PZC 2d Dijkgraaf tegen slufterplan voor de Schouwse kust Bescherming van Oosterschelde veel te ver gaat Rampoefening ondank smog toch van start Herinrichting Zierikzee ramp voor ondernemers Vierde Taptoe Zierikzee een test voor showband Rust Roest Kosten tweede rolemmer op Schouwen-Duiveland omhoog Domburg nam afscheid] van ex-wethouder streek Drie Brabanders steppen| Brabant-Zeeland-route HUIDIGE KUSTLIJN HANDHAVEN FRACTIES RAAD DUTVELAND: IN BERGEN OP ZOOM Bouwvak Mobiele Colonnes IN SEPTEMBER NAAR GROTE FIN AI F TOCHT VAN 600 KILOMETER Buitenland PARTICULIER GAAT MEER BETALEN Puinhoop Ne venactiviteiten BESTUUR UIT DOMBURGSE SCHOOR DONDERDAG 15 JUNI 1989 BURGH-H AAMSTEDE BROUWERSHAVEN Huisvuil in brand in Oost-Souburg Geparkeerde auto van wielen ontdas Auto's Vlissingen doelwit inbrekers RITTHEM ZIERIKZEE - De dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland, M. J. Steur, ziet niets in het plan om voor de Schouwse kust een zogenaamde slufter in de duinen te maken. Zo'n slufter is een doorbraak in de duinen rij, zodat achter de duinen een zoute inlaag ontstaat. Volgens de dijkgraaf wordt over dat plan de laatste tijd ge sproken. Hij maakte dit duidelijk in de algemene vergadering van het wa terschap die woensdagmorgen in Zie- rikzee werd gehouden. De heer Steur stond in zijn openings woord stil bij het overleg tussen het rijk dat de zorg voor de laagwaterlijn heeft en de waterschappen die verant woordelijk zijn voor de feitelijke water keringen, zoals de duinen. Volgens de Schouwen-Duivelandse dijkgraaf kan het bepalen van het tijdstip waarop het rijk tot het treffen van maatregelen dient over te gaan bij kustafname, pro blemen geven. Daarom pleitte hij voor een goed overleg tussen het rijk en de waterschappen over die materie. „Van nature zullen de waterschappen, die de zorg voor de duinkust hebben, geneigd zijn zeker geen landinwaartse verplaatsing van de zogenaamde laag waterlijn te accepteren. Zij zullen dus aandringen op het vroegtijdig nemen van maatregelen. Vooral ook in Schou wen-Duiveland heeft men slechte er varingen met de strategie van terug trekken voor de zee. Dat bood geen op lossing, omdat de aanval van de zee Afsluitingsbal - De twee dans groepen van Joke Hillebregt, Laetitia uit Scharendijke en Amercitia uit Burgh-Haamstede, houden zaterdag 23 juni een afsluitingsbal. Dit feest, dat ook toegankelijk is voor oud-leden, be gint om 20.00 uur in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Korenavond Het Smalstads Ge mengd Koor uit Brouwershaven ver zorgt zaterdag een korenavond in de Grote- of Sint Nicolaaskerk. Het koor viert het derde lustrum. Dertien ei- landlijke koren doen mee. Voor de mu ziek zorgen de korpsen Apollo uit Brouwershaven, Con Amore uit Noordgouwe en Nut en Uitspanning uit Zonnemaire. Organist Willy Bil opent de avond om 19.30 uur met het Schouwse volkslied. Zeilwedstrijden - Watersportver eniging Brouwershaven houdt zater dag en zondag onderlinge zeilwedstrij den op het Grevelingenmeer. Zater dag is de start om 11 uur vanaf Brou wershaven, in een driehoeksbaan bo ven Dwars in de Weg. Zondag begin nen de wedstrijden om 10 uur vanaf de steiger Stampersplaat, Geul van Bom- menede bij Zonnemaire. doorging en men steeds achteruit moest. Wij voelen dan ook veel meer voor het op zijn minst handhaven van de huidige kustlijn", liet de dijkgraaf weten. In zijn openingswoord sprak de voor zitter van het waterschap ook zijn vrees uit voor stijgende kosten die ver oorzaakt worden door de zogenaamde defosfatering. Dat is het proces om zo veel mogelijk fosfaten uit het afvalwa ter te halen, om zo het milieu zo min mogelijk te belasten. De heer Steur merkte op dat het best zo zal zij n defos- fateren in bepaalde gebieden van Ne derland een noodzakelijke maatregel is, maar volgens hem hoeft dat niet in heel Nederland te gebeuren. Die op merking was aanleiding