PZC Expositie 'Volksvermaak in vroeger dagen' geopend Schotse oud-strijders op bezoek in Hulst agenda De Afzakkers winnen wijkentoernooi voetbal Schouwse ondernemers willen soepel beleid voor Oosterschelde Koninklijk goud voor kerkorganist P. Moll streek 'JV STREEKMUSEUM HULST HERDENKING BEVRIJDING PLEIDOOI AAN SLOT RACE HULDIGING IN KAMPERLAND PINKSTERBRUNCH MOEDERDAG MAANDAG 8 MEI 1989. geheimen VdA-afdeling houdt denvergadering 'olitie pakt 41 nelheidsmaniakken Slotavond Alliance Fran^aise met liederen Brassens Jongeman gepakt bij bekladden verkeersborden Wethouder zorgt voor schoon strand 1/5). Jongens Thoolse school kampioen schoolvoetbal Bontjassen gestolen uit winkel Terneuzen De Westerschelde houdt provinciaal kampioenschap Duitse herders Belg viste met tien hengels in de nieuwe zalen van hotel 'Arneville' Inbrekers gepakt na aanrijding met gestolen auto Woning beschadigd bij keukenbrand Zangersmanifest in Middelburg Lek in waterleiding Kloosterzande vrijdagnacht gedicht Derde zijspanrit voor gehandicapten Gepensioneerden Hoe lang nog? i Advertentie IUL.ST - Voorzitter E. van de Walle an de Hulster Duivenmelkersbond pende zaterdagmiddag met het los- iten van enkele duiven officieel de xpositie over 'Volksvermaak in roegere dagen' in het streekmuseum )e vier Ambachten in Hulst. De geve erde dieren kozen het luchtruim on er begeleidend hoorngeschal dat erd geproduceerd door de heren G. ponselee en E. Steijns, beiden leden an de Oudheidkundige Kring. Zij liezen mede de expositie open op lfgemaakte waldhoorns, oordat de tentoonstelling en daar- iee het nieuwe museumjaar werden eopend, heette de secretaris van de leemkundige Kring, J. W. Gremmen, e genodigden welkom. Onder de aan- rezigen bevonden zich burgemeester ir F. A. W. Jacobs en wethouder P. P. Weemaes van Hulst. Hun aanwezig- eid noemde Gremmen een blijk van empathie en erkentelijkheid voor het erk van de Heemkundige Kring. schijf en een glis (voorloper van de schaats) uit de twaalfde tot en met de achttiende eeuw gevonden. In een aparte kast valt op kaartjes te lezen hoe de verschillende spelen wer den bedreven. Aan de expositie is een wedstrijd voor kinderen verbonden. Zij kunnen zich de komende maanden net als vroeger uitleven met het ma ken van speelgoed van overbodig ma teriaal of materiaal uit de natuur. Het werkstuk moet voor 24 augustus bij het museum in de Steenstraat zijn in geleverd. De winnaar zal zondag 27 au gustus tijdens de braderie bekend wor den gemaakt. het officiële gedeelte ontsluierde heer Steijns enkele geheimen van e nieuwe tentoonstelling, die tot ind september loopt. Steijns vertel- e in de streektaal van het Land van [ulst een verhaal waarbij hij de wer ing van enkele speelattributen uit roeger tijden demonstreerde, ie tentoonstelling 'Volksvermaak in roegere dagen' omvat zeven vitrines iet typische spelen voor volwassenen i kinderen. Naast een vitrine met at- ibuten over schutterij, duivensport ïcaféspelen is er één met archeologi- he vondsten. Tijdens verschillende pgravingen werden potjes en pan- etjes, een rammelaartje, een speel- OSTBURG - De afdeling West- eeuwsch-Vlaanderen van de Partij an de Arbeid houdt donderdag een denvergadering in het gebouwtje an de Stichting Jeugd Centrale in de chouwburgstraat in Oostburg. aast de strategieën voor de Europe en de gemeenteraadsverkiezingen omen na de val van het kabinet ook landelijke verkiezingen op de enda. et Tweede Kamerlid John Lily paly eft zijn afspraak moeten afzeggen, et bestuur ziet kans om nu wat meer an het Condega-project in Midden- merika uit te leggen. Ook wordt de meenteraadsfracties gevraagd ver- ag te doen van het gevoerde beleid itnu toe dit jaar. De vergadering be ntom 20.00 uur. ARDENBURG/OOSTBURG - Bij lelheidscontroles in West- |eeuwsch-Vlaanderen zijn zaterdag bestuurders geverbaliseerd, 's Mor- :ns werd gecontroleerd aan de urssenstraat in Aardenburg, waar n maximum