PZC Burgemeester Kessen wil fietspad om Terhole B en w willen Betspad Terhole aanmelden De Meerpaal en De Golfslag winnaars schoolwaterpolo Koewacht viert volgend jaar 400-jarig bestaan Leerlingen in Terneuzen stortten zich op kunsten Lions voeren actie voor bedreigde schorren Saeftinghe Schietingen New Pihama en Maria Harp in Porgy Bess ALTERNATIEF VOOR RONDWEG Actie GEVAARLIJKE SITUATIE Kaarting COMITÉ MET VOORBEREIDINGEN BEGONNEN Bisschop Ernst Geparkeerde auto van wielen ontdaan Ruilbeurs voor miniatuur-auto's Auto's Vlissingen doelwit inbrekers Streek DONDERDAG 15 JUNI 1989 z20 OOSTKAPELLE Huisvuil in brand in Oost-Souburg CLINGE OOSTBURG ZUIDZANDE TERHOLE - Het gemeentebestuur van Hontenisse zal op korte termijn weer overleg voeren met rijkswater staat over een mogelijke oplossing van de verkeersproblematiek in de woonkern Terhole. In eerste instantie wil het college van b en w zien te be reiken dat, nu de rondweg om Terhole als een utopie beschouwd kan wor den, er een fietspad om het dorp ge legd wordt. Hierdoor zou een deel van het ver keersgevaar voor de bewoners van woningen aan de Hulsterweg - met na me veroorzaakt door bromfietsers - worden weggenomen. Bovendien zou dit de verkeersveiligheid op het fiets pad, dat nu pal langs de huizen voert, aanmerkelijk verbeteren. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenisse deelde dit woensdag avond mee tijdens de hoorzitting in Terhole. Vanuit de bevolking werd, net zoals voorgaande jaren, aange drongen op betere maatregelen. De maatregelen die de provincie het afge lopen jaar heeft genomen (er werden een paar 'eilandjes' aangelegd en wat extra borden geplaatst) werden door CDA-raadslid H. J. Bruggeman, zelf woonachtig in het dorp, getypeerd als 'knoeiwerk'. Bruggeman pleitte voor snelheidsbeperkende maatregelen. Ook andere dorpelingen drongen nog maals - er wordt al bijna twintig jaar om een rondweg gevraagd - bij het col lege aan op maatregelen. Kessen was van mening dat de Terho- lenaren de afgelopen jaren door de wegbeheerders (rijkswaterstaat) da nig in de steek zijn gelaten. „Ik blijf de toestand hier buitengewoon schanda lig vinden. Zeker nu ik er zelf mee ben geconfronteerd. Deze week ben ik naar Hulst gefietst met mijn zoontje. Hij moet na de zomer naar de middelbare school. Ik hield mijn hart vast. Langs die weg rijden dagelijks honderden kinderen naar school en daar moet in mijn ogen snel iets veranderen aan de situatie," meent hij. TERHOLE - Op verzoek van de inwo ners van Terhole zal het gemeentebe stuur van Hontenisse onderzoeken of er mogelijkheden bestaan een fiets pad tussen de woonkern en de basis school op de provinciale prioriteiten lijst te krijgen. In eerste instantie zal het dagelijks bestuur kijken of de aan leg van een dergelijk pad tussen het buiten de bebouwde kom gelegen schooltje en het dorp niet stuit op pro blemen van technische aard. De Terhoolse scholieren, die dagelijks een rit van vijfhonderd meter moeten maken naar het schoolgebouw, lopen volgens de ouders en andere dorpelin gen veel gevaar op de smalle Noten- dijk. „De weg wordt intensief gebruikt door het vrachtverkeer en dan zit er voor zo'n kind op een fietsje vaak niet meer op dan de dijk af te duiken. Onge lukken worden vaak op het nippertje voorkomen", zo voerden inwoners woensdagavond aan tijdens de hoor zitting in het dorpshuis. „Aangezien het hier om een vrij unieke situatie gaat en de aanleg van het pad een verzoek is dat gedragen wordt door de hele bevolking, zullen wij ze ker bij gs informeren of dit pad kan worden opgenomen in het provinciale fietspadenplan", beloofde Kessen. Tijdens de drukbezochte bijeenkomst kregen de bewoners van Terhole ook LAMSWAARDE - In café De Vier Jaargetijden in Lamswaarde werd een schieting gehouden waaraan 24 schut