tot een vraag van een van de leden van de algemene vergadering, of het waterschap Schou wen-Duiveland dan minder wil doen aan defosfatering. Dat is volgens de dijkgraaf niet het geval. Het water schap doet juist op eigen initiatief veel werk op dat terrein, liet hij weten. Al leen het zuiveren van het laatste restje fosfaten kost erg veel geld, terwijl dat kleine beetje - in vergelijking met de hoeveelheid die in het verleden werd geloosd - voor het milieu nauwelijks meer van invloed is. De algemene vergadering van het wa terschap Schouwen-Duiveland ver welkomde voorts een nieuwe hoofd ingeland in haar midden. Dat is me vrouw B. J. Flach-De Geus uit Renes- se. Zij komt in de plaats van A. Ruij- tenberg die lid is geworden van het dagelijks bestuur. NIEUWERKERK - De Duivelandse SGP, VVD en het CDA vinden aanwij zing van de Oosterschelde tot be schermd natuurmonument veel te ver gaan. Zij vrezen dat er, als de plannen onverkort doorgaan, voor de mens geen plaats meer is in het waardevol le natuurgebied. De woordvoerder van de PvdA was woensdagavond tij dens de commissie algemene zaken de enige die drastische maatregelen niet schuwde. De liberaal W. P. Stouten stelde in een fel betoog de aanwijzing aan de kaak. „Moet het zo worden dat er niks meer mag? De plannen zijn zwaar overtrok ken. De recreanten komen hier naar toe om te genieten, mag dat straks niet meer? Wij zijn erg voor een schoon mi lieu, maar dan moet de mens er wel van kunnen genieten." Stouten liet doorschemeren dat hij het met biologen en andere adviseurs en beleidsmakers niet erg hoog op had. K. Hèndrikse (sgp) kende die weten schappers vanuit zijn werk. Aan de ene kant, zo zei hij, hebben de biologen wel gelijk: als de natuur gered moet wor den, dan moet er wel wat gebeuren. Maar anderzijds keerde ook Hendrikse zich sterk tegen de Oosterschelde als beschermd natuurmonument. Sinds de schepping is het volgens Hendrikse al zo dat mens en dier tesamen leven. „Dat is normaal en natuurlijk, vanuit de bijbel gezien. Wij wijzen aparte de len voor mensen en vogels dus af." De CDA-er A.R.I. van der Hoek sloot zich onomwonden bij zijn voorgangers aan. Van der Hoek vreesde dat de na tuurliefhebber zometeen niet meer over de dijk mag wandelen. „Het is heel jammer dat dit zo gebeurt." b en w derhalve niet als 'vrij' worden aangemerkt, maar als 'beperkt toe gankelijk.' Hendrikse (sgp) evenwel dacht dat dit betekende dat 'vissen en steken op dat hele gebied nooit meer mag'. Burgemeester A. Bergshoeff zeg de toe dat dit punt in het raadsvoorstel duidelijker wordt omschreven. In plaats van bij het strandje, wil het col lege wormsteken mogelijk maken tus sen het westelijk deel van de slikken van Viane en een 'nader te bepalen plaats'. Daarmee gingen de commis sieleden akkoord. Evenzo met het voorstel van b en w om de beroeps- sportvisserij te beschermen en te be werkstelligen dat de bedrijven vlak achter de dijk geen belemmeringen zullen ondervinden van de Ooster schelde als beschermd natuurmonu ment. De binnenstad van Zierikzee gaat op de schop voor een herinrichting. VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag zijn in Oost-Sou burg op verschillende plaatsen vuil niszakken in brand gestoken. In de meeste gevallen kon het vuur door omwonenden worden geblust. In één geval moest de brandweer te hulp worden geroepen. De Vlissingse politie kreeg de eerste melding omstreeks kwart voor één. Dat betrof een aantal vuilniszakken aan de Lekstraat in Oost-Souburg die in brand waren gestoken. De surveil lancewagen van de politie die een kijk je ging nemen, trof ook op het Oranje plein brandende vuilniszakken aan. In beide gevallen blusten omwonenden het vuur met een paar emmers water. Even na één uur kreeg de politie op nieuw een soortgelijke melding. Nu be trof het vuilniszakken aan de Esdoorn straat die in brand waren gestoken. Bij dit brandje