PZC Dethon deed vorig jaar goede zaken weel ni kn Gebruik alarmpistool kost drie maanden Praktijkschool start nieuwe lascursussen Tal van evenementen 24 uur van Oostburg MIELE MAAKT DE MOOISTE EN DE BESTE KEUKENS. Miele streek 20 EXAMENS Miele-Keuken-Centrum "Terneuzen" VRIJDAG 23 JUNI 1989 OMZET VAN 20 MILJOEN MARQUINIE: Sas van Gent en Terneuzen moeten tekorten Axelse Vlakte dekken Laboratoriumschool Streekschool Middelburg POLITIERECHTER BESTRAFT GEWELD Parachutisten openen Molenstraatfeesten in Kloosterzande Orgelconcert in Hulster basiliek Kopstoot Toertocht over 200 km uit Graauw OP 4 EN 5 AUGUSTUS er is geen betere Fa. Verlinde Terneuzen, Axelsestraat 25. Tel.: 01150-13533/96496 Titan SM: TERNEUZEN - Het sociaal werk voorzieningsschap Zeeuwsch-Vlaan- deren Dethon doet goede zaken. Dat blijkt uit het jaarverslag '88. Dethon haalde een omzet van bijna twintig SAS VAN GENT - De Kanaalzone-ge- meenten Terneuzen en Sas van Gent moeten allebei evenveel geld investe ren in de ontwikkeling van de Axelse Vlakte. Het geraamde tekort be draagt 4 a 5 miljoen gulden. Het ge meentebestuur van Sas van Gent staat op het standpunt dat beide ge meenten evenveel dienen bij te dra gen ter dekking van dat tekort. Dat standpunt verwoordde wethouder L. E. M. Marquinie tijdens een gesprek tussen het college en een delegatie van het FNV-districtsbestuur Zeeland. De delegatie was op werkbezoek in de Ka naalzone en werd ontvangen in het ha venschapskantoor in Terneuzen, bij de NSM en door b en w van Sas van Gent. Wethouder Marquinie over de finan ciering van de ontwikkeling van de Axelse Vlakte: „In het verleden heeft Sas van Gent haar steentje ook altijd bijgedragen. En de gemeente Terneu zen ontvangt uit de vestiging van be drijven op haar grondgebied - waar aan Sas van Gent heeft meegewerkt - behoorlijk wat inkomsten in het kader van de onroerend goedbelasting". De FNV-delegatie werd nader geinfor- meerd over de vestiging van het au tokledingbedrijf ECA in Sas van Gent en over huisvestingsproblemen, waar naast werd gepraat over de vestiging van het metallurgisch bedrijf Sadaci bij Zelzate. B en w en FNV waren het er roerend over eens: de Belgische over heid moet daar een stokje voor steken, vooral omdat wordt aangenomen dat het bedrijf straks een zwaveluitstoot zal veroorzaken, die ver boven de Ne derlandse normen ligt. GOES Aan de laboratoriumschool te Goes zijn de volgende kandidaten geslaagd: Hoger laboratorium onderwijs: Chemische richting: Analytisch chemische specialisatie: C. P. Dekker, Oost-Souburg; A. H. Emmens, Middelburg: Y. L. Janse, Ou de Tonge: M. L. M. Beckers, Terneuzen; J. L. Boot. Zierikzee; R. de Bruijne, Vlissingen; L. J. Flohil, Zierikzee; J. J. van der Have, Oosterland; P. J. C. Honkoop, Goes; R. E. H. van der Post, Goes; P. M. Scherp, Goes; H. Tanis, Ouddorp; C. J. de Witte, Zoutelande. Medische richting: Microbiologische spe cialisatie: M. J. W. Spuesens, Philippine; B. Wieles, Sluiskil. Medische richting: Klinisch chemische rich ting: M. A. van der Giessen, Terneuzen; W. K. Huibregtse, Westkapelle; A. J. de Jonge, Axel; M. F. Rijnberg, Nieuwerkerk; C. A. Berrevoets, Kerkwerve. MLO Analytisch chemische studierich- ting:J. Bennaars, Bergen op Zoom; H. Blan- kenburgh, Sommelsdijk; M. van Brandwijk, Goes; A. Buijs, Achthuizen; R. Freeze, Goes; V. Haers, Philippine; E. de Jong, Grijpskerke; T. Jongebreur, Zierikzee; A. Kostense, Stellendam; R. Kreuze, Bergen op Zoom; J. de Leeuw, Zierikzee; A. van Loenhout, Tholen; A. Minnebo, Terneuzen; T. Moerenhout, Oude Tonge; F. Overdulve, Axel; V. van Poorten, Kloosterzande; L. Pouwelse, Westkapelle; M. de Smit, Goes; J. Theuns, Zierikzee; N. van de Voorde, West- dorpe; L. Willemsen, Axel. MLO Klinisch chemische studierichting: P. Boonman, Borssele; J. Hansma, Yerseke; R. Laroes, Kapelle; Wim