PZC Garagehouder sloopt Oostburgse bunker Reconstructie van Schuttershofweg kost acht ton Gevallenen uit Tweede Wereldoorlog herdacht Actie van FNV-jongeren tegen korting uitkering WkmlZeauws-Vlsandêiwi streek Drukte ovt hele linie BELEMMERD IN BEDRIJFS UITBREWIN Verwachtingen Betreuren B EN W WILLEN SNELLE AANPAK Hulst De Honte werft actievoerders met intekenlijst ONDANKS VAL KABINET VRIJDAG 5 MEI 1989 ,2 Vrouw opgelicht door nep-controleur van 'gasbedrijf Kleiduivenschutters strijden om Zeeuws Kampioenschap 'Zwetend' schip in Braakmanhave Politie zoekt getuigen in zaak bijna-ontsporing trein Vlissingen Rechter adviseert studente aanklad treinconducteur M% OOSTBURG - Hoewel de gemeente raad nog steeds geen definitief stand punt heeft bepaald, is woensdag avond de sloop van de eerste Oost burgse bunker begonnen. Garagehou der Benk van de Ree doorbrak een stilzwijgen van bijna negen jaar ri goureus door een drilboor in de stafV eommunieatie-bunker te zetten. Een bijzondere bunker want veldmaar schalk Rommel, bekend van zijn late re gevechten tegen de troepen van Montgomery in de Afrikaanse woes tijn, zou er nog hebben geslapen. Aan de vooravond van bevrijdingsdag verklaarde Van de Ree letterlijk de .i oorlog aan alle 'idiote voorstanders v^n het behoud van de bunkers'. Van de Ree heeft, naast zijn bedrijf in Bres kens. sinds 1980 een benzine- annex ^ervicestation aan de Oostburgse Bre destraat. Op het terrein dat hij aan kocht, staan twee Duitse bunkers uit ,de tweede wereldoorlog. Samen met acht bunkers om het aangrenzende schoolsportveld en vijf bunkers aan de - overkant van de Bredestraat vormden de twee gebouwen destijds een hoofd - .kwartier van een sector in de Duitse 'Atlantikwall'. De Breskense garagehouder wil de ,-2 bunkers slopen om zijn bedrijf uit te breiden en een woonhuis te bouwen. Volgens Van de Ree kan hij nu in het bedrijfsgebouwtje nauwelijks uit de -yoeten. Bovendien ontbreken de mo gelijkheden om op een 'verantwoorde wijze' te werken in het servicestation. v ,;Aan de huidige milieutechnische ei sen kunnen we in deze werkplaats .haast niet voldoen. Olie en andere mi lieu-onvriendelijke stoffen moeten hier in vaten worden opgevangen. Ik wal hier gewoon een nieuw- modern ser- vicestation neerzetten. Als dat niet kan, kan ik het bedrijf niet voortzetten ?n komt het werk van vijf mensen in gevaar", betoogde Van de Ree niet zonder gevoel voor dramatiek. B en w van Oostburg hebben destijds verwachtingen gewekt bij de garage houder, stelt hij. „Het gemeentebe stuur zei bij de aankoop van de grond dat ik nog wat geduld moest hebben om het juiste tijdstip af te wachten. De gemeente zou de sloopsubsidie wel aanvragen bij VROM. Drie jaar gele den vroeg de toenmalige burgemees ter Spijkerboer me nog wat ik van plan was met de troep te doen. Toen heb ik mijn bouwplannen bij de ge- meente ingediend en is de afbraak subsidie aangevraagd." Tot zover ging alles nog redelijk volgens het uit gestippelde schema van de Bressiaan- der. Bij de ontwikkelingen van de laatste tijd sloeg hem echter de schrik om het hart. Nadat de Middelburgse 'bunkeroloog' H. Sakkers op het 'historische, monu mentale' karakter van de verdedi gingswerken had gewezen, werd ook directeur H. Paape van het Rijksinsti- tuut voor Oorlogsdocumentatie (RIOD) enthousiast. Samen richtten zij de Stichting Bunkerbehoud West- Zeeuwsch-Vlaanderen op. En hoewel het college en een groot deel van de raad eerst niet veel op hadden met de plannen voor een bunkermuseum is Van de Ree bevreesd dat de politiek overstag gaat voor de 'gemanipuleer- 'de publieke opinie'. Volgens de gara gehouder dreigt het gemeentebestuur voorbij te gaan 'aan de gedachten van de overgrote meerderheid van de Oostburgse bevolking'. Van de Ree is tot het uiterste getergd en wil nu iedereen laten zien hoe lelijk de bunkers zijn. Het oude vervallen ho- recapand dat tot