werd een lantaarnpaal be schadigd. Drie minuten later bleek ook aan de Leenhoutstraat huisvuil in brand te staan. Hier moest de brand weer de zaak blussen. Het onderzoek van de politie naar de daders van deze brandstichtingen heeft nog niets opge leverd. ZIERIKZEE - Negen ondernemers in de binnenstad van Zierikzee vinden dat de herinrichting van de binnen stad beter gepland had moeten wor den. Dat zowat de hele stad overhoop ligt, is hen een doorn in het oog. Daar naast wijzen ze het gemeentebestuur erop dat de parkeermogelijkheden buiten het centrum onvoldoende wor den aangegeven. Eén van de ondertekenaars, de exploi tant van Mondragon N. van der Zwan, zegt in een toelichting dat het tijdstip van de uitvoering van de werkzaamhe den 'volstrekt verkeerd' is gekozen. „Dit kost de ondernemers ontzettend veel geld. Velen moeten het van de zo mermaanden hebben. Er komt hier geen auto meer langs." Het steekt de ondernemers dat zij niet tevoren zijn uitgenodigd over de gun stigste tijd om de herinrichting aan te pakken. Van der Zwan ontkent niet dat opgebroken straten en lawaai overlast altijd tot klachten zullen lei den, maar in het voorjaar hadden de middenstanders in ieder geval minder overlast ondervonden. De ondertekenaars vinden het een vreemde zaak dat niet duidelijk wordt aangegeven waar de mensen hun auto kwijt kunnen. „Wellicht is het ook mo gelijk", schrijft het tiental, „te wijzen op alternatieve routes en extra aan dacht te vestigen op parkeermogelijk heden buiten het centrum." De voorzitter van de Zierikzeese on dernemerscentrale (ZOC) A. P. den Reijer sluit zich bij de ondertekenaars aan. „Iedereen wist dat het een rotzooi zou worden. De vraag is alleen: wan neer doe je het en is overlegd met de mensen. Was dat gebeurd, dan was een hoop ellende voorkomen. Ik denk dat het goed is dat de gemeente alsnog een brief stuurt waarin de mogelijkheden en onmogelijkheden worden uitge legd. Waarom moet alles in een keer, bijvoorbeeld." C. L. van der Linde van de dienst ge meentewerken verzekert dat de werk zaamheden voor de bouwvakvakan tie afgerond zullen zijn. Dat alles in een keer moest, houdt verband met het feit dat aan het Havenpark eerst de riolering vernieuwd moest worden alvorens met de herinrichting kan worden begonnen. Was dat niet met een gedaan, dan hadden de werk zaamheden nog langer geduurd, aldus Van der Linde. Hij stelt vast dat de bevolking in de winter nog meer klaagt als er wat moet gebeuren. „Dan loopt iedereen met de modder aan zijn schoenen de winkels binnen. „Laat ik voorop stellen dat ik alle be grip heb voor de klachten van de on dernemers", zegt wethouder P. de Rij ke (cda) van openbare werken. „Ze hebben er altijd last van, dat weet ik." Dat de middenstanders geen uitnodi ging hebben gekregen van de gemeen te voor overleg, verbaast de wethouder niet: „Willen ze met ons praten, dan moeten ze komen. De deur staat voor middenstanders meer dan wijd open." De Rijke laat daarnaast doorscheme ren dat hij niet veel heil zou hebben ge zien in een bijeenkomst met de leden van de ZOC. „De een wil dit, de ander dat." De Rijke is niet erg onder de indruk van het argument dat de werkzaamh- den juist in het toeristenseizoen wor den uitgevoerd. „Het valt nu nog wel mee met de gasten. Met Pasen en Pinksteren was het veel drukker dus toen was het ook niet mogelijk ge weest. We moeten maar blij zin met het mooie weer, waardoor alles net klaar is voor de grote bui, zoals wij het hoogsei zoen noemen." Voor de suggestie meer aanwijzingsborden te plaatsen is de wethouder wel te vinden: „Borden kun je niet teveel plaatsen." BERGEN OP ZOOM - Ondanks de smogsituatie is de eerste dag van de grootschalige oefening in het kader van de rampenbestrijding woensdag avond op de terreinen van chemiegi- gant General Electric Plastics in Ber gen op Zoom toch doorgegaan. Op verzoek van de Brabantse commissa