PZC Waterschappen werken volgend jaar samen bij indikken van slib Werkgelegenheid in de chemie zeer goed Petrus van de Bulck knipt niet langer Extra landbouwgrond als natuurgebied aangewezen Schrale oogst Zeeuwse kunst Arts hoort opnieuw eis gevangenisstraf voor fout met infuus Raad Sas van Gent regelt visrechten provincie 18 Majoretten van Kloortje in tv-show Mireille Mathieu ILLEGALE AANSLUITING ONTDEKT Levensgevaarlijk IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ^3ÊÊKBBÊ:^^WÊÊtÊÊÊm Gilette Lachen AANKOPEN BEPERKT Waterproject n VRIJDAG 23 JUNI 1989 VVV Breskens zestig jaar Man aangehouden voor inbraken en brandstichting Auto bekrast OORZAAK DOOD MEISJE IN ZIERIKZEE brb Groedenaar beboet voor gasdiefstal MIDDELBURG - De 61-jarige H. J. B. uit Groede stond donder dag voor de politierechter in Middelburg voor diefstal van gas. Vorig jaar oktober ontdekte een monteur van de PZEM dat de kachel in de serre van B.'s woning gewoon bleef bran den nadat hij de hoofdkraan had dichtgedraaid. Hij vond dit dermate vreemd, dat hij vanuit zijn dienstauto direct contact opnam met het rayonkantoor in Oost burg. Terwijl hij zijn chef op de hoogte stelde van zijn ontdekking, zag hij B. bij de serre een matje opzijschuiven en in gebukte houding een klusje klaren. Toen de monteur terugkwam, was de kachel uit. Het bleek dat ter plekke onder een los se tegel een gaskraan zat die de toe voer naar de kachel regelde. B. ver klaarde dat de leiding door een huisge noot was aangelegd, die begin 1988 twee maanden bij hem had gewoond. De man was met achterlating van schulden en medeneming van een tele visietoestel spoorloos verdwenen. B. wist dat zijn medebewoner aan de gas leiding had gesleuteld, maar had er geen kwaad in gezien, daar deze vol gens hem gasfitter van beroep was. Wat hij niet geweten zou hebben, was dat de man de nieuwe leiding niet ach ter maar voor de gasmeter had aange sloten. Aanvankelijk dacht politierechter mr G BRESKENS - De VW Breskens viert volgende week donderdag haar 60-ja- rig bestaan tijdens de jaarvergade ring. Tegelijkertijd wordt herdacht dat vice-voorzitter J. Valk 25 jaar in het bestuur zit. Het bestuur grijpt deze twee heuglijke gebeurtenissen aan om een 'speciaal tintje' aan de vergadering te geven. Na de pauze (en het feestgedruis voor de twee jubilea) worden de toekomst plannen besproken. Speciale aan dacht is er voor de ontwikkeling van de Kust VVV Zeeuwsch-Vlaanderen. G. H. Nomes dat B. de uit Duitsland afkomstige huisgenoot uit zijn duim gezogen had om de verantwoordelijk heid van zich af te schuiven. Hij bleek echter wel degelijk te bestaan, daar de politierechter zelf hem - zij het bij ver stek - voor de diefstal van de tv had veroordeeld en daarbij B. een schade vergoeding van vijftienhonderd gul den had toegekend. De man is voorals nog onvindbaar. Overigens bestreed B. dat er gas buiten de meter om was afgenomen. Officier van justitie mr C. M. P. Nij- meijer adviseerde B. voortaan maar liever alleen mensen in huis te nemen die je kunt vertrouwen. Hij consta teerde dat er op levensgevaarlijke wijze aan de gasleiding was geknoeid en ging ervan uit dat B. wel degelijk op de hoogte was geweest van de ille gale gasafname. Hij eiste twee weken voorwaardelijk en vierhonderd gul den boete. De advocaat mr J. L. M. Burlet wees erop dat B. al ruim 350 kuub gas extra had moeten betalen, het verschil tus sen wat hij in 1988 en in voorgaande jaren verstookte. Daarnaast moest hij de kosten van het in orde brengen van de gasleiding vergoeden. In zijn laat ste woord bestreed B. dat de kachel nog gebrand had na het sluiten van de hoofdkraan: „De kachel was nog warm, maar dat hij nog brandde is een leugen." Mr Nomes vonniste - rekening hou dend met B.'s inkomen - twee weken voorwaardelijk, tweehonderd gulden boete en verbeurdverklaring van de verwijderde