Zeeuws duo favoriet in de zijspancross sport VIM 250 COMBINATIES NAAR AXEL Paul de Gronekel neemt afscheid van Koewacht NATIONALE WEDSTRIJDEN VLISSINGEN-OOST 27 PETER ZWART: WINNEN MOGELIJK Pupillen van Feyenoord naar Terneuzense Boys GERINGE OPKOMST PUBLIEK IN VLISSINGEN Streekderby Opgevallen Spectakel WÊÊÈÊKM WOENSDAG 3 MEI 1989 rote belangstelling voor paarden- en ponyconcours (IliYFi - rv Ïandeliike rii vereniging eenheid gebruik om een dubbele proef Vooral in de klasse zwaar belooft het Interessant belooft ook de strijd f 'AXEL - De landelijke lijvereniging cOranjeruiters en ponyclub De Klep- pertjes uit Axel houdt donderdag (He- 'ftmelvaartsdag) een invitatieconcours voor paarden en pony's. Het is de eer ste wedstrijd van een serie van drie die dei. Axelse vereniging dit jaar houdt op het complex bij de waterto ren. Er bestaat bij de ruiters grote be langstelling voor deze wedstrijd. Voor de dressuurwedstrijden hebben ruim 250 combinaties ingeschreven, ''onder wie de totale Zeeuwse top, zoals iFranciska Bakker, Kees Steendijk, Mascha Bustraan-Tuinman en de re gerende Zeeuwse kampioen Eppo Roovers. Zij maken allen van de gele genheid gebruik om een dubbele proef af te leggen. Vice- voorzitter Rinus Murre durft zich dan ook beslist niet aan een voorspelling te wagen over wie hier op het oranje overwinningslint be slag zal leggen. „De dressuur is in de breedte veel sterker geworden. Het hangt af van de vorm van de dag. En bij dressuur ben je natuurlijk ook een beetje afhankelijk van de jury", is zijn mening. Ruim 130 combinaties, verdeeld in di verse categorieën, binden met elkaar de strijd aan. De grote belangstelling is volgens secretaris Jan Murre gesti muleerd door de uitstekende bodem van het Axelse complex. KOEWACHT - Aanvoerder Paul de Gronekel van Koewacht neemt donderdag (Hemelvaartsdag) definitief afscheid van het eerste elftal van de club. Dat gebeurt tijdens een wedstrijd tussen het huidige eerste elftal van Koewacht en een selectie van Zeeuws-Vlaamse spelers die De Gronekel in de jaren als tegenstander en clubgenoot op het veld heeft gekend. Voor aanvang van de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, afgelopen izondag tegen Hontenisse, nam de selectie van Koewacht al een beetje afscheid van aanvoerder De Gronekel. De scheidende voetballer speelde zijn zeshonder dste en laatste wedstrijd voor het eerste elftal uit het vlassersdorp en werd daar om in de bloemetjes gezet. De ploeg, die donderdag tegen Koewacht aantreedt, zal onder andere bestaan fUit'Rudie Matthijs, René Haselager en Carlos van Regemortel (allen Koe wacht), Johan van Espen (voorzitter Breskens), George de Bakker (na jarenlang Soefenmeesterschap bij Koewacht nu trainer bij Vogelwaarde), Jo van Remorte- le, Fons Sturm en Adrie de Bot (allen Steen), Erwin Duysserinck (Biervliet), Dicky de Pooter (Axel), Honny Claassens en Freddy van de Veeken (Vogelwaar de), Frans van Meele (Hontenisse), Fons Baart en Stanny Soulimans (Hoofd plaat). De wedstrijd op het veld van VV Koewacht aan de Berlaersstraat begint om 14.30 uur. Vooral in de klasse zwaar belooft het gevecht interessant te worden. Yzaak van Yzeren bewees zaterdag bij de opening van het 'groene' seizoen in Kloosterzande reeds met Zabilet in vorm te zijn. Hij verwees toen Lenet Sandee, met Thyfoon onder het zadel naar de tweede plaats. Ook streekfa- voriet Stefan de Vetter, Luc Savat en Miranda de Jonge zullen zich in de strijd mengen. Vooral Luc Savat met Bolando onder het zadel moet in staat worden geacht deze wedstrijd op zijn naam te schrijven. De hengst heeft al in meerdere wedstrijden bewezen over een enorm springvermogen te be schikken, maar blijkt eveneens soms moeilijk in de hand te houden. ■pmmirp 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport. 20.00-21.00 SKY: Tennis: kampioenentoer- nooi vanuit Forest Hills. 