ris van de koningin Houben werd de oefening wel enigzins aangepast. Gisteren was in Noord-Brabant, even als in Zeeland, in verband met de mi lieuverontreiniging de waarschu wingsfase van kracht. Dat betekent onder meer dat aan de gemeenten ver zocht wordt de gemeentelijke auto's zoveel mogelijk te laten staan. Aan de oefening deden ongeveer 25 brand weerauto's mee, een aantal ambulan ces en voertuigen van het Rode Kruis. Volgens gemeentevoorlichter H. Boot werd de zaak niet afgeblazen, omdat een dergelijke oefening maar eens in de drie jaar kan worden gehouden. In verband met de waarschuwingsfase werd met de auto's zo min mogelijk ge reden. Verder gebruikte de brandweer maar weinig water. Daardoor hoefden de motoren van de auto's, die de water pompen Aandrijven, niet of nauwelijks te draaien. De pompen van de brand weerwagens mochten per keer maar twee minuten worden aangezet. Een geluk bij een ongeluk noemde burge meester P. Zevenbergen van de Mar- kiezenstad het feit dat het Sint Fran- ciscusziekenhuis in Roosendaal op het laatste moment had afgezien van deel name aan de oefening. Naar dat zie kenhuis zouden de nepgewonden wor den afgevoerd. De specialisten lieten echter weten niets voor de oefening te voelen omdat zij nog steeds een con flict met de overheid hebben over hun honorering. Zevenbergen was niet echt teleurgesteld over hun weigering. „Er hoeft nu niet naar Roosendaal te worden gereden. Dat scheelt toch flink wat kilometers." Burgemeester Ze venbergen nad over het doorgaan de oefening overleg gevoerd mei commissaris van de koningin en del nisteries van VROM en binnenlanl zaken. Ook de tweede dag van de oefer wordt niet afgelast. Vandaag (dom dag) komt het Korps Mobiele Co nes (KMC) in actie, dat nog veel rt voertuigen en manschappen n brengt. Gemeentevoorlichter Bi „Het KMC zit met 1200 dienstplic gen in Zeeland. Ze moeten uiteii lijk terug naar Bussum en dan kor ze langs Bergen op Zoom. Omda toch moeten reizen is besloten de o ning door te laten gaan." Wel zui dezelfde beperkingen gelden woensdag. Het transport van geul den naar ziekenhuizen in heel wf Brabant komt te vervallen. Aan de eerste dag van de oefeningl den ook de brandweerkorpsen Tholen en Sint Philipsland mee. Zeeuwse korpsen maken deel uit de regionale brandweer van streekgewest westelijk Noord-1 bant. Volgens het draaiboek kwaid regionale brandweer in actie nadai korpsen van Bergen op Zoom en I steren de ontploffingen en branc waarbij gevaarlijke stoffen ontsr ten, niet meer aankonden. De Thé se Rode Kruiscolonne hielp met he voeren en verzorgen van de gewone Die werden naar de Streekscl West-Brabant gebracht en daar op lapt. Verder dan de school kwamei niet, omdat het ziekenhuis in Rooe daal moest afhaken. In totaal kwan er woensdagavond ongeveer 450 hi verleners in actie. Die werden op vingers gekeken door een aantal p minenten uit de regio, onder wiel burgemeester van Tholen, H.A. vai| der Munnik. Onjar Ho ncQm 'f ZIERIKZEE - Drie mannen uit Bra bant beginnen maandag 19 juni aan de eerste Brabant-Zeelandroute op de step. De eerst etappe gaat van Sprun- del naar Valkenswaard. Dinsdag ver trekt het trio richting Grave en de volgende dag komen de steppers in Sleeuwijk aan. Donderdag tegen 17 uur worden de mannen in Zierikzee verwacht. De route van Zierikzee, via Kapelle naar Biezelinge wordt vrijdag afgelegd en zaterdag stept het drietal weer naar Sprundel. In totaal leggen de mannen ongeveer zeshonderd kilometer af. De 48-jarige P. Buijs uit Sprundel is een paar jaar geleden begonnen met het maken van een vergrote uitgave van een normale kinderstep. Hij paste de step aan aan de lengte van volwas senen en begon er op te trainen. De dertigjarige P. Mouws uit Zegge en de 25-jarige S. Voermans uit Etten-Leur fabriceerden hun eigen step en sloten zich bij hem aan. tocht naar Zeeland. We worden on weg begeleid door een