PZC Buurthuizen SKW zouden wijkcentra moeten worden Gerestaureerd orgel Oostkerk Middelburg officieel in gebruik Banken rond de Kapel Hoogelande Historicus Jan Bruijns doet boekje open over Ovezande Raadsfracties Veere willen Zeeuwind aan leden helpen weekenddiensten kerkdiensten streek DAGELIJKS BESTUUR IN DISCUSSIENOTA: Problemen SPREKERS GAVEN SLEUTEL DOOR Onderhoud MET GELD ROTARYCLUB VONDST KLASSEFOTO KREEG VERVOLG RENTELOZE LENING VERENIGINGli ZATERDAG 3 JUNI 1989 w1{ MIDDELBURG Zangavond van mannenkoor Jazzgymnastiek - De afdeling jazzgymnastiek van de Middelburgse Turnvereniging 1969 geeft zaterdag 10 juni vanaf 19.30 uur een demonstratie in de Schouwburg. Turnen - De Middelburgse Turn vereniging 1969 houdt woensdag 14 ju ni een selectietest voor meisjes gebo ren in '81,'82 en '83. Jongens geboren in '81 en '82 worden donderdag 15 juni ge test. De geselecteerde kinderen wor den toegelaten tot een voorbereidings groep. De test voor meisje wordt ge houden tussen 16 en 18 uur in gebouw De Bachtensteene. Jongens moeten om 17.30 uur aanwezig zijn. Geslaagd Aan de faculteit der let teren van de Rijksuniversiteit Leiden is Aletta Dingemans uit Leiderdorp - vooheen Middelburg - geslaagd voor het doctoraalexamen Duitse taal en letteren. VLISSINGEN Wijkcomité - Het opknappen van het Rondeel en het verbreden van de Eilanddijk zijn twee onderwerpen die dinsdag aan de orde komen tijdens een vergadering van het wijkcomité Bin nenstad Vlissingen. Verder wordt ge sproken over de verschillende bouwlo- katies in het centrum. Ook het ver- keersmilieuplan, waarin onder meer wordt aangedrongen op een ontslui- tingsweg via het Eiland en de sluizen, staat op de agenda. De bijeenkomst wordt gehouden in het Vestzaktheatei en begint om 19.30 uur. Lezing M. Jacobussen van de Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt dinsdag in het stedelijk mu seum van Vlissingen een lezing over Zeeland als samenspel van mens, zee en land. Hij gaat op uitnodiging van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum in op het ontstaan van het Zeeuwse landschap en zijn bewoners. De dia-lezing begint om 20 uur. Vlaamse kermis wijkvereniging Natuurwandeltocht in waterwingebied Kinderen behaalden verkeersdiploma OOST-SOUBURG Fancy fair De H. K. van Duyven- voordeschool in Oost-Souburg houdt zaterdag 10 juni een grote fancy fair van 10 tot 16 uur. Er worden spelletjes gedaan als paraplu-hangen, boog schieten en bingo en er zijn demon straties doedelzakspelen en 'aerosha- ping' en een playbackshow. Het res taurant serveert buitenlande hapjes en de snuffelaars kunnen op de rom melmarkt terecht. De Jeugd Delta Band zorgt voor muziek en de Jeugd brandweer Vlissingen spuit tot slot de zaak onder. WESTKAPELLE Springwedstrijden - Manege De Zandbooi in Westkapelle hield dres suur- en springwedstrijden waaraan zowel paarden als pony's deelnamen. Uitslagen: A-dressuur pony's (tien jaar en ouder): 1. Natasja Jobse; 2. Liselore Sonius; 3 Irma de Visser. A-dressuur pony's (jonger dan tien jaar): 1. Sandra Provoost; 2. Tineke Janse; 3. Anton Minderhoud. B en L-dres- suur pony's (in handicap): 1. Jolanda Cij- souw; 2. Leonie Huibregtse; 3. Muriël Jonge- pier. MIDDELBURG VLISSINGEN Dienst gehandicapten - in de Huisartsen: Tandartsen: Verloskundigen: Dierenartsen: Apotheken: Basco Het huurderscomité Basco/ Acacialaan houdt maandag een open bare vergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in het kantoor van de Stichting Opbouwwerk Vlissingen en begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Alle welzijnsinstel- lingen in Vlissingen moeten nauw sa menwerken. De buurthuizen van de centrale stichting Sociaal Kultureel Werk (SKW) Vlissingen moeten wijk centra voor een brede doelgroep wor den. Dit stelt het dagelijks bestuur van het SKW in de discussienota 'De kaalslag nabij'. De nota is opgesteld vanwege de door het gemeentebe stuur voorgenomen afslanking van het ouderen-, het opbouw- en het so ciaal-cultureel werk in de Schelde- stad. De gemeente wil het personeelsbe stand van het SKW, de Stichting Op bouwwerk Vlissingen (SOV) en de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) halveren. Het SKW moet drie van de zes agogisch werkers inleveren. De be zuiniging op het SKW moet ongeveer 200.000 gulden opleveren. De gemeen te wil met de gekorte financiële midde len hetzelfde aanbod blijven leveren, maar dan vanuit een werknemerspool. Alle werkeenheden zouden onder het juridisch dak van het SKW moeten blijven. Voor het SKW staat voorop dat de vijf buurthuizen en het jongerencentrum De Piek openblijven. Ook de zomerac- tiviteit Speelstad mag niet verloren gaan. De drie overgebleven werkers moeten zorg voor dragen dat voldoen de vrijwilligers beschikbaar zijn om de 'poot' recreatie en ontspanning draai ende te houden. Agogische uren mo gen hiervoor niet langer worden ge bruikt. Een andere voorwaarde van het SKW is dat er een sociaal plan moet komen voor de af te vloeien werk nemers. Welzijnswethouder D. J. P. Bruinooge heeft altijd ontkend dat er gedwongen ontslagen zouden vallen. Het dagelijks bestuur is van mening dat het onmogelijk en onverantwoord is dat zo veel activiteiten met zo wei nig personeel worden voortgezet on der verantwoordelijkheid van het SKW. Het vreest ook problemen in uitgaanscentrum De Piek met een ui terst minimale bezetting. De bestuur ders hebben berekend dat per buurt huis wekelijks negen uur ter beschik king is. Ze vragen zich in de discussie nota af of dit voldoende is. In 'De kaalslag nabij' zijn vijf mogelij ke organisatiestructuren weergege ven. Het dagelijks bestuur kiest voor optie Utopia: een algehele samenwer king tussen de verschillende welzijns- instellingen. Basiseducatie, kunstzin nige vorming, jongeren-, ouderen-, op bouwwerk en aanverwante instanties moeten per wijk in Vlissingen een werkplan opzetten. Een coördinatie team zorgt voor de buurtgerichte uit voering, waarbij de buurthuizen wor den omgedoopt tot wijkcentra en een grote rol gaan spelen. De functionarissen en het administra tief personeel van het SKW kiezen voor de variant Atlantis. Hierbij wordt het SKW bestuurd door een bestuurs commissie, een opzet die vergelijkbaar MIDDELBURG - Het interkerkelijk mannenkoor Comt nu met Sangh on der leiding van Jac. Suurmond houdt vandaag, zaterdag, een zangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Aan de avond werken voorts mee het Marnix- koor uit Vlissingen onder leiding van W. Hoorweg en het Vlissings kinder koor De Jonge Zangers onder leiding van J. Dekker. Naast de koor-optre dens is veel plaats ingeruimd voor sa menzang die wordt begeleid door de organist M. de Wit uit Goes. De aan vang is 20.00 uur. is met de Culturele Raad. Het perso neel is dan in dienst van de gemeente die