gasleiding met klemkop peling. TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse waterschappen maken vol gendjaar gezamenlijk gebruik van de kamerfilterpers van de nieuwe Ter- neuzense rioolwaterzuiveringsinstal latie. Door mechanische indikking blijft er nog maar een fractie aan sli- bresidu over. De capaciteit van de pers is groot genoeg om naast het slib van De Drie Ambachten ook de over tollige bagger van Het Vrije van Sluis en Het Hulster Ambacht te verwer ken. De waterschappen uit Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen betalen geza menlijk een derde van de investerings kosten van de pers. „Dat is berekend naar de hoeveelheid die eenieder aan voert. En wij hebben ongeveer twee keer zoveel slib als de twee andere wa terschappen bijelkaar", aldus hoofd technische dienst J. Meesen donder dag tijdens de algemene vergadering van De Drie Ambachten. Vroeger werd het slib vaak in de landbouw gebruikt. Door veranderende ideeën over de bruikbaarheid van het slib (mede inge geven door de hogere vervuilings graad) gebeurt dat echter nauwelijks meer. De bagger moet nu worden op geslagen en naar vuilstortplaatsen worden afgevoerd. Doordat het slib zo ver kan worden ingedikt, is de prijs voor opslag en vervoer niet te hoog voor de schappen. Overleg over de lozing van ongezui verd afvalwater door de Belgen lever de eerder deze week opnieuw niets op. De Belgische instanties hebben nog steeds niets voorbereid en over de fi nanciering is onderling niet eens ge sproken. „Wij konden teleurgesteld weer naar huis. We zijn nu al vanaf het begin van de jaren tachtig bezig en er is nog niets gebeurd. We hebben de Belgen in elk geval laten weten dat wij er geen zin in hebben om veertig mil joen (het bedrag dat voor de nieuwe zuiveringsinstallatie is uitgetrokken, red.) onrendabel te laten staan. Daar op beloofden de Belgen in elk geval te proberen om hun eigen afvalwater op te vangen en af te voeren", verklaarde dijkgraaf F. C. Verhelst. De dijkgraaf zei het niet, maar dat zou betekenen dat al het Belgische afvalwater weer net als vroeger direct in het kanaal Gent-Terneuzen wordt geloosd. De zuiderburen hebben nog geen ade quaat rioleringsstelsel en ook niet ge noeg zuiveringscapaciteit. En dat kan binnen een jaar onmogelijk op peil zijn. De dijkgraaf meldde de vergadering dat er twaalf mensen hadden gesollici teerd naar zijn functie. Verhelst gaat per 1 februari 1990 met pensioen. Hij wilde verder niets kwijt over de kandi daten. De voorzitter van de vertrou wenscommissie A. J. van Pagee had de enveloppe met de gegevens van de kandidaten 'nog niet opengemaakt'. Maar op de vraag of er ook vrouwen hadden gesolliciteerd, zei hij: „Hoewel de algemene vergadering vrouwen van harte zou verwelkomen, reken ik er niet op dat De Drie Ambachten als tweede waterschap in Zeeland een vrouw als dijkgraaf kan begroeten. GOES - Leerlingen aan de hogere en middelbare laboratoriumschool in Goes kunnen na het eindexamen bij na probleemloos een baan vinden. Van de geslaagden aan het Hoger La boratorium Onderwijs (HLO) zijn nog slechts twee personen werkzoekend. Aan de Laboratoriumschool Zeeland (MLO) heeft bijna driekwart van de kandidaten een baan gevonden. Een aantal van hen stroomt door naar het HLO of vervult de militaire dienst plicht. Directeur dr M. M. Springer van het HLO en drs P. C. U. Fiers, di recteur laboratoriumschool, maak ten dat donderdagmiddag ieder af zonderlijk bekend op de diploma-uit reikingen. Dr Springer deelde verder mee dat het aantal eerstejaars studenten aan het HLO het komend schoolseizoen ver der stijgt. „We verwachten dat deze groei bijna vijftig procent zal zijn. Het totaal aantal studenten blijft echter klein. In september zullen we ongeveer honderdvijftig studenten hebben. Al hoewel de groei van het HLO gewenst is, vormen we een kleine opleidings