Luijendijk, Brui- nisse; M. Somers, Vlissingen; M. Terhoeve, Oude Tonge; E. van der Zande, Halsteren. MLO Microbiologische studierichting: M. van Campenhout, Vlissingen; R. Guerand, Terneuzen; L. Kaboord, Wolphaartsdijk. MIDDELBURG Aan de Streek school te Middelburg zijn voor de op leiding verzorging de volgende kandi daten geslaagd: Verzorgingsassistente: A. van Beek, Vlissin gen; K. Bishesar, Goes; M. Casiano, Vlissin gen; J. Cashoek, Zierikzee; P. de Hamer, Middelburg; I. den Hoed, Oost-Souburg; L. Hoogesteger, Goes; C. van Liere, Oost-Sou burg; K. Robert, Domburg. Gezinshelpende: J. van der Berg-Schaap, Geersdijk; M. Riemens, Middelburg; M. Schipper, Serooskerke; W. Titaley-Samusa- mu, Koudekerke; H. de Visser, Westkapelle; M. de Wolf, Middelburg; A. de Vries, Vlissin gen. Bejaardenhelpende: M. Corbijn, Middel burg; S. Elema, Goes; J. Franse, Kwaden- damme; S. van der Klooster. Middelburg; A. Koppejan, Vlissingen; P. Krijger, Melisker- ke; J. van Leeuwen, Veere; A. Michielsen, Hoek; A. Poortvliet, Vlissingen; H. Schot, Zierikzee; A. van Velzen-Berger, Hoek. Bejaardenhelpende iPBVE): J. Berwald. Middelburg; R. de Bruyne, Heinkenszand; B. van Hoorn, Vlissingen; T. Janmaat, Goes; R. van Klaveren, Vlissingen; T. Meertens, Middelburg; I. Overbeek-Brasz, Middel burg; P. Proost, Oost-Souburg. Bejaardenverzorgende: I. van Belzen, Ame- muiden: M. de Blaeij-Mank. Hoek; P. Gijs- sel, Wemeldinge; I. de Jong-Deurloo, Nieuw- vliet; J. Kievit, Rilland; A. Korshuize-Tim- merman, Colijnsplaat; A. Langeraert-Tang- he. Hoofdplaat; F. de Later-Trimpe, Middel burg; W. Looy, 's-Gravenpolder; D. Maat- Davey, Goes; L. Matthijssen, Goes; N. Nijs- sen, Yerseke; J. Riemens-van Kouwenberg, Hoek; J. Rijnhout, Wolphaartsdijk; C. Ver boom, Terneuzen; E. Verstrate, Wolphaarts dijk; C. de Wispelaere, Middelburg. Gezinsverzorgende: T. Berkhout, Vlissin gen; C. van Gorsel-Franke, Middelburg; L. van de Hoef-Haanappel, Nieuwerkerk; F. Lems, Colijnsplaat; A. Mulder, Vlissingen; R. Passenier-Louwerse, Westkapelle; J. van Pamelen, IJzendijke; S. Passchier, Krab- bendijke; S. Polderman-Haartsen, Zierik zee; S. Paauwe-Schijf, Hansweert; T. van Buuren, 's-Gravenpolder; L. Vergouwen- Provoost, Aardenburg; I. Weezepoel, Bors sele; C. Zachariasse, Serooskerke. miljoen gulden, een lichte stijging ten opzichte van '87. Dethon bood vorig jaar werk aan 540 mensen. Het markt aandeel op het terrein van de huis- houdtrappen - een van de belangrijk ste produkten van het schap - kon dankzij prijsaanpassingen worden behouden. Daardoor werd, bij een schommelende markt, het netto financieel resultaat worden gecontinueerd. Met het oog op capaciteitsverhoging en efficiencyver betering is een investeringsplan vast gesteld om het produktie-apparaat te vernieuwen. In de loop van dit jaar worden de nieuwe installaties ge plaatst. Bij de afzet van een ander belangrijk produkt, de behangtafels, ondervond Dethon felle concurrentie van de Oost bloklanden. Daardoor bleef de afzet wat achter bij de verwachtingen. Des ondanks nam de afzet toe met 9 pro cent. De beschikbare produktiecapa- citeit werd echter niet helemaal benut. Met het oog op versteviging van de marktpositie heeft Dethon een nieuw produkt geïntroduceerd: een gereed- schaps/schilderskoffer. Er worden bo vendien metalen schragen gemaakt. De positie op de meubelmarkt werd versterkt; de produktie werd toege spitst op eiken zitmeubelen. Ook in de sector loonopdrachten werd succes geboekt, vooral in de electroni- cabranche. Hetzelfde gold voor het groenvoorzieningsbedrijf. In '88 is voor ruim een miljoen gulden geïnvesteerd in gebouwen, machines en inventarisatie. Volgens het bestuur vereist de veroudering van de werk plaatsen in Hulst en Oostburg extra aandacht; er moet gerenoveerd wor den. De ruimten moeten ook worden aangepast met het oog op verandering van werksoort. Hetzelfde geldt voor de installaties. Het jaarverslag komt maandag aan de orde tijdens een ver gadering van het algemeen bestuur in Hulst. Eén van de onderdelen van de sportdag voor de Breskense scholieren was het hoogspringen. BRESKENS - De drie Breskense basisscholen hielden donderdag hun jaarlijkse sportdag. Op het sportcom plex 'Baersande' werd. 