PZC ohn van der Wiel )lijft verrassen leerenveen volop in race oor promotie eredivisie Controle bij training moet sport zuiveren Michael Chang onderuit 't Gouddoppertje sport Vanderaerden winnaar in Zwitserland GRASBANEN ROSMALEN PERFECT and in de -competitie C Milan verslaat ampdoria Nederland verslaat ook Westduitsland Smeekbede om Romario Samaranch herkiesbaar )UDE SPECIALITEIT NOG NIET VERLEERD atrick Tolhoek Midi Libre Zeventig atleten in Seoul gebruikten anabole steroïden Eindsprint Lopers 'JOHNSON SYMBOOL VAN NIEUW TIJDPERK' Levenslang Test Uitslagen Dopingcontrole CHAMPIONS TROPHY Edo Ophof nieuwe libero FC Utrecht Barendse Jelle Nijdam wint roloog in Zweden TOCKHOLM (ANP/AFP) - Jelle Nijdam is zijn 'oude' speciali- it, het fietsen van een proloog, niet verleerd. De wielrenner it de ploeg van Jan Raas werd eerste tijdens de korte ope- jingsrit van de open Ronde van Zweden. Hij had voor de 2,6 lometer in Stockholm 3 minuten en 21 seconden nodig. Hans aams uit de ploeg van Gisbers werd op drie seconden tweede, ihn van den Akker werd vierde, Tom Cordes achtste en ama nt Danny Nelissen tiende. ijdam, in zijn begintijd als prof vooral roemd vanwege zijn klasse in (korte) dritten, heeft zich de laatste tijd ont- kkeld tot een vrij complete renner, at bewees hij onlangs door de prof- nde van Midden-Zeeland op zijn iam te schrijven. Met zijn zege in ockholm stelt hij nadrukkelijk zijn mdidatuur voor de eerste te verdie- in gele trui in de Tour de France. De imende editie van de Franse ronde irdt, in tegenstelling tot die van vo- jaar, geopend met een proloog, op 1 i in Luxemburg, oloog van Ronde van Zweden: Nijdam (Ned) 2,6 km in 3.21, 2. Daams :d) 0.03, 3. Lesniewski (Pol) 0.04, 4. Van i Akker (Ned) z.t., 5. Jekimov (Sov) 0.05,6. iberg (Zwe) 0.06,7. Nelioebine (Sov) z.t., 8. rdes (Ned) z.t., 9. Andersson (Zwe) z.t., 10. lissen (Ned) 0.07. trick Tolhoek uit Yerseke maakt g steeds een goede kans te worden genomen in de Tour-ploeg van Jan las. Tolhoek eindigde woensdag als eede in een 200 kilometer lange ïdstrijd tussen Brussel en Ingooiem in lelgië. Winnaar werd de Belg Hen- ik Redant die kort voor het einde napte uit een kopgroep van tien. dant legde de 200 kilometer af in 4 en 57 minuten. Patrick Tolhoek fi- ihte op acht seconde als tweede r Nico Emons. lhoek koestert nog altijd goede Dp dit jaar zijn Tour-debuut te mo gen maken. Jan Raas maakt zijn ploeg voor de Ronde van Frankrijk pas rond 25 juni bekend, maar het feit dat Tol hoek volgende week met de vaste 'Tour-keus' een vierdaagse wedstrijd in Spaans Baskenland rijdt betekent dat de Zeeuwse renner een serieuze kandidaat is. In afwachting van de dingen die komen gaan blijft Tolhoek serieus in zijn aanpak. Hij reed giste ren niet alleen een 200 kilometer lange wedstrijd, maar bovendien trainde hij nog tachtig kilometer bij. De Middelburger Maarten Ducrot lijkt afgerekend te hebben met de vormcrisis die hem, mede in verband met een ontstoken verstandskies, de afgelopen maanden teisterde. In de eerste etappe van de vijfdaagse klim- koers van Arrate, in Spaans Basken land, eindigde hij als vijfde. De over winning ging naar de