PZC Europees voetbal voor Arie Haan Clubbesturen opgelet: Puntenrecord Inter Milan Leo Beenhakker ontroerd na titel Real Madrid Rouwstemming bij oud-internationals sport 10 Dubbele winst Monique Knol Lotto 23 Toto 23 Westduitse Lotto Belgische Lotto «vCfpVpVT '❖et V0vV MAANDAG 12 JUNI 1989 Negen getuigen Beleggen Bespot Eigenwaarde 1 X X X X X X X X X X X X Honved kampioen <WÉ, ifi Marseille Luzern kampioen aMTe, I Friesland VAN BASTEN SCOORT TWEE KEER Aanmelden voor deelname aan de Grote Clubactie '89 vóór 15 september a.s. Start lotenverkoop donderdag 5 okt. 1989. Prijzenpakket met prachtige vakanties, voor meer dan een miljoen aan geldprij zen, als klap op de vuurpijl een ton, be lastingvrij. Voor de club zelf 80% winst op alle verkochte loten en kans op een 'Sur prise-prijs'. Wij zullen de verenigingen graag helpen met raad en daad en publiciteit en 'steun vanuit de lucht' door Tros-radio en -t.v. Schrijf voor aanmelding of om informatie naar: PZC postbus 18,4380 AA Vlissingen o.v.v. GCA. VLIEGRAMP SCHADUW OVER TRIP Johnson: slim of achterlijk? (door "Weert Schenk) TORONTO (GPD) - „De meeste mensen hier zouden het liefst willen dat Ben Johnson nog een spuit nam". De hardloper op de atletiekbaan in Toronto veegt zwijgend het zweet van zijn gezicht en vervolgt: „Een spuit met waarheidsserum. Nie mand gelooft hem meer. Hij is een leugenaar". Een dergelijke beschuldiging was ne gen maanden geleden in deze omge ving nog maar weinig te horen. Vrij wel iedereen bleef achter Ben John son staan toen hij zwaar vernederd terugkeerde van de Olympische Spe len in Seoul, waar hij zijn schitterend op de 100 meter sprint gewonnen gouden medaille vanwege dopingge- bruik had moeten inleveren. Na de dramatische ontkenning van Johnson ooit bewust verboden mid delen te hebben genomen, dachten veel Canadezen dat hij inderdaad on schuldig was. Op de atletiekbaan hing een spandoek: „Ben, we geloven je". Maar de laatste maanden is steeds duidelijker geworden dat de verkla ring van Ben Johnson niet klopt. Naarmate het onderzoek van de Ca nadese regeringscommissie naar het dopinggebruik onder amateurspor ters vordert, brokkelt het vertrou wen in de zwarte reus af. Al zeker ne gen getuigen die Johnson van zeer nabij meemaakten, verklaarden on der ede dat hij anabole steroide pak te. En dat hij heel goed besefte dat zoiets tegen de regels is. Vijf getui gen zeiden zelfs bij hem persoonlijk de injectiespuit te hebben gehan teerd. Johnsons advocaat, Ed Futerman, heeft tijdens de verhoren van de on derzoekscommissie steeds doen voorkomen dat de superatleet slachtoffer is geworden van de ambi ties van coach Charly Francis en lijf arts Jamie Astaphan. Om via John son erkenning te krijgen, hebben zij hem verboden middelen toegediend. 'Big Ben', die een kinderlijk vertrou wen in dit tweetal had, ging ervan uit dat hij vitaminen kreeg. In deze strategie van Futerman past het om de 27-jarige Johnson af te schilderen als een achterlijk per soon. Dit weekeinde werd bekend dat de advocaat de intelligentie van Johnson heeft laten testen. Uit het resultaat blijkt dat Johnson het ver stand heeft van een jongetje van ne gen jaar. De boodschap is duidelijk: wat weet zo'n iemand nu van anabo len af?! Futerman, die niet vooruit wil lopen op het verhoor van Johnson door de regeringscommissie, ziet dit kenne lijk nog als de enige manier om zijn cliënt te verdedigen. Maar het lijkt er niet op dat hij daarmee ook maar ie mand in Toronto kan overtuigen. Men weet