's-morgens gewerkt voor een at- letiekdiploma. De kinderen moesten onder meer ver springen, hoogspringen, hardlopen en balwerpen. 's-Middags was er voor het vijfde jaar een prestatieloop. De meeste prijzen daarin werden weggesleept door de openbare school. De eerste drie van elke categorie ont vingen een medaille. De uitslagen: Groepen 3 en 4, jongens: 1 Vincent Cornelis, OBS, 2 Erik de Rechter, OBS, 3 Marthijn Loonen, OBS Meisjes: 1 Ilo- na Scherbijn, OBS, 2 Karianne Donze, OBS, 3 Linda Vermeulen, OBS, Groepen 5 en 6, jongens: 1 Jesper van Dijke, OBS, 2 Paul Wessel, OLBS, 3 Frank Wessel, OBS. Meisjes: 1 Joseliene Nieu- wenhuyse, OLBS, 2 Ruth Bollemah, OBS, 3 Corine Haeck, Op de Bres. Groepen 7 en 8, jongens: 1 Elmar Lauret, OBS, 2 Jurgen Ferket, Schelphoek, 3 Mark Snoep, OBS. Meisjes: 1 Mariëlle Faas, OBS, 2 Tamara van de Velde, OBS, 3 Ryan Verplanke, OBS. KLOOSTERZANDE - Met de landing van drie parachutisten worden dit jaar de vierde Molenstraatfeesten of ficieel geopend. Zaterdag 1 en zondag 2 juli staat Kloosterzande bol van de activitei ten, want naast de evenementen, die de middenstand en horeca-ondernemers op het feestprogramma hebben staan, zoals braderie, oude ambachten, am bulante handel en optredens van mu ziekverenigingen, worden ook de ban den met de zustergemeente Stekene nog eens extra verstevigd in de vorm van vooral sportieve en culturele eve nementen. Bovendien heeft de organisatie dank zij de inzet van burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen er een attractie bij. Beide dagen zal het publiek rond vluchten boven de gemeente kunnen maken per helicopter. Burgemeester Kessen haalde het benodigde geld bin nen door een aantal grotere bedrijven in zijn gemeente te bellen. Camiel Roc- tus is de organisator achter het gebeu ren. HULST - In het kader van de interna tionale zomer-orgelconcerten geeft professer M. Machura uit het Poolse Krakow vanavond (vrijdag) een uit voering in de basiliek van de H. Willi- brordus in Hulst. Professor Machura studeerde muziek aan de Hogere Staats Muziekacade mie in Krakow. Hij specialiseerde zich in orgel en muziektheorie. In zijn va derland is Machura bekend om zijn or gelconcerten. Zijn concertreizen brachten hem tot nog toe in Frankrijk, Noorwegen en Italië. In zijn woon plaats is hij bij het muziekonderwijs betrokken als organist en specialist in het Gregoriaans. Tevens is hij oprich ter en artistiek directeur van de orgel concertseries, genaamd 'Orgelconcer ten Abdij Tyniec'. Voor het artistieke werk dat de musi cus voor de abdij verrichtte, verleende de paus hem de onderscheiding 'Pro Ecclesia et Pontifice'. Aan de Theolo gische Academie in Krakow leidt prof Machura de sectie kerkmuziek. Het concert in de basiliek beging om 20 uur. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft de 30-jarige M. W. M. H. uit Hulst conform de eis veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf voor het bedreigen van zijn stad genoot A. A. H. P. met een gasalarmpi- stool. Hij vuurde het wapen een paar keer op korte afstand van P. af. Dat gebeurde op de ochtend van 11 de cember rond zeven uur bij de bar The Movies in Hulst. H. had die nacht be hoorlijk veel gedronken en de eigenaar P. zette hem buiten de deur omdat hij 'het gezeur van H. over woonwagenbe woners beu was'. Eenmaal buiten hield H. het pistool op P. gericht, maar verdween kort daarop van het toneel. Na verloop van tijd keerde hij terug met zijn