Mare de Kunder( 22) is rond met Hoek Triathlontitel voor Platjouw Angelo Nijskens naar Club Luik Nieuw beleid moet Dynamo'70 hogerop brengen op tv AZW Arjan de Ridder plotseling overlede Van Heugten wint afwachtingskoers NEGEN NIEUWE VOETBALLERS VLISSINGEN - Anderhalve dag voor het verstrijken van de overschrijvingstermijn op 1 juni is er al veel bekend over de spelerstransfers in de Zeeuwse voetbalwereld. Vooral Goes heeft goede zaken gedaan. De nieuwbakken tweedeklasser ziet slechts Romeo van Aerde vertrekken naar Vlissingen en kan volgend seizoen rekenen op de inbreng van maar liefst negen nieuwe spelers. Vijf naar AZW Fijne sfeer Domper Menselijk Duel Bank Gelukkig Basis Goes roert zich op de spelersmarkt Jan Hage en Erik Wiens komen van Halsteren, Marcel de Nijs keert weer terug van Serooskerke, Johnny Vette en Peter de Smit komen van zaterdag derdeklasser Yerseke, Edwin Zuidweg van Vlissingen, Arsenio van Aerde van SSV en Peter Groenewegen van Meeu wen. Vooral de laatste overschrijving werd in Kloetinge-kringen slecht ont vangen. De ex-Oostkapelle verdediger Groenewegen woont al geruime tijd in Goes en trainde al een half jaar mee met Kloetinge. Zierikzee ziet keeper Peter Noordijke vertrekken naar Kloetinge en Rini Verwest naar het Goese SSV. Rene 'Dekker stopt met voetballen. De enige nieuwe aanwinst is Emiel Dorst van Kloetinge. Koewacht: Mike van Rossum (Axel). Breskens: Johan van Leeuwen (IJzen- dijke). Hoofdplaat: Theo Steijaert (Schoon- dijke). IJzendijke: Pol van de Vijver (Bier vliet). Lewedorpse Boys: John Livramento (Breskens), Meivin Roethof (Kloetin ge), Jan Vermeule (Wolfaartsdijk), Bert Stoelwinder (Goes). Biervliet: Franklin de Kunder (Clin- ge). Terneuzen: Werner Corijn, Peter Ploegaert, Marco van Boven (allen van Philippine), Roy Scheele (AZW). Philippine: Mario Seghers (Hoek). Opvallend is verder dat het naar de za- UUS yuviuill Opvallend is verder dat het naar de za terdagderdeklas gedegradeerde AZW uit Axel er toch nog vijf spelers bij krijgt, waaronder Sluiskil-keeper Rob Wieland. Bij Amemuiden zijn wei nig verschuivingen, maar een andere zaterdagtweedeklasser Serooskerke heeft te maken met vele vertrekkende spelers. Wim de Fouw gaat terug naar Colijnsplaatse Boys, Arjen Luteyn doet een stapje terug, Leo en Jos Kaij- ser gaan naar het Belgische Sint- Niklaas en Marcel de Nijs naar Goes. Het naar de zaterdagtweedeklas ge promoveerde Bevelanders uit Kam perland ziet nog geen spelers vertrek ken. Keeper Erik Versluis staat welis waar in de belangstelling van PSV, Ajax en Feyenoord, maar de verwach ting is dat hij ook het volgende seizoen nog keept in Kamperland, zodat hij zijn school kan afmaken. Verder komt Ernest van de Weele van Colijnsplaat se Boys en rekent voorzitter Johan de Kouwer nog steeds op de komst van RBC-er Jan Leendertse. De Kouwer: „Ik heb tenminste zijn overschrij vingsformulieren thuis liggen. Dan mag je er toch op rekenen dat hij komt." Het naar de zondagderdeklas gepro moveerde HW'24 ziet enkele spelers vertrekken (aanvoerder Peter van Ee- kelen gaat naar het Bredase Jeka), maar heeft een opvallende aanwinst in Koewacht-spits Ivo Wouters. Een overzicht van de meest opvallen de overschrijvingen in het Zeeuwse zondagvoetbal: Middelburg: Paul Schipper, Roy Hen- drikse, Johan Le Conté en Ron van Huizen (allen Vlissingen). Zierikzee: Emiel Dorst (Kloetinge). Goes: Jan Hage en Erik Wiens (Halste ren), Edwin