Spanjaard Echave. Hij versloeg na de 188 kilo meter van Eibar naar Zumarraga zijn medevluchters. Uitslag: 1. Echave (Spa) 188 km in 4.17.23, 2. Weltz (Den), 3. C. Hernandez (Spa), 4. Jacobs (Bel), 5. Ducrot (Ned), 15. Suykerbuyk (Ned) z.t., 78. Wijnands (Ned) 0.37, 92. J. van der Poel (Ned) 0.47, 109. Van Loenhout (Ned) 1.53,117. Bol (Ned) z.t., 129. Hanegraaf (Ned) 20.23, 135. Schurer (Ned) z.t. Gourmelon (Fra, 1 sec. bon), 4. Laurent (Fra), 5. Strazzer (Ita), 6. Viatr (Pol), 7. Wil- fried Peeters (Bel), 8. Colotti (Fra), 9. De Clercq (Bel), 10. Jerome Simon (Fra), allen zelfde tijd. Tweede deel tweede etappe: 1. Jérome Si mon (Fra) 100 kilometer in 2 uur, 37 minuten en 25 seconden, 2. Rué (Fra) 0.29, 3. De Clercq (Bel) 1.07,4. Colotti (Fra) 1.11, 5. Gar- nier (Fra), 6. Peller (Fra), 7. Gayant (Fra), 8. Louviot (Fra), 9. Kuum (Noo), 10. Lavainne (Fra) allen zelfde tijd als Colotti. Algemeen klassement: 1. Jérome Simon (Fra) 10.46.54, 2. Rué (Fra) 0.37, 3. Colotti (Fra) 0.50, 4. Mottet (Fra) 0.59, 5. Bezault (Fra) 1.06, 6. Pelier (Fra) zelfde tijd, 7. De Clercq (Bel) 1.09, 8. Esnault(Fra) 1.10,9. Mil lar (GBr) 1.17, 10. Mare Madiot (Fra) 1.18. Tweede etappe: 1. Moreda (Spa) 91 km van Carcassonne naar Saint Chinian in 2.22.36 (4 sec. bon), 2. Tsjevalkine (Sov, 2 sec. bon.), 3. TTERDAM (ANP) - Jan Timman en in Nunn zijn er niet in geslaagd in Itiende ronde van het wereldbeker iaaktoernooi in het World Trade itre in Rotterdam koploper Anato- arpov nog dichter te benaderen. Russische oud-wereldkamioen lde in een rustige partij tegen zijn ge landgenoot Ehlvest het punt. man en Nunn probeerden tegen jpectievelijk Sax en Nogueiras wel jwinst te spelen, maar moesten uit- delijk genoegen nemen met een fpunt. r een prettige verrassing zorgde in van der Wiel. De Nederlander is otterdam de speler met de laagste i-rating. Gisteren zette hij een nieu- K tap in de richting van een verbete ring van dat totaal door met wit de Hongaar Portisch te verslaan. Daar mee bewees hij maar weer eens met een verrassend goed toernooi bezig te zijn. Uitslagen: Ehlvest (Sov) - Karpov 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Portisch (Hon) 1-0, Hjartarson (IJs) - Sokolov (Sov) 0-1, Sax (Hon) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Salov (Sov) - Seirawan (Vst) 0-1, Nunn (GBr) - Nogueiras (Cub) 1/2-1/2, Ljubo- jevic (Joe) - Vaganian (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Karpov 5 1/2 1 (8), 2. Nunn en Timman 5 1/2 (9), 4. Vaganian 5 1/2 (10), 5. Nogueiras en Salov 4 1/2 1 (9), 7. Sokolov 4 1/2 (8), 8. Sax en Seirawan 4 1/2 (9), 10. Van der Wiel 4 1/2 (10), 11. Ehlvest en Joesoepov (Sov) 4 1 (9), 13. Short (GBr) 3 1/2 1 (8), 14. Ljubojevic 2 1/2 1 (9), 15. Hjartar son 2 1/2 (9), 16. Portisch 11/2 1 (8). VENTER (ANP) - Het promoties- k blijft dreigen voor NEC en Go :ad Eagles in de na-competitie. De chteloze en machteloze 0-0 deed de ploegen recht en het publiek on- t, NEC was gekomen om niet te [liezen. De Adelaars, zonder Lode- es en Voskamp, misten door ge- Jk aan kwaliteit en aanvalskracht Imiddelen om het streven van NEC oorkomen. nog steeds het hoogst in de boom slechts één