PZC provincie VRIJDAG 23 JUNI 1989 b1 g Conflict maakt Speelmansplaten onbereikbaar voor de recreanten Werkgelegenheid m de chemie zeer goed Vogelaars krijgen uitkijkpost Arts hoort opnieuw eis gevangenis voor fout Dienstverlening voor fraude met uitkering beboet voor gasdiefstal Groedenaar S&tiWEN Êföm^iÊ*§ jÊji mmm WW 9%&3wm L &$tCa W Ka^JFm IBrnmtw DOMEINEN CONTRA GEMEENTE THOLEN Nadenken Beleidsplan Man weg WESTKAPPELS INITIATIEF BELOOND Uniek MEER MOGELIJKHEDEN RECREATIE Levensgevaarlijk Hardrijders werden bekeurd Inbrekers halen kassa bakker leeg MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 26-ja- rige Vlissingse W. J. S. V. conform de eis veroordeeld tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk en 60 uur dienstverlening wegens valsheid in geschrifte. Zij heeft in de periode ja nuari 1986 tot augustus 1988 het Ge meenschappelijk Administratiekan toor (GAK) onjuiste gegevens ver strekt waardoor haar meer AAW-uit- kering werd uitbetaald dan waar zij recht op had. Zij moet bovendien de te veel ontvan gen 7500 gulden aan het GAK terugbe talen. „Dat zal' niet meevallen", was het commentaar van politierechter mr G. H. Nomes, „als je - met permissie - Dikke balken en verbodsborden maken duidelijk dat dagjesmensen momenteel niet zijn gewenst op de Speelmanspla ten. GOES - Dikke balken en containers verhinderen de toegang tot het dagrecreatieterrein Speelmans platen aan de zoete kant van de Oesterdam. Het strandje, de zonneweide; alles ligt er piekfijn bij. Maar door een meningsverschil tussen de dienst der domeinen (onderdeel van het ministerie van fi nanciën) en het gemeentebestuur van Tholen wei gert eerstgenoemde de obstakels weg te halen. Ge volg: her en der geparkeerde auto's onderaan de dijk, honderden dagjesmensen aan de Oosterschel- dekant, die juist door de aanleg van de Speelmans platen verlost moest worden van recreanten. In het conflict is sprake van een patstelling. Provincie en de Zeeuwse Milieu Federatie staan knarsetandend langs de zijlijn. Het conflict draait om geld. Domeinen is eigenaar van de Speelmansplaten. Tholen wil de exploitatie en het beheer op zich nemen. Kosten: minimaal 35 mille per jaar. Om die kosten te drukken wil het ge meentebestuur standplaatsen voor horeca-voorzie- ningen uitgeven aan een vennootschap onder firma. „En nu wil domeinen opeens vijftig procent van die meeropbrengst hebben", zegt gemeentevoorlichter P. Bakx. „Dat gaat ons te ver. Wij hebben domeinen een brief geschreven: als jullie het terrein beter en goedkoper kunnen beheren, dan trekken wij ons te rug. We hebben daar nog geen antwoord op gekre gen." Hoofdinspecteur mr R. Bottemanne van domeinen in Goes bevestigt in soortgelijke bewoordingen de lezing van Tholen. „We zijn het nog niet met elkaar eens. Er wordt nog over nagedacht." En hoelang gaat dat nog duren? „Daar kan ik u geen inlichtin gen over geven." Weken? „Daar zal nog over ge praat moeten worden." Maanden? „Echt, daar kan ik u geen inlichtingen over geven. Dat is 't enige dat ik op dit moment kwijt wil De Zeeuwse Milieu Federatie is weinig gelukkig met de ontstane situatie. „Onbegrijpelijk", reageert be leidsmedewerker Thijs Kramer. „Dit is een belache lijke zaak. Bestuurlijk zit het conflict muurvast. Op den duur begrijp je de overheid niet meer. De één (het ministerie van financiën) werkt de ander (de ge meente Tholen) tegen. Dit is weer een typisch voor beeld van de positie van domeinen. Domeinen is net een staat in een staat. Die hebben een enorme macht. Je doet er niets aan." Onbegrijpelijk noemt Kramer ook de afspraken tus sen de departementen van landbouw en financiën. „Minister Braks dringt aan op de aanwijzing van de Oosterschelde als natuurmonument en de andere minister (Ruding) neemt een maatregel, waardoor de toeristen wel aan de Oosterscheldekant moéten zitten. Ik begrijp niet dat domeinen