busje, wai twee verzorgers en een masseur ten." Buijs, Mouws en Voermans vertrel 's morgens om 8 uur. Ze houden or: hi uur een rustpauze en hopen rontj uur in de plaats van bestemming te komen, waar Zij overnachten in hotel. Per dag leggen zij ongeveer derd kilometer af. Het drietal mi zoveel mogelijk gebruik van fiei den en binnenweggetjes. „Onderwi er meestal veel belangstelling", vei Buijs. „Het publiek reageert heel] thousiast en moedigt ons aan, mai zijn er ook die ons voor gek verkl; Er is een keer een journaliste met meegegaan op de step, maar die nu het na een kwartier opgeven. ZIERIKZEE - De vierde Taptoe Zie rikzee staat weer voor de deur. Zater dagavond om 20.00 uur begint dit mu ziek- en showspektakel op het Haven plein, waar zes corpsen uit verschil lende delen van het land optreden. Natuurlijk zijn de showband Rust Roest en de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee ook van de partij. Verder treden op de Muziek en Showband Juliana uit Amersfoort, het Showkorps Excelsior uit Goes, de Showband Jong Holland uit Zwijn- drecht en de Drumfanfare Die Tam- bourijnen uit Eindhoven. Rust Roest is een showband met Ame rikaanse stijl. De band bestaat uit een groep 'spinners', zes meisjes die met een speciale stokken bewegingen uit voeren onder leiding van Lianne Pri mus. Dan is er de colorguard, zes a ze ven meisjes met vlaggen onder in structeur Eline Muller, de brassband bestaande uit 17 spelers en tot slot de 12 spelers tellende percussion (slag werk). Aan het hoofd van de showband staat drummajor Gerard van Wagten- donk. De vier groepen oefenen apart in het clubgebouw in de Nobelpoort. Ie dere vrijdagavond komt de hele show band samen om binnen te oefenen of op het buitenterrein bij Zeelandia. Het verloop onder de leden van de showband valt nogal mee. „In de brassband raak je nogal eens meisjes kwijt, die bijvoorbeeld na de middel bare school elders verder gaan stude ren", zegt Sjaak. „Al hele jonge kinde ren kunnen bij ons worden opgeleid, maar dan moeten ze wel een instru ment willen bespelen dat in de band wordt gebruikt". Rust Roest treed ook op elders in het land en zelfs in het buitenland. Het is de bedoeling dat de band minstens een keer per jaar naar het buitenland gaat. Een paar weken geleden trad de show band in Frankrijk op. De optredens in Nederland zijn meestal op uitnodi ging. Rust Roest is aangesloten bij een soort impresariaat, een belangeloze stichting die optredens in den lande coördineert. Voor de eerste keer in zijn bestaan doet Rust Roest mee aan een landelijke wedstrijd, uitgeschreven door de Stichting Drumcorps Holland. De wedstrijd bestaat uit vier voorron des, waar een jury van tien mensen de verschillende korpsen beoordeelt. De korpsen krijgen de beoordeling mee op een cassettebandje, zodat ze eventuele opmerkingen kunnen verwerken in hun show. De korpsen met de hoogste punten gaan door naar de volgende ronde. Rust Roest is al twee voorron des gepasseerd. De instructeurs Arie Bontekoe en Sjaak Berrevoets kijken uit naar de grote finale die op 30 sep tember in Den Haag of Breda wordt ge houden. In totaal doen vier korpsen uit Zeeland mee. Twee uit Middelburg, een uit Goes en Rust Roest uit Zierik zee. „Deze wedstrijd is voor Rust Roest erg belangrijk, omdat we als Amerikaanse showband voor het eerst aan iets dergelijks meedoen", zegt Arie. We zijn in de voorrondes niet onderaan geëindigd, dus we gaan straks vol spanning en hoop en en thousiasme naar de finale". Onder de naam 't Stepke', hebben de drie mannen al vier keer het traject Rucphen-Parijs afgelegd. De eerste keer deden zij daar een week over, ver volgens drie dagen, daarna nog twee en de laatste keer legden zij de 430 kilo meter naar Parijs in een dag af. „Je hebt een heel goede condititie nodig", vertelt Buijs. „Vanaf begin april heb ben we gezamenlijk getraind voor de VLISSINGEN - Onbekenden