ters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: R. Verschoten, Vogel waarde; eerste zij vogel: T. Asselman. Kloos terzande; tweede zijvogel: E. Hulshout, Lamswaarde; meeste kleine vogels (5): D. van Gassen, Kloosterzande. In hetzelfde café werd een schieting gehouden waaraan 9 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogel: J. Warrens, Verrebroek (B); eerste zijvogel: A. Roels, Graauw; twee de zijvogel: R. Vermeulen, Verrebroek (B); meeste kleine vogels (5): A. de Bliek, Hulst en P. d'Hondt, Kloosterzande. KOEWACHT - In café De Oude Molen in Koewacht werd een schieting ge houden waaraan 29 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogel: F. De Waal, Koewacht; eerste zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel: F. de Waal, Koewacht; meeste kleine vogels (4): J. de Block, Koe wacht. WALSOORDEN - In café Rue du Nord in Walsoorden werd een schieting ge houden waaraan 26 schutters deelna men. Uitslag, hoge vogel: J. Hoop, Kloosterzan de; tweede hoge vogel: mevrouw Maas, Kloosterzande; eerste zijvogel: A. Verhoe ven, Kloosterzande; tweede zijvogel: A. van Geersdaele, Walsoorden; derde en vierde zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; meeste kleine vogels (4): O. de Moor, Hulst. In hetzelfde café werd een schieting gehouden waaraan 43 schutters deel namen. Uitslag, hoge vogel: Th. Asselman, Kloos terzande; eerste zijvogel: Stevens, Klooster zande; tweede zijvogel: P. Maas, Klooster zande; derde zijvogel: E. Hulshout, Lams waarde; vierde zijvogel: Th. Cambeen, Kloosterzande; meeste kleine vogels (8): H. de Gucht, Kloosterzande. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden met 37 schutters. Uitslag, hoge vogel: R. Sterckx, Zelzate (B), eerste zij vogel: W. Blommaert, Hulst; twee de zijvogel: J. de Waal, Koewacht; meeste kleine vogels (5): R. Wilking, Hulst. IJZENDIJKE - De schuttersmaat- schappij Kunst en Genot uit IJzendij- ke hield een schieting zonder vizier. Er waren 23 schutters. Uitslag, hoge vogel: L. Seghers, IJzendijke; eerste zijvogel: W. Ongenae, IJzendijke; tweede zijvogel: T. Potter, Sluiskil; meeste kleine vogels (4): H. Verhulsel, IJzendijke. HEIKANT - In zaal 't Helleken in Hei kant werd een schieting gehouden waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: De Maeyer, Verrebroek (Bi; eerste zijvogel: Janssens, Moerbeke (B); tweede zijvogel: Stevens, Meerdonk <B); meeste kleine vogels (5): Hoste, Stekene (B). meer te horen over de uitbreiding van de kern. De gemeente is van plan om een klein bestemmingsplan, voor een tiental woningen, in exploitatie te ne men. Voor het zover is wordt een akoustisch onderzoek ingesteld. Wet houder J. Joossen sluit niet uit dat het plan enkel gerealiseerd kan worden als een geluidswal tussen de rijksweg en het nieuwbouwplan wordt aangelegd. De resultaten van het onderzoek zijn eind dit jaar bekend. „Ik mag burgers niet aanzetten tot burgerlijke ongehoorzaamheid, maar in dit geval weet ik zeker dat als de schoolbesturen van het Janseniuscol- lege, het Ravelijn en de Rietvliet scholengemeenschap in Hulst een ac tie op touw zouden zetten om met een heleboel ouders uit protest midden op de rijksweg te gaan zitten, dan zou ik vooraan zitten. Smit- Kroes zou hier, nu ze zelf nog iets te vertellen heeft, eens moeten komen kijken," voerde de burgemeester aan. Kessen vond het verder onredelijk dat in het kader van de WOV-ontwikkelin- gen her en der in de provincie hoorzit tingen worden gehouden over de plan nen. maar niet in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „Daaruit blijkt dat het trace Perkpolder - Kruiningen niet meer serieus wordt genomen. Los daarvan betekent het negeren van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen dat wij hier geen enkele duidelijkheid verkrij gen over het al dan niet aanleggen van een rondweg". Niettemin