tevens eindverantwoordelijkheid draagt. Vanuit de arbeidspool worden zelfstandige werkeenheden gevormd die ook gericht te werk kunnen gaan. Het dagelijks bestuur voert als nade len bij deze optie aan dat het particu lier initiatief verdwijnt en dat organi saties die gebruik willen maken van de werkers afhankelijk zijn van de be stuurscommissie. Bruinooges voorkeur gaat uit naar een model waarbij de bestaande juridische structuur ongewijzigd bliift. De buurt huizen worden door niet-professionele krachten bemand. Daarnaast be schikt het zelfstandige bestuur over een pool van drie werkers als instru ment om de sociaal-culturele doelstel lingen waar te maken. Het algemeen bestuur discussieert woensdag 7 juni over de afslankings operatie en de toekomst van het SKW. De conclusies worden in een nota neergelegd waarmee de politiek wordt bestookt. De vergadering is openbaar, wordt gehouden in het Oostsouburgse buurthuis De Zwaan en begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Het gerestaureerde De Rijckere-orgel in de Oostkerk in Middelburg is vrijdagavond officieel in gebruik genomen met een feestelij ke bijeenkomst in het kerkgebouw. Alvorens Freek de Keizer, vaste orga nist van de hervormde Oostkerkge meente, aan het talrijke publiek de eerste tonen op zijn vernieuwde orgel kon laten horen, was hem een rij spre kers voorgegaan. Iedere spreker, te beginnen met de heer G. C. de Bruijn, MIDDELBURG - De Middelburgse wijkvereniging Klarenbeek viert het tienjarig bestaan met een grote Vlaamse kermis, die op zaterdag 10 ju ni bij de velden van de Stedelijke Scholengemeenschap wordt gehou den. Voorts wordt die dag een reusach tig springkasteel geïnstalleerd. Bij slecht weer worden de activiteiten, die speciaal voor de jeugd tot tien jaar be stemd zijn, naar De Straat verplaatst. De festiviteiten duren van 13.00 tot 16.30 uur. OOSTKAPELLE - De Walcherse afde ling van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt vandaag, zaterdag, en morgen haar traditionele natuurwandeltocht voor het hele gezin, die de deelnemers dit keer door het waterwingebied Oran jezon tussen Domburg en Oostkapelle voert. Door dit normaal zeer beperkt toegankelijke bos- en duingebied heeft de natuurvereniging en interes sante route uitgestippeld die de wan delaar op vele bijzonderheden attent maakt. Tijdens de tocht is er gelegenheid een kop koffie of een glas fris te nuttigen. Routebeschrijvingen zijn te verkrijgen op het parkeerterrein aan het eind van de Duinweg in Oostkapelle, waar men de wandeling kan beginnen. OOSTKAPELLE - Drieënveertig kin deren van de basisscholen in de ge meente Domburg hebben met succes meegedaan aan de landelijke schrifte lijke verkeersproef en de plaatselijke praktische verkeersproef. In het revalidatiecentrum Zonneveld reikte burgemeester H. Hietkamp donderdagavond het verkeersdiploma uit. Hij riep de kinderen op mee te doen aan de actie 'Min 25 procent', waarbij wordt gestreefd naar minder verkeersslachtoffers. De kinderen van de basisscholen 'De Regenboog', 'Eben Hezer' en 'De Knotwilg' uit Oostkapelle en 'De Golf slag' uit Domburg kregen voor de di ploma-uitreiking een videofilm van hun eigen examenverrichtingen te zien. A-springen pony's: 1. Natasja Jobse; 2. Ma- rinka Koppejan; 3. Anneke Slabber. B en L- springenpony's (in handicap): 1. Muriël Jon- gepier; 2. Inge de Visser. A-dressuur paar den: 