twee weken terug voorbijgangers het zicht op de 'Rom- melbunker' vanaf de Bredestraat ont nam, is net gesloopt. Van de Ree ver wijdert binnenkort de klimop van de 'bunker naast het servicestation en is 'ook van plan alle bomen op zijn grond te rooien. „Dan kan iedereen zien hoe Wanstaltig die dingen zijn. Kijken of de mensen dan nog zo graag die gebou- wen in stand willen houden." De gara gehouder heeft tot nu toe gezwegen, omdat hij 'commercieel afhankelijk' is. „Er komen hier mensen tanken die 'vóór en mensen die tegen sloop zijn. En ik wil natuurlijk geen klanten kwijt." Hij schrikt even van de suggestie dat hij zelf voor de sloopkosten moet op draaien omdat het ministerie van VROM alleen voor 'gemeentelijke bunkers' subsidie zou verlenen. Zijn de twee bunkers op zijn grond van hem of van de gemeente?.Bij de aankoop van de grond heb ik de gemeente gevraagd de bunkers neer te halen. En alles is al lang aangevraagd. De toegezegde 1,2 'miljoen is bedoeld voor de tien bun ders die aan deze kant van de straat staan, dus inclusief die op mijn stuk .grond." De wethouder begint hard te lachen als hij hoort dat Van de Ree alvast op eigen houtje met de sloop van een bun ker is begonnen. „Volgens mij krijg je dat gevaarte met een boortje niet om ver. Maar Van de Ree gaat zijn gang maar. Dat kan de prijs alleen maar drukken", aldus De Feijter laconiek. ,Of voor de bomen die de garagehouder wil neerhalen een rooivergunning no- t dig is, -wist de wethouder niet direct. ..Dat hangt er vanaf om wat voor soort beplanting het gaat. Maar mocht Van de Ree in overtreding zijn dan zullen wij hem daarover aanschrijven." strijdt overigens het verhaal dat Rommel in een Oostburgse bunker heeft geslapen. „Rommel heeft tij dens een inspectietocht van de verde digingslinie de nacht van 18 op 19 april '44 in een Breskense bunker doorgebracht voor hij verder reisde naar Walcheren", doceert Sakkers. De Middelburger heeft bij al zijn be zoeken aan bunkers in heel Europa ge durende de laatste tien jaar nog nooit geconstateerd dat de complexen tot bedevaartsoorden voor (neo-)nazi's zijn getransformeerd. De vrees van Van de Ree - en verschillende raadsle den - daarvoor noemt hij 'paranoïde gedachten'. ..Ik heb dat al eens vaker vergeleken met een bezoek aan een Egyptische pyramide. Mensen die zo'n graftombe bezoeken, geloven toch ook niet direct in de goden die de farao's aanbaden. Duitsers zijn wel welkom als ze voor vijfhonderd gulden per week in een vakantiehuisje komen zit ten. Maar het zijn gelijk nazi's als ze een bunker bezoeken. Dat wil er bij mij niet in." Ut Sakkers vindt het vreemd dat Van de Ree verontwaardigd is dat hij nooit contact met de garagehouder heeft op genomen. ..Ik ben er altijd van uitge gaan dat de gemeente eigenaar van de bunkers was. Ik ben dan ook verschei dene keren in Oostburg geweest om met het college over de bunkers te pra ten. Als Van de Ree had willen praten, had hij toch ook zelf contact op kun nen nemen." De garagehouder kan dinsdag zijn kennis over bunkers al bijspijkeren, in Sas van Gent. De plaatselijke heem kundige kring houdt dan vanaf 19.30 uur een lezing over de vestingwerken in cultureel centrum De Speye. De Stichting Bunkerbehoud heeft op woensdag 17 mei opnieuw een gesprek met b en w van Oostburg over haar plannen voor een museum. Het ziet er naar uit dat de communicatiebunker dan nog overeind staat. De boor sloeg woensdagavond al na een minuut of vijf vast. Maar Van de Ree verzekerde dat hij binnenkort verder gaat met de afbraak. Garagehouder B. van de Ree zette eigenhandig de drilboor in de bunker op zijn terrein in Oostburg. •J lt ff v; Hans Sakkers kan niet zo erg lachen om de 'vandalistische actie' van Van de Ree. De voorzitter van de Stichting Bunkerbehoud zou er persoonlijk ('ik spreek dan even niet namens de stich ting') niet zo'n moeite mee hebben als de bunker naast het