snelheid van 50 kilo- leter per uur geldt. De controle werd passeert! door 265 voertuigen, aarvan er 17 te snel reden. De hoogst meten snelheid bedroeg 79 kilome- r per uur. Middags werd gecontroleerd aan [ksweg 58 tussen Oostburg en Draai- Hier werden 616 voertuigen ge- |ntroleerd. Er reden er 24 te hard. De •ogst gemeten snelheid bedroeg 129 lometer per uur, terwijl 80 kilometer |r uur is toegestaan. HULST - In het kader van de herden king van de bevrijding heeft een ge zelschap Schotse oud-strijders en hun echtgenotes zaterdag een bezoek aan Hulst gebracht. De groep, die uit vijf tig personen bestaat, verblijft van 3 tot en met 9 mei op uitnodiging van de gemeente Borsele in ons land. Op het programma van de oud-strijders staat onder meer een tour door Zee land. Daarbij is een belangrijke plaats ingeruimd voor de dodenher denking. TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Allian ce Frantjaise houdt donderdag 11 mei de slotavond van het seizoen met een liederenavond in Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. De Franse zanger Alain Laugenie komt naar Terneuzen om chansons van George Brassens en Victor Hugo ten gehore te brengen. De avond wordt besloten met een 'verre d'amitié'. KLOOSTERZANDE - In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie van Kloosterzande een jongeman uit Vogelwaarde aan die met een spuitbus verkeersborden in de Cloosterstraat een andere kleur trachtte te geven. Na dat proces-verbaal was opgemaakt werd de hij weer op vrije voeten ge steld. CADZAND - De zonzoekers die afgelopen weekeinde de West- Zeeuws-Vlaamse kust bezoch ten, konden door 'persoonlijk in grijpen' van de Oostburgse wet houder A. de Feijter over een schoon strand wandelen. Na de drukte op Hemelvaarts dag was een flinke afvalhoop achtergebleven en de dienst ge meentewerken was vrijdag vrij. De Feijter, die de 'vuilhopen' op het strand zag, heeft daarom zelf maar het werkvoorzienings schap Dethon gebeld. „Gelukkig kwamen werknemers van dat be drijf direct alle vuilniszakken en overige troep ophalen, zodat de mensen afgelopen weekeinde weer op een schoon strand kon den recreëren." |IDDELBURG Molenwater, 9.30-17 h Miniatuur Walcheren. ISSINGEN Bellamypark, 14.30- I uur: Reptielenzoo. RGEN OP ZOOM - Roxy I, 20.15 My stepmother is an alien, a.l. «y II, 20 uur: Twins, a.l. nemactueel I, 20 uur: Dangerous lisons, a.l. nemactueel II, 20 uur: The naked in, a.l. nemactueel III, 20 uur: Out of Africa, OES - Grand, 20 uur: The naked in, a.l. ULST - De Koning van Engeland, uur: Rainman, a.l., 20 uur: My step- ether is an alien, a.l.20 uur: 18 again, ■120 uur: The accused, 16 jr. IDDELBURG - Electro, 20.30 uur: ie accused, 16 jr. huttershof, 20.30 uur: Bird, bliotheek, 20.30 uur: The bear, a.l. ÏRNEUZEN - Luxor, 20 uur: Twins, 120 uur: The naked gun, a.l. dSSINGEN Alhambra I, 20 uur: vins, a.l. hambra II, 20 uur: Rainman, a.l. tentoon s tellingen U1NISSE - Hal Stadhuis, 8-17 uur: le Baauw, aquarellen en olieverven aug.). 'ES - Ambachtscentrum, 13-17 _r: Poppen van Joke de Korte (t/m teie La Strada, 11-20 uur: Kleuren- «n Guide Eckhardt (t/m 27/5). JLLE - Landbouwmuseum, 10-12 '3-17 uur: Oude landbouwwerktui- |n. INKENSZAND - De Stenge, 0-17 uur: Zwart/wit tekeningen pLinnartz (t/m 15/5). TS - Galerie't Zwaluwenhof, 14-18 lr' Beeldhouwwerken Gerda Rutters In Hulst nam het gezelschap allereerst een kijkje bij het meubelconcern Mor- res. Daarna toog men naar het ge meentehuis, waar een medewerker van het gemeentebestuur, de heer A. Hulshaut, de Schotten verwelkomde namens het college van burgemeester en wethouders. Hulshaut benadrukte dat de vreugde van de bevrijding in 1943 nog leeft en dat de ex-soldaten nu onder rustiger omstandigheden de streek nog eens kunnen bekijken. Hij gaf ook een beschrijving van het Land van Hulst en zijn karakteristieke ver bintenis met het historische verleden. Aan de hand van lichtbeelden werd het