20.00-22.30 BRT 2: Sportavond: met o.a. bas ketbal (België-Frankrijk, heren) en UEFA- ,cup voetbal. 21.00-23.00 SKY: Golf: wereldkwalifieatie- ronde vanuit Singapore. 21.45-22.00 Super: World News: met o.a. sport. 22.55-23.20 Ned 3: Studio Sport: aandacht voor de eerste finalewedstrijd in het Europa- cup-3 toernooi. 23.00-01.00 SKY: Voetbal: eerste wedstrijd uit de UEFA-cup finale. 00.05-01.10 BBC 1: Sportsnight: met voet bal, de finale van de UEFA-cup en de halve finale van de FA-cup. Sluiskil tweemaal tegen Vlissingen SLUISKIL - Binnen een tijdbestek van amper zes dagen ontmoet het naar de derde klas van het zondag voetbal gedegradeerde Sluiskil tweemaal hoofdklasser Vlissingen. Morgen (donderdag) staan beide ploegen in Sluiskil tegenover el kaar in de kwartfinales van de Opel-cup (aanvang 14.30 uur) en volgende week dinsdag volgt in Vlissingen het treffen met een plaats in de kwartfinales van de KNVB-beker als inzet. Uiteraard is Vlissingen voor beide duels veruit favoriet, maar zeker is op voorhand niets. Of zoals de 29-ja- rige Sluiskil-aanvoerder Peter Zwart (na een maandenlange afwe zigheid vanwege een slepende knie blessure weer helemaal fit) zegt: „Wij hebben een slecht seizoen ach ter de rug, maar Vlissingen heeft dat tenslotte ook. En als je tien keer te gen Vlissingen speelt, win je altijd wel eens twee of drie keer". Winst op Goes en HVV voor de beker en op Dosko en Zierikzee voor de competitie: 't gaat in elk geval iveer beter met Sluiskil Peter Zwart: „In zoverre dat de druk van de ketel is. We hebben inder daad een aantal keren achtereen ge wonnen, maar of daar veel waarde aan gehecht kan worden....ik weet 't niet. Wij spelen wat vrijer omdat er niets meer op het spel staat, maar dat geldt uiteraard ook voor onze te genstanders. Ik denk alleen dat een belangrijk verschil buiten een paar weken terug is dat we zo langzamer hand weer compleet raken. En we maken weer onze goals". Jouw terugkeer na meer dan drie maanden heeft daar ook mee te ma ken? Peter Swart: als we tien keer tegen Vlissingen spelen winnen we tivee of drie keer. Peter Zwart: „Ik weet alleen dat ik veel liever vooraan speel dan op het middenveld, zoals voor de winter stop. Ik heb ook het idee dat ik als "rechterspits meer inbreng heb. Veel scoren doe ik niet, je zou dus hoog stens kunnen zeggen dat mijn terug keer de anderen heeft beinvloed en dat die beter zijn gaan spelen." Was Sluiskil gedegradeerd als het de beschikking over de ploeg van de laatste weken had gehad Peter Zwart: „Met.de Pasen wonnen we wel van Schijndel, maar verloren we van Middelburg. En tegen MOC gaven we een 3-1 voorsprong weg. Ik bedoel er maar mee te zeggen: we hebben onze punten tegen de min dere ploegen laten liggen. Als je een maal onderaan staat en je wilt daar weg dan zul je in de eerste plaats toch van je concurrenten moeten winnen. Een overwinning op Schijn del telt uiteraard ook, maar veel minder zwaar. Of we het in de huidi ge samenstelling wel hadden gyred? Ik denk niet dat het veel zin heeft om daarover te gaan filosoferen". Is Sluiskil nog sterk genoeg om Vlis singen tegenstand van enige beteke nis in de bekerwedstrijden te