die vrijheid krijgt." Inmiddels staat het in de weekeinden op de Oester- dam vol met auto's. De parkeerhaventjes zijn te be perkt om grote stromen op te vangen. Op de Speel mansplaten is parkeerruimte voor enkele honder den auto's, maar dikke balken en verbodsborden maken duidelijk dat dagjesmensen ongewenst zijn. Kramer: „Als je niet snel optreedt ontstaat een si tuatie die niet meer valt terug te draaien. De Oester- dam is niet bedoeld als recreatiedam. Er groeit 'n soort van gewenning. Het zal lastig worden om ze weg te krijgen." Volgens de ZMF blijkt uit tellingen dat de vogelstand bij de Oesterdam als gevolg van de betere bereikbaarheid van slikken en platen (be langrijke fourageergebieden voor steltlopers) zien derogen terugloopt. Gemeentevoorlichter Bakx de zaak zo lang bedonderd hebt." Dat was voor de vrouw aanleiding om in tranen de zaal te verlaten, waarna haar advocaat mr L. M. Wirjoesoekar- to-van de Goorberg haar met moeite kon overreden de behandeling van haar zaak toch verder bij te wonen. De politierechter vond dat eigenlijk niet zo nodig, daar de zaak ook buiten haar aanwezigheid kon worden afgedaan. Officier van justitie mr C. M. P. Nij- meijer merkte aan de hand van het re- classeringsrapport op: „Uw pad is niet over rozen gegaan. U heeft nu gelukkig veel steun van hulpverleners". Hij vroeg de raadsvrouw in verband met het verzoek om een eventueel op te leg gen gevangenisstraf door dienstverle ning te vervangen, hoe in dat geval de opvang van haar kind was geregeld. Daar bleek al een oplossing voor te zijn gevonden. Mr Wirjosoekarto betoogde dat haar cliënte zich destijds niet bewust ge weest was dat haar opgaven niet deugden. Haar man had haar in 1985 verlaten, waardoor ze recht had op een uitkering. Omdat ze met schulden achterbleef en haar gas en licht afge sloten dreigde te worden vroeg ze een voorschot aan, wat ze ook kreeg. De jaren daarop kwam de man op ongere gelde tijden bij haar thuis, maar na korte tijd verdween hij steeds weer met ruzie. Hij zou nooit wat in de kos ten van het huishouden bijgedragen hebben als hij weer eens bij haar inge trokken was. Volgens de advocaat hadden ze nooit meer echt samengewoond, maar van de perioden dat de man over de vloer was had ze geen melding gemaakt bij het GAK. Ze had toen volgens de dende regels uiteraard geen recht op een uitkering. Tot overmaat van ramp woedde er eind 1987 ook nog brand in haar woning, waarbij moeder en kind het er ternauwernood levend vanaf brachten, en moest ze drie maanden wachten tot de brandverzekering over de brug kwam. voorziet eveneens problemen. Ook als de Speel mansplaten wel open gaan. „De praktijk zal moeten leren of de mensen massaal naar de Speelmanspla ten gaan. De Zeeuw en de Tholenaar in het bijzon der houdt toch meer van zout water." Gedeputeerde G. de Vries-Hommes heeft de hoop op een spoedige oplossing al opgegeven. De provin cie kan weinig anders doen dan afwachten, zegt ze. „Ik heb al eerder gezegd dat die ontwikkelingen daar in strijd zijn met het beleidsplan Oosterschel de. De kom zou rustig moeten blijven. Tijdens een commissievergadering is een voorstel aan de orde geweest om de ventweg minder toegankelijk te maken, maar dat moest dan samenvallen met de opening van de Speelmansplaten. Helaas bleek dat samen niet mogelijk. Ik vind de huidige situatie, gezien de verkeersveiligheid, erg vervelend." De provincie heeft tot nu toe geen enkel middel voorhanden om de recreatieve wildgroei te regule ren. Pas als de aanwijzing als natuurmonument vol gendjaar wettelijk is geregeld, kan de gedeputeerde optreden, bijvoorbeeld tegen het pierenspitten en het betreden van de droogvallende gronden. De pro vincie benut de tussenliggende tijd om tellingen te verrichten en in het najaar gesprekken te voeren met de gemeente Tholen en de rijkspolitie van Rei- merswaal en Tholen. „Volgend