gezelschap gewezen op de histori sche plekjes in Hulst. De Schotse bevrijders hebben in de oorlog niet van nabij met Hulst kennis kunnen maken. Zij trokken wel door Sas van Gent, Terneuzen en Hontenis- se, maar staken daarna de Wester- schelde over naar Zuid-Beveland. Na afloop van de ontvangst in het stad huis vertoefde het gezelschap nog en kele uren in de Reynaertstad. Hulst was overigens de enige plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen die door de Schotten met een bezoek werd ver eerd. De afzakkers in actie tegen de voetballers van toneelvereniging ODI tijdens het ivijkentoernooi in Vogelwaarde. VOGELWAARDE - Voetbalvereniging Vogelwaarde hield zaterdag op het plaatselijke voetbalveld het jaar lijkse wijkentoernooi. Er waren zes teams gevormd uit plaatselijke clubs, waarvan de carnavalsverenigingen het sterkst waren vertegenwoordigd. Vijf carnavalsverenigingen kwamen tegen elkaar uit, met daarnaast nog een team van toneelvereniging ODI. Na een middag van amusant voetbal eindigden de 'Afzakkers' op de eerste plaats. Zij kregen uit handen van Frans Piessens, voorzitter van de voetbalvereniging, de beker. De 'Polder jongens' werden tweede en de 'Neuters' eindigden als der de. Burgemeester P. Wisse van Wissenkerke speldt de koninklijke medaille op bij organist P. Moll uit Kamperland. en schilderijen Piet van Hageland KRUININGEN - Gemeentehuis, 9-17 uur: Werken Roland van Beeck (t/m ju ni). MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 18-21 uur: Mesheften en ander snijwerk (t/m 26/5) en foto's Japan van J. Mol (t/m 29/5). Z.K.C., 18-21 uur: 'Jeroen van Westen met kunstenaarsboeken' (t/m 15/5). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Delta expo. OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10- 12 uur: Fossielenmuseum. STELLENDAM Haringvlietsluizen, 10-17 uur: 'De kraan van Nederland'. TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13.30-16 uur: Beeldhouwwerken Zacchetti (t/m 13/6). VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: 'Een gemeen erfgoed: Essex en de Neder landen door de eeuwen' en '150 jaar Westerschelde; levensader in de Delta' (t/m 22/10). VLISSINGEN Gevangentoren, van af 17 uur: Werken Lydia Klop-Steen- dijk, div. technieken (t/m 17/5). IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Het voortgezet onderwijs in West-Zeeuwsch-Vlaanderen'. ZIERIKZEE Stadhuismuseum, 10- 12 en 13-17 uur: Verzameling Neder landse klederdrachtmutsen (t/m 1/10) Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (pok voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Ver. ter bescherming van het ongeboren kind, 01180-35736. KAMPERLAND - De heer P. Moll uit Kamperland is zondagochtend ko ninklijk onderscheiden voor zijn ver diensten als organist van de Neder lands hervormde kerk en andere func ties op maatschappelijk gebied. Bur gemeester P. Wisse van Wissenkerke speldde de heer Moll zondagochtend na afloop van de kerkdienst de zilve ren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op. De heer Moll vierde zijn 40-jarig jubileum. Op 7 mei 1949 bespeelde hij voor het eerst tijdens een dienst het kerkorgel in de Noorderkapel te Vlissingen. Dat bleef hij wekelijks doen totdat hij in 1955 naar Zuidzande vertrok en daar organist werd van de hervormde kerk. Vanaf 1980 bespeelt de heer Moll het orgel van de Nederlands hervormde kerk in Kamperland. Daarnaast heeft hij zich ook altijd ingezet voor bijzon dere gelegenheden, zoals het kerst feest voor bejaarden. De heer Moll was van 1962 tot 1980 te vens president-kerkvoogd van de her vormde kerk te Zuidzande en van 1961 tot 1970 was hij lid van de gemeente raad in die plaats voor de CHU. Daar- YERSEKE - Het jongensteam van de openbare basisschool Ter Tolne uit Tholen heeft het Zeeuws kampioen schap voetbal voor basisscholen ge wonnen. Het versloeg de Vlissingse Oranjeschool met 5-1 in de provincia le finale en mag op 24 mei