verliespunt, speelde Jagend en verdedigend en rekende jecht- op de mogelijkheden van ilman Brookhuis voor er iets onver wachts zou gebeuren. Dat gebeurde niet. De Eagles kon, voornamelijk door een gebrek aan eigen bewegings- drifs: 10.500. BERN (AFP) - Eric Vanderaerden heeft woensdag de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen, een rit over 127,5 kilometer op een parkoers in Bern. De Belg, rijdend voor de Nederlandse formatie van Pe ter Post, won de sprint van de kop groep. De Zwitser Jürg Brüggmann veroverde, door het winnen van boni ficatie-seconden onderweg, de lei derstrui. De uitslag van de eerste etappe: 1. Vande raerden (Bel) 148 kilometer in 3 uur, 33 mi nuten en 1 seconde, 2. Joho (Zwi), 3. Marti- nello (Ita), 4. Bomans (Bel), 5. Van Vliet (Ned), 6. Vairetti (Ita), 7. Scremin (Ita), 8. Stauff (BRD), 9. Adri van der Poel (Ned), 10. Gianetti (Zwi), 11. Rooks (Ned), 22. Theunis- se (Ned), 24. Van Orsouw (Ned), 37. De Ko ning (Ned), 54. Veldscholten (Ned), 56. Ste- venhaagen (Ned), 65. De Rooy (Ned), 122. Van der Hulst (Ned), 128. Bogers (Ned) allen zelfde tijd als Vanderaerden, 129. Dekker (Ned) 1.42. Opgegeven: Draaijer (Ned). Algemeen klassement (met daarin verwerkt de bonificatie-seconden): 1. Brüggmann (Zwi) 3.32.43,2. Breu (Zwi) 0.03,3. Vanderaer den (Bel) 0.13, 4. Richard (Zwi) 0.14, 5. Joho (Zwi) 0.15, 6. Schwartzentruber (Zwi) zelfde tijd, 7. Müller (Zwi) 0.17, 8. Podenzana (Ita) z.t., 9. Bomans (Bel) 0.18,10. Van Vliet (Ned), 14. Van der Poel (Ned), 16. Rooks (Ned), 27. Theunisse (Ned). TORONTO (Reuter) - Bemd Heller, een Westduitse televisieverslagge ver, heeft gisteren onder ede voor de Canadese onderzoekscommissie in Toronto verklaard, dat zeventig atle ten in Seoul op enig tijdstip in hun carrière anabole steroïden hadden ge bruikt. Heller had zijn gegevens van de West duitse doping-deskundige Manfred Donike. De Westduitse professor had tegenover Heller verklaard dat tachtig procent van de endocrine-testen in Seoul op mannelijke deelnemers aan de atletiekwedstrijden een positief re sultaat had opgeleverd. Heller was de eerste getuige nadat Ben Johnson maandag had toegegeven verboden middelen te hebben ge bruikt. Heller verklaarde tegenover de commissie dat professor Donike hem in maart had verteld dat de endocri- ne-profiel test, een onderzoek van de hormonen producerende klieren, kan aantonen dat langdurig anabole ste roïden zijn gebruikt. Volgens Donike was het mogelijk zelfs gebruik tot acht jaar tevoren aan te tonen. Kees hoogerland voert het skeekerpeloton aan tijdens de trio-triathlon van Middelburg. MIDDELBURG Het parkoers van de trio-triathlon in Middel burg, een skeeler-loop-fietswed- strijd in estafettevorm, was dit jaar verplaatst van de Nadorst naar Ar- nestein waar een veiligere en /glad dere' (met name voor de skeelers) ronde uitgezet was. Deze verande ring hield in dat door de kortere ronde (2 km) het publiek de snelle en minder snelle mannen vaak zag langskomen. Nadeel was in het ver loop van de wedstrijd dat naar het einde roe niet alleen het publiek, maar ook de wedstrijdleiding het spoor zo nu en dan bijster was. In de wedstrijd