1. Hans Peter Minderhoud; 2 en 3. Dina Hengst. B-dressuur paarden: 1. Jos Hooge- steger; 2. Barbara Akkerdaas. A-springen paarden: 1. Hans Peter Minderhoud; 2. Jos Hoogesteger; 3. Johanna Lievense. voorzitter van de kerkeraad van de hervormde Oostkerkwijk, gaf de sleu tel van het orgel door aan de volgen de. De kerkeraadsvoorzitter liet weten dat nog meer projecten onder handen genomen moeten worden. Hij noemde daarbij de leeuw die terug moet op de top van de kerk, een verzakking ach terin de kerk en de tafels met de tien geboden die beter leesbaar gemaakt moeten worden. De aanwezigen kregen een korte uit eenzetting door de restaurateurs, meesterschilder M. van Beest en orgel bouwer Jan Keijzer. Beiden waren het er over eens dat het orgel in de Oost kerk een van de mooiste exemplaren van Nederland is. De schilders hebben ook de preekstoel in dezelfde tinten als het orgel gebracht. „Er is nu een opti male eenheid tussen klank en kleur tot stand gekomen", liet orgelrestaura teur Keijzer weten. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien, riep de kerk voogdij op niet alleen oog te hebben voor de restauratie, maar ook het on derhoud van het orgel niet uit het oog te verliezen. 'Bouwen en bewaren' is het advies dat hij de kerkeraad mee gaf. De heer J. H. Wolthuis, voorzitter van de centrale kerkeraad van de hervorm de gemeente in Middelburg bracht hulde aan de vele vrijwilligers die zich verdienstelijk hebben gemaakt met het werk in de kerk. Kortgeleden is ook de gehele verwarming vernieuwd. De vrijwilligers kregen een attentie voor hun inzet. Toen Wolthuis als laatste spreker de sleutel aan organist Freek de Keizer had overhandigd, volgde een demon stratie en een kort concert op het ver nieuwde orgel. Jaap Snijders gaf daar bij uitleg over het orgel. Voor genodigden en medewerkers was er tot slot een feestelijke bijeenkomst in het bijgebouwtje van de kerk. Een cheque voor banken rond de kapel van Hoogelande, Rotary-voorzit- ter P. de Visser overhandigde hem aan mevrouw JA. Hoegen en mevrouw D. Noorlander. HOOGELANDE - Een fietstocht naar de Kapel van Hoogelande is voor velen een geliefde activiteit. Vooral bij mooi weer is dat een aanlokkelijk idee. In de loop der ja ren heeft een groot aantal bezoe kers de weg naar het historische bouwwerk weten te vinden. Maar er was nooit een plaats om eens even rustig de omgeving rond de kapel te bekijken. Ja, zittend in de graskant, maar dat is niet zo com fortabel. Daarin komt nu verande ring. Er komen zitbanken rond de kapel. De benodigde gelden zijn in middels binnen. Vrijdagmiddag kreeg het stich tingsbestuur van de Kapel van Hoogelande een bedrag van vijf tienhonderd gulden aangeboden om die banken aan te kopen. De Ro tary Club Walcheren schonk het be drag. De heer P. de Visser, voorzit ter van de Walcherse Rotaryclub, overhandigde het geld aan de am- bachtsvrouwe van Hoogelande, me vrouw J. H. Hoegen. Dat gebeurde onder het toeziend oog van stich tingsvoorzitter, mevrouw D. Noor lander en enkele medebestuurders van de Stichting Vrienden van de Kapel van Hoogelande. Mevrouw Hoegen toonde zich bij zonder ingenomen met de schen king, „Dat is geen steentje dat u heeft bijgedragen maar een steen", verklaarde zij. Dit jaar is het precies achthonderd jaar geleden dat Hoo gelande is gesticht. Dat wordt uiter aard gevierd. Maar pas volgend jaar. Door verbouwingswerkzaam