dat Ben niet de beste van de klas is. Hij leest en schrijft niet ge makkelijk en heeft moeite met het in vullen van formulieren. De atleet, die afkomstig is uit een arme Jamaicaan- se familie, is ook niet zo handig in het totstandbrengen van internationale telefoongesprekken, wat toch lastig kan zijn voor iemand die de hele we reld afreist. Maar er is ook een andere Ben John son, waar Futerman het niet over heeft. Die Ben Johnson is niet stom. Die koopt auto's en land, onderhan delt over zijn eigen hypotheken, be kijkt zelf of hij in de olie-industrie moet beleggen en maakte onlangs ruim een miljoen gulden winst bij de verkoop van een huis. Zijn financieel adviseur, Ross Earl, getuigde: „Hij weet precies wat hij doet". Dezelfde Ben Johnson, die in het openbaar verlegen is en stottert, heeft in Toronto de naam een vrou wenversierder te zijn. Vrienden zeg gen dat er veel met hem te lachen valt: hij heeft een scherp gevoel voor humor. Voor een achterlijk ventje dat met zich laat sollen en niet merkt dat hij groeit en groeit, zal dit toch niet zo snel gezegd worden. Welke Ben Johnson zal vandaag voor de onderzoekscommissie verschij nen en onder ede worden verhoord: de 'dumbo' of 'de boerenslimme'? Hij heeft nog geen enkele aanwijzing ge geven welke kant het opgaat. In de zeldzame interviews die hij na Seoul toestond, is hij bij zijn ontkenning ge- Sprinter Ben Johnson komt in Toronto deze week voor zijn rechters. bleven of er niet verder op ingegaan. Vorige week zei Johnson slechts dat hij zich zorgen maakt over het ko mende verhoor. Het zal voor de atleet moeilijk zijn om de juiste toon aan te slaan en zo zijn geloofwaardigheid terug te win nen. De eens verheerlijkte Johnson wordt nu in Toronto bespot. De men sen voelen zich door hem in de steek gelaten. Niet omdat hij doping nam, want dat, zo is uit de verhoren geble ken, doet bijna iedereen aan de top. Maar omdat hij niet de waarheid spreekt. Onlangs uitte iemand die gevoelens door tegen de peperdure sportwagen van Johnson te trappen. De man ren de harde weg, wat natuurlijk zinloos is als de snelste man ter wereld je op de hielen zit. In het opstootje dat volgde, keerden veel omstanders zich tegen Johnson. Dat is tekenend voor de sfeer, bevestigt advocaat Futer man. Ben Johnson doet alsof hij er niet on der gebukt gaat. Zijn beste vriend, de hordenloper Mark McKoy, zegt dat het Ben allemaal niet raakt. Zij ma ken samen, zoals altijd, een hoop ple zier. „We gaan uit, feesten, praten over vrouwen en rijden in zijn sport auto rond". Ook manager Dan Thompson van het atletiekcentrum waar de wereldrecordhouder op de honderd meter altijd traint, zegt dat Johnson niet veranderd is. „He is the same old Ben". Sportverslaggever Al Sokol van de Toronto Star, die Johnson al vanaf diens 12e jaar op de atletiekbaan volgt, gelooft niet zo in dat ogen schijnlijk zorgeloos gedrag. „Ik weet zeker dat alles wat er na Seoul is ge beurd in Bens hoofd roldtolt. Zijn he le gevoel voor eigenwaarde is geba seerd op zijn vroegere positie als 's werelds beste sprinter. Als hij geen sprinter is, wie is hij dan?" Vandaar dat Ben Johnson opnieuw aan de internationale competitie wil meedoen als zijn schorsing door de Internationale Atletiekfederatie vol gend jaar september is afgelopen. Voor de Italiaanse televisie zei hij te dromen van een come back bij de vol gende Olympische Spelen. „Ik wil het weer tegen Carl Lewis opnemen". Hij vertelde momenteel hard te trai nen. „Ik train een hele week en