leek de slag gemaakt na het skeeleren, want daar dubbel den Frans v. d. Berge en Kees Hoo gerland bijna het volledige peloton. Uiteindelijk bleek echter toch de ploeg Wisse-Karstanje-Koole de mest homogene, zij waren individu eel op alle onderdelen bij de snelste vier en samen de sterkste. De skeelers wisten al voor de start dat het dyo v. d. Berge-Hoogerland ongrijpbaar zou zijn. Deze twee Zeeuwse skeeler-kanonnen kregen in de eerste van de 10 te rijden ron des alleen Frans v. d. Tempel mee, ook nationaal B-rijder (net als de 2 Zeeuwen). Van de Tempel moest zijn euvele moed bijna bekopen toen hij bijge haald werd door Ferdi Wisse, maar kon in de eindsprint zijn derde plaats net veiligstellen. Deze twee konden als enige niet-gedubbelde skeelers op een goede wedstrijd te rugzien, want het Bevelandse duo hield op ongekende wijze huis in het Zeeuwse skeelerpeloton. Na de skeelers werd de fictieve es- tafettestok overgedragen aan de lo pers. Wim Dingemanse en Jan van Nieuwenhuyse, die samen als eer ste startten, moesten lijdzaam toe zien hoe Albert Karstanje dichter bij kwam. Karstanje, als vierde ge start liep gemiddeld per ronde een minuut in op het leidende tweetal. In de laatste kilometer van de tien die er te lopen waren, nam Karstan je de leiding om daarna het karwei af te laten maken door ploegmaat Floris-Jan Koole. Dat het hardfietsen aan Floris-Jan Koole wel toevertrouwd is, is in triathlonkring wel bekend. Op dat moment was de situatie voor het klassement nog redelijk duidelijk en Koole leek op de snelle flets met dicht achterwiel regelrecht op de overwinning af te stevenen. Vóór de finish werd Koole echter nog voorbijgestoken door amateur wielrenner Richard de Vrieze. Na enig geharrewar bleek echter dat Koole een ronde teveel heeft gere den en de Vrieze bij de start meer dan een ronde achterstand gehad te hebben, waardoor het trio Wisse- Karstanje-Koole verdiend won. Op de twééde plaats eindigde het veteranentrio Bostelaar-Antheunis- se-De Jong, voor Hoogerland-v. Nieuwenhuyse-v. d. Weijde. TORONTO (GPD) - Met zijn dramati sche spijtbetuigen over dopingge- bruik heeft Ben Johnson de harten heroverd van de Canadese bevolking. Veel mensen vinden dat hij weer voor Canada mag uitkomen in belangrijke atletiekwedstrijden. Johnson zei dat dolgraag te willen. De atleet wil be wijzen dat hij ook zonder het gebruik van verboden stimulerende middelen de snelste man ter wereld is. Het zal nog wel even duren voordat de superatleet weer officieel uit de start- HAAG (ANP) - De uitslagen van 'oensdag gespeelde wedstrijden in g na-competitie van de eerste divisie lenveen - Excelsior 2-0 Whead Eagles - NEC 0-0 |d na drie wedstrijddagen: 3 2 10 jraveen 3 2 0 1 '3 3 111 ?lsior 3 0 0 3 tam ma zaterdag: Excelsior - Heeren- livEC - Go Ahead Eagles 3-1 7-2 3-5 1-6 EAAN RTR) - AC Milan heeft giste- voor slechts 19.500 toeschouwers Pdoria verslagen in een wedstrijd >e Italiaanse Supercup. In het duel _Jn de landskampioen en de beker- paar van het vorige seizoen waren itederlanders bij AC Milan weer gövol. Rijkaard zorgde in de 18e |ut voor de gelijkmaker nadat r vlJf minuten eerder de score had ■und. Een kwartier voor het einde ■P+ Mannari AC op voorsprong. De t. Wefd Pas veilig gesteld in de laat- gjninuut toen Van Basten van elf ■loosl' cJoe'man van Sampdoria Ui!?11 ®ampd°ria 3-1 (1-1). 