eenheid. Voor de studenten heeft dit het voordeel dat we meer aandacht aan hen kunnen besteden dan bij een grote HLO-opleiding." De grote vraag naar gekwalificeerd la- boratoriumpersoneel schreef drs Fiers toe aan een aantal factoren: verhoog de aandacht voor het milieu, groei van de export en meer investeringen voor research en ontwikkeling. „Het aan deel van de chemie-branche, één van de vijf pijlers waarop het land drijft, neemt gestaag toe. Laboratoriumme dewerkers maken een zeer goede kans om in de chemische en medische sec tor werk te vinden." Het tekort aan personeel is volgens drs Fiers te wijten aan studenten die kiezen voor een stu die, die voor werkgevers van minder nut is, Hij oefende voorzichtige kritiek uit op mavo-leerlingen die volgens hem te vaak kiezen voor een vervolg opleiding in het algemeen vormend onderwijs, terwijl een keuze voor het middelbaar beroepsonderwijs beter op zijn plaats is. Terneuzenaar Petrus van de Bulck zegt na 56 jaar het kappersvak vaarwel. TERNEUZEN - In de Terneuzense Nieuwstraat wordt niet meer ge knipt. De zeventigjarige kapper Pe trus van de Bulck heeft na 56 jaar (waarvan 45 jaar als zelfstandige) schaar en scheermes opgeborgen. De antieke inboedel verdwijnt naar een verzamelaar in Tilburg. Wat er na zaterdag nog rest is het oude pand met een door het omvangrijke zitvlak van de barbier uitgeholde vensterbank. Want ook dat, bijna historische, beeld verdwijnt. De geboren en ge togen Terneuzenaar verhuist naar de Dukdalf, een flatgebouw aan de Fahrenheitlaan. Met zijn vrouw, die aan de zijde van Petrus bijna een halve eeuw het dameskappersvak uitoefende. Hij in de kleine kapsalon voorin de zaak, zij achterin. „Het moet duidelijk zijn: ik ga niet van m'n geld leven", zegt Van de Bulck op z'n laatste dag in de nage noeg leeggehaalde kapsalon. „Ik heb altijd een goed belegde bo terham verdiend, maar van dit vak word je bepaald niet rijk. Het is niet vreemd dat er steeds minder men sen voor dit vak kiezen. Trouwens, volgens mij gaan steeds minder mensen naar de kapper. Hippietijd of niet, ze laten hun haren lekker breeduit groeien, moeder de vrouw scheert de nek een beetje bij en me neer kan weer een maandje voort. En de meesten dragen dan ook nog een 'kerstboom' - zo'n baard - als versiering. Want dat staat zo lekker sexy. Dus daar is ook al niets meer aan te verdienen. Je begrijpt wel dat het dus allemaal geen vetpot meer is". „Met het scheren is het al net zo ge gaan. Vroeger zag je de mensen drie keer per week om zich te laten sche ren. De meesten hadden hier hun ei gen laatje met de scheerspullen er in. Bovendien hadden we een uitge breide klantenkring onder de hotel gasten van De Ambassadeur, De Post en Rotterdam. Die lagen vol met reizigers, die zich 's morgens voor ze hun klanten gingen bezoe ken eerst lieten scheren. Dat kostte toen ik begon een dubbeltje en voor iemand die in één keer een gulden kon missen - en dat konden de meeste van onze klanten, want het was hier een gerenommeerde zaak - kocht je een kaart met twaalf knip jes wat amper acht cent per beurt betekende. Zeker naar deze tijd ge rekend geen bedrag om direkt rijk van te worden. Maar ja, een ei kostte toen per slot van rekening ook maar twee cent. De uitvinder van het Gi- lette-mesje heeft trouwens ook me nig kapper aan de bedelstaf ge bracht". Petrus van de Bulck vond het des ondanks een prachtig vak. En noemt de brief die destijds op zijn onderduikadres in Uithoorn in 1944 in de bus gleed dan ook een ge schenk uit de hemel. Het was een brief van zijn oude baas Johan van de Ree die meldde dat hij er mee op hield en zijn zaak aan Van de Bulck wilde verkopen. „Goede raad was toen wel erg duur. Zeeland was sper gebied, dus voor een onderduiker als ik bepaald niet aanlokkelijk. Bo vendien had ik geen centen. Maar al les kwam toch nog goed. Van de Ree zorgde dat ik naar Zeeuwsch-Vlaan- deren kon komen en toen ik vertelde dat ik geen geld had, wuifde hij dat weg. 