rust de week daarna. Mijn vorm en ge wicht is hetzelfde als voor Seoul. Mijn tijden zijn ook erg goed. Onlangs liep ik nog een wereldtijd op de 60 meter". Manager Dan Thompson van het at letiekcentrum van de universiteit van York schetst een ander beeld van de trainingsarbeid van Johnson. „Hij komt hier twee, drie keer in de week om wat met gewichten te trainen. Hij blijft niet lang; een half uur of zo. Ben is duidelijk niet gemotiveerd". In tegenstelling tot zijn beweringen, heeft Johnson nog geen enkele keer sprinttrainingen gedaan. Thompson weet zeker dat Johnson zijn loop trainingen niet op een andere baan uitvoert. De atletiekbaan van York vormde eens het centrum van John sons leven. Hij bracht er dagelijks uren door. „Ben zou nooit ergens an ders gaan trainen". Het is ook moeilijk om te trainen voor wedstrijden die mogelijk pas over meer dan een jaar zullen plaatsvin den. Bovendien moet Ben Johnson alles op eigen houtje doen. Hij heeft geen coach meer. Om goed te kunnen presteren en zeker te zijn dat hij weer voor Canada kan uitkomen, dat hem vooralsnog levenslang heeft ge schorst, moet Johnson allereerst een goede beurt maken voor de onder zoekscommissie. Hij staat nu voor de keus: moet hij op de lijn blijven zitten van Ed Futerman en volhouden dat hij echt niet wist van de verboden middelen. Of kan hij beter maar de waarheid zeggen: „Ik gebruikte do ping. Ik moest dat wel, omdat ik suc ces wilde hebben. Maar ik heb er spijt van". Met dat laatste zal hij in elk ge val een groot deel van het Canadese publiek weer voor zich innemen. Een kleine 300 journalisten van over de hele wereld zullen in Toronto de getuigenis van Ben Johnson bijwo nen. STUTTGART (ANP) - Arie Haans Stuttgart heeft op de voorlaatste speeldag van de Bundesliga zijn kans op deelneming aan het UEFA-beker- toernooi door Allgower gegrepen. De verdediger maakte een kwartier voor tijd de winnende treffer tegen Borus- sia Mönchen-Gladbach. Door die overwinning kwam Stuttgart één punt boven Gladbach op de vijfde plaats. Voor Borussia hang het „Euro pese leven" af van de bekerfinale. Wint Werder Bremen in Berlijn van DEN HAAG (ANP) - De resulta ten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn (op gave onder voorbehoud): De winnende getallen zijn: 3-4-8 - 14 - 24 - 29 Reservegetal: 34. Deelnemers: 534.965, inleg: ƒ2.258.861,00, prijzenbedrag: 1.154.947,00. Cijferspel 23: 24 27 64. De juiste kolom is: 3 -1 - 2 -1 - 2 -1 -1-1-2-1-1-1. Deelnemers: 15.060, inleg 76.067,00, prijzen bedrag: 36.132,00. Winnende getallen: 6 - 8 -10 -16 - 21 - 34 Reservegetal: 45. Spiel '77: 1 1 6 0 4 7 4. Winnende getallen: 4 - 6 - 7 - 9 - 22 - 28 Bijkomend nummer: 20. Jo- kernummer: 6 2 9 3 3 3 8. 1 HSV-Leverkusen 2 FC Köln-St. Pauli 3 Uerdingen-Stuttg. Kick. 4 Nümberg-B. München 5 VfL Bochum-Hannover 6 Eintr. Frankf.- B. Dortm. 7 Karlsruhe-Werder Bremen 8 Stuttgart-B. M.-Gladbach 9 Kaisersl.-Mannheim 10 Inter Milan-Atalanta Berg. li AS Roma-Fiorentina 12 Sampdoria-Hellas Verona Dortmund, dan is ook Mönchen-Glad- bachs zekere zesde plaats op de rang lijst goed voor het derde Europese be kertoernooi. De degradatiegroep werd uitgebreid met VfL Bochum, dat op eigen veld met 1-3 verloor van Hannover, dat al zeker is van zijn stapje terug. Fortuna Düsseldorf promoveerde zondag naar de bundesliga. De koploper van de tweede divisie van het Westduitse voetbal won de voorlaatste competi tie-wedstrijd van SV Meppen (4-1). VfB Stuttgart - Borussia Mönchen-Glad bach 