jaar moet en zal er iets gebeuren", zegt ze vastberaden. Een verzoek om als intermediair bemiddelend op te treden in het conflict tussen Tholen en domeinen heeft mevrouw De Vries-Hommes nog niet bereikt. „Maar als ze mij vragen, ben ik ertoe bereid. Dat weet men ook. Dit kan zo niet doorgaan." GOES - Leerlingen aan de hogere en middelbare laboratorium- school in Goes kunnen na het eind examen bijna probleemloos een baan vinden. Van de geslaagden aan het Hoger Laboratorium On derwijs (HLO) zijn nog slechts twee personen werkzoekend. Aan de La- boratoriumschool Zeeland (MLO) heeft bijna driekwart van de kan didaten een baan gevonden. Een aantal van hen stroomt door naar het HLO of vervult de militaire dienstplicht. Directeur dr M. M. Springer van het HLO en drs P. C. U. Fiers, directeur laboratorium- school, maakten dat donderdag middag ieder afzonderlijk bekend op de diploma-uitreikingen. Dr Springer deelde verder mee dat het aantal eerstejaars studenten aan het HLO het komend schoolsei- zoen verder stijgt. „We verwachten dat deze groei bijna vijftig procent zal zijn. Het totaal aantal studenten blijft echter klein. In september zul len we ongeveer honderdvijftig stu denten hebben. Alhoewel de groei van het HLO gewenst is, vormen we een kleine opleidingseenheid. Voor de studenten heeft dit het voordeel dat we meer aandacht aan hen kun nen besteden dan bij een grote HLO-opleiding. De grote vraag naar gekwalificeerd laboratoriumpersoneel schreef drs Fiers toe aan een aantal factoren: verhoogde aandacht voor het mi lieu, groei van de export en meer in vesteringen voor research en ont wikkeling. „Het aandeel van de che- mie-branche, één van de vijf pijlers waarop het land drijft, neemt ge staag toe. Laboratoriummedewer kers maken een zeer goede kans om in de chemische en medische sector werk te vinden." Het tekort aan per soneel is volgens drs Fiers te wijten aan studenten die kiezen voor een studie, die voor werkgevers van minder nut is. Hij oefende voorzich tige kritiek uit op mavo-leerlingen die volgens hem te vaak kiezen voor een vervolgopleiding in het alge meen vormend onderwijs, terwijl een keuze voor het middelbaar be roepsonderwijs beter op zijn plaats is. WESTKAPELLE - Vogelaars zijn meestal in de weer vogels te beschermen, maar die op de West- kappelse zeedijk willen dit keer zichzelf bescher men. Niet dat zij in hun bestaan worden bedreigd. Het gemeentebestuur ziet juist in hun aanwezig heid een verhoging van de recreatieve waarde van de zeewering. Ze willen zich beschermen te gen onaangename weerselementen. Burgemeester en wethouders van Westkapelle kwamen vorig jaar gedeeltelijk tegemoet aan hun wensen. Op de zeedijk werden twee oude bushok jes geplaatst. Deze moesten in het dorp het veld ruimen voor een moderne variant. Voor die tijd zochten de vogelkijkers de beschutting van het ij zeren torentje, waarin de kustwachters zetelen. Dat was, zegt de Middelburger Gido Davidse, on doenlijk. Hij en de andere leden van de Vogelwerk groep Walcheren willen de gesignaleerde vogels op papier registreren. Dat valt niet mee in weer en wónd. Het schrijfwerk wordt verricht door een aan tal mensen met een koudebestendige hand. De bushokjes brachten verlichting. Maar ze ont sierden de dijk naar het oordeel van het gemeente bestuur. Nadat de waterkering op deltahoogte was gebracht, is zij opnieuw aangekleed. Burge meester H. A. van Maldegem vond dat in die stijl ook een onderkomen voor de vogeltellers moest verrijzen. De districtsopzichter werd aan het w?rk gezet. Hij ontwierp een stenen observatiepost die gelijkenis vertoont met het traoljewerk (een schuilplaats voor oudere Westkappelaars) elders op de dijk. Het waterschap Walcheren heeft als ei genaar van de zeewering geen bezwaar tegen het bouwwerk. Om voor een subsidie van 75 procent door de pro vincie in aanmerking te komen, is