zal het college op korte ter mijn trachten in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur van Hulst subsidies los te peuteren voor de in stallatie van dubbele beglazing van woningen aan de rijksweg. „Eerdere pogingen om dat als gemeente zelf standig te doen zijn op' niets uitgelo pen, mogelijk kunnen we samen met Hulst meer bereiken", luidde Kessens motivatie. Een aanval van De Golfslag op het team van Op de Hoogte tijdens het waterpolotoernooi voor scholen in het overdekt zwembad De Honte van Terneuzen TERNEUZEN - In Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen treden zondag, ter gelegenheid van de Ha venfeesten, de New Pihama Jazz Quartet en de Zeeuws-Vlaams/Ameri- kaanse jazz-zangeres Mara Harp op. Dit zondagmiddagconcert begint om 16.00 uur. Het is enige jaren stil ge weest rond het bekende Pihama Jazz Quartet. Onlangs is de groep opnieuw bijeen gekomen en heeft daarna 'New' aan de naam toegevoegd. De nieuwe formatie bestaat uit de te norsaxofonist Jaap van Biezen, de gi tarist Tonnie Krijger, bassist Bart de Wolf en drummer Piet van Meerbeek. Nu Van Biezen op de saxofoon erbij is gekomen heeft Pihama niet alleen een andere klankkleur gekregen maar ook een nieuw repertoire. Een andere nieuwkomer is De Nolf, een veelge vraagde bassist uit Brugge, een beken de in Porgy Bess. De New Pihama heeft nu bebop, swing en bossa nova op het repertoire staan. De vocale ondersteuning komt van Maria Harp die tevens enkele ballads ten gehore brengt. Maria Harp is gebo ren en getogen in Atlanta (VS) en ves tigde zich in 1974 in Nederland. Ze woonde lange tijd in Zeeuwsch-Vlaan deren en trad verschillende keren op in het Schelde Jazz Festival, in andere jazz-evenementen in Nederland en België en voor de Nederlandse tv. TERNEUZEN - De jongens van de Terneuzense basisschool De Meer paal wonnen woensdag het schoolwa- terpolotoernooi in het overdekt zwembad De Honte van Terneuzen. Bij de meisjes ging de eerste plaats naar De Golfslag. Er werd een halve competitie ge speeld. De beslissende wedstrijd bij de jongens tussen De Meerpaal en De Golfslag in het wedstrijdbassin was erg spannend. De Meerpaal behaalde uiteindelijk mede dank zij enkele spe lers van de zwem- en poloclub De Schelde verdiend de toernooiwinst. De meisjes van De Golfslag hadden ook enkele polospeelsters in hun team die blijkbaar al meer aan waterpolo ge daan hadden. Ze werkten succesvol hun wedstrijden af in het instructie- bad. Elke partij duurde tien minuten. Leden van de zwem- en poloclub De Schelde uit Terneuzen gaven traditie getrouw hun medewerking aan het toernooi. De eindstanden: Jongens: 1. De Meerpaal; 2. De Golfslag; 3. De Hille; 4. Op de Hoogte; 5. Oranje Nassauschool, Sluiskil; 6. Sint An- toniusschool, Sluiskil. Meisjes: 1. De Golfslag; 2. Oude Vaart; 3. De Hille; 4. Op de Hoogte; 5. De Meerpaal. Maria Harp KOEWACHT - In Koewacht maakt men zich op voor de viering in 1990 van het vierhonderdjarig bestaan van het vlassersdorp. Er werd een Stich ting 400 jaar Koewacht opgericht de feestelijke activiteiten rond de vie ring van vier eeuwen Koewacht moet voorbereiden. De uiteindelijke uit voering van de plannen moet in sa menwerking met de plaatselijke ver enigingen gebeuren. In het Koewacht- se jubileumjaar 1990 wordt ook aan^ dacht besteed aan het honderdjarig bestaan van Duivenmaatschappij Nieuw Leven en de Koewachtse jaar markt. Aanleiding tot de oprichting van de Stichting 400 jaar Koewacht was een HULST - De uitslag van de kaarting jokeren in het dienstencentrum De Lieve in Hulst: le J. Schout; 2e Mevr Esseling; 3e Mevr Bo- gaerd; 4e Mevr Sleierman; 5e Mevr Cornelis- sen, allen uit Hulst. HULST - Aan de kaarting die in het bejaarden- en verzorgingstehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst is gehouden, deden 44 mensen mee. Uitslag: le J. de Burger, Clinge; 2e Mevr Ele- geert, Westdorpe; 3e F. Piessens, Clinge; 4e G. Gijsel, Hulst; 5e H. van de Berghe, West dorpe. TERNEUZEN - De leerlingen van het Kort Middelbaar Beroepsonderwijs (KMBO) in Terneuzen hebben zich op de kunsten gestort. Een deel van de re sultaten, zoals kleurige vlaggen en to rens zijn nog enkele dagen te zien bij het gebouw van het KMBO aan de Leeuwenlaan in Terneuzen. Het pro ject dat door de leerlingen in samen werking met acht kunstenaars en de Terneuzense Muziekschool (de voor malige ZIKV-poot daarvan) is voorlo pig een experiment. „Als we volgend jaar weer een subsidie kunnen krijgen gaan we ermee door", zegt mevrouw E. de With van het coör dinatieteam. Gedurende vijf weken hebben de leerlingen zich in het kader van de PMV-lessen (Persoonlijke Maatschappelijke Vorming), een on derdeel van de algemene vorming, ver diept in kunst en kunstgeschiedenis. Vooral om te ervaren dat kunst niet per se iets moeilijks hoeft te zijn. Het hoogtepunt van het project was woensdag, tijdens een achttal work shops in de school. Daarin kon het ge leerde in de praktijk worden gebracht. Wie interesse had in poëzie kon met Jaap Clement, docent van het ZIKV, zelf proberen gedichten te maken om ze vervolgens in gedrukte letters aan het papier toe te vertrouwen. De torens die voor het schoolgebouw staan werden in samenwerking met Ernst Joachim gebouwd, samen met Ridette Martens mochten monotypes worden gemaakt en onder leiding van Herjan Verbeek kon worden geschil derd. Dansen geschiedde in de klas van Marijke van Herpt terwijl Gemma van der Hoogte en Maria le Roy de leerlingen leerden hoe ze in het oog lo pende vlaggen van textiel konden ma ken. Joost Snelders stond voor de ac- teerklas. Ernst Joachim Imidden) met twee leerlingen die de torens voor het schoolge bouw bouwden. passage in het boekwerkKoewacht of de Geschiedenis van een jong dorp' van de ruim twee jaar geleden overle den Axelse auteur Dingeman Oggel Jz. Het boek werd in 1972 uitgegeven en beschrijft ondermeer het bevel van Dacosta op vier februari 1590 aan de stad Stekene om verdedigingswerken aan te leggen bij Fort Masereels. De passage in het boek van Dingeman Oggel Jz vermeldt verder de naam Koewagt. Op de plaats waar vierhon derd jaar geleden het fort stond, is nu het klooster in het Belgische deel van Koewacht. Ter gelegenheid van vier eeuwen Koewacht wordt het boek vol gend jaar opnieuw uitgegeven. De gegevens in 'Koewacht of de ge schiedenis van een jong dorp' waren voor een aantal Koewachtenaren aan leiding om de stichting in het leven te roepen. Voorzitter Piet Apers: „In 1986 vond de viering plaats van het 750-jari- ge bestaan van Zuiddorpe en wat in Zuiddorpe kan, dat moet zeker moge lijk zijn in Koewacht. Op een gegeven moment bleek dat de duivenmaat schappij Nieuw Leven en de Koe wachtse jaarmarkt volgend jaar hun eeuwfeest vieren en vervolgens heb benwij het plan opgevat 1990 als jubli- leumjaar uit te roepen. Maar als stich ting willen wij ons vooral opwerpen als 'voorbereider' van de festiviteiten en de uitvoering moet geschieden door de ongeveer dertig Koewachtse vereni gingen, en organisaties." Het voorlopige feestprogramma van 400 jaar Koewacht vermeldt onder meer de officiële opening van het ju bileumjaar op vier februari met een hoogmis in aanwezigheid van bis schop Ernst van Breda. Bij de mis zul len ook alle nog in leven zijnde pries ters die werkzaam zijn geweest in Koewacht aanwezig zijn. In de periode tussen 4 februari en 9 september (de sluitingsdatum van de viering van 400 jaar Koewacht) wordt een aantal feestelijke activiteiten ge houden, met ondermeer een jubileum- vlucht van Nieuw Leven. De jubileren de Koewachtse jaarmarkt presenteert de Landbouwdag, een evenement waar alle facetten van agrarisch Koe wacht aan bod zullen