servicestation te gen de vlakte ging. „Als meneer Van de Ree die bunker zo hard nodig heeft yoor zijn bedrijfsvoering kan ik daar vrede mee hebben. Maar de staf/com municatie-bunker is een essentieel Onderdeel van het complex. Ik zou het zeer betreuren als die bunker moet •sneuvelen." De bunkerdeskundige be- TERNEUZEN - B en w van Terneuzen willen vaart zetten achter de recon structie van de Schuttershofweg. Het college wil er 720.000 gulden voor uit trekken. Eerder al werd 75.000 gulden besteed aan de voorbereidingen. I)e reconstructie moet direct aansluiten op de doortrekking van de mr Haar- manweg richting Schuttershof. Is dat karwei geklaard dan rest nog slechts de aanpassing van 'het verkeers knooppunt' Axelsedam. B en w stellen de verschillende raads commissies nu voor de reconstructie van de Schuttershofweg onderhands aan te besteden. Er komen zes plaatse lijke bedrijven voor het project in aan merking. De raadscommissie voor financiën en die voor onderwijs praten donderdag avond (aanvang 19.30 uur) over het be schikbaar stellen van een krediet van één miljoen gulden voor een grondige verbouwing van het toekomstige on derkomen van scholengemeenschap De Steelant aan de Katspolderlaan. De Steelant wordt ondergebracht in de gebouwen van LOM-school De Schans, die op haar beurt verhuist naar nieuwbouw aan de Evertsenlaan. Het schoolbestuur van De Steelant wil zo snel mogelijk (als het kan op 1 juni) met de verbouwing beginnen. De ge meente krijgt het totale bedrag overi gens terug van het rijk. Het sportveldencomplex van Hoek wordt aangepast en uitgebreid. Het bestuur van de voetbalvereniging Hoek heeft b en w medewerking ge vraagd voor het plaatsen van een tri bune, het aanleggen van wedstrijdver lichting rond het hoofdveld. het uit breiden van de kleedaccommodatie en het renoveren van de huidige kleedac commodatie. Dat laatste karwei wil de vereniging zelf uitvoeren. B en w zijn bereid er 50.000 gulden voor beschik baar te stellen. Het plaatsen van een SINT-JANSTEEN - Een man die zich voordeed als controleur van het 'gas bedrijf heeft een bewoonster van de Geslechtendijk in Sint-Jansteen woensdag 400 gulden lichter ge maakt. Hij belde om 13.15 uur aan bij mevrouw W„ met de mededeling dat hij een lek had gerepareerd en wilde kijken of alles nu in was. Voor deze controle - het nakijken van de cv-ke- tel en de leidingen - rekende hij 150 gulden en voor 'materialen' nog eens 250 gulden. De politie sluit niet uit dat deze man meer met dit bijltje hakt. Hij beschikt over een goede babbel en weet zich overtuigend te presenteren. Hij spreekt met een gebroken Antwerps accent een deed zich woensdag voor als een zekere 'Verhoeven uit Goes'. De man moet ongeveer 60 jaar oud zijn, is van voren kalend en heeft ach terovergekamd, licht haar. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen tijdens de herdenking bij het monument aan de Westsluis. TERNEUZEN - Ongeveer 250 mensen herdachten gisteren met twee minu ten stilte bij het monument aan de Westsluis in Terneuzen de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog. Daarna hesen padvinders en zeeverkenners van Scouting Nederland de vlag en werden kransen gelegd namens de ge meente Terneuzen, de Stichting Fe bruari 1941, ex-politieke gevangenen, het nationale reserve-peloton 436 en de Bond van Wapenbroeders. Vervol gens legden scholieren en particulie ren bloemen aan de voet van het mo nument. Tijdens een herdenkingsbijeenkomst in de Grote Kerk in de Noordstraat herinnerde burgemeester C. Ockeloen de aanwezigen eraan waarom de her denking elk jaar gehouden wordt. „Onze gevallenen zijn gesneuveld met de gedachte 'dit is de laatste oorlog, dan is het vrede voor ons en onze kindskinderen'. Daarom blijft het zin vol hun offer te gedenken." Terneu- zens eerste burger stelde dat er nog steeds 'tientallen miljarden aan bewa pening wordt besteed en op veel