een recreatieve draai aan het ontwerp gegeven. De post wordt uitgerust met informatiepanelen en zitbanken. Het is de bedoeling dat de vogelwerkgroep de borden vult met afbeeldingen van vogels en bij behorende informatie. De zitbanken hadden van Gido Davidse niet gehoeven. Hij ziet het als een concessie van hun kant in ruil voor de luxe die ze krijgen. De post wordt een open achtkantig ge bouw met in het midden een scheidingswand, zo dat de vogelaars altijd in de luwte kunnen staan. Westkapelle is als westelijkste punt van Neder land een voortreffelijke lokatie om zeevogels te aanschouwen. Er zijn relatief veel jagers en pijl stormvogels te zien. Volgens Davidse en collega Fred Twisk is de Walcherse zeedijk beter dan Bres- kens. Vanuit het Zeeuws-Vlaamse dorp is vooral de voorjaarstrek te volgen. „Voor de najaarstrek moet je echt in Westkapelle zijn; daarvan zie je in Breskens nauwelijks iets. Bovendien zijn de vo gels bij de Westkappelse zeedijk onvoorspelbaar der," zegt Davidse. Aan die onzekere factor liggen de zeevogels ten grondslag. Zij leven voor een groot deel van het jaar op volle zee. Twisk: „Ze kunnen bijna alles op zee. Behalve jongen voortbrengen, omdat ze sim pelweg geen eieren op het water kunnen leggen." Het is voor de met kijkers en telescopen gewapen de fanaten de sport zeevogels te ontdekken. „Ze gaan niet zomaar voor je neus zitten. Ze hebben een air van zeldzaamheid." Een voorbeeld zijn de pijlstormvogels. Zij leven op volle zee en zwerven meestal in de buurt van Zuid-Amerika. Het eerste weekeinde van september passeren ze gewoonte getrouw Westkapelle. Davidse noemt dit weekein de „legendarisch". Een observatiepost op een zeedijk is uniek voor Nederland. Volgens Twisk zijn er wel binnendijk- se hutten, zoals in Oostburg en op Noord-Beve land. Zeevogels worden veelal vanuit strandpa viljoens bestudeerd, maar daar werkt het glas voor de ramen uitzichtbelemmerend. De gege vens worden landelijk verwerkt door de club van zeetrekwaarnemers, zodat jaarlijks een globaal beeld van de vogelstand ontstaat. Gido Davidse Is al acht jaar lang ieder weekeinde tussen juli en december in de vroege ochtenduren op de dijk te vinden. Hij heeft inmiddels 2400 Jan van Genten geteld. „Ze blijven mooi. Vooral als ze netjes voorbij komen. Nee, het verveelt nooit. Pa pegaaiduikers en zwarte zeekoeten heb ik bijvoor beeld nog nooit gezien. Toch kunnen ze ieder mo ment onverwacht opduiken en dat moment wil ik niet missen." Het is nog onbekend wanneer de bouw van de post kan beginnen. Gedeputeerde Staten hebben posi tief geadviseerd over de subsidie, maar het voor stel moet nog verschillende commissies passeren. Burgemeester Van Maldegem hoopt nog dit jaar met de bouw te beginnen. De kosten zijn geraamd op 30.000 gulden. Vogelaar Gido Davidse moet het momenteel nog stellen met een oud bushokje, maar in de nabije toekomst zal er een fraai onderkomen voor de vogelobser vatie verrijzen op de dijk. DEN HAAG - De nu 37-jarige arts IV S. uit Rotterdam moet wegens on achtzaamheid tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf worde: veroordeeld. Dat vindt de procureur generaal bij het gerechtshof in Dei Haag, H. Feber. De arts liet de 9-jarige Vanessa Cronk hite op 18 november 1984 in het Zweed se Rode Kruis-ziekenhuis in Zierikze: een infuus met een verkeerde vloeisto toedienen, nadat hij bij haar ten on rechte een lichte shock-toestand hac geconstateerd. Het meisje, dat bij eer val in een manege in Bruinisse verwon dingen had opgelopen, overleed. De procureur-generaal vindt dat d< zaak de arts heel zwaar aangerekenc moet worden. Hij was ondeskundig er onoplettend, gedroeg zich bij aan komst van het meisje in het ziekenhui: onaangenaam en arrogant en gaf dr verpleegkundigen later opdracht df fles van de verkeerde vloeistof maai gauw weg te doen: hij probeerde dus de zaak te verdoezelen. Wel