hebj in de nacht van dinsdag op woensl de wielen gestolen van een auto I stond geparkeerd bij een garage' drijf aan de Industrieweg in Vlis| gen. De daders hebben de auto opgekijj en vervolgens op bakstenen g De auto, van het type Fiat, behoo tot de handelsvoorraad van het gi gebedrijf. De schade bedraagt or veer duizend gulden. De PvdA was een andere mening toe gedaan. Commissielid C. J. Hille- brand vond dat de tijd gekomen is dat niet de mens maar de natuur op de eerste plaats hoort te staan. „We heb ben er zo'n puinhoop van gemaakt, dat als we doorgaan er voor onze kin deren helemaal niets meer te genieten valt. We moeten helaas nu harde maatregelen nemen." Over het voorstel van het college van burgemeester en wethouders ten aan zien van een reactie van de gemeente naar gedeputeerde staten, bestond meer eensgezindheid. Het college wil pierensteken tussen de Noord- en de Zuidbout (bij het strandje) tegengaan. Dat gebied moet naar het oordeel van KERKWERVE - De bewoners van Schouwen-Duiveland die een tweede rolemmer voor afval van de reini gingsdienst willen hebben, zullen daar in de toekomst aanzienlijk meer voor moeten betalen. Dat is de strek king van een voorstel waar woens dagmiddag de raad van bestuur van de reinigingsdienst Schouwen-Duive land in principe mee instemde. Hoe hoog de bedragen zullen liggen, wordt later in de raad van bestuur bespro ken. Aanleiding tot dit besluit vor men bezwaren van landbouwers die vinden dat ze momenteel oneerlijk behandeld worden. Agrarische bedrijven worden door de reinigingsdienst als bedrijf beschouwd en kunnen als bedrijf de btw in de kos ten van de rolemmer(s) aftrekken. Maar de belastingdienst denkt daar volgens de agrariërs anders over en zegt dat in de agrarische bedrijven ook vaak een huishouden aanwezig is en het huisvuil dan ook niet als bedrijfsaf val aangemerkt kan worden. Dat bete kent dat de belastingdienst niet ak koord gaat met het aftrekken van de btw op de emmer. Het gaat overigens om een bedrag van enkele guldens. De meerderheid van het dagelijks be stuur van de reiniging gaat van het standpunt uit dat bij steeds meer agrarische bedrijven allerlei neven activiteiten gebeuren, zoals kampeer boerderijen, de verkoop van produk- ten en wolboerderijen en zegt dat die ook afval produceren. Daar moet dan ook voor worden betaald, namelijk een bedrag waarover btw wordt bere kend. Dat stuitte woensdagmiddag in de vergadering op verzet. Met name R. J. van der Wekken had daar veel moeite mee. Hij stelde dat het bedrijfsafval van boerderijen op een andere wijze kan worden aangebo den. En wat de nevenactiviteiten be treft bracht hij naar voren dat dat slechts enkele boerderijen zijn. De ver tegenwoordiger van de gemeente Wes- terschouwen, J. C. Hendrikse, was het daar niet mee eens. Deze vond dat boerderijen wel degelijk bedrijven zijn en daarom best de btw kunnen beta len, temeer daar ze die toch weer kun nen aftrekken. Dat laatste bestreed de heer Van der Wekken echter. Omdat ook na een uitvoerige discussie de vergadering niet tot een afgerond oordeel kwam, diende de vertegen- woordger van de gemeente Duiveland, burgemeester A. Bergshoeff een com promis-voorstel in. Hij zei dat iedereen dan maar evenveel voor een emmer moet gaan betalen en ook voor een tweede emmer hetzelfde tarief moet bijdragen. Als bedrijven dan een twee de of meer emmers nodig hebben wordt dat beschouwd als een heffing en kunnen ze dat aantonen voor de be lasting en die extra kosten weer aftrek ken. Dat voorstel zal nader worden uit gewerkt. Consequentie is wel dat met name de particulieren die meer dan één emmer nodig hebben voor aan zienlijk hogere lasten zullen komen. De eerste emmer kost nu nog 129 gul den en de tweede 21 gulden. Dat laat ste bedrag zal waarschijnlijk flink op getrokken worden. VLISSINGEN - Verschillende auto's in Vlissingen waren in de nacht van