Zuidweg (Vlissingen), Johnny Vette en Peter de Smit (Yerse ke), Peter Groenewegen (Meeuwen), Marcel de Nijs (Serooskerke), Arsenio van Aerde (SSV), Buddy Asman (Hansweert). HVV'24: Ivo Wouters (Koewacht), Gio vanni Verbraeken (Steen) Sluiskil: Arno Zwegers (HW'24) Clinge: Nelis de Visser en Ronald de Block (beiden van HW'24), Marco van Vlieberghe (Vogelwaarde), Ron de Mol (Hontenisse). Hoek: Bert Dutré (Eeklo), Gerard Del- laert (Sluiskil), Rade Despotovic (Vlis singen), Richy Bosma en Marcel Meij er (Philippine), Adrie Vonk (Vogel waarde). Arnemuiden: Jan-Willem Dooge (RCS). Bevelanders: Ernest van de Weele (Co lijnsplaatse Boys), Jan Leendertse (RBC). Kloetinge: Huib Meerman (Walche ren), Nico Bouwman (AZW), Peter Noordijke (Zierikzee). Nieuwdorp: Peter Braam (Apollo) AZW: Eric Dey, Peter van de Velde (beiden van Axel), Johnny en Jacky Jacobs (Hoofdplaat), Rob Wieland (Sluiskil). Terneuzense Boys: Franz van der Peijl (Terneuzen) Oostkapelle: Jean-Pierre van Lies hout (RCS), Karei Janssen (Middel- burg-zaterdag). Veere: Jacco Oosterling (Arnemui den), Karei Vergouwen (Walcheren). Kapelle: Jurgen Timmerman (Kloe tinge) SSV: Rini Verwest (Zierikzee). Zaamslag: Ko de Jonge (Sluiskil), Marco Notebaert (Terneuzen). Peter Groenewegen rechts in actie voor Meeuwen tegen NEC): niet naar Kloetinge, wel naar Goes. Marc de Kunder (links) luistert met plezier naar de voorstellen van Dirk de Bruine. De Terneuzenaarwü dolgraag naar Hoek, maar wacht nog op toestemming van zijn huidige club Dendermonde. TERNEUZEN - Het stond voor Ger- rit Emans, de trainer van Hoek, vo rige week al vast dat zijn club voor het sluiten van de overschrijvings termijn op de transfermarkt nog een flinke slag zou slaan. Hij wilde toen nog geen naam noemen, maar inmiddels zijn de onderhandelin gen in een ver stadium. De 22-jarige spitsspeler Mare de Kunder, tot vo rig jaar nog spelend voor Sluiskil, had gisteravond nog een uitvoerig gesprek met de pas gepromoveerde zaterdagclub. „Ik wil dolgraag naar Hoek", verzekerde de Terneu zense voetballer na dat kortstondi ge onderhoud. Drie dagen voordat hij bij de Belgi sche specialist Mark Martens een lichte knieoperatie moet onder gaan, zijn de twijfels over zijn ver trek bij Dendermonde nog niet weg genomen. Vorig jaar in oktober te kende de lange aanvaller een ver bintenis voor één jaar bij deze club. Daarmee was een transferbedrag tussen Dendermonde en Sluiskil on derling van tienduizend gulden ge moeid. Het schijnt dat er toen een clausule is opgenomen in het contract, dat hij na één jaar alleen terug kon ke ren naar Sluiskil. Zijn oude vereni ging moest in dat geval de helft van het transferbedrag terugbetalen aan Dendermonde. Mare de Kunder ontkent echter dat die afspraken schriftelijk zijn vastgelegd. „Het staat niet in mijn contract, dus ik kan gewoon naar Hoek als ik dat wil", verzekert hij. Het enige knel punt, voor zo ver daar sprake van kan zijn, is dat Dendermonde een vraagprijs op het hoofd van de spits speler zet, waaraan Hoek niet wil voldoen. Dirk de Bruine, de onder handelaar van Hoek, was er niette min gisteravond al zeker van dat de transfer door zal gaan. Voor Mare de Kunder is de over gang naar de zaterdagclub niet al leen een sportieve verbetering. Hij reisde dit jaar op en neer naar Den dermonde ongeveer vijfhonderd ki lometer in de week. „Ik heb er met plezier gevoetbald, maar ik wist al lang dat Hoek belangstelling had. Het