Hans Jasperse deson danks vast dat het erg moeilijk zal worden om zijn titel te prolongeren. De 45-jarige atleet uit Axel heeft ge zien dat Pieter Verhage in goede vorm steekt en ten opzichte van andere ja ren sterker is geworden. „Ik heb er een goede concurrent bij gekregen," vindt hij. „Twee jaar geleden deed Pieter ook mee. Toen was hij in de eer ste triathlons sneller, maar later in het seizoen won ik. Vorig jaar deed hij niet echt mee aan het Zeeuwse kam pioenschap en dit jaar is hij duidelijk verbeterd. Ik heb het er op mijn werk al eens lachend over gehad hoe het komt dat ik nog niet gewonnen heb. Dan zeg ik dat ik onderweg steeds moet stoppen om handtekeningen te zetten, maar daar zijn ze nog niet mee weg." Het is echter zijn eerzucht te na om zich bij voorbaat al gewonnen te ge ven. Met een bekeken tactiek is Hans Jasperse er dan ook op uit om zich te revancheren. „Nee," verzekert hij, „het is me niet tegengevallen dat ik nog niet gewonnen heb. Maar ik wil na tuurlijk wel mijn huid zo duur moge lijk verkopen. Pieter zwemt wat beter en daarom wil ik in Hoek mijn wed strijd op hem afstemmen. In Goes en IJzendijke was dat moeilijk, omdat we toen in het zwembad moesten zwem men. In IJzendijke zaten we bijvoor- Advertentie Informeer vrijblijvend 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP. NET EVEN ANDERS! Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 Hof te Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 1412 fe»»»»»»» AXEL - De tennisvereniging Axel houdt van maandag 22 juni tot en met zondag 3 juli voor de tweede maal een toernooi voor senioren op de tennis banen van de vereniging. Aan dit open toernooi wordt vooral deelgeno men door speelsters en spelers uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Wedstrijdleider Manfred Löchter van de organiserende vereniging is bijzon der verheugd over het grote aantal in schrijvingen. „We verwachten 128 mannen en vrouwèn op de baan. Een groter aantal dan we vorig jaar moch ten verwelkomen." De vraag waaruit deze toegenomen be langstelling verklaard kan worden beantwoordt Löchter in eerste instan tie gekscherend: „Door de goede wed strijdleiding zeker." Om er dan wat se rieuzer aan toe te voegen: „Ik weet het eigenlijk ook niet, het heeft mij ook wel verrast. Want natuurlijk is er behoor lijk wat concurrentie van het Vierdor- pentoernooi dat gelijktijdig plaats vindt." Tot voor enkele jaren organiseerde de t v. Axel een toernooi voor jeugdspe lers. „Daar zijn we mee gestopt," zegt Löchter, „omdat er op een bepaald moment geen spelers uit Axel meer meededen. Vorig jaar zijn we toen maar met senioren begonnen, naar nu blijkt met succes." In het heren enkel is in de C-categorie Jeroen Everling als eerste geplaatst, voor Frank Wille en Frank Hamelink. Bij de dames in dezelfde groep wordt do.or het geringe aantal speelsters, er kwamen slechts vier aanmeldingen binnen, in één poule gespeeld. Bij de D-heren hebben maar liefst 64 heren ingeschreven. Met kanshebbers als R. van de Berge, L. Erpelinck, W. van de Branden en W. de Bruin. L. Fas- saert kan hoge ogen gooien bij de da mes D. Ben grote groep E-spelers en speel sters completeert het geheel. Bonds- gedelegeerde Van Pamelen kan, extre me omstandigheden buiten beschou- wmg gelaten, een vlot verloop van het toernooi tegemoet zien. Löchter: ..Door de aanwezigheid van drie ver achte banen bestaat de mogelijkheid ang door te spelen, zodat we ons ook IWËSI Hans Jasperse leunend op zijn fiets: „Ik hoop dat ik tegelijk met Pieter Verhage aan het wielrennen kan beginnen." HOEK - Met de inschrijving van ne gen van de tien snelste deelnemers uit het klassement van de triathlon van IJzendijke is de kwart triathlon van Hoek bij voorbaat al van een sterk be zette wedstrijd verzekerd. Mare Groosman, de voorzitter van de stich ting Triathlon Hoek, prijst zich dan ook