13. Vialli 0-1, «L i3? 1-1, 72- Mannari 2-1, 90. Van B» +1 (strafschop). ROSMALEN (ANP)- Het gaat als een lopend vuurtje door het internationale tenniswereldje: In Nederland is een klein wondertje gebeurt. Er liggen grasbanen, die de per fectie van Wimbledon evenaren. Een gedegen voorberei ding op Wimbledon, maar dan wel zo ontspannen moge lijk. Michael Chang verloor woensdag met 6-1,6-7 (3-7), 4-6 van Johan Kriek. Hij zei na afloop: „Winst en verlies; ze worden alle twee op je pad gelegd. Het komt erop aan, wat je ervan leert." De hoofdprijs van 50.000 dollar inspireert wellicht Michiel Schapers, maar niet de overige zeven deelnemers. Het ge volg is dat de op jaren rakende Nederlandse nummer één nogal verkrampt overkomt en het juist daarom niet maakt. Hij stond gisteren tegen Kelly Evernden, de Nieuwzeelan- der en Schapers verloor alweer: 1-6, 6-3,4-6. blokken voor de 100 meter sprint vliegt. De internationale atletiekfede- ratie IAAF heeft hem in elk geval van wege het dopinggebruik op de Olympi sche Spelen in Seoul geschorst tot sep tember 1990. Ernstiger is, dat de Cana dese regering Johnson voor het leven heeft uitgesloten van wedstrijden waarin hij Canada vertegenwoordigt. De regering kan invloed uitoefenen op het uitzenden van sportlieden, door dat de meeste sportorganisaties bijna volledig van overheidssubsidies af hankelijk zijn. Tot nu toe hebben Ca nadese sportmensen die positief wer den bevonden bij dopingcontroles geen genade gekregen. De vraag is, of voor Ben Johnson een uitzondering zal worden gemaakt. Sportminister Jean Charest wees gis teren een comeback van de zwarte sportheld niet volledig van de hand. Hij zei erover te zullen nadenken als het rapport klaar is van de commissie die het dopinggebruik in de Canadese atletiek onderzoekt. Johan Kriek, inmiddels alweer een veteraan op het cir cuit, was de aangewezen man om Changs kwaliteiten op gras te testen. De inmiddels Amerikaan geworden Zuid afrikaan, is een erkende serve-volleyer. Chang liet zien dat hij ook op gras een grote kan worden. Kriek was de eerste om dat toe te geven, en dat Changs serveerkracht hem ten zeerste had verrast. In de tweede en derde set lukte het minder; ook al omdat voor Chang de overgang van gravel naar gras nogal abrupt was geweest. Maar ook op gras heeft hij de potentie een grote te wor den", aldus Kriek. „Er is natuurlijk een risico als een jon gen van zeventien al zoveel presteert als hij. Kijk naar Agassi. Er komen tegenslagen. Dat is onvermijdelijk. Maar ik geloof, dat Chang al zover is, dat hij ook dat aankan." Evernden (Nze) - Schapers (Ned) 6-1, 3-6, 6-4. Zivojinovic (Joe) - Goldie (VSt) 6-3, 6-4. Kriek (Vst) - Chang (Vst) 1-6, 7-6 (7-3), 6-4. Michael Chang in actie tijdens zijn eerste optreden in Ros malen. Stand: Groene groep: 1. Kriek 2-4 2. Evernden 1-2 3. Chang 1-2 4. Schapers 2-0 Stand: Witte groep: 1. Mecir 2. Zivojinovic 2. Goldie 4. Steeb 1-2 2-2 2-2 1-0 De Canadian Track and Field