plaat sen op de wereld woedt oorlog en ver schrikking'. „Als het geld voor de be wapening besteed zou kunnen worden aan het tot ontwikkeling brengen van minderbedeelde streken op aarde zou de wereldvrede daar zeer mee gediend zijn. Daar hebben de gevallenen hun offer voor gebracht." Na de korte herdenkingsdienst ver trokken de kerkgangers vanaf de Markt, voorafgegaan door Harmonie De Vliegende Hollander, naar het mo nument. Negen nationale reservisten van peloton 436 vormden daar een ere haag. Na het blazen van de Last Post marcheerden de aanwezigen langs het monument terug richting centrum. In Hulst begon de traditionele doden herdenking donderdagavond met een bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis. Hier verzorgden leerlingen van de basisschool De Ark een decla matie die muzikaal werd omlijst door leden van de rooms-katholieke mu ziekvereniging Heikant. Vervolgens vond de kranslegging plaats bij de ge denkplaten voor de gevallenen en de Poolse bevrijders. Na de plechtigheid in het stadhuis volgde er een interkerkelijke dienst in de Nederlands hervormde kerk aan de Houtmarkt. Tenslotte vertrokken de aanwezigen in een stille tocht naar het monument voor de gevallenen aan de Glacisweg. Dit monument is geadop teerd door leerlingen van de lbo-school De Rietvliet. Bij het monument wer den om 20.00 uur kransen gelegd en werd een minuut stilte in acht geno men. Een peloton van leden van de Na tionale Reserve verzorgde de ere wacht. De dodenherdenking eindigde met het spelen van de Last Post. In Zeeuwsch-Vlaanderen werden gis teren ook in Aardenburg, Axel, Zaam- slag, Breskens, Kloosterzande, Sas van Gent, Hoofdplaat en Koewacht herdenkingsmanifestaties gehouden. tribune en de aanleg van verlichting moet de voetbalvereniging zelf bekos tigen, oordeelt het college. De verschillende raadscommissies praten woensdag en donderdag ook over het Innovatieplan Scheldeboule- vard. Dat gebeurt woensdagavond in de raadscommissie voor welzijn, mi lieu en toerisme en donderdagavond in de raadscommissie voor financiën, die voor openbare werken en die voor onderwijs en sport (aanvang 19.30 uur). TERNEUZEN - Om aan de lauwheid van verpleegkundigen en ander per soneel in het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen een einde te ma ken, heeft het actiecomité van dit zie kenhuis een intekenlijst rond laten gaan. Inmiddels hebben zo'n veertig personeelsleden hierop hun handte kening gezet. Met deze steunverklaringen hoopt het actiecomité een sterkere positie te kunnen innemen wanneer er opnieuw actie wordt gevoerd. Op 10 mei bij voorbeeld. bij het bezoek van prinses Juliana aan de Honte. moet er al een blijk van adhesie worden gegeven en vanaf 12 mei worden de acties in het ziekenhuis zelfs verscherpt. Tot woensdag nog dachten het comité en de vertegenwoordigers van de ABVA/ KABO en de CFO. dat de actiebereid heid sterk verwaterde. De komende week nog kunnen personeelsleden zich op de lijst bijschrijven (desnoods anoniem, met alleen opgave van de af deling) om aan te geven dat ze door willen gaan met de acties om vijf pro cent loonsverhoging. Woensdag werd in het ziekenhuis een werkonderbreking van een uur gehou den. Van tien tot elf werden alle perso neelsleden die geen dringende taak hadden verwacht in het cafetaria. Bij de aanvang van de werkonderbreking bleek er maar een handjevol collega's het voorbeeld van het actiecomité te hebben gevolgd. Naarmate het uur vorderde voegden zich echter steeds meer collega's bij het gezelschap. Maar P. Verschragen, bestuurder van de ABVA/KABO sprak het gevoelen uit dat enkelen onder de naar schat ting honderd aanwezigen alleen maar waren gekomen 'omdat het toch kof fiepauze was'. Overigens verliep de werkonderbreking zonder incidenten. De directie van het ziekenhuis heeft het uur niet als 'verzuim' geregi streerd. Over de aard van de acties die op de