deelnemen aan de landelijke halve finale in Zeist. De basisschool De Kring uit Goes werd derde en de Prinses Beatrix- school uit Yerseke vierde. Aan de wed strijden op het gemeentelijk sportter rein in Yerseke namen ongeveer 120 leerlingen deel. TERNEUZEN - Uit een kledingzaak aan de Terneuzense Markt werden vrijdagmiddag twee bontmantels ge stolen met een gezamenlijke waarde van vierduizend gulden. De eigenaar van de zaak ging nog ach ter de dieven aan, maar verloor ze in de binnenstad uit het oog. naast noemde burgemeester Wisse nog zijn lidmaatschap, vanaf 1985, van het zangkoor de Zuiderzangers in Mid delburg. De heer Moll is bovendien ac tief bij het organiseren van activitei ten in Kamperland, zoals de jaarlijks braderie. SAS VAN GENT - Kringgroep De Westerschelde houdt zaterdag 13 mei het provinciaal africhtingskam- pioenschap voor Duitse herders op het Sasse sportcomplex De Valcke. Het eerste onderdeel, het speuren, wordt op weilanden in de buurt van Axel afgewerkt. Alle drie de klassen (Verdedigingshonden 1, 2 en 3) begin nen 's morgens om acht uur met dit on derdeel. Vervolgens binden de honden op het trainingsveld van De Wester schelde op het Sasse sportcomplex de strijd aan op de onderdelen gehoor zaamheid en pakwerk. B. Ekhart en M. Dhooge treden op als keurmeesters. J. Scheele en A. Du- rinck fungeren als pakwerkers. ZIERIKZEE - De voorzitter van de nieuwe ondernemerskring Schou- wen-Duiveland, P. Schotte (directeur van de bakkerijgrondstoffen-fabriek Zeelandia in Zierikzee) heeft zater dagavond een pleidooi gehouden voor een soepel beleid op de Oosterschelde. Hij deed ter gelegenheid van de prijs uitreiking van de Oosterschelderace voor traditionele zeiljachten. Bij de schepen langer dan 15 meter werd de 'Vooruitgang' uit Rotterdam eerste in het algemeen klassement en de 'Candelaer' uit Zierikzee bij de schepen korter dan 15 meter. De schip pers van deze twee schepen ontvingen een wisselbeker. Over het Oosterscheldegebied merkte de heer Schotte op:,,Wij als onderne mers houden ons hart vast, als we aan de toekomst van de Oosterschelde denken. Het is een goede zaak dat ge probeerd wordt de natuur te bescher men, maar ik vraag me af of het mo menteel niet erg wordt overdreven. Activiteiten zoals deze zeilrace moe ten toch behouden kunnen blijven. Er mogen dan ook op de Oosterschelde niet te veel voorwaarden worden ge steld zodat het gebied ontoegankelijk wordt gemaakt." De tweede dag van de Oosterschelde race voor traditionele schepen verliep heel anders dan de eerste wedstrijd dag, vrijdag, toen er nauwelijks wind stond. Zaterdag was die wind er wel. De deelnemende schepen voeren oostelijk van de Zeelandbrug. Door de sterke wind waren de grote platbo dems in het voordeel en hadden de dieper stekende kotters veel last van het tij. De 'Avontuur' leek op een dui delijke zege af te stevenen, maar draai de om een verkeerde boei (wat later nog enkele schepen overkwam). Van die manoeuvre profiteerde de 'Voor uitgang' die zaterdag de race van de grote schepen won. Bij de prijsuitreiking maakte een van de organisatoren, Ria Geluk, bekend dat de Oosterschelderace ook volgend jaar over twee dagen gespreid zal wor den. Dit jaar was dat voor het eerst ge daan, in vefband met het eerste lus trum van de Oosterschelderace. De uitslag van zaterdag was: schepen langer dan 15 meter: 1 'Vooruitgang', 2 'Avontuur' en 3 'Buiten Verwachting'. Bij de schepen koter dan 15 meter werden twee prijzen ver deeld: 1 'Candelaer' en 2 'Walvisch'. Het al gemeen klassement ziet er als volgt uit: Schepen langer dan 15 meter: 1 'Vooruit gang', 2 'Avontuur' en 3 'Jobke'. Bij de sche pen korter dan 15 meter was het algemeen klassement: 1 'Candelaer', 2 'Walvisch' en 3 'Vrouwe Alize'. KOEWACHT - Voor de tweede maal in successie wordt in het pinkster weekend een aantal wandel- en fiets tochten gehouden in Koewacht en omgeving. De organisatie is in han den