2-1, Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 2-1, Kaiserslautem - Waldhof Mannheim 0-3, Bayer Uerdingen - Stuttgar- ter Kickers 1-3, VfL Bochum - Hannover 1-3, Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1-1, FC Köln - St. Pauli 4-2, FC Nürnberg - Bayem München 2-1, Karlsruher SC - Werder Bre men 1-0. Stand: Bayem München 33-48, FC Köln 33-45, Werder Bremen 33-42, Hamburger SV 33-41, VfB Stuttgart 33-39, Borussia Mön- chen-Gld. 33-38, Borussia Dortmund 33-35, Bayer Leverkusen 33-34, Karlsruher SC 33- 32, Kaiserslautem 33-31, Bayer Uerdingen 33-31, St. Pauli 33-30, Waldhof Mannheim 33-29, VfL Bochum 33-26, FC Nürnberg 33- 26, Eintracht Frankfurt 33-25, Stuttgarter Kickers 33-24, Hannover '96 33-19. Honved heeft zijn Hongaarse voetbal kampioenschap geprolongeerd. In de laatste competitieronde versloeg Hon ved zijn grootste concurrent, stadge noot MTK Budapest met 2-0. Ferenc- varos Budapest, dat zaterdag met een zelfde uitslag bij Veszprem won, ein digde daardoor op de tweede plaats. Dunaujvaros en Zalaegerszeg degra deren direct, Haladas Szombathely en Vasas Budapest spelen degradatie wedstrijden. V? Heerenveen ging bij NEC ten onder. Op de foto kijkt Stanley Mc Donald (links) van de Friese club een kopbal na van Evert Radstaat van NEC (in donker shirt). Landskampioen Olympique Marseille heeft zaterdagavond in Parijs ook de Franse voetbalbeker veroverd. In de eindstrijd won de laatste liefde van Bernard Tapie met 4-3 van Monaco. Marseille haalde de dubbel 1972 ook al eens. De held van de 72e bekerfinale, een van de spektaculairste van de laat ste jaren, was aanvoerder Jean-Pierre Papin, die drie keer scoorde. Marseille - Monac 4-3 (2-1) 12. Papin 1-0, 22. Papin 2-0,31. Dib 2-1,47. Papin 3-1,65. Allofs 4-1, 72. Dib 4-2, 88. Amoros 4-3 (strafschop). Luzem heeft op de voorlaatste speel dag van de Zwitserse voetbalcompeti tie de titel veilig gesteld. Door met 1-0 van Servette te winnen behield de club zijn voorsprong van drie punten op Grasshoppers, dat Xamax met 2-1 ver sloeg. DEVENTER (ANP) - Voor Go Ahead Eagles begon zaterdagavond de na- competitie, voor Excelsior de vakan tie. In de Adelaarshorst eindigde de wedstrijd tussen de beide verliezers van de eerste ronde in een overwin ning van 3-1 voor de thuisclub. Met het duel tegen NEC aanstaande woensdag voor de boeg doet Go Ahead weer volop mee in de strijd om promotie, na twee nederlagen is de rol van Excelsior uitgespeeld. Trainer Joop van Daele van Excelsior gaat ervan uit vijf basispelers te verlie zen. Steve Wasiman tekende bij Feye- noord, Van Goozen bij Heracles, Latu- heru is vrijwel rond met Vitesse en vol gens de trainer onderhandelen doel man L'Ami, die terugkomt van PSV, en Refos met SW. Excelsior zal de ploeg aanvullen met amateurs uit de regio. Kortom, Excelsior is en blijft een leuke ploeg voor de eerste divisie, niet voor de eredivie. Go Ahead beschikt echter ook niet over de stabiliteit van een eredivisie club. Dat bleek in het seizoen, dat blijkt in de nacompetitie. De formatie van trainer Korbach, die vorige week begon met een nederlaag van 0-4 bij Heerenveen, wisselde sterke en zwak ke perioden af. De kwaliteit van spe lers als Woudsma, Hofstede, Wilson en Decheiver was uiteindelijk voldoende. Go Ahead Eagles-Excelsior 3-1 (2-1). 