officiële openingsdag van dit nieuwe ziekenhuis worden gehouden, voor de ogen van de prinses, liet het actiecomi té zich om strategische redenen niet uit. Óf een eventuele manifestatie doorgaat is zelfs nog maar de vraag. Bepalend is het aantal handtekenin gen op de intekenlijst. Een enkele ongeduldige automobilist reed gewoon door de spandoeken heen. TERNEUZEN - Ondanks de val van het kabinet protesteerden woensdag een tien Zeeuws-Vlaamse leden van de jongerenbeweging van de FNV te gen een mogelijke korting op de uitke ringen voor jongeren. Onder het mot to 'jongeren korten geeft files' pro beerden zij woensdagmiddag een kwartier lang de Axelsedam in Ter neuzen te blokkeren door een aantal spandoeken over de weg te houden. Ook deelde het groepje pamfletten uit, waarin het de grieven duidelijk maakte. Daarnaast willen de FNV- jongeren, zo stond op één van de span doeken te lezen, een jeugvriendelijker kabinet in de toekomst. Het scande ren van de leuze 'Lubbers in de vut', liet dan ook niets aan duidelijkheid te wensen over. De jeugdige FNV'ers wilden de aan dacht vestigen op de mogelijke gevol gen van een wetsvoorstel. Volgens Do minique Buysse, een van de initiatief neemsters, wordt er als de wet van kracht zou worden enorm gekort op de uitkeringen voor jongeren. Zo krijgen 21- tot 26-jarigen een bedrag dat gelijk staat aan de basisbeurs voor studeren den. Voor thuiswonenden betekent dit 425 gulden en voor uitwonenden 765 gulden. Op het 27ste levensjaar krij gen zij dan het volle pond van 1107 gul den. Nu krijgen uitkeringsgerechtig den dat geld als zij 23 jaar zijn. „Zo kunnen jongeren niet meer econo misch zelfstandig zijn. De uitkeringen zouden omlaag moeten, zodat jonge ren fanatieker naar een baan gaan zoe ken. Maar het is toch niet de schuld van ons dat er zo veel werkloosheid is. 's-HEER ARENDSKERKE - Op de schietbaan Midden-Zeeland aan de Vlaamseweg in 's-Heer Arendskerke wordt morgen, zaterdag, het Zeeuws kampioenschap kleiduivenschieten gehouden. Dit evenement duurt de hele dag en begint om 10.00 uur. Op deze dag maakt de dit jaar gevormde kernploeg haar debuut. In totaal 86 inschrijvers schieten in de H-, A-, B-, en C-klasse. De wedstrijden tellen tevens mee voor de selectie voor de komende nationale kampioenschappen. Men had via de ATV meer banen moe ten scheppen. Dat is onvoldoende ge beurd." Dat het opstappen van het kabinet- Lubbers de korting aanzienlijk ver traagt, is voor Buysse geen reden om actie na te laten. „Het is inderdaad een voorontwerp, maar er zijn voor eerst weinig jongeren die van de min dering op de hoogte zijn. Bovendien zijn de plannen niet van tafel." Mede- intiatiefneemster Anke Hintjens wijst erop dat de actie 'een aanzet is tot informatie' van het publiek. Met Buysse is zij bang dat een volgend ka binet de kortingsplannen overneemt. De jongeren van de FNV zijn momen teel druk bezig met het verzamelen van handtekeningen tegen de voorge nomen korting. Die willen zij aanbie den aan de sociale dienst in Terneu zen. De poging het verkeer een tijd stil te laten staan, leverde soms gevaarlijke situaties op. Enkele bestuurders van auto's en vrachtwagens weigerden te stoppen, waardoor de protesterende jeugd gedwongen was de spandoeken los te laten. Slot van pagina 17) Neeltje Jans mocht zich, opnieut, heugen in grote belangstelling kleine drieduizend bezoekers, meer dan vorig jaar toen Hemels, twee weken later viel, passeerdl kassa. Op Tholen vormde de Oesterdar trekpleister voor veel zon- en sir hebbers. De wegen in de omgevi de dam gaven een beeld van eet alledaagse verkeersdrukte. Dep voorzag een flink aantal voertu die op de pechstroken of in de van de autoweg op de OesterdarJ parkeerd stonden van een proces baal. Daarnaast werden best® die op de dam 'gesloten-verklaiii negeerden, bekeurd. De Provinciale VVV Zeeland was en dik tevreden' over de bezettini de