geven Peter Zwart: Waarom niet? Ik vraag me alleen af of de wedstrijden tegen Vlissingen wel zo erg leven. Misschien dat dat verandert naar mate de wedstrijden dichterbij ko men, want tegen Vlissingen voor de beker is natuurlijk wel even iets an ders dan tegen Goes of HVV. Bij Vlissingen draait het op dit moment in elk geval minder. Vorig jaar speel den we in een oefenwedstrijd 1-1, misschien is dat een indicatie? Kan een eventuele overwinning op Vlissingen het seizoen voor Sluiskil nog enige glans geven? Peter Zwart: „Een eventuele over winning geeft je weer meer vertrou wen met het oog op de toekomst. Als we bijvoorbeeld van Goes of HVV verloren hadden was het seizoen als een nachtkaars uitgegaan". Interessant belooft ook de strijd bij de pony's in de klasse L, waar Brigitte de Jonge, Rowena de Pender, Anne Pau line de Feijter en Veerle Sehuurhuis tot de favorieten behoren. Door het groot aantal deelnemers wordt reeds om 9.00 uur door de pony's uit de B- klasse het spits afgebeten. Om 14.45 uur beginnen de combinaties uit de klasse M en Z als afsluiting aan hun progressief parkoers. TERNEUZEN - De D-pupillen van Feyenoord nemen op Hemelvaarts dag (donderdag) deel aan het jeugd- toernooi van de voetbalvereniging Terneuzense Boys. Behalve de D- jeugd komen op dezelfde dag in het Zuidersportpark van Terneuzen de dames aan bod. De deelnemende pupillenteams zijn verdeeld over twee poules. De win naars van de poules spelen de finale, terwijl de overige teams voor hun plaats spelen. Bij de dames volgen er eerst kruisfmalewedstrijden alvorens de finale wordt gespeeld. De toernooien zijn de start van een reeks festiviteiten deze maand in het kader van het 40-jarig bestaan van Terneuzense Boys. De D-pupillen beginnen donderdag om kwart voor tien 's morgens, terwijl de dames hun eerste wedstrijden om 10.30 uur spelen. De deelnemende teams: bij de D-pu- pillen - Feyenoord, Hoek, Kapelle, Kloetinge, Rillandia, Sluiskil, Terneu zen, Terneuzense Boys, Vogelwaarde, Wemeldinge. Dames: AZVV, Bevelanders, Hoek, Rijsoord, Spui, Terneuzen, Terneuzen se Boys, Wemeldinge. De prijsuitreiking is omstreeks 16.30 uur. Meyerman van FC Twente (links) mist iveer eens een kans voor het Nederlands militair elftal. Militair team in slotfase onderuit VLISSINGEN - Voor slechts een hand jevol toeschouwers verloor het Ne derlandse militaire elftal gister avond in Vlissingen van het militaire team van de Engelsen. Lange tijd kre gen de Nederlanders de beste kansen, maar gingen tien minuten voor tijd toch nog onderuit, toen de overigens uitstekend keepende Gert Abma (Pee Zwolle) in de fout ging en Whitting- ham de winnende Engelse treffer bin nen kopte (0-1). Vooral voor trainer Dick Buitelaar was de nederlaag een hard gelag. Voor de Nederlanders was de interland dan wel een simpele oefenwedstrijd, toch had Buitelaar zich lopen opwinden over de wijze waarop de wedstrijd alsnog ver loren ging. „We zijn gewoon afgetroefd op een stukje wedstrijd-agressie. De Nederlandse spelers lopen rustig een stukje te tikken, terwijl die Engelsen echt alles geven", meende een geterg de Buitelaar na afloop. De Engelsen vierden de overwinning na afloop ook alsof zojuist de Wereld- OOSTBURG - De heren van BV Oost burg zijn in de eerste klas van de Zeeuwse basketbalcompetitie op een knappe tweede plaats geëindigd. De laatste wedstrijd tegen BV Souburg 3 werd met ruime cijfers (86-56) gewon nen. Ook de dames van BV Oostburg boekten na lange tijd weer eens suc ces. De reserves van Volharding