7. War- ry van Wattum 0-1,16. Pelleboer 1-1,29. Lo- deweges 2-1,69. Van den Brink 3-1. Scheids rechter: Van Vliet, toeschouwers: 2.000. Ge le kaart: Michel van Wattum (Excelsior). van de Nijmegenaren veel overtuigen der dan de uitslag doet vermoeden. Ondanks de tweede winst in het ex traatje, had NEC-coach Leen Looyen een wrange smaak in de mond. Hij wees erop, dat zijn ploeg een grote deuk had kunnen schieten in het Frie se doelsaldo van vier. Dat werd slechts gereduceerd tot drie, volgens Looyen mede door een foute beslissing van scheidsrechter Blankenstein, vijf mi nuten voor tijd. Advertentie Stichting Grote Clubactie voor al die kleine verenigingen Vergunning van de Staatssecreta ris van justitie d.d. 31-01-89 on der no. LO730/145/01789 Friesland maakt even pas op de plaats. Voetbaltrots Heerenveen, na de 4-0 op Go Ahead de uitgesproken favoriet voor de winst in nacompeti tie, ging in de tweede ronde met 1-2 on deruit bij NEC. Bovendien was de zege ROME (RTR/SID) - In een bewogen wedstrijd tegen Atalanta heeft Inter- nazionale het puntenrecord in de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal verbeterd. De kampioen kwam dankzij de overwinning van 4-2 op een totaal van 56 punten. De oude topscore stond op naam van Juven- tus, dat in 1960 met 55 punten de titel veroverde. Inter heeft bovendien nog twee duels te goed. De winst op Atalanta, de verrassende debutant in de serie A, kwam niet zon der slag of stoot tot stand. Slechts 19 van de 22 spelers haalden het einde. Matthaus (Inter), Fortunato en Nicoli- ni (beiden Atalanta) werden uit het veld gestuurd. Inter kreeg ook nog eens te maken met een snelle achter stand. Matthaus (strafschop), Serena (2, waaronder 1 strafschop) en Brehme maakten de doelpunten voor de kam pioenen. AC Milan bleef derde. De winnaar van de Europese beker voor landskam pioen versloeg Pisa met 2-0. Beide tref fers kwamen op naam van Marco Basten, die zijn totaal daarmee op bracht. Milan miste Ruud Gullit Frank Rijkaard, die zondagmiddag Amsterdam de herdenkingsdien, voor de slachtoffers van de vliegran in Suriname bijwoonden. Pisa, ploeg van Mario Been, is door het lies officieus gedegradeerd. Napoli verloor van Ascoli, 2-0. Dewii naar van de UEFA-beker miste vijff sisspelers, onder wie Maradona. De/ gentijn meldde zich dit keer af i maagklachten. Oók topschutter Cl ca ontbrak. De Braziliaan is ziek moet een maand rust houden. Ascoli - Napoli 2-0, Bologna - Pescara Como - Torino 2-3, Intemazionale - Atalan 4-2, Juventus - Lazio 4-2, Lecce - CesenaO Pisa - AC Milan 0-2, Roma - Fiorentina2 Sampdoria - Verona 2-1. Stand: Intemazionale 32-56, Napoli 32. AC Milan 32-42, Juventus 32-40, Sampdor 32-37, Atalanta 32-35, Fiorentina 32-33, Roma 32-31, Verona 32-28, Lecce 32-28, A coli 32-28, Bologna 32-28, Cesena 32-21L zio 32-26, Pescara 32-25, Torino 32-25 c'or 32-22, Pisa 32-21. DÜSSELDORF (ANP) - Monique Knol heeft dit weekeinde in de Bondsrepu bliek twee wielerwedstrijden voor vrouwen gewonnen. De Olympische kampioene was zaterdag in Rathin- gen de sterkste in een koers over 83 kilometer. Zondag won de Amers- foortse in Düsseldorf, waar ze met 18 seconden voorsprong op het peloton finishte. De uitslagen zijn: Rathingen: 1. Knol (Ned) 83,5 kilometer in 2 uur, 7 minuten en 10 seconden, 2. Niehaus (BRD), 3. Paulitz (BRD) beiden zelfde tijd. Düsseldorf: 1. Knol (Ned) 72,8 kilometer in 1.49.51, 2. Hallbach (BRD) 0.18, 3. Baartman (Ned) zelfde tijd. MADRID (ANP) - Voor de vierde ach tereenvolgende keer heeft Real Ma drid zich verzekerd van de Spaanse voetbaltitel. De winst tegen Espanol (3-0) voor 90.000 toeschouwers in het Bernabeau-stadion was voldoende. Het betekende het derde kampioen schap