is natuurlijk aantrekkelijker voor me om daar te gaan spelen." Vooral de ambities van Hoek spre ken de spitsspeler, die zich in de drie seizoenen dat hij in Sluiskil speelde tot een gevreesde goalgetter heeft ontwikkeld, enorm aan. „Ik heb overwogen om terug naar Sluiskil te gaan", bekent hij. „Maar ze zijn ge degradeerd naar de derde klas en ik heb geen zin om op dat niveau te voetballen." „Ik heb niets tegen de dub, hoor. Ik heb er altijd in een fijne sfeer ge speeld. Zoals ik het ook in Dender monde ontzettend naar mijn zin had. Het is alleen de sportieve ver betering die in dit geval zwaarder weegt. Het ziet er voor Hoek veelbe lovend uit in die eerste klas en ik denk dat het een prachtig jaar kan worden." Het ziet er naar uit dat het uitstapje naar België dus van korte duur is ge weest. Mare de Kunder heeft er achttien wedstrijden gespeeld, hij scoorde acht keer voor Dendermon de en maakte op de laatste dag bijna een kampioenschap mee. „Wij moesten winnen", vertelt hij, „en de belangrijkste concurrent van ons moest verliezen." „Wij wonnen die wedstrijd tegen Melsele met 3-0 en kregen na afloop te horen dat dat we kampioen wa ren. Er was contact met het andere veld en Aalter, onze concurrent, had met 1-1 gelijkgespeeld. Wij dus op de schouders over het veld, maar een kwartier later kwam er een be richt dat Aalter nog gescoord had. Het was een geweldige domper voor ons. Ze hadden zo gehoopt dat we zouden promoveren." Het is nu nog altijd niet zeker, dat het kampioenschap inderdaad voorbij zal gaan aan Dendermonde. Twee clubs (Dendermonde en Ert- velde) hebben de uiteindelijke kam pioen (Aalter) aangeklaagd vanwe ge een vaag omkoopschandaal. „Ze hadden alle keepers van de tegen standers omgekocht voor tiendui zend francs en één van die keepers schijnt dat te willen bevestigen. Dat zou voor Dendermonde inhouden dat ze toch nog kunnen promove ren." Veel contact heeft Mare de Kunder na de competitie niet meer gehad met zijn huidige club. Hij wist van Toon Pfaff, een broer van Jean Ma rie Pfaff, en trainer van Dendermon de, dat hij weliswaar mocht blijven, maar veel zekerheid was daar niet over. Zo'n twee weken geleden kreeg hij pas te horen, dat hij voor een ge sprek zou worden uitgenodigd. „Toen die belangstelling van Hoek kwam heb ik zelf maar gebeld. Ik wist dat Toon Pfaff, overigens een zeer menselijke trainer, me wilde houden. Maar tot vandaag (maan dag) was er nauwelijks contact met het bestuur geweest. Totdat ze door Dirk de Bruine van Hoek waren ge beld om over de overgang te pra ten." Vervolgens kwam er gistermiddag al een vervelend telefoontje vanuit Dendermonde. De Kunder: „Er bel de iemand van de beheerraad, die me verzekerde dat ik absoluut niet mag vertrekken. Je bent eigendom van Dendermonde, zei hij bits, maar dat is volgens mij niet waar." Zelfverzekerd stelt Mare de Kunder, dat hij in zijn verbintenis heeft laten opnemen dat hij per 1 juni vrij is om van club te veranderen. „Dat ik ver plicht ben om naar Sluiskil terug te gaan, staat er in elk geval niet in. Daar kunnen ze me nooit op pak ken. Het gaat er nu alleen om dat Hoek de overgang verder rond maakt." Voor Hoek is het een ideaalbeeld: Remco van Keeken samen met Mare de Kunder in de spits. Het zou opnieuw een belangrijke verster king betekenen voor de eersteklas ser. Gerard Dellaert, eveneens af komstig van Sluiskil en een per soonlijke vriend van De Kunder, te kende vorige