dinsdag op woensdag het doelwit van inbrekers. In totaal werd van vier ge vallen aangifte gedaan. In twee van die gevallen bleef het bij en poging, waarbij overigens wel een portier raam werd vernield. Omstreeks kwart over vier in de nacht van dinsdag op woensdag parkeerde een automobilist zijn auto aan de Pre sident Rooseveltlaan in Vlissingen. Hij liet de auto met draaiende motor onafgesloten staan om even iets uit huis te halen. Toen hij na enkele minu ten terugkwam zag hij iemand op de bestuurdersplaats van zijn auto zitten. Die ging er vandoor toen hij de eige naar van de auto zag aankomen. De automobilist mist een portemonnee met een klein geldbedrag en enkele persoonlijke papieren. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Kromwegesingel is een radio-cas setterecorder gestolen ter waarde van 400 gulden. Bij de inbraak werd een porttierruit vernield. Datzelfde lot trof twee auto's die ston den geparkeerd in Westerzicht en in het Nollebos. Uit deze auto's wordt niets vermist. Ringrijden De Ritthemse ringrij- dersvereniging Ons Klaverblad houdt zaterdag een ringsteekwedstrijd tegen de Domburgse ringrijdersvereniging. De wedstrijd kon vorig jaar niet verre den worden wegens de toen heersende, besmettelijke paardeziekte droes. De ruiters rijden in de Dorpstraat in Rit- them vanaf 9 uur. Burgemeester J. C. T. van der Doeff van Vlissingen reikt omstreeks 17 uur de prijzen uit. De heer Labruyère en zijn echtgenote (links) tijdens de afscheidsreceptie. Waterschap toen hij naast hem ho°i verkondigen dat dat wel nooit aj< komen voor het zomerseizoen, met gevolgen van dien. De stranden zijn nu mooier dan o< constateerde hij. Domburg heeft al in huis om een 'gouden toekomst te moet te gaan, meende Labruyère.^ dorp blijft de 'enige echte oude d£ onder de badplaatsen' en heeft str< unieke projecten als de kuurvoor ning op het Hof Domburg binnen grenzen, prees hij zijn geboorteplaa Vele sprekers memoreerden tijd' de afscheidsbijeenkomst Labruy® verdiensten op politiek terrein en i werklust. Labruyère (39) was sn 1980 raadslid voor de PvdA en sn 1986 wethouder. Acht maanden is loco-burgemeester geweest. ha naast had hij een bakkersbedrijf Ambtenaren van de secretarie hete die verschillende functies en de P tieke daden van de scheidend wet der in een komische act de revu pa ren. Labruyère kreeg tijdens de re tie veel warme handdrukken en^ scheidscadeautjes, waaronder schop van het college van b en w- was niet bedoeld als een symboii trap na, maar als instrument om bruiken in de nieuwe forse tuin zijn Brouwershavense ambtswoni legde burgemeester Hietkamp u' DOMBURG - „We zijn hard op weg naast de Domburgse school in de kunst nu ook een Domburgse school van bestuurders in het leven te roe pen". Dat concludeerde burgemeester H. Hietkamp van de Walcherse bad plaats woensdag tijdens het officiële afscheid van ex-wethouder L. La bruyère, die sinds 1 juni burgemees ter van Brouwershaven is. Meerdere Domburgse wethouders zijn Labruyè re op het pad naar het burgemeester sambt voorgegaan, hield Hietkamp de aanwezigen voor. De Domburgse politiek bleek een goede kweekvijver. De nieuwe burgemeester van Brou wershaven had zijn eigen visie op die politieke cultuur. „Toen ik pas in de politiek begon, lachten andere be stuurders om Domburg", herinnerde hij zich nog. Labruyère constateerde in de loop van de jaren een mentali teitsverandering, ook in bestuurlijk Domburg zelf. De grote lijn verdrong de discussie over het detail. Zo kon heel wat tot stand komen ondanks de vaak gehoorde verzuchting 'dat het wel allemaal niets zou worden'. Die negatieve kijk op nieuwe zaken meende hij nogal eens ten onrechte te kunnen beluisteren in Domburg. Hij il lustreerde die stelling aan de hand van een voorval op het duin. Daar stond hij laatst te kijken naar het werk van het

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 38