vriend E. J. M. de R. (41) uit IJzendijke, die ook een alarmpistool bij zich gestoken had. Bij een tweede confrontatie met de bareigenaar schoot H. zijn pistool een paar keer af. P. verklaarde tegenover de politie dat hij dacht dat hij er ge weest was toen de knal klonk en een steekvlam uit de loop kwam. Volgens de advocaat mr A. H. Rijkse had iedereen in het café het alarmpi stool die nacht al gezien en had P. eer der moeten ingrijpen door de politie te waarschuwen. Hij voerde aan dat H. destijds overspannen was en naast al cohol ook medicijnen had gebruikt. H. heeft al een veroordeling voor vuurwa penbezit op zijn naam staan. De R. moet later voorkomen voor zijn aan deel in de zaak. M. A. A. M. A. (29) uit Heikant stond terecht omdat hij 30 september G. J. van R. uit Westdorpe een kopstoot had verkocht. A. en Van R. hadden af gesproken dat zij samen een winkel zouden beginnen en A. had al enige tijd een beginkapitaal van 25.000 gul den bij zijn compagnon gedeponeerd. Toen deze nog geen aanstalten maak te om de nering van de grond te krij gen, bezocht hij hem op de bewuste dag in zijn woning om zijn geld terug te vragen. Van R. beloofde tegen het eind van het jaar het bedrag op tafel te leggen, maar A. nam daar geen genoegen mee. Bij het afscheid greep hij Van R. stevig bij de kraag en met de woorden 'je gaat van mijn geld niet feestvieren hè?' trof hij hem met zijn hoofd hard in het ge zicht. Van R. liep daarbij lichte schade aan zijn neus op. De nooit eerder met justitie in aanraking gekomen A. kreeg conform de eis 250 gulden boete opgelegd. De 18-jarige R. A. J. V. uit Groede werd conform de eis veroordeeld tot 750 gul den boete omdat hij de even oude W. de G. zo hard in het gezicht stompte dat zijn neus brak en een oog werd dichtgeslagen. Als gevolg van het let sel kon hij vier dagen niet naar school. Toen De G. na bezoek aan een disco theek in Breskens rond drie uur 's nachts op weg naar huis ging kwam V. naast hem lopen, sloeg zijn arm om hem een en vroeg of hij iets van hem wilde drinken. Toen De G. dat afsloeg werd V. kwaad en timmerde hij erop. CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg en Aardenburg vrij. 19.00- ma 8.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8. Oostburg, tel. 01170-2323. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: H. L. A. Bom, Cadzand, tel 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: J. K. Slinger land, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Hermani- des, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 01172-1566. Axel vrij 17.30-ma 8.00 uur: E. Klop, Bastionstratt 36, tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: F. Puylaert, Oost kade 19, Sas van Gent, tel 1366, spreek uur, uitsluitend voor spoedgevallen, zat 10.30 uur op Bolwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: W. Gie- len, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Nee- teson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377 (in de praktijk Groenendijk 52.). Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30 uur. Zaamslag: C. Verboom. Axelsestraat 2, tel. 01153-1377. Clinge, St. Jansteen en Koewacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: M. Kerckhaert, Kon. Julianastraat 23, Clinge, tel. 01140-12361. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: L. Buys- se, Volderstraat 21, Oostburg, 01170- 5092. Speekuren zat. en zon 12.00-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: E. G. Tan, Markt 5, Axel, Tel. 01155-1686. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00-17.00: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apo theek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg, zat 10.00 -12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burch- straat 16, tel 01170-2170 (spoedrecep ten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil- helminalaan 11, Hulst, tel 01140-13004. Spreekuren zat. en zon. 13.00 uur. Terneuzen en Axel: J. J. L. M. Kop Spreekuren: zat. Terneuzen, w c Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, te 01150-95017. Axel Dierenkliniek va 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zonda volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver te 01176-1388 bgg. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 en zo 12.00 uur in de dieren kliniek te Ijze: dijke, en volgens afspraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek vot kleine huisdieren en bijzondere dierei Van Diemenstraat 83, Terneuzen, te 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.3( 14.00 uur en verder volgens afspraal Peter de Vos, polikliniek voor klein huisdieren, Van Steenbergenlaan Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreek uur zat. van 12.00-13.00 uur en verds volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcken Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 0117; 2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.30 uu en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: A. 1 J. van Bruinessen, Romanlaan 28 Aai denburg, tel. 01177-2398. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.0 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, West dam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3801 Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uu en volgens afspraak. F. de Dobbelaeri Walstraat 1, Sas van Gent tel. 01158 3322, Spreekuur Za. 10.00-11.30 uurei zon. 12.00-13.00 uur en volgens spraak. Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uu en volgens afspraak. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telt foonnummer 01170-3139, U kunt u\ boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonnummer 01140-12191, U kunt ui boodschap inspreken op het ant woordapparaat, dag en nacht bereik baar. Kruisvereniging kanaalzon» Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nach bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonnummer 01150 19049, U kunt uw boodschap inspre ken op het antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost-Zeeuwsch Vlaanderen: Mw. H. Haak, St. Maai tenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. GRAAUW - De toerclub Sint-Aloy ui Graauw houdt zaterdag een toertoch achter voorrijders. De deelnemers rij den een tweehonderd kilometer lang» 'Ronde van Zeeuwsch-Vlaanderen'. Tijdens de rit zijn er drie pauzes pland. Inschrijving kan geschiedei vanaf 6.15 uur in het clubgebouw var Sint-Aloy in de Dorpsstraat. Hie wordt om 7 uur het startsein gegeven Na een tocht met een gemiddelde snel heid van 25 kilometer per uur wordei de deelnemers omstreeks 17 uur wee terug in Graauw verwacht. Voor d( eventuele pechvogels rijden een volg auto mee en een EHBO-afgevaardig de. SCHOONDIJKE - Aan de Land- bouwpraktijkschool Schoondijke wordt met ingang van het nieuwe sei zoen les gegeven in verschillende nieuwe lastechnieken. Naast de al in het onderwijspakket opgenomen cur sussen electrode- en autogeen-lassen, kunnen belangstellenden zich dan ook bekwamen in MIG/MAG-lassen (ook wel CO-lassen genoemd) en TIG- lassen. Daarnaast bestaat de moge lijkheid om kennis te maken met het plasma-snijden, een nieuwe snijtech- niek. Omdat maar weinig warmte no dig is, vervormt het te snijden metaal ook stukken minder. De cursussen zullen deze winter 's avonds worden gegeven. De lessen zijn bedoeld voor werkenden in de produk- tielandbouw, het agrarisch bedrijfsle ven en leerlingen aan dagscholen. De cursusduur voor de verschillende las- en snijtechnieken varieert van een hal ve dag tot vijf dagen. Het MIG/MAG-lassen is vooral van be lang voor bedrijven die landbouw werktuigen produceren en repareren. Ook