week al zijn over schrijving. Bovendien hebben Bert Dutré (FC Eeklo), Marcel Meijer en Richie Bosman (Philippine) en Ra de Despotevic (Vlissingen) zich al aangemeld. NIEUWERKERK - Theo Platjouw van de biljartvereniging Autocenter Axel uit Zaamslag is in Nieuwerkerk win naar geworden van de eerste lustru- muitgave van het Scheldetop-toer- nooi, een ontmoeting tussen spelers uit de drie Zeeuwse biljartdistricten. In de finale versloeg Theo Platjouw Jac de Maat van KOT Terneuzen, die eerder verrassend clubgenoot (en ti telverdediger) Frits Bakker uitscha kelde. Frits Bakker, die in de vier voorgaande edities tot driemaal toe met succes een greep naar de titel had gedaan, behaalde deze keer een derde plaats. Een wat ongelukkige loting beïnvloed de het toernooi in een vroeg stadium, waarvan Koos Zwanink de dupe werd. De Terneuzenaar lootte in de poule Platjouw/Bakker en eindigde daarin als derde. Geen kruisfinales meer voor Zwanink en dat gold ook voor de Schouwse tandem Lems/Monster, die in hun poule Jac de Maat en Hans Bruynzeel voor moesten laten gaan. Bij de inleidende schermutselingen werd het onderlinge duel tussen Plat jouw en Bakker de beste wedstrijd van het toernooi. Bakker speelde het kader (100 punten) uit in drie beurten, waarna Platjouw gelijk maakte. Daarna maakte Platjouw het band stoten (50 caramboles) in vier beurten uit en maakte Bakker remise. Ten slotte won Platjouw het driebanden (15-11 in 13 beurten). De Maat en Hans Bruynzeel waren de nummers 1 en 2 in de andere poule en kwamen in de kruisfinales respectie velijk tegen Bakker en Platjouw. Die indeling werd Frits Bakker fataal: „Ik had erop gerekend Bruynzeel als tegenstander te krijgen. Daar had ik me ook op voorbereid. Toen echter bleek dat Jac de Maat poulewinnaar was geworden dacht ik een makkie te hebben. Dat heeft de concentratie wel licht geen goed gedaan", verklaarde Bakker na zijn nederlaag. Die kreeg overigens een totaal onverwachte wending omdat de titelverdediger, na winst in het kaderspel en verlies bij het bandstoten, in de cruciale partij dij banden op weg leek naar de finale. Bakker leidde met 7-3 in vier beurtl toen zijn opponent ineens uithaa| met een serie van negen. Een toev streffer 'die meteen goed was voor hoogste toernooiserie in genoen spelsoort. De Maat won met 15-111 was verrassend finalist. Die eindstrijd was voor Theo Platjol niet meer dan een formaliteit. Zone] zich optimaal te hoeven inspann stak Platjouw het kader 38/2 en bandstoten op zak en wist zich toen winnaar. Eindstand: (alg. gem. kader 38/2, bands) ten, driebanden): 1 en Zeeuws kampioen Theo Platjouw, Af 29.41-6.94-1.027; 2. Jac de Maat, Terneua 8.43-4.57-0.741; 3. Frits Bakker, Terneua 18.61-4.75-0.741; 4. Hans Bruynzeel, Krf bendijke 14.12-4.06-0.855; 5. Rinus Leif Bruinisse 7.64-3.08-0.729; 6. Ger Monstj Ouwerkerk 8.00-2.75-0.683; 7. Koos Zij nink, Terneuzen 15.39-3.75-0.640; 8. Riami Bruynzeel, Krabbendijke 8.99-3.78-0.617. (Slot van pagina 1) probeer in mei weer in topconditie zijn. Ik moet nog weerstand opbo wen. Ik moet me dit jaar dubbel bew zen. Ik moet laten zien dat ik weer vorm kan komen na die operatie en moet laten zien dat ik goed mee kan de amateurs". De afgelopen maanden werkte Arj de Ridder tijdens de training en wedstrijden aan zijn conditie. De nemuidse renner was voorbestemd roepswielrenner te worden. Het rijd.) van de jonge Zeeuwse coureur we! zelfs nu al de belangstelling