heden is het even uitgesteld. Maar het wordt in ieder geval gevierd, verzekeren de stichtingsleden. De gift van de Rotaryclub was welkom verjaardagscadeau. Getuigeniskerk in Middelburg wordt zondag 11 juni een dienst voor gehan dicapten gehouden. Voorganger is ds Oelseman en de muziek is van Shebo- zim. De dienst begint om 14.30 uur. OVEZANDE - De vondst vijf jaar geleden van een klassefoto uit 1913 in het kolenhok van de voormalige hoofdonderwijzerswoning in Ove zande heeft een publicatie over de sociale geschiedenis van het dorp opgeleverd. De vinder en nieuwe bewoner van het huis was de histo ricus Jan Bruijns. Zijn nieuwsgie righeid naar de achtergronden van de veertig Ovezandse kinderen in klederdracht op de verschoten foto voerde hem naar het gemeentehuis in Heinkenszand om bronnen in het archief te bestuderen. Bruijns - inmiddels wonend in Goes - was er vrijdag weer, nu om burge meester drs G. C. G. van den Heuvel van Borsele het eerste exemplaar van het boek te overhandigen. 'Een kerk en veertig huizen' heet Bruijns boek en de ondertitel luidt: 'Ovezande, een Bevelandse gemeen schap'. Aan bod komt de geschiede nis van Ovezande tot even na de Franse tijd. Over de 19e en 20e eeuw heeft Bruijns nog een tweede deel in petto. De schrijver belicht onder meer het ontstaan van Ovezande, de opvang van de wezen, de armenzorg, de verschillen tussen de protestant se en de katholieke gemeenschap in het dorp en de roerselen die zich tus sen en in deze groeperingen voorde den. Bij het boekje hoort 'Het Ove- zands familiealbum', een door Ben nie Vermeule aangelegde verzame ling van groepsfoto's en familiepor tretten. Van vrijwel alle personen op de foto's zijn de namen achterhaald. Burgemeester Van den Heuvel was zeer te spreken over het resultaat van Bruijns werk. Hij wees erop dat in Zeeland - terecht naar zijn mening - veel belangstelling be staat voor heemkunde. Hij vond het jammer dat die interesse niet vaker leidt tot publicaties als die over Ovezande. Van den Heuvel was het zeer eens met de vaststelling van de schrijver dat het Borselse gemeentearchief voor wie er aan het zoeken gaat veel boeiends te bieden heeft. Vergelijk bare studies moeten volgens hem over alle veertien dorpen van de ge meente zijn te maken. 'Een kerk en veertig huizen' is uitgegeven door De Koperen Tuin in Goes. Het boek is te koop bij de boekhandels in Goes en de supermarkt in Ovezande. Ovezande, de Kerkstraat in 1904. VEERE - De raadsfractie van PvdA/ PPR in Veere wil instellingen en ver enigingen op kosten van de gemeente in staat stellen om lid te worden van en geld te lenen aan de coöperatieve vereniging Zeeuwind. De actie zou moeten worden betaald uit de 5000 per jaar, die Veere binnenhaalt via de glasbakken. Dat geld wordt gestort in het fonds specifiek welzijn, waaruit verenigin gen, peuterspeelzalen en dergelijke worden gesubsidieerd. PvdA/PPR lanceert het voorstel in de raadsvergadering van 28 juni. Volgens de groepering komen zo'n 27 instellin gen en verenigingen - variërend van kerkgenootschappen tot sportclubs, scholen en peuterspeelzalen - voor de Zeeuwindlening in aanmerking, lidmaatschap van de vereniging 10 per jaar. De leden verstre; daarnaast een lening van 150 750, waarvoor ze een rentevet ding krijgen. Van het geld exploiteert Zeeui) drie windmolens. Een vierde is in; bouw en er bestaan plannen om park de komende jaren verder u breiden en zo bij te dragen aan eet lieuvriendelijke energieopwek!: PvdA/PPR wil het mes aan twee! ten laten snijden: bijdragen aan schoner milieu én zorgen dat vei gingen en instellingen, die Zeem geld lenen, profiteren van de rt Veere zou die laatste post (maxit 1518 per jaar) dan uit eigen b; moeten betalen. 