Asso ciation, de Canadese atletiekunie, vindt dat Ben Johnson een kans moet krijgen om zich te rehabiliteren. Niet alleen omdat zelfs moordenaars vrij wel nooit levenslang krijgen, maar ook omdat Ben Johnson nu zeer goed bruikbaar is in de strijd tegen doping. „Ben Johnson kan het symbool wor den van een nieuw tijdperk", zegt voorzitter Jean-Guy Oullette van de atletiekunie, „een tijdperk waarin de sport vrij is van doping. Canada zal al het mogelijke doen om de rest van de wereld te overtuigen van de noodzaak de doping te bestrijden". „Gebruikers zul je altijd houden", er kent hij. Het is om die reden zeer be langrijk, zegt hij, dat er ook buiten de wedstrijden op doping wordt gecon troleerd, wanneer het eventuele ge bruik van stimulerende middelen niet gemaskeerd is. De straffen moeten zwaarder worden. Oullette denkt aan een schorsing van drie jaar en uitslui ting van de eerstvolgende Olympische Spelen. Na de schandelijke val van Ben John son in Seoul is Canada al begonnen met dopingcontroles buiten de wed strijden. Maandelijks worden vijftien atleten getest. Oullette wil er ook voor zorgen dat Canadese atleten die in het buitenland wonen en trainen voor controle kunnen worden opge roepen. De Canadese regering betaalt de zeer kostbare dopinganalyses. De Canadese atletiekunie wilde eind 1987 al b eginnen met dopingcontroles „bij nacht en ontij". „Dat kregen we toen niet voor elkaar", zegt Oullette, „daarom zitten we nu met dit enorme schandaal. Nu kunnen die controles wèl. Het is jammer dat voor zoiets ken nelijk altijd eerst een schandaal nodig is". Oullette vindt dat er nu een kruistocht tegen stimulerende middelen moet worden gevoerd. „De sport is erg ziek. Ik geloof evenwel niet dat meer dan de helft van de sporters doping slikt. Maar er is een ernstig probleem, dat we in eerste instantie te lijf moeten met controles buiten de wedstrijden". Hij ziet voor Canada internationaal een leidende rol weggelegd in de anti- dopingstrijd. „Als we de kar niet trek ken, bevinden onze atleten zich in een nadelige positie. Alle landen moeten meedoen aan controles tijdens trai ningsperiodes". Oullette weet dat hij dat niet in korte tijd voor elkaar krijgt. „Maar het komt er. Er is al een sterke stroming op gang gekomen. De Scandinavische landen en Groot-Brittannië voelen ook heel sterk voor die onverwachte doping controles. Ik denk dat de wil daartoe ook in de Oostbloklanden aanwezig is. Geen enkel land wil toch zoiets als wij nu met Ben Johnson hebben meege maakt". WEST-BERLIJN (ANP) - Het Neder landse hockeyteam heeft zijn kansen op het veroveren van de elfde Cham pions Trophy vergroot door gisteren in West-Berlijn voor ongeveer 2000 toeschouwers ook Westduitsland te verslaan. Na een nadelige ruststand (0-1) won Oranje met 2-1 door treffers van Crucq en Poortenaar. De Neder landse doelpunten vielen met nog geen minuut tussenruimte. Na de rustdag speelt Nederland morgen zijn vierde en voorlaatste wedstrijd tegen India. Na de rust (1-0-voorsprong Westduits land) kwam de ommekeer snel. In de 41e minuut pushte Crucq een wonder mooie afschuifvariant bij de tweede strafcorner achter Schliemann. Nau welijks 45 seconden later keken de ver blufte Westduitsers zelfs tegen een achterstand aan door een met veel bravoure al duikend ingeslagen bal van Poortenaar. die een uitgekiende pass van Van 't Hek oppikte (1-2). Bondsrepubliek Duitsland-Nederland 1-2 (1-0). 