bij de „Koninklijke" voor de Nederlandse trainer Leo Beenhakker, die over enkele weken zijn rentree maakt bij Ajax. De oefenmeester was meer dan ooit in zijn Spaanse tijd geëmotioneerd. On middellijk na het eindsignaal vertrok hij naar de kleedkamer, om het succes in afzondering te vieren. De spelers verlosten hem van zijn eenzame op sluiting en droegen hem in triomf het veld over. Beenhakker noemde dit zijn mooiste beloning. „De voetballers hebben nog steeds respect voor mij." Volgens Beenhakker had het weder- szijdse vertrouwen tussen hem en de spelers Real gesleept door de moeilij ke weken, die volgden op de Europese uitschakeling door AC Milan. „We hebben veel kritiek gehad, maar zijn nooit aan ons zelf gaan twijfelen. Het was een moeilijk jaar, dat is geen ge heim. Dat de spelers nog steeds willen dat ik blijf, maakt het afscheid zeer moeilijk." Met nog twee wedstrijden te spelen heeft Real een voorsprong van vier punten op Barcelona, dat zaterdag de andere ploeg uit de hoofdstad, Atleti- co, had verslagen. Dat is voldoende. In het geval beide ploegen gelijk eindi gen, telt het onderlinge resultaat. In Madrid won Real dit seizoen het duel met de aartsrivaal (3-2), de wedstrijd in Nou Camp eindigde later onbeslist (0- 0). Hugo Sanchez maakte het feest zon dag niet voor de volle 90 minuten mee. De Mexicaanse scherpschutter kreeg na de rust hooglopende ruzie met de scheidsrechter over een vrije trap. De arbiter zag geen andere mogelijkheid dan de spits uit het veld te sturen. D; gebeurde in de 72e minuut. De to schouwers maakten het voorval nii meer bewust mee. Zij hadden zii reeds volledig in het feestgedruis g stort. De ploeg in het algemeen en tra ner Beenhakker in het bijzonder v den luid bejubeld. Don Leo had kort na de wedstrijd no slechts oog voor zijn volgende doel, Spaanse beker. Daarin wacht binnei kort de tweede wedstrijd in de hal) finale tegen Atletico Madrid. De eerst won Real reeds met 2-0. „Vandaag be ik blij, maar morgen denk ik weer a: de volgende wedstrijd", zei de Pape drechter. Hij was niet de enige die bi nenkort afscheid neemt. Ook Cam cho, Reals record-international, stoj Hij mocht, als blijk van waardering,) laatste drie minuten van de kaï pioenswedstrijd actief meemake Volgend jaar is hij jeugdtrainer 1 Real. Espanol gaf zich niet gemakkelijk g wonnen. De stadsgenoot van Bareel na heerste zelfs in de openingsfase. H was slechts aan doelman Buyo te da ken, dat Real niet al snel tegen ef achterstand aankeek. De omstredf doelman overtrof zichzelf en verrich enkele reddingen van allure. RealM drid herstelde zich door fraaie dof punten van Butragueno en Sanche Vlak voor het einde maakte Gordil het derde doelpunt. Real Madrid - Espanol 3-0, Barcelona-Atl tico Madrid 3-0, Valladolid - Cadiz 1-0, Gijl - Osasuna 2-1, Celta - Athletic Bilbao 1-2,1 grones - Oviedo 1-1, Sociedad - Valencia# Zaragoza - Malaga 2-1, Murcia - Sevilla 1 Betis - Elche 3-1. Stand: Real Madrid 36-58, Barcelona 36-5 Valencia 36-47, Atletico Madrid 36-42, Zar goza 36-40, Valladolid 36-40, Athletic B bao 36-38, Sevilla 36-37, Celta 36-37, na 36-35, Sporting Gijon 36-34, Oviedo J 34, Sociedad 36-34, Logrones 36-33, Malai 36-32, Cadiz 36-30, Espanol 36-29, Real B tis 36-27, Murcia 36-24, Elche 36-15 NEC-Heerenveen 2-1 (2-0). 