3 en 4 juni 1989 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen, Za 0.00 - 24.00 uur J. L. R. H. van Pelt, Julianastraat 7, tel. 12225. Zo 0.00 - 24.00 uur F. G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 en 17.30 - 18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg, Vrij 18.00 - za 24.00 uur: A. P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zo 0.00 - 24.00 uur: J. L. F. Wor- telboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 en 17.30 - 18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie diensten onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Za 0.00 - 24.00 uur: Th. Bloos, Kanaal straat 70, Oost-Souburg, tel. 01184- 61212. Zo 0. 00 - 24. 00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30 - 13.00 en 17.30 - 18.00 uur (zonder afspraak). Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk W. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01189-1276. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke. Voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, Vrij. 18.00 - zon. 24.00 uur: P. K. Noord der, Middelburgsestraat 94, Ko kerke, tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen!,, wense en Stutterheim (ook i Grijpskerke). Vrij. 18.00 - ma 081 Stutterheim, Beukelmanstraat 8, liskerke, tel. 01186-1760. Walcheren: H. Boot, Roozenburg* 14, Middelburg, tel. 01180-15306 Spreekuur zat. en zon. van 11.00 uur. Vlissingen, vrij. 18.00 - ma OO.ÜOi. Mw. H. Klompe, tel. 71140 Middelburg, vrij. 18.00 - zon 24.0Ü1É Mw. C. S. M. de Crom, tel. 27325 Landbouwhuisdieren: tel. 01 33803, visites aanvragen van 0! 09.00 uur. Kleine huisdieren L. J. J. Schofa Vlissingen, tel. 01184-10910 Middelburg: W. K. Hummelen, M 69, tel. 12134. De dienst van elke apotheek v; aan om 17.30 en eindigt op de vrij: morgen daaropvolgend. Vlissingen: Apotheek Papega; burg, winkelcentrum Papegaaien 24-26, tel. 66345 De dienst van elke apotheek ti aan om 17.30 en eindigt op de vrij morgen daaropvolgend. Wij kverpleegkundigen: Voor geheel Walcheren via Alarm trale tel. 01184-1444 WALCHEREN 4 juni 1989 Nederlands Hervormde Kerk. Arne muiden 9.30, 15 ds. Ruygrok; Bigge- kerke 10.15 ds. Köther-Middelhoek (HA); Domburg 10 ds. Westerveen, 19 ds. Mol; Kleverskerke 9 kand. Simons; Koudekerke 10 ds. v. Oostende; Melis kerke 9 ds. Köther-Middelhoek; Mid delburg Ontmoetingskerk 11,18.30 ds. Trouwborst; Nieuw- en Sint Joosland 10.30 ds. Kraai; Oostkapelle 10 ds. Den Hollander; Oost-Souburg Kanaalstr. 9.30 ds. Melse, Oranjeplein 9.30,19 ds. v. Buiren; Ritthem 9 ds. Kraai; Seroos kerke 10 ds. v. d. Ploeg, 19 ds. 't Hart; Sint-Laurens 10.30 ds. Spanjer; Veere 10.30 kand. Simons; Vlissingen Sint- Jacobskerk 10 dhr. Jorritsma, Johan- neskerk 9.30 ds. Glashouwer (HA), Ter Reede 19 ds. Zomer, Bethesda/Sint-Jo seph 10 ds. Obbink, verpleeghuis Der Boede 10.30 ds. Witkamp, Open Hof 9.30 ds. De Nooij, De Schaapskooi 9.30 ds. Kalksma; Vrouwenpolder 9 ds. Meijer; Westkapelle 9.30 ds. Spaans (HD), 19 ds. v. Mourik; Zoutelande 9.30 ds. Spaans. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden 9.30 ds. Simons, 19 br. Van Leerdam; Domburg 10 br. v. d. Putte, 19 ds. Mol; Gapinge 10 ds. Rebel, 19 ds. Wijnands; Grijpskerke 10 ds. De Haan, 19 ds. Van Oostende; Koudekerke 9.30 ds. Wij nands, 19 ds. De Nooij; Meliskerke 10, 19 ds. De Kok; Middelburg Hofplein- kerk 9.30 mw. v. d. Putte, 14.30 ds. Wij nands, Getuigeniskerk 9.30 ds. Meyer, 17 ds. v. d. Berg, De Hoeksteen 9.30 ds. v. d. Berg, 17 ds. Meyer; Oostkapelle 10, 19 ds. Van Dijke; Serooskerke 10, 19 ds. 't Hart; Sint-Laurens 10 ds. Pop- pe, 19 ds. Melse; Veere 9.30 ds. De Crae- ne, 19 ds. De Nooy; Vlissingen Petrus- kerk 9.30 ds. Makkinga, 19 ds. Glas houwer; Vrouwenpolder 10, 19 ds. Bouwer; Westkapelle 9.30 ds. Mol, 14.30 ds. Heyerman. Gereformeerde Gemeente. Aagteker ke 9.30, 14, 19 leesdienst, 6/6 19.30 ds. Baaijens; Meliskerke 9.30, 19 ds. P. v. Ruitenburg, 14.30 leesdienst; Middel burg-Centrum 9.30, 14, 18.30 lees dienst; Middelburg-Zuid 9.30, 14 lees dienst, 19 ds. C. Harinck, 7/6 19.30 ds. Baaijens; Oostkapelle 10 (HA), 15 ds. C. Harinck; Vlissingen 9.30, 16 lees dienst; Westkapelle 9.30,14,18.30 lees dienst; Zoutelande 9.30, 14.30 lees dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg Engelse Kerk 9.30, 17 kand. De Groot. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Middelburg 9.30, 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlissingen De Lannoy- straat 9.30,16.30 ds. Zomer; Vrouwen polder 9 leesdienst, 14.30 ds. DeS Christelijk-Gereformeerde Kerk,1 delburg 9.30, 16.30 ds. Schenau;! singen 9.30, 17 ds. Brons. Vereniging van Vrijzinnig Hen den en Remonstranten. Middell Koorkerk 10 ds. Hendrikse. Evangelisch-Lutherse GemeenteJ delburg 10 dhr. Allewijn. Doopsgezinde Gemeente. Middell 11 mw. Smit; Vlissingen 9.30 Smit-Maris. Hersteld Apost. Zendingsgema Vlissingen (Walstraat 23) 10,17 dis Nieuw Apostolische Kerk. West burg Westerbaan 9.30, 16 em w« dienst. Leger des Heils. Middelburg 101 De Heer; Vlissingen 10,19 kapt.E Anglicaanse Kerk. Vlissingen! kapel zeemanshuis Scheldepoortl morning prayer, 19.30 holy coir nion. Zevendedags Adventisten. Vlissii Het Anker zat. 10.15 ds. Steens; delburg Doopsgezinde Kerk zat.l Steens. Baptisten Gemeente. Middelburg pel Bree 8) 10 ds. Ezinga. Pinkstergemeente. Vlissingen 14i woe. 19.30 dienst; Middelburg Zand 15.30 dienst. Volle Evangelie Gemeente. Vlissii Filadelfia (Vrouwenstraat 5) dienst, Beréa (Westerbaan 16) H menkomst; Arnemuiden Imnii (Westdijkstr. 5-7) 10 dienst. Gereformeerde Gemeente in M land. Middelburg Westerkerk 9! 18.30 dienst; Arnemuiden 9.30,1 Verhoeks, 14.30 leesdienst. Vrije Evangelische Gemeente. 1 kapelle 9.30 br. v. d. Vrie. De Kerk van Jezus Christus va Heiligen der Laatste Dagen. VU gen (Badhuisstraat 161) 10 dienst Evang. Baptistengemeente. IV burg (Damplein 12) .10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Kerk. IV burg (geb. 't Zand) 16 dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Soul Zoute Viever zat. 9, Martinuskeri 10 parochiekoor; Vlissingen Paan burg Open Hof zon. 11 eigen groep, Ter Reede zat. 17; Lieve 1 wekerk zat. 19, zon. 9.30, Betlu St.-Jozephziekenhuis zon. 11.15; delburg Petrus en Pauluskerk zo: 2e en 4e zat. 19, De Hoeksteen 11.30; Koudekerke Dishoek zon Domburg Badhuisweg zat. 19, Zoutelande Bosweg zat. 19, zon Vrouwenpolder Fort de Haakwe: 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 16