gelukkig en rekent op een verbe ten strijd. Voor velen gaat Sjaak de Kok uit Lewedorp daarbij als favoriet De triathlon van Hoek begint in de voorste kreek nabij de Molendijk. De deelnemers worden onderweg nauw lettend in de gaten gehouden door drie motorbrigades, die op het ver foeide stayeren zullen toezien. Behal ve de individuele deelnemers aan de kwart en de achtste triathlon gaan er negen drietallen van start. Op de motor Adrie de Ridder met op de achtergrond Willie van de Voorde. TERNEUZEN- De stilte in het an ders zo rustige Zeeuws-Vlaamse ge hucht Reuzenhoek bij Terneuzen wordt op een avond verbroken door het oorverdovende geluid van een wegrace-motor van het befaamde Engelse merk Thriumph. De 35-ja- rige Adrie de Ridder uit Terneuzen opent de gashandle en het uit 1971 stammende zwarte racemonster ac- cellereert met zoveel vermogen dat het voorwiel los van het wegdek komt. De smalle Reuzenhoeksedijk fungeert deze avond als testbaan van de Terneuzense coureur en zijn verrichtingen worden nauwlettend gade geslagen door Willie van de Voorde, de man achter motorcou reur Adrie de Ridder. Het motorsport-duo was zeer suc cesvol tijdens de onlangs gehouden internationale wegraces in het Franse Croix et Ternois. In totaal wist Adrie de Ridder in alle vier de manches de overwinning te behalen en het succes betekent een grote sti mulans voor de rest van het racesei zoen 1989. Vanaf zijn prille jeugd is Adrie de Ridder bezeten van de historische en legendarische motoren van En gelse makelij als Norton, Velocette en Triumph. De bacil van deze 'mo torziekte' werd van vader De Ridder op zoon Adrie overgedragen. Voor De Ridder-junior dus geen nieuwe en snelle Japanner, want alleen het idee om op een Honda of Suzuki te rijden is voor Adrie de Ridder een weerzinwekkende gedachte. Adrie de Ridder:,, Verslaafd aan die klassieke motoren ben ik altijd ge weest. Het racen met deze machines begon na een kennismaking met wedstrijden van de International Historical Racing Organization (IH- RO) voor klassieke racemotoren. Na eerst een aantal wegraces op andere merken gereden te hebben, stapte ik over op een Triton. De Triton is sa mengesteld uit onderdelen van Triumph en Norton en heeft een 500 cc motor en werd in 1957 gecon strueerd. Met deze motor kom ik uit in de klasse Classic Race 500." Internationaal worden de Classical Races zeer hoog aangeslagen. In Groot-Brittannië Frankrijk en Ita lië komen vele duizenden toeschou wers naar de races. Na afloop van de voor De Ridder succesvolle wed strijden in Frankrijk werden Adrie de Ridder en zijn steun en toever laat Willie van de Voorde zowaar geïnterviewd door een tweetal Franse televisie-stations. In Neder land bestaat er weinig startgele genheid voor Adrie de Ridder en dat is de reden van het veelvuldig naar het buitenland reizen van de beide Zeeuws-Vlaamse motorfana ten. Gedurende het raceseizoen trekken De Ridder en Van de Voorde met twee bestelauto's kriskras door ge heel Europa. Van circuits als het Belgische Zolder naar de Nürnbur- gring in West-Duitsland en van As sen naar het Italiaanse Monza. Adrie de Ridder (in het dagelijks le ven werkzaam als pijpfitter) komt met twee racesmachines uit in de wedstrijden. Met zijn eigen Triton 500 in de klasse van motoren ge bouwd tot 1963 en met de 850 cc Triumph Nourish (genoemd naar de befaamde Britse tuner Nourish) in de Formule-1 en de Battle of the twins-klasse. In Groot-Brittannië wordt de Triumph Nourish ook wel The Wild Beast (Het Wilde Beest) genoemd en het exemplaar van ei genaar Van de Voorde is de enige in ons land. De in Reuzenhoek wonende Willie van de Voorde is eigenaar van een groothandel in automaterialen en evenals De Ridder bezeten van de klassieke Engelse motoren. Sinds een jaar heeft Van de Voorde zich opgeworpen als sponsor op kleine schaal en steun en toeverlaat van Adrie