'Man, dat weet ik toch', zei hij. 'Begin nou maar, dan zien we wel hoe we dat regelen'. Dat is vandaag- de-dag wel even anders, dacht ik. El kaar helpen is er niet meer bij, zeker niet als er niks aan te verdienen valt". Petrus en Maria (uit Berkel en Ro denrijs; hij leerde haar kennen op de vakschool in Amsterdam) begonnen voor zichzelf... Door diezelfde Van de Ree was Van de Bulck jaren tevoren trouwens in het vak gerold. „Van de Ree was een oude buurman en mijn vader, die zelf met heel hard werken als schil der zijn boterham verdiende, vond dat ik ook kapper moest worden. Je liep dan niet in een ketelpak en dat was, in zijn ogen, al heel wat voor die tijd. Ik ging aan de slag als bedien de, voor een salaris van een gulden per week. Ik zal het nooit vergeten. Ik kreeg na een week zelfs vijftig cent fooi omdat ik zo goed mijn best had gedaan". Dat kappersvak is, blikt Van de Bulck terug, zo mooi omdat er ge weldig veel te lachen valt. „Ik kreeg een kleine jongen in de stoel, zo'n 45 jaar geleden. Nadat-ie met veel moeite geknip was, stortte hij zich op de grond, graaide het haar bij elkaar en probeerde het weer op z'n hoofd te plakken De klanten beschouwen je ook als vertrou wensman. Ik weet niet hoe het komt maar ze vertrouwen je alles toe; je bent net een biechtvader. Dat is nu voorbij. En ik zal het alle maal toch wel erg missen". Hij heeft al aangekondigd dat hij re gelmatig op z'n oude stek zal terug keren. „Om al die vertrouwde ge zichten nogeens te zien". Dan komt-ie op de fiets of op z'n brom mer. Hoeweldie gemotoriseerde twee-wieler laat hem de laatste tijd nog weieens in de steek. Een paar dagen terug nog viel hij plotsklaps zonder benzine, aan het begin van de straat Echt afscheid heeft hij niet geno men. Een paar weken geleden begon hij met iets wat op een uitverkoop leek. Dat liep lekker. Borstels voor een gulden of wat en natuurlijk al lerhande scheerspul. De condooms vlogen over de toonbank. De regen kapjes heeft hij maar weggegeven. Daarvoor was geen belangstelling. Zaterdag rijdt een vrachtwagen voor om de antieke spullen uit de kapperszaak op te laden. Eigenlijk zou Van de Bulck meemoeten. Want hij is toch ook een beetje een 'museumstuk' TERNEUZEN De Provinciale Com missie Beheer Landbouwgronden (PCBL) heeft een groot aantal weilan den en andere stukjes grond in Zeeuwsch-Vlaanderen aangewezen als extra beheersgebieden en natuur reservaten. Er waren in Zeeuwsch-Vlaanderen al enkele honderden hectare grond opge nomen in het Beheersplan van de PCBL. Dat als uitvloeisel van de Rela tienota van 1975 waarin wordt aange geven hoe waardevolle natuurgebie den in ons land, die tevens een agrari sche functie hebben, het beste be waard kunnen blijven. Hetzij door een beheersovereenkomst (tegen vergoe ding) af te sluiten met de boer in kwes tie, hetzij door het gebied in kwestie te laten kopen door een organisatie voor natuurbescherming. In dat geval krijgt zo'n lapje grond de titel 'reser vaat'. Inmiddels is in ons land 105.000 hecta re grond met bijzondere planten of een grote waarde voor het dierenleven of het landschap op die wijze bewaard. Het ministerie van Landbouw en Vis serij wil in 1990 in totaal 200.000 hecta re veilig gesteld hebben. Dat geldt ook voor de uitbreidingen van de beheers en reservaatsgronden in Zeeuwsch- Vlaanderen, waarvan de nieuwe status per 1 april volgend jaar in zou moeten gaan. De PBCL legt de voorgenomen uitbreiding van dit beheersplan een maand ter inzage in haar kantoor te Goes. Het betreft nog maar het con cept voor het voorontwerp van het be heersplan. Het uiteindelijke beheers plan wordt, na een inspraakronde, door provinciale staten vastgesteld. Het beheersplan maakt onderscheid tussen drie soorten van natuurgebie den