van enki Belgische profploegen. Vooralsm moest De Ridder dit seizoen tot dus genoeg nemen met bescheiden klas: ringen. „Hij heeft tijd rïodig", spr: zijn vader anderhalve week geleden. Zondagavond reisde Arjan de Ridi vanuit Arnemuiden, waar hij na Ronde van Midden-Zeeland verble terug naar zijn ouderlijk huis in Bel gië. In de nacht van zondag op maa i dag overleed hij in zijn slaap. KREFELD - Oud-Hulstenaar Angelo Nijskens heeft zijn Westduitse voet balvereniging Bayer Uerdingen ver ruild voor het Belgische Club Luik. Het contract van Nijskens liep welis waar nog een jaar door bij de bundes- ligaclub, maar Club Luik was bereid dit af te kopen. De Zeeuw heeft een drie-jarig contract getekend bij de Belgische subtoppper. Voor Nijskens is de terugkeer naar het Belgische profvoetbal ongetwijfeld een opluchting. De getructe aanvaller vertrok aan het begin van dit seizoen van Lokeren naar Uerdingen, waar hij in de afgelopen competitie nauwelijks aan de bak kwam. „Alles was prima ge regeld in Uerdingen, maar ik had ge hoopt een gewone basisspeler te wor den. Daarvoor heb ik nauwelijks een kans gehad", vindt de 25-jarige Zeeuw. „Club Luik wilde me dolgraag inlijv en ik wilde niet de kans lopen om n| eens zo'n seizoen mee te maken", zi de spitsspeler, die door Uerdingen aan zijn contract werd gehoudi „Club Luik was bereid dezelfde pi neer te leggen, die Uerdingen voor aan Lokeren heeft betaald. Zelf ga er financieel ook niet op achteruit, partijen waren dus tevreden." Het voetbalseizoen van Nijskens bleef beperkt tot zo'n zeventien wed strijden en talloze invalbeurten. Nijs kens: „Zo'n seizoen wilde ik niet nog eens meemaken. Ik ben in België zes jaar lang basisspeler geweest bij Lo keren. Daarom was het moeilijk te verteren voor me dat ik op de bank te recht kwam. Ik heb dan ook nog wel eens woorden gehad met de trainer, maar veel heeft dat niet geholpen." Uerdingen-trainer Rolf Schaffstal is inmiddels ontslagen, maar voor Nijs kens was dat geen reden om het vol gende seizoen opnieuw een kans te wa gen bij deze Westduitse vereniging. GOES - In afwachting van de aan komst van de Ronde van Midden-Zee land voor amateurs en beroepsren ners reden de liefhebbers/veteraner een wedstrijd over 50 kilometer het parkoers aan de Bergweg in Go* Paul van Heugten was de snelste De wedstrijd werd al in een vroeg s' dium beslist, toen op initiatief van lem Varekamp een kopgroep van ven renners ontstond. Naast Va: kamp, streden in de frontlinie Ger; van der Peijl, Willem Bink, Jo Zwa: Paul van Heugten en de Zeeuwen nus Verboom en Wim Oosse. Uitslag: 1 P. van Heugten; 2 G. van der Pej Almkerk; 3 Verboom, Goes; 4 W. Oos: Middelburg; 5 W. Varekamp, Hellevoetsli 6 W. Bink, Reijen; 7 J. Zwaan, Voorschot 8 W. Goorissen, Oosterhout; 9 R. Willui Uden; 10 G. van der Pluijm, Nieuwendijk; 1 I. Koeman, Wolphaartsdijk; 12 P. van Dij 's-Hertogenbosch; 13 C. Klop, Hardinxve) 14 L. Bruijsters, 's-Hertogenbosch; 15 C. Rombouts, Kloetinge; 16 J. Akkerma; Nieuw-Vossemeer; 17 F. Meijaard, We; dinge; 18 H. van Maastricht, Hank; 19 A. enk, Middelburg. MIDDELBURG - Jarenlang al hun kert de volleybalvereniging Dynamo'70 uit Middelburg naar een plaats in de landelijke regionen. De hoofdstedelijke club was in het afge lopen seizoen met de vrouwen onder leiding van Henie Swartjes dicht bij de felbegeerde promotie, maar haakte bij de mannen al in een vroegtijdig stadium af. Met een nieuw beleid, dat