mechanisatiebedrijven maken steeds meer gebruik van deze tech niek, omdat de eindloze aangevoerde massieve draad grote lassnelheid mo gelijk maakt en slakbikken overbodig wordt. In Schoondijke zullen eerst de leerkrachten nader kennis maken met de MIG/MAG-methode. Het TIG-lassen is niet zo zeer gericht op snelheid. De kwaliteit en de moge lijkheid om vele metalen te lassen spe len bij deze methode een belangrijker rol. Net als bij het autogeen-lassen wordt aan een warmtebron (in dit ge val een elektrische boog) een draad met de hand aangevoerd. Omdat de boogwarmte zeer gering mag zijn, kunnen ook heel dunne ma terialen goed worden gelast. Voor in formatie en inschrijvingen kunnen be langstellenden bij de Landbouwprak- tijkschool terecht. OOSTBURG - De zestiende '24 uur van Oostburg' wordt vrijdag 4 en za terdag 5 augustus gehouden. Net als vorig jaar wordt het evenement geor ganiseerd door de winkeliersvereni ging, de horecaclub en enkele wieier- deskundigen. De inschrijving is in middels al begonnen. Er wordt gere kend op een deelname van zo'n dertig ploegen van ieder vijf mensen. Het startschot, vrijdagavond om 20 uur, is dit jaar in twee delen opgesplitst. Dit heeft alles te maken met het feit dat twee bekende Nederlanders aanwezig zullen zijn. Ook dit jaar wordt de '24 Uur' weer ver gezeld van een braderie, die vrijdag middag om 12 uur begint. Er zullen zo'n tachtig tot honderd kramen over het centrum van Oostburg worden verspreid. Ook zullen er enkele kind vriendelijke kermisattracties staan, inclusief een gratis springkussen. Za terdag is er op het Kerkplein een rom melmarkt zonder kramen voor de kin deren. P. Verduin, voorzitter van de winkeliersvereniging: „Op deze ma nier willen we bereiken dat vooral kin deren hun spullen verkopen. Voor hen is het bedoeld". De zaterdagmiddag om 18 uur is er weer spektakel te beleven met Jacky de Tijger. Verduin: „We zijn nog in on derhandeling, maar het ziet er naar uit dat hij weer met een stunt naar Oost burg komt". In het programma van het wielergedeelte is dit jaar een kleine wijziging gekomen. In plaats van de vierde afvalrit begint zaterdagmiddag om 16 uur een behen digheidswedstrijd op aangepaste fiet sen. Deze telt ook mee voor het klasse ment. Tijdens de openingsrit is er nog een prijs te winnen voor de origi neelst geklede ploeg. Ook dit jaar is er voor de beste herenploeg de Frans Quadekker trofee en voor de beste da- mesploeg de Wim Hendriks trofee. Op het Ledelplein komt een groe feest tent te staan. De vrijdagavond treedt om 21.30 uur de Spingfieldband op en zaterdagavond, na de prijsuitreiking, wordt de muziek verzorgd door disco El Dorado. Verduin: „We hopen dat ook dit jaar de mensen weer massaal naar de '24 uur' komen. Met het bren gen van speelse elementen in het pro gramma proberen we het programma nog aantrekkelijker voor het publiek te maken". Miele maakt erg mooie en zeer goede keukens. Met de perfektie en duurzaamheid die u van Miele mag verwachten. De hoge kwaliteit vindt u veelvuldig terug in elk van de tientallen Miele keukenprogramma's, in de meer dan 200 oogstrelende designs, in de doordachte details en in de fantastische afwerking. Naar onze mening maakt Miele de mooiste en de beste keukens. Het zal ons niet moeilijk vailen ook u daarvan te overtuigen. Want met Miele kunnen we van uw keuken een eenheid maken, passend bij uw stijl en uw woonomgeving. Daarin zullen we u graag vrijblijvend adviseren en uw keuken, samen met u, stap voor stap laten "ontstaan". Tot in de details. Want bij Miele levensduur en Miele komfort hoort een doordacht, vakkundig op gesteld totaalkoncept. Ook daarom onze voorkeur voor Miele. En waarschijnlijk, binnenkort, ook van u. Na 'n vrijblijvend informatiebezoek aan onze Miele- keukenshowroom. 4 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 34