de Ridder. Het tweetal vult el kaar uitstekend aan: Willie van de Voorde als de enthousiaste motor sport-fanaat, die volgens Adrie de Ridder wel eens te hard van stapel loopt. Op zulke momenten ontpopt Terneuzenaar De Ridder zich op eens als 'remmer'. Adrie de Ridder:,, Vooral als het uitproberen van nieu we onderdelen ter sprake komt laat Willie zich weieens meeslepen door zijn enthousiasme." Snel is de machine van Van de Voor de zeker met een topsnelheid van 260 kilometer per uur. Een snelheid die mede mogelijk is door het ge bruik van een brandstofmengsel be staande uit superbenzine en AV- Gaz (een soort vliegtuigbrandstof). Na veel experimenteren kwamen De Ridder en Van de Voorde achter de ideale verhouding tussen de twee brandstoffen. De samenwerking tussen de twee vrienden verloopt erg soepel en de behaalde successen betekenen een grote stimulans. En succesvol is de combinatie van Adrie de Ridder (op de motor) en de man achter de schermen-Willie van de Voorde zeker te noemen. Vorig jaar wist Adrie de Ridder alle door hem gereden races te winnen en meestal met een dusdanige over macht dat veel concurrenten met veel respect en bewondering over het Terneuzense duo spreken. Het hoogtepunt van het seizoen '89 tot nu toe is natuurlijk het succes van afgelopen weekeinde. De Triumph Nourish deed in Frankrijk zijn bij naam 'Wild Beast' alle eer aan. On stuitbaar 'jankte' het zwarte snel heidsmonster naar de overwin ning. Het succes van de combinatie De Ridder-'The Wild Beast' betekent wel dat de wegracer van Van de Voorde in de belangstelling staat van potentiële kopers. Vooral de Ja panners rinkelen veel met Yen-ge vulde buidels, maar zij vangen bot bij de in Reuzenhoek wonende Van de Voorde. Over een eventuele ver koop zegt hij: „Al bieden zij hon derdduizend gulden, dan nog blijft de machine lekker in mijn schuur staan. „De motorsport kost natuurlijk handenvol geld en ik vergelijk het altijd met een trechter: er veel in gooien, terwijl er maar weinig uit komt. Onze hobby kost geld, heel veel geld. Maar verkopen Nee, wij kopen veel liever en verkopen laten we aan anderen over." Motorcou reur Adrie de Ridder luistert mee en zegt:,, Vroeger stak ik al mijn geld in de. motorsport. Het einde van het ra ceseizoen betekende automatisch het eind van mijn financiële moge lijkheden. Het seizoen was klaar en mijn geld was op, zo ging dat toen." De Triumph Nourish is gespoten in de kleuren van de groothandel in au tomaterialen van Willie van de Voorde en de ondernemer denkt er serieus over zijn firmanaam met in gang van het volgende seizoen op de racekuip van de klassieke Triumph te plaatsen. Dan krijgt de huidige fi nanciële steun aan het motortalent De Ridder een officieel karakter en brengt de geldelijke injectie wellicht grotere successen. SAS VAN GENT - Op de laatste speel dag van de Sasse zomeravondvoet balcompetitie heeft Corn Boys Vete ranen zich het kampioenschap niet meer laten ontglippen. De koploper was na de 2-1 overwinning van twee weken terug op zijn belangrijkste be lager (Philippine Veteranen) ook te gen Rheinhold Mahla nog in de win- ning-mood. Waar een gelijkspel al voldoende was voor de titel, daar ze gevierde Corn Boys na een 2-1 rust stand uiteindelijk met 4-2. Weliswaar was Rheinhold Mahla qua voetbal niet zoveel minder dan de nummer éën van de ranglijst, maar Corn Boys was hoe dan ook veel doeltreffender. Philippine Veteranen bleek zich intus sen in zijn duel met Philips Sport ai bij het kampioenschap van Com Boys Ve teranen te hebben neergelegd en nam met een 3-3 gelijkspel genoegen. Hal verwege dat duel leidde Philippine niettemin nog met 2-1. Overigens werden beide wedstrijden zoals gebruikelijk op sportpark De Valcke gespeeld. Onmiddellijk na af loop reikte de voorzitter van Commis sie zomeravondvoetbal Sas van Gent, Robert Marquinie, de prijzen uit. De