wa ren het slachtoffer (46-31). Vanaf het begin hadden de Oostburg- se heren tegen BV Souburg een be langrijk overwicht. De tegenstander bleek niet in staat een afdoend ant woord te vinden op de speelwijze van de Zeeuws-Vlamingen. Edmon Regel- brugge, Bart van de Windt en Willem de Broecke maakten veelvuldig ge bruik van hun surplus aan lengte. En werden de aanvallers eens afgestopt, dan was er aan de zijkanten Jan Mog- grë die van de ontstane spelsituatie kon profiteren. Bi j de rust was de stand opgelopen tot 47-24 in het voordeel van BV Oostburg. Omdat het de laatste wedstrijd betrof, werd er aan Oostburgse zijde constant doorgewisseld. Toch wist de ploeg via snelle fast-breaks en veel inside-spel uit te lopen naar een 86-58 overwin ning. Edmon Regelbrugge was topsco rer met 30 punten op de voet gevolgd door Willem van de Broecke (27). De streekderby bij de heren in de der de klas tussen BV Oostburg 2 en Scheldesport 2 werd in het voordeel (36-20) van de Terneuzenaren beslist. Tweedeklasser BC Sas behaalde een uitstekend resultaat (54-22) tegen Ma tador. Dames eerste klas: BV Oostburg-Vol harding 2 46-31. De terugkeer van Mar- ga van de Vijver was van invloed op het spel bij de Oostburgse dames. Ook Lisa Leunis speelde een goede wed strijd. Bij de rust was de voorsprong opgelopen tot 22-14. Na rust wisten de dames via fast-breaks de score verder uit te breiden. De 46-31 winst was te recht. Heren tweede klas: BC Sas-Matador 54-22. De zege van BC Sas was meer dan verdiend. De jeugdige ploeg had een fanatieke start. De winst was te danken aan een collectief sterk team. De 'oudjes' van Matador bleken hierte gen niet opgewassen. Heren derde klas: BV Oostburg 2- Scheldesport 2 20-36. Voor rust waren beide teams aan elkaar gewaagd. In de tweede helft moesten de Oostburgse. heren vooral conditioneel afhaken bij hun tegenstander. Uitblinker Toni Jansen was topscorer met achttien punten. beker was veroverd. De officials gin gen uit hun bol na het laatste fluitsig naal, de spelers kwamen zingend van het veld en de Britse radio-commenta tor, die live een wedstrijdverslag ver zorgde voor Britse legerkrachten over de gehele wereld dus ook bijvoorbeeld voor Hong Kong en de Falkland eilan den) sprak van een gedenkwaardige dag. „Dat zegt genoeg over hoe die mannen hun sport beleven. Bij onze spelers was het maar een dooie boel. Die Engelsen spelen alsof hun leven er vanaf hangt", vond Buitelaar. Toch hebben de Nederlanders vol doende gehad kansen om de interland om de Kentish Cup, in hun voordeel te beslissen. Het technische overwicht van de Nederlandse militairen was ook niet zo verwonderlijk omdat, uitgezon derd twee man, iedere speler bij een betaalde voetbal club in het eerste elf tal speelt. Dat de Nederlanders in de slotfase de wedstrijd toch nog uit han den gaven, was dan ook een gevolg van het missen van talrijke kansen. „Als een Engelse spits een kans krijgt dan gooit hij zijn hele hebben en hou den daarin. Wat dat betreft kunnen we daar een voorbeeld aan nemen.", concludeerde Buitelaar. „We hebben vandaag een goede les gehad." Nederlands militair elftal - Brits militair elftal 0-1 (0-0), 80. Guy Whittingham 0-1. Scheidsrechter P. v.d. Wijngaert uit België. Toeschouwers: 100. Nederland bracht de volgende spelers in het veld: Abma (PEC Zwolle). Den Turk (AZ). Van Gastel (RBC), Vereijken (Helmond Sport), Kreekels (Hel mond Sport), Sandel (Sparta), Lanckor (Haarlem), Oostrom (Telstar), Van Wattum (Excelsior), (na rust vervangen door Keizer