2. Janssen 1-0,40. Radstaat 2-0,85. Groen 2-1. Scheidsrechter: Blankenstein, toeschowers: 14.000. Gele kaart: Lok en Wijnhoven (NEC), McDonald (Heerenveen). De stand is: NEC 2 2 0 0 4 3-1 Heerenveen 2 10 12 5-2 G A. Eagles 2 10 12 3-5 Excelsior 2 0 0 2 0 1-4 Voor woensdagavond staan op het programma: NEC-Go Ahead en Excel- sior-Heerenveen. SINT MAARTEN (GPD) - De echte lol is er af voor de oud-internatio nals, die bezig zijn aan een drie we ken durende toernee door het Ca- raibische gebied. Ondanks de rouwstemming vanwege de ramp met het SLM-vliegtuig in Surina me zijn ze, gedeeltelijk tegen hun zin, inmiddels twee keer in actie geweest. Brazilië werd in Curacao, op de dag van de ramp, met 1-0 ver slagen. Afgelopen zaterdag won nen de oud-internationals met 2-0 van Sint Maarten. „Het liefst", vertelt AZ-elftalleider Hugo Hovenkamp aan het ontbijt in een hotel op Sint Maarten, „had den we niet gespeeld tegen Brazilië. Toen ik van het verschrikkelijke on geluk hoorde heb ik eerst een tijdje zitten janken. We moesten echter voetballen. Die Brazilianen waren al onderweg". Het duel werd, voor een kleine vier duizend bezoekers, al na twintig mi nuten beslist door een goal van Wil ly van de Kerkhof. „We waren veel sterker. Toen Johan Neeskens (met een spierscheuring) moest uitvallen en Gerrie Mühren uit de wedstrijd werd geschopt kregen we het moei lijk. De 'jonge' achterhoede hield ons overeind". Johan Neeskens is inmiddels terug in Zwitserland. Enerzijds vanwege zijn blessure, waarvan hij al last had voor hij aan de trip begon. Neeskens moest tevens afreizen om deel te ne men aan een cursus. Rob Rensen- brink is uitgevoetbald doordat hij nog niet helemaal hersteld bleek van een operatie. De blessure van Mühren was minder ernstig dan aanvankelijk werd verondersteld. Hij kan spelen. De Volendammer gaat overigens niet naar Ajax om de functie van Barry Hulshoff over te nemen. „Ik heb dat in de krant gele zen, maar ik weet van niets", aldus de bij Volendam opgestapte trai ner. Op Sint Maarten troffen de 'Old Ve terans from Holland' zaterdag jeugdige kampioenen van het ei land. „Een enorme schoppartij", beschrijft Hovenkamp dat duel, „op een veld waarop ik mijn scha pen nog niet zou uitlaten. Ze lagen constant met tien man voor het doel en wij maar aanvallen. Deze trip is aan de ene kant een uitje voor ons, maar als we eenmaal voetballen zijn we heel serieus De internationals wonneil met 2-0 door doelpunten van wederom Wil ly van de Kerkhof en Johnny Rep Het was de bedoeling, dat de trip na Sint Maarten zou worden voortge zet op Sint Eustatius. „Dat", vertelt Hovenkamp, „is niet doorgegaan, Op het laatste moment bleek de or ganisatie op dat eiland de zaak fi nancieel niet rond te kunnen krij- gen". Een extra mogelijkheid om, nu de ramp enigszins is verwerkt, een beetje rond te kijken. „Sint Maar ten is echt een paradijs", zegt Ho venkamp met bewondering in zijn stem. „Ik heb veel gezien, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. We zijn op een onbewoond eiland ge weest. Witte stranden en een helder blauwe zee, echt een paradijs" Van vliegangst bij zijn teamgeno ten is volgens de Alkmaarse elftal- leider niet echt sprake. „Alleen Sjaak Swart heeft het niet makke lijk. Hij heeft normaal al vliegangst, maar nu is het helemaal erg. De vlucht naar Sint Maarten duurde een uur en twintig minuten. Sjaak heeft zitten zweten zoals een ander alleen in de heetste sauna doet' Woensdag vertrekt het gezelschap naar Bonaire om tegen de oud-voet ballers van dat eiland te spelen Verder staan er nog wedstrijden ge pland tegen Curacao en oud-Am t» Op 20 juni keert de ploeg terug naar Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 10