karakteristieken van de laatste twee wedstrijden: Corn Boys Vet. - Rheinhold Mahla 4-2 (rust 2-0) 1-0 Danny Jansen, 2-0 Peter Snel- ders, 2-1 Carlo Coop, 3-1 Fred Hoekstra, 4-1 Danny Jansen en 4-2 Krijn Knol Philippine Vet. - Philips Sport 3-3 (rust 2-1) Doelpunten Philippine Vet.: Kees Pladdet, Wemer van den Hemel en een eigen doel punt van een van de Philips-verdedigers; doelpunten Philips: Bert Knol, Mark Meeuwsen en Edwin van 't Westeinde De eindstand: Corn Boys Vet. 6 5 0 1 10 18- 9 Philipp. Vet. 6 3 1 2 7 18-11 Philips Sp. 6 2 1 3 5 12-15 Rheinh. Mahla 6 1 0 5 2 9-21 KOEWACHT in café De Oude Mo len werd een schieting gehouden waar aan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel C. Martens Koewacht; le zijvogel L. Noens Stekene (B.); 2e zijvogel F. de Waal Koewacht; meeste kleine vogels 6 stuks J. de Waal Koewacht. LAMSWAARDE In café De Lamso ren werd een schieting gehouden waaraan 18 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel A. d'Hooghe Verrebroek (B.le zij vogel J. Warrens (B.); 2e zijvogel F. Reunis Sint-Jansteen; meeste kleine vogels 7 stuks J. de Beul Hulst. SINT-JANSTEEN - In café 't Centrum werd een schieting gehou den waraan 28 personen deelnamen. Uitslag: hogevogel, le en 2e zijvogel Janssen Moerbeke (B.); meeste kleine vogels (7 stuks) de heer Bakker Kiel- drecht (B.) KLOOSTERZANDE - In café De Kastanje werd een schieting gehou den waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel A. Dobbelaar Vogel waarde; le zijvogel A. Verhoeven Klooster- zande; 2e zijvogel W. Dieleman Wachtebeke (B.); meeste kleine vogels 11 stuks W. Ver aart Wachtebeke (B.) en mevrouw Dobbe- laer Boschkapeile. KLOOSTERZANDE - In café de Kastanje werd een schieting voor ou deren gehouden waaraan 39 schutters deelnamen. J. Verstraeten Hulst; le zijvogel A. van den Branden Sint-Jansteen; 2e zijvogel P. d'Hondt Kloosterzande; meeste kleine vo gels 4 stuks C Mahu Hulst. HEIKANT In zaal 't Heike werd een schieting gehouden waaraan 45 schut ters deelnamen. Uitslag: hogevogel H. de Caluwé Koewacht; le zijvogel P. de Bot Heikant; 2e zijvogel P. Stevens Sint-Jansteen; meeste kleine vo gels 3 stuks M. van Grembergen Koewacht. WALSOORDEN - In café Rue du Nord werd een schieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel Th. Krieckaert Klooster zande; le zijvogel D. Verstraeten Hulst; 2e zijvogel R. van Gassen Kloosterzande; meeste kleine vogels 7 stuks J. van Damme Walsoorden. KOEWACHT - In café P. de Vliegher werd een schieting gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel S. Deyaert Sint-Gillis (B le en 2e zijvogel R. d'Hondt Zuiddorpe; meeste kleine vogels 5 stuks G. Baart Koe wacht. Oude wielerglorie De Smokkelronde van start. Deze 25-jarige triatleet ein- digde vorig jaar'achter Ronnie Babijn MET ONDER MEER MERCKX EN VAN IMPE op de tweede plaats. Babijn moet morgen (zaterdag) ver stek laten gaan. Bovendien is Niels Koole, de sterke winnaar van IJzendij ke, niet van de partij. Daarom wordt Sjaak de Kok de te kloppen man in de ze wedstrijd, die meetelt voor het Zeeuwse kampioenschap en waarin wordt gestreden om de PZC-wisseltro- fee. Het doorgaan van de triathlon in Hoek heeft overigens enige tijd aan een zij den draadje gehangen. Miel Sallet en Karei Meertens trokken zich vorig jaar om verschillende redenen terug uit het organiserend comité, waarna de over gebleven twee leden overwogen om te stoppen. Mare Groosman: „We zouden het jammer hebben gevonden als zo'n evenement was doodgebloeid, maar we hebben gezegd: als we geen verster king krijgen, dan stoppen we. Op een bepaald moment hebben we toch nog een aanbod gekregen vanuit Hoek. Toen we zes mensen hadden, zijn we rond de tafel gaan zitten. Het was dui delijk dat iedereen het zag zitten en daarna zijn we begonnen met de taken te verdelen. Tot heden toe is dat prima gelopen." daar ten. geen zorgen