verblijfsrecreatiecentra 'ovt hele linie', aldus mevrou» Muynck. „Het prachtige weer] ons keurig in de kaart gespeelt® druk in de hele provincie. Vi Duitsers zijn weer massaal naai land getrokken. Ruim de helft vfij gasten zijn oosterburen." Door het mooie weer van de laats ren plakken steeds meer mensei paar vrije dagen aan de hemelvs dag vast, constateerde mevrout Muynck. Deze ontwikkeling a een zo grote vlucht dat 'pinksli zijn positie als topweekeinde wel kwijt kon raken. „Maar als heti I weer blijft, weet ik zeker dat hel c gende week opnieuw volle bat voorspelde de VVV-woordvoerste Ook het gros van de recreatieo: nemers ziet het komende seizoet vertrouwen tegemoet. „Zulk wf goedkope en goede reclame", glit de Recron-secretaris G. J. Brink „Eens te meer een bewijs dat Ze de meeste zonuren heeft." De pings waren overal goed bezet, de overloopterreinen hoefden ne open. De kampeerterreinen op II Beveland en Walcheren liepenra vol en in Schouwen kon een van zo'n tachtig procent worden gistreerd. „Zeeuwsch-Vlaant bleef een beetje achter, maar dat: normaal beeld in deze weekeii Ook daar waren ze zeer tevreden Brinkman. De ondernemers ini waren waarschijnlijk iets mindfi vreden. In de Reynaertstad kar, zondags normaal over de hooi pen, maar nu was er 'geen kip' tt verklaarde een fietser die zijn 'voor niks' had thuisgelaten. TERNEUZEN - Het Engelse bil schip Taragot 1 kon donderdag!:- richterzake terug naar de thuistf., een sloperij. Het schip werd >§j gens vroeg in de Braakmanhav Terneuzen geladen met aroiH oil (stookolie voor schepenl. toen het schip half vol zat. I)ow-werknemers dat de wandvji Taragot poreus was. De olie liep gewoon langs de tt gels de haven in. De circa 400 ton den olie werd vervolgens direct gelost en de rijkspolitie te wata erbij gehaald. Ook die consta dat het schip 'zweette' of 'traanÉ certificaten van het schip werden trokken, wat betekent dat het® grondig gerenoveerd moet wordji direct naar de sloop kan. VLISSINGEN - De Vlissingsf meentepol itie zoekt mensen die; ge zijn geweest van het plaatse een basaltblok op de rails tusst spoorwegovergangen Sloewe; Veerhavenweg. Het blok werd nacht van zaterdag 29 op zond april tussen de rails geplaats stoptrein die zondagmorgen in singen moest aankomen, raakte het gevaarte bijna ontspoord. De recherche van de gemeentep vraagt getuigen zich in verbindi stellen met het bureau in Vliss (tel. 01184 - 15050). De politie b het incident in verband met onni jongeren zaterdagnacht rond 4! hebben veroorzaakt op de Ediscc Ze vernielden daar, in de buurt v oude Centrale Zeeland van de P een linker buitenspiegel van een De jongeren die deze schade 1* aangericht zijn volgens de polit» moedelijk ook verantwoorde® de bijna-ontsporing van de stop; MIDDELBURG - De Middelt) kantonrechter mr J. C. Bode t adviseerde woensdag de studet P. A. de R. uit Breskens een schril ke aanklacht in te dienen te? treinconducteur die haar op 30a tus vorig jaar beledigde, omi zonder geldig kaartje in de trei: Ze ontdekte bij een controle do conducteur in Goes dat haar1 kaart net een dag was verlopen De studente had die aangeschaft veronderstelling dat de kaart zo1-? sluiten op het jaarabonnement^ had aangevraagd. Volgens De, gon de conducteur haar uit te) den, met het verwijt dat 'alle st ten zo zijn', doelend op het ffl'1 den. In eerste instantie wilde Dei kaartje kopen met een boet 3,50, maar de conducteur eiste^ extra boete. Die weigerde ze te? len. i Na het incident nam De R. telefl contact op met de klantenservifj de NS, waarop ze te horen kreegi zaak zou worden uitgezocht. 1 toe heeft ze van de NS geen ant' gekregen. Officier van justitite mr H. OpPf_ dat de conducteur buiten zijn h» was gegaan met zijn belediging! eiste tegen De R. de prijs van het kaartje plus een boete van elkaar een boete van 10,-. Het1 was conform.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 36