die in hun huidige staat en waarde voor de natuur behouden moeten blij ven. Dat zijn botanisch (plantkundig) waardevolle graslanden waarvan er nu zes nieuwe in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn aangewezen in het concept, de ca tegorie 'inlagen, kreekresten en oud- land' waarvan er zestien bijkomen en omitologisch (vogelkundig) waarde volle graslanden. Daarvan noemt het concept er maar één: de Braakman, enwel enige stukken grond in deze pol der, ten zuiden van rijksweg 61. Deze zijn aangewezen als beheersgebieden. In de categorie botanisch waardevol zijn graslanden irt de volgende gebie den in het concept aangewezen: de Clingepolder (ten oosten van Clinge, deels beheersgebied, deels reservaat), de Vlamingpolder (ten oosten van Cadzand-Bad, reservaat), de wallen rond Retranchement (reservaat), de wallen rond Aardenburg (beheersge bied), de wallen rond Sluis (beheers gebied), Turkeije (ten westen van IJ- zendijke, reservaat), Oudelandsepol- der (ten westen van Cadzand-Bad, re servaat) en de Hengstdijkpolder (ten noorden van Hengstdijk, reservaat). In de categorie 'inlagen, kreekresten, oudland' zijn stukken grasland in de volgende gebieden aangewezen: Aus- terlitzpolder (ten westen van Oost burg, beheersgebied), De Vogel (ten oosten van Hengstdijk, reservaat), Sophiapolder (ten zuiden van Oost burg, beheersgebied), Hoogeweg (ten westen van Hoofdplaat, reservaat), Kleine Dulper (ten zuiden van Zaam- slag, beheersgebied), Boschkreek (ten zuiden van Vogelwaarde, beheersge bied), Van Lijndenpolder (ten westen van Vogelwaarde, reservaat), Knui- tershoek (ten noorden van Ossenisse, reservaat), Groot Eiland (ten westen van Hulst, beheersgebied), Saefting- hepolder (ten noordwesten van Nieuw-Namen, reservaat), Molen kreek (bij Schoondijke, beheersge bied), Grote Gat (ten westen van Oost burg, reservaat), Marolleput (ten zuiden van Groede, reservaat), Baar- zandse Kreek (ten zuiden van Bres kens, reservaat), Polsvlietkreek (Ter hole, reservaat), Strijdersgatpolder (ten oosten van Cadzand-Dorp, be heersgebied). KLOOSTERZANE Vier leden van majorettenpeloton Kloortje uitKloos- terzande vertrekken vrijdag naar Parijs. Samen met zestien aiidere meis jes, allen leerlingen van dansstudio 'Trudie Overduin' uit Dordrecht, gan zij in Parijs de opening verzorgen van een televisieshow van Mireille Ma thieu. De show ivordt opgenomen in het 'Theatre Empire' aan de Champs Elysee. Wanneer hun optreden wordt uitgezonden op de televisie is nog niet exact bekend. MIDDELBURG - De beeldende kunst in Zeeland heeft dit jaar nog slechts een schrale oogst opgeleverd. Dat althans blijkt uit het beperkt aan tal werken dat de kunstinkopers van het provinciebestuur hebben opge vist tijdens een deze maand gehouden selectieronde. Bijna zeventig Zeeuwse kunstenaars brachten vorige week recent werk naar de Middelburgse Koorkerk in de hoop dat het door de provincie zou worden aangekocht. De aankoopcom missie pikte er slechts negen kunst werken uit en honoreerde drie verzoe ken om eens een kijkje te komen ne men in het atelier. Dat betekende dat zo'n 55 kunstenaars hun ingeleverd werk onverkocht mee naar huis terug konden nemen. De aankoopcommissie die dit jaar ruim 140.000 gulden mag besteden, trok daarvan slechts 35.000 gulden uit de portemonnee. Hoe de rest van het geld wordt besteed is onder meer af hankelijk van de bezoeken die de com missie zal brengen aan de ateliers van de kunstenaars Marinus Boezem, Jan van Munster en Evelien van Duijl. De aankoopcommissie zal zich daarna beraden over de vraag of het zinvol is de Zeeuwse kunstenaars in de loop van het jaar nog een keertje op te roe pen om werk ter beoordeling in te leve ren. De mogelijkheid bestaat dat in plaats daarvan een omvangrijk pro ject wordt gehonoreerd dat is inge diend door de kunstenaars Piet Diele- man en William