van Axel-Promotie en de VVV- Axel, die vier verschillende routes hebben uitgezet. Ook de Winkeliers vereniging Koewacht (WIVEKO) pre senteert twee wandel- en fietsroutes onder de naam 'Fietstochten rond het vlassersdorp Koewacht'. Naast de deelname aan de wandel- en fietstochten tijdens het pinksterweek- einde bestaat de mogelijkheid in het weekeinde van 20 mei en 21 mei de uit gezette routes af te leggen. De lengte van de wandeltochten door de omge ving van Koewacht varieert van zeve- neneenhalve tot achttien kilometer. Voor de fietsliefhebbers is een route uitgezet van 35 kilometer. Eén van de wandel- en fietstochten, 'De Fortenroute', voert de deelnemers langs de diverse forten in de vlasstreek rondom Koewacht. Ook het fort Sint Jan in Zuiddorpe is in de route opgeno men. Dit fort is door de huidige bewo ners zoveel mogelijk in de oorspronke lijke staat gebracht. De organisatoren van de wandel- en fietstochten zullen de deelnemers een gratis gedetailleer de routebeschrijving verstrekken. Naar aanleiding van het succes van de vorig jaar gehouden paas-wandeltoch- ten met ruim vijftienhonderd deelne mers uit geheel Nederland, hebben Axel-Promotie, VVV-Axel en de Win keliersvereniging Koewacht besloten van de Koewachtse wandel- en fiets tochten een jaarlijks terugkerend eve nement te maken. Het Café-Panne- koekenhuis Wilton in Koewacht fun geert evenals in 1988 als vertrek- en aankomstplaats van alle wandeltoch ten, die de deelnemers vanuit Koe wacht naar de omliggende dorpen en bosrijke omgeving brengen. TERNEUZEN - Bij een viscon- trole op de Otheense kreek bij Terneuzen heeft de politie vrij dag vijf Belgen geverbaliseerd en een aantal hengels in beslag genomen. De Belgen visten zon der visaktes en met meer dan de toegestane twee hengels. Eén van hen had zelfs tien dobbers te gelijk in het water liggen. Behal ve de hengels werd ook een soort stiletto in beslag genomen. m.m.v. trio Harry Boer van 12.00-15.00 uur 29,50 p.p. Tel. 01180-38456 VLISSINGEN - De politie van Raams- donkveer heeft zondagmorgen de 19- jarige Vlissinger F. H. G. V. en zijn 20- jarige Arnemuidse maat N. M. ingere kend. De twee waren in de nacht van zaterdag op zondag met een in de Van Vlisstraat in Oost-Souburg gestolen Opel-Kadett naar een vriendin in Raamsdonkveer gereden. Bij haar wilden ze hun eerder die nacht gesto len goederen stallen. De twee hadden een videorecorder en een cd-speler gestolen uit een woning aan de Ritthemsestraat in Oost-sou- burg. Ook de auto wilden ze in Raams donkveer van de hand zien te doen. De politie hield de dieven aan omdat ze een aanrijding veroorzaakten en daarna doorreden. De gestolen auto werd bij het ongeluk licht beschadigd. De bij de inbraak ontvreemde goede ren werden in het huis van de vriendin teruggevonden. De beide Zeeuwen zijn overgebracht naar het Vlissingse poli tiebureau en daar in verzekering ge steld. RETRANCHEMENT - Een brand heeft zaterdag voor zo'n twintigdui zend gulden schade veroorzaakt in een woonhuis aan de Braamdijk in Retranchement. De oorzaak was oververhitting van een frituurpan op het gasvuur. De brandweer van Sluis ging de woning binnen met behulp van persluchtap- paratuur en bestreed de brand met drie hogedrukstralen. De keuken moet volgens brandweercommandant C. de Craene als verloren worden be schouwd. Het vuur drong door het pla fond van de keuken door tot onder het dak. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. MIDDDELBURG - De Zeeuwse Zan- gersbond 'Zang Veredelt' houdt zater dag 20 mei voor de twaalfde keer een Zeeuws Zangersmanifest voor koren, ouderenkoren, groepen en solisten, Het evenement in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg duurt van 12.30 tot 19.15 uur. Niet alleen uit Zeeland, maar ook uit Brabant en België nemen zangers deel. Jongerenkoren, gemengde ko ren, koren van plattelandsvrouwen, christelijke zangvereningen, mannen koren en vocale ensembles wedijveren om de meeste punten. Daarnaast is er een groot aantal solisten. KLOOSTERZANDE - De storings dienst van de Waterleiding Maat schappij Zeeland moest in de nacht van vrijdag op zaterdag in actie ko men om een lekkage in de waterlei ding te dichten aan het Ericaplein in Kloosterzande. Een gedeelte van de weg daar was door het lekkende water gaan verzakken en leverde gevaar op voor het verkeer. VLISSINGEN - De derde Zeelandia- run, een zijspanrit voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten uit Zee land, wordt zaterdag verreden. De start is om 9.30 uur bij het Stadhuis plein in Vlissingen. De tocht voert van Walcheren naar Wissenkerke op Noord-Beveland voor een lunchpauze, vervolgens naar Se- rooskerke op Walcheren voor een pau ze in gebouw De Zandput en via de kust terug naar Vlissingen. Er wordt gereden met een snelheid van dertig tot veertig kilometer. De stoet wordt begeleid door het Rode Kruis en 'pech- wagens'. Voor het vertrek wordt in welzijnscen- trum Bachte Komme uitgebreid ken nis gemaakt met de motorrijders, die afkomstig zijn uit het gehele land en zelfs het buitenland. De zijspanrijders, die merendeels al vrijdag arriveren, kamperen bij het gebouw De Lamme- renburgt. Na afloop wordt daar zater dag een feestavond gehouden voor de motorrijders, hun bijrijders en de ou ders. Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op berich ten, artikelen, of commenta ren, die in de PZC zijn ver schenen. Niet voor open brie ven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke op gave van adres en woonplaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 40 regels in de krant (maximaal 250 woorden). De redactie be houdt zich het recht voor in zendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 22 april stond een inter view met de heer A. Marquinie uit Mid delburg over het betrekken van gepen sioneerden bij een belangengroep. Hij merkt op dat de Abva/Kabo de enige bond is die zich bemoeit met de zorg voor de ouderengroep. Wij moeten op merken dat er sinds 1919 in Nederland de Nederlandse Bond van Gepensio neerden bestaat met ongeveer 40.000 leden en met afdelingen in alle provin cies, ook in Zeeland, namelijk de afde ling Walcheren met ongeveer vierhon derd leden. Wij proberen voor onze le den te bereiken dat onze pensioenen gelijke tred houden met de loonont wikkeling in het land en verdedigen ook de andere belangen van deze men sen, onder andere het behoud van de waardevastheid van onze pensioenen. De gevestigde vakbonden doen niet veel voor de gepensioneerden omdat zij alleen inspanningen doen voor de verbeteringen van de lonen en andere zaken voor de nog actieven die van groot belang zijn voor deze vakbon den, maar voor niet-actieven (de ge pensioneerden) wordt niets gedaan. Dit betreft slechts een klein groepje oudere mensen. Zij moeten echter niet vergeten dat dit handje ouderen bin nen enkele jaren een grote hand zal worden. U moet niet vergeten dat de regering van het ABP (Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds) jaarlijks een be drag van één miljard gulden afneemt voor dekking van de tekorten van het rijk. Dit geld is door ons gespaard en de regering moet deze bedragen in re serve houden voor eventuele tegensla gen. Tenslotte: de regering heeft de ge pensioneerden in de loop van enkele jaren al ongeveer veertien procent ge kort op hun pensioenen. Namens de Nederlandse bond van gepensioneerden, afdeling Walcheren G. A. van den Hemel Paul Krugerstraat 2, flat 18 Vlissingen Wie de krankzinnige snelheden ziet, waarmee de gemotoriseerde 'aso's' 'a- socialen', door het cultuurstadje Aar denburg scheuren, vraagt zich af: 'hoe lang nog voor de eerste dode valt!' Twee agenten met een computercon troleapparaat kunnen hier dagelijks duizenden guldens aan bekeuringen uitdelen! S. van Jelgerhuis Westmolenstraat 7, Aardenburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 25