moest vol gens de procureur-generaal worden gezegd dat de arts in Zierikzee vrij pri mitief toegerust was. De rechtbank in Middelburg veroor deelde S. ook al tot drie maanden voor waardelijk wegens nalatigheid, maar de dokter ging in hoger beroep. Zijn raadsman stelde dat de arts niet te snel met zijn conclusie is geweest: veel mensen sterven juist doordat er op een trauma niet meteen wordt gereageerd. Verder had de verkeerde vloeistof niet aanwezig mogen zijn. De arts, die dus ook nog snel moest handelen, ging er niet geheel ten on rechte van uit dat deze hem niet eens aangereikt kon worden. Verder had den de goede en de verkeerde vloeistof dezelfde kleur. Bovendien zou de dood van Vanessa weieens te wijten kunnen zijn aan een allergische reactie op de contrast vloeistof die haar voor het maken van foto's was toegediend. Tenslotte vindt de raadsman de hele kwestie eigenlijk meer een zaak voor de medische tucht raad. Uitspraak 6 juli. WISSENKERKE - De groep Noord- Beveland van de rijkspolitie heeft don derdagmiddag 13 bekeuringen uitge deeld aan automobilisten die met te grote snelheid het kruispunt Hoveijn passeerden bij Wissenkerke. De politie controleerde in totaal 196 voertuigen. De hoogste snelheid die werd gemeten was 104 kilometer per uur. Op het kruispunt mag 70 worden gereden. Watersport: Park-status O-Schelde MIDDELBURG - De 61-jarige H. J. B. uit Groede stond donderdag voor de politierechter in Middelburg voor diefstal van gas. Vorig jaar oktober ontdekte een monteur van de PZEM dat de kachel in de serre van B.'s wo ning gewoon bleef branden nadat hij de hoofdkraan had dichtgedraaid. Hij vond dit dermate vreemd, dat hij vanuit zijn dienstauto direct contact opnam met het rayonkantoor in Oost burg. Terwijl hij zijn chef op de hoogte stelde van zijn ontdekking, zag hij B. bij de serre een matje opzijschuiven en in gebukte houding een klusje klaren. Toen de monteur terugkwam, was de kachel uit. Het bleek dat ter plekke onder een los se tegel een gaskraan zat die de toe voer naar de kachel regelde. B. ver klaarde dat de leiding door een huisge noot was aangelegd, die begin 1988 twee maanden bij hem had gewoond. De man was met achterlating van schulden en medeneming van een tele visietoestel spoorloos verdwenen. B. wist dat zijn medebewoner aan de gas leiding had gesleuteld, maar had er geen kwaad in gezien, daar deze vol gens hem gasfitter van beroep was. Wat hij niet geweten zou hebben, was dat de man de nieuwe leiding niet ach ter maar vöör de gasmeter had aange sloten. Aanvankelijk dacht politierechter mr G. H. Nomes dat B. de uit Duitsland afkomstige huisgenoot uit zijn duim gezogen had om de verantwoordelijk heid van zich af te schuiven. Hij bleek echter wel degelijk te bestaan, daar de politierechter zelf hem - zij het bij ver stek - voor de diefstal van de tv had veroordeeld en daarbij B. een schade vergoeding van vijftienhonderd gul den had toegekend. De man is voorals nog onvindbaar. Overigens bestreed B. dat er gas buiten de meter om was afgenomen. Officier van justitie mr C. M. P. Nij- meijer adviseerde B. voortaan maar liever alleen mensen in huis te nemen die je kunt vertrouwen. Hij consta teerde dat er op levensgevaarlijke wijze aan de gasleiding was geknoeid en ging ervan uit dat B. wel degelijk op de hoogte was geweest van de ille gale gasafname. Hij eiste twee weken voorwaardelijk en vierhonderd gul den boete. De advocaat mr J. L. M. Burlet wees erop dat B. al ruim 350 kuub gas extra had moeten betalen, het verschil tus sen wat hij in 1988 en in voorgaande jaren verstookte. Daarnaast moest hij de kosten van het in orde brengen van de gasleiding vergoeden. In zijn laat ste woord bestreed B. dat de kachel nog gebrand had na het sluiten van de hoofdkraan: „De kachel was nog warm, maar dat hij nog brandde is een leugen." Mr Nomes vonniste - rekening