Verstraeten. Het meeste geld had de aankoopcom missie over voor het 'Waterproject 1988' van Wies de Bles. Dit werk dat eind vorig jaar werd geëxposeerd in de gracht voor de Zeeuwse Biblio theek kost de provincie 10.000 gulden. De commissie heeft het oog op een te kening van Pieter Slagboom, maar over de prijs moet nog overeenstem ming worden bereikt. De zeven andere kunstenaars waarvan een werk wei uitgekozen zijn Wim Bakker (Obud: Guido Eckhardt (Slapeloze nach; Sander Littel (Love Hurts), Wim c Maat (Driehoek 179), Paul de Nooiji (Nobody had informed II en IV) Ede Quite (zonder titel) en Frits van I (olieverf). De prijzen hiervan variëre van zo'n 1.500 tot 5.000 gulden. Er deden dit jaar wat minder kunst naars aan de aankoopronde mee da in voorgaande jaren. Dat ook mindi werk is aangekocht is niet alleen ee kwaliteitskwestie. De afgelopen jare is de provinciale collectie Zeeuw; kunst flink gegroeid. Veel Zeeuws kunstenaars zijn er al in vertegenwoo digd. Nieuw werk dat teveel lijkt o wat de kunstenaars eerder al gemaal hebben, wordt daarom afgewezen. TERNEUZEN - De gemeentepoliti van Terneuzen heeft A. S. D. uit Hoe aangehouden in verband met een aai tal inbraken en een geval van bram stichting. Half juni pleegde hij een ii braak in een woning in De Braakmai Daar stak hij ook een personenauto i brand. In dezelfde periode brak hij in op ve schillende plaatsen in Philippine. I ging niet alleen aan de haal met auti radio's, een televisie en andere attribi ten, hij richtte ook de nodige vernielit gen aan. Vandaag (vrijdag) wordt I voorgeleid aan de officier van justitie EEDE De personenauto van A. P, van V. uit Eede is bekrast. De schad bedraagt 2500 gulden. De auto is bt krast in Aardenburg of Eede. Van t deed donderdag aangifte van de b( schadiging. DEN HAAG - De nu 37-jarige arts W. S. uit Rotterdam moet wegens on achtzaamheid tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf worden veroordeeld. Dat vindt de procureur- generaal bij het gerechtshof in Den Haag, H. Feber. De arts liet de 9-jarige Vanessa Cronk- hite op 18 november 1984 in het Zweed se Rode Kruis-ziekenhuis in Zierikzee een infuus met een verkeerde vloeistof toedienen, nadat hij bij haar ten on rechte een lichte shock-toestand had geconstateerd. Het meisje, dat bij een val in een manege in Bruinisse verwon dingen had opgelopen, overleed. De procureur-generaal vindt dat de zaak de arts heel zwaar aangerekend moet worden. Hij was ondeskundig en onoplettend, gedroeg zich bij aan komst van het meisje in het ziekenhuis onaangenaam en arrogant en gaf de verpleegkundigen later opdracht de fles van de verkeerde vloeistof maar gauw weg te doen: hij probeerde dus de zaak te verdoezelen. Wel moest vol gens de procureur-generaal worden gezegd dat de arts in Zierikzee vrij pr mitief toegerust was. De rechtbank in Middelburg verooi deelde S. ook al tot drie maanden vooi waardelijk wegens nalatigheid, maa de dokter ging in hoger beroep. Zijl raadsman stelde dat de arts niet t snel met zijn conclusie is geweest: ve< mensen sterven juist doordat er op ee trauma niet meteen wordt gereageen Verder had de verkeerde vloeistof nie aanwezig mogen zijn. De arts, die dus ook nog snel moes handelen, ging er niet geheel ten on rechte van uit dat deze hem niet een aangereikt kon worden. Verder had den de goede en de verkeerde vloeisto dezelfde kleur. Bovendien zou de dood van Vaness: weieens te wijten kunnen zijn aan eei allergische reactie op de contrasl vloeistof die haar voor het maken vai foto's was toegediend. Tenslotte vind de raadsman de hele kwestie eigenlijl meer een zaak voor de medische tucht raad. Uitspraak 6 juli. SAS VAN GENT - Beroepsvisser R. F. Janssens en de Hengelsportvereni- ging Platzak in Westdorpe moeten voortaan het hele jaar gebroederlijk in de Molenkreek vissen. De gemeen teraad van Sas van Gent ging