van Ajaxi, Decheiver (Go Ahead), Meyer man (Twente). VLISSINGEN Met man en macht zijn tonnen zand verzet op het motor crosscircuit van de MSV De Uitlaat in Vlissingen/Oost. Geruime tijd is het Vlissingse circuit gesloten geweest door opspuitwerkzaamheden voor de Bijleveidhaven in Vlissingen/Oost. Na deze werkzaamheden moest deze motorcrossbaan opnieuw aangelegd worden. Donderdag kunnen de 250 deelnemers van start op het ver nieuwde parkoers, waar burgemees ter J.C.Th, van der Doef van Vlissin gen om 12.30 uur de opening verricht voor de nationale motorcross en waar om 13.00 uur het starthek valt voor de eerste manche. Voor het eerst sinds lange tijd staat er weer eens een Zeeuws zijspanduo aan de start dat kans maakt op een hoge klassering. Nadat de gebroeders Tor- bijn tot nu toe niet doorbreken in deze klasse ziet het er naar uit dat Zeeland met het dueo Leo Ovaa/Kees den Dek ker een kanshebber hebben. Zij klas seerden zich dit jaar al meer bij de eer ste tien van een totaal van drieënder tig combinaties die ook in Vlissingen aan de start komen. „Het is eigenlijk een beetje door de ge broeders Torbijn, dat wij aan de natio nale competitie zijn begonnen", aldus Leo Ovaa. „Zij beklaagden zich vorig jaar dat er in Zeeland geen tegenstand of trainingspartners waren. We zijn toen kort na Hemelvaartsdag begon nen", aldus Ovaa die als 'bestuurder' van de combinatie optreedt en samen met bakkenist Kees den Dekker na een jaar al goed meedraait in de lande lijke competitie. „Vooral in Amster dam gingen we dit jaar goed, we lagen lange tijd op een derde plaats, maar door een beoordelingsfout vielen we nog terug naar de vijfde, toch nog goed, maar er had toen meer in geze ten". Ook bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging zijn de pres taties van het Zeeuwse duo al opge vallen. „We kregen enkele weken te rug een uitnodiging om mee te starten bij de senioren/internationalen maar daar heb ik nog maar voor bedankt. Ik rijd liever voorin bij de nationalen dan dat ik ergens achteraan kachel in de hoogste klasse", is de nuchtere ver klaring van de Souburgse motorhan del, die vind dat ze voor het grote werk nog wat te weinig ervaring heb ben. Ook het vinden van een geschikte bak- kenis was voor Ovaa geen punt. „Voor Kees was het solorijden te duur gewor den en hij was gestopt. Ook het zij- spanrijden is niet goedkoop, maar wanneer je een beetje goed overeen komt zijn de kosten te delen en dat is nog te doen". De Zeeuwse combinatie is er vorig jaar direct fanatiek tegenaan gegaan, maar door de late start kon men niet meer in aanmerking komen voor de promotie wedstrijden. „Dat was jammer, maar we hebben, toen we zagen dat het lek ker liep, toch besloten met een geheel nieuwe combinatie aan de start te ko- De terugloop van het aantal deelne mers in deze altijd spectaculaire klas se is volgens Ovaa gestopt. „Nee, het trekt zelfs nu weer aan, we staan ie dere keer toch met meer dan dertig combinaties aan de start en dat geeft genoeg spectakel". Over zijn kansen voor donderdag is hij nog voorzichtig. „We weten dat we met de besten mee kunnen, maar een over winning wordt moeilijk, misschien een podiumplaatsje als we er bij de start maar goed bijzitten want dat is in deze klasse ontzettend belangrijk", aldus Ovaa. Bij de overige klassen zijn de kansen voor de Zeeuwen minimaal. Bij de 125 cc staan drie Zeeuwen in een veld van niet minder dan 75 vertrekkers, maar hun kansen worden niet zo hoog inge schat. Dré van Espen, Eric Polder mand en Richard Leeuwenstein moe ten proberen de Zeeuwse eer hoog te houden. Tot nu toe slaagde alleen Leeuwenstein er al eens in de finales te bereiken, zijn streekgenoten lieten het tot nu toe afweten, maar misschien dat het rijden voor eigen publiek ze vleu gels geeft. De overige klassen moeten het, zoals het er nu uitziet, doen zonder deelname. AMATEURVOETBAL Meeuwen en Klundert. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur. De finale wedstrijden staan om 15.00 uur op het pro gramma. ZAALVOETBAL LISSpNGEN - Morgen iHemelvaarsdagl wordt er in Zeeland in verschillende takken van sport een programma afgewerkt. Nacompetitie om de derde degradatieplaats in de derde klas se: Axel - RCS (14.30 uur). Bekerwedstrijd: Vosmeer-Halsteren (14.30 uur). Opel-cup: Sluiskil-Vlissingen. 14.30 Adelingsbeker: Patrijzen 2-Vogelwaarde 3, Corn Boys-Terneuzen (beiden 14.30 uur). Competitie, afdeling zondag. 14.30. 2e klas: Graauw-Aarden- burg. Promotiecompetitie A-junioren: Unitas (Eindhoven)-OSC'45. De voetbalvereniging De Meeuwen houdt het traditionele Val- kenisse toernooi. Deelnemers zijn Arnemuiden. Oostkapelle, VCK. Yerseke, Jong-Kloetinge, Walcheren. Nieuwdorp. RCS. VOETBALTOERNOOI AUTOSPORT In het Goese sportcentrum wordt een sterk bezet zaalvoetbal toernooi gehouden. De deelnemende ploegen zijn: CFFT Bu dapest leen sterke Hongaarse ploeg), Zeeuws zaalvoetbal team, El Toro, Feesthuis Goes en een Schouwse selectie. De wedstrijden in het Goese sportcentrum beginnen om 12.00 uur. Er wordt een halve competitie gespeeld, die om 18.00 uur wordt afgesloten. Morgen (donderdag) houdt MAC 'Scheldegouwen' haar tradi tionele puzzelrit voor auto's. De start is in Koudekerke en de route gaat over de Walcherse binnenwegen. Aan de puzzelrit kan door iedereen worden meegedaan, ook al heeft u geen en kele ervaring. Inschrijven is mogelijk van 12.45 uur in hotel Walcheren te Koudekerke. Er is een vrije start van 13.00 tot 14.00 uur. M.V. A.V. Middelburg houdt morgen (Hemelvaartsdag) het vierde NMB-hemelvaartstoernooi voor BI- en Cl-junioren. Naast de organiserende vereniging zullen de volgende ploegen aantreden met hun B- en C-junioren: Spartaan 1920 uit rotter- dam, Internos uit Etten-Leur. Halsteren, TSC uit Oosterhout. De aanvang van dit jeugdvoetbaltoernooi is om 10.00 uur en er wordt gespeeld op de velden van het sportpark 'De Nadorst' te Middelburg. Er wordt geluncht van 12.30 tot 13.00 uur. Voor de vijftiende keer wordt morgen in Vlissingen het Zwalu- wenjeugdtoernooi gehouden. Dit jaar kan de organisatie reke nen op een recorddeelname van 1000 deelnemers in zo'n 80 teams' De opbrengst vanhet toernooi gaat naar instellingen en organisaties van en voor gehandicapte jongeren. Het toernooi begint om 9.00 uur en de finalewedstrijden staan om 14.00 uur op het programma. Het toernooi wordt gespeeld op de velden aan de Irislaan in Vlissingen. HOCKEY In de vierde klas heren van de hockeycompetitie staat een in haalwedstrijd op het programma: Middelburg - HCGO (14.30 uur). Bij winst zijn de Middelburgers kampioen. MOTORSPORT Op het circuit van de MSV De Uitlaat aan de Engelandweg in Vlissingen/Oost wordt de jaarlijkse Hemelvaartsdag motor cross verreden. Aan de start komen in totaal 250 crossers in de klassen 125 cc, 250 cc. 500 cc en de zijspannen. Om 12.30 uur opent burgemeester drs. Van der Doef van Vlissingen het mo- torcrosspektakel. Om 13.00 uur start de eerste manche. PAARDENSPORT Door het groot aantal deelnemers wordt reeds om 9.00 uur door de pony's