erop gericht is om jeugdspelers op te leiden en voor de club te behouden en twee nieuwkomers op belangrijke functies, blikt Dynamo'70 opnieuw omhoog. Door een nieuwe speelwijze hoopt trainer Wilbert van Waas over twee jaar derde divisie te spelen. Wilbert van Waas (34) woont in Veere en heeft inmiddels als volleybal trainer al veel ervaring opgedaan. Hij volley balde zelf in de promotieklas, is in het bezit van het B-diploma en voetbalde in Den Haag in de tweede klas van de KNVB. Van Waas werd enige tijd gele den benaderd door Hank Velthuis, die zelf nog maar sinds januari voorzitter is van de technische commissie van Dynamo'70. Na twee proeftrainingen waren alle partijen het al over een ver bintenis eens. De eerste trainingen zijn inmiddels achter de rug en dat is opmerkelijk, omdat de competitie is afgesloten. Wil bert van Waas wil echter niets aan het toeval overlaten en neemt zijn groep tot eind juni onder handen. Daarna volgt er een vakantie, waarna de spe lers een maand later weer bij elkaar worden geroepen. „Het eerste seizoen moet vooral een leerfase zijn, waarin de spelers niet meer zelf voorop staan, maar teamvorming belangrijk is", vindt de nieuwe trainer. „Het is me op gevallen dat ze het leuk vinden om te trainen. Als je daaraan appelleert, dan is dat een prima aangelegenheid om te starten. Na tien minuten had ik het al gezien. Het hing als los zand aan el kaar, maar er is hier een surplus aan talent en daar ben ik eigenlijk wel een beetje op gevallen. Als je een beetje volleybalkenner bent, sta je wel even te kwijlen." Jeen Visser, de voorzitter van Dynamo'70, prijst zich gelukkig met de komst van Wilbert van Waas en Hank Velthuis. „Het was jaren ons doel om kampioen te worden", geeft hij toe. „Telkens lukte dat net niet, omdat bijvoorbeeld IJVC, Schelde- sport en Mytilus steeds net iets te sterk waren. Dynamo was jaren terug een club met één herenteam en één of twee damesteams. Het eerste heren team zat vol. Als er mensen van ande re verenigingen kwamen, dan was er geen plaats. Twee jaar geleden zijn we met een soort jeugdplan gestart. Organisatorisch zaten we op een tweesprong. We hebben nog nooit zo veel leden gehad. We moesten nu le den afweren in verband met zaal ruimte en het aantal trainers, óf we moesten spelers blijven opnemen. Ge lukkig voor Dynamo zijn Hank en Wil bert gekomen. Ze komen denk ik pre cies op tijd. Ze kunnen bijspringen wat organisatie en het trainersvlak betreft." Hank Velthuis, die zich in Nijmegen ook binnen de volleybalwereld ver dienstelijk maakte en spelverdeler wordt in het 1-5 systeem, is daarbij be last met de coördinatie van de trai nersstaf. „We willen naar een iets pro fessionelere organisatie", legt hij uit. „Het einddoel is om het volleybal in Middelburg te promoten. Het is toch te gek dat er in een stad met 40.000 inwo ners een Nevobo-vereniging is met 110 leden. We hebben een commissie ge vormd voor de werving van jeugdleden van 12,13 en 14 jaar. We zullen dat ook buiten Middelburg moeten doen. Ik heb een doel voor mezelf gezet: ik wil de promotieklas uit, maar wel goed on derbouwd. Laat ik als voorbeeld WR nemen. Ik kan die lui wel voorspellen dat ze er volgend jaar uitvliegen." „In Zeeland gaat de helft van de men sen op 18-jarige leeftijd weg, maar dat neemt niet weg dat je altijd moet pro beren om mensen voor je club te be houden. Nijmegen is juist door de stu denten een stad waar je