hou dend met B.'s inkomen - twee weken voorwaardelijk, tweehonderd gulden boete en verbeurdverklaring van de verwijderde gasleiding met klemkop peling. DEN HAAG - Het is misschien beter van de Oosterschelde een Nationaal Park te maken in plaats van een beschermd natuur monument. Ook in een nationaal park staat de bescherming van natuurwaarden voorop, maar de eraan vooraf gaande pro cedure weegt zorgvuldiger dan de Natuurbeschermingswet de mogelijkheden tot recreatief medegebruik van het betreffen de gebied. Het Breed Overleg Waterrecreatie (BOW) komt tot deze suggestie in een reactie op de voorlopige aanwijzing van de Oosterschelde als beschermd natuurmonument. Het BOW, waarin 26 organisaties, in stellingen en overheidsinstanties die iets te maken hebben met de waterre creatie zijn vertegenwoordigd, presen teerde de in de notitie 'Oosterschelde Natuurlijk recreatie!' gevatte reac tie donderdag in Den Haag. Het eerste exemplaar was voor het Zeeuwse CDA-kamerlid drs H. Eversdijk. De verenigde pleziervaarders, sportvis sers en andere waterrecreanten alsme de het bedrijfsleven in deze sector heb ben, zo verzekerden sprekers namens al deze takken, geen principiële be zwaren tegen bescherming van de na tuurwetenschappelijke waarden van de Oosterschelde. Sterker nog, ze zijn zich er terdege van bewust dat maatre gelen noodzakelijk zijn om de kwali teit van het gebied te behouden, want aan die kwaliteit ontleent het juist zijn aantrekkingskracht. Punt is alleen dat de waterrecreatie vooraf bij de plannenmakerij voor de aanwijzing van de Oosterschelde als beschermd natuurmonument betrok ken had willen zijn. De belangenorga nisaties menen dat de op handen zijn de wijziging van de Natuurbescher mingswet moet worden aangegrepen om te bewerkstelligen dat de recreatie voortaan in vergelijkbare situaties bij ZIERIKZEE In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in een bakkerswinkel van M. B. aan de Varre- markt in Zierikzee. De daders ver schaften zich toegang tot de winkel door een bovenlicht van de deur. Zij braken de kassa open en gingen er vandoor met 650 gulden aan contant geld. de voorbereidingen wordt betrokken. Op die manier kan, zoals BOW-voor- zitter W. F. de Vreeze zei, worden voor komen dat voorlopige aanwijzingen van gebieden als beschermd natuur monument worden gekenmerkt door een zekere eenzijdigheid, waarin later slechts in geringe mate iets kan wor den bijgesteld. De BOW-vertegenwoordigers legden er de nadruk op dat het beter is de waarden van de Oosterschelde te be schermen met maatregelen die breed worden gedragen dan met voorschrif ten en regels die door een groot deel van de gebruikers worden betwist. Want dat laatste betekent dat water recreanten de neiging zullen hehhen zich niet te houden aan bepalingen waarvan ze de noodzaak niet inzien. En in een gebied met de schaal van de Oosterschelde is het moeilijk overtre ders te berispen. De bezwaren van de watersporters richten zich vooral op het aangekon digde verbod door het Oliegeultje bij Neeltje Jans te mogen varen, waar door het geliefde rondje om de Rog- genplaat tot het verleden zal behoren. De pleziervaarders willen verder blij ven ankeren aan de oostkant van de Roggenplaat en de noordoostrand van de plaat Neeltje Jans, omdat dit de weinige beschutte ankerplaatsen in het westelijke deel van de Oosterschel de zijn. De sportvisserij hecht zeer aan zo min mogelijk beperkingen voor de ze vorm van recreatie in de Ooster schelde, omdat de hengelsport in an dere Deltawateren, zoals het Veerse Meer en de Grevelingen, in de verdruk king is gekomen. De mogelijkheid in ruime mate pieren te kunnen spitten op de slikken in de Oosterschelde is voor de sportvisserij een levensvoor waarde. De zeeaaskwekerijen kunnen lang niet aan de vraag naar zagers en leeglopers voldoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 26