uit de B-klasse het spits afgebeten. Om 14.45 uur. beginnen de combinaties uit de klasse M en Z als afsluiting aan hun progressief parkoers. SURFEN Morgen (donderdag) houdt de windsurfvereniging Zuid-West 7 een fun-wedstrijd op zee. Discipline afhankelijk van de wind kracht. Locatie: parkeerterrein Resto Vrouwenpolder. In schrijving tussen 10.00-11.00 uur. Skippersmeeting 11.30 uur. De start is om 12.00 uur. TENNIS De landelijke rijvereniging Oranjeruiters en ponyclub De Kleppertjes uit Axel houdt een invitatieconcours voor paar den en pony's. Het is de eerste wedstrijd van een serie van drie die de Axelse vereniging dit jaar houdt op het complex bij de watertoren. Er bestaat bij de ruiters grote belangstelling voor deze wedstrijd. Ruim 130 combinaties, verdeeld in diverse ca tegorieën. binden met elkaar de strijd aan. VELDKORFBAL De korfbalvereniging Swift houdt haar inmiddels traditionele toernooi. Er is weer een grote deelname van vele verenigingen en er wordt gespeeld bij de senioren, junioren, adspiranten, pupillen en welpen. Het toernooi begint om 9.00 uur en de laat ste wedstrijden staan om 16.00 uur op het programma. Het toernooi wordt gespeeld op sportpark de Voorborch in Middel burg. WIELRENNEN Vandaag (woensdag) begint in Yerseke het eerste deel van de districts-jeugdkampioenschappen tennis, sinds 1986 is het knusse park aan de Hogeweg in het vissersdorp jaarlijks het trefpunt voor de Zeeuwse 'beloften' in twee categorieën, waar bij ditmaal de t/m 14- en de t/m 11-jarigen aan bod komen. Uit de ongeveer 60 deelnemers is in de oudste leeftijdsklasse bij de jongens Sebastien Rottier (Smash) als favoriet naar voren gekomen, gevolgd door Jean Loup van de Wiele (Hulster Am bacht). die plaatsingscijfer twee achter zijn naam heeft gekre gen. Lennard van de Boom (Souburg) en Dennis van 't We steinde i 't Halve Maantje) completeren de laatste vier, tenmin ste als alles volgens de prognoses verloopt. Het deeltoernooi bij de meisjes niet ouder dan 14 jaar zal waar schijnlijk resulteren in een finale tussen Nathaly Tijssen (Smash) en Cora Cijvat (Souburg), waarbij eerstgenoemde als de te kloppen speelster geldt. De wedstrijden beginnen vandaag om 13.30 uur, terwijl op He melvaartsdag en vrijdag. 09.00 uur als begintijdstip is gekozen. De finales zijn op zaterdag gepland en wel vanaf 10.00 uur. De wielerkoers van Wemeldinge wordt voor de 22e keer gehou den. De liefhebbers en veteranen (100 deelnemers) gaan om 13.00 uur van start voor hun wedstrijd over 50 kilometer. Rinus Verboom, Han Harinck, Van Antwerpen en Van de Berg en de plaatselijke coureurs Meyaart, Ko Blok en Jacky van Stal be horen tot het deelnemersveld. De amateurs beginnen om 14.15 uur aan hun 100 kilometer. Aan de start komen weer talrijke kleppers zoals Rob Bijvank (winnaar van vorig jaari. de gebroeders De Crom, Karei van Goethem, Erik Nieuwkerk, Toon van der Steen, de gebroeders Van Vlimmeren en Van de Klundert en nog vele anderen. De start en de finish is in de dorpsstraat in Wemeldinge, de prijs uitreiking in café 'Old Friends', de wedstrijd telt mee voor het Bevelandse klassement. ZEILEN Morgen beginnen in Brouwershaven de Open Nederlandse kampioenschappen zeilen in de 4-20 klasse. Het kampioen schap is uitgespreid over vier dagen (4 tot en met zeven mei) em elke dag gaat het internationale deelnemersveld (30 boten) twee keer van start. Morgen is de start van de eerste wedstrijd om 12.00 uur in de Nieuwe Haven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 43