over hoeven te ma- Met meer dan honderd deelnemers (waaronder 67 op de kwart triathlon) kent de wedstrijd in Hoek dan ook een goede bezetting. Mare Groosman: „We hebben zelfs nog een telefoontje of tien gehad van mensen die na de sluitings datum nog wilden inschrijven. Niels Koole belde deze week ook nog. Maar we hebben als bestuur afgesproken dat we daar om organisatorische rede nen niet aan beginnen. Dat is aan de ene kant jammer, maar dan kun je wel bezig blijven. Als we hem nog zouden inschrijven, dan zouden we die andere triatleten ook weer moeten benade ren." SLUIS - De bewonderaars van oude wielerglorie kunnen morgen hun hart ophalen. Op de wegen in de grens streek tussen België en Zeeuwsch- Vlaanderen doen veel voormalige ve detten mee aan de eerste Smokkelron de. Deze ronde, oorspronkelijk geor ganiseerd voor trimmers, krijgt door deelname van Jan Jansen, Eddy Merckx, Lucien van Impe, Jo de Roo en de gebroeders De Vlaeminck extra allure. De Smokkelronde, een initiatief van de serviceclub Kiwanis uit Dam,Dam me, heeft een drieledig doel. „In de eer ste plaats willen we als club geld bijeen krijgen voor een goed doel," vertelt hoofdorganisator Hans Kolijn uit Sluis, lid van de serviceclub. „In dit ge val is dat de Vereniging Zonder Winst oogmerk Oranje uit Brugge, die zich inzet voor de opvang van jeugdige ge handicapten. In vroeger jaren gebeurde dat vaak door het organiseren van diners, waar bij een relatief klein aantal smulpapen voor een groot bedrag' hun steentje bij droegen. Ik heb toen het initiatief op gepakt om meer mensen een kleinere bijdrage te laten betalen voor een an der evenement. Dat is dus deze Smok kelronde voor cyclotoeristen, trim mers, wielertoeristen of hoe je het ook wilt noemen, geworden." Kolijn, in België beter bekend onder zijn doopnaam Johannes, vindt het verder van groot belang dat fietsers die van wat verder weg komen kennis maken met de aantrekkelijke facetten van de grensstreek. „Op de laatste plaats willen we als club een hulde brengen aan de kampioenen van wel eer. Naar mijn opinie liggen zij toch aan de basis van het recreatiefietsen dat tegenwoordig zo populair is. Door hun successen zijn velen gaan fietsen. Met als gevolg dat jong en oud, rijk en arm tegenwoordig de koersbroek aan trekt om als een soort gratis sandwich man rond te rijden." Door het aantrekken van veel grote namen - naast de al genoemde oud renners verschijnen onder meer ook Noël Foré, Piet Rentmeester, Patrick Sercu, Herman van Springel en Briek Schotte aan de start - hoopt Kolijn ook op veel trimmers. „Kijk, het is voor die mensen natuurlijk aantrekkelijk om naast die grote mannen rond te fiet sen. We hebben zo'n zeshonderd Belgi sche en vijfentwintig Zeeuwse clubs aangeschreven en rekenen toch wel op een deelname van minimaal vijftien honderd rijders. Het sociologisch feno meen toerrijder beantwoordt aan de moderne filosifie: blijf jong en gezond." De rijders en rijdsters kunnen kiezen uit drie afstanden: 90, 50 en 25 kilome ter. De start en aankomst is in Dam me. Om twee uur worden de rijders eerst aan het publiek voorgesteld. Rond halfdrie zullen de koplopers op de Markt in Sluis passeren, waar een stempelpost is ingericht. Daarna wordt koers gezet richting Aarden burg, waarbij de route wordt gevolgd van de in toeristische kringen beken de Smokkelroute. Kolijn, in het dagelijks leven advo caat in Brugge, heeft bij het aantrek ken van de beroemde en soms beruch te kleppers uit vroegere dagen veel hulp gekregen van zijn vriend en oud-renner Guido Reybroeck. „Ik be greep al direct dat Guido, die in het wielrennen nog veel contacten heeft, zo'n podium van ex-vedetten kan sa menbrengen. En zeg nu zelf, drie vroe gere tourwinnaars op zo'n wielerdag is toch uniek. Hans Kolijn, initiatiefnemer van De Smokkelronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 37