20. Fischer (sc) 1-0,41. Crucq (sc) 1-1,42. Poortenaar 1-2. Scheidsrechters: Webb (GBr) en Baghdadi (Pak), toeschouwers: 2000. Australië-Groot-Brittannië 2-1 (0-1). 7. N. Thompson 0-1. 42. Hawgood 1-1. 45. Corbitt (sc) 2-1. Scheidsrechters: Sprenger(BRD)en Vigier (Fra), toeschouwers: 2.000. Pakistan-India 1-0 (1-0). 24. Ibrahim (sc) 1-0. Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Seid- ler (BRD), toeschouwers: 2500. Stand: Nederland 3 3 0 0 6 7-3 Australië 3 3 0 0 6 9-6 Pakistan 3 1 0 2 2 6-7 India 3 1 0 2 2 5-6 BRD 3 1 0 2 2 5-6 Gr. Brit. 3 0 0 3 0 2-6 Donderdag is een rustdag. Het resterende programma is: vrijdag: Nederland-India en Groot-Brittan- nië-Pakistan. zaterdag: BRD-Australië en India-Groot- Brittannië. zondag: Nederland-Australië en BRD-Pa- kistan. RIO DE JANEIRO (ANP) - De hoogste voetbalautoriteiten van Brazilië wil len deze week met PSV praten over aanvaller Romario. Voorzitter Texei- ra en directeur voetbal Miranda heb ben besloten de Europese voetbal- toernee van hun nationale elftal uit te breiden met een bezoekje Eindhoven. Doel: Romario vrij krijgen voor de wedstrijden om de Copa America, van 1 tot 16 juli in Brazilië. PSV wil dat de topscorer van de eredi visie vakantie neemt tot 10 juli. Geeft PSV hem niet vrij, dan maken de Bra zilianen de zaak aanhangig bij de KNVB, desnoods bij de FIFA. Zij be tichten de landskampioen van con tractbreuk. Romario heeft een clausu le in zijn contract, waarin staat dat hij in officiële wedstrijden mag meedoen. De strijd om Copa America is een offi cieel toernooi. UTRECHT (GPD) - FC Utrecht heeft Edo Ophof gecontracteerd. De voor malig international is aangetrokken als opvolger van de naar VfL Bochum getransfereerde libero Gerrit Plomp. Ophof is voor één jaar vastgelegd. Het afgelopen seizoen kwam de 30-jarige Ophof voor AZ uit. Peter Barendse voetbalt de komende twee seizoenen voor BW Den Bosch. De 22-jarige middenvelder speelde voor Feyenoord. Hij krijgt bij zijn nieu we club te maken met trainer Rinus Is raël, met wie hij eerder bij de club uit Rotterdam werkte. Met de transfer is een bedrag van ruim vier ton gemoeid. LAUSANNE (RTR) - Juan Antonio Sa maranch heeft woensdag verklaard nog vier jaar voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Comité te willen blijven. De Spanjaard (68) zei dat zijn artsen er geen bezwaar tegen hebben, als hij zich in augustus van dit jaar bij de sessie in Puerto Rico laat herkie zen. Advertentie Omega voor veelbetekenende momenten. Bij de Olympische spelen, de ruimtevaart en in je eigen leven. OMEGA CONSTELLAVOh uit Zwitserland. TERNEUZEN Axelsestraat 28 GOES Telefoon 01150-13904 VLISSINGEN Walstraat 88 MIDDELBURG Telefoon 01184-16400 Lange Kerkstraat 48 Telefoon 01100-14863 Nieuwe Burg 14-16 Telefoon 01180-35275 OOSTBURG Burchtstraat 8 Telefoon 01170-2961

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25