komen. De heer R. Lammens van de Stichting 400 jaar Koewacht: „Voor Vlamingen geldt dat zij feest kunnen vieren. De viering moet een feest met een Bourgondische inslag worden." De Stichting 400 jaar Koewacht be groot de totale kosten van de viering op een kleine dertigduizend gulden. Het gemeentebestuur is verzocht een subsidie van twintig mille te verstrek ken en de stichting hoopt door de ver koop van certificaten (van honderd tot duizend gulden per stuk) het resteren de bedrag op tafel te krijgen. Volgens voorzitter Apers kunnen ondermeer oud-Koewachtenaren, die op de één of andere manier op zakelijk gebied ge slaagd zijn, binnenkort een schrijven verwachten met het verzoek één of meer certificaten aan te kopen. Dit geldt ook voor bewoners van Koe wacht met een bedrijf buiten de kern en het Koewachtse bedrijfsleven. Ver der denkt Piet Apers aan de grote be drijven in geheel Zeeuws-Vlaanderen om door middel van het kopen van cer tificaten het vier-eeuwenfeest te spon soren. Over een aantal maanden hoopt de Stichting 400 jaar Koewacht een de finitief feestprogramma te presente ren. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de wielen gestolen van een auto die stond geparkeerd bij een garagebe drijf aan de Industrieweg in Vlissin- gen. De daders hebben de auto opgekrikt en vervolgens op bakstenen geplaatst. De auto, van het type Fiat, behoorde tot de handelsvoorraad van het gara gebedrijf. De schade bedraagt onge veer duizend gulden. BERGEN OP ZOOM - De internatio nale ruilbeurs voor miniatuur-auto's en blikken speelgoed wordt zaterdag voor de zeventiende maal gehouden in Bergen op Zoom. De beurs duurt van 10 tot 15 uur in zaal Den Ronden aan de Rembrandtstraat. VLISSINGEN - Verschillende auto's in Vlissingen waren in de nacht van dinsdag op woensdag het doelwit van inbrekers. In totaal werd van vier ge vallen aangifte gedaan. In twee van die gevallen bleef het bij en poging waarbij overigens wel een portier' raam werd vernield. Omstreeks kwart over vier in de nacht van dinsdag op woensdag parkeerde een automobilist zijn auto aan de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissingen Hij liet de auto met draaiende motor onafgesloten staan om even iets uit huis te halen. Toen hij na enkele minu ten terugkwam zag hij iemand op de bestuurdersplaats van zijn auto zitten. Die ging er vandoor toen hij de eige naar van de auto zag aankomen. De automobilist mist een portemonnee met een klein geldbedrag en enkele persoonlijke papieren. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Kromwegesingel is een radio-cas setterecorder gestolen ter waarde van 400 gulden. Bij de inbraak werd een porttierruit vernield. Datzelfde lot trof twee auto's die ston den geparkeerd in Westerzicht en in het Nollebos. Uit deze auto's wordt niets vermist. Benefietconcert - Het benefiet concert van de Wegenbouwkapel Ne derland in Oostkapelle ten bate van een prepareerfonds voor het Zeeuws Museum Natuurhistorie heeft 4025 gulden opgebracht. Ter ere van de do nateurs is het fonds omgedoopt in We- genbouwkapelfonds. VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag zijn in Oost-Sou burg op verschillende plaatsen vuil niszakken in brand gestoken. In de meeste gevallen kon het vuur door omwonenden worden geblust. In één geval moest de brandweer te hulp worden geroepen. De Vlissingse politie kreeg de eerste melding omstreeks kwart voor één. Dat betrof een aantal vuilniszakken aan de Lekstraat in Oost-Souburg die in brand waren gestoken. De surveil lancewagen van de politie die een kijk je ging nemen, trof ook op het Oranje plein brandende vuilniszakken aan. In beide gevallen blusten omwonenden het vuur met een paar emmers water. Even na één uur kreeg de politie op nieuw een soortgelijke melding. Nu be trof het vuilniszakken aan de Esdoorn