altijd afhanke lijk bent van de aanwas van buitenaf. De organisatie was daar ook veel meer gericht op het leveren van prestaties. Als voorzitter van de technische com missie wil ik in overleg met de jeugdlei ders spelers gaan doorloodsen." den breken." Hank Velthuis: „Die jon gens zijn gigantisch getalenteerd, ik heb me er dan ook behoorlijk sterk voor gemaakt dat ze zouden blijven. We willen er ook naar toe dat onze le den niet gaan lopen. Ze zijn gebleven, omdat we nu een goede trainer heb ben." Met een opnieuw gemotiveerde groep heeft Wilbert van Waas zijn eerste er varingen al achter de rug. Hij wil zich zelf niet op de borst slaan, of natrap pen naar zijn voorgangers, maar con stateert nu al een goede vooruitgang. „Iedereen ziet dat ze in die zes weken al naar elkaar toe zijn gegroeid. De wat oudere spelers hebben in het verleden de jongere spelers helemaal niet opge vangen. Maar ik denk dat het er ook aan meegeholpen heeft dat we nu een totaal ander spelletje spelen, want als je spelers verkeerd behandelt, worden ze verkeerd ingeschat. In het eerste jaar speelt iedereen evenveel, op voor waarde dat er gepresteerd wordt. Daarom lopen wij het risico dat we sets zullen verliezen. Ik ben ervan over tuigd dat spelers pas dan kunnen func tioneren als ze wedstrijdervaring heb ben. Je moet ze geen flessen leren dra gen. De jongens weten dat we in het eerste jaar van hen geen topprestatie verlangen, maar ik hoop echt dat we over twee jaar derde divisie spelen." HOEK Voor de kampioensreceptl van de voetbalvereniging Hoek wa toch meer belangstelling dan in ong krant van maandag werd gesugg reerd. De competitietegenstandej van het afgelopen seizoen lieten indq daad massaal verstek gaan en verme werd, dat van de tweede klassers leen Serooskerke en Wilhelmina '081 Wijk en Aalburg waren vertegenwod digd. Maar ook bestuursleden vi AZW uit Axel gaven acte de présend. Dynamo'70 heeft nu veel gediplo meerde trainers. „Ik wil daarom schijnopmerkingen voorkomen", zegt Van Waas. „Je volleybalt alleen als je lekker presteert. Een B-trainer, een goeie trainer, is belangrijk voor een vereniging. Daarom ga ik ook jeugd trainen. Ik werk dus niet alleen aan de top, maar ook aan de basis. Jongeren zullen zich daaraan kunnen spiege len." Overigens eiste Wilbert van Waas, vóórdat hij zich aan Dynamo'70 ver bond, dat Hans Brandsma en Hans Oomes de Middelburgse club niet zou den verlaten. „Dat zijn twee lange mensen, die we gewoon nodig hebben. Je kunt tenslotte geen ijzer met han Wilbert van Waas, trainer van Dynamo'70, Jeen Visser en Hank Velthuis (van links naar rechts). fnih i ■n DINSDAG 11.00-16.00 Did 1: ARD-Sport extra: 0| Franse Tenniskampioenschappen in P; 12.05-12.30 BBC 1: Junior Kick Sti jeugd-motorrace-competitie. 15.40-16.00 BBC 2: Under Sail: zeilmagaz: 16.10-17.55 TV 5: Tennis: Open Franse K: pioenschappen. 17.00-17.30 Ned 1: Liever Sportiever: aandacht voor golf en tennis. 19.00-20.00 SKY: What a Week: weekovi zicht. 20.00-21.45 Super: Super Sports: Mon: Grand Prix. 20.00-22.00 SKY: Tennis: Open Fri Kampioenschappen. 21.00-21.30 BBC 2: On The Line: serie O' sportrandverschijnselen. 21.45-22.00 Super: World News: met sport. 22.00-23.00 SKY: Golf: hoogtepunten v: het PGA kampioenschap. 22.00-00.00 Super: NBA Basketball: Ami kaans prof-basketball 22.40-23.06 Ned 1: Liever Sportiever: a: dacht voor watersport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 32