donder dagavond akkoord met een voorstel van het college waarin de verhuur van de visrechten wordt geregeld. De hengelsportvereniging mag in het westelijk deel van de kreek vissen naar schubvissen en Janssens in het zelfde water naar aalt en zeelt. Al jaren liggen beide partijen met el kaar in de clinch over onder meer de lengte van het visseizoen. De henge laars willen dat er het hele jaar gevan gen mag worden, terwijl de beroepsvis ser een verbod wil op het vissen in de maanden april en mei. De raad besloot in april tot een gesplitste verhuur van de visrechten. In een overeenkomst werd vastgelegd dat een beheerscom missie, bestaande uit de gemeente, staatsbosbeheer en de rivaliserende 'vissers' problemen over het vissen en het beheer van de visstand zal behan delen. Hoewel na moeizame onderhandelin gen de amateur-vissers eerst akkoord gingen met de overeenkomst, stuur den zij vlak voor de raadsvergadering een brief aan de gemeenteraadsleden. Zij vrezen dat de kreek alsnog een paar maanden verboden visgebied wordt, omdat de hengelvereniging een min derheidspositie in zal nemen in de be heerscommissie. Daarom stelden zij voor geen commissie in te stellen, maar het bestuur van de Platzak in overleg met de anderen over de duur van de visvangst te laten beslissen. De raadsleden lieten zich echter niet verleiden het collegevoorstel tot ver deling van de visrechten en instelling van een beheerscommissie van de hand te wijzen. Alleen CDA'er R. Brug- geman voelde wel wat voor de argu menten van de hengelsportvereniging. Dat leidde tot een ietwat vertwijfeld antwoord van wethouder L. E. M. Mar- quinie. „We gaan niet weer om de tafel zitten. Dit akkoord is al langs moeiza me weg bereikt. Verandering van het voorstel strijkt alleen maar tegen de haren van de beroepsvisser in. Die heeft al zoveel moeten inleveren Straks kunnen we weer helemaal op nieuw beginnen met onderhandelen1 Bruggeman zei daarop van deze affair geen 'halszaak te willen maken'. Uit eindelijk werd het collegevoorstel una niem aanvaard. Zeven bewoners van de Mosselbanl in Sas van Gent kunnen binnenkor uitkijken op een stuk groensingel, c hun eigendom is. B en w hadden voot gesteld de groenstrook, gelegen ach ter de percelen aan de Mosselbank, o| te splitsen. De bewoners van de Mos selbank een deel en de bewoners vai de tegenoverliggende Graaf vai Vlaanderenstraat een deel. Dit naai aanleiding van een brief van de Mos selbankbewoners, waarin zij steldei een voorkeursrecht tot koop te heb ben. Het groen zou - zo'n 60 vierkant! meter per woning - evenals de wonin gen aan de Mosselbank bij eenzelfdi bestemmingsplan horen. Het collegf wees die visie van de hand. Openbaai groen wordt immers aangelegd vooi iedereen, aldus het college. De raadsleden hadden een andere kijl op de zaak. Drs A. J. de Wolde (pvda wilde liever de groensingel verkopei aan de gegadigden aan de Mossel bank, dan wachten op kopers aan A Graaf van Vlaanderenstraat. ,.Ik bei het er niet mee eens dat zij er recht o[ hebben, maar het is gewoon een prak tische overweging". Onder het motte 'beter zeven vogels in de hand, dan ze ven in de lucht', sloten de andere frac ties zich bij hem aan. Wethouder J Platschorre zag nog een probleempje Een bewoner aan de Graaf van Vlaan derenstraat was al een stuk groen van de singel toegezegd. „Dat is dan spijk? voor de koper aan de Mosselbank. W moeten die toezegging respecteren, aldus De Wolde. Zonder stemming werd besloten te verkopen aan de Mos- selbankbewoners. Het college werkt de beslissing van de raad verder uit De gemeenteraadsleden gaan in lead geval de vakantie in met een rode stropdas met gemeentewapen en een dito sjaalte voor de echtgenotes. Al he gemeentepersoneel kreeg das en sjaal uitgereikt. Het college stelde er tien duizend gulden voor beschikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32