straat die in brand waren gestoken. Bi dit brandje werd een lantaarnpaal be schadigd. Drie minuten later bleek ook aan de Leenhoutstraat huisvuil ir brand te staan. Hier moest de brand weer de zaak blussen. Het onderzoek van de politie naar de daders van dea brandstichtingen heeft nog niets opge leverd. Hengelwedstrijd - De Clingse Hengelaars Vereniging houdt zater dag een hengelwedstrijd aan de Ver korting. Van half twee tot half vijf kun nen de leden van de visclub hun hengé uitgooien. De bekendmaking van d( resultaten en de prijsuitreiking zijr omstreeks half zes in zaal De Trouba dour in Clinge. Open dag De Kunstzinnige Vor ming West-Zeeuwsch-Vlaanderei houdt zaterdag een open dag in Dei Hoekzak in Oostburg. Er is werk ti zien van cursisten van de schilderafde ling, grafiek, keramiek en textiel. Di open dag is van 10.00 tot 16.00 uur. Di balletlesgroep geeft van 10.00 tot 12.0 uur een demonstratie. Damesrevue - JOE in West (Jon geren organiseren evenementen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen) presen teert vrijdag 'Kiek en Jol' in de foyei van het Ledeltheater in Oostburg. 'Va 's op' is de naam van deze avondvul lende indiscrete damesrevue. Het i: theater met zang. De voorstelling be gint om 20.30 uur. Dorpsbelangen - De fractie vai Dorpsbelangen en Toerisme kom maandag bijeen in hotel De Rod' Leeuw in Zuidzande. Aan de ordf komt de agenda voor de gemeente raadsvergadering in Oostburg. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. AXEL - De Lions-club Oost- Zeewsch-Vlaanderen, onderdeel van een mondiale organisatie die dienstbaar wil zijn aan de samenle ving, gaat zich inzetten voor be houd van de bedreigde schorren in het Verdronken land van Saefting he in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De leden beginnen volgende week met een geldinzamelingsactie, ter wijl de club zelf ook geld beschik baar stelt. Het bijeengebrachte be drag, gestreefd wordt naar 125.000 gulden, wordt op 10 november op het paleis Soestdijk aangeboden aan prins Bernard. Dit maakte de club woensdag bekend. De service-club voert deze actie om dat zij dit jaar 25 jaar bestaat. De keuze van prins Bernard ligt voor de hand. Hij is ere-gouvemeur van de Lions-club Nederland en bezie lende kracht achter het Wereld Na tuur Fonds. Nader aangeduid gaat het om het noordelijke gedeelte van het be schermde natuurgebied. Diepe geu len van soms wel enkele meters breed scheiden de schorren van el kaar. De kudde van zeshonderd schapen die gewoonlijk op het noor delijke gedeelte weidt en daardoor zorgt voor een natuurlijk evenwicht tussen flora en fauna, kunnen die geulen niet oversteken. „Daardoor verruigt de grond van de niet te be reiken gedeelten. Het gebied raakt overwoekerd door planten. Het is noodzakelijk dat er bruggen over die geulen komen, zodat de schapen de bedreigde schorren ook kunnen beweiden. Van het ingezamelde geld willen wij die bruggen aan schaffen", aldus mr H. J. Q- Tichel man, die volgende week aangesteld wordt als president van de regiona le Lions-club. Met deze actie ondersteunen de le den de Stichting Zeeuwsch Land schap, die beheerder van het na tuurgebied is. „Zij doen veel aan be houd van het landschap daar, maar ze hebben de financiële middelen er niet voor. Het is een uniek stukje landschap, het enige brakke schoi- rengebied van Europa. Dat willen wij zo een steuntje in de rug geven zegt P. J. Molthoff van de Lions- club. De ongeveer dertig leden beta len uit eigen zak zo'n 30 a 35.000 gu-- den. „Daarnaast gaan we brieven schrijven aan allerlei instanties, on dernemingen en particulieren, 'J kunnen een sponsor van een brug o een deel van de brug worden. In taal denkt men overigens dat er vi of vijf bruggen nodig zijn om de schorren aan elkaar te verbinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 42